Café Damen Advertentiën. Tramstation Bergen op Zoon onderwij s. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Marktberichten. Ingezonden Mededeelingen. Ziekten van den patroon. Hoek Stationstraat Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janss F d veldwachter boven op heul en nam hem gevangen. Hij werd daarop weer naar het huis van be waring teruggevoerd. De andere persoon is nog niet opgespoord, maar zal zeker wel in handen der politie vallen, daar hij zich moet bevinden tusscheu Arnemuiden en het Sloe en de weg tot ontkomen hem is afgesneden. Door het bestuur der Maatschappij van Weldadigheid te Fredcriksoord zijn aan H. M. de Koningin ten geschenke aangeboden een Yersey-koe en kalf van gekruisd ras. Beidedieren werden met belangstelling bezichtigd en gaarne aanvaard. Nabij Sneek is een kar door den tram overreden Voerman en paard werden gedood en de kar geheel vernield. Naar de Midd. crt. verneemt heeft de heer Antoine Mes, pianofabrikaut te Middelburg, in verband met het feit dat dit jaar de 1000e piano op zijn werkplaats werd vervaardigd, zijn personeel een aardige verrassing bereid. Aanstaande week Vrijdag vertrekt de heer Mes met zijn werklieden, gezamenlijk een ge zelschap van 30 personen vormende, naar Luik, om het personeel in de gelegenheid te stellen die stad en de internationale tentoonstelling te bezoeken. Den volgenden dag wordt een uitstapje ge maakt naar de schoone omstreken van Luik. Ter viering van haar 10-jarig bestaan, heeft de Schiet- en Tooneelvereeniging „Onder ons" te Vlissingen, een nationalen schietwed strijd uitgeschreven op het Rijks Cylindergeweer en de Buks, welke zal gehouden worden op 29 en 30 Juli, 6, 12, 13 en 14 Augustus a.s. (prijsuitreiking 15 Aug.) in de zaal „De oude Vriendschap" te Vlissingen. Voor deze gelegenheid zijn banen ingericht volgens de nieuwste constructie en welke zeker tot de beste van ons land behooren. De nieuwe loterijwet. Naar wij vernemen, hebben de chef van politie en de wachtmeester der marechaussees te Winterswijk een bezoek gebracht aan den onder nemer der Winters wij ksche verloting, om hem aan te zeggen, dat hij, met het oog op de met 1 Juli in werking getreden wet op de loterijen, en verdere uitgifte zijner loten moest staken. De reeds verkochte loten zijn daardoor waarde loos geworden en de koopers zijn dientengevolge hun geld kwijt. Voor de ondernemers van der gelijke verlotingen is het thans dan ook een moeilijk geval, vooral indien ze de prijzen voor de verloting reeds hebben aangekocht. Toch dient het publiek er wel attent op ge maakt te worden om geen loten meer te koopen van verlotingen, die volgens de wet niet meer gehouden mogen worden. Te Stratum had een jongmensch de on voorzichtigheid zich met zijn fiets te laten vast binden aan eeu motorfiets om door deze te worden voortgetrokken. In volle vaart zijnde kwam hij te vallen, wat door den berijder van de stoomfiets niet werd opgemerkt en deze sleepte hem in zijn vaart een eindweegs mede over de straat. Hij schijnt inwendige kneuzingen be komen te hebben, aan de gevolgen waarvan hij overleden is. Eeu 4-tal personen te Ilpendam, die ernstig ongesteld werden na het middageten en bleken vergiftigd te zijn, herstellen allen; ver moedelijk gebruikten zij gevlekte scheerling bij wortelen. Een 9-jarig knaapje ziet in