CBS onderzoekt budgetbesteding van Vlissingse werknemersgezinnen Carnaval krijgt vaste voet in Souburg miltenburg Programma Dauwendaele Smeerpijp in gebruik Waarde in de stank et weten waard Geen CAI Vlissings centrum Jeugdtheater in Goes en M'burg Foto Kringetje Sociëteit gehandicapten en vrienden Kerkdiensten CultureleAgenda Hoogwater Rechtswinkel Informatie- Doktersdiensten I cen*ra,e ziektekostenverzekering Dia-avond vervolg van voorpagina Belachelijk Wassenaar Ellende MARKT 21 MIDDELBURG Tel. 3201 consumpties, goedkope maaltijden VLISSINGEN In 74 Ne derlandse gemeenten zal vol gend jaar door het Centraal Bureau voor de Statistiek te Den Haag een onderzoek worden gedaan naar de Inko mensbesteding van werkne mersgezinnen. In Zeeland zal als enige gemeente Vllssln- gen worden ingeschakeld. Het laatste grote budgeton derzoek Is al weer tien jaar oud en sindsdien is er veel veranderd in de consumptie ve bestedingen. Er blijkt een grote behoefte te bestaan aan gegevens over de besteding van inkomens en het CBS hoopt dan ook geleidelik aan haar budgetonderzoekin gen over alle categorieën van onze bevolking te kunnen uitbreiden. Het eerste zin echter de werknemersgezin nen aan de beurt met een gezinsinkomen, dat ongeveer tot de sociale verzekerings- grens reikt. Met dit onderzoek wil men de veranderingen in het con sumptiepakket bepalen, wat de basis vormt van het prijs indexcijfer. Met dit prijsin dexcijfer als vaste grootheid -- tot nu toe is het basisjaar 1969 is 100 kan men de ontwikkeling van de prijs van het consumptiepakket in de loop der tijd weer me ten. Uit vergelijkbare cijfers van de jaren 1960 en '69 is al gebleken, dat er een duide lijke verschuiving is in de besteding van het inkomen bij werknemersgezinnen. Minder geld werd er voor voeding uitgegeven, maar daarvoor is in de plaats weer meer aan ontwikkeling en ontspanning. Verder wil het CBS ook meer inzicht krij gen in de snelle ontwikke ling, die zich de laatste jaren in de koopgewoonten voor doet. Kopen de gezinnen b.v. hun kleding en levensmidde len bij voorkeur bij cash and carrij-bedrijven of rijdende winkels Bij het onderzoek gaat het nu om de vragen: wat koopt u, hoeveel en voor welk be drag. De gezinnen, die aan het onderzoek willen mee werken, zullen daarom al hun uitgaven gedurende één maand zorgvuldig moeten noteren. Zo nodig zal een enquetrice van het CBS hier bij uitleg geven. Zij zal bo vendien in de loop van het jaar het gezin nog enkele malen vragen stellen over uitgaven woor duurzame ar tikelen. De gegevens van de afzonderlijke gezinnen wor den strikt geheim gehouden. Zij zullen alleen gebruikt worden voor het samenstel len van totaaloverzichten, zodat geen enkel gezin bang hoeft te zijn, dat zijn gegevens aan derden worden doorgegeven. Het budgetonderzoek kan echter alleen doorgaan als voldoende werknemersgezin nen willen meewerken. Het CBS vraagt daarom vrijwilli gers onder de werknemers gezinnen, die bestaan uit een echtpaar met één, twee, drie of vier kinderen jonger dan 15 jaar. Als dank voor de medewerking kan het CBS op verzoek van het gezin na afloop van het onderzoek een vergelijkend overzicht geven van de eigen gezinsuitgaven en van de gemiddelde uitga ven van de categorie gezin nen waartoe men behoort. Op deze manier kan men een goed inzicht krijgen in de manier waarop het eigen in komen wordt besteed. Bo vendien ontvangt het mede werkende gezin nog f 25,- voor de gedane moeite. Ge zinnen, die bereid zijn om aan dit onderzoek hun mede werking te geven, kunnen zich schriftelijk of telefo nisch opgeven aan het Cen traal Bureau voor de Statis tiek, Afdeling Consumptie, Oostduinlaan 2, Den Haag, tel. 070-512421. SOUBURG - Al meer dan tweehonderd camavalliefheb- bers hebben zich als lid aan gemeld van de pas-opgerichte carnavalsvereniging in Sou burg. Het voorlopig bestuur van deze nieuwe vereniging heeft grootse