Omzwervingen vanuit Serooskerke groot Walcheren VEEL KUNST EN AMUSEMENT IN AMSTERDAMS 700STE JAAR Romantiek in Gapinge Atelier DE SCHAPEKOP GAPINGE Kontant Geld Nodig Zeeland-combinatie SEROOSKERKE - De ouderwetse (maar nog o zo goed bruikbare) tandems van Leen Boone (34) uit de Noordweg 17 in Serooskerke zijn bekend geraakt door heel Nederland. Dat kan intussen wel gesteld worden, als je weet wie er allemaal de laatste jaren bij hem aangeklopt hebben om zo'n antieke trapmobiel te huren voor langere of kortere tijd Hoogspanning Zelden samen Passie Weekenddienst dierenartsen 3 Grote Pinkstershow Adverteer in de huis-aan-huis bladen Inl. tel. 01184-35?7 of tel. 01155-2320 Delano 12e jaargang no. 27 uitgave: b.v. rotadruk nassaustraat 3 postbus 36 axel tel. 01155 - 2320 telex 55230 woensdag 29 mei 1974 A.J. PROVOOST S. M. OVERTOOM J. M. GROEN foto harry verschuren VAN OUD EIKEN MEUBELEN en prachtige, POOLSE HANDGEWEVEN WANDKLEDEN w.o. enige unieke stukken Overdekte fietsenparkeerplaats bepaald geen luxe groot Walcheren Tandems uit grootmoederstijd blijven een ware rage vormen Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening. Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. De 27 ouderwetse tandems moesten bij voorbeeld enkele weken geleden bijna allemaal in 'n vrachtwagen worden ge laden omdat een omroepvereniging, de Vara, ze in Hilversum nodig had. De rijksgebouwendienst uit Middelburg had er 2 weken terug 16 nodig voor 'n puzzel- en oriëntatierit. De huishoud school luidde de dag daarvoor een jarige uit na een fietstochtje per tandem. Dat zijn zomaar enkele voor beelden. Er zijn er vele méér te noemen, want sinds het trimmen „in" raakte, pakken méér mensen de fiets. Daarbij kwam eind vorig jaar een benzinecrisis, die op de rijwielfabrieken hoogspanning'ver oorzaakte omdat men bij het maken van nieuwe fietsen de vraag niet kon bijbenen. Kortom: het fietsen is weer mode en iedereen doet mee. Daar kan rijwiel- en brommerhandelaar (annex-hersteller) Leen Boone goed van meepraten. Zijn schat aan tandems bestaat uit karretjes, waarop grootmoeder nog heeft gereden. Sommigen stammen zelfs uit de jaren 1930 k 1935. Ongeveer 5 jaar geleden begon hij met verzamelen van de romantische velo's, gewoon omdat hij er liefde voor had. „Ik plaatste zo af en toe advertenties in kranten door het hele land. Daarop kwamen dan de aanbiedingen binnen. Dat was natuurlijk allemaal vóórdat de fiets-en tandemrage begon. Want nu FOTO: Leen Boone (34) alt Serooskerke, bezig met het opkalefateren van een pc opgekochte, aftandse tandem. zijn ze niet meer zo gemakkelijk te krijgen. Integendeel", aldus Leen Boone. „Ik heb er dit jaar nog 12 bij kunnen kopen, om ze helemaal op te knappen, maar momenteel staat «r aan bod zowat stil". De belangstelling voor zijn voorraad ouderwetse 2-persoonsfletsen kan Boone goed verklaren: „Het is wat kostbaar om privé een tandem te kopen, ook al zouden veel mensen dat willen. Het bezwaar is dat je de tandem zo zelden samen kunt gebruiken om er eens lekker uit te gaan. Dat is eigenlek alléén 's zomers b(j mooi weer. Vandaar dat velen er alleen in de vakantie toe komen. Voor 8,50 per dag mogen ze b(j mij huren." De mensen, die een tandem huren, zijn moeilijk onder één noemer te vangen. Het zijn toeristen, het zijn eigen mensen van Walcheren, het zijn jongelui, bedrijven, scholen, etc. De één huurt 'm voor 1 dag, de ander weer voor 3 weken. Wèl staat de heer Boone soms versteld over de enorme reizen, die de fietsers per tandem maken: „Dan hoor ik van tochten naar Bergen op Zoom, soms Brugge en één keer zelfs Luxemburg", zegt de heer Boone bewonderend. „Al met al: het is iets anders dan anders". Tandems zijn voor Leen Boone een passie geworden. Zelf rijdt hij er niet meer op („Vroeger wel, maar nu hebben we een babytje en dan wordt het wat moeilijker om met het gezin op de tandem te stappen"), maar als hij de kans krijgt koopt hij er weer bij. „Er zijn nog adressen waar tandems al sinds tientallen jaren in de schuur staan, zodat de banden soms aan de betonvloer zitten vastgeplakt. Het is duur om zo'n karretje in uurloon weer helemaal veilig en rijklaar te maken. Ik doe 't in mijn lege uurtjes. Dan loont het nog de moeite.' BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUbhEN STRAAT 3 Tel. (011847-3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 OPLAGE 16.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg. Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184 - 3527 OPGAVE ADVERTENTIES: Boekhandel Hildernisse L. Noord straat 2 Middelburg BEZORGKLACHTEN: Tel. 01155 - 2320 Enfin, voor Leen Boone loont het tóch wel de moeite. Want h(j heeft er veel plezier in, om zi^i biyde rijden te zien vertrekken op de dubbelfletaen uit grootmoeders tijd en om ze een ervaring rijker weer te zien terugkomen. 