Advertentiën. vissen Eli ij. d a g m e i s j e, A Gemengd Nieuws. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Marktberichten, idl idi id,I id] Café restaurant, L. P. A. OOMS-Janssi Elizabeth Schot, onder Tholen" de rekeningen dienst 1907/8 en de begrootingen dienst 1908/9 goedgekeurd. Dijkgeschot per hectare 1907/8. 1908/9. Schakerloo f 17,50. 1 17,50. 1500 Gemeten 8,60. 12,50. Dalem „10,14,— Nieuwlaud 5.5, Puit 3,70. 2,60. Peuke 4,—. 3,—. Oud-Stnjen 5,80. 3. Dijkgeschot stoombemaling (gemiddeld) 4,40. 3, De rekening der stoombemaling bedroeg, stichting: ontvang f3610. uitgaaf f2429,13, goed slotf 1181,43begrooting ontvang f 1181,43, uitgaven f238, goed slot f942 93. Exploitatie: Ontvang f6053.86, uitgaaf f6317.645 nadeelig slot f253.785. De voordrachten voor gezworenen werden op gemaakt alsvolgt 1. de hh. M. Christiaanse (aftredend), Iz. van 't Hof en J. M. Wagemaker. 2. de hh. W. A. Bierens (aftredend) J. A. Stoutjesdijk en J. A. Geluk. De waterbouwkundige en de machinist, die aanvankelijk voor 6 jaar waren benoemd, krijgen nu eene vaste aanstelling eu pensioen pp 65-jarigeu leeftijd, ad t 400, overgaande voor de helft op hunne weduwen, onder voorwaarde dat zij zelf thans hunne vrouwen verzekeren. Door het gemeentebestuur was gevraagd, of, indien de grond, die dit jaar door uitvoering van havenwerken vrijkomt, door de gemeente op de wallen wordt gebracht, het Waterschap bereid is, dien grond gratis te aanvaarden, in dien later mocht blijken dat de onderhoudsplicht der wallen op het Waterschap rust. Hiertegen bestond geen bezwaar. 1 Mei. In de hedenmiddag alhier ge houden gemeenteraadsvergadering werd het nieuw- gekozeu raadslid, de heer J. D. Noske, geïn stalleerd en nam zitting, na de bij de wet vereischte eeden te hebben afgelegd en door den voorzitter te zijn gecomplimenteerd, waarvoor hij zijn dank betuigde, daarby de verzekering gevende, dat het zijn ernstig streven zal zijn, de belangen der gemeente te behartigen, zakelijk, zonder aanzien des persoons, enz. Ingekomen en voor kennisgeving wordt aan genomen, missive van de Commissie lot wering van schoolverzuim, inhoudende kennisgeving dat tot voorzitter is benoemd, de heer M. Christi aanse en tot secretaris de heer H. J. Laban. Een verzoek vau den heer F. C. Wiessner tot het bekomen van een stukje gemeentegrond, grenzende aan zijn erf, en waarop een privaat gedeeltelijk is geplaatst, wordt ingevolge het reglement van orde aangehouden tot de volgende zitting. Nog is ingekomen een schrijven van het be stuur van het Waterschap „De vrije polders ónder Tholen," inhoudende kennisgeving, dat ingelanden geen bezwaar hebben tegen het brengen van gemeentegrond op de wallen bij aldien mocht worden uitgemaakt, dat de polder onderhoudsplichtig is. Het verslag over 1907 der gemeente zal bij de leden rondgezonden worden. Tot wethouder wordt met 7 van de 10 stem men gekozen de heer A. Hollestelle. Twee stemmen werden uitgebracht op den heer Overman 1 briefje werd blanco ingeleverd. Tot vaste werkman wordt benoemd, weder voor een jaar, W. Deurloo. Ten slotte wordt, na bespreking der pacht- voorwaarden, besloten eu W te machtigen, het zuidelijk gedeelte van het Hooruwerk voor den tijd van 5 jaren te verpachten. Op Zonheuvel bij Doorn is een diepe kelder waar benzine voor de verlichting bewaard wordt. Woensdag begaf zich een knecht in die kelder om gereedschap te halen, maar keerde niet te rug. Gevolgd door 'een tweede, die met een touw om zijn midden afdaalde, werd deze be dwelmd door damp, zoodat hij moest worden opgehaald. Allerlei pogingen om den eersten man te redden bleken vruchteloos tot een broeder met de noodige voorzorgsmaatregelen