Café Dameii; Tramstation Bergen op Zoon1 Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. De Jonge Meisjes hebben de Pink Pillen noodig. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Marktberichten. f Café restaurant, L. P. A. OOMS—Jansi Hoek Stationstraat plotseling alles duidelijk etl de zwaarbewolkte lucht is door een tooverslag opgeklaard, wanneer de 25 mille verdwijnen in de stevige tasch van den geschrokken looper. Donderdagmiddag zijn te 's-Hertogenbosch drie kinderen door het ijs gezakt en verdronken. Een meisje dat het hulpgeroep der kinderen hoorde, liep het ijs op en wist de handjes van een der kleinen nog te grijpen, maar terwijl zij het kindje optrok, brak het ijs af en viel zij te water. Eenige mannen, die het in de verte zagen, wierpen een touw en wisten het meisje nog te redden. De drie kinderen verdronken, zonder dat hulp kon geboden worden. Op 't brooze ijs van den Boezemsingel te Rotterdam vermaakten zich Woensdag 4 jongens, doch het duurde niet lang of alle 4 zakten er 'door. Eenige werklieden, van de fabriek komende, hoorden het hulpgeroep en deden alles om het viertal te redden, doch brachten na veel moeite twee jongens boven, die geen teeken van leven meer gaven, doch weldra weer tot bewustzijn kwamen. Later werden de lijkeu der andere knapen opgehaald. f Te Noordwolde is een vereeniging op gericht, die het fluiten beoefent, oin daarmede fluitconcerten te geven. Vele beoefenaars hebben zich reeds aangemeld. Ook op Noord-Beveland vermindert wel het aantal kerkgebouwen, waarin nog geen orgel den zang begeleidt. Te Kamperland is nu ook besloten tot aankoop van een flink pijp orgel, en den bouw daarvan opgedragen aan den heer A. S. J. Dekker, fabrikant van kerk orgels te Goes. Sterk geheugen van een paard Iemand verkocht een paard, dat hij jarenlang gereden en zelf verzorgd had. Tien jaar later bevond die man zich in een drukke straat, toen hij plotseling een paard op zich zag afkomen. Het was zijn vroeger eigen dom. Na 10 jaar afwezigheid had het dier zijn ouden meester weergezien en onmiddellijk herkend. „De politie te Antwerpen heeft gearres teerd een 28-jarigen Hollander, die te 'sHertogen- bosch een 18-jarig meisje had opgelicht, en haar, ten zijnen voordeele, in de straten van Antwerpen liet bedelen. De jonge man schijnt nog ernstiger dingen met de Hollandsche politie te verrekenen -Lv.te hebben. ,.-:Het meisje is naar hare ouders te 's-Herlogen- -w teruggezonden." Nabij Bonn heeft een fret zich in het huis var. een landbouwer genesteld en in een jras «onbewaakt oogenblik het kind, dat in de wieg lag, het gezichtje afgeknaagd. Toen de moeder kwam was het kindje onkenbaar. Met een oog in den bek vloog het beest weg. Uit Keulen wordt aan de Erankf. Ztg. en enkele andere bladen (ook Noorsche) gemeld, dat de afgedreven schipbreukelingen van de Amsterdam, vóór zij aan boord van de Songa werden opgenomen, „een aantal der voor anker liggende schepen vergeefs om hulp gesoebat haddeu" en reeds in hun lot berustten, toen de Noor hen redde. Wij hebben niet gehoord, dat een van de geredden een dergelijk verhaal ver teld heelt. Het heet echter afkomstig van twee geredden, die op hun doorreis te Keulen ver toefd hebben. Een Russische wonderdokter is te Londen gevangengenomen, omdat hij eene vrouw door Cocaïne had weggemaakt, om haar tanden te trekken. Zij bleet dood in de stoel zitten. Bij een sledewedstrijd nabij Genève zijd ernstige ongelukken voorgevallen. Eerst stak een toeschouwer, om een weddenschap, de baan over juist toen er een slede, met groote snelheid de helling