V te Advertentiön. U II Gemengd Nieuws. o n o e r w 11 s. VISSCHERIJ. De jonge meisjes tusschen de 14 en 17 jaren t Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke Staud. Kerknieuws. Marktberichte u. d- Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janssen zitting gehouden worden op Maandag 15 in plaats van 8 Jun RUSLAND. Dezer dagen zijn er uit de gevangenis van Tiflis achttien gevangenen ontsnapt. Een onbe kende wist in de gevangenis te komen en de twee schildwachts, die de deur bewaakten, te dooden. Op betzelfde oogenblik werd eeu bom geworpen te midden van de wacht en dadelijk daarop braken de gevangenen los en vluchtten in een aangrenzend klooster, waar medeplichtigen hen opwachtten, en nog twee bommen wierpen om de vlucht te dekken. Het aantal slachtoffers van deze stoutmoedige en welberaamde onder neming heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen. werk. De boonen komen tamelijk goed boven. Erwten weinig of niet gezaaid. Mangelwortelen komen goed boven. Haver is goed. Paarde- boonen ziet men zoo goed als niet. Vlas, waarvan meer uitgezaaid is dan voorgaande jaren, ia middelmatig goed. Gelukkig heeft een en ander alhier nog geen schade van hagel onder vonden. Gras- en klavervelden (voornamelijk de bruine) staan voldoende. In dit voorjaar werden in de bosschen te Ginneken reeds verschilleude adders gevangen. In het Mastbosch maakte iemand zich meester van een ter lengte van 65 cM, Het zijn ge vaarlijke beestjes want *een 5-jarig meisje, dat door een adder gebeten werd, is na hevige pijnen overleden. De hagelslag heeft in Groningen de te velde staande rogge genoegzaam verwoest. De rijkslandbouwleeraar aldaar geeft den raad zet de zeis er maar in en maak er persvoer van. Er kan dan nog een nieuw gewas verbouwd worden, b.v. bieten en mangel wortels en op de hooge zandgronden ook zwarte Presidentshaver en boekweit. Doch niet alleen de hagel, ook het hemelvuur heeft veel onheil aangericht. Bij Valthermond werd een 15-jarige jongen door den bliksem gedoodte Roden ging een huis in vlammen op, waarbij een kalt, eenige konijnen en kippen om kwamen te Leegkerk werd een koe en een paard in de weide gedood te Norg twee paarden te Bergambacht brandde een door vier gezinnen bewoond huis afte Kesse een boerenhuis. Ook te Koblenz brak een zwaar onweer met hagel slag los. In eenige stallen verdronk het vee. De spoordijk van Koblenz naar Mayen is deels weggeslagen. Sommige streken van België zijn geteisterd door een regen van stukken ijs. De gebroken ruiteu zijn bij duizenden te tellenzelts vele dakpannen sloegen stuk. De ijsbrokken waren zoo groot als een dubbele vuist. Frits, zei de dokter tot een stalknecht, je bent wat afgevallen, maar dat is niets. Je moet maar wat meer dierlijk voedsel gebruiken. Een paar dagen later loopt de dokter even bij hem aan. Nq, Frits, hoe staat het er mee; heeft mijn raad je niet goed gedaan P Ach dokter, antwoordde de stakkerd, 't haver eten gaat wel, maar hooi en haksel binnen te krijgen is een heele toer Bij de uitgevers Hartog en Bos te Amster dam is verschenen no. 1 van een uitgave „Het Kamerverslag", die wekelijks verschijnen zal en ten doel heeft belangstelling te wekken voor de politiek, door geheel onpartijdig een kort overzicht te geven van wat elke week in de politiek, d. L in de Kamers, in de pers, op vergaderingen ea congressen op politiek gebied gezegd of voorgevallen is. Aan het einde van 't jaar komt een personen- en zakenregister. Het komt ons voor dat dit tijdschriftje voor personen die politiek meeleven en voor propagan disten in een behoefte voorzien kan. Of dit werkelijk het geval zal zijn, zal afhangen van de uitvoering. De le aflevering is gedrukt op degelijk papier, is van een handig formaat, terwijl de prijs bij abonnement 10 cent per week bedraagt. Een landbouwer, die te Goes een wagen met aardappelen vervoerde, zag niet dat zijn zoontje, dat kwam aanloopen, voor den wagen viel, waardoor de wielen over zijn hoofd gingen en het dood werd opgenomen. Te Bueuos Aires zijn bij een botsing tusschen een trein en een electrische tram vijf personen