zich in den kelder waagde en nog in slaat was den man aan een touw en haak te bevestigen, waarna beiden opgehaald werden. Hun toestand is gunstig. Door de politie te Delft is nasporing ge daan inzake een in December 1906 gepleegde kindermoord. Destijds werd door de moeder, toen de man afwezig was, haar dochtertje van 10 maanden opgehangen, eu deze kwam zoodoende in het bezit vau f 40.uit het overlijdingsfonds. De moeder heeft reeds bekend de afschuwelijke daad bedreven te hebben. Het schijnt regel te zijn, dat in de ge vangenissen met 1 April opgehouden wordt met het verwarmen der cellen, onverschillig welke temperatuur die grillige maand geeft. Er is in de laatste dagen dan ook vrij wat kou geleden. Iemand, die tien dagen had gezeten, verklaarde dat menig gevangene niet in staat was werk te verrichten wegens de koude aan zijn vingers. Ze hebben 't hard de celbewoners maar hoe menig huisvader, die zich geen kwaad be wust is, deelt zijn lot, nu tijdens den schoon maak de kachel de huiskamer verlaten moest 1 De Meningitis breidt zich te Uden nog steeds uit, hoewel de dokters hun best doen door publiciteit en inlichtingen de menschen te waarschuwen. Deze week zijn weer twee kinderen vau een arbeider op de kunstmestfabriek over leden. Zondag werd van den pui van het stad huis tot de bevolking het vriendelijk verzoek gericht namens den iuspecteur der volksgezond heid, om zich zoQveel moggl^k^itjjeeokomsten terug te trekken en door 'tniet bezoeken van kerk en school de verspreiding der ziektebacillen tegen te gaan. Twee Delftsche jongelui hebben het origi- neele plan opgevat, gekleed in de costuums van de bewoners van Marken, een reis te ondernemen door Europa. Het plan is in hun onderhoud te voorzien door het verkoopen van prentkaarten met portretten vau henzelven in hun nationale costuums. Leuk idee, twee Markers op klompen door de strateu van Londen, Parijs eu de overige groote steden van het vasteland. De reizende „Markers" spreken natuurlijk Pransch, Engelsch en Duitsch, zoodat zij als beschaafde Nederlanders 'n goeden indruk zullen maken. Een barbier te Watergraafsmeer schelde Dinsdag te vergeefs bij een zijner klanten, aau. Hij ging binnen en vond den bewoner van het huis door een revolverschot gedood, terwijl de huishoudster eveneens, in een andere kamer, door een revolverschot vermoord was. Vermoedelijk is hier moord en zelfmoord ge pleegd. Achteruitgang in zaken schijnt de oorzaak van de wanhoopsdaad. Omtrent den dubbelen moord te Watergraafs meer wordt nader bericht dat de huishoudster drie schoten in het hoofd had, terwijl de heer des huizes een kogel had in het voorhoofd. Het vermoeden bestaat, dat zij beiden besloteq een einde aan hun leven te maken, wegeua alge- meenen achteruitgang in zaken door speculatie De oude heer, vroeger eigenaar van'Oud- Roosenburgh, was algemeen bemind in de buurt eu ondanks zijn hoogen ouderdom immer op gewekt. Te Rozendaal is het zoontje van een landbouwer in een achter de woning gelegen put geraakt eu daarin verdronken. Te Lazareth, in Pensylvania, is de leider eener sekte, bekend onder den naam van duivel- jagers, in hechtenis genomen, beschuldigd dat opzijü drijven een 6 jarig meisje, dat van den duivel heette bezeteu te zijn, zoodanig was ge slagen, dat het is overleden. Ook de ouders van het kind, leden der sekte, ziju gevangenge nomen. De Dresdeu liet een heer zich gisteren scheren. Bij het inzeepen zag de barbier flat de man van kleur veranderde en steeds valer werd, zoodat hij even wachtte. Bij onderzoek bleek dat de klant dood op de stoel zat. Uit Tonbridge wordt gemeld dat een schijn- doode vrouw aldaar, die bij het sluiten vau de