afkwam. Beide beenen werden den man afgesneden. Een volgende slede vloog, om eeu paar toeschouwers, die in de baan stonden, te ontwijken, tegen een telegraafpaal op: de inzittenden kregen zware kneuzingen, een een schedelbreuk, en een auder heeft een :dijbeen gebroken, enz. In het geheel werden 2 menscheU gedood en 15 gewond. Te Bristol is eene dame van 107 jaar gestorven door een val in een kelder. De huis arts zei, dat zij zonder dieu val zeker nog eeu tiental jaren geleefd kou hebben. De dame werd verzorgd door haar oudste dochter, die zelf S8 jaar is. In navolging van de Londensche vrouwen gaan nu 150 uiannenhatende vrouwen eu meisjes uit Washington eeu groot huis vau vijf ver- diepingeu op Long-lsland bouwen, waar zich geen man vertoouen mag. Zij hebben een vereeniging gesticht met strenge bepalingen. De leden moeten zich ver binden ongenaakbaar te blijven voor alle ledeu van het sterkere geslacht en niet te trouwen. Maar die laatste gelofte is niet onherroepelijk, want zij geldt slechts voor drie jaren na het toetreden tot de vereeniging, een goede bepaling, die wel zal blijken noodig te zijn. Uit Petersburg wordt gemeld dat de ge zondheid van de Tsaritsa aanleiding geeft tot ongerustheid. Het zenuwgestel der Keizerin is zoodanig iu de war, dat zij aau waanvoorstellingen lijdt; daareuboven kan zij niet slapen. Alltfpo gingen van de hofgeneesheeren zijn vruchteloos gebleken. De Tsaar tracht zijn echtgenoote te bewegen naar het zuiden te gaan, naar Italië, of de Krirn, maar de Tsaritsa wil niet weg, eu is zeer angstig voor de toekomst. Zij zegt dat hfttr plaats aau de zijde vau haar echtgeuoot is. Te Genève heeft men een geheime anar chistische drukkerij ontdekt, waar circulaires van revolutionairen iuhood werden gedrukt, die in Rusland werden binnengesmokkeld. Eenige Russen, die te Genève werkzaam waren, zijn in hechtenis genomen. OESTERS. Naar aanleiding van de typhus in België wordt door een dokter gemeld, dat voor eenige jaren groote hoeveelhedeu oesters in Brussel werden gegeten, zonder aan tjphus te denken, omdat de ziekte, die bijna altijd heerscht, zich toen niet uitbreidde en dat 't een dwaasheid is om te gelooven dat het edelste dier, dat in Zeelaud gekweekt wordt, te beschuldigen is als de overbrenger van typhus-bacilleu. Hij beschouwt juist de oesters als een geneesmiddel tegen vele ziekten eu besluit met te zeggen, dat hij, in weerwil van alle verdachtmaking, geen oester minder zal eten dan hij gewend is. Ierseke. Van 2430 Januari steeg de vraag naar leverbare oesters tot 420.000, dus weer een kleine vermeerdering. De prijzen waren 100—110 Kg. fr. 90—110, 80—85 Kg. fr. 75 85, 70—75 Kg. fr. 50—55, 60—65 Kg. fr. 30—40, 50—55 Kg. fr. 20—25, 40—42 Kg. fr. 10—12. Tholen. De vraag van Belgische zijde nam in de afgeloopen week in zeer geringe mate toe. Een verblijdend teeken, daar men kan bemerken, dat de ongegronde vrees, ontstaan door de totaal allen grond missende berichten in de Belgische bladen, begint te wijken. Het is te hopen, dat langzamerhand de vraag weer op het oude peil komt, aan den eenen kant voor de liefhebbers en aan den anderen kant voor de handelaars en kweekers. Door den mist en daarmede gepaard gaande windstilte kon in het begin dezer week niet gevischt worden, doch nu is de visscherij weer iu vollen gang en daarmede de werkzaamheden in de loodsen. Vanuit Bruiuisse werden ongeveer 150000 oesters verzonden in verschillende prijzen. LANDBOUW. Mond- en Klauwzeer. De directeur-generaal van den landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Rijksseruminrichting thans serum