0 ESTERS. RECHTSZAKEN. Uitslag verkoopingen en aanbestedi De kantoorknecht der posterijen Linthuis te Amsterdam schreef in de „Posthoorn" in het belang der bulpbestellers, dat hij het onbillijk oordeelde, dat die menscheu, als zij soms meer dan een jaar achtereen als hulpbesteller dienst deden en op hun gedrag en werkzaamheden niets was aan te merken, voorbij gegaan werden voor iemand, die bevoorrecht werd, omdat hij een gunsteling is van deze of gene, of omdat bijv. zijn moeder of zuster bij de zuster of schoon zuster of ander familielid van dezen of genen superieur schoonmaakt of dient. Linthuis werd voor deze beschouwing door den directeur-generaal gestraft met verplaatsing naar Venlo, zeer in zijn nadeel. l)e directeur-generaal schreef in een dienst order: „Het schrijven in bondsorganen op be tamelijke wijze staat aan beambten vrij, niet het hekelen en verdachtmakeu van superieuren." Dat is een beschouwing, die aan het leger doet denken. Gehekeld heeft Linthuis misschien wel, (maar dan toch zeer in het algemeen) doch niet verdacht gemaakt, want zulke dingen ge beuren, zijn vroeger gebeurd eu zullen ook in de toekomst steeds nu en dan voorkomen. Maar de geheele geschiedenis bracht ons een verhaaltje van vroeger te binnen, zeker maar een mop. Een jong echtpaar had lang gekibbeld over de plaats voor de piano, tot de man in zijn boosheid zei: „Je kunt hem zetten waar je wilt, m'aar dbar zal hij staan Zoo ook hier „Je kunt vrij schrijven zooveel je wilt, maar je schrijft alleen, wat ik goedvind." Tusschen Zuid broek en Muntendam, is Dinsdag eene boerderij afgebrand. Alleen het voorhuis bleef behouden. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. Het gebouw en de inboedel waren verzekerd. Te Tilburg is een kind van 13 maanden, terwijl de moeder bezig was de wasch op te hangen, in een waschketel gevallen. Hoewel door den onmiddellijk ontboden geneesheer de levensgeesten nog konden worden opgewekt, is het kind waarschijnlijk door het opgeslikte zeep water des nachts overleden. Nabij Utrecht is een moordaanslag ge pleegd door een gepensionneerd Oost-Indisch militair, die liefde had opgevat voor een 1.7- jarig meisje, hetgeen door haar familie v, tegengewerkt. Hij naderde het ha door het geopende raam een 1 het meisje. Eenige oogenblikkf.- nog schoten op de beide broeder. Allen werden n; gewond, doch gelukkip - De dader, die oll Maandagochtend te half elf werd uit het Winschoterdiep, onder Noorddijk, het lijk op gehaald van eene vrouw, welk lijk vervoerd werd naar het lijkenhuisje te Noorddijk. Het werd erkend te zijn de 40-jarige vrouw van een arbeider te Foxham (gemeente Slochtereii). Volgens diens verklaring moet Je vrouw Vrijdag morgen om zes uur te huis met hem nog koöie gedronken hebben. Toen hij om 12 uur van de fabriek kwam, was zij weg. Er moet bij familieleden gevraagd zijn, of zij daar was, maar zonder resultaat. Zondag werd aangifte gedaan' bij de politie. Maaudagvoormiddag werd zij, zooals gemeld, gevonden als lijk in het Win schoterdiep. Bij de lijkschouw bleek dat bier aan een misdaad moet gedacht worden. Er moet o.a. ook geconstateerd zijn, dat het lijk nog slechts zeer kort (eenige uren) in het water heeft gelegen. De vraag is nu waar is de vrouw van Vrijdagmorgen tot Maandagmorgen geweest? Toen het lijk gevonden werd was zij gekleed in onderrok, en haar bovenkleeren, die zij Vrijdagmorgen aan had, zijn niet te vinden. De justitie heeft de zaak in handen. Vrouwenkalender. Lente. Begin der leute lö jaar, einde 24 jaar. In het 17e jaar is het iu't meisjeshart April, wisselvallig weer, nu eens koud, dan warm, nog niet de echte groei. 