Gemengd Nieuws. nO, nicht weet u dan al YISSCHERIJ. «p Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten Een duistere zaak wordt dezer dagen in onze gemeente druk besproken. Woensdagavond wandelde een broeder van den H. Johannes de Deo, als verpleger alhier in functie, met zekeren Q., toen, naar men zegt, de broeder onverhoeds door Q. werd aangegrepen en in de waterleiding geworpen. Volgens Q. daarentegen wilde de broeder hem aan het lijf komen en wierp hij dezen, in woede daarover ontstoken, te water. Te Utrecht is een 6-jarig knaapje, terwijl hij met zijn vader in de Vecht aau 't visschen was, in het water gevallen. Zijn vader sprong hem na en poogde hem te redden, met het ongelukkig gevolg, dat beiden, vader en zoon, verdronken. Eenigen lijd later zijn de lijken opgehaald. In den speeltuin te Haarlem heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Een vrouw, die daar met haar kindertjes speelde, kreeg een schommel tegen het hoofd eh viel bewusteloos neder. Hevig bloedende uit neus en mond werd zij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Na twee uur vergeefs gepoogd te hebben haar tot bewustzijn te brengen, is zij overleden. De kermis te Botterdam is met een moord ingezet. Eenige Hollandsche en Duitsche schippers hadden in een bierhuis aan het Koodezand ruzie gekregen en werden op straat handgemeen, waarbij al spoedig de messen getrokken werden. De 25-jarige schipper Vlietstra zakte ineen met steken in den buik, hals en rug, waarbij hem den halsslagader werd door gesneden. Bij het vervoer naar het ziekenhuis is hij reeds overleden. De moordenaar is met zijn slachtoffer ge confronteerd. Hij loonde niet de minste ontroering en verklaarde uit zelfverdediging gehandeld te hebben, wat in strijd is met de verklaringen der ooggetuigen. Vanwege het bestuur der domeinen wordt thans opgemeten de groote uitgestrektheid schor- grond, zich bevindende aan den westkant van den Mosselpolder en den Kleinen Stellepolder ouder de gemeente Philippine. Dit staat in ver band met bet voornemen der Begeering om die gronden in te dijken, waardoor een puike klei- polder zou worden verkregen. De verdachle van den moord te Meerle is naar Gaandereu overgebracht, alwaar de jus titie vau Breda een onderzoek heeft ingesteld. De anti-revolutionaire pers is weinig tevreden over den tot nu toe gebleken ijver en de bekwaamheid der Kamerleden van hun partij. Verschillende bladen hebben dat zeer duidelijk te kennen gegeven. Dat is eerlijk. Maar een courant was er, die er zich mee scheen te troosten, dat de Boomsche Kamerleden het niet beter gemaakt hebben. Deze opmerking was nu weer minder noodig en deed ons denken aan schuldbelijdende kinderen, die niet zelden tot hun verschoouing aanvoeren meester, die heit het ook gedaan". De schilder Mutsaers, indertijd verdacht van den moord op Maria Kessels te Tilburg en den laatsten tijd verblijf houdende te Antwerpen, is aldaar verongelukt. Op een ladder staande, werd hij door eèn brouwerskar omvergeworpen en overreden. Aan een candidaat, die examen deed om toegelaten te worden tot een inlichting van onderwijs, werd voor Nederlandsche taal o.a. opgegeven zinnen te maken met evenwel en niettemin. Zonder zich lang te bedenken schreef hij Mijn vader is goed gezond en mijn moeder evenwel. De bakker gaf mij 6 et. terug en dat was niettemin. Te Putten is een vrouw door een motor fiets aangereden en zoo ernstig verwond, dat zij