1, 2 en 3 juni L Jobse, Grijpskerke, tel. 01189-1389 kom kijken en vragen bij oosterhout middelburg FOTO: Vrijheid en bl(Jheld begeleiden de vrolijke tandemrijden! Nu al worden er voorbereidingen getroffen voor de viering van het 700-jarig bestaan van Amsterdam, de stad die in 1975 jubileert. Het gaat een groots festijn worden voor al op het gebied van het amuse ment. Een aantal grote produkties is in voorbereiding, en despits is al afgebeten door het Amster damse diuo Bolle Jan en Paul Roll- man, bekend van „Vize Verze", „Mag ik effe ademhalen" en „De bajes". Hun nieuwste single is in het kader van het komende jubi leum Amsterdam 700: „Amsterdam Jubileert". We schreven daar vori ge week al over. Dat is „slechts" een single. Grotere toneel- en mu ziekmanifestaties worden o.m. een musical over 700 jaar Amsterdam, gemaakt onder leiding van Erik Herfst, met teksten van Guus Vleu gel en muziek van Joop Stokker- mans. 't Geheel wordt gecreëerd rond Jas- perina de Jong, en gaat de titel dra gen „Menseneters heb je ook nog". Toneelgroep Baal en het collectief Willem Breuker gaan een totaal- produktie maken onder de titel „Op naar de 750 jaar". Het moet een iro nische operette worden die in het Shaffy Theater uitgevoerd gaat wor den. Alle sociale ontwikkelingen uit 700 jaar Amsterdam zullen door de toneelgroep De Samenwerking wor den uitgebeeld. Een historische ont wikkeling in bijvoorbeeld het toneel in het straattoneel geweest. De zo genaamde wagenspelen die in de middeleeuwen voor het eerst wer den opgevoerd. Frits Lambrechts gaat dit ook doen met een groep. Deze zomer wil hij al in Amster dam beginnen. Later zal het wor den voortgezet in een theater, als de winter de buitenspelen onmoge lijk maakt. In het kader van Amsterdam 700 zal ook de Gysbregt van Aemstel weer worden opgevoerd. Deze zal (uiteraard) in januari '75 in pre mière gaan. Vanaf ongeveer het zelfde tijdstip zal ook het oude „Jan Klaasz en Katrijn" van Tho mas van Asselijn in Carré worden uitgevoerd. Ernst van Altena herschrijft hiervoor de teksten. Als spelers staan Kitty Jansen, Wim van der Gijn en Wiesje Bouw meester op de lijst. Verdere muzika le evenementen zijn een speciale voorstelling in de Amsterdamse Kunst-10-daagse en het Holland Festival, verrassingsconcerten van het Amsterdams Philharmonisch Orkest in de stadswijken, orgelcon certen o.a. het Sweelinck-con- cours) en een serie verschillende cabarets. Wim lbo gaat deze caba rets coördineren onder de titel „Onder de bomen van het plein". Ook de amateur muziek-, zang- en toneelverenigingen zullen hun steentje aan het Amsterdamse jubi leum bijdragen. De Stichting Amsterdams Fonds voor de Kunst zal zeer waarschijnlijk opdracht ge ven tot de compositie van een stuk voor maar liefst twintig koren met orkestbegeleiding. Waar dat moet worden uitgevoerd is nog niet be kend. Misschien, net als de operet te die door elf gecombineerde ope retteverenigingen gaat worden uit gevoerd, jn het Vondelpark. Als het weer dat tenminste toelaat. An- Jere mogelijkheden zijn er niet. Kom eens kijken Pinkster zaterdag en op tweede Pinksteren (niet op le Pinksteren) in de gezelligste zaak in Zeeland (4 km van Veere) Overdekte stallingruimte voor fietsen is bepaald geen overbodige luxe. Dat blijkt wel duidelijk in de wintermaanden met veel kans op regen en sneeuw. Fietsen die in de open lucht moeten worden geparkeerd hebben daar veel van te lijden en vragen dan extra onderhoud om in goede staat te kunnen blijven. Onderdelen van fietsen die regelmatig in regen en wind staan gaan vlugger roesten en dat geeft narigheid, terwijl het plaats nemen op een doorweekt zadel ook geen pretje is. Tot de normale voorzieningen voor fietsers behoren dan ook overdekte parkeerplaatsen en stallingruimten en daar ontbreekt het helaas erg vaak aan. De overheid zou voor deze voorzieningen moeten zorgen, zeker bij stations en de halten van het openbaar vervoer waar fietsen doorgaans voor lange tijd geplaatst worden. Bij winkelcentra zou het tot de normale voorzieningen moeten behoren: een overdekte parkeerplaats van fietsen. Wie wil weten hoe goede fietsparkeer- voorzieningen tot stand kunnen komen, kan hierover sinds kort alle informatie krijgen door middel van het boekje Voorzieningen voor het parkeren en onderbrengen van fietsen, waarin de resultaten van een onderzoek door het Bouwcentrum Rotterdam zijn verwerkt. Het boekje is uitgegeven door de „stichting: fiets!" |n Amsterdam en kan doo? overmaking van 9,75 op postgirorekening nr. 234567 van de stichting worden aangevraagd.

Groot Walcheren | 1974 | | pagina 1