IERSEKSCHE THOOLSCHE COURANT. u E. :e Advertentiëïi. 77,; WOENSDAG 19 FEBRUARI 1902. tui Dingenis Goedegebuure, Joliz., Sliati"a'[ANNA- goedegebuure, SUZANA HERMAN, ehutfil consi :N 0 mees che Openbare Gemeenteraadsvergadering, gehouden ie TI10LEN, den 17 Februari 1903. a I Afwezig de heer C. A. H. Wagtho, met 1 kennisgeving. SF, De notulen der vorige vergadering worden, ÏRS na voorlezing, goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen: le. Van Ged- Staten afschrift jaesclukking waarbij vervallen verklaard wordt Me concessie van tl. Nieveen te Lemmer tot Jdeu aanleg van een stoomtramweg van Tholen naar Stavenisse, omdat de tijd van aanvang, enz. verstreken is. 2e. Missive van Ged. Staten, inhoudende "goedkeuring raadsbesluit tot verkoop van 9 bootnen aan de Oudelandsche poort. De voorz. deelt mede dat hiervoor twee in- Ischrijvingsbiljetten zijn ingekomen: nl. van S. liUjC. van Beek te Poortvliet, voor f 32b, en van Ph. M. Engelvaart voor f 340. Door B. en W. zijn de hoornen aan den hoogsten inschrijver gegund. 3e. Van de firma's Schot, Baaij en Moelker dankbetuiging voor het afstaan eener gemeente brandspuit bij gelegenheid van den lagen water stand, waardoor zij in staat waren water uit de daan in bt en, r elani 399' net :rstre: rivier in de Zoute Vest te brengen oin hunne aldaar aanwezige oesters voor bevriezen te bewaren. Naar aanleiding hiervan wordt, op voorstel 'van den voorz. besloten, B. en W. te machtigen, reni bij deze en dergelijke gelegenheden een brand spuit beschikbaar te stellen, onder toezicht van een brandmeestereventueele schade voor rekening van de gebruikers. 4e. Verzoek van raejuffr. M. J. van der Moer, onderwijzeres aan de o.l. school, om ontslag als zoodanig tegen 1 April a.s. Aangezien mejuffr. van der Moer steeds een goed onderwijzeres is geweest en zoowel het hoofd der school als de ouders zeer tevreden over haar waren en de leerlingen veel van haar houden, stelt de voorz. voor, haar het gevraagde -—^ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, waartoe met alg st. wordt besloten. Ter voorziening in deze vacature zal eene T oproeping gedaan worden op een jaarwedde van f500,— indiensttreding Mei of Juni a.s. 5e. Kennisgeving van den heer J. J. Rom- bouts, dat hij zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aan neemt cu van den heer C. M. van Rijssel dat hij als zoodanig bedankt, omdat zijne werk- - zaainheden hem slechts zelden toelaten, de ver- 1 gaderingen bij te wonen. B. en W. kunnen den raad, ter vervulling dezer vacature, nog geen dubbeltal aanbieden, jj 6e. Het in de vorige zitting aangehouden ll'll verzoek om subsidie van het bestuur der afd. 1^1 Tholen van den Volksbond, vereen, legen drank- misbruik, waaromtrent B. en VV., op voorstel van den heer Overman, praeadvies zouden a. uitbrengen. B. en W. zijn van oordeel, dat het niet op den weg der gemeente ligt, voor 't oogenblik althans, aan deze vereeniging subsidie te ver leenen. Mochten na de Woensdag a s. te houden propaganda-voordracht meerderen als lid toe treden, dan is die steun niet noodig. De heer J. IV. IVaglho merkt op dat de gemeente toch reeds subsidieert in den vorm van het afstaan van een lokaal, vuur en licht voor deze bijeenkomst. De heer Overman, hoezeer ook ingenomen met het streven der vereen., gaat in zoover mee [Si 1 me' 'lc' a(lvies van B. en W., dat het steunen j van deze en dergelijke bonden, enz. aan het '0, particulier initiatief behoort te worden over gelaten. 