I Café Damen, Bóeren-Inspan Advertentiën. Tramstation Bergen op Zoom. Een Landbouwersinspan, 2 werkpaarden,;! 3 melkkoeien, een veldarbeider OESTERS. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Uur ger lij ke Slautl. Kerknieuws. Marktberichten, Hoek Stationstraat Café restaurant, L. P. A. OOMS—ianssens TE ST. MAARTENSDIJK. Dinsdag 6 Maart 1906, Bouw- en Melkgereedschap Meubelen en Huisraad, als: DINSDAG 13 MAART 1906, Maatschappij tot Nut van 't algemeen. Iu de Opregte Donderdagsche Haarlemscbe Courant van den 27 Pebruary van het jaar 1806 werd opgenomen de volgende advertentieOnze tedergeliefde Vader en Schoou- Vader, de Wel- Eerw. Heer Ds. Jan Nienwenhuizen, Leeraar bij de Doopgezinde Gemeente te Monnickendam, en Oprichter der Bataafsche Maatschappij, ten Zinspreuk voerendeTot Nut van 't Algemeen, overleed hedenmorgen omstreeks 2 uren, naeene langzame vermindering van Levenskrachten, in den gezegenden ouderdom van 81 jaren en om trent 6 maanden. Zijn uiteinde was zagt en zoo als wij niet twijfelen, zalig, daar hij gedurende den langen loop van zijn zoo werkzaam leven, de kracht zijns Geloofs aan den Zaligmaker der Waereld door daden en woorden toonde. Wij verzoeken door geene Condoleantie-Brieven aan ons verlies te worden herinnerd." Uit aller Naam, D. W. van Sittlrt. Mounickendam, den 25 Eebruary 1806. Ter herdenking van den honderdsten sterfdag van dezen algemeen bekendeu stichter der Maat schappij brachten ruim 500 afgevaardigden uit de verschillende afdeelingen in ons laüd een be zoek aan zijn graf, in de kerk te Monnikendam en sprak de voorzitter eenige woorden van hulde aan dezen onvergetelijken man, waarna een krans aan de tombe gehecht werd. Daarna werd de algemeene vergadering ge houden te Amsterdam waar Nieuwenhuijzen an dermaal werd herdacht. Door Dr. Bos werd na mens het hoofdbestuur voorgesteld een Jan Nieu- wenhuijzen-fonds te stichten. Hij sloot zijn rede met de volgende woorden „Herdenkende op dezen dag, wat de geest drift der Nieuwenhuijzens heeft tot stand ge bracht; den zegen, dien zij over ons land en over ons volk hebben verspreid, zal ook bij ons de kracht niet verflauwen om te doen wat deze tijden van ons eischen. En de handen wederom ineen slaande, oiu zonder verwijl te doen, waar over zooveleu spreken, door te zetten, wat met oordeel is ondernomen, ten einde te brengen wat met kracht is aangevat, zullen wij den geest over ous vaardig maken van den stichter onzer schoone maatschappij, wiens uaam blijft lichten door den sluier der eeuwen." Het voorstel van het hoofdbestuur tot op richting van dit fonds luidt als volgt: Het Hoofdbestuur stelt voor gemachtigd te worden: „lo. a) byeen te brengen: een door het hoofdbe stuur te beheeren Nieuwenhuyzenfonds voor onder wys nb) voor de instandhouding van dit fonds te vra gen de jaarlijksche bydragen van departementen, ver- eenigingen en bijzondere personen „c) uit dat fonds telkenjare de noodige gelden toe te staan ten behoeve van het volgende plan van actie in zake onderwys hot bevorderen van het lager onderwys in het algemeen en meer in het bijzonder, door „a. het verdedigen en bevorderen van deugdelijk openbaar lager onderwys „b. het stichten van voor allen toegankelyke by- zondere Nutsscbolen in den geest der Maatschappij „c. het verbeteren van de opleiding van de onder wijskrachten voor het lager onderwys. „II. het bevorderen van het lager vakonderwys, „III. het bevorderen van hooger onderwys voor het