Gecaröoniseerl Beukenhout Advertentïën. KAIT00E geopend zijn Petroleum-Toestellen. ALLERLEI. Marktberichten. Bil r g e r 1 ij k e S t a n (I. ite miers. Deze namen een deel der bende ge- angen, maar de anderen, de meesten, slaagden r in te ontkomen. Bij Dungeness, in het Kanaalbeeft weer en aanvaring plaats gehad tusschen een Deen- ;hen schoener, de Salta, en de Engelsche ïoomboot Becljord. Door een verkeerde wending wam laatsgenoemd vaartuig met zooveel kracht egen de Salta aan, dat het schip in tweeën eslagen werd en bijna onmiddelijk zonk. Een man van het schip verdronk de overigen erden, na geruimen tijd rondgezwommen te ebbengered door een boot welke het stoom- hip had uitgezonden. De stuurman had, ter ijl de vaartuigen elkander raakten, gelegenheid evonden om op de stoomboot over te klimmen. Op een bruiloft in een dorp bij Mullingar Ierland) is de bruidegom doodgestoken door lte en der gasten met wien hij twist kreeg. Een Londensch kamermeisjes, dat haar ntslag gekregen had, wreekte zich op hare leesteres door het valsche gebit dier dame iede te uemen. Een paar dagen later stond in erschillende dagbladen een advertentie te lezen 'aarin het meisje hare gewezen meesteres (met aam en toenaam genoemd) vergeving verzocht nJoor het medenemen van mevrouw's tanden, at in vergissing geschiedde, en waarin zij be- >ofde, die terstond franco per post terug te d ïllen zenden, dr Een zonderlinge aanval werd dezer dagen ltJp het fort Saint Cyr, (Eransche departement lerfeine et Oise), gepleegd. De schildwacht van de groote sluippoort - zoo erhaalt de Temps - zag plotseling acht aanvallers oor zich, die stoutweg het fort trachtten bin- en te dringen. Toen de soldaat hen met zijn ge- reer tegenhield, aarzelden zij een oogenblik maar w£ aarop klommen vier zoo snel zij kondentegen hellende v.erschansing op. Het bekwam hun chter slechtzij rolden hals over kop in de racht, waarvan de sterkte omringd is. Een unner was terstond dood, en de drie anderen eerden door de ter hulp snellende soldaten onbarm- artig afgemaakt. De vier overigen, die voor- ichtiger geweest waren namen toen over het eld de vlucht en losch waaruit zij gekomen waren. Den volgenden dag smulde de bezetting van (liet fort aan het vleesch der verslagenenvier vilde zwijnen, waaronder een bijzonder groote eng. zen 5iei en de ide ;ezi srl. en alk ;id( in verdwenen in het naburige Ben gevaarlijke luchtreis. Een gevaarlijke uchtreis deed een Hamburgsch werktuigkundige L., die Zondag met den reiziger Rodeck opsteeg. Nadat zij eenigen tijd in een sterken luchtstroom n de richting van Hamburg waren voortgedre ven, besloten zij te dalen, maar de ballon kwam n het water terecht, zoodat de beide reizigers re vaar liepen te verdrinken. Zij wisten zich :ehter boven te houder, en zweefden weldra over ;en veld heen, waar zij wilden uitstappen. Rodeck waagde den sprong met het anker en iet touw van de veiligheidsklep in de hand, en ;wam behouden op den grond neer. Maar zijn netgezel bleef met den voet in een lus haken Jets vergeten. De rentenier Horn te Ivornheim reed onlangs met zijn vrouw en zijn koetsier Martin naar de stad, om verschillende inkoopen (e doen. Het lijstje waarop alle voorwerpendie aangeschaft