de lucht een kraai vliegen die sterk zijn vleugels op en neer beweegt en daarna zich laat uitdrijven. Zoodra begiut de beweging van het uitdrijven met of het jongetje roept in volvoeriug uit Kijk eens Fa, nu is hij aan het freewheelen. Toen F. d. K. van Heinkenszand Woens dag per tilbury op weg was naar de verkooping vau een boereniuspan in den Schengepolder, maakte het paard, zooals wel meer voorkomt, de wonderlijkste sprongen. De K. werd uit het voertuigje geslingerd en plonste op allerwonder lijkste wijze met het hoofd naar beneden in een welput. Gelukkig schoten vlugge handen toe om den man uit zijn benarde positie te verlossen. Bleek van schrik en druipnat kwam de man boven; hij had geen letsel bekomen doch alleen hoofdpij u. Eenige dagen geleden kwam een visscher uit den Helder met den giftigeu angel of stekel van een pieterman in aanraking, waardoor een zwelling ontstond, die 's mans dood ten gevolge had. Gisterenavond is, naar de O. H. Ct. meldt, door een wagen van de E. S. M. tusschen de viaduct en het stoomgemaal aan de Leidsche Vaart te Haarlem een man overreden. Hij was 75 jaar oud. De man moet, volgens de O. H. Ct., aan den berm van den weg gelegen hebben en vervolgens, toen hij den wagen der E. S. M. hoorde aankomen, de rails zijn overgestoken. De wagen voerder remde uit alle macht, doch wat kan men doen, wanneer iemand vlak voor den wagen plotseling de rails oversteektDe wagen greep den man, die, zwaar verminkt, terstond een lijk was. Te Haarlem verhuisde een familie naar Texel. Om bijzondere redenen werd echter de hond niet medegenomen, maar onder de hoede gesteld van familieleden te Zaandam. Het 12- jarig zoontje kou den hond maar niet vergeten en Dinsdag stond hij onverwachts bij de faqnilie te Zaandam op de stoep. Hij had juist geld genoeg gehad voor de overvaart van Texel naar den Helder en liep van daar naar Alkmaar, waar hij 's nachts in een hooiberg sliep om den volgenden ochtend zeer vroeg de reis weder te voet te vervolgen naar Zaandam. Dddr vond hij zijn trouwe houd terug, die dankbaar met hem de terugreis aanvaardde. Te Winterswijk werd sedert eenige dagen een 12-jarig meisje vermist. Ondanks alle na sporingen bleef haar verblijfplaats onbekend. Gisteren werd zij door de Duitsche politie terug gebracht, maar bleek de ouderlijke woning ge sloten, en de ouders vertrokken te zijn. De politie moest het kind weer meenemen. Men schrijft aan het N. v. d. D. 't Behoort tot de groote zeldzaamheden dat in den Reigerbergschen polder, gem. Rilland Bath, hofsteden vacant komen. De landbouwers, die hier boeren, bewonen hun hofsteden meestal tot een hunner zonen ze opvolgt. Komt erdoor sterfgeval of anderszins een boerderij vacant, dan is het aantal sollicitanten gewoonlijk bijzonder groot. Zoo kwamen dezer dagen voor een te verpachten hofstee niet minder dan ruim honderd personen die hofstee bezoeken. De verpachting geschiedde bij inschrijving aan het adres van den eigenaar. Pachter is geworden de firma K., die reeds een pachthofstêe beboert en binnenkort een tweede in bewerking neemt, die ze gekocht heeft. Met het pachten van deze laatste worden dan 3 hofsteden door die firma beboerd. Ge woonlijk zijn de hofsteden hier niet veel minder dan pl. m. 200 gemeten (80 H.A.) groot. Te Steijn (Limburg) is een eerste steen- kolenlaag aangeboord