18 jaar, dan is het Mei, de meikevers zweven rond, het hart klopt, het weer is veranderlijk. 19 jaar begint het te rijpen aanhoudende hitte. 20 jaar. De warmte duurt voort, men wenscht een goede partij te doen. 21, 22, 23 jaar, stijgende hitte, zwoel, om het voorhoofd vertoonen zich wolken. Zomer. Begin van den zomer 25, einde 40 jaar. De zon treedt uit lic; teekeu der „Maagd" in dat van de Wi egscl al. liet eerste kwartier van de schoouh i ko a de se'1 ig. De liefhebbers 5 tee' reeft. De vrijers verdwijueu aan den horizon en.zijn met De tijd- nde, 'toolschot alor loste en op bai meer erna ,unl if. 13 ij chtslijn omt Ut. naar Utrecht w Een raakte in n'«r- levend, !i knieën ontveld In de tinche.u ge vast, dat hij kon hem uit ten slotte ter uit den schoor- hij meer dood dan c -d en aan armen eu te orschiju kwam. algemeene vergadering van de Stoomtramwegmaatschappij AntwerpenBergen op ZoomTholeu is het dividend over het boekjaar 1903 vastgesteld op f 9.of 3 pet. per aandeel. Te Zaamslag heeft de gemeenteraad be sloten de predikanten vrij te stellen van den dienst bij de brandweer. De burgemeester heeft daarop aan den Raad medegedeeld, dat hij dit besluit aan de Regeeriug ter vernietiging zal voordragen, omdat het iu strijd is met de wet. Op Texelstroom is gisteren schipper Was met zijn blazerschuit op eeu schiervlol geloopen, dat midden op stroom door de Marine ten anker was gelegd. De schok was zóó hevig, dat de schuit spoedig zonk, waarbij de schipper ver dronk. De knecht werd met veel moeite gered. Meermalen heeft de Texelsche Schippers- en Visschersbond op de gevaarlijke ligging van het schiervlot gewezen, maar steeds tevergeefs. Bij het wenden om een hoek viel Woens dagmiddag te Rotterdam eeu juffrouw door den schok van het balcon van den paardentram. Per rijtuig werd zij vervoerddoor den inmiddels ontboden geneesheer werd een inwendige kneu zing en eene lichte hersenschudding geconstateerd. n f)g nu 1 - ouar. wordt altijd onaangenamer. ivüi de- rfst 40, einde 46 <ic a tl».t de zon aan de eveu- 1 'i nacht zijn hier gelijk. e wartier treedt in. In dezen tijd jviichaël en begint de nazomer er ziju onaangename, nevelachtige dagen. .uter. Begin van den winter 47 jaar, einde het laatste sluiten der oogeu. De vrouw komt in het teeken van den Schor pioen en wordt giftig. De Oude-Vrouwenzomer breekt aan. Sneeuw valt op den schedel. Honden en katten worden aaugenomen. De Tweelingen krabben en klappen treden iu het teekeu der Oude Jonkvrouwen. (De Vrouwenwereld.) Nabij Kovacsi (Hongarije), zijn negentien meisjes tusschen 15 en 17 jaren verdronken door het omslaan van een boot, waarin zij over tle rivier werden gezet. Te Charleroi werden Woensdag, door het op hol gaan van eeu paard, de vruuw van een aannemer en haar kind, die in het rijtuig zaten, op den grond geworpen. De vrouw werd doodelijk gekwetst en het kind was op slag dood. Te Bochem in Duitschland, waar vele Nederlanders werken, zijn gevallen van pokken voorgekomen. Het getal lijders steeg binnen enkele dagen tot 35 waprvan twee overleden zijn. Dezer dagen stortte van den Spitzhorn iu Zwitserland, een reusachtige lawine naar beneden. De menschen die in de omliggende nabijheid wonen, voelden een vreeselijkeu sclnlk iu bed en snelden naar buiten. Er lag eeu sneeuwmassa van ongeveer 25U.OOO kub. meter. Twintig bewoners zijn dood van onder de sneeuw gehaald. Een vrouw inet haar kindje waren ongeveer 10U meter door de lawine mee gesleept. Ook nabij Turijn zijn ruim 100 menschen door een lawine onder de sneeuw bedolven. Slechts 20 werden met moeile gered. Te New-York is een welbekend chirurg, Charles