Rabobank Q Transit Dinsdag bijeenkomst tegen kerncentrale groot Walcheren BANDOENG Inspecteur Verboom heide eerste paal kleuterschool Rammekens prestatie loop Sint Nicolaas stoomt a.s. zaterdag Vlissingen binnen zeeuwse kis LIMBURG ANTIEK alle bankdiensten Kontant Geld Nodig RIJSTTAFEL!!!! Foto Kringetje Kinderpost zegels Souburg voor iedereen Vereniging milieuhygiëne Zeeland: vlissingen de ■aumn tel. 2733 Vlissingen DE SCHELDEB0DE RESTO - VROUWENPOLDER 450.000 EX. _12e jaargang no. 1 uitgave: b.v. rotadruk nassaustraat 3 postbus 36 axel tel 01155 - 2320 telex 55230 woensdag 14 november 1973 A.J. PROVOOST foto harry verschuren O*- Verkoop en Service M. de Dreu Co. B.V. Hippe Diplomat set Vulpen en Balpen in gekleurd étui 15,en 19,50 i paul krugerstraat 55 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM onze rijsttafel wordt een en U kunt zelf komen proeven, wat dat betekent NOG EVEN GEDULD! Indisch - Chinees Restaurant Kanaalstraat 53 Oost - Souburg (wrote optocht door de stad Haven Zuidzijde 14, Tel. 01119-405 Brouwershaven H Informeer bij één van de 35 vestigingen op Walcheren van de de bank voor iedereen una Zuid West Nederland (Zeeland Westeh|k N Brabant Nooid West Belgie (Oost en West Vlaanderen) groot Walcheren „Waarom heeft Hoechst zich niet aan de wet gehouden?" MIDDELBURG - Hoechst heeft zich niet aan de regels gehouden. Wat een kleine fri- tesbakker nooit zal lukken is voor zijn gigantische collega- luchtvervuiier geen probleem, juister gezegd zou het geen probleem hoeven te z^jn ware het niet dat in Zeeland de slimme, taaie stukken en klei ne lettertjes lezende - mensen van de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland nog steeds nauwgezet het industriebeleid volgen. Op 22 oktober werd in het stadhuis van Vlissingen een verzoek van de firma Hoechst Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag - en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. ^iNDaniorrMK Walatraat 5*1 Tal.01184-4778 kom kijken en vragen bij oosterhout middelburg Leverbaar met automatische transmissie Middelburg telf. 01180 - 2972 Vlissingen telf. 01184 - 4632 off. Forddealer Holland NV ter inzage gelegd: Hoechst vroeg vergunning om in het bedrijf enkele kleine wijzigingen aan te brengen. Men wil bij Hoechst o.a. bij de eerste en tweede fosfor- .oven een gaswasinstallatie bou wen. Vanuit de bevolking is geen enkel bezwaar gekomen, en terecht. De gaswassers in kwestie zijn bedoeld om de luchtver ontreiniging te beperken en daar kan geen zinnig mens iets op tegen hebben. Het merkwaardige van de zaak is echter dat één van die aangevraagde gaswassers er al lang en breed had moeten zijn. In de hinderwetvergun ning aan Hoechst voor de eer ste fosforoven werd nog niet gesproken over een gaswasin stallatie, maar in de vergun ning voor de tweede oven werd als eis gesteld dat Hoechst zijn tweede oven slechts in bedrijf zou mogen stellen wanneer er zo'n instal latie aanwezig zou zijn. „Hoewel het vanzelfspre kend is goed te keuren dat nu ook de gassen vande slakaftap van de eerste oven worden behandeld, menen wij toch on ze bevreemding te mogen uit spreken over het feit dat de tweede oven gedurende 2Vj jaar heeft kunnen werken zonder dat aan de in de hin derwetvergunning gestelde voorwaarde nr. 19 werd vol daan". Aldus een brief van de Ver eniging Milieuhygiëne Zeeland aan het College van Burge meester en Wethouders van Vlissingen. „Kunt u ons mee delen", zo schrijft de VMZ verder, „wat hiervan de oor zaak is geweest en of dit heeft plaats gevonden met uw voor kennis en instemming?" De