et weten waard miltenburg Pantalons Inge van der Kooy opent zeefdrukkerij en later galerie in de Koestraat Kerkdiensten Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Rechtswinkel Informatie centrale hardy optiek Foto Kringetje ziektekostenverzekering Klusjesdienst voor bejaarden begint nu te draaien Zolder vlissingen bellamypark 38 oost-souburg kanaalstraat 9a MARKT 21 MIDDELBURG Tel. 3201 consumpties, goedkope maaltijden Vlissingse clubhuizen SKW vragen meer bezoekertjes H VLISSINGEN De herfst vakantie is al weer achter de rug en vele ouders van school gaande kinderen hebben mis schien een zucht van opluch ting geslaakt. Want als het giet van de regen iedere dag, dan moet er in huis iets te doen z(jn. En niet iedere moe der beschikt over zoveel fan tasie om zo hi verregende va kantiedag in goede banen te leiden. Ook als het geen vakantie Is, zou het voor veel kinderen prettig en nuttig ztyn na schooled eens iets helemaal anders te doen. Iets anders doen en leren, waar op school of thuis geen gelegenheid voor is. De Vlissingse Stichting So ciaal Kultureel Werk biedt ln haar vijf, over de hele stad verspreide clubhuizen, daar al le mogeiykheden toe. Ieder clubhuis beschikt over ge trainde jeugdleiding die ln sa menwerking met vele vrijwil ligers, voor elke leeftijd wat te bieden heeft. Een kookclub voor meisjes, een timmerdub voor jongens, toneel, handen arbeid, instuif, kortom voor elke kind is er wel iets te doen. Jammer genoeg' zQn er nog steeds veel Vlissingse ou ders, die niets afweten van het werk van het SKW. De leiding probeert wel d.m.v. aankondigingen op de deuren van de clubhulzen en ln de scholen zo veel mogelijk be kendheid aan de clubs te ge ven, maar drempelvrees houdt veel kinderen waarschijnlijk tegen om zo'n clubhuls In hun buurt eens binnen te stappen en te kijken wat er te doen valt. En dat is juist de bedoe ling, gewoon naar binnengaan en meedoen. Er wordt geen liidmatatschap van het SKW gevraagd, alle kinderen zQn welkom. Een kleine bijdrage van ten hoogste vijftig cent per keer zijn de enige kosten. Van de vijf clubhuizen over heel Vlissingen, zijn de Globe aan het Bellamijpark en het Jongerencentrum Palingstraat het oudst behuisd. Beiden ziin het oude panden met de onge makken, die daarbij horen, maar ook met de charme van onverwachte trapjes en ka mertjes. Het Buut aan Ue Bea- trixlaan is meer van deze tijd, modern opgezet met veel licht en roijale ruimtes. Hier zwaait jeugdleidster Addij v.d. Bosse de scepter. Van maandag tot zaterdag is zij druk in de weer om samen met vrijwilli gers alle clubs goed te laten verlopen. Daarbij runt zij ook nog vijf ochtenden een peuter speelzaal van negen tot half- twaalf. Twee stagiaires van de huishoudschool zijn haar daar bij behulpzaam. „Eigenlijk is dat te weinig voor zo'n twintig kleintjes per keer. Ik kan best nog wat helpsters gebruiken, b.v. moeders, die goed met kinderen kunnen omgaan. We kunnen ze alleen nog geen sa laris ervoor geven, zoals al bij andere speelzalen gebeurt. Ik ben net bezig een nota op te stellen voor het bestuur en de gemeente Vlissingen. Want het is hoognodig, dat er meer een heid en samenwerking komt tussen de drie peuterspeelza len van het SKW. Ik heb een enorm aanbod van kinderen, waarvan we een deel op de wachtlijst moeten zetten". Vrijwilligers voor het werk met de grotere kinderen is hier geen proble^jA Wel zit ze om hulp verlegen bij haar kookclub voor meisjes tussen de acht en tien en bij de timmerdub voor jongens van dezelfde leeftijd. „Dit seizoen zijn er maar weinig aanmel dingen voor de andere clubs, zoals de toneel-musical en doe-het-zelf-club. Maar voor Zondag 4 november 1973 Dienst der Offeranden: 1. Eredienst 2. Diakonie 3. Bij de uitgang: inzameling van de oogstgaven. St. Jacobskerk 10 uur ds. F.S. Kloosterman, oogstdienst. Mede werking van het kerkkoor. 