volk. „2o. in te stellen een „Nutscommissie voor onder wys." met sub-commissiën. „3o. uit de kas der Maatschappy jaarlijks in het „Nieuwenhuyzenfonds" te storten een bedrag, telken jare door de algemeene vergadering vast te stellen „4o. voor de stichting van dit fonds uit het kapi taal der Maatschappy by te dragen een bedrag van f 10.000." Verschillende amendementen hierop inge diend, werden alleu, na bespreking ingetrok ken, waarna het voorstel met algemeene stem men werd aangenomen. Het departement Botterdam zegde voor het Nieuwenhuijzenfonds f 1UUU toe, welke mede- deeling met applaus werd begroet. Bij de hevige overstrooming iu België, ver oorzaakt door de vele en zware regens, zijn vele laaggelegen huizen onder water geraakt en wordt uit Chatelet gemeld dat een schipper, die door de woelige stijging niet meer aan wal kon komen, met zijn geheele gezin, bestaande uit vrouw en vijf kinderen benevens de knecht, ver dronken is. Geen enkele kon gered worden en de lijken werden door het stroomende water meegesleept. Allerwege hoort men van verwoestende too- neelen door overstrooming. Te Trier werd een vrouw zoodanig door haar man geslagen dat zij naar het gasthuis ver voerd moest worden. Toen zij eenige dagen later naar huis ging vond zij haar kindje uit geteerd op bed liggen. Het was van honger ge storven. In de omstreken van Willenberg heeft een dolle hond groot onheil aangericht. Zes meuschen die gebeten waren, moesten naar Ber lijn om ingeënt te worden, doch twee er van stierven reeds onderweg. Een moedig man wist het dier uit zijn hok te lokken en te wurgen doch hij moest zijn daad met het leven bekoopen, want den volgenden dag stierf hij. zullen nu de trambieten te koop worden aangeboden men zal zorgen voor zoo weinig mogelijk leverings plaatsen, aangezien dit de controle voor den kooper eenvoudiger en goedkooper maakt, en hij dus een hoogeren prys in dit geval kan besteden. Opvallend is, dat een der gegadigden wel 110.25 wilde be steden, ofschoon de officieele prijs f10 is. Men meldt uit het eiland Van welke beteekenis in de laatste jaren het mesten van vee geworden is, blijkt het best uit den handel die om dezen tijd daarin gedreven wordt, elke week zijn fal van mestdieren, voornamelijk voor Belgische rekening, door commissionnuirs opgekocht tegen zeer hooge prijzen. Is toename van bet aantal te mesten dieren duidelijk merkbaar, de belangstelling in bet houden van melkvee schijnt in gelijke mate af te nemen. Verschillende oorzaken werken daaraan mede. De Vereeniging van oud-leerlingen van de winter* landbouwcursussen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft besloten, dezen zomer een excursiereis naar de provincie Groningen te doen, teneinde kennis te maken met de verschillende methoden van bebouwen aldaar. LANDBOUW. Uit Hulst wordt gemeld, dat voor de ruim 300 gemeten suikerbieten, door den R. K. Boerenbond te koop aangeboden, geen iuschrylbiJjetten waren ingekomen toch bleek dat men wel wilde koopen, vooral als de bieten in twee partyen werden aan gebeden, nl. trambieten en spoorbieten. Binnenkort Van 22 Eebr.1 Maart werd, dank zij de vastenavondfeesten, van Ieiseke het enorme getal van 1.200.000 leverbare oesters verzonden. In de prijzen kwam weinig verandering 100 Kg. fr. 90-95, 80 Kg. fr. 75—80, 70 50-55, 60 30—35, 50 18-20, 40 8—12. Den lsten Maart is het nieuwe tarief van invoerrechten op oesters in Duitschland van kracht geworden. Tengevolge daarvan wordt een invoerrecht van M 100.