Hofstede e d aa Jl' SI. een Pretentie, DANSER" Advertenties. vette Varkens, Dienstbode, P. G., Al de boeken, Voorloopig Bericht. flinke Dienstbode, P.G. Firma A. W. PEUCHEN Gezusters BAGGERMAN, C. W. GELUK zonder prijsverhooging y IS S C II E R IJ. Burgr 1 ijke Stand. RECHTSZAKEN. Ingezon den stukken. Kerknieuws. Marktberichten. Ingezonden Mededeelingen. in het openbaar verkoopen: genaamd „DE PEUKE", ruime en goed onderhouden Woning met Schuur en diverse perceelen uitmuntend Bouw- en Weiland en Dijken, soliede en ijverige AGENTEN TE KOOP: 10924 h. DORST, Tholen. TE KOOP: Tooneelvereeniging „VONDEL" te St. Maartensdijk, lucht moesten doorbrengen. Maandagmorgen irerd aangifte gedaan van 20 sterfgevallen, allen mënschen die geen ondertomen hadden en door de koude bezweken waren. Dinsdagavond kwain te. Antwerpen een erkman thuis met een revolver in de hand en zeide tot zijn vrouw „we moeten sterven, eerst moet gij er aan en dan ik.'' Met deze woorden loste hij twee schoten op zijn vrouw en het derde schot op zijn voorhoofd, waarna hij dood neerviel. De vrouw afkomstig uit Hulst is ernstig gewond, maar niet levensgevaarlijk. - Een droeve, maar tevens ergerlijke dwaling heeft de politie te Zürich begaan. Een tering lijder, op reis van Hamburg naar Davos, over nachtte in een hotel te Bazel, om den volgenden morgen naar Davos te vertrekken. De portier van het hotel zette bij vergissing twee verkeerde koffers in de omnibus, die den patiënt 's morgens naar den trein bracht. Bij aankomst dacht de conducteur, dat die koffers van den zieke waren en plaatste ze in diens coupé in het net. De teringlijder, meenende dat de persoon van wien de bagage was mogelijk in een andere coupé had plaatsgenomen, sloeg er verder geen acht op. Vermoeid als hij was van de reis stapte hij te Zürich even uit om zich wat te verfrisschen maar werd plotseling in de wachtkamer ge arresteerd door twee agenten, die telegrafisch bericht hadden ontvangen dat hij twee koffers gestolen had. Hoe de vermoeide zieke zijn onschuld ook trachtte te bewijzen, niets hielp, hij moest mee terug naar Bazel, waar hij dood ziek in een cel werd opgesloten, Toen hij nog smeekte om een dokter te halen werd hem gezegd, dat hij niet in een sanatorium maar in een gevangenis zat, waar geen dokter voor hem gehaald kon worden. Den volgenden dag werd zijn onschuld zonne klaar bewezen en kon de. patiënt naar Davos vertrekken, waar hij in een hevige koorts arri veerde, zoodat de dokter zijn toestand hoogst ernstig vond. 's Nachts kreeg hij een bloed spuwing en twee dagen daarna is hij overleden. Het is te hopen, dat de dienstkloppers voor dit ernstig feit gestraft worden. Tegen turfstrooisel in varkensstallen wordt gewaarschuwd, omdat men bij varkens, welke na ziekte gestorven waren en geslacht werden, den geheelen dikken darm met turfballen op gepropt vond. In een kerk in een der volksbuurten te Napels zou een priester een toespraak houden over de hel, en om te meer indruk te maken had hij achter een altaar personen opgesteld die nu en dan moesten steunen en huilen, met kettingen rammelen, enz. Deze figuranten ver vulden de hun opgedragen taak zóó goed, dat op een zeker oogenblik de geheele menigte van toehoorders door schrik bevangen werd en Uo Lek uitLiukleii. Er ontstond letterlijk een paniek en verscheidene personen werden ge wond. De politie heeft den priester aangemaand in het vervolg op minder overtuigende wijze zijn preeken toe te lichten. ZUID-AFRIKA. Met een pracht en praal als ware hij een Caesar, is de aarts-beul Chamberlain naar Zuid- Afrika vertrokken, om daar, in gezelschap van zijn trawant Milner de vruchten van zijn sata- nischen arbeid in oogenschouw te nemeu. Hij zal op zijn reis naar het land van ellende en ontbering, naar summige bladen melden, geen gebrek lijden. Er is aan boord van liet schip Good Hope een groot hoenderpark ingericht, oin hem van gevogelte te voorziener wordt een koppel schapen onderhouden, om steeds versch voor hem te slachten en de verschillende eetwaren, welke alleen ter wille van den Minister