plannen om in februari jong en oud in Sou burg en omstreken van een echt carnaval te laten genie ten. Er zijn al contacten ge legd met carnavalsverenigin gen in Middelburg Z. en 's Heerenhoek en ook de Op- bouwcommissie Souburg blijkt positief achter de plannen te staan. De voorlopige voorzitter van de carnavalsvereniging, de heer J. v. Akkeren, zal als vertegenwoordiger van de car- verzekeringen financieringen m Wij hebben aantrekkelijke pre mies en de voorwaarden zijn gunstig met of zonder eigen ri sico. Huisarts en apothekerskosten zijn meeverzekerd. Ook verzorgen wij verzekerin gen als aanvulling op uw zie kenfonds. badhuisstraat 18 vlissingen telefoon 01184- 73 48 MIDDELBURG Het ont moetingscentrum in Dauwen daele bij het winkelcentrum is sinds april open. Sinds 18 april worden er allerlei activi teiten gepland. Tot 1 januari 1974 heeft de bestuursgroep nu een vast programma opge zet. Daarnaast kan de grote zaal ook voor „losse" evenementen gebruikt worden. Zoals op 2 november, wanneer het kwar tet Jacq Outermans In het ont moetingscentrum ztyn tieqjarlg bestaan viert. Dit kwartet dat verder bestaat uit Gilles van Zweeden, Dick Roelse en Ton- ny Kruijsse geeft op 2 novem ber een dansavond waar ieder een tot de zaal vol is - vanaf halfnegen welkom is. Het vaste programma van het ontmoetingscentrum ziet er voorlopig als volgt uit: Elke maandag: middag, kin derballet )mevrouw Wamste- keri; 15.30 - 18.00 uur, club voor jongere jeugd: avond, be wegingsleer volwassenen )me- vrouw Wamsteker!. Dinsdag: avond, biljartgroep; 15.30 18.00 uur, club voor jongere jeugd; 18.00 tot sluiting idem )in principe!. Woensdag: mid dag, biljartgroep bejaarden )nog in voorbereiding!; avond, biljartgroep. 13.00 - 18.00 uur, instuif jongere jeugd; 18.00 uur tot sluiting, idem )in prin cipe!. Donderdag: avond, kaartgroep. 15.30 - 18.00 uur, club voor jongere jeugd; 18.00 - tot sluiting, idem )in princi pe!. Vrijdag: tijdens koopa vond voorlichtingsbureau )in voorbereiding!. Behalve op zondag en maan dag is de caferette geopend van 10.00 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur )bij bijzon dere gelegenheden zo lang als nodig is(, om u van alle moge lijke drankjes te kunnen voor zien. Om de veertien dagen, op zaterdag, aanvang 15.30 uur, postzegelruilbeurs voor de jeugd )20 oktober - 3 en 17 november en 1, 15 en 29 de cember! 19 oktober bridge parencompetitie; 20 oktober, bingo - dansavond wijkverg. „Dauwendaele", aanvang 20.00 uur, 30 oktober, bridge paren- competitie; 2 november, dans avond 10-jarig bestaan Kwar tet Outermans; 17 november, duivententoonstelling, gehele dag vanaf 10.00 uur; 24 no vember, laatste bridge paren competitie. Nog in voorbereiding: in no vember, verenigingsbeurs; 1 december, rommelmarkt; 22 december, zangavond Walchers jongerenkoor; tussen kerst en Nieuwjaar: aquarium- en zangvogeltentoonstelling; janu ari 1974, filmavond met Mid delburgs journaal, restauratie binnenstad en „Er zijn nog Zeeuwen". navals-activiteiten, zitting ne men in de Opbouwcommissie. Carnavalsprins Henk de Eerste en zijn raad van elf zullen zich op 16 november, de eerste avond van de carnavalsvereni ging, aan den volke vertonen. Deze prins en zijn raad van elf zullen niet alleen voor Sou burg beschikbaar zijn, maar ook met hofkapel en al op vroegtijdige aanvraag andere carnavalsbals op gaan sieren. Om het hele plan goed van start te kunnen laten gaan zul len er minimaal driehonderd leden moeten zijn. Men komt al aardig in die richting, maar nieuwe leden zijn nog steeds welkom. Reacties en aanmel dingen bij de volgende contact adressen: J. v. Akkeren, Dommelstraat 7, O. Souburg. G. Joossen, Marijkestraat 4, O. Souburg. Gebr. Berrevoets, Vlissingsestraat 7c, O. Sou burg. VLISSINGEN - De „Soclë-- telt van gehandicapten en hun vrienden" te Vlissingen, hield op dinsdagavond 16 oktober In het dienstencentrum „Bachten