17 uur dat timmeren en koken heb ik er zoveel, dat ik hier meer leiding voor nodig heb. Ik ben bang dat we dit jaar te laat van start zijn gegaan, pas in oktober, en dat de meeste kin deren gewoon nog niet weten wat we hier allemaal doen". Ouders, die wat meer over het clubhuiswerk willen we ten, kunnen ten alle tijde in lichtingen vragen bij de lei ding van het clubhuis in hun wijk. Bovendien gaat Het Buut deze winter speciale ou deravonden houden: in januari voor de peuterspeelzaal en in maart vor het clubwerk onder de oudere kinderen. De ouders kunnen trouwens altijd een kijkje komen nemen bij een van de clubs. In de kelderruimtes van het Open Hof in Paauwenburg heeft het SKW ook twee loka len ter beschikking gekregen voor haar jeugdwerk in deze wijk. Het ene is een speciaal handenarbeid- en doe-lokaal, terwijl het andere meer voor verschillende activiteiten wordt gehouden, zoals de in stuif voor jongens en meisjes tussen de dertien en vijftien. Leidster Mieke Hendriks is niet ontevreden over de aan loop dit seizoen. Veel oude klantjes maar toch ook wel nieuwe kinderen. „We hebben dit seizoen een leuk programma opgesteld, waarbij elke maand een eigen thema heeft. Zo hebben b.v. de maanden februari en maart Aziatische, Australische, Afri kaanse en Amerikaanse we ken. De thema's worden met de kinderen besproken en zij bepalen uiteindelijk hoe het gaat worden". Om deze Paauwenburgse af deling van het SKW goed te laten functioneren Is er een werkgroep ln het leven geroe pen, die rich bezig houdt met het beleid. Tenslotte ls het SKW nog maar net een jaar bezig in het Open Hof en het clubwek moet hier nog inbur geren. De werkgroep ls op 't ogenblik dan ook een enquête aan het samenstellen, die ln deze wtyk zal worden gehou den. Men wil een indruk kra gen van wat de bewoners van het clubwerk vinden, of dit naar hun wens verloopt en wat zty eventueel veranderd zouden willen zien. Bovendien hoopt men op deze manier ook mensen te vinden, die geïnte resseerd z^jn in dit jeugdwerk en die graag willen meewer ken aan de werkgroep of het clubwerk. Voor informatie over het sociaal cultureel werk in de wijk Paauwenburg kan men terecht by Mieke Hendriks, tel. 4535. Wij hebben aantrekkelijke pre mies en de voorwaarden zijn gunstig met of zonder eigen ri sico. Huisarts en apothekerskosten zijn meeverzekerd. Ook verzorgen wij verzekerin gen als aanvulling op uw zie kenfonds. verzekeringen financieringen badhuisstraat 18 vlissingen telefoon 01184- 73 48 hn dan mag u denken aan mooie stoffen, strepen, ruiten. prachtige lijn. perlektc pas. Ook in de crotere malen. I moet ons beloven te komcri kijken. ten gelukkig; adres voor betaalbare Mode. VLISSINGEN Aan de op roep van de heer J. Rulsink, leider van het dienstencen trum Bach ten Komme, voor vrijwilligers, die bejaarden en gehandicapten met kleine kar weitjes kunnen helpen, heb ben ongeveer vyftien mensen gehoor gegeven. Met deze groep is de beer Rulsink zyn hulpdienst gestart. Het wach ten nu is op de aanvragen van bejaarden en )tydeiyk( ge handicapten ln Vlissingen. Als zy thuis met een karweitje ritten, dat zy zelf niet kunnen doen, is een telefoontje naar de heer Rulsink in Bachten komme (tel. 6420) voldoende om de hulpdienst ln actie te laten komen. MIDDELBURG - In de Middelburgse Koestraat wordt hard gewerkt. Tussen alle, met