Bevolking bouwde zelf mee Jeugd neemt dorpshuis van Nieuwland in bezit Jazz op de boot Middelburgers kunnen ideeën geien voor Abdi j plein Opbouworgaan en ETI vieren jubileum et weten waard Skandia Sauia nu in Scheldestnat Kerkdiensten Oude kademuur zichtbaar Tentoonstelling Technische Bibliotheek Culturele Agenda Hoogwater DoktersdienstenlRechtswinkel Informatie centrale Foto Kringetje Sportzaal LOEK DIKKER Accordeola naar Bonn MARKT 21 MIDDELBURG Tel. 3201 consumpties, goedkope maaltijden NIEUW EN ST. JOOSLAND - De Nieuwlandse Jeugd heeft zaterdag het nieuwe dorpshuis in Nieuw- en St. Joosland in bezit genomen. Verkleed ah rovers slechtten ze - aangezet door een bekkenslag van burgemeester P. A. Wolters - een papieren muur rond het plein. Daarmee was de offi ciële opening verricht van het dorpshuis dat zelfs een sauna heeft Burgemeester Wolters vond In zyn openingstoespraak dat er In Nieuwland „iets groots verricht was". Daarby doelde h|| op de inzet van alle inwoners om zoveel mogeiyk geld by elkaar te krygen voor het dorpshuis. En dat b gelukt. Gesteld was dat de bevol king 10% van de stichtingskosten by elkaar moest brengen. En door allerlei inzamelingen, dorpsfeesten en vooral het op knappen van verschillende kar weien, wisten de bewoners 27.500 bij elkaar te brengen. Onder meer is het plein voor het dorpshuis be tegeld, is er geschilderd, zijn er kasten gemaakt enzovoorts. MIDDELBURG Jeugd en Muziek dat nog steeds tobt met het vinden van een goede plaats, waar zy haar evene menten „aan den volke" kan tonen heeft die plaats wel ge vonden voor haar eerste jazz concert van dit seizoen op vrydag 5 oktober. Dan komt de rondvaartboot „Schouwen- Duiveland" speciaal naar Mid delburg en zal het internatio naal jazz-ensemble onder lei ding van Loek Dikker spelen iq de salon -van de boot. De Schouwen Duiveland komt te liggen aan de Klnderdyk by de Rouaanse Kaai. Hoe het allemaal zal klinken in de vrij lage ruimte van de boot, waar in totaal 200 men sen op kunnen is de vraag. Lukt het dan zal de boot in de toekomst meer gebruikt wor den voor een aantal evene menten. In een „oude sok" bood dominee C. J. Kraai, voorzitter van de wijk- vereniging burgemeester Wolters symbolisch het geld aan. Alle medewerkers waren al bedankt door middel van een spandoek dat door ballonnen in de lucht werd ontvouwd en waarop te lezen viel „Bedankt Allemaal". Het is wel een klus geweest om het geld allemaal bij elkaar te krijgen, want per inwoner, van baby tot be jaarde moest twintig gulden bij elkaar gehaald worden. De bejaarden zijn zaterdag al bij het werk in het dorpshuis betrok ken. Want de 92-jarige mevrouw Sterk die in december de eerste steen legde, was nu met een Nieuwlandse brik, een vervoer middel dat ook burgemeester Wolters en zijn vrouw gebruikten, naar de opening gekomen. Het dorpshuis, annex sportzaal heeft bij elkaar 475.000 gulden gekost. Er is een grote zaal van 18 bij 10 meter, waar gesport kan worden, maar waar ook de grote uitvoeringen kunnen worden ge geven. Er is een kleine zaal voor zo'n zestig personen, kleedkamers, douches en een sauna. Of die veel gebruikt gaat worden zal moeten worden afgewacht. Veel Nieuw- landers willen wel, zo bleek zater dag. Voor het gebruik van de grote zaal bestaat veel belangstelling. Niet alleen voor culturele evenementen, maar ook voor sportieve