tegen mond en klauwzeer bereid en in voorraad gehouden wordt. De resultaten, met eenige proeven verkregen, doen vermoeden, dat dit serum een doelmatig hulpmiddel kan zijn bij de bestrijding der ziekte, wanneer het kan aangewend worden bij runderen, die, ofschoon bloot staande aan de besmetting, de ziekte nog niet onder de leden hebbed. Met seruminspuiting zal slechts dan een gunstig resultaat te verkrijgen zijn, wanneer de veehouder, bij het optreden der eerste ziekte verschijnselen, de aangetaste dieren dadelijk af zondert en onverwijld aangifte doet bij den burgemeester. 1 Als maatregel van voorzorg kan de veehouder de plaatsen, waar de aangetaste dieren gestaan hebben, met kalkmelk (I deel gebrande kalk op 10 deelen water) reinigen. Zoodra het be* staan der ziekte door den districtsveearts of door den veearts, die hem vervangt, geconsta teerd is, worden de gezonde diereu, indien de eigenaar het verlangt, kosteloos met serum in gespoten. Deze operatie kan ook geschieden bij het vee, dat zich op aangrenzende erven bevindt. Men meldt ons De belangstelling en de deelneming aan de landbouwcursussen eu de cursussen voor vol wassenen, nemen voortdurend iu onze provincie toe. Wij vinden daaromtrent aangeteekend, dat in 32 gemeenten in den loop van dezen winter cursussen worden gehouden, benevens 16 voor volwassenen, o. m. de laatste in bemestings leer, kennis van den grond, veevoeding, vlas bouw, enz. De afdeeling Goes en omstreken van de Nederlaiidsche Maatschappij van Tiunbouto en Plantkunde besloot tot opheffing der afd. en overgaan naar de Nederlandsche Pomologische Vereenigingterwijl de aanwezigen zich bereid verklaarden tot toetreding als lid der nieuw op gerichte afdeeling. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Ierseke, op Vrijdag 24 Jan. 1908, des avonds 6 uur. Tegenwoordig 9 leden, afwezig de heer Cupóry wegens ongesteldheid en de heer Wesdorp. Voorz. de burgemeester. Deze opent de vergadering met een hartelijk woord van verwelkoming en een heilweusch voor het pas ingetreden jaar. Hij vermeldt vele ingekomen stukken, meest goedkeuringen van raadsbesluiten, o. a. de be- grootiugeu van de nieuwe salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger, respectievelijk f 1000, f 1000 en f550. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt be noemd de heer A. v. d. Burght, (aftr.) Met hem was aanbevolen de heer I. Hage. Vijf adressanten krijgen afschrijving van school geld, samen f 3,65. Aan 'i fanfaregezelschap „Mozart" wordt tegen een vergoeding van f5,— het gebruik van een lokaal van school 2 toegestaan voor zijn repetities. De rooilijn voor een nieuw te bouwen Roomsoh* Katholieke pastorie wordt op verzoek vastgesteld in de richting der R. K. kerk. Ten slotte komt aau de orde het vroeger reeds aangekondigde voorstel van B. en W. tot eervol ontslag van raej. B. Huibregtse van school 1 en den heer Ossewaarde van school 2, wegens daling der leerlingen beneden 310 en 255. Zeven adressen zijn ingekomen om den raad de aanneming van dit voorstel te ontraden, op grond van schade voor het onderwijs en het gering finantieel voordeel (samen f275). De voorz. noemt de getallen, om het laatste te bewijzen wel mooi gegroepeerd, maar hij gelooft toch dat de toekomst de waarheid er van zal logenstraffen. B. eu W. zijn door de adressen niet van inzicht veranderd. De daling in het getal leerlingen, dat plaatsing vraagt, is sedert enkele jaren sterk en bestendig en zal bijna zeker nog voortduren. Waarschijnlijk zijn er in 1909 weer een paar onderwijzers over compleet. Hij licht dat met een menigte ge tallen toe. Zonder discussie wordt het voorstel tot ontslag met alg. st. aangenomen en daarna de ver gadering gesloten. Te Ood-Vossemeer is aanbesteed de levering van 212600 Kg. superph. Aangenomen door J. Hage te St. Maartensdijk voor f2,35, 34400 Kg. Chili-salp. door J. J. Joppe te Steenbergen ad f 12,99. 