Café Damen Tramstation Bergen op Zooi R ECH TSZAKE N. ON DER WIJ S. Marktberichten. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. VISSCHER IJ. OESTERS. Burgerlij ke Stand. Kerknieuws. o, Ingezonden Mededeelingen. Getuigenis der Kleuren. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Jans Hoek Stationstraat Op de Waal nabij Tiel is een ernstig ongeluk gebeurd. Er kwam een sleepboot, waar achter een tjalkschip, opvaren. Een visschers- boot, waarin *1 vissciiers, was aan de sleepboot bevestigd. Daar de tjalk te Tiel moest binneo- loopen werd de streng losgegooid, doch hij greep daarbij den mast der visschersboot, waar door deze omsloeg en de visschers in de diepte verdwenen. Slechts twee werden gered, de beide anderen verdronken. Hun lijken zijn nog niet gevonden. Op verschillende plaatsen in Noord-Brabant, Gelderland en Overijsel is thans het vangen van vinken weer in volleü gang. De vinkers, die 's morgens vroeg reeds in hun huisje zitten, vangen in één dag tusschen de drie en vier honderd vogeltjes. In de Betuwe is de verzending van fruit in vollen gang. Als bewijs voor de groote levendigheid, welke thans in den fruithandel heerscht, kan worden gemeld, dat in 6 dagen tijds alleen van het station Eist, 55 waggons appelen zijn verzonden, hoofdzakelijk met be stemming naar Duitschland. Tengevolge van het springen van een vat benzine ontstond gisterenavond brand in een loods der beetwortelsuikerfabriek aan den Arkel- schen dijk te Gorinchem. De brandweer was spoedig de vlammen meester. De groote fabriek was pas herbouwd. Tusschen Doetichem en Wehl heeft gisteren een Duitscher in den trein getracht zich van het leven te berooven. Tot driemaal toe zette hij een fleschje aan den mond, wat argwaan wekte, zoodat hij te Wehl, waar hij reeds ouwel werd, uit den trein verwijderd moest worden. De ontboden geneesheer heeft terstond zijn maag uitgepompt, zoodat de man nog in leven is. Zeer waarschijnlijk is het een misdadiger, die uit Duitschland vluchtte. Door den hevigen mist had Dinsdag morgen omstreeks elf uur op de Noord nabij Alblasserdam een aanvaring plaats tusschen de stoombooten Quakernaat, van de reederij Eop Smit Co., die naar Gorinchem ging, en de Thor Vil van de stoombootreederij Arie Smit, te Slikkerveer, die van Geertruidenberg voer naar Rotterdam. De Quakernaat bekwam aan den kop aan bakboordzijde belangrijke averij. Er ontstond een groot gat, terwijl de zitbauken van de kajuit der tweede klasse aan splinters vlogen. Vele passagiers liepen kleine verwon dingen op, doch kwamen overigens met den schrik vrij. De politie te Hamburg heeft een vrouw in hechtenis genomen, die hetzelfde handwerk als hare beruchte stadgenoote, vrouw Wiese, uitoefende. Maar niet zooals deze hielp zij zuigelingen uit de wereld, door ze in het brandende fornuis te stoppenzij bereidde hun een geleidelijker dood, door de wichtjes zure, geronnen melk in te geven. Men weet van zes gevallen, waarin zij kleine kinderen uit den weg heeft geruimd. Haar moordhol droeg den weidschen naam van ^particuliere kraaminrichting". Luitenant vou Lekow te Lissa, die in dronkenschap een rustig burger overhoop schoot, is door den krijgsraad tot drie wekeu en een dag gevangenisstraf veroordeeldwerkelijk weken niet jaren. De zaak is van het begin tot het einde met gesloten deuren behandeld. De aanklacht was het toebrengen van lichamelijk letsel, dat den dood tengevolge heeft gehad. De eisch was zes dagen zwaarder geweest dan het vonnis. Te Parijs is het reeds zoo koud dat men op een der Avenues een man van omstreeks 50 jaar bevroren gevonden heeft. Ook uit Auvergne komen berichten van hevige koude alle