prestaties. Er is inmiddels een Nieuwlandse judovereniging opgericht die al 64 leden heeft. De sportzaal b vooral ook bestemd voor de lagere school jeugd van Nieuwland die nu niet meer op de flets naar Middelburg hoeft. Zaterdag b de grote zaal in- gewyd met een grogt dansfeest. stig uit de klassieke hoek speelt saxofoon, hij is lid van het Ned. Saxofoon Ensemble, J. R. Monterose is een Ameri kaanse saxofonist, Manfred Schoof een Duitse trompetist, verder speelt Erik van Lier bastrombone. Maurice Horst huis, altviool, Arjen Gorter, bas, Maarten van Duinhoven slagwerk en Loek Dikker pia no. Het gezelschap is voor het eerst opgetreden tijdens het Larens jazzfestival dit jaar. Leider is Loek Dikker die ook de composities voor zijn reke ning neemt, al wordt er na tuurlijk voortdurend geimpro- viseerd. Het geluid van de groep is het best te omschrij ven als soul-blues-achtig. De avond begint om half negen. burgemeester Wolters en diens vrouw in, betreedt mevrouw Sterk het nieuwe dorpshub. Op de PT; achtergrond haar man. Op 12 oktober komt de groep Mass Moving weer naar Middelburg op uitnodiging van Jeugd en Muziek. Deze groep waarmee Middelburg kennis heeft kunnen maken tijdens de manifestatie „Muziek op straat" (de Venus van Milo die al rijdend op het wegdek werd afgedrukt) komt met een heel nieuw projekt. Om half acht 's avonds is Jazz-en- iedereen welkom in de hal semble bestaat uit acht men- van het stadhuis, waar via een sen: Leo van Oostrom, afkom- televisie scherm gevolgd kan worden wat er in de volgende uren gebeurt in de Vleeshal van het stadhuis. Daar zullen ongeveer twintig mensen, tien van de groep Mass Moving en tien Middelburgers een vis- maaltijd met alles wat er bij hoort naar binnen slaan. Deze „vreters" worden op een gege ven ogenblik ingesponnen met een doorzichtige stof. Alles, eten en mensen, wordt bedekt met een webachtige laag die hard wordt. Waar de mensen een tijd onder blijven zitten. Het Is het Human Incubati on project, waarvan de bedoe ling pas 12 oktober tydens het gebeuren duideiyk zal worden gemaakt. De eters zullen hun web die avond verlaten, maar de vormen die van het vreet- festyn zyn gemaakt biyven nog veertien dagen in de vleeshal staan. Het hele ge beuren wordt op video opge nomen en zal tydens die veer tien dagen opnieuw te zien zyn. MIDELBURG De Mid- Architekt P. C. delbune Welzynsraad wil de heeft vier plannen Middeurgers meer betrekken voor het Abdijplein en die by d verbeteringen van het zijn 4 en 5 oktober te zien op Abdyein. Daar wordt overi- het bureau van de Welzijns- gens I aan gewerkt. Maar, zo raad aan de Dam 59. Dat bu- vtndt de Welzynsraad, de reau is voor bezichtiging van Midcburgers moeten toch de plannen open van 10-5 uur nog an Ideeën kunnen geven en van 7 tot 9 uur. Op een overfat bet plein zou moeten van die avonden zal architect Dekker gemaakt H Het internationaal MIDDELBURG Het pro vinciaal Opbouworgaan Zee land en het Economisch Tech nologisch Instituut (ETI) voor Zeeland bestaan in 1973 alle twee 25 jaar. Besloten is om het jubileum van de beide instellingen tege lijk te vieren. Dat gebeurt met een jubileumbijeenkomst in de Middelburgse Schouwburg op 5 oktober. HootdDcsianudeel van deze viering zijn de inlei dingen en de forum discussie daarna over: „de inbreng die de beide instellingen hebben in de ontwikkeling van de Zeeuwse