snelle afwerking en goede service I Afscheid '73 in Open Hof Is Vleeshal voor kunst of voor konijnen wmoedtq m 1974 Vast Open tafel bij gemeente Nieuwjaars receptie LIMBURG ANTIEK Dick Schinkel wenst u een voorspoedig en schade vrij Kontant Geld Nodig Foto Kringetje RESTO VROUWENPOLDER 450.000 EX. 12e jaargang no. 7 uitgave: b.v. rotadruk nassaustraat 3 postbus 36 axel tel 01155 - 2320 telex 55230 donderdag 27 december 1973 NICT 10 MMR LeV6N5- veneKeRtNG ma/ia vooa vearnouwoe ROVICZBN NRRR DICK UHINKCL ïPevuecenuinNG VlIftlNCCN OU8* i OII83 8*37 W* WENST U EEN VOORSPOEDIG 1974 VIS- EN WILDSCHOTELS tevens a la carte foto harry verschuren VLISSINGEN Haven Zuidzijde 14, Tel. 01119-405 Brouwershaven A.J. PROVOOST Direktie en medewerkers van: OPEL-GARAGE N.V. omm Zuid West Nederland (Zeeland Westeli|k N Brabant Noord West Belgie (Oost en -^^^1 West Vlaanderen) 8 groot Walcheren Informeer bijéén van de 35 vestigingen op Walcheren van de de bank voor iedereen Vlissingse Oratorium Vereniging gaat jaarlijks Weihnachtsoratorium uitvoeren VLISSINGEN - Volgens de voorzitter van de Vlissingse Oratorium Vereniging, de heer N. Veldhuis, zijn er veel Vlis- singers die goed kunnen zin gen. Veel meer, die geen lid zijn van een koor. Nu is de gemiddelde Nederlander met een goede stem niet iemand, die onmiddellijk lid van een koor zal worden. Zeker bij de jongeren is er nog altijd een barrière van „het is een beetje gek om daar te gaan staan zingen". We missen de Engel se koortraditie, waar de Angli caanse kerk veel van jongens en mannenstemmen gebruik 'maakt. Ondanks een redelijk aantal van 60 ca 70 actieve leden heeft de Vlissingse Ora toriumvereniging ook last van deze gêne. Bij de wekelijkse repetitieavonden zijn er meer grijzen haren in de zaal dan men van een koor voor jong en oud zou verwachten. Toch heeft de kwaliteit van het koor nog niet onder een zekere vergrijzing geleden. Half december gaf zij een uit voering in de Sint-Jacobskerk, die zeer goed ontvangen werd-. Dirigent Izaak Ruissen kan te vreden zijn. Zijn eerste optre den met de Oratoriumvereni ging was een succes. De heer Veldhuis: „Hij vraagt veel van zichzelf en van anderen ook. Bij de repetities wist hij pre cies er uit te halen wat mis ging. Bij dat oratoriumzingen krijg je vaak, dat het maar een eind weg gillen wordt en er te weinig aandacht voor de intenties van de componisten is". 1974 zal een belangrijk jaar voor de vereniging worden, want in december staat er weer een echt Oratorium op het programma. Als alles mee zit. o.a. ook de financiën, zal Izaak Ruissen 't Weihnachts oratorium van J. S. Bach met het koor gaan uitvoeren, in iet eenmalig, maar als vaste pijler van het programma. In het voorjaar een wat lichter en gevarieerder concert en dan elk jaar zo rond Kerstmis dit (VERTEL DAT MAAR AAN ALLE KLEURENFILMS!) st. jacobsstr 27. vlissingentel2336 Tel. 01189- 1900- 1965 Nieuwjaarsdag speciaal aanbevolen onze Tevens vooral uw partijen, recepties en diners Ons festaurant in het gehele jaar geopend. oosterhout middelburg INOinBOKTIIK WalatrMt 71 T«L01184-4778 oratorium van Bach. Een voor stel om jaarlijks de Johannes Passion te gaan zingen werd enkele jaren terug in de le denvergadering afgestemd. Sinds een jaar is Middelburg daar een traditie van gaan ma ken, dus nu is het voor Vlis singen van de baan. De heer Ruissen zal het Weihnachtso ratorium voor het eerst uitvoe ren, het koor heeft het al een paar keer eerder gezongen. „Ik vind het niet moeilijker dan andere stukken, als het niet zou lukken, dan zou ik