gedood en ongeveer zestig gewond, waarvan eenigen levensgevaarlijk in het zieken huis liggen. Te Brussel is een depeche aangekomen, meldende dat de stoomboot Ville de Bruges door een tornado overvallen en omgeslagen is. De kapitein is verdronken, alsmede vijf blanke passagiers en 42 negers. De boot is, met de kiel omhoog, gestrand. De directeur van het gezondheidswezen op de Filippijnen heeft een aantal doktoren en verpleegsters naar Olongapo gezonden, om daar een koorts-epidemie van welke het juiste karakter nog niet bekend is te gaan bestrijden. De ziekte woedt vooral onder Chineezen, Ja panners en inboorlingen. In een van de voornaamste katholieke kerken te St. Louis, is de pastoor bij 't lezen van de mis voor het altaar vermoord. De moor denaar was een bekend en gefortuneerd lid der gemeentehij pleegde de daad met een mes. Men vermoedt dat hij krankzinnig is. De dienst werd onmiddellijk gestaaktde ontroering onder de aanwezigen was groot, en in de kerk, die stampvol was, ontstond een onbeschrijflijke op schudding. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school te St. Annaland, de heer A. Berkheij, van Oud- Vossemeer. Dezer dagen zijn drie Friesche ansjovisvisschers naar Spanje vertrokken ter adsistentie bij het visschen. Deze reis staat in verband met het vermoeden, als zou de ansjovis, welke flit jaar van de Friesche kust wegblijft, terwijl aan de kust van Spanje veel ansjovis wordt gevangen en naar de Spaansche kust schijnt te trekken. In dien het resultaat gunstig is, zullen meerdere Friesche visschers hun voorbeeld volgen. LANDBOUW. Wegens het heerschen van het mond-eu klauwzeer op verschillende plaatsen in ons land, was in de eerste maanden van dit jaar de veehandel met België niet zoo belangrijk als gewoonlijk. In de maand Maart van dit jaar daalde de invoer zelfs tot 2634 stuks, een cijfer, dat in jaren zoo laag niet geweest is. In de vorige maand echter begon onze veehandel met België té herleven en Frankrijk, dat in de maand Maart 2410 randeren naar België zond, voerde thans in 1806 stuks, terwyl onze invoer steeg van 2634 stuk9 op 4502 stuks. De geheele invoer bedroeg 7018 runderen, tegen 7205 in April 1907 en 4269 in 1906. Het vleesch der I'aaschossen werd in de Belgische steden voor zeer hooge prijzen verkocht, terwijl dat der Amerikaansche ossen bijna onverkoopbaar was. Het vleesch was te vet. Vette kalveren werden verzonden 627 stuks, die een gemiddeld gewicht hadden van ruim 90 kilogr. Daarvan werden er weer 31 aan Duitschland ver kocht. De ingevoerde kalveren kwamen alle uit ons land. De Fransche kalveren zijn niet gezocht. Frank rijk levert hoofdzakelijk mager vee voor de vet- weiderij. In de quarantainestallen aan de Nederlandsch- Belgische grens werden opgenomen circa 2600 Nederlandsche melk- en kalfkooien, waarvan er 2490 na keuring en inspuiting, in België werden toege laten. In de maand Maart bedroeg onze invoer slechts de helft daarvan, doch toen was een 5 tal voor name grenskantoren voor den invoer van Nederlandsch fokvee gesloten. De vorige maand was er weinig levendigheid in den Belgischen paardenhandel, zoowel de in- als de uitvoer van paarden was aanmerkelijk lager dan in de eerste maanden van dit jaar. Indien rupsen nu bessenstruiken plagen, wees er dan tijdig b|j, dit te voorkomen. In één jaar komen twee generaties voor, April Mei en JuliAugustus. De overwintering heeft in den grond plaats. Het beste is tegen de struiken te kloppen, of deze te schudden, zoodat de rupsen er af vallen. Men ver zamelt ze dan om ze te vernietigen. In den herfst moet ge den grond diep omspitten, om de rupsen, die in een cocon zitten, te doen verstikken. Voor luis i9 het beste middel besproeien met tabaks water, of bestrooien met tabakszand. Later worden de struiken met schoon water afgegoten. Deze bewerking eenige keeren herhalen is aan te bevelen. Men meldt uit het eiland De landbouwers, die dit jaar een tamelyk goeden oogst van karwy te wachten hebben, zullen hoogst waarscbynlyk goede zaken maken. Kr wordt reeds in voorkoop 121.en meer gemaakt per baaltje van 50 K.G. worden dikwerf