planken dichtgespijkerde, huizen, is Inge van der Kooij op nummer 5 bezig met het inrichten van een zeefdrukke rij. Het is het begin van wat nieuw leven in de Koestraat, die dat best kan gebruiken. En ook Inge van der Kooij zal dai kunnen gebruiken als straks ook de kunstgalerie klaar is die ze naast de zeefdrukkerij gaat openen. En waarvan het de bedoeling is dat er mensen komen kijken naar de kunst die er geëxposeerd zal wor den. Inge van der Kooij (31) is grafisch ontwerpster. Na haar opleiding aan de kunstacade mies in Rotterdam en Gronin gen was ze een jaar tekenlera res, gaf een jaar fotografieles- sen aan de Groningse acade mie. Ze vestigde zich daarna in Rotterdam als vrij kunste nares, dat ging financieel niet erg goed, werkte toen bij de Havenloods als persfotografe. Ze solliciteerde vervolgens in Middelburg als Iuchtfotografe, maar kwam er uiteindelijk als journaliste terecht. Na twee jaar had ze er genoeg van om „alleen achter andermans nieuwtjes aan te lopen. „Ik wilde zelf ook wel eens iets zeggen" en heeft toen een zeefdrukkerij opgezet. Van die zeefdrukkerij wis ten maar weinig mensen, om dat dat drukken boven op een zoldertje aan de Bellinkstraat gebeurde. Vanaf volgende week kan iedereen haar bezig zien in de Koestraat, in „de flat", zoals het huis genoemd wordt omdat het eigenlijk drie huizen zijn, die al jaren gele den werden doorgebroken. De zeefdrukkerij komt aan de straatkant. Er zullen geen grote persen te zien zijn, geen gloeiend lood. Inge: „Het is een vrij nieuwe techniek, die in de jaren '60 in Amerika is opgekomen. Het is meer scha- blonewerk". Eenvoudig gezegd komt de techniek erop neer dat een heel Fijn gaas in een raam gespannen, overdekt wordt met een film die niets doorlaat, maar waarin de mo tieven of de opschriften die nodig zijn kunnen worden uit gespaard. Door die uitsparin gen wordt de inkt gedrukt, op het papier, op hout, op alumi nium. Want dat is het fijne van zeefdrukken vindt Inge van der Kooij. Je kunt alles be drukken, hoe dik het materi aal of hoe groot het voorwerp ook is. „In een pers kan geen stuk hout geplaatst worden of een asbak om maar eens iets te noemen. Met zeefdrukken gaat dat wel. Je kunt allerlei gekke materialen gebruiken tot en met een kist of licht bakken bijvoorbeeld". Ook de techniek zelf heeft erg veel mogelijkheden. Van heel fijne lettertjes of teke ningetjes tot het hele grove rasterwerk. Inge maakt alles, geboortekaartjes, bedrukte re latiegeschenken, maar maakt ook kunstaffiches, waarvoor de zeefdruktechniek veel ge bruikt wordt. Ze heeft een opleiding als grafisch ontwerpster en kan ontwerpen maken. Maar ze vindt het net zo fijn om ont werpen uit te voeren. „Dat vind ik niet saai of zo. Ik vind de techniek op zich leuk. Ik vind het leuk om technisch steeds beter te worden, om een technisch goed produkt af te leveren. Neem nu een ge boortekaartje, het is toch prachtig als de opdrachtgever tevreden is, de mensen die het ontvangen en ikzelf ook omdat het technisch goed is ge daan". "Behalve de zeefdrukkerij komt er in de Koestraat een kunstgalerie. Iets wat ze altijd al gewild heeft. „Ik wil me overal mee bemoeien. Ook met kunst_. Als je vindt dat sommi ge mensen goeie dingen ma ken, dan wil je die ook aan anderen laten zien. Bovendien is er niets in Middelburg, het is de hoofdstad van Zeeland, maar er is praktisch niets. Als er veel galeries waren zou ik er niet aan beginnen". Veel galeries zijn al begonnen, veel zijn er ook weer opgehouden te bestaan. Inge: „Je wordt er niet rijk van. Er zijn in Zee land niet genoeg potentiële kopers. Ik ben hier