secretaresse van de VMZ, mevrouw E. J. van Weele-Holtkamp, heeft ook by Provinciale Waterstaat geïn formeerd hoe het zat met de gaswassers. „Ze wisten er van," zegt mevrouw van Wee- Ie. „Er zouden technische moeilijkheden zyn by het be drijf'. Mevrouw van Weele kan er zich nogal over opwin den: „Als je op een hoorzitting De voorlichtingsby'een- komst over de tweede kern centrale die de VMZ, het Mo- ratoriumkomitéé, de stroom- groep Stop Kalkar en de com missie Borssele Ad Hoe orga niseren wordt dinsdag 20 no vember gehouden in Middel burg. Om 8 uur begint de avond in hotel De Brasserie aan de Lange Delft 10. Zoals we enige weken gele den schreven is de bijeen komst bedoeld om voorlichting te geven over de gevaren van kernenergie; de plannen voor een tweede kerncentrale en wat dat voor Zeeland zal bete kenen en de 3 procent Kalkar- BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADVERTENTIE EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 REDACTIE: Mej. Th. Adriaansens, tel. 01194425. of Mevr. l. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk St. Kruislaan 8, Vlissingen. Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) OPGAVE ADVERTENTIES Boekhandel Hildernisse L. Noordstraat 2 Middelburg. BEZORGKLACHTEN Tel. 01155 - 2320 je belangen vertegenwoordigt staat het ding er al. Je loopt altijd achter de feiten aan. De 2e fosforoven stond al lang te draaien, toen de hinderwetver gunning nog verleend moest worden. Nu blijkt dat men zich niet aan de bepalingen houdt. Waar komen we terecht als je er niet eens meer van op aan kunt dat de wet wordt nageleefd" heffing die onlangs ook in Zeeland is ingevoerd. De protesten tegen de kern centrale beginnen nu steeds meer los te komen. Zaterdag was in Middelburg de demon stratie, georganiseerd door de politieke partijen. De VMZ i? een handteke ningenactie gestart, omdat de ze vereniging weinig heil ziet in de officiële procedure van bezwaar maken nl. bezwaar schriften indienen. En dat daar weinig sukses te verwachten valt blijkt wel uit de procedure tegen de eer ste kerncentrale. Immmers op 15 juni 1973 verscheen de VMZ voor de Raad van State voor het beroep tegen de ver gunning van bouw van die centrale. En op 18 juni kwam de vereniging voor het opstar ten van diezelfde centrale. SOUBURG - De Souburgse Gymnastiek Vereniging „Astrow" organiseert op aanstaande zater dag 17 november haar eerste pres tatieloop. De start is op het veld van K.V. „Atlas" te Ritthem (van de Sloeweg af de bordjes volgen). Het parcours gaat over bin nenwegen richting Fort Ram mekens en verder via de Zee dijk met links gezicht op de Westerschelde en rechts op het mooie natuurgebied. Er is een kleine loop uitge zet van ongeveer 4 km, (45 min(, die start om 14.15 uur en een grote loop van om en nabij 9 km )90 min.( die om 14.30 begint. Inschrijving is van 12.30 uur af mogelijk bij het clublokaal van Atlas te Ritthem. De kleedgelegenheid is hier beperkt, maar consumpties voor de dorst niet. Een leuk herinneringsvaantje is de prijs voor een ieder die de loop in de toegestane tijd volbrengt. Een goede gelegenheid om de conditie weer eens op te voeren! Behalve prestatielopen biedt de G.V. Astrow ook gymnastiekclubs voor jong en oud. Een dames-blijf -fit groep b.v. en trimactiviteiten voor dames en heren. MIDDELBURG Dinsdag middag 6 november werd de eerste paal geheid voor de bouw van de openbare kleu terschool „De Dunenhof" aan de Griffioenstraat te Middel burg. Als heibaas voor deze speciale paal fungeerde de in specteur voor het kleuteron derwijs in Zeeland, de