overvallen door een soort van bloedarmoede, die zeer in het byzonder de aandacht der onders moet gaande maken, want de toekomstige gezondheid hunner kinderen hangt af van het geen men op dat kritieke oogen blik voor haar zal doen. Om tot nog toe onbekende redenen zyn de blondines meer de slachtoffers van die bloedar moede dan de brunettes. Die toe stand wordt gemeenlyk veroorzaakt door gebrek aan beweging in de open lucht, aan de slechte opname van het voedsel, en is ook het gavolg van zenuwstoringen. Welke er ook de vorzaak van zy, het kwaad bestaat uit een abnormale samenstelling van het bloed, dat alzoo onbekwaam is de verschillende organen van het lichaam te voeden. Het middel dat gebruikt moet worden is een hersteller van het bloed, een ver sterker der zenuwen. De Pink Pillen zyn de beste hersteller, de krachtigste versterker. De gene zingen door de Pink Pillen ver kregen zyn zoo talryk dat men het aan zichzlef verschuldigd is ze te beproeven. Zoo i D edi li< «lens iffr hei eden iu»d Vedu den bolst PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gein. Ierseke. Vm. 91/, u. en nam. 2 u. Ds. Steenbeek. Ger. Gem. nog niet bekend. Chr. Ev. Geui. Vm. Ül/2 u. nam. 3 n. en 51/2 de heer Bromet, te Amsterdam. Oud Ger. Gein. Vm. 9 u. nam. U/2 o. en 5 u. lezen. LANDBOU W-VEETEELT Ter algemeene vergadering der Zeeuwsche Land bouw inaatschappy, op Donderdag 11 Juni a.s. te Oostburg te houden, zullen de volgende onderwerpen worden behandeld „De vrouw in het landbouwbe drijf." in te leiden door den heer G. A. Vorsterman van Oyen „Bemoeiingen van den zuivelconsnlent in Zeeland, in verband met de toestanden in de provincie," mededeelingen door den heer C. Zwagerman, zuivel- consulent voor Zeeland. Des namiddags te 2 ure de traditioneele Rytoer en des namiddags 5 uur gemeenschappelyken maaltyd. Vrijdag 12 Juni tentoonstelling van paArden, rund vee, enz, Voor nachtverblijf zich aan te melden by den Secretaris van de atdeeling //Oostburg" Z. L. M. Te Oud-Vosseineer werd ten dienste van de Land bouw vereeniging aanbesteed de Mei-levering van de chili-salpeter, waarvoor ingeschreven werd door Bolier te Poortvliet f 11,56; Maatschkppy Dordrecht, f 11,55 Joppe Steenbergen I 11,30 Aardenne Dor drecht f 11,29 Glerum Vlake f 11.29 Kostense Kruiningen 111,22; Kversdyk Biezelinge 111,20; Adriaausens Bergen op Zoom f 11.18 en Kole te Uolynsplaat f 10.98. Aan den laagsten inschrijver werd de levering gegund. Gemeente IERSEKE, van 22 tot 27 Mei. Geboren: Jac, zv. Coruelis de Rooy en Cor- nelia Geertruida Kosten. Gemeente THOLEN. Geboren: Hendrik Leendert, zv. J. Nelisse en P. v. d. Sande, Pieternella Cornelia Josina, dv. G. Verkerke en J. C. van Boven. Ondertrouwd: N. Uitten boogaard jm. en J. B. van Keulen jd. By de Ger. Gem. te Ierseke, is beroepen: Ds. Huizing, te Koudekerk (Z.H.J Poortvliet. Ds. J. van Vliet, van Ottoland, die hel beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier heeft aangenomen, hoopt Zondag 5 Juli a.t. zyn intrede te doen, WIJ LATEN U ZELF OORDEELEN. Geloof niet onze woorden, hecht geen waarde aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onder staande verklaring van een inwoner van Steenbergen en oordeel zelf. Mejuffrouw A. de Bruin, wonende Kadestraat A 149 te Steenbergen deelt ons mede: Het is thans ier maanden, dat ik niet geweten heb, wat het be- teekent, verlost te zyn van een aanhoudende, hevige pijn in den rug en lendenen. De pyn was zoo hevig dat ze mij veel hinder bezorgde bij mijn werk en vooral het wasschen kostte my zeer veel moeite. Ik had eveneens veel pijn in de maagstreek en myn eetlust word met den dag minder, terwyl ik my by het minste wat ik verrichtte zeer afgemat gevoelde. Voortdurend klaagde ik over duizelingen en scheme ringen voor de oogen en kreeg plotselinge benauwd heden, die door huiveringen gevolgd werden, juist alsof ik de koorts had. Ik gevoelde dat myn toestand achteruitging, wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen ik zooveel goeds hoorde vertelleD van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is mij een ware vreugde U te melden, dat ik na het gebraik van één doosje een groote beterschap bekomen heb. De pijn was byna geheel verdweuen en myn geheele gestel er door verkwikt. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmooten, die op een dergelyke wyze lijdt, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen van Uw geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wyze, die U goeddunkt. Tast elke verkoudheid, die gij hebt, den rug aan, wat rillingen veroorzaakt, die gevolgd worden door het niet geregeld werken der nieren Gevoelt gy U geprikkeld door kleinigheden Hebt gij koude handen en voeten Lydt gij aan rheumatiek, hoofd- en rug pijn, wordt Uw urine abnormaal en vormt zich daar steen in? Indien eenige dezer verschijnselen zich by U voordoen, kant gy aannemen, dat gij lijdt aan zwakte of ziekte der nieren en deze verschijnselen zyn de voorboden van een ongesteldheid van meer ercstigen aard. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw de Bruin gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zyn te Tholen ver krijgbaar by den heer W. Potter, Hoogstraat, filiaal apotheek Coronae. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één of f 10 voor zes doozen. THOLEN, 30 Mei 1908. Boter f0,55 _per '/j K.G. Eieren 1 3. Rotterdam eieren f 3, Coöperatieve Roomboterfabriek u Da Kok" te Stavenisse11,35 per K.G. THOLEN, 25 Mei 1908. Tarwe f 9,5 f 10,per 100 kilo. Haver 7,25 k 7,75 id. Rogge 6,k 6,75 per heet. Bruine boonen k id. Kleine Erwten k id. Temperatuur van het Soheldewater te Tholen. Mei. Graden C. Zaterdag 23 14, Zondag 24 15, Maandag 25 14, Dinsdag 26 14, Woensdag 27 15, Donderdag 28 16, Vrijdag 29 15,2 Een wonderbare gebeurtenis in het St. JosepEj^ gestioht te NEERPELT, bij de Eerwn Zusters van het Kruis. volge ID ant I I ID Uit Neerpelt bij Eindhoven, komt het bericht tot ons NEVEN MICHAEL, ond 59 jaar, in het St, Jok gesticht van de Eerwaarde Zusters van het Kruii Neerpelt, had zich door werkzaamheden aan de E bezweet en was waarschijnlijk daarna op den l< roor gaan staan. Het gevolg was, dat hy eene zware borstaandoen kreeg, gepaard gaande met kortademigheid. Twee jaar sukkelde by daaraan en niettegenstai hy alle mogelijke geneesmiddelen innam, kon hy genezen en bleef hy doorsukkelen. De Eerwaa Zusters van het St. Josepsgesticht, vernomen hebbei van de goede werking der Abdijsiroop, Kloa eDh' Sancta Paulo, bevalen dit waardevolle middel Heer Neven Micbael aan, en ziet, het is bijna on loofelyk maar niettemin waar, dat deze heer na gebruik van TWEE flacons Abdijsiroop van i\ erjg borstaandoening, waaraan hy twee jaar gesuik had. volkomen genezen is. De Heer Neven Michael heeft onzen verslaggt verzocht, deze belangrijke genezing in de couran te publiceeren, opdat andere lijders daardoor hoi toevlucht zullen nemen tot de beroemde Abdijsirot Klooster Sancta Paulo, opdat ook sy, evenals merkwaardige en volkomen genezing "zullen vind De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, ii gezegend middel voor jong en oud, zy is altijd schadelijk en geneest onvoorwaardelijk den hardot tari nekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Astht p Keelpijn, Kink- en Slijmhoest, Bronchitis en a Borst- en Longaandoeningen. Prijs per flacon 11.-, f 2.- en f 3.50. Centraal-DepotL. I. AKKER, Van Alkemii straat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar by de bekende veikoopers en by meeste apothekers en drogisten. Ie, Ul MET FLINKE STALLING. 12Ü01 Aanbevelend, TRAM-STATIONBERGEN-OP- ZOOM, Ter voorkoming van vergissingen zuil voortaan alle in bewaring gegeven Rijwiel worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. Ondertrouwd: J. C. WESTERWEEL, Pr. en T. L. VAN DEN HOEK, Md. St. Maartensdijk, 26 Mei 19 0 8. 159! Gehuwd: ANTHONIE STOUTJESDIJK, Az. CORNELIA L. HAGE, ld., die, ook namens wederzijdsche familie, l' hartelijken dank betuigen voor de vele bewijs van belangstelling, bij bun huwelijk ondervondei rst Stavenisse, St. Maartensdijk, 28 Mel 1908 159! Wegens het Pinksterfeest zal 1198 E Ke Qu P 'sn er Dren iied fflid :EI els

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2