De Weight Controllers zijn snel in opmars Kent u ze nog.... die van Valkenisse? Zeeland Sport houdt cross- prestatieloop Ouders Markusschool vergaderden Nieuwe speelterreinen laat ons de zorg over uw verzekeringen Snelle bouw Stormschade De opening ma2az'inen Het exterieur Het interieur Kilo's vliegen er af 35 KANTOREN OP WALCHEREN Weg en Geen plooien de bank voor iedereen MIDDELBURG Geen di- wegen. Mevrouw De Nooijer eet, maar een eetplan, noemt Barry Graham zijn Weight Controllers, een organisatie voor en door te dikke mensen. In België zijn zij al helemaal ingeburgerd: tegen de honderd clubs zijn inmiddels als pad destoelen uit de grond gere zen. In vijfentwintig Belgische restaurants kunnen leden op vertoon van hun gele Weight Controllers-kaart een smake lijk menu bestellen, waar zij geen onsje dikker van zullen worden. Prediker van de slanke lijn, Barry Graham, heeft zelf aan den lijve ondervonden hoe hinderlijk teveel kilogrammen kunnen zijn. In Engeland volgde hy zelf het eetplan van sie ontstaat, welke winkels de de Weight Controllers en was voorgeschreven magere melk- enthouslast over de resultaten. P"*1" ^tljd In voorraad heb tekent precies aan hoeveel er deze week is afgegaan of, in een enkel geval van zondigen, is bijgekomen. Dan worden de resultaten hardop voorgelezen en weten de ongeveer dertig aanwezige dames wie de kampioen van de avond is. De vragen breken los: „Mag ik nou eens bij de Chinees eten en alleen maar droge rijst met. tjap tjoij nemen Nee, want die groentes worden in reuzel gesmoord. Mag ik niet wat magere smeerkaas ne men Nee, alleen naturel kwark en dan niet wat van de lunch overhouden en lekker 's middags opeten". Een discus- Voor zijn werk moest hy veel reizen maken naar het vaste land van Europa en daar viel zijn oog op het grote aantal dikkerdjes by onze Zuiderbu ren. In 1971 begon hy hier een eigen organisatie van Weight Controllers op touw te zetten, die onmiddellijk aansloeg. ben. Handige tips worden over en weer uitgewisseld. Dan wordt de koffie binnenge bracht en waarempel deze keer liggen er al weer koekjes en suikerzakjes op de schotel- 20 kg af te vallen. „De melk poeder en de visgerechten ma ken dat je geen huidplooien krijgt, waat het vet is verdwe nen. Ik neem alleen mensen aan, die minstens zes kg. bo ven hun gewicht liggen. Als ze na zestien weken nog niet op hun gewicht zijn, dan mo gen ze verder gratis de avon- n,et den bijwonen. Ze kennen dan 8aan het hele eetplan, maar ze vin den het vaak fijn om zo nu en dan weer wat erover te kunnen praten. Terugvallen in het dikzijn schijnt zelden voor te komen. Eenmaal in de week of in de veertien dagen het plan volgen is meestal voldoende om op het goede gewicht te blijven. Voor de rest is het natuurlijk zaak om wat huiverig voor vette gerechten te blijven en niet al te vaak een taartjes winkel binnen te stappen. Elk nieuw lid krijgt de eerste avond een briefje voor zijn huisarts mee en pas na medis che goedkeuring mag men aan tjes. De zoetigheden worden in het eetplan beginnen. Tot nu toe hebben zich in Middelburg alleen dames aangemeld, maar ook heren zijn van harte wel de handtassen opgeborgen om thuis aan slanke familieleden uit te delen. Mevrouw De Begin van dit jaar verlegde NooUer de®11 het nieuwe eet- kom. Zij mogen zelfs in het hij zijn werkterrein naar onze zuidelijke provincies, w.o. ook Zeeland. De eerste cursus in Vlissingen, in mei begonnen, leverde al direct na zestien weken een twintigtal sterk af geslankte dames op. Eén van hen was de Vlissingse me vrouw L. de Nooijer die van een stevige maat 46 afdaalde naar maat 38. „Ik ben m'n hele leven een dikkerd geweest en heb alles al geprobeerd om maar af te slanken, Eigen diee ten, een dieet van de huisarts, niets hielp. Het is een heerlijk gevoel om nu eindelijk eens leuke kleren te kopen en alles te kunnen aantrekken". Na een korte opleiding in België is zij nu zelf leidster gewor den van de vermageringsclubs in Goes en Middelburg. De Weight Controllers houdenzich strikt aan hun