-per 100 KG. geheven. OQnoodig te zeggen dat dit de eerste dagen belemmerend gewerkt heeft op de verzendiug. Ook na 't Carnaval is de verzending elk jaar stil, zoo ook nu. ST.-ANNALAND. Door het bestuur derWa- lerkeering van den Cal. Suzaiuia-Polder werd op 27 Febr. aanbesteed het maken van werken tot verdedi ging van den onderzeeschen oever en het aanleggen van nieuwe steenglooiing. Ingeschreven werd door M. Kleppe, Scherpenisse, 1 18925 D. van der Velde, Bruinisse - 18800 J. B, Koch, Hansweert, - 18700 J. de Jonge, Middelburg, - 18518 Js. Elenbaas Jz., St,-Annaland, - 18250 C. Bolier Cz„ Bruinisse, - 18180 M. van den Hoek, Terneuzen, - 18100 H. M. van Bezooijen, Scherpenisse, - 18100 W. Dekker, Veere, - 1.7750 A. A. de Wilde, Goes, - 1J7750 J. Duijnhouwer, Scherpenisse, - 17645 C. de Wilde Az., Kattendyke, - 17540 L. Dubbeldam, Sliedrecht, - 1Ï080 Jb. Moerland Cz., St.-Annaland. - 16980 J. de Bree Fz., Terneuzen, - J(6876 Jan Roskam Cz. Dordrecht, - 16870 Aan den laagsten inschryver is 't werk gegumd. De begrooiing was 1 20b09,12. T Gemeente 1KUSKKE van 23 Febr.— 1 Maart. Ondertrouwd: Jan Weststrate jrn. 23 j. en Maatje Franciua Dekker jd. 20 jaar. Overleden: Izak van Boven, 67 j. echtg. v. Katharina Kussen, Neellje, 8 mud. dv. Reyer Timmerman en Cornelia Verschuure, wonende te Avereest. Gemeente STAVEN1SSE Febr. 1906. Geboren: Carolina Catharina Geertruida, dv. A. H. Gelok en G. vau den Berg. Johannis, zv. N. J. Neele en J. van Beveren. Overleden: Pieternella Maria, oud 33 j. dv. F. Stoutjesdyk en W. G. Franke. Ned. Herv. Gein. lerseke. Voorm. 9'/a u. nam. 2 u. Ds. Paauwe. Ger. Gein. Vin. 9'/» en nm. 2 u. Ds. Heida. nm. 5*/i u. ouderling Hage. Chr. Ev. Gein. Nog onbekend. Oud Ger. Gem. Voorm. 9 u., nam. l'/i en 5 u. lezing. Ds. J. ïimmennan, predikant by de Chr. Ev.Gem. te Winschoten (vroeger te lerseke) is beroepen te Kapelle (Z.B.) 3 Maart 1906. THOLEN. Boter f U,55 per K.G. Eieren 1 3,5U. Rotterdam eieren t 3,50 Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stuvemsse11,40 per K.G. St. Maartensdijk, 28 Februari 1906. Nieuwe Tarwe f 6,a f 7,per H.L. Wintergerst 8,25 a 8,50 p. 100 kilo. Haver a 8,50 Paardenboonen i, a 7,70 80 Witte Boonen 12,if 14, Bruine Boonen 7,k 9, Kook erwten a u 9, Ajuin a 0,80 Aardappelen 2.25 a 4,50 THOLEN, 27 februari. Oude Tarwe f 8,a f 9,perlOOkilo. Wintergerst u 7,75 a 8,35 id. Zomer h h a id. Haver v 7,25 a 8,60 id. Rogge 4,30 k 5,60 per heet. Wtttp nnfivpM 1 2j— a, u llf id. IbUUUIb ff *,i Witte boonen 12, Broine ff 7,a 9,25 id. Kleine erwten 8,25 a 9,id. Kroon 8,25 a 8,75 id. DE HELFT VAN THOLEN. Men zegt: „Wanneer de bladeren vallen, is de winter nabij." De natuur verrast ons nimmerDe wolk koint voor het onweer, de zonsondergang gaat den nacht vooraf. Kveneens worden op deze wijze de teekenen van nierlijden gegeven, gelijk een zwakke rug, blazen onder de oogen, urine-ongesteldheden. Meer dan de helft van de inwoners van Tholen heeft op de een of andere wijze, van de nieren te lijden. De volgende raadgeving ons door een Bergen op Zooaische inwoner verstrekt, zal dus in elk huis op prijs worden gesteld. De Heer A. Stoetzer, wonende Bel vederestraat 254 te Bergen op Zoom, deelt ons medeNu ik volko men genezen ben van mijn pijn op het water, hetgeen ik te danken heb aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen, die aan de nieren lijden recommandeeren, overtuigd als ik ben hun een dienst te bewijzen, door