Café Damen» Tramstation Bergen op Zoom J Gemengd Nieuws. YISSCHERIJ. Burgerlijke Stand. Interview met den heer H. C. de With. arktberichten. Kerknieuws. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janssied Hoek Stationstraat bet en dooi, zou doorstaan hebben. Aan verschillende landboawers, die gronden in deze polders hebben, informeerden wij eens, nu de dooi doorgegaan is, hoe er over geoordeeld kan worden en het bleek, dat men reden tot tevredenheid had, daar weinig bevroren is. Dat de structuur van den grond overigens nog veel te wenschen over laat, blijkt wel uit de plassen, die op den akker blijven staan en sommige velden zien er uit of het slikken buitendijks zijn. Alleen een zomer als die van 1907 kan voor de overstroomde gronden goede verwachtingen geven. Aan de verschillende dijken onder deze ge meente, die vóór den watervloed met jonge boomen waren beplant en waarvan er zeer vele tengevolge van de overstrooming verloren gingen, is men thans bezig weer bij te planten, in de hoop dat het jonge goed in groei zal komen. In tuinen en boomgaarden is men ook trouwens druk aan het bij planten. De Muziek- en Zangvereeniging hield Woensdag 11. een algemeene vergadering, waarbij bleek dat de Muziekafdeeling een saldo had van f89,20 en de Zangvereeniging van f57,94. Beide gezelschappen hebben sedert den waters nood niets gepraesteerd en voorloopig zal dit met de Muziekafdeeling wel zoo blijven. Een nieuwe zangafdeeling met 30 leden zal evenwel opnieuw worden opgericht. STA VENISSE. De laatste dagen is men alhier bezig met het contracteeren van suikerbieten voor een Belgische fabriek. Men besteedt f J 4 onvrij of f12 vrij per 1000 KG., terwijl er per gemet van 39,24 A. een voorschot van f 50, wordt gegeven. Naar men verneemt, moeten reeds verscheiden contracten afgesloten zijn. Van den bondsprijs hoort men nog niets. THOLEN. Uitslag schietwedstrijd, gehouden door de schietvereeniging „Koningin Wilhel- miaa" alhier, op 7 eu 8 Februari jl. Groep A. Ie prijsL. J. Moelker, 2e pr. J. Groenewege, 3e pr. J. A. Gelderblom, 4e pr. A. du Burck. Groep B.le prijs M. M. Haaijer, 2e pr. M. van Es, 3e pr. J. A. Geluk, J.Az., 4e pr. O. Russcher, 5e. pr. M. Bierens, Wz. Groep C. ie prijsG. Zachariasse, 2e pr. A. Deurloo (Oud-Vossemeer), 3e pr. S. J. Everaers. Opgaven omtrent het verkeer op het post en telegraafkantoor alhier over 1907. Aantal verzonden aangeteekende brieven 969, ontvangen aanget. brieven 1424, gestorte post wissels 17636, tot een bedrag van f 309687,87, uitbetaalde postwissels 8785, tot een bedrag van f 142588,495, verzonden postpakketten 4629, ontvangen postpakketten 7038, bedrag van de gedeponeerde quitantiën f 24624,37, bedrag van de ingevorde quitantiën f 196151,355, bedrag van de inlagen in de spaarbank f26080,78, bedrag van de uitbetalingen spaarbank f271524,38, aantal verzonden telegrammen 2214, ontvangen telegrammen 4588, aantal opgenomen en verder geseinde telegrammen 9446, aantal uitgaande gesprekken 1015, aantal inkomende gesprekken 633, aantal lokale gesprekken 597, aantal tran sito gesprekken 500, aantal ontvangen brieven 88793, aantal ontvangen briefkaarten 27860, aantal ontvangen dag- en weekbladen 63795, aantal ontvaugen overige drukwerken 42137. namen, zal nog deze week ambtelijk worden bekend gemaakt. De dag van de beëediging van den koning is nog niet vastgesteld en 't schijnt bekend te zijn, dat Manuel om zuinigheidsredenen erover denkt, zich niet te laten kronen. De twee gedoode koningsmoorders en de ongelukkige handwerksman, die na den moord bij vergissing is afgemaakt op de straat, zijn begraven. Nabij Lubin is een postwagen door 10 roovers overvallen. Vijf soldaten, die