stelregel, dat alleen dikkerds en ex-dik- kerds aan de organisatie mo gen meewerken. Zelfs de sim pelste werkjes van postzegel- plakken gebeurt door mensen, die weten wat dik zijn bete kent. plan van de week uit en dic teert nog twee recepten om eens te proberen: grapefruit plan wat meer vlees eten en zo nu en dan een boterham extra. In Zierikzee hebben al met garnalen en kip met ker- drie heren de met het Iedere donderdagavond komt de Middelburgse club bij elkaar in het Abdijrestaurant. De vijfde week van de zestien weken durende cursus is nu ingegaan en er zijn al heel wat kilootjes gesneuveld. Ie- nog, dat het mogelijk is in die dere avond begint altijd met zestien weken wel meer dan ry. Het biykt, dat niemand deze week ook maar enige last van honger heeft gehad, de meesten hadden er eerder moeite mee om de voorge schreven hoeveelheden naar binnen te krygen. Mevrouw De Nooijer: „Hoe meer u eet en drinkt - twee liter vocht per dag des te beter. Iedereen kan heus ver magen met dit plan". Er wordt nog eens een sigaretje opge stoken, want bij velen is de sigaret in de plaats van het koekje gekomen en de foto van voor en na de kuur van het Belgische meisje Bettij Roorda wordt doorgegeven. Deze 17-jarige Belgische woog twee jaar geleden 117 kilo en heeft nu haar normale gewicht van 67 kg bereikt. Op een grote gala-avond van de Weight Controllers in Ostende werd zij in de bloemetjes ge zet, want dit mirakel is na tuurlijk een mooie reclame voor het werk van de or-ganisatie. Dan is het we kelijkse uur weer voorbij en geestelijk gesterkt gaat ieder een naar huis. Mevrouw De Nooijer vertelt vet aangebonden, terwijl in België ook kinderen, die te veel friet en ijsjes hebben ge snoept, naar de clubbijeen komsten komen. Deze mensen zullen wei nigen meer kennen. Het zyn de leden van de Koudekerkse raad in 1892. Wie zit er nu elgeniyk over lang haar te zeuren Op de foto: In 't mid den in het nette pak secretaris PJ. Terwoert sr. van links naar rechts verder Louwers Vos. wethouder Pieter Boone, Aamout Aarnoutse, wethouder Willem Maas, Martinus Leijnse en Willem Reynlerse. VALKENISSE Geen en na de vele dorpen die in „Kent u ze nog. .die van dankbaarder werk in deze prentbriefkaarten en oude fo- Valkenisse van de persen ge- tijd, dan oude herinneringen, to's byeengebracht zyn, gooit rold. Allerlei markante figuren prenten, foto's by elkaar te de uitgevery nu weer hoge u,t het eind van de vorige en brengen in een boekje. Ze ogen met de serie „Kent u ze begin van deze eeuw uit Kou- worden gevreten in deze nog- -die van. heimweetyd. De Europese Bi bliotheek, uitgevery, boekhan del en antiquariaat in Zalt- bommel, heeft dat goed gezien Enkele weken geleden dekerke, Biggekerke en Zou- telande en groepen mensen uit die plaatsen zijn in dat ene boekje bijeengebracht. De ver haaltjes die bij de foto's ge maakt zijn en natuurlijk de vele namen die worden ge noemd zullen vast nog meer verhalen losmaken. Het boekje is niet goedkoop. Voor 21.90 is het bij de boek handel verkrijgbaar. VLISSINGEN - Als eerste van het seizoen houdt Zeeland Sport aanstaande zaterdag 20 oktober een KMS cross- en prestatieloop. Tot en met maart 1974 wordt er bijna el ke week in Zeeland een cross en-of prestatieloop georgani seerd: van Heikant in Zeeuwsch-Vlaanderen tot Westerschouwen op Schouwen Duiveland. Het parcours zaterdag is uit gezet langs het strand en door duin en bos. Bij het strand Westduin wordt gestart, ver volgens gaat het naar de Dis- hoeck en vandaar richting Zoutelande. Na 800 m gaat het parcours het waterwingebied in. De verste controlepost ligt voorbij Camping Vos. De te rugweg gaat over verharde wegen, rijwielpaden en wan delwegen. Verkeerd lopen is uitgesloten want de weg is overal duidelijk met pijlen en borden aangegeven. Bij Café Huvers, Westduin kan van 12.00 uur af worden ingeschre ven, terwijl om 13.30 uur de wedstrijd van start gaat en om 14.30 de prestatieloop. De kleedgelegenheid bij Huvers is beperkt, zodat deelnemers uit de omgeving zich het beste