aan de gevolgen is overleden. De bekende dienstweigeraar De Bruin is uit de gevangenis te 's-Hertogenbosch ontslagen en naar het hospitaal te Bergen op Zoom over gebracht, in afwachting vau een nadere beslissing van den Minister. dat geen ongeluk ter wereld de tranen van een redelijk wezen waard was en dat een verstandig mensch aan zijn wilskracht genoeg had om tegenover alle mogelijke levensomstandigheden zijn gelijkmoedigheid te bewaren. Zij had dus weinig sympathie met kleine zwakheden en legde eeu diepe verachting aan den dag voor de rampzalige stervelingen, die zich door wereldsche wederwaardigheden terneer laten slaan. ,/Lach mij niet uit 1" snikte Lily. „Och och 1 als ge alles wist 1 als ge alles wist 1" z/Maar wat is er dan toch, dwaas kind?" //Kunt ge 't niet gisseu „Wel zeker. Ik vermoed dat je tante deze tranen veroorzaakt heeft, door je te dwingen tot een stap, die niet met je eigeu wenschen overeenkomt." Lily keek haar verbaasd aan. //Floe kon u dat weten vóór ik het u gezegd heb „Door je karakter te bestuderen, Lily. Denk je dat ik je zooveel jaar heb zien opgroeien zonder een weinig in je binnenste te hebben leercn lezen P Neen neen, lief kind, wat men Hij had instructies. De hooge brug te Breda gerepareerd, en er mogen geen rijtuigen over, wel voetgaugers. Maar nu gebeurde dezer dagen, verhaalt het D.v.N.B., dat een heer met een fiets voor de brug kwam. Halt, zei de daar gestationneerde politie agent, u moogt er niet over. Waarom niet De brug is alleen toegankelijk voor voet gangers. Goed, dan zal ik mijn fiets bij de hand leiden. Mag niet. Dan zal ik mijn fiets op den schouder nemen. Mag ook niet. He? Neen, mijnheer, 't mag niet. Maar ik ben toch een gewoon voetganger, als ik met mijn fiets op mijn schouder over de brug wandel Kan wel zijn, mijnheer, maar u moogt er niet over. Juist kwam er een bakkersknecht aan met een mand brood op den schouder. Die werd ongehinderd door gelaten. De heer met de fiets zei natuurlijk, dat 't precies hetzelfde was of je een fiets of wel een mand met brood op de schouders hadt. De politie-agent vond dat ook, maar.... hij had zijn instructies, zeide hij. Nu, die waren dau toch wel 'n beetje zonderling. Een meisje uit Veeuendaal, dat voor den afsluitboom bij het station stond en den trein van Woudenberg zag aankomen, wilde nog overloopen, doch struikelde en viel tusschen de rails, zoodat de trein over haar heen vloog. De menschen, die nog aan de afsluiting stonden dachten niet anders of een misvormd lijk zou te voorschijn komen, raair het meisje was on gedeerd. Haar kleeren waren gehavend en eenigszins geschroeid. Doodelijk verschrikt werd zij opgenomen, doch herstelde zich spoedig in zoover, dat zij weer naar huis kon gaan. Aan een woonhuis te Genemuiden heeft een kolonie vleermuizen door een opening in de goot, tusschen den bodem en 't plafond van de goot, toegang verkregen, en dat zij het daar goed hadden, bleek bij het vernielen van hun nesten, toen er meer dan 60 gevangen werden. Een 27-jarige jongedochter uit Loosduinen, is in haar dienst te 's-Graven hage met een vuilnisbak van de trap gevallen en terstond dood gebleven. Een onbekend persoon, tusschen de 50 en 60 jaren, is te Budel op de Weertsche heide door den bliksem gedood. De man was gekleed in tricot en zwarte jas. Eeu kleine som geld werd op hem gevonden. Dezer dagen hadden een zestal boeren knechts de verregaande baldadigheid zidh tot het