kist even voor de begrafenis teekenen van leven gaf. Dit ontdekte haar man, die haar een af scheidskus wilde geven. Hij liet dadelijk een dokter halen, en de vrouw is nu zoo goed als hetsteld. Zij was bij haar volle bewustzijn, doch kon zich niet verroeren. De schrik heeft haar sprakeloos gemaakt. In een Oostenrijksch dorp is dezer dagen een bejaarde dame gestorven, die als zeer zon derling bekend stond. Na haar dood vond uien haar tusschen 10 katten liggen, in haar testa ment was de bepaling gemaakt dat de. lieve diertjes goed verzorgd moesten worden, zij Varen dan ook by testament bedacht. Een buurmeisje dat veel met de katten speelde werd bedacht met 1000 kronen. Drie kostbare St.-Beruardshonden, die door hun schranderheid reeds vele menschen gered hebben, waren verleden week op den Hochschnee- berg bij het zoeken van vier vermiste Weener toeristen, bijna jammerlijk omgekomen. De dieren konden op een ïjspad geen voet vatten eu gleden naar beneden op een smal rotsrif, vanwaar zij niet op of neer konden. Zij jankten erbarmelijk. Geen mensch kon hun hulp brengen. Hun eigenaar keerde droevig huiswaartshij hield ziju dieren voor verloren. Des te inniger was zijn blijdschap toen 's avonds tien uur de drie honden tegen ziju deur krabbelden en zich blaffend kwispelend aanmeldden. Hoe de dieren zich van de plaats des doods, waarop zij geworpen waren, hadden kunnen redden, was ieder een raadsel. Door een zalmvisscher te Hellevoetsluis is op de Hinderplaat in den mond van het Haringvliet een vreemdsoortige visch gevangen, die verebd was. Afgaande op de beschrijving ervan was het een hamerhaai, lang 2^'j meter bij een gewicht van ruim 350 pond. In zijn ingewanden werden overblijfselen vau kabeljauw gevonden. Vrijdag 1 Mei begint de roggevangst. Deze dag is door velen met verlangen tegemoet gezien. OESTE RS. Engeland blijft nog steeds vragen, zoodat het aautal afgeleverde oesters betrekkelijk ruim is voor dezen tijd, ongeveer 300.000. In de prijzen kwam geen verbetering. Prijzen Imperialen 100-110 K.G. 70-85 frs. prima le soort 80-85 H 55-65 H gewone le n 70-75 n 35-45 n 2e 60-65 9 25-30 3e v 50-55 n 15-20 4e 40-42 u 8-10 9 MOSSELEN. Van 2229 April werden van Philippine verzonden naar België en Frankrijk 710 balen mosselen tegen frs. 5.a frs. 7.50 per baal. Door Nederlandsche en Belgische venters werden aan de haven 610 H.L. mosselen opgekocht. Zeeuwsch mosselzaad gold f 1.25 a f 1.50 per ton, voor welken prijs ongeveer 750 ton werd verhandeld. 19 Manden garnalen werden afge leverd k f2.70 tot f2.90 per mand. Voor Zuiderzeesch mosselzaad is geen prijs meer te maken, vandaar dat dit jaar weiuig visschers naar de Zuiderzee zijn gegaan, om al daar op mosselzaad te visschen niet meer dan 70 k 90 ets. per ton werd daarvoor besteed. LIJST van brieven, geadresseerd aan onbekende adressen, gedurende de 2e helft der maand April 1903. Kantoor van Naam van den Plaats van afzending. geadresseerde. bestemming. Tholen. A. Baaij, Rotterdam. St. Maartensdijk. E. Kloos, Amsterdam. M. Kooman, Wemeldinge. Oud-Vossemeer. C. Havermans, Tholen. C. v. d. Klooster, Zierikzee. St. Annaland. Door de Vereeniging landbouwbe lang te St. Annaland is aanbesteed de levering van 34800 K.G. Chili-salpeter. Hiervoor was ingeschreven door Dordtsche Kunstmest Maatschappij f 11,74 P. J. \an Aardenne te Dordrecht f J 1,69. Maatschappij Hulpmest te idem f 11,65 voor gemalea, f 11,55 voor ongemalen. Gleruin en Co. te Vlake f 11,64 A. Kole te Colijns- plaat f 11,50 voor gemalën en f 11,24 voor ongemalen. I. J. Joppe te Steenbergen 111,495 voor gemalen, f 11,195 voor ongemalen. A. Snelleman Dinteloord f 11,43. I. J. v d. Have Rotterdam f 