ter bewa king meereden en de postiljon werden doodge schoten. De roovers maakten zich van het geld meester. RUSLA ND. De Czaar en Czarina zijn beiden zeer zenuw achtig na den aanslag te Lissabon, wetende dat ook hun leven aan een zijden draadje hangt. Omtrent een voorgenomen moordaanslag op de familie van den Czaar wordt nader gemeld Ongeveer zes maanden geleden riep de officier der Kozakken, die voor de kamerdeur van den czaar de wacht had, de wacht in het geweer. Doodsbleek, met angstige oogen, vertelde de man, dat hij op het punt had gestaan de kamer van den czaar binnen te dringen en dezen le vermoorden. Hij was daartoe door een bende revolutionnairen aangewezen, op straffe des doods. Hij verzocht hem te arresteeren, waaraan natuur lijk gevolg werd gegeven. Maar als er nu eens een officier kwam, die wèl binnen durfde gaan - Mevrouw Goold, die door het hof te Monte Carlo wegens den moord, gepleegd op mejuffrouw Lewin, ter dood veroordeeld was, heeft gratie gekregen. Haar straf is gewijzigd in levenslangen dwangarbeid. Een der passagiers van den spoortrein, welke door boos opzet ontspoorde op de lijn Spa- Landen, heeft zelfmoord gepleegd. Omtrent de aanleiding loopen verschillende geruchten. Vol gens sommigen zou hij een der schuldigen zijn en zich gedood hebben, om aan gerechtelijke vervolging te ontkomen. Volgens anderen pleegde hij zelfmoord in verstandsverbijstering, tengevolge van den schrik. Te Kolomea heeft een verschrikkelijke mishandeling plaats gehad. De leerlingen van een Poolsch gymuasium, die hun leeraar haatten wegens strengheid, wierpen hem, toen hij zich naar huis begaf, een zak over 't hoofd. Daarop ontnamen zij hem zijn revolver en sloegen hem zoolang, tot de ongelukkige met zware wonden aan hoofd en bovenlichaam bewusteloos liggen bleef. Dit alles speelde zich laat in den avond afden volgenden dag werd hij gevonden en vóór de toegesnelde geneesheer hem kon helpen, stierf hij. Vóór zijn dood kon hij nog de namen der leerlingen noemen, die nu gearresteerd zijn. Tusschen de blauke bevolking te Louisiana en de negers bestond sedert eeuigen tijd een vijandige verhouding die steeds erger werd. Dezer dagen kwam de uitbarsting. Blanken deden een aanval op een huurkazerne, waar veel negers verblijf hielden. De aanvallers staken het huis in brand. Toen de bewouers mannen vrouwen en kindereu in doodsangst naar buiten stortten, werden zij daar door de belagers ontvangen met geweerkogels. Zesderongelukkigen werden op die wijze afgemaakt; tal van anderen zyn gekwetst. De overigen, ongeveer 100 in getal, werden de stad uitgejaagdzij kampeeren nu in de naburige bosschen en lijden daar groote ontberingen. Koning Manuel te Lissabon heeft den Raad van State gepresideerd en o a. gezegd, dat het zijn wensch, was de regeering te beginnen door het toepassen van vergiffenis, zooals hem door de grondwet wordt toegekend. Het verleenen van gratie aan verschillende lieden, die wn het oproer in 't vorige jaar deel* Het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen maakt bekend, dat het wegvangen van wulken na den 31sten Maart a.s. is verboden. Vermoedelijk is deze maatregel genomen, om te voorkomen, dat dit schelpdier op den duur verdwijnen zoo. Velen visschen hierpp, terwijl de groei geen gelijken tred houdt inet het wegvangen en zoodoende moet gebrek ont staan aan voorttelingsmateriaal. In de laatste jaren werd dan ook maar j*e- vischt van October tot einde Maart en toch ging dit bedrijf niet vooruit. In de laatste week wordt er zooveel visch op de pier te Scheveningen gevangen, dat het aan tal liefhebbers en broodvisschers met den dag toeneemt. Niet alleen van Scheveningen, maar velen komen