hen zulk een voor treffelijk geneesmiddel aan de hand te doen. Sedert ruim drie maanden had ik zeer veel last met de urine, het water kwam erg moeilijk en met veel pijn, alleen de gedachte daaraan maakte mij be nauwd. Het was mijn redding, dat ik met Uw Fos- ters's Rugpijn Nieren Pillen begon, want toen ik twee doosjes van die voortreffelijke pillen had gebruikt, kon ik niet meer het minste van mijn vroegere pijn waarnemen. Ik ondergeieekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan, dat er een overmatige hoeveel heid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroor zaakt de urine-ongesteldheden, want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelij kertijd brengt hel de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoor zaak der blaasontsteking, van stoornis der urine van het verlies van eiwitstoffen, enz. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen lossen het urinezuur op bet helpen de nieren, om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Stoetzer gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koo- pers er op attent, dat op iedere doos de handteeke- ning van James Foster voorkomt. Zij zijn te Tholen verkrijgbaar bij den heer W. Potter, Kerkstraat, filiaal apotheek „Coronaï". Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10. voor zes doozen. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Febr. Mrt. Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 1906. 24 25 26 27 28 1 2 Graden C. 3.2 3, 3, i, i, 4.3 De brieven volgen elkander en gelijken op elkander. Steeds genezingen met de Pink Pillen. W(j ontvangen alle dagen een groot aantal brieven van genezen personen. Wij zijn er zeer tevreden over, niet voor ons, maar voor de personen waarvoor wy geslaagd zyn hun lyden te verlichten. Wy pu- bliceeren heden twee dergelyke brieven uit dui zenden genomen, maar met opzet gekozen wegens de genezen ziekten de bloedarmoede, de zenuw-uit putting. Deze ziekten komen zeer vaak voor, voor al in de steden wegens de slechte gezondheids-toe standen vooral ook wegens het meer bedryvige le ven, en tasten vooral de vrouwen aan. Proefnemingen om het le gebruiken geneesmiddel te kiezen, het ge neesmiddel te vinden dat genezen kan, dat alles ver oorlooft de ziekte zich nog meer vast te zetten, en wel zoo zelfs, dat somtyds de hulp te laat komende, de genezing niet meer mogelijk is. Beproeft dus niet, wendt U terstond tot de Pink Pillen. Zy kunnen U genezen en zie er hier het bewys van De Heer Broekhuizen, le Dwarsstraat Yssellaan R 618 B, wever van beroep te Gouda, schrijft: lk ondergeteekende verklaar, dat myne vrouw door de Pink Pillen is genezen geworden. Zij is in 38 jaar oud en gedurende langen tijd heeft zy aan bloed armoede geleden. Zy klaagde steeds over pynen in den rug, steken in de zyde. Zy at bijna niet meer, was zeer zwak en kon hare huiselijke be zigheden niet meer waarnemen. Alles wat wy aan gewend hadden is vruchteloos gebleven. De ziekte scheen niet uit te roeien te zijn. De ziekte was begonnen ten gevolge eener bevalling en het scheen alsof het lichaamsgestel zich niet meer in orde kon stellen. Myne vrouw wenschte de Pink Pillen te probeeren. Zy heeft er zich zeer wel by bevonden. Wat de andere geneesmiddelen niet hebben kunnen doen, hebben de Pink Pillen gedaan. Myne vrouw is thans uiterst welvarend. Mej. Suzanna de Voet, Korte steeg 12, te Vlaar- dingen, schrylt Sedert langen tijd leed ik aan zenuw-uitputting en ik