thuis kunnen verkleden. Ie dereen, die de prestatieloop binnen de gestelde tijd aflegt, ontvangt een herinnerings vaantje en gratis lot voor één van de extra prijzen. Inzet voor de cross is de KMS-wis- selbeker en prijzen in natu- ra. FOTO BACK VLISSINGEN Afgelopen dinsdag heeft de Oudervereni ging Markusschool haar eerste algemene ledenvergadering van het schooyaar 73*74 ge houden. Ondanks dat de One- din-Line velen bekoord zal hebben, waren een honderdtal ouders bijeengekomen. Een vlot en krachtig optreden van de Markussingers onder lei ding van mevrouw Mc Mootry, opende de vergadering. Hierna heette voorzitter B. Paul de aanwezigen van harte kom. wei- Onder veel dankbetuigingen is afscheid genomen van pen ningmeesteres mevrouw Van Doesum. Vanaf de oprichting van de Markusschool heeft zij gedurende 6 jaar haar volledi ge medewerking gegeven. Hierbij werd gememoreerd hoe actief de gehele Markus schoolgemeenschap de afgelo pen jaren geweest is en dat dit mogelijk was door de ge geven stimulansen van de ou ders. In zijn mededelingen zei de heer A. M. v. d. Dries, het schoolhoofd, dat de Markus school zich niet kon permitte ren een slechte school te zijn. Met een film, „Markusschool Uit en Thuis", handelend over de sportdagen en de gepas seerde schoolreis, werd de avond besloten. advertentie IM Woninginrichting Pot kreeg 6000 m2 extra ruimte De 55-jarige woninginrichting Pot, die na de oorlog onstuimig is gegroeid en na haar oorspronkeiyke zaak in de Kerkdreef in Axel 12 jaar geleden haar indrukwekkende moderne verkoopruimtes in de Oranjestraat opende waarna deze zes jaar later opnieuw werden uitgebreid met toon kamers in de Weststraat kreeg er nu weer een fraai gebouw by ter grootte van 6000 m2 bestemd als magazijnruimte en slaapkamers showroom. Vorig jaar juni werd begonnen met het grondwerk (er werd toen 2.500 m3 grond aangevoerd) voor het nieuwe pand van 40 x 50 meter oppervlak en 3 verdiepingen hoog. Nog voor de bouwvakvakantie kwam de fundering gereed en snel zag men toen de staalconstructie van het 10 meter hoge gebouw verrijzen. Het zou te ver voeren hier veel cijfers over dit pand te noemen, maar alleen voor de hardhouten luifel die aan de voorzijde is aangebracht was 3000meter hardhout nodig. In oktober kon het gebouw in gebruik worden genomen en kon Pot de tientallen oude pandjes die in de binnenstad van Axel als magazijn fungeerden ontruimen en alle voorraden overbrengen naar 't nieuwe magazijn met zijn moderne en efficiente inrichting. Twee grote goederenliften maken het hier mogelijk alle inkomende en uitgaande meubelen gemakkelijk te transporteren. Te meer nog doordat rollend transportmateriaal wordt gebruikt voor alle meubelen waardoor veel zwaar werk en beschadigingen kunnen worden voorkomen. Kort nadat een speciale verkoop kon worden georganiseerd om alle uit de kollektie gaande meubilair dat nog in de oude magazijnen aanwezig was op te ruimen en zodoende plaats te maken voor een geheel nieuwe meubelkollektie werd het pand getroffen door de hevige storm in april van dit jaar. zomer 1973 eer alles weer afdoende spreien en wandbekleding. was hersteld. Het bezoek aan de magazijnen tenslotte toonde over welke enorme Zo kan dan vorige week donderdag voorraden men beschikt en hoe de officiële opening plaats vinden, door een Perfekte organisatie een die door wnd.-burgemeester DJ. sne' en schadevrij transport Oggel werd verricht. De mo8elijk is van fabrikant via de burgemeester sprak zijn firma. Pot naar de uiteindelijke waardering uit voor 't totstand- gebruiker. Opvallend is ook komen van deze forse uitbreiding, wanneer men ziet hoeveel bestelde juist in een tijd van fusies en liqui- goederen gereed staan voor daties. Hij achtte deze uitbreiding expeditie en hoe daarbij van groot belang, niet alleen voor afleveringsadressen voorkomen uit de firma Pot zelf, maar zeer zeker alle windrichtingen zowel boven de ook voor de gehele Axelse midden- Schelde als onder onze zuidgrens. en klassiek, daarmee bewijzend stichtte. A',*x „fAA. F/»n hpwiic tP mppr van Hp ODpHp Hat *»*»n K*»?rx*»lr aan Ho?