NESTLE in Advertentiën. KINDER-] -MEEL. en perceelen Tuingrond Bouw- en Weiland eenige Tiendrechten eene Schuur met Erf Herverpachting van Broed- of Mosselzaad LIFEBUOY ZEEP nette Dienstbode Metselaars gevraagd OESTERS. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Kerknieuws* 0 N D E R W IJ S. ALLERLEI. Burgerlijke Stand. Marktberichte u. Ingezonden Nlededeelingen. Na regen komt zonneschijn. Gemeenteraadsverkiezing. Jhr. J. yan Vredenburch. |lYlelkvoedsel voor Kinderen enZieken Inzet op Woensdag 23 Maart 1904, Toewijzing op Woensdag 6 April 1904, openbaar verkoopen: waarvan één met Koetshuis en Paardenstal, Zaterdag 26 Maart 1904, in het openbaar verkoopen Polder WALCHEREN. inschrijving en opbod. Een aangename gast in het salon, indien met gewAsschen. rstand, dan lijdt de boom er volstrekt Inder. De boomkrabber mag in geen an jonge, gladde boomstammetjes gebruikt ma; [verzending vanuit Tholeu was in de laatste lagen stiller. Men kau veilig aannemen, i grootste drukte voorbij is. Tegen Pasehen nog wat meer leven, doch dan zal het wel als geëindigd beschouwd kunnen 1017 Maart zijn van lersekc verzonden leverbare oesters tegen ongeveer de prijzen ort (7075 K.G.) frs. 65 70, 2e soort kó K.G.) frs. 2530, 3e soort (4045 |frs. 1518, 4e soort (3035 K.G) frs. I het request aan den Minister, houdende tot vaststelling van den lsten Mei als J van betaling der pachtsommen voor alle len, is dd. 14 Maart jl. het volgend ant- 1 bij adressanten ingekomen 's-Gravenhage, den 14 Maart 1904. De Minister. ^hikkende op het adres van de Weduwe C. Kakebeeke, Gzn. te Ierseke en 51 pachters van perceelen oester visscherij Schelde en Zeeuwsche Stroomen, houdende dat als dag van betaling der pacht- |n gesteld worde 1 Mei, in de plaats van Irt van elk kalenderjaar pt op de berichten van het Bestuur der srijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroouieu Januari 1904 no. 3/10 Maart 1904 [1/2239 en 11 Maart 1904 no. 3/7746. et op de ministerieele missive dd. 21 1904 no. 111; ft bij afschrift dezer aan de adressanten men, dat hun verzoek wordt ingewilligd, Inder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat zij, |n het uitstel wenschen gebruik te maken, jf den 1 Mei 1904 doen blijken van de iming hunner borgen. Voor gelijkluidend afschrift De Secretaris-Generaal (w. g.) S. van Citters. verzekerd heeft, dat het papier niet door de oplossing wordt aangetast. Zij mag echter nooit heet gebruikt worden en voor photographieën is deze behandeling ten sterkste af te raden licht drukken verdwijnen er dadelijk door. Om platen op die manier te reinigen, neme men 1 deel chloorkalk en 25 deeleu water, filtreert het en doet er een weinig azijn bij, en legt ze er eenige uren indaarna spoelt men ze goed met schoon water na, en laat ze drogen. De chloorkalk moet bij het doopen goed droog en zeer fijn zijn, daarvan hangt veel af. Vet vlekken verdwijnen echter op deze wijze niet; daartoe doet men het best, van verbrande mag nesia en water een papje te maken, daarmede de vetvlekken te bedekken en als het droog geworden is, het er voorzichtig met een mes af te nemen. Bij verouderde vlekken moet men deze behandeling meermalen herhalen. Carr zei „Men moet vrouwen hunnen zin geven, anders komen er tranen, en is dat waterwerk eens aan den gang, dan verdrinkt er zelfs een Herkules in. Een voorzichtig man. De moeder„Maar Elise, heeft mijnheer A., die altijd met je danst, je nu nóg geen liefdes verklaring gedaan De dochter„Neen, dat heeft hij nog niet hij heeft mij alleen gevraagd of u hier bleef wonen als ik trouwde." - Voor een mode-winkel. Zij O, manlief, dat bruine hoedje lacht me bizonder toe. HijLach dan maar even terug en kom mee. Wie moet veranderen Mijnheer, zei een kantoorbediende, ikzouwel eenige verandering willen maken. Heel goed, antwoordde het hoofd van de firma. Probeer dan eens 's morgens om half negen te komen, in plaats van om tien uur. 12 Maart. Ten overstaan van notaris N. van Steenbergen te Tbolen, werd beden ten verzoeke yan Mevr. de wed. C. A. van der Burght aldaar publiek verkocht een woonhuis en erl te Tholen aan de Botermarkt aan Chr. Lindhout aldaar voor i 1200 :wel alle