van zeldzame dikte. Dit heugelijke nieuws werd in den omtrek door het uitsteken der nationale driekleur bekend ge maakt. Men heeft groote verwachtingen van de verdere boringen. In den gemeenteraad van Vlissingen is mededeeling gedaan dat H. M. de Koningin voornemens is op 28 Augustus naar Vlissingen te komen om een bezoek te brengen aan het uit Indië terugkeerend eskader en de plechtigheid bij te wonen van het plaatsen van 2 oude kanonnen bij het standbeeld van De Ruyter. Volgens bericht uit New-York zijn te Humble 11 groote petroleumreservoirs door den bliksem in brand gestoken. 25 millioen vaten olie zijn vernield. Men kon den brand slechts tot op grooten afstand nuleren. 6 negers zijn omgekomen in de vlammen, 9 werden zwaar gewond. Dinsdag is een fietsrijder tusschen Ostende en Blankenberghe door een automobiel over reden. Hij werd in de nabijzijnde villa gedragen en gaf weldra den geest. De luchtschipper Malony is te Santa Klara (Californië) van 3000 voet hoogte uit zijn ballon op den grond gevallen. Het lichaam was een vormlooze massa. 2"000 personen woonden den gruwelijken val bij. Op de Beurs van Antwerpen is het Zondag groot kinderfeest geweest, waarbij de burgemeester eene redevoering hield, waarin hij o. a. de goede verstandhouding tot Nederland deed uit komen. Een jong meisje, met pages, stelde de „Maagd van Antwerpen" voor en meisjes uit verschil lende landen met hare vlaggetjes defileerden voor haar en brachten haar een groet. Ten slotte ook „Nederland." Doch nu was het de „Maagd van Antwerpen," die opstond en „Nederland" tegemoet ging, haar hartelijk omhelzend. En alsnu verschenen plotseling de vlaggen van Nederland en België, ineengestrengeld, ter wijl het „Wien Neêrlandsch Bloed" doar het geheele publiek levendig werd toegejuicht. Met groote geestdrift werd deze voorstelling begroet en de leden van het Consulaire Corps kwamen, na afloop, den burgemeester vegeus deze gelukkige hulde gelukwenschen. Nabij Spa is een automobiel op een aoogte gekanteld waardoor deze 6 meter in de diepte rolde. Drie inzittenden werden bewusteloos enzwaar gewond opgenomen. Door het barsten vau een der wielbanden schijnt het ongeluk veroorzaakt te zijn. Te Nantes heeft dicht bij de zeekist op de Loire een treurig ongeluk piaals gehal, dat aan tien menscken het leven kostte. Acht Parijzeuaars, waaronder een pas getrouwd paar, maakten een tochtje met een zefjacht. Plotseling stak er een hevige storm of. Het jacht kantelde en alle opvarenden verdrenken, ook de eigenaar van het jacht en diens tiajarig zoontje. Hoe wreed de uitwerking van sfieren- gevechten op menschen is, bleek wedar te Durango waar het volgende gruweltooneelpiaats vond. De geliefde toreador had reeds vijf itieren gedood en stak juist zijn degen een zesden in den nek toen een opgewonden toeschouwer hem een stuk lood naar het hoofd wierp. De stierenbevechter viel bewusteloos neer en vóór men hem te hulp kon komen, had de stier hem reeds de horens in de borst gestooten, zoodat hij dood werd opgenomen. Maar nu wierp zich de verbolgen menigte op den man, die het ongeluk veroorzaakt had. Hij werd in het perk gesmeten, waar hon derden mannen en vrouwen hem met messen en allerlei voorwerpen te lijf gingen, tot hij een lijk was, onherkenbaar verminkt. Te Luik is voor het Assissenhof het geding begonnen tegen