komme" een film- en discus sieavond. Vertoond werd de film „Sound the trumpets", een Amerikaanse documentaire over het toegankelijkheidspro bleem. Op suggestieve wtyze werd hierin getoond welke „bouwkundige belemmerin gen" een gehandicapte kan te genkomen, zoals hoge stoepen en trappen, smalle of moeiltyk opengaande deuren, te nauwe toiletten, enz. Wil een gebouw werkeiyk „openbaar" ztyn, dan moeten ook bv. hartpatiënten, mensen die moeilik lopen en rolstoelgebruikers er hun weg in kunnen vinden, aldus de film. Behalve de geregelde bezoe kers van de sociëteit, kon hët bestuur een aantal genodigden welkom heten, waaronder af gevaardigden van het gemeen tebestuur en van gehandicap tenorganisaties.. Na de film was er een levendige discus sie, waarin o.a. enkele speci fieke Vlissingse aspecten van het onderwerp ter tafel kwa men. Mevr. Wil de Ruiter, se cretaresse van de sociëteit, had een informatiestand inge richt, waar documentatiemate riaal te zien en te verkrijgen was. De bijeenkomst werd ge sloten door de voorzitter, de heer Van Herpen. VLISSINGEN Op 31 Oc tober as. wordt in het Open Hof te Pauwenburg, Vlissin gen een dia-beoordelingsavond gehouden. Degenen, die zijn beste dia's wil laten tonen is van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. bang waren: een vooral bij zuidwestelijke wind enorme stank. Een van de mensen die vin den dat het niet langer gaat is bakker Louwiesse: „Ik kom natuurlijk veel op de baan. En alle mensen vinden het bela chelijk, dat wij moeten op draaien voor een stank waar ze zelf absoluut niets mee te maken hebben". Zonder dat de_ bewoners het wisten is ongeveer zes weken geleden de smeerpijp in alle stilte in gebruik genomen. Louwisse: „Op een morgen kom je buiten en dan ruik je iets. Eigenlijk vanaf de eerste dag zitten we in de stank". En wanneer de laatste dag zal zijn is voorlopig nog niet te overzien. Zolang West-Bra bant ongezuiverd blijft lozen, duurt de stank voort. En een zuiveringsinstallatie zal er de eerste vier jaar nog wel niet komen zo is de verwachting. Een stank ook, die voortdu rend erger zal worden. Want nu komt nog maar een klein gedeelte van het rioolwater door de pijp, van alles wat er uiteindelijk uit zal stromen. De totale hoeveelheid riool water die de persleiding uit moet komen is voorlopig ge raamd op millioen inwoners equivalenten - Een inwonerse quivalent )I.E.( is de hoeveel heid afval die één mens per etmaal produceert Op het ogenblik lozen alleen nog maar Shell-Moerdijk )70.000 I.E.!, Roosendaal sinds ongeveer een maand )110.000 I.E.! en sinds drie weken Bergen op Zoom >140.000 I.E.!. Van deze drie heeft alleen Shell Moerdijk nog maar een vaste vergunning. Bergen op Zoom en Roosendaal hebben alleen een voorlopige toestem ming en krijgen pas 6en ver gunning als het Rijksinstituut voor zuivering van Afvalwater )RIA( onderzocht heeft wat er geloosd wordt vanuit die ste den en wat voor invloed dat heeft voor de samenstelling van de totale inhoud van de smeerpijp. Eind '74 komen er nog drie plaatsen met vrij veel industrie bij: Etten-Leur, Oudenbosch en Hoeven. Op een van de hoorzittingen die de gemeente Reimerswaal jaarlijks organiseert voor de bevolking heeft burgemeester Pijl Hogeweg gezegd dat het rustige dorpje Waarde „het Wassenaar van Reimerswaal" moest worden. Dat leek het ook te worden, want veel mensen zochten de landelijke rust daar op. Kochten daar hun tweede woning, maar ook had Waarde de kans 'n foren senplaats te worden. Nu lacht men schamper om de plannen van de burgemeester. Louwies se: „Waarde lijkt nu meer de stortplaats van Reimerswaal te worden. De bevolking neemt al af. Als recreatiegemeente had het nog toekomst. Maar niemand haalt het nu nog in zijn hoofd om in de stank te gaan wonen". De stortplaats van Reimers- H Kerkdiensten Hervormde Gemeente Vlissingen. Zondag 28 oktober 1973. Dienst der offeranden: 