m i 980. Zaterdag 12 Maart 1904. Een en twintigste jaargang. EN J. B. G. POT, miLLETOH. e laat ontdekt. li*G Maatsc dering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. nummer bestaat uit 2 bladen. Zij, die zich van heden af op ilad abonneeren, ontvangen de tot ril a.s. nog te verschijnen nummers ms. Publicatiën. BIK JiESLAJfD. 0 N D E R W IJ S. Van ouzo berichtgevers. IERSEKSGHE THOOLSGHE COURANT, «utilad, ftwüi aan ia htlaain aan «tsttrlaall, laiiboav. nz. ijs per or Dit blad verschijnt eiken Zaterdag, nco per post 65 cents. erlijk gp DONDERDAGAVOND Ingewacht aan hAGMIDDAG bil omen medewerker te lertehe. UITGEVER: Tiotis. Advertcntiënvan 1 tot 4 regels 40 10 cents; groote letters paar plaatsruimte. euts; iedere regel meer Eikr 2 maal in reker af verte eb' ao - AFDEELING THOLEN. TUINBOUW-LEZING, te houden op VRIJDAG 18 MAART, des avonds ten ö'/j ure den heer J. P. M. Camman', Rijkstuinbouwleeraar voor Zeeland te Beteringenop de nzaal van den heer W. M o e 1 k e r. Namens het Bestnur: Deze voordracht is toegankelijk voor L. J. DORST, Voorzitter. alle belangstellenden in den tuinbouw. J. VAN GOBSEL, Jz. Secretaris. NATIONALE MILITIE, jing in werkelijken dienst van Zeemilicien- vertofgangers der lichting van 1902. Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat emilicien-verlofgangers, wier namen hierooder ermeld, ieder op liet achter zynen naam aan- )q tijdstip, in werkelijken dienst worden op- ien, ton einde gedurende den tijd van vijf 1 te worden geoefend oelisse M. M. Tholen. 12 April 1904 Reinier en, Hellevoetsluis. Bout. W. Tholen 12 April Reinier Claeszen, Hellovoetaluis. verlofgangers behooren zich elk op den voor bepaalden dag, te twaalf uren des middags spoedig mogelijk na dit uur, aan te melden 3a Commandant van het schip, aan boord an zij zullen worden geoefend, gekleed in bij hun vertrok met groot verlof medegenomen ie kleedingstukken en voorzien van hunne aoderen, zoomede van hunne zakboekjes, met verstande, dat zij hiertoe slechts dan den dag reeds op reis behoeven te gaan, wan de plaats van bestemming niet binnen één dag worden bereiktterwijl zij, die door ziekte of ken verhinderd worden op den bepaalden datum aanwezig te zijn, zich onverwijld na hun 1 daarheen behooren te begeven en zich alsdan in vervoegen bij den Commandant van het ttschip aldaar. )rts worden de verlofgangers herinnerd, dat zij bij opkomst zooveel langer in dienst zullen worden uien en dat volgens artikel 133 der Militie wet de verlofganger, die niet aan de oproeping et, als deserteur zal worden behandeld. opgeroepen verlofgangers, voor zooveel zij aslands verblijf houden, moeten zich daags vóór vertrek, des voormiddags tusschen tien en twaalf ter Gemeon te-secretarie vervoegen, ten einde unne verlofpassen door den Burgemeester den dag van vertrek te doen vermelden en inlichtingen te ontvangen aangaande de reis. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, moet hiervan zoodra mogelijk, met inlevering van eene op gezegeld papier geschreven en gelegaliseerde geneeskundige verklaring betreffende den verlofganger, ter Gemeente-secretarie worden kennis gegeven. Gèldt het verlofgangers, aan wie wegens onvermogen eene ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeente-secretarie worden inge leverd. Betreft het verlofgangers, aan wie, in ver band mot een vorig onderzoek als Bier bedoeld, door denzelfden geneeskundige reeds eene verklaring is uitgereikt, dan kan ook voor niet-onvermogenden met eene ongezegeldo en niet-gelegaliseerde ver klaring worden volstaan. Het niet-ontvangen eener bijzondere oproeping ontheft den verlofganger geenszins van zijne ver plichting tot Opkomst, daar deze oponbare bekend making eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen. Tholen. den 12 Maart 1904. De Burgemeester voornoemd M. G. VAN STAPELE. KANTONGERECHT te THOLEN. 