i- Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Marktberichte u. Sluit vrede met Uw maag. tf* ■p: Woensdag werden door den heer W. Moelker de verpleegden in het Diaconiehuis der Ned. lierv. gemeente alhier op gulle wijze onthaald. 1 September. Heden heeft in het lokaal der sociëteit *Non Semper" de jaarlijksche ten toonstelling plaats van ter kweeking verstrekte bloemen en planten. Aan 78 personen waren 624 stekjes uitge reikt, die allen werden ingeleverd. De zaal is op den achtergrond zeer smaak vol versierd met planten en bloemen van Mevr. de Wit Andriessen en den voorzitter, Jhr. J. van Yredenburch. Meer ruimte is thans verkregen door de rangschikking trapsgewijze langs de zijden en in het midden der zaal van de inzendingen ter mededinging; het geheel heeft hierdoor een behagelijk aanzien. De prijzen, wederom bestaande uit voorwerpen naar keuze, werden toegekend als volgt le prijs Mart. Hoek, 2e pr. Jaautje Hoek, 3e pr. J. B. Soomers, 4e pr. M. de Rijke, 5e. pr. P. de Heer, 6e pr. J. Quist, 7e pr. Johs. Deurloo, 8e pr. Koosje Meerman, 9e pr. L. Jansen, 10e pr. A. Pikhaar, 11e pr. Johanna Geluk, Jd. 12e pr. Keetje Polderman, 13e pr. J. Vercouteren, 14e pr. F. Warkens, 15e pr. R. Fokker. Voorts aanmoedigingsprijzen naar volgorde aau Keetje Haze, Corn. van de Zande, Adr. Quist, Johs. Quist en de Wed. de Ruijter. De prijsuitdeeling zal hedenavond ten 8 ure plaats hebben en opgeluisterd worden door het Fantaregezelschap „Concordia". Koningin Wilhelmiua te Vlissingen. Onder een stortbui arriveerde het vorstelijk echtpaar Dinsdagmorgen te Vlissingen. Vriendelijk boog en groette H.M. de volks menigte, die opgewekt door devroolijke muziek, de Koningin hartelijk toejuichte. Met kleine tusschenpoozen viel de regen den ganschen dag in stroomen neeren de zee was zoo onstuimig, dat van de voorgenomen reis met de Utrecht niets kon komen en H. M. per extra trein de terugreis moest aanvaarden. H. M. heeft f 1000 gegeven voor de armen van Vlissingen en f 150 aan het politiefonds. Blijkens achterstaande kennisgeving viert de firma M. Cahen en Co. te Leiden dezer dagen haar 50-jarig bestaan. Filialen van deze zaak zijn gevestigd te 's-Gravenhage, te Breda, en sedert September 1901 te Bergen op Zoom, waar in dit kort tijdsverloop, naar men ons meedeelt, de zaak een enorme vlucht heeft genomen en de clientèle zich, zoowel te Bergen op Zoom als in omliggende plaatsen, nog steeds uitbreidt. Sportterrein uDe Raa jbergBergen, op Zoom. De wedstrijden loopen ten einde. De wed strijd, die a.s. Zondag gegeven wordt, overtreft alle andere, doch loopt ook veel meer in de papieren, vooral de groote prijs voor beroeps- rijders. De toeloop zal echter groot zijn, daar iedereen de beroepsrijders wil zien kampen. Wegens onbeantwoorde liefde loste een koetsier te Baarn twee schoten op de dienstbode van hetzelfde huis, waarna hij zichzelf een schot in de buik toebracht, waardoor hij levens gevaarlijk gewond werd. De dienstbode, die in het ziekenhuis verpleegd wordt, zal waarschijnlijk nog herstellen. Uit Almelo meldt men ons Een landbouwer uit Bornebroek kwam gisteren met paard en kar, waarin zijn vrouw en kind zaten, te Zenderen. Terwijl de koetsier een oogenblik afwezig was, ging het paard met de kar op hol, geraakte tegen een boom, waardoor de vrouw bekneld geraakte en onmiddellijk overleed. Te Cattenbroek, bij Montfoort, zijn de meid, de knecht en een der kinderen van den veehouder de V. ernstig ongesteld geworden ten gevolge van het eten van appelmoes, dat in een koperen pan was toebereid. De brigadier-rijksveldwachter uit Hazers- woude is, op zijn fiets de brug afkomende, door de duisternis misleid, in het water gereden en verdroukeu. Even te voren was hij bij een