ook uit andere plaatsen, om met een goede vangst heen te gaan. Dit laat dan ook in den regel niet te wenschen over. Een vangst van enkele houderden visschen meestal bot en scharren, maar ook wel andere soorten, behoort volstrekt niet tot de zeldzaamheden en vinden op de pier zelf gretig koopers, zoodat menigeen met een goed daggeld naar huis g»at. Meestal wordt gevischt met de lijn, aan wglke tal van haken door schelpdieren onzichtbaar zijn gemaakt. Het gebeurt wel, dat met één trek een 40 it 50-tal visschen tegelijk naar boven wordt gehaald. OESTERS. In de vraag uit België naar leverbare oesters valt nog geen verbetering te constateerenvan 7-13 Eebr. bedroeg zij ongeveer 400.000 stuks. De schrik is er dus uog volstrekt niet'uit. Uit Duitschland blijtt de vraag bevredigend. De prijzen waren imperialen 100-110 K.G. 90-100 frs. prima le soort 80-85 70-75 gewone le 70-75 45-50 2e 60-65 30-35 Se 50-55 20-25 MOSSELEN. Den 31sten Maart worden de mosselzaad- banken gesloten. Door 175, bij den bloei en het voortbe staan van den mosselhandel belanghebbende, in woners van Bruinisse is een adres gezonden aan de ministers van Fina,ncien en Waterstraat, waarin aangedrongen wordt op het nemen van zoodanige afdoende maatregelen, dat alle gévaar voor een mogelijke benadeeling of vernietiging van den mosselhandel van Bruinisse wordt afge wend en welke maatregelen volgens hunne meening alleen daarin bestaan, dat lo de in de Gemeeutehaven gelegen zeesluis van den Brui nisse- en Stoo/polder gesloten en een nieuwe behoort gebouwd te worden bij dijkpaal 66 aan het Mastgat, zooals op een bij het adres behoorende kaart aangegeven en in den bijgevoegden staat van toelichting van het bestuur der vereeniging Algemeen Schippers- en Visschersbelangnader is omschreven, en 2o eeu post van ongeveer f34.000 op de Staatsbegrooting voor 1909 worde gebracht voor bekostiging dezer uitvoering van sluiswerkeo en daarmede in verband staande afwateringsmiddelen ten behoeve van gemelde polders. De heer mr. A. J. F. Fokker, voorzitter van het Bestuur der isVscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, heeft aan het adres de verklaring toegevoegd dat volgens zijne meening de door adressauten verzochte verlegging der zeesluis inderdaad aan alle gevaren eener moge lijke besmetting een afdoend einde zoude maken. LANDBOUW. Bij de verplichte voorjaarskeuringen van dekhengsten in deze provincie zy» te Kattendyke aangeven 5, voorgebracht 4, goedgekeurd 2 en afgekeurd 2 paarden te Hulst waren aangegeven 36, voorgebracht 29, goedgekeurd 11 en atgekeurd 18 dekhengsten. Men meldt ons Uit bet eiland Tholen worden veel jonge paarden opgekocht voor rekening v»n Dtit&cbe handeUMi. Dezer dagen werden weder een twintigtal tweejarigen door den handelaar Klemans per spoor naar Duitsch land verzonden, welke alle in het eiland waren aan gekocht. Mond- en Klauwzeer. Naar wordt bericht, heeft de Pruisische minister van landbouw bevolen, dat wegens het mond- en klauwzeer in Holland, alle vee, dat tegen het verbod in, Pruisen wordt ingevoerd, terstond afgemaakt zal worden. Gemeente OUD-VOSSEMEER, Januari 1908. Geboren: Frederik Johannis, zv. B. A. Ampt en E. J. F. Ampt. Jacobus Jacob, zv. G. Pland- soen en J. Geuze. Jacoba Johanna, dv. C. Lindhout en A. M. Meerman. Jacob Pieter. zv. D. van Over- beeke en J. Jagt. Overleden: Jacobus van Driel, 5 j. zv. G. van Driel en A. Lindhout. Aaltje van Dienst, 78 j. echtg. van H. Duine. Marinus Johannis Nelisse. 