7 Maart 1904. Door den heer Kantonrechter alhier zijn heden veroordeeld wegens Jagen zonder akte en zonder vergunning C. v. T. landbouwer te Tholen tot 2 boeten elk van 10 of 4 dagen hechtenis voor iedere boete. Jagen zonder vergunning J. G. 47 jaar te Tholen tot f 10 boete of 4 dagen hechtenis, Het doen van pogingen om wild te bemachtigen door middel van een wildstrik J. C. W. B. 29 jaar te Oud-Yossemecr tot f 10 boete of 4 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de in beslag genomen wildstrik en bevel tot vernieling. Zonder jachlacle niet de behoorlijke zorg dragen dat zijn hond, die men bij zich heeft, wild drjfl °f 9rijpl M. H. v. H. 22 jaar te Sint Annaland tot f5 boete of 3 dagen hechtenis met verheurd- Naar het Duitsch. heid van de stad eenige schetsen naar de natuur te maken ten behoeve van een groot schilder stuk. Aan het eerste station was hij, aangezien hij geen andere bagage bij zich had dan een licht handkoffertje, uit den trein gestapt en, zonder verder naar den heer Förster om te zien, door den Dierentuin naar zijn woning gegaan. Dat de heer Förster vermoord was, had hij eerst hedenmorgen van zijn oom vernomen. Hij had het noodig geoordeeld, aan de justitie mededeeling te doen van de omstandigheid, dat hij den vermoorde te Hannover nog levend had gezien. Nadat Edward zijn verklaring had afgelegd, zag hij, dat de justitieraad Gernard den rechter van instructie iets toefluisterde daarop vertrok hij met zijn oom. s'Maandags werd het stoffelijk overschot van den vermoorde begraven. Generaal van Cosel en Edward, benevens een groot aantal bloed verwanten en bekenden bewezen hem de laatste eer. Van het kerkhof reed Edward naar zijn kamer, om van kleeding te verwisselen en ging vervolgens naar zijn atelier. Al dadelijk had hij opgemerkt, dat iemand aan de zijde van bet kanaal tegenover lijn woning op hem scheen verklaring van de opbrengt van de genomen haas ad 75 cent. Vissehen zonder akte en tonder t"r: gepaard met feileljke wederstand politiebeambte C. B. Pz. 22 jaar te Tholen tot elk van 110 of 3 dagen hechtenis voor boete, met verbeurdverklaring van de l.. beslag genomen paling, bevel tot uitlevering daarvan te betalen f 1 of 1 dag hechtenis. Straatschenderij J. B. C.Mz. 13 jaar, M. J. v. d. W. Dz. 13 jaar, B. G. K. Kz. 14 jaar, J. v. P, C.Jz. 14 jaar allen te Tholen en H. v. H. 20 jaar te St. Maartensdijk, ieder tot 12 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. In slaat van dronkenschap de orde verstoren G. P. 83 jaar te Sint Maartensdijk tot f 5 boete of 2 dagen hechtenis. Een gestorven paard, dat niet gekeurd is, niet binnen 24 uren begraven A. A. v. N. 81 jaar te Oud-Vossemeer tot f 10 boete of 3 dagen hechtenis. In haar winkel bezoekers aanwezig hebben na sluitingsuur Th. B. 34 jaar te Stavenisse tot f 2 boete of l dag hechtenis. Schreeuwen langs de straat J. W. 18 jaar eu J. C. M. 16 jaar, beiden te St. Annaland ieder tot f 2 boete ot 1 dag hech4: nis voor ieder hunner. Op zijn hondenkar zitten A. K. Wz. 19 jaar te St. Annaland tot fl boete of 1 dag hechtenis. Na zonsondergang zyn wagen op den openbaren weg laten slaan, zonder vergunning van Burge meester en Wethouders D. v. G. 54 jaar te Sint Maartensdijk tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Bijden met een fiets zonder licht G. J. H. 24 jaar te Sint Maartensdijk tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. ie. Zijne honden niet voorzien van een muilkorf 2e. Hel onbeheerd laten van zijn voertuig. D. S. 18 jaar te St. Maartensdijk tot 2 boeten elk van f 1 of 1 dag hechtenis voor iedere boete. Rapen van kreukels. M. G. 59 jaar te Scherpenisse tot fl boete of 1 dag hechtenis. Openbare dronkenschap A. M. G. 28 jaar en J. S. VV.Az, 30 jaar, beiden te Tholen, J. d. E. 19 jaar te St. Annaland, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. Bekrachtigd het vonnis tegen C. K. Az. 44 jaar te St. Maartensdijk, van 11 Januari 1904, waartegen door beklaagde verzet was gedaan. 3 maal ter plaatsing opgegeven wordt slecht* 5 j abonnement aanmerkelijke prijsvermindering. cand.-notaris te Amsterdam en ter *s de gemeente Heinkenszand, de heer :f, cand.