land bouwer geweest, die hem nog geraden had om te wachten totdat de bui voorbij was, maar hij antwoordde, dat hij te vier uur weer op sur veillance moest, zoodat hij maar naar huis ging. Een zoon van een dichtbij woneudeu boer was in de onmiddellijke nabijheid, toen het ongeval gebeurde, maar voordat hij lantaarns en materiaal bad gehaald, was de veldwachter bezweken. Te Willemstad is een schippersknecht door een stortzee overboord geslagen en verdronken. Een treurig ongeval had te Roermond plaats. Eenige kinderen speelden bij een staanden wagen, waarop een groote beerton stond, met het ongelukkig gevolg, dat de ton afgleed en een der kindereu, eeu meisje vau omstreeks 5 jaar, onder de ton geraakte, waardoor het hoofdje verpletterd werd. De dood trad bijna on middellijk in. Om een denkbeeld te geven van het vele water, dat in de laatste dagen gevallen is, meldt men ons, dat volgens de waterwaarneming door den opzichter der „Breede Watering bewesten Yerseke het peil, dat tien dagen geleden 31 minus stond, thans gestegen is tot 41 cM. plus A. P. Dè lage weilanden stonden dan ook ge heel onder water, zoodat houten bruggen en planken over slooten wegdrijven. Men zegt dat reeds een rund door het hooge water is ver dronken. In Goes zijn vele keldersonder geloopen, waardoor koopmansgoederen beschadigd werden. De heer C. der Weduwen, burgemeester van Kruiningen, heeft als zoodanig ontslag "ge vraagd tegen L5 September a.s. Naar de „N. Arnh. Crt," van welinge lichte zijde verneemt, ligt het in de bedoeling der regeering, in de eerste plaats de Drankwet te herzien eu de Onderwijswet aan te vullen in dien geest, dat de waarborgen voor goed volksonderwijs ook bij het bijzonder ouderwijs aanwezig zullen zijn. Het in werking treden van de Kinderwetten, dat eerst op 1 Sept. was bepaald, zal, nog wel eenigen tijd op zich moeten laten wachten, daar vooraf de leden der voogdijzaken, waarover kort geleden de commissarissen der Koningin en de presidenten der Arr. Rechtbanken waren geraad pleegd, moet worden benoemd. Op de wereldtentoonstelling te Luik is de Maatschappij ,/Nutricia" te Zoetermeer bekroond voor Backhaus kindermelk, in de afdeeliug export en in de afdeeling hygiëne (diverse melk- soorten) met den grand prix en voor modelstal zooals aan de fabrieken in gebruik, de gouden medaille. Een juwelier van Parijs, die door België reist, had te Brussel in de Noordstatie een pakje op een bank gezet, terwijl hij een vakgenoot wachtte. Toen hij het wilde opnemen, was het verdwenen.' Het bevatte voor 80.000 fr.juweelen. Dr. Witzhof, hoofd eener groote roover bende en bekend onder den naam van Blauw baard, is te New-York gevangengenomen. Hij maakte veel werk van het huwen en berooven van vrouwen. Te New-York had hij 20 vrouwen en ruim 500 werden het slachtoffer van zijn list en moordlust. Nabij Ruhrort zijn 3 kinderen, die door onvoorzichtigheid op eene bovenkamer brand veroorzaakten, den verstikkingsdood gestorven. Toen de brand gebluscht was, vond men hunne verkoolde lijken. In de Rue du Temple te Parijs is in het magazijn van een juwelier ingebroken en voor ongeveer 150,000 fr. aan kleinoodiën gestolen. De huisbewaarder, die de verdieping 's nachts bewaakt, is geworgd op zijn bed gevonden. Te Jemelle waren twee Oostersche tapijten kooplieden, uit Luxemburg komend, in den trein gestapt naar Luik. In het station Marloie be merkte de stationschef, dat er bloed uit een der coupé's droop. Onmiddellijk opende hij de deur der coupé, doch werd tegelijkertijd bijna omvergesprongen door één der beide Oostersche kooplieden. Zonder zijn tegenwoordigheid van geest te verliezen greep hij den kerel voor hij kon vluchten en floot om hulp. 