1. Eredienst 2. Diakonie 3. Bij de GOES-MIDDELBURG Tijdens de manifestatie „Mu ziek op Straat" deze zomer Is het trio „Wisselspel" opgericht dat zich helemaal op kinderen richt. Het trio „Wisselspel" bestaande uit Han Bennink, Willem Breaker en Tom de Graaf wil kinderen kennis la ten maken met improvisatie, muziek, dans en theater. De kinderen worden bij al les wat er op het toneel ge beurt zoveel mogelijk betrok ken. Het trio Wisselspel is af gelopen woensdag voor het eerst in de nieuwe vorm zoals die tijdens de Middelburgse manifestatie is ontstaan opge treden voor Goese en Middel burgse kinderen. En landelijke première.. Deze middag was de eerste in een serie van drie, waarbij alle kinderen welkom zijn. Ook op 7 november en op 14 november komen Han Ben nink, Willem Breuker en Tom de Graaf naar Middelburg en Goes om verder te spelen met de kinderen. In Goes begint het jeugdtheater 's middags om 2 uur^ in Middelburg in het Zuiderbaken om halfvier. Een middag spelen dansen enzo voorts kost f 1,50. Willem Breuker bespeelt al lerlei blaasinstrumenten, Han Bennink van alles: gewone drum, paukendiverse blaas- en snaarinstrumenten. Er is een heel podium nodig om al les op te stellen. Tenslotte is Tom de Graaf, acteur ex Sca- pino danser. Hij heeft veel ervaring met kinderen, laat de kinderen hun gang gaan en zal ze olifanten, clowns en bloemen moeten uitbeelden. Hij vertelt verhalen, eigentijdse verhalen uit de wereld van vandaag. VLISSINGEN De bewo ners van de Vlissingse binnen stad bltyken weinig belangstel ling te hebben voor een cen trale antenne inrichting. Iets meer dan de helft reageerde op de enquete, die B. en W. instelde onder de oude stadbe woners om aan de weet te komen of men voor een derge lijke CAI voelde. Slechts 13%' antwoordde positief, 37% was er tegen en van de overige 50%, die helemaal niets van zich liet horen, neemt B. en W. aan, dat zty ook wel geen voorstanders zullen zijn. An ders zouden zjj het enquête formulier zeker ingevuld heb ben. Met deze cyfers is de gewenste minimum aansluit- dichtheid van 70% by lange na niet haalbaar. B. en W. heeft dan ook besloten voorlo pig geen verdere pogingen te doen om voor de binnenstad een centrale antenne-inrich ting in exploitatie te kriieen waal. Daar lijkt het inderdaad wel op. Want ook de gemeente Reimerswaal heeft plannen om op de Westerschelde bij Waar de te gaan lozen. Die plannen beginnen volgens de heer Evertsen van de gemeente vaste vorm aan te nemen. Aanvankelijk zal dat water ongezuiverd in de Wester schelde terechtkomen. Bij dat afvalwater zit ook dat van Yerseke, dat met al zijn visin- dustrie behoorlijk wat „geu ren" kan opleveren. Later zal er waarschijnlijk wel een zuiveringsinstallatie komen, die ongeveer gepland is in de Westveerpolder bij Waarde. De bevolking van Waarde zal met zo'n zuiver ingsinstallatie niets opschieten. Ook zuiveringsinstallaties ver spreiden stank. Waarom, zo vraagt men zich af, moet die bij ons dorp komen? Waarom moeten wij er weer voor op draaien? Als ze die midden in de polder zetten heeft nie mand er last van". Overigens zal de verantwoordelijkheid van het Reimerswaalse afval- water tegen die tijd niet meer bij de gemeente liggen, omdat per 1 januari het waterschap De Breda Watering moet zorg dragen voor het afvalwater probleem. Net zo min als Waarde de zuiveringsinstallatie van Rei merswaal wil hebben, wil men de zuiveringsinstallatie van West Brabant, als die er ooit komt in de buurt hebben. Want ook dan blijft men in de stank zitten. „Het gaat om het vuil van Brabant, dus moet die maar op Brabants grond gebied komen", aldus Come- lisse. Maar het is de vraag of er ooit gezuiverd zal worden. De ellende rond de smeerpijp duurt al jaren en zal nog jaren duren. Toen met de bouw van de persleiding werd begonnen, waren de gemeenten en indus trieën enthousiast. Er zou vrij geloosd mogen worden. Inmid dels