toppen van het gebergte zijn met sneeuw bedekt en de thermometer daalde er tot 7 graden onder nul. Als een vroege winter de voorbode is van een streugen winter, dan staat er nog heel wat koude te wachten, in aanmerking genomen, dat de herfst nog niet half verstreken is. De vrouw van een trambediende te Oost ende, die haar kinderen levertraan wilde ingeven, nam een verkeerde flesch en schonk hun „sur- kelzout". Het oudste, dat het eerst uit het glas dronk, begon te weeuen en te braken. Het tweede, een jongen, zich moediger willende tooneu dan zijn zuster, nam het glas over en dronk het in een teug leeg. Daar lnj de grootste hoeveelheid van 't vergif had iugezwolgen, was hij reeds na eenige uren dood. Het meisje leeft nog, maar doorstaat een vreeselijken doodstrijd. In de Eugelsche Goudkust-kolonie is een negerin bevallen van zes kinderen. Dit moet het eenige geval van een „zesling" zijn, het welk nog ooit is voorgekomen. De zes „kleine nikkertjes" werden naast elkander op een sofa gelegd en zoo gephotographeerd. Eenigen tijd geleden keerde een farmer in de Vereenigde Staten van een korte reis terug. In zijn woniug aangekomen tilde hij zijn zes jarig dochtertje, dat hem tegemoet kwam loopen in de hoogte, om haar een kus te geven en boog daarbij het hoofdje van het kind tamelijk ver achterovertoen hij de kleine weer op den grond zette zakte ze in elkaar. In allerijl werd een dokter geroepen, die ver klaarde, dat de vader, door het te ver achter over buigen van het hoofd, toen hij zijn doch tertje een kus gaf, haar den nek had gebroken. Te New-ïork is dezer dagen een school in gebruik genomen, die op 6 verdiepingen 86 klasse-lokalen telt en 4000 kinderen kan herbergen. Er zijn 4 ruime trappen en 5 liften. De zolders met bovenlicht, dienen voor gymna stiek en voor baden. In de gasfabriek te Durbach heeft een ontploffing plaats gehad waarbij 7 menschen zijn omgekomen, waaronder ook de directeur der fabriek. Een stoker van de Duitsche stoomboot ,/Würzburg" is 44 dagen zonder eten gebleven en leefde nog toen men hem vond. Het Zeevaart bureau van Bremerhaven deelt mede hoe dit mogelijk was de inan had, met het doel zich van kant te maken, een groote hoeveelheid menie en loodwit ingenomen en was toen onder den bakboordketel gekropen. Toen hij 44 dagen later gevonden werd, leefde hij nog en werd uaar het gasthuis gebracht, waar hij acht dagen later stierf. Door de groote massa vergif was hij in een soort doodskramp gevallen, die het mogelijk maakte zoolang zonder eten in leven te blijven. DE TOESTAND IN RUSLAND. Volgens de laatste telegrammen uit St. Peters burg breidt de staking van het spoorwegpersoneel zich uit. De toestand is zeer ernstig. Alle groote steden zijn geheel van spoorwegverkeer verstoken. De kolen voorraden voor de fabrieken in het Moskousche gebied reiken voor een maand, hout is er nog slechts voor 10 dagen, Ook is de waterleiding beschadigd, waardoor men in een aantal wijken zonder water is. Te St. Petersburg is het post- en telegraaf kantoor door soldaten en politie bezet. Ook de handelswereld heeft daar het werk gestaakt, de magazijnen en winkels sluiten, alleen de drukkerijen zijn nog aan het werk. De beweging breidt zich met razende snelheid over geheel Rusland uitzoowel de fabrieks arbeiders als de boeren en het spoorwegpersoneel doen de vlam des oproers krachtig uitslaan en men beweert, dat de omwenteling in Rusland uitgebroken is. Niemand stelt meer vertrouwen in de beloften der regeering en dat heeft deze alleen aan zich zelf te danken. Uit Schuscha in Trauskaukasië wordt bericht dat een Armenisch dorp door Tartaren is ge plunderd en verbrandvele bewoners