Truax, plotseling overleden, onder zeer bijzondere omstandigheden. Terwijl hij bezig was eeu patiënt te opereeren, gevoelde hij zich opeens ongesteld. Hij gaf zijn lancet over aan springen „Maar zag je geen kans hem zijn geld af te nemen zonder hem „Neen, hij was te zeer op zijn hoede. Toen ik hem alleen zag, beproefde ik hem te naderen, maar hij wees inij beslist af. Hij zag er ook erg voorzichtig uit. Al was hij nog jong, toch was hij te slim om zich zoo gemakkelijk te laten vangen". Nu luisterde Edward met koortsachtige inspanning nog kou hij niet gelooven dat die .twee van Karei Eörster spraken, eu toch was hij overtuigd, dat hij voor een gewichtige ont dekking stond. „Avond aan avond zat hij aan de speeltafel", ging de zwakste van de twee voort, „zoo koud als een ijsberg, terwijl hij zijn goud naar zich toe haalde en ik dicht daarbij stond met een ledige portemounaie en niet iu staat hem te naderen. Wanneer ik hem tegenkwam, lette hij niet op mij, wilde maar geen kennis met mij maken, en toch was ik vast besloten hem eu zijn geld vroeg of laat in mijn macht te krijgen, wat het ook mocht kosten". „Het had je licht je leven kunnen kosten", merkte de zware stem op. „Praat me daar niet van, oude jongen, aan zulke onaangename diugen mag ik niet denken. Wat had zoo'n rijke kerel ook 49.(JOU mark noodig, die hij alleen door een gelukkig toeval had gewonnen Buiten dat geld had hij toch genoeg en die gedachte bracht mij bijna tot wanhoop. Wat zou die som gelds mij geluk aanbrengen I zeide ik bij mij zelf, en ik beproefde alles om hem daar nog in mijn macht te krijgen, maar hij was te voorzichtig eu ging eiken avond van de speelzaal regelrecht naar zijn hotel". „Maar had je daar „Neen, neen. Eigenlijk was ik niet van plan zoover te gaan alleen wanneer het volstrekt noodig was. Was hij wat minder slim geweest, dan had hij nu nog in leven kunnen zijn". „Het kostte tamelijk veel werk", meende de ander lachend. „Meer dan ik dacht. Maar ik liet diem niet zijn adsistent, die de operatie vervolgde en gjng naar eeu aangrenzend vertrek, waar hij eenige oogenblikkeu later bezweek. Een treurig drama wordt gemeldt uit de gemeente Cureghem, bij Brussel. Een jong meisje, dat aanhoudend werd lastig gevallen door haar stiefvader, zekeren Raes, heeft dezen met een revolverschot gedood. Raes was, in afwezigheid zijner vrouw, de moeder van het meisje, in haar kamer gekomen en had haar gedwongen hem te gehoorzamen. Toen heeft zij eeu revolver genomen en een schot in zijn hoofd gelost. Hij stierf na eenige oogenbiikken. Het meisje heeft, na haar aanhouding, al de bijzonderheden van het drama verteld. Te Bristol kreeg een vrouw, terwijl zij zich over het wiegje van haar een-jarig kind boog, plotseling eeu flauwte. Zij viel voorover, met haar gezicht op het wiegekussen, waardoor zij werd verstikt, terwijl ook het kindje stikte onder de zwaarte van het lichaam zijner moeder. Nabij Frankfort is een herder met zijn kudde schapen door een sneltrein overreden. De herder eu 24 schapen werden gedood. Te Spy bracht een 15-jarig meisje het middageten naar het land waarop haar groot vader werkzaam was. Op weg werd zij door een persoon aangevallen die slechte bedoelingen had. Het meisje weerstond hein krachtig, sloeg hem met de ijzereu pan iu het gezicht, zoodat het eten hem in de oogen vloog, waarna zij zoo hard mogelijk naar haar grootvader liep, die, gevolgd door eenige arbeiders, den aan rander spoedig in 't oog had. Deze vluchtte maar viel in een steengroeve van een hoogte van 10 Meter. Meer dood dan levend werd hij opgehaald. lerseke. De vraag naar leverbare oesters daalde van 1421 