heer H. Verboom. De heer Verboom kan terugzien op een ruime en veelsoortige ervaring wat be treft festiviteiten rond nieuwe kleuterscholen, maar het was voor hem de eerste keer dat hij een heipaal „hanteerde". Met behulp van de machinist en gestoken in de echte, on vervalste werkkleding, gelakte het de inspecteur echter de paal moeiteloos de grond in te krijgen. De openbare kleuterschool „De Dunenhof' werd gesticht op 19 mei 1969 in een speciaal raadsbesluit. In augustus van datzelfde jaar ging men van start met 8 leerlingen en een hoofd leid ster, mevrouw M. Bergmans. Omdat er nog geen sprake was een passend onder komen voqr de kleuters, werd een tijdelijke huisvesting ge vonden in de houten school, afkomstig van het kamp „Modderoord" van de COAK. Op 8 oktober 1973 werd de bouw van een permanente school gegund aan het bouw bedrijf „De Delta B.V.". De totale stichtingskosten worden geraamd op ruim vierhonderd duizend gulden. Het leerlingenbestand van „De Dunenhof" is sinds de oprichting van de school ge groeid tot 74, wat betekent dat er nu een volledige bezetting is voor een tweeklassige kleu terschool. Naast mevrouw Bergmans is sinds april 1972 mej. Nederlof aangesteld als leidster. Wat de vormgeving van de school betreft, de „Dunenhof' is een soort herhaling van het bouwplan van de openbare kleuterschool „De Pierrot". In het gebruik leert men echter een gebouw pas goed kennen en in het bouwplan van „De Dunenhof' \sm* "mcX. 5 zijn dan ook enkele wijzigin gen ten opzichte van „De Pierrot", aangebracht. De af gesloten zandbak, die bij „De Pierrot" zeer goed voldoet, komt echter ook bij „De Du nenhof'. Het is de bedoeling dat de nieuwe kleuterschool nog voor de grote vakantie van 1974 zal kunnen worden opgeleverd. Nu de najaarsstormen weer over het Zeeuwse land jagen en de laatste toerist gevlucht is, zie je het weer in onze dorpen: de huizen met de ge sloten gordijnen, met de lui ken dicht: lege huizen, die maandenlang ook leeg zullen blijven staan. Tot volgend voorjaar waarschijnlijk. Het zijn de weekeind-huizen van de niet-Zeeuwen, die nog steeds in aantal toenemen en die daardoor ook een steeds groter stempel op de dorpen gaan drukken. Een niet zo fijn stempel vind ik, vooral niet in het seizoen, dat nu gaat ko men en dat vroeger juist in die dorpen zo gezellig kon zijn. Na elke zomer zie je in de dorpen meer van die hui zen met lege of afgesloten ra men en na elke zomer worden die dorpen daarmee een beetje ongezelliger. Er wonen 's win ters steeds minder mensen, de winkels worden gedwongen er mee op te houden, in de scho len zit nog 'n handvol kinde ren en in de kerken is het niet veel beter. Langzamerhand dringt het tot de overheid door, dat veel Zeeuwse dorpen op die manier kapot zullen gaan. En daarom willen ze er nu iets aan doen. In sommige gemeenten. Ik ben blij, dat Goes daar binnenkort ook bij zal zijn. Wethouder De Leeuw heeft tenminste aange- kondigd, dat 't aantal week eind- en zomerwoningen in de dorpskernen, die tot de ge meente Goes behoren, zal wor den beperkt. Nog even iets over de auto vrije zondag /waardoor er praktisch helemaal geen week eind huis-bezitter nog eens overwipt naar ZeelandDe VWs zijn druk bezig om al lerlei aardige dingen te ver zinnen voor ons, arme mensen, die kennelijk zelf niets weten te verzinnen als we 's zondags geen auto hebben. Dat mag die VW natuurlijk best doen. Maar één tip vind ik onbegrijpelijk. En dat is, om met de fiets naar het vliegveld Midden-Zeeland te gaan en daar dan in een vlieg tuig te stappen voor een rond vlucht boven