werden vermoord. Het Armenisch dorp Dolanlar wordt door 300 Tartaren belegerd en ook van andere kanten komen berichten van moorden en rooverijen door Tartaren. pine verzonden 2975 balen mosselen tegen frs. 5,50 a frs. 7,per baal. Aan de haven 1250 HL. Ruim 500 ton Zeeuwsch mosselzaad werd verkocht voor f 2,25 a f 2,50 per ton. Garnalen f 2,10 a f 2,50 per mand. De rechtbank te Arnhem heeft den predikant J. van Dijk te Doetinchem, wegens eenvoudige beieediging van Ds. Rijnenberg aldaar, veroor deeld tot f 75.boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. Voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek slaagden te Breda de heeren C. Jobse, van Scherpenisse, P. L. van Nieuwen- huizen te St. Maartensdijk, J. M. Aarooudse te St. Philipslaud, G. J. van der Slikke en J. K. B. Krijger, beiden van Poortvliet, K. W. Boelen van St. Maartensdijk, en Mej. M. A. Lindhout van Oud-Vossemeer. Woensdag vierde de heer W. A. Kuijper Boone, hoofd der school en directeur der rijks normaallessen te Heen vliet, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijne betrekking als hoofd der school aanvaardde. De jubilaris mocht tal van huldeblijken en stoffelijke bewijzen van waar deering ontvangen. Voor de vacante betrekking van onderwijzer te Poortvliet hebben zich 9 sollicitanten aangemeld. POST EN TELEGRAPH1E. Met ingang van 1 November a.s. zal te Wemeldinge een Rijkstelefoon-Kautoor voor het algemeen verkeer worden opengesteld. De diensturen zijn op werkdagen van 7.30 voorm. tot 8.30 narnid. (Greenwichtijd.) Op Zon- en feestdagen geen dienst. Door notaris van Seters te St. Maartensdijk en len \erzoekc van de erven wijlen C. Bevelander werd Woensdagavond in de herberg van (J. Bijstenbil bij inzet geveild een huis en ert, staande en gelegen in de Kerkstraat te Scherpenisse voor de sotu van 1 1850,—. TilOLEN. In de laatstgehouden algemeene vergadering van Je visscbersvereeniging Helpt Elkander" te Tholen, werd door den voorzitter medegedeeld, dat op de Statuteu de Koninklijke goedkeuring verkregen is. Verder werd het Reglement vastgesteld. Als voorzitter en secretaris werden respec tievelijk herkozenS. Schot, BWz. en H. Cornelisse, Mz., terwijl als penningmeester werd gekozen «Jac. Schot, Jbz. De vice-voorzitter Boogaard wist op hartelijke wijze de herkozen en nieuwbenoemde bestuurs leden te installeeren. 4 Tot leden der commissie van onderzoek werden gekozen P. Bout, L. J. Marico en Jos. Schot. Het aantal leden der vereeniging bedraagt thans 37, dat der donateurs 21. Staande de vergadering werd een behoeftige visscher geholpen aan een zwaard, een fok, korren en touwwerk. Het goede doel dezer vereeniging voor oogen houdende, verdient het zeer zeker aanbeveling, met eenige belangstelling kennis te nemen van Statuten en Reglement, waarna velen ongetwij feld als lid of donateur zullen toetreden. Het Bestuur is gaarne bereid tot het geven van alle gewenschte inlichtingen. Het hoofddoel der vereeniging is: het steu nen van weduwen en weezen van visschers, als mede het verleenen van steun aan zieke en behoeftige visschers. Met verwijziug naar het bericht in de St. crt. van 22 en 23 October 1905 no. 248, wordt er de aandacht van vischhandelaren in Nederland op gevestigd, dat blijkens mededeelmg van den consul der Nederlanden te Essen, de prijzen van visch, voornamelijk in het Ruhrgebied, zoozeer zijn gestegea, dat dit voedsel niet lang meer ter vervanging van het vleesch zal gebezigd kunnen worden. Noordzee-oesters. Sedert enkele dagen zijn Duitsche visschers zich weder gaan toeleggen op de vangst van Noordzee-oesters, en daartoe vau Cuxhaven vertrokken. Het seizoen voor