April tot 140.990. Het seizoen zaldus weldra geëindigd vzijn. Daarentegen is er eenige levendigheid in den handel van zaaigoed. Dezer dagen werd besteed voor zaaioesters van 52 it 53 Kg. f 12.van 4045 Kg. f6, van 35 Kg. f4,80, 25 Kg. f3,25 en voor 2- jarige panoesters van rijksdaaldersgrootte en daar boven f 2. MOSSELEN. Hoewel dit jaar de mosselhandel zoo goed als niet geëindigd is geweest, was er iu de laatste dagen tengevolge van het prachtige lenteweer bijna geen verzending meer. Van Bruinisse werden nog 150 tonnen ver zonden naar België. Van Philippine 500 balen mosselen tegen frs. 4,50 a tra. 6,per baal. Terwijl aan de haven 385 H.L. werd opgekocht. Van mossel zaad nog weinig voorraad, wat er was werd nog verhandeld tegen 10,75 a f 1,90 >per ton. Garnalen f 3,per mand, waarvan 24 manden werden aangevoerd. De vaart naar Zuiderzee is dit jaar niet druk te noemen. Deels doordat er voor de visschers nog veel werk in de oester-cultuur is, deels doordal de berichten van hen, die er geweest zijn niet bemoedigend luiden. Over 't algemeen zal do^r de bepaling omtrent het be- visschen van de Zuiderzee, zoo die ingevoerd wordt, de kans voor de Zeeuwsche visschers, om nog wat met het halen van zaad te verdienen, met groot meer zijn. Overigens kan wellicht de beperking het kweekeu van mosselzaad in de hand werken, daar toch iu den laatsten tijd het aantal visschers groot, wellicht te groot was, en daardoor de vangst gering. 1ANDBQUW-VEETEELT. Vele goede eigenschappen der Peru-Guano. Peru-Guano bevat alle noodzakelijke voedings stoffen en van de voornaamste nl. van slikstol en phuspiiorus de grootste hoeveelheid. Peru-Guano beval de slikstol, gedeeltelik in den Salpeier-, ge deeltelijk iu den Ammoniak- en deels in den Urine- vorm. Per u-Guano is een scheikundige verbinding, zoo dat in elk kleinste deeltje Guano alle noodzakelijke voedingsstoffen aanwezig zijn. Peru-Guano bevat nog andere nuttige stoffen, zooals magnesium enz. P e r u-Guano is een organische slof en geelt dus eenige humusstoffen, ai is dit nog zoo weinig, aan den grond. Van Peru-Guano gaat niets verloren, hare na werking is groot. Peru-Guano wordt weer hoe langer zoo meer gebruikt. De ervaring logenstraft dus bovenstaande uitspraken niet. los. ik wist dat moed en voorzichtigheid niai altijd tegen geduldige slimheid zijn opgewassen". „Je hebt hem dus met uit het oog verloreu „Geen uur. Zonder dat hij er ook maar het minste vermoeden van had, reisde ik met hem iu denzelfdeu trein naar Parijs, waar ik hoopte dat hij wat minder voorzichtig zuu zijn, maar daarin vergiste ik mij deerlijk". Ongetwijfeld de tnau die daar sprak was de moordenaar van Karei Förster eu Edward kon zich nauwelijks bedwingen om op te springen en den schurk naar de keel te vliegen. Met groote wilskracht overwon hij dat verlangen eu luisterde verder. „Jk stapte met hem in hetzelfde hotel af en bewaakte hem als eeu kat de muis. Hij zag mij wel, maar herkende in mij niet denzelfdeu man, die in Monte-Carlo vergeefs beproefd had kennis met hein te maken." „Jij hebt je ook altijd goed kunnen ver mommen". „Eiken nacht beproefde ik zijn slaapkamer Men deelt ons mede Voor een overzicht van den toestand der teelt in ons gewest, verdient het volgen wel plaatsing, dat aanger.lt de hoeveelheid bereid in de genoemde meekrapfabrieken de teelt 1903/04. Meekrapfabriek. Eensgezindheid Dijksche Meestoof De Zoo Kruislandsche Welvaart De Kapel De Nijverheid De Eendracht De Onderneming De Onverwacht De Oude Meestooi De Wassende Maan Gemeente. St. Annaland. id. Den Bommel. Goes. Kruisland. Nieuwe Tonge. Nieuwerkerk. id. Oosterland. Ouddorp. id. Oud-Vossemeer. Zonnemaire. 