Zeeland. Het is natuurlijk belachelijk, dat we aan de ene kant met z'n allen wat liters benzine aan het uit sparen zijn en dat we die dan aan de andere kant zonder enige noodzaak weer zouden opmaken door met een vlieg tuig dat veel meer benzine verbruikt dan een auto/ rond jes te gaan vliegen. Het is trouwens toch gek, dat je niet voor je plezier in een auto mag rijden of met een boot mag varen, maar wel in een sportvliegtuig mag rondvlie gen. ARJOAN NU OOK WILDGERECHTEN Tevens voor al uw PARTUEN, RECEPTIES en DINERS. Ons Restaurant is het gehele jaar geopend. Tel. 01189 - 1900 - 1965 OA. ZEEUWSE PRENTEN INKOOP TAXATIES VERKOOP VLISSINGEN- De stoom boot „Spanje" zal ook dit jaar weer in Vlissingen aanleggen om Sint-Nicolaas aan land te laten gaan en een bezoek aan de stad te brengen. Ook heili gen moeten zich aan de regels van eb en vloed houden en daarom zal de Spanje" zater dag 17 november bij het Roei- SOUBURG Zoals ieder jaar zal ook nu weer het Ne derlands Comité voor Kinder postzegels haar actie beginnen. In Souburg betekent het dat na 13 november de bezoekers van het postkantoor aan de Burg. Stemerdinglaan by de speciale stand een ruime sor tering in kinderpostzegels en wenskaarten zullen vinden. Deze stand is iedere maandag en vrijdag van 9-12 u. en van 2-5 u. geopend. ershoofd afmeren. Een delega tie van het Vlissings Actie Fonds, dat door giften van de detailhandel een grootse ont vangst kan organiseren, zal de Heiligman en zijn gevolg ont vangen en begeleiden naar het Beursgebouw. De muziekkorpsen Caecilia en Ons Genoegen zullen op de kade van de Koopmanshaven de steryming er in brengen. Op het terras van het Beurs gebouw staan dan B. en W. klaar om hun opwachting bij de Spaanse heilige te maken en al vast een cadeautje in ontvangst te nemen. Dit alles zal zich rond twee uur 's mid dags afspelen. Om 14.20 uur begint een grote optocht door de stad, waarvan Sint-Nicolaas op zijn schimmel het middel punt vormt. Verschillende sportverenigingen en muziek gezelschappen zullen de stoet opluisteren. Gekleed in Spaan se herenkostuums zullen de majorettes van de Showgroep „The Flushing Girls" na het politie-escorte de stoet openen. Ook zal een klein groepje van deze meisjes, gekleed in Spaans dameskostuum, onder weg mandarijnen aan de kin deren uitdelen. De route van de optocht is als volgt: Nieuwendyk, Wal- straat, Betje Wolffpiein, Bad huisstraat, Paul Krugerstraat, Brouwenaarstraat, Singel, Ro zengracht, Rembrandtlaan, Ho- geweg, Bloemenlaan, Paul Krugerstraat, Scheldestraat, Aagje Dekenstraat, Betje Wolffpiein, Coosje Busken- straat, Spuistraat, Bellamy- park, Beursplein, waarna de stoet uit elkaar gaat. Zoals ge bruikelijk vergeet Sint-Nico laas ook deze keer weer de kinderen in het Bethesda-Sint- Joseph Ziekenhuis niet. In ge zelschap van vier Pieten zal de heilige, na wat uitgerust te zijn van zijn tocht door de stad, In een auto naar de Van Dishoeckstraat vertrekken om een bezoek te brengen aan de kinderafdeling. Het Scheldebodekringetje van vorige week werd gewonnen door mevrouw Schouten, Nieuwstraat 49 te Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, '/j pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de 'aterdagre- clame. Drogisterij Luitwieier, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat FOTO BACKJ 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Fa. Van de Vijver, radio en t.v„ Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, Vi p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle.

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 1