51400 Kg. «m. superph. Dortsche Kunstmeststoffabriek f 6,86, 8700 Kg. opgei. Pera Guano f 10,35 door A. Snelle- tnan te Dinteloord, 9700 Kg. Kaïnit door P. J. van Aardenne te Dordrecht ad t 2,27, 7500 Kg. Thomas Phosph. door Dordtsche Kunstmestfabriek voornoemd ad f 2,37, 1900 Kg. zw. amm. door Mij. Hulpmest stoffen te Dordrecht ad f 14.80. 2940 Kg. paardeboonen ad f9,54 door Schippers te Oud-Vossemeer, 8300 Kg. kleine maïs door J. A. Quist te id. voor I 7,68, 1800 Kg, lynkoek door Van Oyen te Dordrecht ad f 10,60. LIJST van brieven, geadresseerd aan onbekende adressen, gedurende de le helft der maand Januari 1903. Kantoor van Naam van den Plaats van afzending. geadresseerde. bestemming. Tholen. Frans Ramraeloo Philippine. W. Vermeulen Schiedam. D. van der Malle Anna Jacoba-p. Oud-Vossemeer. L. Blok Rilland-Btth. Er is een soort van bloedarmoede, waaraan de jonge meisje lijden op het oogenblik der vorming en waar van zij vele jaren later nog last hebben men heeft die bloedarmoede met reden „ontwikkelings-aneiniew genoemd. Deze dikwyls voorkomende ziekte vereischt zorgen en een groote oplettendheid, want, verwaar loosd en niet verzorgd, is zy altijd de oorzaak van een ongelukkig, smartelyk leven. De Pink Pillen zyn bijzonder geschikt deze ziekte te genezen. Wy hebben nooit hooren zeggen dat een geval van ontwikkelings- aneinie met de Pink Pillen zonder succes is behandeld. Onder onze talrijke getuigschriften kunnen wy er een aanhalen dat ons gezonden werd door inevr. de Jong, wonende te Rotterdam, Paulus-Potterstraat, no 41. Jongejufr. de Jong Phot. Strausse, (Rotterdam) „Ik heb de groote voldoening, schryft deze dame, u te berichten dat de Pink Pillen het meest denk bare goed hebben gedaan aan myn dochter Leentje de Jong, oud 16 jaren. Dit meisje verkeerde ge durende drie jaren in een toestand van bloedarmoede, die steeds verergerde en die aan alle behandelingen had weerstand geboden. Haar maag kon zelfs geen voedsel meer verdragen en zy was buitengewoon zwak geworden. Zij was altyd bleek en rustte des nachts niet. Na verscheidene middelen te hebben gebruikt, die geen verbetering aanbrachten, hebben wy een raad gevolgd, die ons van verschillende zyden gegeven was, namelijk ons meisje de Pink Pillen te doen gebruiken. Die Pink Pillen hebben haar inderdaad zeer veel goed gedaan, spoedig kwam haar verloren gezondheid terug en nu is zy opnieuw sterk en vroolijk en heeft een goede kleur." De moeders moeten de Pink Pillen kennen, zy zijn de schat der gezondheid van alle vrouwen. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift, zij geven eetlust, een goede spijsvertering, krachten. Zy doen iedereen goed, zij zijn goed voor alle gestellen. Zij zijn gemakkelijk te nemen, en zy dwingen u tot geen de minste verandering in uwe gewoonten en leef- wyze. Gy leeft als te voren, maar gy leeft beter. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, maaglyden, rheumatiek. Prijs 11,75 de doos, f9,per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Groote Markt, Rotterdam, hoold- dép&houdcr voor Nederland en Apotheken. Franco 'jQzei: tegen stwissel. 