1 Ook de heer Kegge deelt dit gevoelen; tot heden maakte de bond hier weinig opgang; om nu leden te winnen, zal Woensdag een voordracht gehouden worden. Het voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek wordt daarna met 8 van de 10 stemmen aangenomen. De hh. Christiaanse en I kegge (bestuursleden) blijven buiten stemming. ?e. Een schrijven van den heer L. K. van Dijk, waarin deze zijn spijt uitdrukt dat door i' den raad afwijzend is beschikt op zijn verzoek om verhooging van salaris voor teekeuonderwijs. Door het bedanken van den heer Avé zijn de werkzaamheden verdubbeld, daarom te meer acht hij een salaris van 25 ets. per lesuur beneden het middelmatige. Beleefd verzoekt hij daarom, dat de raad op zijn besluit terug- kome; mocht men hiervoor geen termen kunnen vinden, hem alsdan zoo spoedig mogelijk ont slag te Verleenen als onderwijzer in het teekenen. De voorz. kan niet nalaten te verklaren dat hij steeds veel sympathie voor den heer Van Dijk heeft gehad, maar de wijze waarop deze zich thans doet kennen, heeft die sympathie verminderd. Hij is aangesteld om 4 uren teekeu- les te geven, dus heeft hij niets te reclameeren. Het laatste gedeelte van zijn schrijven bevat als 't ware een dreig-adres aan den raad en dit vindt de voorz. minder nobel, te meer daar de raad hem steeds steunde. De heer Van Dijk moest bedenken wat de gemeente voor hem gedaan heeft. De voorz. stelt daarna namens B. en W. voor, den heer Van Dijk, met 1 Maart a.s. eervol ontslag te verleenen als onderwijzer in het teekenen. Niemand hierop het woord verlangende, wordt dit voorstel met alg. st. aangenomen. Ter voorziening in de hierdoor ontstaande vacature wordt met alg. st. benoemd de heer J. Hekkert. Daarna wordt toegestaanverhooging subsidie aan het algemeen anhbestuur over 1901 ad f280 en idem aan het Weezeu-armbestuur ad f 30. Goedgekeurd worden eenige af- en over schrijvingen en besloten tot wijziging der be grooting over 1901. De voorz. deelt mede dat door B. en W. is besloten, de levering van drie jassen ten be hoeve van de nachtwakers te gunnen aan den laagsten inschrijver, L. Poulusse, voor (51,90 behalve de knoopen, die de gemeente zal verstrekken. Het kohier van den hoofdelijken omslag over 1902, door B. en W. aangeboden, zal worden gesteld in handen eener commissie op rapport aan deze vergadering, bestaande uit de hh. C. A. 11. IVaglho, Christiaanse, Hollestelle, Kegge en Moelker. Alsnu brengt de voorz. ter tafel eene teekenuig met begrooting van kosten, vervaardigd en op gemaakt door den heer K. G. Bal, van het dempen der sloot langs den Doelweg. De kosten worden geraamd op f 1694. De heer J. IV. IVaglho acht het wenschelijk hieromtrent nog geen besluit te nemen, doch de leden in de gelegeuheid te stellen, deteekening, enz. ter visie te nemen, waarmede de voorz. zich volkomen kan vereenigeuhij zal een en ander bij de leden rondzenden. De heer Hollestelle wenscht omtrent deze zaak eenige opmerkingen te doen. Bij B. en W. schijnt al direct het idee van dempen op den voorgrond te hebben gestaan. Ook hij acht de toestand daar ter plaatse onhoud baar; er wateren vier riolen in de sloot uit; maar zou geen verbetering aangebracht kunnen worden zonder dempen, waaraan z.i. groote bezwaren verbonden zijn en dat ook niet wenschelijk is voor de aangrenzende er7en, daar de buizen bij eventueele bebouwing, onder of tegen de huizen gelegd zouden moeten worden, wat in geen enkel opzicht is aan te bevelen. Zou eene rioleering op vasten bodem, waarin de thans in