Jules Cherpion, beschuldigd zijn maitresse Marie Droixhe in een vijver nabij Nijmegen verdronken te hebben. Cherpion, die een ontwikkelde jonge man is hij was naar Luik gekomen om te studeeren ontkende in Nijmegen te zijn geweest. Hij zegt met Marie Droixhe gebroken te hebben omdat zij nog geld ontving van eeu vroegeren minnaar. Verscheidene getuigen herkenden in Cherpion echter den per soon, dien zij nabij den vijver, waarin het lijk werd gevonden, verschrikt hebben zien weg vluchten. Er zijn 180 getuigen opgeroepen. De belangstelling in deze zaak wordt steeds grooter zoodat de tribunes overvol zijn. Schoon de algemeene opinie is, ook onder de leden der bali, dat het lot van beklaagde niet twijfelachtig is, blijft de moordenaar gedurende het verhoor steeds kalm en onverschillig. Groote sensatie wekte het, toen de in beslag genomen plank van den koepel, nabij den Duivelsberg gelegen, voor den dag kwam en getoond werd dat hij daarop zijn naam had geschreven. Onverschillig haalde Cherpion de schouders op en zeide niets. Deze hoogst bezwarende omstandigheid maakte op het publiek een diepen indruk. Van de tweede groep voor het eind-examen Rijks Hoogere Burgerschool 5-jarigeu cursus te Bergen op Zoom slaagde o.a. de leerling J. D. A. Visser, van Tholen. Aan de Hoogere Burgerschool te Bergen op Zoom zijn tot de 4e klas bevorderd de leer lingen J. Timmer en I. Kievit, terwijl tot de 2e klas van de Kweekschool voor machinisten is bevorderd A. de Graaff, allen van Oud- Vosssemeer. Voor het herstel, de vernieuwing ena. der gewone werken aan de waterkeering vau ^het waterschap Stavenisse werden ingeleverd 6 inschfijvingsbiljetten laagste inschrijver was de heer M. Kleppe, van Scherpenisse, voor f1883, aan wien het werk gegund is. Gem. YERSEKE van 31—27 Juli. Geboren: Jannetje Dina, dv. Cornelis Marinus Dykwel en Pieternella Glerum. Bedankt voor het beroep by de Ned. Herv. Gem. te Westwoude (gem. Akersloot), door Ds. G. A. Lolcama, te Bergen op Zoom. Voor het nieuw op te richten kerkgebouw der Ned. Hér vormde Gemeente te Oud-Vosseineer is thans reeds aau gitten, enz. ingekomen een bedrag van f 5500,—. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ierseke. Voorm. 9'/i u. Ds. Paauwe, nam, 2 u. ouderling Van der Endt. Ger. Gem. Voorin. 9'/a u. en nam. 2 u. Ds. Heida, nam. 5'/a u. een der ouderlingen. Vr. Ev. Gem. Vm. 9'/a u., nam. 2 u, en 5'/a u. de heer Knecht, te Rotterdam. Oud Ger. Gem. Voorm. 9 u., nam. D/i en 5 u. de heer P. Ingelse te Middelburg, 29 Juli 1905. THOLEN. Boter f 0,60 per 1/1 K.G. Eieren t 3,40. Rotterdam eieren f 3,40. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse11,35 per K.O. St. Maartensdijk, 27 Juli 1905. Nieuwe Tarwe f af 7,50 per H.L. Rogge b Wintergerst b p. 100 kilo. Haver 7,50 a 8,— Paardeboonen a 6,50 per H.L. Witte Boonen a Bruine Boonen a u Kookerwten a Ajuin a Aardappelen a THOLEN, 27 Juli. Tarwe f 9,50 a f 10,— per 100 kilo Wintergerst a ld. Zomer a id. Haver 7,70 a 8,id. Karweizaab 14,— a 14,50 per 50 kilo. Rogge 5,50 a 6,15 per heet. Witte boonen a u id. Bruine 9,50 5 10,id. Kleine erwten b id. Kroon ii a id. Aardappelen n t b Kanariezaad n i b per 100 kilo. Koolzaad 3, a 8,50 id. Temperatuur van het Soheldewater te Tholen Juli 1905 Graden C. Zaterdag 22 21, Zondag 23 21, Maandag 24 20, Dinsdag 25 20, Woensdag 26 