belanghebbenden met genoegen «luit zullen lezen, is het toch jammer, it schijnbaar niet mogelijk is geweest om «ger ter kennis te brengen, daar tcch op aart velen, zoo niet allen hunne pacht- igen zullen geofferd hebben. Gedachtig aan reekwoord „Wat in het vat is, zuurt niet," zij dan toch tevreden zijn en het besluit wen als een stap in de goede richting. MOSSELEN. frissche winterweer der laatste dagen idal blijkbaar gunstig gewerkt op den mossel- eefil. Te Philippine was althans de handel i, sllen tijd van het jaar tamelijk levendig in deltelling met de vorige week, terwijl de prijs ebfreinig steeg. Er werden vandaar ongeveer Jen verzonden tegen frs. 4,50 a frs. 6. er(>aal. Aan de haven werden 375 HL. af- ird. Mosselzaad f 0.90 a f 1.60 per ton. deskundigen voor de akte-examens in id zijn benoemd voor lezen en Ned. taal eren W. H. Hasselbach, onderwijzer aan lijkskweekschool te Middelburg, en A. R. elt, hoofd van school A te Goesvoor ten en teekenen, de heer J. Swart, hoofd ipenbare school te 's-Gravenpoldervoor de heer R. van der Walle, hoofd der met den bijbel te Grijpskerkevoor der natuur, de heeren B. van Ruijven, leur der Rijksnormaallessen en hoofd penbare school te Axel en E. Maijs, hoofd penbare school te Wilhelminadorpvoor ijkskunde, de heer H. Koelmans, hoofd der lijke school te Terneuzen voor geschiedenis, :r G. Visscher, hoofd der christelijke school lisvoor paedagogiek, de heer P. van der hoofd van school B te Zierikzeevoor de heer A. Sijsen, onderwijzer aan de weekschool te Middelburgvoor vrije- de-oefeningenmej. A. S. Beugel, onder- les in de gymnastiek te Middelburg en de W. J. Lambert, leeraar aan de hoogere rschool te Zierikzee; voor nuttige handwerken M. J. de Haan, onderwijzeres in de hand- in aan de Rijksnormaallessen te Middelburg lej. M. D. Eokker, idem te Oostburg. loemd tol hoofd der o. 1. school te 'outsdijk de heer G. L. van 't Hof te lingen. heer G. Houtekamer te Wemeldinge is imd tot onderwijzer te Middelburg. Schoonmaken van platen. middel om oude koper- of staalgravures frisschen bestaat om ze in een bad van frkalk te leggendit middel moet men kei niet toepassen voor men er zich van Beroepen bij de Ger. Gem. ie Ierseke Ds. T. W. van Dam te 'a-Gravendeel. R. K. kerk. Benoemd tot pastoor te Nootdorp de heer J. W. van Hooff te Oud-Vossemeer. Benoemd tot pastoor te Oud-Vossemeer de heer J. 8. van Buchetn, kapelaan te Leimuiden. PREDIKBEURTEN. Ned. Prot. bond, ald. Tholen. Zondagmorgen 10 uur de heer M. J. Kosters, theologisch candidaat te Amsterdam. Ned. Herv. Gem. Ierseke. Voorm. 9'/s u en nam. 2 u. Ds. Paauwe, Gerei. Gem. Vm. 9'/» u., nam. 2 u. en 5'/, u. Ds. Heida te Leek. Vr. Ev. Gem. Vm. 9u, nam. 2 u. en 5'/i n. Da. Post. Oud. Ger. Gain. Vm. 9 u., nam. VU en 5 u. lezing. Gem. YERSEKE van 1117 Maart 1904. Geboren: Adriana Maria, dv. Martinus Cornelis van der Jagt en Maria Cornelia Vermeulen. Adriana Maria, dv. Mattheus van Stelle en Jacoba Sandee. Marinus Pieter, zv. David van Stelle en Jacomina van de Vrede. Overleden: Izabella Leune, 79 j., weduwe van Jan Putten en huisvrouw van Cornelis Mieras. Ondertrouwd: Jan Pieter Gleruin, jm. 22j. te Scbore en Jannetje Janna Klos, jd. 20 j. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Maart. 1904 Graden C. Zaterdag 12 4,2 Zondag 13 4,3 Maandag 14 4,2 Dinsdag 15 3,2 W oensdag 16 4, Donderdag 17 4, V rijdag 18 4, Temperatuur van het Scheldewater voor Ierseke. Op Donderdag 17 Maart 5 gr. C. (41 gr. E). Zoutgehalte 23 per duizend. 19 Maart 1994. THOLEN. Boter f0,50 per '/s K.G. Eieren t 3, Rotterdam eiereu f 3, Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Staveuisse: 19,62'/, per K.G. Dit oude spreekwoord is in de laatste jaren op de treffendste wijze bewaarheid geworden. Wie Uwer heelt niet onophoudelijk in de couranten de verras sende genezingen gelezen, die door de Pink Pillen bekomen zijn. Voor al die lijdende personen, die thans genezen zyn, is het een zonryke dag, de brieven, die wij van hen ontvangen en die wij ongelukkiger wijze om de een of andere reden niet mogen publi- ceeren, zijn vol van lofspraken over het bekomen resultaat. Hieronder laten wij er een volgen van den heer