deze visscherij loopt van begin October tot einde April. De oestergrouden liggen benoorden Terschelling op een diepte van 30 tot 35 vadem. Voor deze visscherij zijn thans 11 botters uitgerust, die de oesters uitsluitend te Cuxhaven aanbrengen. Er wordt met gunstig gevolg gevischt; de aanvoer is bij voortduring stijgende. Van 1926 Oct. werden van lerseke ver zonden 825000 leverbare oesters, een getal waaruit blijkt, dat de vraag bevredigend blijft. De prijzen waren nog ongeveer als de vorige week 80 Kg. fes. 8590, 70 Kg. fr. 5560, 60 Kg. fr. 4045, 50 Kg. fr. 2025, 40 Kg. fr. 15. MOSSELEN. In de laatste acht dagen werden van Philip» Gemeente YERSEKE van 20—26 Oct. 1905. Geboren Maria, dv. Paulus Schuiling en Johanna Krijnsen. PREDIKBEURTEN. Nederlandsche Protestantenbond, afdeeling Tholen. Zondagmorgen 10 uur Ds. G. Verweij te Rijswijk. Ned. Herv. Geut. lerseke. Voorin. 9'/i u. en 2 u. Ds. Puauwe. Ger. Gem. Voorin. 9'/i u., en nam. 2 u. Ds. Heida, nam 5'/» u. ouderling Btekeiee. Voorm. avondmaalsbediening. Vr. Ey. Gem. Vin, 9'/a u,, en nam. 2 u. ouderl. Slraub van Kloetinge, nam. 5'/a u. een der broeders. Oud Ger. Gein. Voorm. 9 u., nam. l'/a en 5 u. lezing. DANKDAG 1 NOVEMBER. Ned. Herv. Gem. Als Zondag. Ger. Gem. Voorm. 9'/» u. en nam. 2 u. Ds. Heida, nam. 5Vi u. Ds. linpeta te Katwijk. Vr. Ev. Gem. Voorm. 9''i u. en nam. 2 u. en 5 Sa Ds. Post. Oud Ger. Gein. Voorm. 9 u., nam. 1 Va" en 5 u. Ds. Deuzel te Vlaardingen. Hoe ver is het hier vandaan Een onlangs voorgekomen geval ie 8tanddaarbuiten is vry belangrijk. Daar het zoo (licht in de buurt gebeurd is, achten wij hei van belang het tepubli- ceeren. Hier is het De Heer A. Nagtzaaui, wonende Nourdhoek te ütanddaarbuiten, schrijft ons Als een gevolg van een ruggemergtering heb ik sedert vijlueu jaren geleden aan snijdende pijn, daar, waar de blaas is. Mijn slaap was zeer onrustig en ik had voortdurend last van onuitstaanbare hoofdpijn, menigmaal had ik duizelingen en veel rillingen. De urine was beslagen en liet bezinksel na. Ik was zeer zenuwachtig ge worden en olschoon ik al meermalen hiervoor onder behandeling was geweest, had ik nog geen gunstig resultaat mogen bekomen. Men raadde unj Fostei's Hugpyn Nieten Pillen als een aldoend middel aan en werkelijk nadat ik deze pillen gedurende drie dagen had ingenomen, kon ik een grooie verlichting waarnemen. De pyn in de blaas verdween evenals de hooldpyn, en met den dag gevoel ik me beter en opgewekter, ik wil thans nog eenigen tyd voortgaan mei uw pillen, om een volkomen genezing tol siaud te brengen, In- tussehen dank ik U zeer voor Uw onwaarueeibare pillen, die ik met vertrouwen aan alle lijders zou willen aanbevelen. Ik ondergeteekende vei klaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Kugpyn duidt aan dat er een overmatige hoeveel heid urinezuur in het lichaam is. Dit vergil veroor zaakt de urine-oiigesteldheden want hel verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelykertyd brengt het de prikkeling en ontsteking uer blaas met zich mede. Het unne-zuur is de hoold- ootzaak der blaasontsteking,' van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz.- Posters Bug- pijn Nieren Pillen lossen het uriiic-zuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze al te voeren. Verzeker U dat men U de echte Fostei's Kijgpijn Nieren Pillen geelt, dezelfde die de heer Nugtzaam gehad heelt. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op altent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zyu te Tholen verkrygbaar by den heer W. Potter, Kerkstraat. Toezending geschiedt Irauco na ontvangst van postwissel b tl,75 voer één- of 110.voor zes doozen. 