er nooit aan beginnen. De men sen hoeven ook niet bang te zijn, dat we een heel jaar op zo'n oratorium zullen zingen. Tussendoor oefenen we ook op lichter werk voor het voor jaarsconcert. Ik laat op de re petities vaak een plaat of band-, opname horen. Dan krijgen ze idee van eenheid en con structie, want Bach is moeilij ker zingen dan bijv. Haijdn of Hyndel. Bij het schrijven den ken die al vocaal. Bach meer instrumentaal". Of een jaarlijkse uitvoering van het Weihnachtsoratorium een haalbare zaak is, hangt voor een groot deel van de beschikbare financiën af. De zwaarste post is altijd de ho noraria van de solisten, die in veel gevallen door een subsi die gedekt kan worden. Heer Veldhuis: „Ideaal zou zijn als we rond die jaarlijkse uitvoe ring een groep van geïnteres seerden konden kweken. Vrienden, die borg zouden staan voor financiële steun. In 1974 zouden we nog wel rond kunnen komen, omdat we dan geen voorjaarsconcert geven. We hebben een goede concert zaal in de St.-Jacobskerk. Het enige bezwaar is, dat je er geen koffie kunt drinken en pauze houden. De dames kun nen eikaars jurk niet bewon deren. Maar voor de vertol king van muziek is het een hele goede ruimte. Zolang hier nog geen cultureel centrum of concertzaal is, moeten we het er mee doen". VLISSINGEN - De laatste zaterdagavond van dit jaar wordt in het Open Hof ge vierd met veel oliebollen, bis schopswijn, bingo en dansen. Van 20.00 uur af zullen de oliebollen de pan in gaan en tegen een billijke prijs ver kocht worden. Ook kunnen er zakken oliebollen mee naar huis worden genomen. Deze avond is gratis voor iedereen toegankelijk. Meer leden en dan liefst aan de jonge kant, zou de door stroming in de vereniging be vorderen. Oratoriumvereniging is een naam, die niet meer helemaal van toepassing is. Beter zou ztyn toonkunstkoor. Wat de stemmen betreft, z^jn vooral mannen zeer welkom. Door continudiensten bij be drijven vallen er geregeld per repetitieavond een paar af. Tenoren zjjn ook hier schaars gezaaid. Aspirant leden wor den van te voren door de heer Ruissen getest. Zy moeten een toonladderye voor zingen en liefst muziek van het blad kunnen lezen. De wekeiykse repetitie begint altyd om acht uur op de maandagavond in de aula van de Rijksscholenge meenschap „Scheldemondu aan de Brouwenaarstraat. MIDDELBURG Op vry. dag 4 januari 1974 houdt de gemeente Middelburg weer haar traditionele „Open Tafel" in de burgerzaal van het stad huis. Voor deze nieuwjaarsont moeting worden alle inwoners van Middelburg door de ge meente uitgenodigd. De by- eenkomst begint om halfzes en zal tot ongeveer kwart over zeven duren. Het Middelburgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leijnse zal voor een muzikale omlijs ting zorgen van de bijeen komst, die een informeel ka rakter zal dragen. Aan het slot van de samenkomst zal een eenvoudige broodmaaltijd worden gebruikt, bestaande uit soep, broodjes en koffie. Ter bestrijding van de kosten wordt aan de deelnemenden een vergoeding van f 3- ge vraagd. MIDDELBURG Wanneer de gemeente het plan van de Middelburgse Culturele Raad overneemt - en het geld er voor verstrekt komt er mis schien in deze stad eindelijk eens een zinnig tentoonstel- lingsbeleid. Middelburg be schikt over een van de mooi ste tentoonstellingszalen in Zeeland, de Vleeshal, een zaal waarvan echter slechts spora disch op een goede manier ge bruik wordt gemaakt. De culturele ambtenaar van Middelburg, de heer J. Vuijk, heeft een nota opgesteld waar in hij zijn gedachten over het tentoonstellingsbeleid