heeft het rijk bepaald dat ook West-Brabant heffingen zal moeten betalen op het lo zen van afvalwater. Toen werd men al minder enthousi ast en nu zijn er dan de plan nen voor een zuiveringsinstal latie, omdat men in de gaten heeft gekregen dat de Wester schelde door het vuil van bij na heel JJelgië als een open riool is. Van zelfreiniging is nauwelijks sprake meer. Die zuiveringsinstallatie betekent opnieuw extra kosten en daar moet over gepraat worden. Ja ren waarschijnlijk. Niet alleen Waarde zit met de smeerpijp in zijn maag. Ook de verantwoordelijke in stanties, zij het op een andere manier. Wil men iets te weten komen over de persleiding, dan wordt de verantwoorde lijkheid van de een naar de ander geschoven. Bij de ge meente Reimerswaal weet men niet meer dan uit de kranten is te lezen, verzekert de heer Evertsen. Op het pro vinciehuis van Noord-Brabant zegt men niet bevoegd te zijn iets te zeggen oven welke ge meenten er op de smeerpijp zijn aangesloten, sinds wan neer enhoe het met de plan nen voor de zuivering staat: „Dat is een beleidszaak, daar over kan alleen het water schap West Brabant praten, wij hebben alleen met de bouw van de persleiding te maken". Bij het Waterschap West-Brabant weet ingenieur Smith ook niet precies welke gemeenten nu lozen en sinds wanneer. En over de zuiver ingsinstallatie: „Daar wordt in een commissie over gesproken. Bovendien is dat niet onze zaak, wij zorgen alleen voor het transport. Met de zuive ring hebben we niets te ma ken. Rijkswaterstaat is de ont vangende partij. Uiteindelijk kon de afdeling voorlichting van het ministerie van ver keer en waterstaat, na twee dagen zoeken, met wat duide lijke antwoorden komen. Al zouden de gegevens volgens het ministerie eigenlijk van het waterschap West-Brabant moeten komen. En van het geharrewar tus sen. de instanties lykt Waarde de speelbal te worden. De Inwoners hebben als duidelijk gegeven: de stank. En wie even ten westen van Waarde de zeedyk opklimt ziet in het toch al ondoorzichtige donker grijze Westerscheldewater by vloed een brede zwarte stroom langzaam wegdryven. tftj op komend water richting Ant werpen, als het water gaat zakken komt de stroom weer terug.. Bij dood tij biyft de troep voor de kust hangen. uitgang: inzameling voor „Bijzondere Doeleinden" St. Jacobskerk 10 uur ds. H. Groeneveld, gemeenschappelijke dienst. 17 uur geen dienst. Johanneskerk 9.30 uur ds. Th. Rinkema, van Middelburg. 19 uur ds. L. de Liefde. Petruskerk 9.30 uur ds. L. de Liefde, gemeenschappelijke dienst Open Hof (Paauwenburg) 9.30 uur ds. M.V.J. de Craene, van Sint Laurens. Gereformeerde gast- dienst. Ophir (Ver. v. Vryz. Hervormden en Rem. Kring). 10.45 uur. ds. G. C. Duinker, Rem. pred. te Rotterdam. Bethesda 10 uur: ds. P. Joosse, Prot. ziekenhuisdienst. Ter Reede. 19 uur: ds. H. Groeneveld. Dienst voor de bewoners (interkerkelijk). Zevende-dags-Adventisten. 27 okt. Middelburg: 11.00 Ds. Dingjan; Vlissingen: 9.15 idem. Evang. Lutherse Gemeente. 28 okt. Middelburg: 9.30 mevr. Kaashoek, Goes; Vlissingen: 11.00 idem. Geref. Kerk Vlissingen. 28 okt. Petruskerk: 9.30 Ds. de Liefde en 17.00 Ds. Poppe, Serooskerke; Open Hof: 9.30 Ds. de Craene, St. Laurens en 17.00 Ds. Groeneveld. St. Jacobskerk: 10.00 Ds. Groeneveld (gemeensch. dienst). Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 28 okt. 9.30 en 17.00 Ds. Maris Geref. Kerk (Vrygemaakt) 28 okt. Souburg: 10.00 leesdienst; Vlissingen: 16.30 Ds. E. Woudt. Geref. Kerk Souburg. 28 okt. 10.00 Ds. v. Stam en 19.00 Ds. Hoogenkamp. Herv. Gemeente Souburg. 28 okt. W.S. 9.00 de heer Jumelet; O.S. 9.30 Ds. Dorgelo en 19.00 interkerkelijke jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente VHssingdn. 28 okt. 9.30 Ds. Vooistra. Kristen Zuid Molukse Kerk. 28 okt. O.-Souburg: 11.30 Ds. Fader; Koudekerke: 14.00 Ds. Fader. 31 okt.O-Souburg^ 19.00 Ds. Fader; Koudekerke: 2,00 Ds. Fader. R.K. Kerk O.