huis van een arbeider te Barneveld met geweld toegang te verschaffen en zijn huis houdster van haar bed te halen. Nadat zij zoowel den arbeider als de vrouw hadden mis handeld, hebben zij laatstgenoemde totaal ontkleed en naakt naar de heide opgejaagd, onder bedreiging dat, wanneer zij durfde terug- keeren, zij haar zouden vermoorden. Een voorbeeld ter navolging. Waar de regeeriug en de volksvertegen woordiging zitten te snakken naar middelen, om de rijksinkomsten te versterken, was het misschien niet ondienstig te doen, wat in Portugal zal worden ingevoerd. Daar worden alle geheim- anders gezegd kwakzalversmiddelen aan zegelrecht onderworpen. Ieder fleschje of doosje met geneesmiddelen in het buitenland bereid moet van een zegel van 2 '/2 cent voorzien zijn, de geïmporteerde van eeu van 12'/2 cent. Het is een weinig drukkende belasting2'/2 cent, misschien wel 5, kan er op een fleschje 'pinkpillen bijv. best overschieten. Dinsdag is door een knecht van den nieuwen pachter van de hofstede te Kuitaart, waar de drievoudige moord op de familie Koole plaats had, in een paardenkrib een bus met geld gevonden, bevatende 400 gulden. De nieuwe ramp op Martinique heeft een treurigen omvang gehad. Vijf dorpen, in den liefheeft, dat doorgrondt men, en al ben ik met mijn ontboezemingen niet luidruchtig, je weet toch wel dat ik veel van je houd, niet waar „O ja, dat weet ik. Uw genegenheid jegens mij en en jegens neef Anthony „Je neef Anthony En waarom noem je hem in het bizonder? Waar in ook niet Gul warren Ik heb jullie alle drie samen van kindsbeen af zien opgroeien. Waarom zou ik verschil maken en aan één van drieën de voorkeur geven P" Bij deze vraag werd Lily verlegen. „O, ik weet het niet. Maar ik dacht ik heb altoos gemeend dat ge het meest hield van Anthony." //Die meening is louter een weerspiegeling van je eigen gemoed kindlief. Ik geef toe, dat ik in Anthony's karakter altoos bizonder veel belang heb gesteld, ten deele misschien, omdat niemand anders dit scheen te doen. De jonge man is veel te wild en ontstuimig om hem geschikt te doen zijn voor een huwelijk. Culwarren, Lily, zal in je huislijke leven meer vrede brengen." omtrek van den Mont-Peló, gesticht op de het vorige jaar verwoeste vlakte, zijn door de cyloon vernield en 6000 slachtoffers van de vorige ramp zijn wederom dakloos. Acht personen werden gedood. Een ontzettend spoorwegongeluk heeft op den Métropolitain-spoorweg, een lijn, die in een onderaardschen gang door de stad loopt plaats gehad. Tusschen twee stations aau die ondergrondsche baan is omstreeks 7 uur een ledige wagen in brand en uit het spoor geraakt. De verstikkende rook en de verschroeiende hitte was oorzaak, dat een volgende trein niet spoedig genoeg kon terugkeeren en bijna alle passagiers den dood vonden door verstikking. Eerst betrekkelijk laat. schijnt men daarboven tot het besef te zijn gekomen van wat daar beneden eigenlijk gebeurd was en toen de brandweer van de beide stations, waartusschen de botsing had plaats gehad, wilde nederdalen sloegen den mannen de rook en de vlammen derwijze tegemoet, dat men eerst den gang moest volspuiten en zich van bizondere toestellen voorzien, voordat men de plaats van het on ieil kon naderen. Om 8 uur in den morgen werden de eerste lijken boven gebracht. In 't geheel zijn bij deze afgrijselijke ramp 82 menschen verongelukt61 mannen, 17 vrouwen en twee kindereu, meest allen uit Parijs. Eerst