0 ,L echt verkrijgbaar voor Tholen en omstreken ty J. G.o ge, drogist, ^holen. Gemeente YKR5EKE van 2430 Jbd. Gehuwd: Maria Cornelis Westdorp jrn. 24 j. te 8t. iJaartensdi en Jacoba Jo ban na Danielse jd. 23 j. Geboren: Jt,cobus Cornelis v. Fr: anderse en Janna Hoattkamer. Gemeente THOLEN. j Geboren: Janna, dv. A. van Zetten en lieer. Maatje, dv. A. J. Schot en E. J. Schot. Bedankt voorOud-Vossemeer door Ds. Li kerker te Moutfoort. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gein. Ierseke. Vm. 9l/2 u. et, 2 u. Ds. Steenbeek, nam. doopsbediening. Ger. Gera. Vm. 9l/2 u., nam. 2 u. en 5* de heer J. H. Rietberg, candidaat. Chr. Ev. Gein. Vm. 9*/2 u., nam. 2 u. en is Ds. K. v. d. Hoek. Oud Ger. Gem. Vm. 9 u. nam. U/2 u. en 5 nJ THOLEN, 1 Februari 1908. Boter i'0,55 per K.G. 1 Eieren 1 4.25. Rotterdam eieren f 4,25. 1 Coöperatieve Roomboterfabriek „De Ke te Staveuisse11,45 per K.G. THOLEN, 27 Januari 1908. Tarwe f 9,40 k f10,per 100; Haver id, per he, id. id. id. id. 7,60 a 8,— 6,75 k 7,— Witte Boonen 10,75 k 11,75 Bruine boonen a Kleine Erwten 9,a 9,60 Kroon 10,;t 11, St. Maartensdijk, 30 Jan. 1908. Nieuwk Tarwe f 6,75 5 f 8,per k 9,50 p. 100| ia 12, t d 11, ff liji/ k ,70 p. 60 k 2,60 p. 70 WlNTBRGERST Witte Boonen Bruine Boonen Kookerwten Ajuin Aardappelen Temperatuur van het Scheldewater te Tik Jan. Graden C. Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 25 26 27 28 29 30 31 -0,3 0, 2. 2,3 2, 2,3 2,3 BERGEN OP ZOOM EN THOLEN. Menigeen lydt aan de nieren en aan pijn ir, rug, doch het onderstaande bericht bevestig^ meening, dat hier kortbij een geneesmiddel dat beslaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw A. Slager, wonende Haverstrr 156 te Bergen op Zoom, deelt uns mede: Vój gebruik maakte van Uw Fosters' Rugpyn Pillen, klaagde ikvoortdurend over een hevigt in het benedengedeelte van den rug, die steeds werdgebukt kon ik zelfs mijn huiselyk werl verrichten en ik was dan gedwongen op myn k lo gaan liggen. De urine was immer troebel etp spreidde eeu zeer onaangename lucht, wanu<| eenigen tyd stond was er veel bezinksel in. II' zeer weing eetlust en het weinigje slaap, dat il werd nog gestoord door benauwde droomeu. 11 dan ook immer aangedaan met eeu vermoeid, alg gevoel. Ik bevond tny in eeu deerniswaardiger stand, toen ik gelukkig kenuismaakte met Uw p dadelyk by het gebruik hiervan bekwam it lichting en toen ik één doosje geledigd had, er eeu algeheele verandering bij mij plaats. D verdween eu ik ben nu veel sterker en flink gaarne zal ik diegenen, die lijden zooals ik vooi»' met U probaat geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeieekende verklaar, dat het boven»* waar is en machtig u het publiek te maken ok wijze, die Uw goeddunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een ai neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeke nierziekte. Foster's Rugpyn Nieren Pillen genei pijn in den rug, terwyl ze de nieren in orde u gen die zich daaronder bevinden, want inderdai het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet d Verzeker U, dat men U de échte F] Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die MÏ Slager gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en makenk erop attent, dat op iedere doos de handteef van Jaines Foster voorkomt. Ze zijn te Tholetf krygbaar bij den heer W. Potter, Kerkstraat, apotheek Coronae. Toezending geschiedt tra o ontvangst van postwissel a fl.75 voor één oij voor zes doozen. MET FLINKE STALLING. 12001 Aanbevelend, TRAM-STATIONBERGEN-OP- ZOO Ter voorkoming van vergissingen voortaan alle in bewaring gegeven Rijf worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. E Telefoon Inter. no. 34,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2