zoals het er in de toekomst zou moeten uitzien, op papier heeft gezet. De culturele raad van Middel burg heeft het plan van de heer Vuyk met instemming begroet. Het plan komt er op neer dat de Vleeshal niet meer verhuurd zal worden aan ieder die wat in het publiek wil tonen, of het nu om konijnen, kippevoer of kunst gaat. „In Middelburg bestaat in het algemeen geen brede be langstelling voor beeldende kunst", schrijft de heer Vuijk in zijn nota. De oorzaak zou o.a. liggen in het feit dat er geen tentoonstellingstraditie in Middelburg is. Naast de kleine exposities in galerieën etc., de enkele tentoonstellingen die het Zeeuws Museum organi seert en de Kerstsalon van de Zeeuwse Kunstkring, vinden er in Middelburg geen ten toonstellingen plaats met een eigen gezicht. Wanneer er een actief ten toonstellingsbeleid gevoerd gaat worden, zal dat volgens de nota van belang zijn voor de Middelburgse en de Zeeuwse kunstenaars en ook voor bijvoorbeeld de scholen. Een goed samenspel met de onderwijsmensen vindt de heer Vuijk vanzelfsprekend horen bij een goed tentoon stellingsbeleid. De Nota gaat uit van eeru achttal tentoonstellingen per jaar. Tussen deze exposities door zal er in beperkte mate gelegenheid zijn voor exposi ties van derden. Deze exposi ties kunnen echter slechts van kort lopende aard zijn. Naast de plannen van de Culturele Raad om de Vlees hal strikt voor kunst van goe de kwaliteit te reserveren, kunnen we een uitspraak van burgemeester Wolters zetten. Tijdens de opening van de tentoonstelling van Vogels, Vissen en Cactussen in de BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING J. M. GROEN S. M. OVERTOOM VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. (01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Wij danken U hartelijk voor het genoten vertrouwen in het afgelopen jaar en wensen U prettige feestdagen en een voorspoedig 1974 Vleeshal )een expositie die volgens de nota-Vuijk in 't vervolg nadrukkelijk uit de Vleeshal geweerd zal worden( op 12 december j.l. zal de burgemeester dat „het stad huis voor de burgers is en dat daarom ook allerlei activitei ten van de burgers zoals pluimvee, foktentoonstellingen e.d. in de Vleeshal van het stadhuis gehouden dienen te worden". Een actief tentoonstellings beleid kan alleen slagen wan neer men de beschikking heeft over een geschikte accommo datie en dat komt in dit geval neer op het reserveren van de Vleeshal voor kunst-exposi ties. De Middelburgse gemeente raad zal uiteindeiijk gaan be slissen wat er met de Vleeshal gaat gebeuren, met andere woorden, of er in Middelburg een gezond expositiebeleid komt of niet. VLISSINGEN Zoals ge bruikelijk zal het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen ook in 1974 een nieuwjaarsreceptie hou den. Iedere belangstellende is bij deze ontvangst, die op woensdag 2 januari 1974 van halfvijf tot zes uur in de bur gerzaal van het stadhuis wordt gehouden, van harte wel kom. PittfsUe-ft| niflfewwkm» wt\ Gtvtt Malcfiemi mmen ti ffn O.A. ZEEUWSE PRENTEN INKOOP TAXATIES VERKOOP Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, Vi pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre- cïame. urogistenj Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, FOTO BACK Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, Vi p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. G. M. P. JANSSENS Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen. Telefoon 01184 - 7100, vert. 01183 - 2693 ■OH "Oh 4

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 1