20,2 Donderdag 27 21,2 Vrijdag 28 21,3 Temperatuur van het Soheldewater voor lerseki Op Donderdag 20 Juli 22 gr. C. (7iy2 gr. 1 Zoutgehalte 21 per duizend. IOOI ofrej 11 iet au ;ewc eed Mi, et jsde <ie n gr< hei dat joii TE KOOP. Ken zaak in vollen bloei, met flinl^ clientèle, prachtige, moderne inrichting, slechts tegf- den prijs van den inventaris. Ziedaar wat gij iederen dag op de laatste bladziji der couranten kunt lezen. De ziekte heeft den eigena zoo verzwakt, dat hij zijn huis aan krachtiger person wenscht over te doen. Dikwijls is deze man di honger hiertoe gedwongen omdat zijne spijsverteri slecht is. Zijn voedsel voedde hem niet meer en bevindt zich in dezelfde omstandigheden als zeke belegerde garnizoenen die weigeren te vechten de witte vlag hijschen, omdat zij van honger sterve Zij geven ontzaggelijke sommen gelds uit werkelooze geneesmiddelen en veronachtzamen Pink Pillen te nemen, het geneesmiddel dat de mai ziekten werkelijk geneest. De Pink Pillen geven geen kunstmatige spijsvertering, zy geven U nieuwe maag. Zij hebben een nieuwe maag gegev as, aan Juffrouw van der Zeyde, Kruidenierster, Haaksber- gerweg 115, te Enschedé. Zij vertelde dat zij sedert geruimen tijd aan eene maagziekte geleden had, had veel last van kortsaanvallen en tengevolge van dat alles was zij uiterst zwak ge worden. Haar echtgenoot schieel' ons, dat zij zoover gekomen was, dat als zij slechts een aardappel ge geten had, het verdere'van den maaltijd haar tegen stond. Zy was zoo verzwakt in de beenen, dat zij b niet uieer loopen kon en zich om haar bezigheLbel; in de zaak niet meer kon bekommeren, builend/ de klaagde zij erg over pyn in de borst en moest hoesten. Door het lezen in de couranten van dagelijksche genezingen die door de Pink verkregen waren geworden, werd ik er door gemoedigd haar dezelve te doen nemen en ik U mijne dankbaarheid niet genoeg uitdrukken, ooit het bekomen resultaat, want ondanks haren 69-jari leeltyd is zy door het gebruik Uwer Pink Pillei >erus weder geheel boven op gekomen. Bewaart Uw maag gelijk U de oogappel oogen bewaart, herinnert U dat als gij haar gebi te is het een vriendin, als gij haar misbruikt is het vijandin. Als Uw maag Uwe vijandin wordt, zu j de Pink Pillen haar U tot vriendin maken d. U niet meer doen lijden. Zij stellen het bloe staat op normale wijze al de organen te voeden hooldorgaan er bij in begrepen, n.1. de maag, om zelfde reden genezen zij bloedarmoede, bleekzi neurasthenie, algemeene zwakte, rheumatiek, zei zwakte, scheele hooldpyn, gevolgen van overspant zenuwpijnen, heupjicht en onregelmatigheid vrouwen. f Prys 11,75 de doos, f9,per 6 doozen. krygbaar bij Snabilié, Stijger 27, Rotterdam, h« j, tépóthouder voor Nederland en Apotheken. Fr toezending tegen postwissel Ook echt verkrijgbaar voor Tholen en omstr by J. Groenewege, drogist Tholen. Juffrouw van der Zeyde volgens portret. ge ien. P' or 1 ebbei is re bi te d wat bi sijn andei bloe vat baat end. ;en w MET ELINKE STALLING. 12001 Aanbevelend, TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZOO Geboren: JAN KONSTAND, zoon van J. C. DALBBOUT en W. J. DALEBOUTB< Tholen, 23 Juli 1905, touw aehet ille u; 'g fan bij ei kei va bet u z ij r rtelde S gezi mg ovi «eet, rtog zen ee U zijn

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1905 | | pagina 2