moesten worden, geschreven waren, had hij in zijn portefeuille. Spoedig waren zij in de stad aan 't hotel de Kroon aangekomen. Na weinige oogenblikken verlieten Horn en de koetsier het hotel om de inkoopen te doen, mevrouw om eeue vriendin te gaan bezoeken. Bin nen twee uren was alles afgedaan en alle voor werpen bevonden zich in het hotel. Horn liet alles in het rijtuig brengen en gaf den koetsier bevel in te spannen. Een zeker gevoel zeide hem echter dat hij iets vergeten had. Hij vroeg Martin of alles aanwezig was. De lijst werd met de ar tikelen vergeleken; alles was present. Zoo reden zij huiswaarts; 't idee iets vergeten te hebben wilde hem echter niet verlaten. Ook Martin kon niet gissen wat dit kon zijn. Eindelijk te huis gekomen zijnde, komt Korn's dochter het rijtuig tegemoet en roept angstig: «Maar, papa, waar is Mama?" „Mama!... zie je wel Martin, dat we iets vergeten hebben." Bij den bouw van een krankzinnigen gesticht stond een boer langen tijd te kijken. Hij vroeg een heer, die daar even a's hij was blijven staan om naar het werk te zien, wat men bouwde: „Eeh gekkenhuis voor boeren" antwoorde deze lachende. -„Dat had ik wel gedacht," gaf het boertje, die zijn man stondtot bescheid, „voor de stads- heeren zou het wel te klein wezen." „Wat moet men wezen om op een plechtige militaire begrafenis recht te hebben? vroeg een onderofficier aan een rekruut. Het antwoord luideMen moet dood zijn. Twee Ieren staan met elkander te praten. A. vraagt aan B.waaraan is toch je broeder gestorven B. kuelit en herneemt na een kleine pauze op eenigszins verlegen toon: De jury heeft hem schuldig verklaard. bet ankertouw brak en de ballon ging weer -inboog, terwijl L., met het hoofd naar bene den aan een been er onderaan hing. Met groote inspanning gelukte het den man h< R-eej de mand te klimmen en zijn voet uit het touw los te maken. Hij was toen ongeveer 000 voeten hoog en de natte touwen werden I 'Jstijf bevroren in de koude lucht. Eindelijk, toen hij de lichten van een stad, Liineburg zooals later bleek, onder zich zag, trok hij de klep open, daalde met groote snelheid en kwam op een veld neder; hij raakte weer hij het uitstap pen in een touw verward, maar slaagde nu er in, het door te snijden. De ballon ging alleen weer omhoog en werd later te Tüschouw opge vangen. De reiziger, die eenigzins met de behandeling van luchtballons bekend was en daaraan zijn redding te danken heeft, vond bij boeren in den omtrek een goede ontvangst en nachtverblijf. sche en Vlaamsche Zomer zakmaat f 5.- a f 5.50 en dito Overmaasscke en Elakkeesche f 4.80 a f 5.—. Haver. Nieuwe Inlandsche voeder naar deugd f 3.a f 3.60 en dito dikke f a f Paardenboonen naar qualitcit f 7,af 7.50. Bruineboönen waarvan enkele partijtjes voor kwamen, zijn naar deugd van f 11.50 tot 13. te noteeren. Erwten vonden weder weinig vraag en gin gen tot vorige koers slechts gedeeltelijk van de hand. De goedkokpnde blauwe naar deugd f 9. a f 9.50 en'dito Mesting van f 8.a f8.25. Kanariezaad. Nieuwe naar deugd van f 9. tot f 10.terwijl jarig per 1 00 kilo tot f 16. werden gelaten. Tiiolen 13 October. BOTER 70 ct. per lli Kilo. EIEREN, f per 100 stuks. Middelburg, 11 9ct. Goede jarige Walchersche