11.40. L. Eversdijk Kapelle f 11,16 voor ongemalen. Aan laatstgenoemde is de levering gegund. Gemeente YERSEKE van 2430 April 1908. Ondertrouwd: Anthony Catharinus Walters, jm. 38 j. en Adriana Johanna van Harmeien, jd. 23 j. Getrouwd: Leendert Hoekmin, jm. 30 j. te 'a-Gravenpolder en Maria van Overbeeke, jd. 33 j. Jacobus Snap, jm. 26 j. te Terneuzen en Wilhel- mina Maitina van Zweden, jd. 20 j. Cornelis de Rooij, jm. 21 j. en Cornelia Geertruida Kosten, jd. 20 j. Geboren: Cornelis Jacobus, zv. Franciscus Stobbelaar en Maria Elise Schenkers. Cornelis, zv. Hubrecht van Noorden en Johanna Dommisse. Evert, zv. Adriaan Laurus van der Kuijl en Ammeltje Heiboer. Gemeente SCHERPENISSE. Geboren: Cornelia, dv. M. de Jager en E. de Zwarte. Adriana Anthouia, dv. L. Guiljam en K. Bergers. Marina Jozina, dv. P. Tichem en G. J. van Geet. Adriaan Sebastiaan, zv. J. C. Suurland en L. C. Poulusse. Jacob. zv. J. Tichem en J. Rijstenbil. Overleden: Johannes Zwagetuaker, echtgenoot van Maria Slager. Gehuwd: Benjamin Nelisse, en C. E. Bijl van Poortvliet. Gemeente ST. MAARTENSDIJK van 1 tot en met 30 April 1908. Ondertrouwd: A. van Tilburg, jm. 39 j. van Steenbergen en M. Poot, jd. 38 j. Gehuwd: J. M. Charpentier, jm. 22 j. en H. J. Groenewege, jd. 23 j. J. Paauwe, jm. 25 j. en A. Bazen, jd. 22 j. J. de Graaf, 25 j. jm. van Scherpenisse en J. J. Riedijk, jd. 20 j. C. Pilaar, 36 j. jm. van Goes en H. de Groot, 25 j. jd. J. Hartog, jm. 28 j. en J. v. d. Hoek, jd. 29 j. Geboren: Jannetje Huberdina Izabeila, dv. M. J. Mol en R. I. Hage. Frans, zv. J. de Ryke en C. Slager. Margaretha, dv. A. v. d. Ree en J. Bouwman. Bartelina Adriana, dv. J. M. Byl eu J. Gunst. Anna Tona Adriana, dv. J. A. van Sas en A. J. van den Hoek. Rachel, dv. W. van Zetten en W. Slager. Rachel; dv. J. Daue en M. Pot. Overleden: Paulus Franke, 83 j. wed. van P. Fase. Daniël Danielse. 81 j. wedn. van D. Quial. Maria Adriana, 11 mnd. dv. W. Carol en J. D. Zwagemaker. Sara Johanna, 10 mnd. dv. C. van Gorsel en J. J. Hage. Maria Cornelia, 23 j. dv. J. M. Hage en H. de Rijke. Cornelis Jan, 12 j. zv. A. Langejan en H. M. Groenewege. Adriaan, 6 j. zv. C. Hartog en C. van 1'agee. Gemeente STAVENISSE, April 1908. Gehuwd: Coenraad Moerland, 24 j. en Adriaantje Wielaard, 22 j. Johannes Anthonie Engelvaart (van St. Philipsland) 24 j. en Eva Kooman, 22 j. Geboren: Pieter Anthonie, zv. Q. de Rijkeen S. Priem. Adriaan, zv. C. Geene en G. P. Riedijk. Kaatje Jannetje, dv. A. Dorst en N. Bastiaanse. Cor nelia, dv. C. vau Sluis en A. Dorst. Overleden: Gerard Marinus Roozemond, jm. 22 j. Gemeente THOLEN. Overleden: Dingeais Johaunis Christiaanse 63 j. echtg. v. C. G. Groenewege. Gehuwd: J. P. de Regt jm. en N. Kuyper jd. Ondertrouwd: C. J. van de Velde jm. en J. Jansen Hd. jd. Zondagnamiddag 11. nam Ds. van den Hoek, pre dikant by de Chr. Ger. Gem. te Ierseke, afscheid van zyne gemeente met een rede over 2 Petr. 3 14. Het kerkgebouw kon de toegestroomde schare ter nauwernood bevatten, ook van elders waren belang stellenden opgekomen. De consulent, Ds. van Leussen, sprak den ver- trekkenden leeraar ook namens kerkeraad en kerk bestuur een hartelyk vaarwel toe, de gemeente deed dit zingende met de woorden van Ps. 121 4. Ds. van den Hoek is slechts 15 maanden hier werkzaam geweest, doch lang genoeg om zich vele vrienden te verwerven. PREDIKBEURTEN. Nederl. Protestantenbond afd. Tholen De predik beurt van Ds. N. J. C. Schermerhorn, van Nieuwe Niedorp, welke op Zondagmorgen 2 Mei a.s. was bepaald, is uitgesteld. Ned. Herv. Gem. Ierseke. Vm. 9t/2 u. en nam 2 u. Ds. Steenbeek. Nam. doopsbediening. Ger. Gem. Vm. 91 /2 u., nam. 2 u., en 5*/2 u. Ds. Huizing te Koudekerk. Chr. Ev. Gem. Vm. 9l/2 u„ nam. 2 u. en 5l/2 u. de hesr Straub te Kloelinge. Ger. Gein. Vm. 9 o.