2984 11726 20417 19193 18028 21179 9752 103279 50 Tien jaren geleden werden nog bereid 89! onberooide en 207355 Kg. racijn, maar toe er nog 28 meestoven, zoodat er sedert gesloopt of voor andere doeleinden ingericht, verdwijnen „De Kroon" te Borselen. De Fi Si, Philipsland en De Oude Meestoof te Oad-Vi Te Goes is in een bijeenkomst van belanghe van veilingen van ooit- en tuinvruchten eeniging opgericht, waartoe 63 leden uit van Zuid-Beveland en Walcheren zijn toet met het doel ook voor Zeeland der^elyke in den geest van die in het W'estland te vi Ken bestuur werd gekozen, terwijl in een vergadering de statuten zullen worden vastge Voor het gerechtshot te 's-Hertogenbosc Woensdag 111 hooger beroep terecht B. arbeider te Halsteren, door de rechtl Breda vrijgesproken wegens poging tot dt Hij wordt beschuldigd van op den ri wachter Pruisseu geschoten te hebben, to hem in het jachtveld achtervolgde. Bel voorgegeven, dat du bij ongeluk gebei en dat hij 111 de lucht had willen schie Het O. M. meende, dat iu deze ten o vrijspraak gevolgd is eu requireert dat hel der Bredasche rechtbank zal worden vei en bekl. veroordeeld wordt wegens pog doodslag tot 3 jaar gevangenisstral me lot onmiddellijke gevangenneming bij spraak. Het gerechtshof te 's-Graveuhage heeft 1 dag, ter zake van. het tentoonstellen bekende plaat „Het Volk" betreffende u Kuyper, de beide beklaagden, üeurts te Do eu Ue Kaart te Vlissingen, vrijgesproken 16 April. Ten overstaan van den notaris Steenbergen te Tholen, werd heden public kocht ten verzoeke van de erven H. Schot Ken huis en ert te Tholen aan Matth. Verki schipper, wonende te Tholen, voor de som vai Den 15en April jl. werd door het bestu het cal. Waterschap Scherpenisse aanbesteed vering van 1781 M3 grind, vrij voor den wa Hiervoor schreven in de heeren VV. Hukken te Sliedrechl voor f 1.87 A. J. Verstraate te Stavenisse i.74 M. G. Larooij te Scherpenisse 1.73 GrindMy. Utrecht te Utrecht „1.70 Aan den minsten inschrijver is de levering dragen. Het lossen der grind werd aangenomen i Slager, te Scherpenisse, 130? Al3 voor 24 c M3 D. van de Velde, te Gorishoek,150 M3 voor per M3 en denzeitde vóór den Hoogeweg, 3 voor 33 cent per M3. Het vervoer van 3 perceelen grind, te 1526 AP, werd aangenumen dour iVi. Duyul voor 1 755.het 4e perceel, 150 Al3, door voor 47 cent per Al3. Het atwerken der aarden banen werd aangi door A. van der W'erlF, Pz., voor 5 cent thonisse, voor 6'/* cent; D. v. d. Velde, vout en J. de (iraal, voor 4 cent per strekkende Alet allen wonende te Scherpenisse. Openbare Gemeenteraadsvergaderinggeh(j te THOLEN, op Vrijdag 21 April iÖl Afwezig de heer J. W'. W'agtho met kennis Na opening der vergadering legt de heer van Vredenburch, tot wiens toelating als raad de vorige zitting was besloten, in handen de binnen te dringen, tnaar vond de deur op slot en gegrendeld. Toen reed ik u zelfden trein niet lieui naar Berlijn gelukte mij, het laatste deel van de reis met hem in eeu coupé te zijn. Vermoei de reis, sluimerde hij m en toen m& van die goede gelegenheid gebruik. E chloroform gedoopleu zakdoek drukte op rnoud en neus en toen stoorde hij m| verder wat is dat Edward had genoeg gehoord om ove: te zijn, dat deze man de moordenaar van was en meer dan genoeg om zijn bloed i koken te brengen, zoodat hij bij de woorden van den schurk in woesten toon sprong en hem met beide handen bij df greep. „Jij, nietswaardige schurk. Heb ikjeeindö riep Edward in hevige woede uit, ik je niet los voor je je gerechte strai gekregen". (fVordl vervolg

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1904 | | pagina 2