't Bleek dat de andere koopman in 't com partiment lag met een vreeselijke meswoude in den buik, zoodat de ingewanden er uit puilden. Meu droeg den gewonde uit den wagen, doch weldra gaf hij den geest, na nog gezegd te hebben mijn kameraad heeft mij vermoord. De moordenaar, een 35-jarig tapijtenkoopman, is terstond naar de gevangenis gebracht. Hij beweert in den trein in slaap gevallen te zijn en wakker geworden doordat zijn kameraad zijn zakken aan 't leeg halen was. Een gevecht is toen ontstaan, waarbij hij zijn kameraad met een mes gewond heeft. In tegensprak met dit verhaal echter is, dat men op den moordenaar 560 francs en op den vermoorde slechts 1 fr. 50 vond. RUSLAND EN JAPAN. De oorlog, die in Februari 1904 begon, is gelukkig geëindigd. Deze afschuwelijke menschen- slachting heelt dus nog anderhalfjaar geduurd. Met den meesten spoed zal men nu aan 't werk gaan tot het samenstellen van het vredes-verdrag tusschen de beide vroegere vijanden, waarbij men elkander wederzijds de voordeelen der „meest begunstigde natie" verzekert. Aan President Roosevelt komt de grootste eer toe, daar hij het initiatief heeft genomen, om zoo spoedig mogelijk vrede te sluiten en ieder weldeukende zal voorzeker een zucht van ver lichting slaken, nu een einde is gekomen aan het vernielen en moorden. Men berekent, dat aan de zijde der Russen 500,000 man buiten gevecht gesteld werden, van welke 250,000 man dood zijn. President Roosevelt die een menigte tele grammen ontving met gelukwenschen, zond zelf een telegram aan den Keizer van Japan waarin hij deze hulde bracht wegens de wijsheid en grootmoedigheid door hem betoond, waardoor de vrede in het Oosten tot stand kwam. In verschillende Engelsche en Fransche bladen werd beweerd, dat Keizer Wilhelm den Czaar zou hebben aangezet .tot het voortzetten van den oorlog. Dit wordt echter ten stelligste tegengesproken door den Duitschen gezant te Washington, die verklaart, dat de Duitsche Keizer een vurig voorstander was van den vrede en dat Z. M op geeuerlei wijze de pogingen van President Roosevelt tegengewerkt heeft. Voorloopig is de omvang niet zoo groot, dat men zich ongerust behoeft te maken; wanneer de warmte langzamerhand blijft afnemen zullen de gevolgen niet ernstig zijn. Op de banken in de Grevelingen komt de ziekte het meeste voor. De vorige maal, in 1901, kwam ze daar ook het veelvuldigst voor. De kwaliteit der mosselen is overigens uit muntend. De Zuiderzeesche mosselen zijn dit jaar ook goed, doch kunnen niet concurreeren tegen de Zeeuwsche. Er worden hooge prijzen besteed en daarbij is veel vraag. Gedurende de maand Augustus werden vanuit Philippine verzonden 12000 balen mosselen, een zelden bereikte hoeveelheid. De laatste week werden verzonden 3650 balen mosselen tegen fr. 5.tot fr. 6.50 per baal. Voorts aan de haven werden 2275 H.L. afge leverd. Voor Zeeuwsch zaad werd f2.25 f2.50 per ton besteed. 325 tonnen werden voor dezen hoogen prijs verhandeld. Garnalen f 2.25 a, f 2.50 per mandaauvoer 19 manden. MOSSELEN. LANDBOUW-VEETEELT. Op de Landbouwtentoonstelling te Roosendaal werden o. a. bekroond Koudbloedhengsten, 3 jaar of ouder, le pr. „Nelson," van D. Raayinakers, te Steenbergen; 2e pr. „Réflecteur," van H. A. Hanken, te Wilhelminadorp. De heer Raaymakers verkreeg bovendien nog prijzen voor hengsten en merriën en een der hoogste prijzen voor staraboekpaarden. Naar men ons mededeelde werd de firma J. C. Massee Zoon te Goes, voor werktuigen voor land bouw, enz. bekroond met 9 eerste en 5 tweede prijzen, en werden ook bekroond de hh. E. van den Bosch te Goes en E. de Jonge te Ierseke, Gem. YERSEKE van 25—31 Aug. Ondertrouwd: Adriaan Verschuure, jm. 30 j. en Neeltje Polderman, jd. 23 j. Cornelis Schipper, jm. 27 j. en Maatje de