om 6.40 in den morgen, dus bijna 12 uur nadat het ongeluk plaats had, constateerde de prefect, dat alle lijken verwijderd waren. Van verschillende kanten wordt, als middel om dergelijke rampen voor het vervolg te voorkomen, op het aanbrengen vau meer lucht kokers in de gewelven aangedrongen. Anderen raden aan, de wagens van brandvrij hout te maken of met vuurvaste stof te bestrijken. De slachtoffers van het ongeluk op de Mélropolitain zullen op kosten der stad Parijs worden begraven. Van het Stadhuis waait de driekleur halver- stok, als teeken van rouw. Te Esch, in Luxemburg, heeft een slagers knecht van het „abattoir", die door den directeur was weggejaagd, in zijn woede daarover met een groot mes, alle voorbijgangers aangevallen, die hij ontmoette, en drie menschen gedood letterlijk aan stukken gehakt. De moordenaar, een Duitsch deserteur, is over de Fransche gren3 gevlucht en nog niet gevat. De vrouw van een zekeren Madden te Londen was voor eenige oogeublikken uitgegaan. Bij haar terugkomst vond zij de deur gesloten en de man liet haar meer dan een kwartier roepen en kloppen, eer hij weer open deed. Toen zij binnenkwam zag zij haar 4-jarig zoontje met verbrijzeld hoofd ten gronde liggen. De hersens waren in 't ronde gespat. Het tweejarig dochtertje lag met zware wonden, en den doodreutel in de keel. De vader had beiden met een metselaarshamer vermoord. Men vreest voor krankzinnigheid bij den man, daar hij bekend stond als een braaf werkman en huisvader. Uit Wiuipeg in Canada wordt geseind, dat over de sekte der Doechoborsen, die daar een kolonie hebben gevormd, de geest weer vaardig is geworden. Ditmaal alleen over een aautal vrouwen. Zij kleedden zich naakt uit en gingen op weg om Christus te zoeken. De mannen, die in het veld werkten, werden gewaarschuwd en zij trachtten hun vrouwen met goede woorden tot beziuning te breugeu. Toen dat niet hielp, gebruikten zij hun ossezweep. Dat hielp. Alweer een spoorwegongeluk in de buurt van Krakau Een personentrein is op een goederentrein geloopen. Elf wagens ontspoorden en 21 reizigers werden gewond, doch slechts licht. Een vreeselijk drama heeft plaats gehad in een menagerie te Perteaux. Gedurende de //repetities" viel een panter de temster, een Duitsch meisje, aan en beet haar zóó geweldig in het been, dat zij waarschijnlijk dit lichaams deel zal moeten missen. Met veel moeite slaagde de temster, geholpen door een paar bedienden der menagerie, er in, verdere aanvallen van het ffDat Gravin Culwarren je van morgen heeft laten ontbieden om je de hand te doen aannemen van haren oudsten zoon, en dat je daarvoor terugdeinst wegens een dwaze gril van vroeger Ja Lily, dat heb ik wel kunnen vermoeden. Ik heb opgemerkt in welke richting de gedachten van gravin Culwarren en haren zoon zich in den laatsten tijd bewogen, en bijgevolg wist ik vooruit waartoe dit leiden moest." „En wat raadt ge mij te doen P" riep het meisje, bevend van gejaagdheid. //Nooit verder te zien dan den dag van heden", antwoordde nicht Paget heftig„nooit er aan te denken dat er eeu gisteren is geweest en dat er een morgen onvermijdelijk moet aanbreken. Dat is de dwaasheid waartoe je hart je verlokken mag, maar als je met goed gevolg aan de wereld het hoofd wilt bieden, Lily, dan moet je tot zelfs het bestaan vau je hart verloochenen." Dit zeggende, maakte zij zich los uit de omarming van het meisje en verhief zich in hare volle lengte. Haar gelaat was vertrokken door dq heftigheid harer aandoening, enkramp- woedende dier te voorkomen en dit in zij hi te drijven. !5- [W( De botvisscherij was in de afgeloopen tamelijk, maar toch kan men ze nog schitterend noemen. De verzending van mosselen was ook week nog slap. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Klim ds. P. de Looze te Oud-Vossemeer. Beroepen naar Bunschoten (Ger. Gem. A.) D Koppe te Ierseke. Zaterdag 15 Aug. herdenkt pastoor Van te Oud-Vossemeer den dag, waarop hij vóór 25 ji tot priester werd gewijd. Onder de armen derai gezindten heeft hij Woensdag 11. een bedrag in laten uitdeelen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ierseke. Voorm. 9u. oudei Van der Endt, nam. Ds. van den Berge te Biezeli Geref. Gem. Vin. 91/* u., nm. 2 u. Ds. Ko nam, 5'/* u. ouderling Schipper. Vr. Ev. Gem. Voorm. 9'/s u. nam. 2 u. en u. Ds. Post. Oud Ger. Gem. Voorm. 9 u., nam. l'/s en lezing. Gein. YKiïSEKE van 713 Augustus 1903 Geboren: I'ieter, zv. Johannes Everse Lena Moelker. Cornelia Marina, dv. JloiLir (Jornelisse en Janna Pieiernella Soetens. Ondertrouwd: Johannes van Oost, 3) wednr. en Cornelia Kole, 19 j. jd. D 3p POSTER IJ EN. POSTKANTOOR TE THOLEN. Uren van aankomst en vertrek der posten (Amsterdamsche tijd). 3.50voorm. Van de plaatsen op Schoun 6.45 nam. Duiveland en Tholen, uitgez derd van Oud-Vossemeer), 6.50 voorm. 12.10 nam. 6.85 nam. 9.15 voorm. 12.15 nam. 7.18 nam. 11.22 nam. 4.05 voorin. 9.80 9.30 voorm. 2.10 nam. 7.20 nam. 9.50 11.37 7.— 9.50 7.35 voorm. nam. H van Oud-Vossemeer. van Bergen op Zoom en v dere plaatsen, met uitzondert van die op Tholen, Schoust en Duiveland. Naar Bergen op Zoom en v dere plaatsen, met uitzonden van die op Tholen, Schouttk en Duiveland. Naar Bergen op Zoom en t dere plaatsen, behalve die Tholen. Naar Bergen op Zoom en vi dere plaatsen, met uitzouderi van die op Tholen, Schouv en Duiveland, (echter wel ni Zierikzee en Brouwershaven). Naar de plaatseu op Tholt Schouwen en Duiveland, Philipsland, benevens i Steenbergen, Nieuw-Vosmf en Dinteloord, Naar Oud Vossemeer. Laatste buslichting uur vóór het verti der post. Bestelling van brieven te 6.20 vm., 10.05 va 12.30 nm. en 7.40 nm. Bestelling van postpakketten te 10.20 7.40 nm. 15 Augustus 1903. THOLEN. Boter f 0,60 per '/2 K.G. Eieren t 3,40. Botterdam eieren f 3,40. Coöperatieve Roomboterfabriek „Dz Koe" te Staveuisset 0,67 '/2 per */i K.G. achtig drukte zij, als om zichzelve in te toomet hare lippen op elkander. „O, niehtriep Lily „ge maakt mi angstig Zóó heb ik u nog nooit hooren spreken Doch de gezelschapsdame scheen haar niet tl hooren. Haar geest had blijkbaar het tooned der werkelijkheid verlaten en was afgedw in een wereld van eigen herinneringen. z/lk herhaal het", riep zij, in de kamer heel en weer loopende „het hart eener vrom kan haar nooit anders dau in het ongeluk storten wauneer het dwaas genoeg is om haar te doei gelooven in zulk een leugen, als de liefde „Maar nicht 1" «Haar te doen gelooven dat zoo iets bestaat" voer de oudere dame heftig voort //dat dl fabeleu, die meu ous vertelt vau reinheid, gelul en vertrouwen, geen lokstrikken zijn om zwakfe meisjes in het verderf te storten dat de man niet de geboren v ij a n d der vrouw is en het onding, dat hij liefde noemt, niet het gewone wapen, waarmede hij haar tege den grond slaat I" (Wordt vtrvtlgdj

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1903 | | pagina 2