^ nam. Ufo u, en 5 o. THOLEN, 2 Mei 1908. Boter f 0,55 per K.G. Eieren f 8. Rotterdam eieren f 8,00. Coöperatieve Roomboterfabriek »De te Staveuisse11,35 per K.G. THOLEN, 28 April 1908. Tarwe f 9,25 k f 10,25 per 100| Wintergerst b Zomer j Haver 7,40 i 8,20 ii* Rogge M 6,25 k 6,75 per kj Witte Buonen 8,- a 10,- Bruine boonen 9,- a 13.75 idl Kleine Erwten 8,75 k 9,75 Kroon i— idi Temperatuur van het Scheidewater te ffi Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag April Mei. 25 26 27 28 29 30 1 Graden C| 7, 7. 7, 8,2 10, ïker BELANGSTELLENDE INWONERS V, THOLEN. Wanneer er een zeker iets bestaat, waar wijl belang in te stellen dan in iets anders, dan in een of andere goede bericht, betreffende iemi de buurf. Er kan geen beter nieuws zijn menig onzer niet van grooter waarde, dan het staande getuigschrift van een dankbare Zevenbei Mejuffrouw S. de Plaa, woneude Stationsstraj te Zevenbergen, meldt onsVoordat ik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pillen wi twee jaren lang gekweld door een nieraando De pijn, die ik hiervan te doorstaan had, is tc te beschrijven. Het was reeds zoo ver met mij get dat men my moest opereeren en er werd toei nier weggenomen na deze operatie had ik nog veel hinder van mijn kwaal, namelyk hevige in de zij en eeu zeer onvoldoende waterloozing gebeurde dat ik soms in twee of drie dagen ui urineeren, ik was zeer zwak geworden en had durend duizelingen. Toen men mij overal aaur eens Uw pillen te gebruiken, wilde ik hier een mee nemen ofschoon ik eerlijk gezegd niet veel op herstel had. Het verheugt mij dat ik U eei goed resultaat van Uw pillen kan medcdeeleo, nadat ik één doos gebruikt had, had ik reed enorme verlichting bekomen en thans is mijn loozing geheel natuurlyk. De pijn verdween gevoelde mij veel meer op mijn gemak, bij komende gelegenheid zal ik het dan ook mijn achten andere lijders op Uw geneesmiddel te t Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovemt waar is en machtig u het publiek te maken oj wijze, die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme. Rhenn spruit voort uit het urinezuur, dat zich kristal! in de spieren en in de gewrichtsverbind Foster's Rugpyn Nieren Pillen lossen dit urin op en helpen de nieren het af te voeren lichaam met het water. Daar deze pillen de oo van de ziekte wegnemen, verzekeren zy eeu durende algeheele genezing. Verzeker U, dat men U de echte Fo Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejof De Plaa gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken ko erop attent, dat op iedere doos de handteeki van James Foster voorkomt. Ze zijn te Tholen krijgbaar by den heer W. Potter, Kerkstraat, apotheek Coronae. Toezending geschiedt tram ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of voor zes doozen. de wi d roi pel ke MET TLINKE STALLING I2Ü0I Aanbevelend, TRAM-STATION— BERGEN-OPZOO! Ter voorkoming van vergissingen h voortaan alle in bewaring gegeven Rijwir worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. art 'kr BI oh Ondertrouwd: D. ZANDEE, Jz. en S. VER BURG, Dd. Sint-Annaland,nno ir j 1 Mei 1908. Kamperland, Ondertrouwd: J. HOGERHEIDE, Jz. en A. C. JANSENS, Ld. ?'b,olen 1 Mei 1908. ocherpenisse) Hi •S! Heden overleed tot onze diepe droefhei Ti plotseling onze inuig geliefde echtgenoot Moeder, Behuwd- en Grootmoeder geb. Slootmaker, in den ouderdom van ruim 75 jaren. JOB SCHOT, Kinderen, Behuwd- en KleinkindebeJ*' Tholen, 30 April 1908. Kruittoren 7. MEVR. BAERT, postkantoor Tholen, direct een vra

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2