Wee, jd. 24 j. Geboren: Anthonie, zv. Jacobus Oele en Pieternella Korstanje. Marinus, zv. Bastiaan Vuijk en Maatje Mieras, Jacob Jan, zv, Jacob Westplate en Maria Wilhelmina Kosten, Cornelis Jan Dingenis, zv. Cornelis Sinke en Jobanna Staal. Marinus Din genis, zv. Jan Pekaar en Francina Meijaard. Marinus, zv. Gerard Andries van Schaïk en Cornelia Leen- dertse. Overleden: Anna Aurelie, 2 mnd. dv. Marinus Moerdijk en Elizabeth Mieras. Levina Geertruida Hoebeke, 13 j. dv. Anthonie en Francina Bom. Gemeente THOLKN, Augustus 1905. Geboren: Pieter Jacobus, zv. H. M. Vale en C. C. Groenendijk te Bergen op Zoom. Johannis Willem, zv. P. C. Quist en P. A. Deurloo. Belia Aaltje, dv. C. Besoo en M. Kaashoek. Gerrit, zv. Q. Kegge en M^aJ. Soetens. Cbristotfel. zv. W. Deurloo en W. E. Quist. Hendrik, zv. J. Schot en P. C. van Keulen. Geertruy, dv, C. Elenbaas en H. H. Hartog. Jan Pieter, zv. C. Baaij en W. Slager. Overleden: Adriaan Goedegebuure, 16 j. zv. L. Goedegebuure en H. Quaak. Wilhelmina Huber- dina Donken, 31 j. dv. H. J. Donken en K. W. Kuijper. Gehuwd: M. Verpoorte, jm. en H. J. Kaan, jd. J. C. Aalbrechtse, jm. en C. van der Sande, jd. W. J. Wol ff, jm. en M. M. Hoek, jd. De zoo gevreesde mosseiziekte vertoont zich hier en daar wederom op enkele perceelen. f 9,50 a f 10,per 100 kilo. 2 Sept. 1905. THOLKN. Boter f 0,65 per K.G. Eieren t 3,60. Botterdam eieren f 3,60. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Staveuisse: t 1,45 per K.G. THOLEN, 29 Augustus. Jarige Tarwe Nieuwe WlNTERGERST Zomer Haver Karweizaad Rogge Witte boonen Brdine Kleiae erwten Kroon Aardappelen Kanariezaad Koolzaad UlEN 1,~ 6,75 8,— it 9,25 id. a f 7,80 id. i 0 id. a 0 7,25 id. 0 j per 50 kilo. 5 0 5,36 per heet. a u id. it g id. k 0 8,75 id. k 0 9,25 id. k 0 k 0 per 100 kilo. it 0 j id. k 0 1,50 id. 1 PREDIKBEURTEN. Nederlandschen Protestantenbond aldeeling Tholen Zondagmorgen 10 uur Ds. 1. M. J. Hoog, te Nij megen. Ned. Herv. Gem. Ierseke. Voorm. 9'/i u. ouderling Van der Endt, naai, 2 u. Ds. Steenbeek van Arne- muiden. Ger. Gem. Voorin. 9'/t n., en nam. 2 u. Ds. Heida, nam 5'/i u. ouderling Hage. Vr. Ev. Gem. Vm. 9l/a u., nam. 2 u, en 51/1 u. de beer J. Cappon te Cadzand. Oud Ger. Gem. Voorm. 9 u., nam. l'/a en 5 u. de beer P. Ingelse. 'van Middelburg. St. Maartensdijk, 31 Augustus 1905. De Pink Pillen zullen deze vrede bt Verklaring van een schoenmaker. Het i9 tijd dat gij vrede met Uw maag sli de tweedracht voortduurt zullen er zich de onaangenaamheden voordoenzonder te spre het lyden dat gij zult te doorstaan hebben uwe zaken er erg door lijden. Als gij nie als gij weinig eet, zult gij niet werken, slecht gestemd zijn, gij zult niet meer zoo zijn als wel noodzakelijk ia voor het dos zaken, deze helderheid van geest die U tot oogenblik dat gij ziek kwaemt te vallen U zaken deden ontdekken. De ruïne van zal de ruïne van Uwe gezondheid en van F wr zijn. Eenige doozen Pink Pillen voor bleeke p genomen zooveel mogelijk overeenkomstig de aanwijzingen welke de prospectus bevat diee omhult zullen u terstond vrede met Uwe me sluiten. Bij de particulieren gelijk bij de zijn de vrede-perioden, perioden van voorspo Wij geven nimmer verklaringen zonder het bewijs te .leveren van wat wij voorgevt (|-|nj zeggen dat de Pink Pillen genezen en ™- steeds bewyzen van genezing. Wij geven u heden de waardeering van A. J. van Breda, schoenmaker te Hien, gei waard, prov. Gelderland. Ik verklaar, zoo hij ons, dat ik sedert een jaar aan eene maagaandoening heb geleden, het geringste an kon ik niet verdragen, ik had geen eetlust in «va slechte spijsvertering, was benauwd, akelige stoorden mijn nachtrust, en bovendien had tijd tot tijd zenuwpijnen, meestal koude hai voeten. Wat ik er