en zijn vrouw aan boord zijn genomen, vertegenwoor digen eene waarde van f 6000. Voorts werden voor het echtpaar 300 kisten wijn, waaronder 120 kisten champagne en 50 kisten rum medegenomen, en de Vice-Admiraal ïawkes nam een Eranschen kok in dienst, alleen voor het echtpaar. vorst. Blijkbaar was echter de Brusselsche markt overvoerd, zooals dat meer voorkomt en nu maakte men misbruik van 't geval, dat de vaten niet „geëmballeerd" waren, wat voor België in de meeste gevallen slechts op verzoek van den ontbieder geschiedt. Onnoodig te zeggen dat dergelijke handelingen niet door soliede afnemers in praktijk worden gebracht. Van bevriezen der oesters op de perccelen, vernamen wij tot heden gelukkig uog niet. Hoewel men soms hoort beweren, dat het wel eens goed zou zijn, dat er een partij oesters doodvroren, toch zou het voor menigeen een groot nadeel zijn, wanneer dit gebeurde. De mosselverzending was de vorige week niet zoo druk als anders. Dit artikel wordt in België veelal op open wagen door de vischverkoopers gevent. Door de strenge vorst was dit natuurlijk niet mogelijk, daar ook deze schelpdieren even als de oesters voor bevriezen vatbaar zijn. In de week van 2027 Nov. zijn van Ierseke verzonden 700.000 leverbare oesters, tegen de volgende prijzen: le soort fr. 8590, 2e soort fr. 3545, 3e soort fr. 2030. Gein. YF.RSEKE van 2127 November. Geboren: Hendrik, zv. Hendrik Lindenberg en Jannetje van de Kreeke. Overleden: Jan, 1 mnd, zv. Jacob Kosten en Dina Schaalje. Is de plotseling ingevallen dooi den schaatsenrijders niet aangenaam geweest, den oesterhandelaren is deze dubbel welkom. Iedereen is dan ook full speed begonnen met oesters te vissollen, want al zijn we tijdelijk van de strengste vorst bevrijd, de winter, welke volgens de weer-profeten streng zal zijn, staat nog voor de deur, en dan moeten de putten zooveel mogelijk voorzien zijn om althans een vorst van een paar maanden desnoods te kunnen trotseeren, en niet te kort te komen voor de verzending, want zooals we in ons vorig nummer meldden, oesters-visscken bij strenge vorst is niet raadzaam. De verzending vanuit Tholen blijft zoo on geveer op dezelfde hoogte. Duitsehland en België blijven, hoewel niet druk, toch geregeld vragen. Van verzending naar Engeland was tot heden geen sprake. Wij zeiden, dat de vorst den oesterhandelaren niet welkom is, sommige oester-verkoopers komt ze schijnbaar wel te pas. In de afgeloopen week is het tenminste voorgekomen, dat zendingen naar Brussel werden teruggezonden, met de boodschap, dat de oesters bevroren waren, zonder dat men zich daar de moeite had genomen om de vaten te openen. Het bleek dan ook dat de oesters volstrekt niets geleden hadden van de Een ontrouwe rijksveldwachter. Bij bevelschrift der rechtbank te Middelburg, is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen J. B. oud 36 jaar, rijksveldwachter, wonende te Arnemuiden, gedetineerd te Mid delburg, ter zake dat bij te Arnemuideu in 1902 op verschillende tijdstippen opzettelijk gelden van diverse personen ontvangen, om daarvoor op gelegde boeten te betalen bij den ontvanger der registratie te Middelburg, zich heeft toegeëigend en kwitanties aan personen heeft uitgereikt, valschelijk met den naam van dien ontvanger onderteekend, alles breeder bij voormeld bevel schrift omschreven. Aan den beklaagde is inr. P. Dielcman, ad vocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevo=gd. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur! Ieder die Dinsdag jl. te St. Maartensdijk de lezing van den heer Marlet over veevoedering heeft bij gewoond, zal moeten toestemmen, dat daaruit zeer veel te leeren viel en moeten bekennen, dat do wijze van voeren, zooals die nog heden door ons wordt toegepast en ook vooral de manier waarop dat voer wordt aangekocht, zeer veel te wensclien overlaat» Zou de afdeeling Thulen van de Zeeuwsche Maat schappij van Landbouwnu de verloting is afgeschaft en in 1903 geen cursus in hoefbeslag zal gegeven worden, die voordrachten niet voor have rekening kunnen laten drukken en aan do leden, die daarop prijs stellen gratis toezenden Mij dunkt, dat de kosten daarvan gering en de voordeelen groot kunnen zijn. Met de plaatsing in uw blad van bovenstaande regelen, zult ge ten zeerste verplichten, UEd. Dw. Dn, H. J. DORST. St. Annaland, 26 Nov. 1902. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Nov 22 23 24 25 26 27 28 Graden C. -1, 0.2, 1.- 2, 3, 2,2 3, Temperatuur van het Scheldewater voor Ierseke: Op Donderdag 27 Nov. 3 gr. C. (37'/2 gr- Zoutgehalte 23 per duizend. 22 November 1902. THOLEN. Boter f 0,55 per '/2 K.G. Eieren f 5,50. Botterdam eieren f5,50. Coöperatieve Boomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse: t 0,67 '/j per 1/i K.G. St. Maartensdijk, 27 November 1902. Nieuwe Tarwe f 7,5 f 7,25 per H.L. Bogge a Wintergerst 7,50 a 7,75 p. 100 kilo. Haver a Paardeboonen a 7,30 p 80 kilo. Witte Boonen 9,75 a 10,per H.L. Bruine Boonen a 9,50 Kookerwten 5 9,50 Ajuin 5 0,75 Aardappelen 5 2, Tholen, 25 Nov. Jarige Zeeuwsche Tarwe f 7,50 a 18,60, nieuwe f7,a f7,80; Haver f3, a f 3,90 Rogge 14,80 a f5,60; Winlergerst f4,— a f 4,75; Aardappelen, blauwe 1 2,a 2.25. wille f2,a f2,25, t'eren f4,a f 6,Appelen f 4, a f 6,per HL., Uien f 0,70 a f 0,80. Koolzaad f7,50 a f8,80 per 50 Kg., Hooi 120,5 f25. per 1000 Kg. Slroo f 7,a f 12,per 100 bossen. Zomergerst f 4,— a f 4,70 per Hl,. Nieuwstijding uit 's-Hertogenbosch In het Ortheneinde C 386 te 's Hertogenbosch wopnt juffrouw Wubbels, die aan onzen verslaggever eeiuge mededeelingen heelt willen doen, ter beves tiging van het aan ons toegezonden schrijven en zy ko&niet nalaten haar lof uit te spreken omtrent het lei, dat een einde aan haar lijden gemaakt heeft, leed, zoo ging zij voort aan algetneene zwakte, loedarmoede. De ziekte was langzamerhand toegenomen en gedurende een jaar was ik kwijnende. Haar echtgenoot had ons vooraf geschreven, dat zij sedert lange jaren klaagde over pijnen in rug en lendenen, dat zy bij de minste inspanning vermoeid was en erg aangehaald met zenuwen en thans geheel en al hersteld is. Reeds vroeger werd medegedeeld uit Oud-Vossemcer, dat het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente in een toestand verkeert, die dringende herstelling eischt naar aanleiding van het desbetretfende bericht, is reeds vanwege het Ministerie van B. Z. een deskundige afgezonden in den loop van 1901 om opname van het gebouw te doen, teneinde te kunnen beoordeelen óf het uit architectonisch oogpunt waarde bezat en uit inlichtingen van den opnemer aan ons wel willend verstrekt, schynt dit werkelijk het geval te zijn. Is evenwel na grondig onderzoek gebleken, dat restauratie niet mogelijk is, dan is in alle op zichten het besluit van het kerkbestuur, om tot de stichting van een nieuw gebouw over te gaan, fair, maar blykt dit onderzoek vluchtig te zijn geweest, dan kon, vóór een nieuw gebouw verrijst, een en ander nog wel wat voeten in de aarde hebben. Mocht het oude gebouw evenwel geen gelegenheid meer geven tot afdoend herstel, dan valt het te hopen, dat van alle zijden krachtige medewerking moge ontvaDgen worden tot het verzamelen van een londs, dat de oprichting van een gebouw mogelyk maakt, een gebouw, beantwoordende aan den ernst tot voldoening aan het godsdienstig leven van hen, die plicht gevoelen naar het bedehuis op te gaan. Te Poortvliet is tot notabele herkozen de heerj. van Zorge met 30 stemmen. De heer N. A. Bruijnzeel verkreeg 26 stemmen, 2 brieljes waren blanco. In de plaats van den heer P. Vriens, die ontslag heeft genomen, is lot diaken der Ned. Herv. Gein. te Scherpenisse benoemd, de heer M. A. Kievit, die de be noeming heeft aanvaard, terwijl in de plaats van dhr. D. Duinhouwer tot ouderling werd benoemd, de heer P. Noordijke, Mz., die voor de benoeming bedankte. Ned. herv. Gem. Toezegging van beroep naar West-Kappelle Ds. P. J. Steinz te Stavenisse. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem, alhier is benoemd als diaken de heer C. F. Hanse. Aangenomen het beroep naar Heumen door den heer P. Smit, candidaat te Kruiningen. Op het drietal te Tiel komen voor ds. Bax te Rozendaal en ds. Lolcama te Bergen op Zoom. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ierseke. Voorm. 9'/a u. en nam. 2 u. Ds. Paauwe. (namiddag Doop.sbediening.) Geref. Gem. Voorin. 9'/a u. en nam. 2 u. Ds. Koppe, nam. 5 '/a u. ouderling Steketee. Vr. Ev. Gem. Voorm. 9'/a u., en nam. 2 u. de heer J. Verboom te Goes nm. 5 Va u- vrye toe spraken. Oud Ger, Gem. Voorm. 9 u., nam. l'/a en 5 u. lezing. Ondertrouwd: J. BLJNAGTE, Wz. en M. LINDHOUT, Wd. noten, 26 Noyember 1902, Poortvliet 10918 Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen, zal ten verzoeke van den Weleerwaarden Heer Ds. L. VAN MAANEN te Nijmegen, op nader te bepalen dagen, te Tholen, de onder de gemeente Tholen, in den polder Peukezeer gunstig gelegen Juffr. W UBBELS, volgens portret. Aan onzen verslaggever verhaalde zij, dat de eet lust slecht was geweest, de spijsvertering ging on regelmatig, van tyd tot tijd maagkramp, kortademig, duizelig, slapelooze nachten en de weinige slaap die mij eenige verkwikking kon bezorgen werd daaren boven noch door akelige droomen verstoord. Ook had ik last van hoofdpijn, oorsuizingen, en klaagde steeds over koude handen en voeten. Wat ik er ook voor aangewend heb, niets mocht baten; ik begon zelfs aan myne genezing te wanhopen, hetgeen mij dikw ijls zeer treurig stemde. Op zekeren dag een boekje in handen krygende, dat talryke genezingen behandelde in dezellde ge vallen als 't mijne, ben ik ook tot het gebruik der Pink Pillen overgegaan, en thans gevoel ik mij gelukkig, mijn gevorderden leeftijd in aanmerking genomen, U te verklaren dat ik geheel en al genezen ben. Gy moogt het gerust aan een ieder bekend maken. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zóódanig, dat zij uiterlyk den schyn hebben van de echte te zyn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de dépöthouders, die onder de attesten zyn aangegeven, of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddépóihouder komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos f9, per 6 doozen ver krijgbaar bij Snabilié. Steiger, 27, Rotterdam hoofd dépóihouder \oor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Tholen en Omstreken bij J. GROENEW EGE, drogist te Tholen. bestaande uit samen groot 86 Hectaren, 41 Aren 80 Centi aren, bewoond door en in pacht bij den heer C. H. A. STOUTJESD1JK. 10925 gevraagd voor een gemakkelijk waar te nemen AGENTSCHAP. Bijverdiensten f 9,a ƒ12. per week verzekerd, (geen risico.) Br. fr. lett. M. M. aan Nobel's, Adv. Bur., Nieuwe Gracht 27, Haarlem. 10919 Mevrouw SCHOUTEN, Halslersche weg te Bergen op Zoom vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, voor dadelijk een 10922 ook bij helften, a 31 cent per pond, bij THEE-, KOEFIE- en CACAOHANDEL, Dennenweg 71, 's-G RAVENHAGE. PRIJSCOURANT. Mijne welbekende prima Thee- en Koffiesoorten zijn verkrijgbaar in de volgende prijzen THEE: 60, 70, 80, 90, 100, 120, 125, 130, 140, 150, 175, 200 en 250 cent. KOFFIE: 40, 50, 55, 60, 70, 75 cent. (naar keuze in boonen of gemalen), De prijzen van Koffie regelen zich naar de markt. CACAO: 125 en 100 cent. Bovenstaande prijzen zijn berekend per 5 ons. Verkrijgbaar in pakjes van 1, 2 '/2 en 5 ons. Thee en Koffie in luxe bussen van 2'/2 Kilo. Lievevrouwestraat 29, BERGEN OP ZOOM. Houden zich voor een bezoek beleefd aanbevolen. Wordt gevraagd tegen I of 15 December - |7) as. te ANTWERPEN eene degelijke goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Loon per jaar 150 en vrij wasch. 10897 Adres in persoon aan het bureau van dit blad ten laste van het bestuur der voor geleverd drukwerk. Adres aan het bureau van dit blad. Zij die hierin onderricht willen hebben en een DANSCLUB wenschen op te richten, kunnen zich vervoegen en iulichtingen bekomen bij Brugstraat, THOLEN. 10899 Familie M. C. MAAS van den Brink. p. p. c. 10917 Kortgene, 28 November 1902. aangeboden door Gebr. KOSTER, BOLLE, COHEN en anderen, worden geleverd door J. M. C. POT, Tholen,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1902 | | pagina 5