74 j. echtg. vaii M. de Rijke. Cornelia Maria Hermns, 17 j. dv. C. W. Hermus en O. C. Th. de Wit. Dirk Bruinzeel, 87 j. wedn. van N. J. Geluk. Pieternella van Treyen, 69 j. ong, dv. C. van Treijen en M. Adriaansen. Ondertrouwd: P. Droogers, 29 j. jm. en J. van Beek, 25 j. jd. Martien M. Rampaart, 39 j. jm. en A. Catharina Vermeulen, 47 j. weduwe van Petrus Adrianus Tholenaar. Gemeente THOLEN. Gehuwd: M. P. van der Slikke jm. en M. E. Schrijver jd. Ondertrouwd: L. Jansen Hz. jm. en J. Bijl jd. J. Schot B.Wzn. wedn. en M. Schot Johsd. jd. Gemeente IERSEKE van 7 tot 13 Februari. Geboren; Jan Jozias, zv. Jozias de Koeijer en Cornelia Levina van de Velde Frans, zv. Willem Mol en Gillina Prins. Hij herhaalt hoe zijn Vrouw door de Pink Pillen genezen werd. Te Leerdam, in de Hoogstraat no. 54, kan men een winkel zien, waar een groote pet uithangt: het is de winkel van den heer H. C. de With, hoeden maker. De heer de Wyh is een zeer beminnelijk man, die ons met de grootste welwillendheid inlichtingen verschaft heelt over de genezing zijner vrouw. „Mijn vrouw, zeide hy ons, is heel goed genezen door de Pink Pillen, en ik ben er zeer verheugd over, want even goed als ik, weet gij dat zij, die leven in de omgeving van personen, dqor een zenuwziekte aangetast, ten slotte ook lyden door te zien lijden. Myn vrouw leed dan aan zenuwuit putting. Zij werd aangedaan en geprikkeld door het minste onverwachte geluid en kreeg dan hartklop pingen. Het minste hinderde haar. Des nachts was het haar onmogelijk den slaap te vatten. Zy was treurig, trok zich alles aan en had dikwijls over scheele hoofdpyn te klagen. Daarby was zy zeer zwak en had zeer weinig eetlust. De heer de Wit voor zyn hoedenwinkel. „Heeft mevrouw de With dadelyk de Pink Pillen genomen,, vroegen wy. „Helaas neen, antwoordde de heer de Wit, had zij het gedaan, zij zou minder lang geleden hebben. Eerst heeft zij verscheiden middelen gebruikt, die haar slechts weinig en voorbygaand geholpen hebben. Eindelyk, toen zij zag dat de genezing niet intrad, heelt zy die middelen opgegeven en is begonnen de Pink Pillen te gebruiken, die haar door meerdere bekenden waren aanbevolen. De Pink Pillen hebben de ziekte doen verdwijnen, om zoo te zeggen met een tooverslag. Dat heeft niet lang geduurd. Eenige dagen na den aanvang der behandeling at zij reeds met eetlust en sliep zy gerust. De Pink Pillen hebben haar volkomen hersteld". De heer de With vertelde ons nog dat er andere personen in de buurt genezen waren, zooals een jong meisje dat in hevigen graad aan bloedarmoede had geleden en een klein meisje, dat door den St. Vitusdans was aangetast. Over die gevallen zullen wy binnenkort het een en ander meedeelen. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek zucht, maagziekten, scheele hoofdpynen, zenuwpynen, heupjicht, rheumatiek. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen. Ver krijgbaar by Snabilié, Groote Markt, Rotterdam, hoold- dépöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Tholen en omstreken by J. Groenewege, drogist, Tholen. PREDIKBEURTEN, Nederl. Protestantenbond afd. TholenZondaj morgen 10 uur Ds. G. A. Lolcama, van Bergen o; Zoom. Ned. Herv. Gera te Ierseke, Vin. 91 /2 u. en nam 2 uur Ds. Steenbeek. Ger. Gem. Vin. 91/2 u, nam, 2 u. en 5l/2 u. di heer A. Merkelijn, kandidaat te 's-Gravenhage. j Chr. Ev. Gem. Vm. 9l/2 u.» nam. 2 u. en Sl/jij de heer Ruster te Bath. Oud Ger. Gem. Vm. 9 u. nam. U/2 u. en 5 u. lezetj THOLEN, 15 Februari 1908. Boter f 0,50 per 1/i K.G. Eieren t 3.25. Rotterdam eieren f 3,25. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse: 11,40 per K.G. THOLEN, 11 Februari 1908. Tarvre f 10,- 5 f 10,75 per 100 til Wintergerst Zomer Haver Rogge Witte Boonen Bruioe boonen Kleine Erwten K roon 8,75 5 7,50 5 6,25 5 10,— 5 ,11,-5 8,50 5 9,25 7,80 6,85 12,- 11,50 9,- id. id. id. per heet. id. id. id. id. St. Maartensdijk, 13 Febr. 1908. Nieuwe Tarwe f 6,75 a f 8,per HT Wintergerst 5 9,50 p. 100 kï Witte Boonen 5 n 12,50 Bruine Boonen a 11,50 Kookerwten a 10, Ajuin 5 0,70 p. Aardappelen 2,60 5 2,75 p. 70 Temperatuur van het Scheldewater te Tholsi Jan. Graden C. t Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 1 1 2 2 2.2 2.3 2,3 Temperatuur van het Scheldewater te lersi. gr. C. 48 gr. F. Zoutgehalte 23. Ds. W. T. van Dyk zal aanstaanden Zondag in de avond-godsdienstoefening afscheid nemen van zyne gemeente. Beioepen bQ de Herv. Gemeente te Stavenisse, de heer J. C. Kamsteeg te Sirjansland. Bedankt voor het beroep naar de Ned. herv. kerk te Poortvliet door ds. J. H. Gunning te Rijssen. Het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft in zijn vergadering ds. M. H. A. van der Valk, predi kant te Oud-Beijerland, van zijn ambt ontzet wegens onchristelyken levenswandel. Na ontvangst van het vtuk is ds. van der Valk terstond in hooier beroep gedaan. MEN WORDT VERZOCHT DIT TE ONDERZOEKEN. De volgende getuigenis werd ons gegeven doora/ inwoner van Goes en daar zij veel personen van If] lyden verlossen kan in Tholen, zullen zij, die hir omtrent meer willen weten, goed doen daanfl>: te informeeren. De heer J. P. Hopmans, wonende Oostwal 2i^ te Goes, meldt onsGedurende drie lange jaren l$jj ik aan een hevige pijn in den rug en in de lenden^ Reeds bij het opstaan 's morgens was ik vermoeid! dit afgematte gevoel verliet my niet gedurund^deal) heelen dag, ik had ook veel last van hoofdpijn, juistf of my iets zwaars op myn hoofd drukte. Mijn eellFr was zeer gering en ik had zelfs dikwyls een wal|ij van alles wat men my voorzette onophoudelijk raLj ik urineeren. Wat ik hier ook tegen aangewend 1>> niets was er dat my baatte, myn aandacht werdj? slotte getrokken door Foster'e Rugpijn Nieren Pill welke overal zoo gunstig beoordeeld werden. Ik tftj eerlijk zeggen, dal de werking daarvan zeer vlu|9i afdoende was, want onmiddellijk na het gebruik bekal ik verlichting eo nadat ik er een poosje mee doorgeit was, bevond ik mij oneindig veel beter. De fe, verdween en ik was weer meester over mijn v(jj, Na zulk een gunstig resultaat acht ik het myn plQ( aan myn genezing publiciteit te geven, want menschen zullen hierdoor met dit heilzame gen middel bekend worden. Ik ondergeieekende verklaar, dat het bovenstai f waar is en machtig u het publiek te maken op'4 wyze, die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de zif| der nieren de ergste was aller ziekten, met" zondering van tuberculose. De reden hiervan is, men meestal geen notitie neemt van verschijnseletjn nierziekte of dat deze verschijnselen verward wo met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich en meer uitbreidt en zich onopgemerkt coi caties voordoen, totdat zy zich diep in het gestt' worteld heeft. Let dus op de eerste verschijnt® van pyn in de zij, neem Uw maatregelen nog he^ want morgen is het misschien te laat. Verzeker U, dat men U de échte iVE Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die depï Hopmans gehad heeft. Lp Wy waarschuwen tegen namaak en maken kot erop attent, dat op iedere doos de handteeke van James Foster voorkomt. Ze zijn te Tholen, krygbaar bij den heer W. Potter, Kerkstraat, f* apotheek Coronae. Toezending geschiedt fram ontvangst van postwissel a fl.75 voor één of voor zes doozen. MET FLINKE STALLING. 3 12001 Aanbevelend, 100 TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZOOÏali Ter voorkoming van vergissingen «hl voortaan alle in bewaring gegeven Rij*e worden voorzien van een nummer. N< Telefoon Intere. No. 55. gei Telefoon Inter. no. 31.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2