-W. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen 27-28 okt. O.W. Souburg Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singel: zaterdagavond 19 u. dameskoor. Zondag 8.30 u.; 10 u.; 12 u. jeugdkoor o.I.v. dhr. v. d. Dries; 17 u. voor de Joegoslaven. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen elke zondag 9.45 uur en elke woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Leger des Hells, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool 19.30 uur, getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 uur, filmvoorstelling voor kinderen. Anglican Church. Service every Sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in The Missions to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc. in het wijkgebouw Zuiderbaken, Middelburg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J. M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanaf 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. Tandarts. Zaterdag 27 okt. van 9- 10 en zondag 28 okt. van 11-12 H.H. de Vries, Badhuisstraat 107, Vlissingen, tel. 01184-2644. Apotheek. Van vrijdag 26 okt. 18.00 tot en met vrijdag 2 nov. 8.30. Apotheek J. H. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Voor 27 en 28 okt. dokter van Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Dierenarts. Voor 27 en 28 okt. E. P. Oldekamp, tel. 01186-287. Consult alleen na telefonische afspraak. Verloskundige. Voor 27 en 28 okt. Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838. Groene Kruis Vlissingen. Voor 27 en 28 okt. Zr. v. Sabben, Sottegemstraat 22, tel. 2914. Oranje-Groene en Wlt-Gele Kruis. Voor 27 en 28 okt. Zr. v. d. Ende, Schaepmanstraat 51, tel. 4221. Groene, Oranje-Groene en Wlt- Gele Kruis te Souburg en Rltthem. Voor 27 en 28 okt. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183- 1843. Doktersdienst Middelburg- Zaterdag 27 okt. van 0.00-24.00 dokter de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305; zondag 28 okt. van 0.00- 24.00 dokter Schram, Krammer 14, tel. 4664. Middelburg X. Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 26 okt. 18.00 tot en met vrijdag 2 nov. 8.30. Apotheek L. v. d. Boogert, Winkelcentrum Dauwendaele. PSVG (Prot. Stichting verant woorde Gezinsvorming). Spreekuur 20.00-21.00 uur: tel. 01100-8194 5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Middel burg, Noordpoortplein 2. VLISSINGEN. 26 okt. 20.00 Scheldekwartier: De grote versierder. 25 okt. Bachten Reede 14.00 filmvoorstelling. Antwerpen. Kon. Vlaamse Opera. 26 okt. 20.00 Het liefdeselixer; 27 okt. 20.00 La Boheme; 28 okt. 14.30 Het Liefdeselixer en 20.00 Lente Parade. Gent. Kon. Opera. 26 okt. 20.00 Macbeth; 28 okt. 14.30 Czardasfurstin en 20.00 Macbeth. donderdag 25 okt. 1.06 en 13.21 vrijdag 26 okt. zaterdag 27 okt. zondag 28 okt. maandag 29 okt. dinsdag 30 okt. woensdag 31 okt. 1.38 en 13.56 2.12 en 14.29 2.47 en 15.05 3.23 en 15.41 4.01 en 16.18 4.39 en 17.01 Gratis rechtshulp elke dón- derdag van 19.00 21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180 8001. Doktersdiensten Vlissingen. Zaterdag 27 okt. van 0.00-24.00 dokter de Greef, Badhuisstraat 114, tel. 2121; zondag 28 okt. van 0.00-24.00 dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 2190. Iedere vrijdag van 18.30 20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64. tel. 01184 6420. Souburg en Ritthem, Wijk centrum Middenhof, Kanaal straat 64, tel. 01183 2019. 1 POT O BACK Het Scheldebode-kringetje van woensdag 17 oktober werd gewonnen door mevr. Verhoeven, Van Bossestraat 92 te Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, '/a pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterq Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, Vi p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. EN CONNY-GRILL-SERVICE VOOR UW HAMBURGERS,

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5