28 Oct. 1905. THOLEN. Boter f 0,60 per 1/2 K.G, Eieren t 5,25. Rotterdam eieren f 5,25. Coöperatieve Roomboterfabriek //De K te Stavenisset 1,45 per K.G. THOLEN, 24 October. Oude Tarwe f it f - per 10 Nieuwe 8,40 a 9,60 id WlNTERGERST a k Zomer 5 u IC Haver 7,75 a 8,25 IQ Karweizaad 16,5 17,- id Rogge 5,60 5 6,- per Witte boonen 11,5 13,— IC Bruine 9,25 a 10,25 IC Kleine erwten,, 8, 9,25 ia Kroon 8,75 a 9,60 id St. Maartensdijk, 19 October 1905. Nieuwe Tarwe f 6,50 f 7,— per WlNTERGERST 7,50 a 8,00 p. 10 Haver 5 7,50 V 1/ PaARDENBOONEN ti u 7, per Witte Boonen 12,5 n 13, Bruine Boonen 9,75 5 10,25 ii Kookerwten a 9,- tr Ajuin a 2,00 u Aardappelen a n i i/ ouc lijk Hei gez ook rad Gec er zei Temperatuur van het Scheldewater te T Oct. 1905 Graden C. Zaterdag 21 7,3 Zondag 22 6,3 Maandag 23 6,3 Dinsdag 24 5,2 Woensdag 25 Donderdag 26 6, Vrijdag 27 6, Iwa )UU an ege lige Temperatuur van het Scheldewater vóór Ie Op Donderdag 26 Oct. 5 gr. C. (41 Zoutgehalte 21 per duizend. De sterren, die wij aan het uitspansel zien, niet alle dezelide kleur. De sterrenkundigen ba e zich op dit verschil van kleuren om den oui p der sterren te schatten. De smid, die zijn ijzei oven heet maakt, kan ten naasten bij de graad van dat ijzer vaststellen, dat van vuurn byna wit gloeiend over gaat naar mate zij sterker is. Kortom een ieder kan by den eerst opslag zonder eenige ondervraging op de wandelende zeggen, welke de gezondheidsti 3Q is van een jong meisje, dat wij tegenkomen kleur harer wangen en van hare lippen in schouw te nemen. Als baar gelaat bleek oogen door zwarte kringen omringt zijn, haa treurig en huar voorkomen bedrukt is, dan kt j doordat zij te weinig bloed heelt, dat zij armoedig is en dat zy beboette heelt de Pink te nemen. Genezing vqn het dochtertje van den heer C. koster van de R. K. Kerk in de Graat van straatUtrecht en wonende in dezelfde straat Mijn dochtertje 11 jaren oud, zoo verklaa ir vader, heelt vanaf haar prilste jeugd geled bloedarmoede, bleekzucht en klierziekte. Zij h genaamd geen eetlust, vreeselijke pijnen in dt Q des nachts kon zij niet slapen en zij klaagde over koude handen en voelen. Alles wat ik had aangewend bleet vruchteloos. Zoodra zij school kwam viel zij te huis komende moeidheid op een stoel neder en was zij niet °P gelijk de andere kinderen met opgeruimdh spelen en mijne vrouw en ik begonnen het voor de toekomst te vreezen. Een onzer bui t goede werking by haar eigen dochter onder hebbende, raadde ons aan de Pink Pillen Williams te gebruiken en het resultaat is hoop te boven gegaan, want ons geliefd kind heel en al genezen en speelt gelijk de andere De Pink Pillen voor bleeke personen ;Les Pink pour personnes pales, eischt deze vijf w ld oog t fet f t( jaai ikk el >t op de doozen; zijn onovertreffelijk tegen bloedar gei bleekzucht, witte vloed, welke ziekten het uitputten en het aangezicht verwoesten. Zy eveneens maagkwalen, rheuuiaiiek, schele hoi zenuwpyneii, heupjicht, neurasthenie, zenuw: Zij zijn verkrijgbaar k t 1,75 de doos, f 6 doozen, bij Snabilié, 8tijger 27, Rotterdam, depothouder voor Nederland en Apotheken, toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Tholen en om bij J. Groenewege, drogist Tholen. pouc mti rui ajat ie en laan M ras ene at een er aan ïuiu erp< idei it had ijaa et i eide c ide 2 holi 'gei j MET FLINKE STALLING. 12001 Aanbevelend, TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZOC Ter voorkoming van vergissingen voortaan alle in bewaring gegeven Rij worden voorzien van een nummer. 18) Uit eu lit a >lec ten Su l z sje. di ra ua elk r

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1905 | | pagina 2