Jac. Hoogeveen, beambte aan de Staatsspoor te Oirlo Limburg, die ons het volgende schrijft „Wij zijn ten hoogste voldaan over Uwe Pink Pillen van Dr. Williams, wij hebben slechts eenige doozen noodig gehad voor mijne zuster Rika, 25 jaren oud, welke zeer bloedarmoedig was en uiterst zwak, het geringste voedsel kon zij niet meer ver dragen, wat wij er ook voor aangewend hadden, Mej, Hoogeveen. niets mocht baten. Daar wij reeds zooveel over Uwe Pink Pillen hadden hooren spreken, zijn wij er toe over gegaan en het geluk, dat anderen hebben mogen smaken, werd ook haar deel. Zij is thans geheel welvarend en doet met lust haar werk gelijk voor heen. Wij zijn u hoogst dankbaar voor Uwe raad gevingen en hopen dat alle personen, die aan die ziekte lijdende zijn waarvoor de Pink Pillen geschikt zijn, gelijk U aangeeft, er eveneens hun toevlucht toe mogen nemen en zij gelijk wij kunnen zeggen Na regen komt zonneschijn." De Pink Pillen zijn een hernieuwer van het bloed en versterker der zenuwen bij uitnemendheid, zij zyn onovertreffelijk tegen rheumatiek, heupjicht, bloed armoede, bleekzucht, zenuwpijnen, algemeene zwakte, en bewijzen de grootste diensten aan de vrouwen gedurende het gevaarlijkste tijdstip huns levens, nl. bij het keeren der jaren en tot de vorming der jonge meisjes. Prijs 1,75 de doos f9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilé, Steiger 27, Rotterdam, hoofd- dépöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Tholen en omstreken b(j J. GROENEWEGE, drogist Tholen. THOLEN, 18 Maart. Bij de heden alhier gehouden verkiezing van een lid van den gemeenteraad, vacature wijlen Dr. J. M. Boom, werd, als eenig gesteld can didaat door den burgemeester gekozen verklaard, de heer Ondertrouwd. C. Th. DE RIJKE, Lz. en 11814 W. TI. YAN GORSEL, Wd. Poortvliet, 17 Oud-Vossemeer, 17 Maart 1904' Getrouwd: J. C. COOMANS en A. J. GELUK die, mede namens wederzijdsche familie, dank betuigen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. Tholen, 19 Maart 1904. 11805 Getrouwd: K. HAGE, Jz. en 11807 W. BRUIJNZEEL, Pd. SI. Annaland, 17 Maart 1904. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. 11810 Uit aller naam, Wed. H. MEERMANGreep. Tholem, 18 Maart 1904. De notarissen VAN GASTEL, te Wouw en COLS te Antwerpen, zullen op Dinsdag 22 Maart 1904, voormiddags precies om 11 uur, in het koffiehuis van den heer Damkn, aan het Station te Bergen op Zoom, FINAAL VERKOOPEN: verschillende perceeen gelegen in den Schakerloo polder of het Oudeland onder de gemeente Tholen, ter gezamenlijke grootte van 53 Hectaren 94 Aren 60 Centiaren, verdeeld in 30 Koopen, bij biljetten om- sohreven. 11788 11786 De Notarissen N. VAN STEENBERGEN te Tholen en Mr. E. C. VAN DER SPELT te Steenbergen, zullen ten verzoeke, van de erfgenamen van wijlen den Weled. Zeergel. Heer Dr. J. M. BOOM, bij in de herberg van W. Moelker, en bij in de herberg van C. Bal te Tholen, telkens 's namiddags 2 uur precies, in het te Tholen, en de onder de gemeenten Tholen, Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer gelegen Perceelen benevens in SCHOUWEN en DUIVELAND. In perceelen en combinatiën Breeder lij biljetten omschreven. Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen zal ten verzoeke van de weduwe W. PERESTAM aldaar op 's avonds 7 uur precies, in de herberg van W. Moelker, in óéne veiling, te Tholen in de Verbrande straat, thans in gebruik bij A. F. Soomers. 11801 Op DONDERCAG 3! MAART 1904, des na middags 1 '/2 uur, zal aan het polderhuis in de Abdij te Middelburg vanwege het polderbestuur van Walcheren worden herver pacht HET RECHT VAN weg te halen van de paalwerken aan het Strand der Noordwatering, gedurende den termijn van 1 Mei 1904 tot 30 April 1905. In afwijking met de voorwaarden van ver pachting zal de herverpachting geschieden bij Middelburg, 19 Maart 1904. 11811 liet Polderbestuur van Walcheren DEN BOUWMEESTER, Voorzitter F. J. SPRENGER, Griffier. Gevraagd met MEI een 11812 of een FLINK DAGMEISJE. [i Brieven franco onder letter M.G. voor den bouw van de ambachtsschool, door 11803 P. M. TANNÏ te Zierikzee.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1904 | | pagina 3