de sloot uitkomende vier riolen worden opgevangen, met eene rechtstreeksche uitwatering in de vest niet de voorkeur verdienen Hij licht dit plan nader technisch toe op de teekening, doch Dr. Boom blijft van meening dat er niets mee gewonnen wordt, en de stank zal blijven, door het werpen van vuil in de sloot en ook door de gevallen bladeren, waarop de heer Hollestelle antwoordt, dat het water uit de riolen die stank dan niet meer_ veroorzaken kan en dat de politie het werpen van vuil kan tegen gaan; bladeren veroorzaken geen stank. De voorz. acht het wel een zaak om te over denken; het spijt hem echter dat de heer Hollestelle er nu eerst mee voor den dag komt, dan zou eerst uitgemaakt kunnen zijn, welk plan de voorkeur verdient, waarop de heer Hollestelle antwoordt dat in de vorige zitting de zaak slechts in korte trekken besproken werd, zonder een bepaald plan vast te stellen doch dat de leden de gelegenheid zouden hebben, een onderzoek in te stellen. Ten slotte wordt besloten het plan en de teekening bij de leden rond te zenden en het idee van den heer Hollestelle mede in over weging te nemen. Daarna legt de voorz. nog een teekening over, en wel van de verwijding van den ingang der haven met '2 a Sy2 meter, waarvan de kosten geraamd worden op f167. Na eenige bespreking en toelichting wordt met alg. st. besloten, aan den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid machtiging te vragen, dit werk op kosten der gemeente uit te voeren. Bij de rondvraag verzoekt de heer J. IV. IVaglho, spoedeischende gevallen uitgezonderd, de convocatien voor de gemeenteraadszittingen 4 a 5 dagen te voren uit te reiken, waaraan door den voorz. zooveel mogelijk zal worden voldaan. De heer Kegge bespreekt, naar aanleiding van den lagen waterstand, welke het dezer dagen noodzakelijk maakte met een brandspuit water in het klein Vestje te brengen, den toevoer van water ook van den binnenkant; doch dit kan niet zonder het aanbrengen van verbetering daar ter plaatse. Voorts doet hij mededeeling van een door hem gebracht bezoek op den grooten toren, waar hij een massa vuil, verrotte planken, balken enz. aantrof, zoodat hij het klokluiden beslist gevaarlijk acht. B. en W. zullen naar een en ander een onderzoek instellen of doen instellen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorz. de vergadering. KANTONGERECHT te THOLEN. 17 Januari 1902. Ter openbare terecht zitting van het Kantongerecht alhier, werden heden weer eenige zaken behandeld betreffende overtreding van de Leerplichtwet. Door den heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht werd tegen de beklaagden voor iedere overtreding geëischt, eene geldboete van f 3,f 2,subsidiair 2 dagen of 1 dag hechtenis. Dc uitspraak in deze zaken is bepaald op Dinsdag 25 Februari aanstaande des voormiddags om elf uur. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 65 jaar en ruim 2 maanden. St. Maar- P. KODDE. lensdijk. (E. P. KODDE. ,C. KODDE. IN. KODDE-Slager. St. Anna-]N. KODDE. land. jO. KODDE-Gaakber. T. KODDE. \ANTH. VAN LUUK. St. Annaland, 15 Eebruari 1902. Dsd. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 73 jaren, onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Wed. vau den heer VV. Fermie. VV. FERMIE. K. FERMIE-Boelen. A. FERMIE. J. FERMIE- VAN NiEUWENHUIJZE. J. VAN BBZOOIJEN. S. VAN BEZOOIJEN- Fermie. K. BOELEN. St. Maartensdijk, 16 Februari 1902. Amstelveen. SI.Maartens dijk.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1902 | | pagina 7