voor had aangewend niet baten en ten slotte was ik niet in staat m te verrichten zoo zwak was ik geworden. De: had zich verklaard nadat ik de influenza ha< Op zekeren dag raadde men mij aan de Pinl te gebruiken, dat heb ik gedaan, en thans dezelfde niet meer, want zij hebben mij genezen en ik werk thans met opgeruimdhe Schaft u dus vanaf heden de Pink I'fll bleeke personen aan en neemt ze nog heden zult alsdan vanaf heden vrede met Uw maag De uitwerking der Pink Pillen voor bleeke p is onmiddellijk, omdat zij met iedere dosis bloei 0 A Wat veroorzaakt uwe maagkwalen, uwe slech °[8t vertering? De zwakte der organen van de de ingewand. Wat is de oorzak dezer zwakt armoede van het bloed. De Pink Pillen voor personen genezen door hunne werking op hel de bloedarmoede, de bleekzucht, de algemeene rheumatiek, onregelmatigheden. Door hunne op het zenuwgestel, genezen zij neurasthenie, zwakte, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, hei St. Vitusdans. Prijs 11,75 de doos, f9,per 6 doozei krijgbaar bij Snabilié, Stijger 27, Rotterdam dépöthouder voor Nederland en Apotheken, toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Tholen en om e by J. Groenewege, drogist Tholen. Oude Tarwe Rogge WlNTERGERST Haver Paardeboonen Kook erwten Ajuin Aardappelen f 7,— h. f 7,50 per H.L. a f~ 7,50 8- 1. 8,75 2, 100 kilo. P 0 A per H.L. 0 0 In illen Ah «ri In lelir u 'gslf uur W; I 631 De jor »te' *A1 ,rd ordi :dit Mi Ai Zo n 8n de oor: N He et avr shie n VI V Temperatuur van het Scheldewater te Aug. Sept. 1905 Graden C Zaterdag 27 18, Zondag Maandag 28 17,3 29 16,2 Dinsdag 30 16, Woensdag 31 16, Donderdag 1 16, Vrijdag 2 16,2 eb: lei ;er "I oe 1 la. :e< toi Wij laten U zelf oordeelen. Geloot niet onze woorden, hecht geen aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch onderstaande verklaring vau een inwoni TholeD en oordeel zelf. Mejuffrouw E. Janssens, wonende Kerl naj D 345 te Tholen, meldt ons„Sedei maanden klaagde ik voortdurend over een pijn in den rug, ik bemerkte tot mijn schrik, dat de pijn hoe langer hoe erger Ik kon mij haast niet meer bukken, wanneer ik mij op wilde richten, na gebi zijn geweest, had ik vreeselijke smart staan. Ik kon 's nachts niet meer rechterzij slapen en had veel hindei duizelingen en schemeringen voor de Juist toen mijn ziekte erg was, begon ik te maken van Foster's Rugpijn Nieren en ik moet U openhartig zeggen, dat ik hie zeer veel baat heb gevonden. Na één te hebben geledigd, was de pijn verdwen ik gevoelde mij oneindig veel flinker en en met vertrouwen zal ik Uw weldoende aan ieder aanbevelen, die mocht lijden ikzelf voorheen. Ik ondergeteekeude verklaar dat het staande waar is en machtig U het bekend te maken op elke wijze die U goedd De bovenstaande verklaring zoo eenvoui oprecht, bewijst ons het doeltreffende van Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker voor alle ongesteldheden der nieren en der evenals voor hunne eerste kenteekenen stramheid en zwakte in den rug, opstoj overvloedige urineloozing, bezinksel der rugpijn veroorzaakt door een koude, aan K van bloed in de nieren of blaas, ontstekini en al de ziekten daaruit voortvloeiend, suikerziekte, waterzucht, verhes vau eiwitst Q onreinheden in het bloed, enz. Vermijd ziekte, terwijl gij direct bij de eerste schijnselen de kiemen doodt, welke zich doen. Verzeker U dat men U de echte Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde mejuffrouw Janssens gehad heeft. Wij schuwen tegen namaak eu maken kooper: attent, dat op iedere doos de handteeki j van James Poster voorkomt. Zij zijn te verkrijgbaar bij den heer W. Potter, StoofsL I aai ler )ed I ill I la ii Ik'

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1905 | | pagina 2