*» afHoli nnon ruimten in Oranjestraat en West- Burgemeester Oggel feliciteert mevr. Pot, die 55 jaar geleden met haar echtgenoot het bedryf stichtte. straat staat tentoongesteld aan zit- en eetkamer meubelen in modem j stand, die hierdoor weer een extra Een bewijs te meer van de goede impuls krijgt. Hij wenste de familie naam die de zaak heinde en ver Pot alle succes, ook voor de heeft. toekomst en zegde ook graag de Tot slot toont een aantal bijzonder medewerking van de gemeente fraaje foto's in de slaapkamer afdeling wat in de andere verkoop- Axel toe. dat een bezoek aan deze afdelingen ook zeker niet vergeefs zal zijn. Graag wekken wij iedereen op de nieuwe zaak eens te bezoeken om ideeën op te doen. Bovendien maakt U dan nog gratis kans op een van de vele fraaie prijzen die ter gelegenheid van de opening beschikbaar zijn gesteld. Het fraaie door architect Berger ontworpen plastiek dat voor de zaak staat opgesteld. De ongekend hevige storm kreeg vat op het met schuimplasticplaten geïsoleerde dak van het geheel vrij staande gebouw en rukte enorme stukken van het dak af, waardoor met name het regenwater vrij spel kreeg en veel schade veroorzaakte aan de opgeslagen voorraden. In ijltempo werd in enkele dagen voor een nood afdichting gezorgd, maar het duurde tot eind van de MIDDELBURG Als de gemeenteraad er maandag 22 oktober mee akkoord gaat, krijgt Middelburg er een zeer modem speelterrein by. Het komt te liggen aan de Koe poortlaan. Daarnaast zal de wyk Dauwendale er een tyde- lijk speelterrein by krygen aan de Tapperhofstraat. Het meest opvallende van het terrein aan de Koepoort laan is wellicht het zogenaam de ruwe speelterrein, dat rond om een van de bunkers komt te liggen, Daar komt ook een klimklauterstelling bij plus enkele loopbruggen. Verder is er voor de kleuters een speel weide met zandbak en banken voor de ouders. Een trapveld van 25 bij 35 meter kan ook gebruikt wor den voor lessen in lichame lijke opvoeding. Een pick-nick weide biedt ook toeristen gelegenheid hier uit te puffen. Het totaal gaat ruim 48000 gulden kosten. Het terrein in Dauwendale komt op de plaats, waar el geniyk autoboxen moeten ko men. Maar omdat daar op het ogenblik toch geen belangstel ling voor is, hebben B. en W. (vooral ook omdat bewoners van de wijk er erg op aan dringen! besloten om er voor f 26000,- een voorlopig speelter rein aan te leggen. Want het terrein blyft als officiële be stemming houden: auto boxen. Het pand werd ontworpen door architectenburo Berger uit Utrecht, en bestaat uit drie verdiepingen Het gebouw is geheel in staal geconstrueerd en bekleed met metalen plaat, aan de binnenzijde voorzien van isolatiemateriaal. Langs de zijde van de Nieuwendijk bevindt zich een strook etalages, waar men ook onder slechte weers omstandigheden nog prettig kan rondkijken, dankzij de forse luifel die hier langs de gevel is aangebracht en de kijkers beschut tegen de regen. Door architect en aannemers werd bij de opening een fraai plastiek, uitgevoerd in staal, aangeboden dat een speelse en steeds wisselende aanblik biedt. Na de officiële opening werd een rondwandeling door showrooms en magazijnen gemaakt waarbij in het bijzonder de zeer fraai geëxposeerde slaapkamercollectie (bestaande uit ruim 60 modellen:) opviel. Etaleur Beeldens en zijn assistenten hebben deze ruimte inderdaad tot een sprookje gemaakt, waarbij de expositie van wandkleden en beeldhouwwerkjes van mevr. Digna Blauw uit Terneuzen het geheel nog extra verlevendigt en tot een lust voor het oog maakt. Al met al mag worden geconstateerd dat in dit nieuwe pand een unieke collectie slaap kamers wordt getoond in vele prijsklassen. De inkopers van Pot b.v. verdienen zeker een woord van waardering voor de kennis en smaak waarmee dit assortiment is samengesteld. Hoogtepunt zijn de Interlubke slaapkamers waarvan vele leverbaar zijn met bijpassende advertentie IM Rabobank Q

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5