-notaris te Warmond. liesluit is, met ingang van 1 Maart, den werkelijken dienst bij de aan M. H. Krombeen te Krui- - ven te Scherpenisse, beiden verlei en oliehti. ;co V; 3 ona shoorc bes... de V i, Middeibi" de lichting 1904, wijl zij ar te zijn voor het gezin mmies bij het hoofd- telegrafie, de heer A. geic eente-secretaris te lêdt' ft m jyper op de i de wijziging 2.E. evenmin m bestrijders, scherper eu van zijn Uit het at,:. -.n j' ui - replieken van zijn op het hooger oud., bekeerd was vau zijn Integendeel zijn rede was m- heftiger, dan de vorige en argumenten terug. En zoo zou men misschu innen i zeggen, dat al die stroomen van welspreke .heid die zooveel kolommen der handelingen t vergeefs gevloeid hebbenalthans di' hebben zij niet gehad, doch misscb' kwaad bloed gezét hebben. Bij de artikelen werden de discussiëi. gemoedelijker. Met die artikéle, nog bezig. Nu de hoofdzaakvrij—, hooger onderwijs en subsidieering van u hooger onderwijs, is wel het voornaamsU., een hooge school voor techniek, eene voor landbv en eene voor handel zullen worden ingesteld. Verdek is nien bezig de rechten van bijzondere gymnasia te omlijnen en te zorgen, dat maar niet iedereen van den rijksboom plukken kan. Zoo zal een bijzonder gymnasium met minder dan 24 leerlingen niet voor subsidie in aanmerking komen, en die met 3924 leerlingen krijgen slechts de helft der andere. Nog is bepaald, dat aan de bijzondere gymasia 6 uren per week kunnen besteed worden aan gods dienstig onderricht. Bij Kou. besluit zijn benoemd tot nolaris binnen het arrondissement Middelburg, ter standplaats de gemeente Goes, de heer W. vau gewacht te hebben en hem Bcheen te volgen, eu toen hij, volgens zijn gewoonte, ter ver korting van zijn weg gebruik makend van zijn abonnementskaart, door den Dierentuin ging, kocht die man tot Edward's groote verbazing een entréekaart en volgde hem. Hierover ge ërgerd, ging Edward, oin zekerheid te krijgen, den tuin links eu rechts door, en zag toen, dat hij, hoewel op een afstand, steeds door dien man werd gevolgd en, toen hij in zijn atelier was aangekomen, bemerkte hij, dat zijn schaduw tegenover het huis had post gevat. Eeuige dagen later kreeg hij een dagvaarding om in de volgende week door den rechter van instructie als getuige te worden gehoord, eu toen hij daaraan gevolg gat, vond hij in de gerechtskamer zijn oom en den Justitieraad Gerhard. De rechter van instructie zeide, dat de heer Markwald wel in de gerechtskamer kon blijven terwijl de verklaring van den juist te Berlijn teruggekeerden rechter-commissaris Ilgner werd voorgelezen. In het kort kwam deze verklaring hierop neer: Zondagavond, nadat het onderzoek was begonnen, Op de voordracht voor onderwijzer aan school B. te Goes, komen o. a. voor de heeren G. W. de Jonge te Kruiningen en J. de Smidt te Tholen. 1ERSEKE. Vrijdag gaven de gymnaetièk- vereeniging ^Vooruitgang zij ons Streven" en de vereeniging „Syinphonie" voor de tweede makl eene soiree aan haar begunstigers en donateurs. Er was als gewoonlijk voor alwisseliug gezorgd. Er werden op- of uitgevoerd 5 reeksen gym nastische oefeningen, 5 orkestnummers, een aardig tooneelstukje „Een gezellige Kamer" en een komische scène „De ridders van de naald", terwijl de heer M. Reijngoudt de aanwezigen weer vergastte op een tweetal De Wiuter-voor- drachlen. was hij naar Monte-Carlo gereisd. De directeur vau het hotel, waarin de heer Förster had ge* logeerd, had dezen op eene hem vertoonde photografle direct herkendhij had den rechter commissaris megedeeld, dat de heer Förster twee weken in zijn hotel had vertoefd, gedurende dien tijd geregeld de speelbank in het Gasino be zocht, meestal gelukkig gespeeld had, en twee dagen vóór zijn vertrek eene aanzienlijke som, minstens 30.000 francs, had gewonnen. Ue hotelhouder, die zich tot den jongen man gevoelde aangetrokken door diens openhartig eu vriendelijk voorkomen, had hem nog ge waarschuwd voorzichtig te zijn met menschen, die hij toevalig mocht ontmoeten. De jonge man had hem echter uitgelachen. Den dag voor zijn vertrek naar Parijs had hij den directeur van het hotel een groote som gelds gelooud, die hij in goud bij zich had, en lachend verklaard, dat hij ten minste de honderden ongelukkige spelers aan de bank te Monte-Carlo had gewroken. De hotelhouder wist niet of de vermoorde te Monte-Carlo nog met iemand anders had om gegaan, behalve met graaf Pforten, die echter vier dagen vroeger naar Rome was vertrokken.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1904 | | pagina 1