toch een hele dag aan het werk en iedereen kan voor niets bin nenlopen. Als je expres een hele dag bij de expositie moet gaan zitten is het financieel niet haalbaar". Iedereen moet er binnen kunnen lopen. „Om naar kunst te kijken moet je niet hoeven te betalen". Het is hetzelfde principe als de groep „WEB" hanteert. Een groep jonge Zeeuwse kunstenaars waarvan Inge ook lid is. Het wordt echter geen „WEB"-galerij. Er zullen kunstenaars uit heel Nederland, die Inge goed vindt, komen te hangen. Werk van haar zelf, ze maakt vooral landschapsteke ningen, zal er nooit te zien zijn: „Ik vril graag goede din gen brengen. Je kunt nooit werk van jezelf aanprijzen. Je staat er Immers niet objectief tegenover. Je vindt je eigen werk altijd beter of slechter dan het in werkelijkheid is. Ik hecht ook geen waarde aan het oordeel van familie of goe de vrienden. Mensen moeten tegen werk aan lopen en zeg gen: Hé, wie is dat?" Exposeren doet Inge bij an deren. Begin volgend jaar komt er een expositie in Gale rie Uilenspiegel in Sas van Gent en natuurlijk doet ze mee aan de WEB-expositie de ze winter in Goes. Voorlopig is ze bezig met het op poten zetten van de drukkerij, van de galerie en met het opknappen van de rest van het vrij verwaarloos de huis. geen dienst. Johanneskerk 9.30 uur ds. L. de Liefde, oogstdienst. 19.00 uur Gemeenschappelijke Hervormd- Geref. Jeugddienst. Petruskerk 19 uur ds. Y. van der Schoot, gemeenschappelijke dienst. Open Hof (Paauwenburg) 9.30 uur ds. Y. van der Schoot, gemeenschappelijke dienst. Ophir (Comm. v.d. Vrijz.Her- vormden en Rem. kring) 10.45 uur ds. L. de Liefde, oogstdienst Bethesda 10 uur ds. J.W. Maris, Prot. ziekenhuisdienst Evang. Lutherse Gemeente. 4 nov. Middelbiirg: 11.00 Ds. Nierop; Vlissingen: 9.30 idem. Geref. Kerk Vlissingen. 4 nov. Petruskerk: 9.30 Ds. Genuit en 17.00 Ds. v. d. Schoot; Open Hof: 9.30 Ds. v. d. Schoot en 17.00 Ds. Genuit. Johanneskerk: 19.00 Ds. v. Stam, Koudekerke. Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 4 nov. 9.00 en 17.00 Ds. Maris. Geref. Gemeente Vlissingen. 4 nov. 9.30 en 16.30 Ds. Snoep. Geref. Kerk (Vrygemaakt) 4 nov. Souburg: 10.00 Ds. Schelling; Vlissingen: 17.00 kand. J. Hooren. Geref. Kerk Souburg. 4 nov. 10.00 Ds. Kloppenburg en 17.00 Ds. Groeneveld. Herv. Gemeente Vlissingen. 4 nov. St.Jacobskerk: 10 uur ds. F. S. Kloosterman, oogstdienst. Medewerking van het kerkkoor, 17 uur geen dienst. Johanneskerk: 9.30 uur ds. L. de Liefde, oogstdienst, 19 uur Gemeenschappelijke Hervormd- Geref. Jeugddienst. Petruskerk: 17 uur ds. Y. van der Schoot, gemeenschappelijke dienst. Open Hof (Paauwenburg) 9.30 uur ds. Y. van der Schoot, gemeen schappelijke dienst. Doopsgezindekerk (Ver. v. Vrijz. Herv. Rem. Kring en Doopsgezinde Gemeente) 9.30 uur ds. J. Vooistra, oogstgezinsdienst. Bethesda: 10 uur ds. J. W. Maris, Prot. ziekenhuisdienst. R.K. Kerk O.W. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen: 3-4 nov. O.W. Souburg Marthmskerk: zaterdagavond 19 u en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u en 19 u. Vlissingen Singel: zaterdagavond 19 u.; zondag 8.30 u.; 10 u. dameskoor; 11 u. voor de Fransen; 12 u. herenkoor, gregoriaans. R.K. Kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus én Paulus, zat. avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen elke zondag 9.45 uur en elke woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Leger des Hells, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool. 19.30 uur, getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 uur, filmvoorstelling voor kinderen. Anglican Church. Service every Sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in The Missions to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inci in het wijkgebouw Zuiderbaken, Middelburg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J. M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanaf 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. Vlissingen. zat. 3 nov. van 0.00- 24.00 dokter Mijnlieff, Koudekerkweg 78a, tel. 2525; zondag 4 nov. van 0.00-24.00 dokter Sluyter, Julianalaan 7, tel. 2225. Tandarts, zaterdag 3 nov. van 9-10 en zondag 4 nov. van 11-12 T. J. Smit, Londense Kade 29, Middelburg, tel. 01180-2738. ApotHêek. Van vrijdag 2 nov. 18.00 tot en met vrijdag 9 nov. 8.30 Apotheek C. P. Lastdrager, Cor. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183- 1593. Huisartsen Souburg, Arnemulden en Nieuwlafad. Voor 3 en 4 nov. dokter Jansen, Rijksweg 5, Nieuwland, tel. 01182-1340. Dierenarts. Voor 3 en 4 nov. R. M. Barkema, tel. 01180-3118. Consult alleen na telefonische afspraak. Verloskundige. Voor 3 en 4 nov. mej. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Groene Kruis Vlissingen. Voor 3 en 4 nov. Zr. de Boer, Troelstraweg 252, tel. 2735. Groene, Oranje-Groene en Wit- Gele Kruis te Souburg en Rltthem. Voor 3 en 4 nov. W. Minet-Hubers, Zuiderzeestraat 86, tel. 01183- 1736. Doktersdlenst Middelburg. Zaterdag 3 nov. van 0.00-24.00 dokter Pel, Rouaansekaai 11, tel. 6659; zondag 4 nov. van 0.00-24.00 dokter v. d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 5343. Middelburg Z.: Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Amemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 2 nov. 18.00 tot en met vrijdag 9 nov. 8.30 Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. PSVG (Prot. Stichting Verant woorde Gezinsvorming). Spreekuur 20.00-21.00 uur: tel. 01100-8194 5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Middel burg, Noordpoortplein 2. Weekenddienst woningbouwver. Goed Wonen voor storingen C.V. en liften. Voor 3 en 4 nov. J. v. d. Linden, Geraniumlaan 24, Vlissingen, tel. 7416. Middelburg: 31 en 7 nov. 14.30 Kindertheater in het Zuiderbaken. Vlissingen: 2 nov. 20.00 Open Hof: The Chris Hinze Combination; 3 nov. 20.00 jeugdcentrum De Zwaan popconcert m.m.v. „Meivin"; 4 nov. 11.30 Hotel Brittannia: koffieconcert m.m.v. jeugdorkest uit Litauen; 30 okt. 14.30 in Bachten Poorte: Demonstratie pottenbakken en kaarsendraaien. Antwerpien: Kon. Vlaamse Opera. 2 nov. 20.00 La Boheme; 3 nov. 20.00 Roesalka; 4 nov. 14.30 La Boheme en 20.00 Lenteparade. donderdag 1 nov. vrijdag 2 nov. zaterdag 3 nov. zondag 4 nov. maandag 5 nov. dinsdag 6 nov. woensdag 7 nov. 5.19 en 17.47 6.05 en 18.39 7.01 en 19.42 8.04 en 20.47 9.11 en 21.53 10.17 en 22.54 11.19en 23.50 Gratis rechtshulp elke dón- derdag van 19.00 21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180 8001. Iedere vrijdag van 18.30 20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184 6420. Souburg en Ritthem, Wijk centrum Middenhof, Kanaal straat 64, tel. 01183 2019. gediplomeerd kontaktlensspecialist Het Scheldebode-kringetje van vorige week werd gewonnen door mevr. Vergouwen, v. d. Bossestraat 100 te Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, Vi pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame." Drogisterij Luitwiëler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat FOTO I 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, Vi p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. EN C0NNY—GRILL-SERVICE VOOR UW HAMBURGERS,

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 8