was zoo zwak geworden, dat ik het bed niet kon verlaten. Het was iny onmogelyk de eene voet voor de andere te verzetten, Na gedurende eenige weken de Pink Pillen genomen te hebben, heb ik uiy veel sterker gevoeld, rnyn eetlust werd beter en ik heb myne werkzaamheden kunnen hervatten. Ge durende eenigen tijd heb ik de behandeling voort gezet en thans ben ik volkomen genezen. De Pink Pillen geven bloed met iedere dosis, zy zuiveren het bloed, versterken de zenuwen. Zy geven eetlust, be vorderen de spijsvertering. Zij genezen bloemarmoede, bleekzucht, neurasthénie, algemeene zwakte, maag ziekten, rheumatiek. Prys i 1,75 de doos, f9,per 6 doozen. ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam hoofd- dépóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Tholen en omstreken by J. Groenewege, drogist Tholen, 4500 Telefoon Inter. no. 34. -4D Jt MET FLINKE STALLING 12001 Aanbevelend, TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZOOM. Ter voorkoming van vergissingen zulle voortaan alle in bewaring gegeven Rijwiel worden voorzien van een nummer. Ondertrouwd: P. A. SA.KKO, Cz. en A. C. QUAKKELAAR, Pd. 1419!^ St. Maartensdijk, 28 Febr. 1906. 111 -V Voor de vele blijken van deelneming, out - vangen bij het overlijden van onzen geliefdei Echtgenoot, Vader, Behuwd- Groot- en Ovei,) grootvader, den heer p C. B I E R E N S, bi betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. m Uit aller naam ei Wed. E. P. BIERENSGeuze, te Tholen, 2 Maart 1906. 14201 DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt zijn oprechte dank aan allen, die hem op eenigerlei wijn hulp en bijstand verleenden bij het ongeluk, hem overkomen den 19 Januari 1.1., in 't bij zonder aan deu heer W. Moelker en familie wier opofferende moeite en liefdevolle verplegiaj hij niet genoeg kan waardeeren. 14202. ANTH. C. VAN TILBEURGH. Notaris N. VAN STEENBERGEN teTholea zal ten verzoeke van den heer Chr. HOEK landbouwer te' St: Maartensdijk,'Op'de door hem bewoonde hotstede aldaar c des voormiddags 10 uur precies, in het open baar verkoopen 7 PAARDEN, waaronder 1 bruim Ruin 16 jaar, 1 blauwe Ruin 11 jaar, 1 bruine Merrie 8 jaar, 1 bruine Merrie 6 jaar, 1 bruine Ruin 3 jaar, 1 bruine Merrie 2 jaar, 1 vosbruine Ruin 1 jaar, 8 baatgevende Melkkoeien 4 Kalfvaarzen, 5 stuks jong Vet „H tll 8 Melkkalveren, 6 Loopvarkens. waaronderV eerkar, JStroosnijder Windmolen, Balans met Schalen eo Gewichten, Graanschoppen en -mateu, Tuinschaar, Zeisen, Kuikenrenuen, Karn, Room' tonnen, Botertobbeu, Ruimers en Teelen. Bed met toebebooreu, Kasten, Tafels, Spiegels, Kachels, Hanglampen, Stoelen, Droogrek, Wasch- tobben, Glas- en Aardewerk. Eene partij Kantbooi. N.B. Op de hofstede is geene gelegenheid tot stalling. 1416! Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen, zal ten verzoeke van de weduwe P. van det Slel te Poortvliet, op het door haar be woonde boefje aldaar, nabij den grintweg naai Strijen, op 's voormiddags II uur precies, in het openbaar verkoopen bestaande uit 1 Kalfvaars, 2 Jaarlingen, 2 Melkkalveren, 2 Loopvarkens, 20 Kippen, een beste Karnhond met bok. 2 Boerenwagens, 2 Karren, Riemkar, 2 nieuwe Ploegen, 2 Eegden, Karn, Koointon, Karnmolen, Stroosnijder, AMahouiehouten Bureau, Hooi, Siroo, Mest in de put, enz. 14213 Met MEI aanstaande benoodigd, liefst met werkend gezin, bij W. Steur, Hofs. iloermond te Renesse bij Zierikzee. 14196,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1906 | | pagina 2