tarwe f8,75 a 9; middelmatige f3,50 a f8,6 5; blanke nieuwe Walchersche zaaitarwe f 9.mindere soort f8,50 a f8,75; nieuwe zaairogge f7,ge wone soort f6,75; Walchersche wintergerst f5,75 a f6,dito zomergerst f 5,50 a f 5,60 harde Walchersche witteboonen f 1 3,50 a f 13,75 en hooger betaald. Zachte niet begeerd; dito bruineboonen f 13,a 13,2.5, dito tuinboonen f 6,50 a f6,75; dito paardenboonen f7,25 f 7,50voor de beste Walchersche groene erwten goed van kook is besteed van f 9,60 tot f9,75; winterkoolzaad fa f zomerkoolzaad f a f Uien. Aanvoer 19,000 Hectoliters. Prijs f 1.80 per 50 Kilo. Bergen op zoom, 11 Oct. Oude Tarwe f9,Nieuwe dito f8,a 8,25. Rogge f6,50 a fGarst f5,50. Boekweit f 5,a f Haver f 3,60 a f Blauwe Erwten f8,50 a f9,Kanariezaad f 10,25. BOTER. Stukken f0,95. lk Kilo f 0,71. EIEREN, f 1,50. Dordrecht 11 Oct. Tarwe. De puike jarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 8.60 a f 8.80mindere dito f 8.a f 8.30. De puike nieuwe Zeeuwsche Vlaamsche en Overmaassche f 8.50 f 8.80, de goede dito f 8.a f 8.30geringe en blauwe f 7.30 a f 7.40. Zomertarwe niet ter markt. Canada f 6.90 a f 7.30. Rogge Nieuwe Zeeuwsche en "Vlaamsche als mede Overmaassche f 6.30 f 6.80. Gerst. De Nieuwe Zeeuwsche en Winter zakmaat f 5.30 a f 5.80, en Overmaassche en Elakkeesche f 5.a f 5.50. De nieuwe Zeeuw- Poortvliet. Van 7 Sept. tot 15 Oct. 1883. ONDERTROUWDGcene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: J. C. D. Nortier, geb. Ista, z. W. van Burgh, geb. de Jager, z. M. Nuijens, geb. Kwaak, d. P. Mannekegeb. Haged. C. J. Heijboer vrouw van W. Bolier, d. C. Haaijinan, vrouw van B. Goedegebuured. C. L. de Latervrouw van L. Ouist, z. D. C. Krijger, vrouw tan M. C. van der Slikke, d. OVERLEDENJan van de Veldeoud 7 iu. zoon van Cornelis van de Velde en Geertruida van der Male. Dirk Gabriël Quakkelaar, 12 m., zoon van Marinis Quakkelaar en Adriana Geuze. Marinus Jan Reeders3 w.zoon van Andreas Reeders en Adriana Willemijna Slager. Oud-Vosmeer. Van 1 tot 18 Oct. 1883. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: P. Barendse, geb. van Overbeeke, z. F. M. Maris, geb. Ampt, d. H. van Dienst, geb. Pollie, z. J. Fceleus, geb. Aarnoudse, d. S. J. van As, geb. van Dijke, d. (levenloos.) OVERLEDEN: Laurina Berkeij3 j. Johanna, (dochter van Gerard) van Dienst, 1 jaar. Het DAGELIJKSCH BESTUUR DER VISSCHER1JEN op de SCHELDE en ZEEUW SCHE STB.OOMENbrengt ter kennis van alle belanghebbenden dat van af 8 November a. s. het VAN DEN SECRETARIS-PENNINGMEESTER van dat Bestuur voor het publiek zal iederen DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG, benevens den lantsten WERKDAG van de maand Januari, telkens van des voormiddags negen tot des namiddags drie ure. Tholen, 11 October 1883. Hei Dagelijlcsch Bestuur voornoemd C. J. DE VULDER VAN NOORDEN, Voorzitter. J. A FOKKER, Secretaris. vervangt met voordeel en gemak den gewonen turfkool en vermeidt het gebruik der stinkende en voor brand zeer gevaarlijke Sub-Agent de Heer J. A. SAKKO, te Tholen, bij wien vvederverkoopers zich gelieven aan te melden. De lloojd-Agent voor Zeeland, C. J. VAN DER HARST, Noordstraat, Middelburg.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1883 | | pagina 3