samenleving". De forumdiscussie staat on der leiding van commissaris van de koningin mr. V an Aartsen. VLISSINGEN „Men ne me twee handdoeken, zeep en twee uur de tyd" en... uw saunabad in de Scheldestraat kan beginnen. In de oude zaak van Hoorainck, Scheldestraat 7, hebben de heer en mevrouw Hardenberg na zeer grondige verbouwing een nieuwe sauna ingericht en de oude aan de Irislaan gesloten. Al drie jaar zijn zy met dit saunabedryf bezig, waarby zy beiden ook ho vooral, want tenslotte is deauna van Finse afkomst, eisn prettige verlichting. De re-"uimte heeft een gezelli- gdar, waar koffie en fris- djten worden geschonken. E verplichte „zweetkamer- tj helemaal uit hout opge- tten, bezit inderdaad een tipiratieverwekkende tem- jtuur. Binnenkort komt er i nog een afgeschermd bin- plaatsje gereed waar hal- vege het „ritueel" even de bevoegd zyn om sportmassage te geven. De belangstelling «nlucht kan worden opge- voor het saunabad schynt nog ven- ^en '~ie's en halters steeds groeiende te zyn. De in klaar voor degenen, die heer Hardenberg: „In het be- a conditie nog meer willen gin had ik nogal op de sport- beteren. Een los bad komt mensen gerekend, maar van f8,50 en een tien-knippen die kant komen er niet veel. art °P f65-* Voor dames js Wel wat topsporters, die zien sauna geopend op dinsdag er het nut van in, maar verder woensdag van 9.00-12.00 en krijg ik veel vermoeide za-' woensdag- en donderdaga- kenmensen, die thuis geen tyd'nd van 18.00-23.00 uur. Voor hebben om te relaxen". °P maandag van 14.00- '.00 uur, dinsdag van 18.00- De inrichting van deze nieu-3.00, vrijdag van 17.00-23.00 we sauna ziet er ook erg rustUr en zaterdag van 9.00-12.30 gevend uit. Natuurlijk veen van 13.30-18.00 uur. Dekker proberen zelf aanwe zig te zijn om zijn plannen uit de doeken te doen. Achterliggende gedachte van de Welzynsraad om met deze plannen op tafel te ko men is, dat zy vindt dat het plein beslist geen enclave (een vreemd gebied) voor de Mid delburgers mag worden. ~v VLISSINGEN De Vlls- singse accordeonvereniging „Accordeola" vertrekt zater dag 6 oktober 1973 naar het wereldconcours voor accordeon orkesten in Bonn (Duitsland) om in de ere-afdeling haar krachten te meten met andere orkesten in deze klasse. Aan dit evenement nemen 248 orkesten deel uit 8 landen van Europa. Dank zij het har de werken van leden en be stuur en de medewerking van de Vlissingse Culturele Ge meenschap is dit grote gebeu ren verwezenlijkt kunnen worden. Hervormde Gemeente Vlisslngen Israël-zondag. Dienst der Offeranden: 1. Eredienst, 2. Diakonie, 3. Bij de uitgang: kollekte voor Kerk en Israël St. Jacobskferk: 10 uur ds. F. S. Kloosterman. Dienst van Schrift en Tafel. 17 uur Geen dienst; Johanneskferk: 9.30 uur ds. L. de Liefde, 19 uur Bijzondere Jeugd dienst. Open Hof (Paauwenburg) 9.30 uur ds. Y. van der Schoot. Gezamenlijke dienst. Ophir: 10.45 uur ds. H. N. Bierman, van Breda (Commissie voor de Vrijz. Hervormden en Rem. Kring); Bethedda: 10 uur ds. P. Fagel, Prot. ziekenhuisdienst. VLISSINGEN Afgelopen donderdag kon men een glimp opvangen van de oude kade muur in de Spuistraat, die met de demping in 1909-1910 on der de grond werd gestopt. Na het slopen van het laatste huis aan de Noordstraat is de ge meente nu begonnen de grond hier bouwklaar te maken voor de grote flat, die aan deze zijde het Spuiplein gaat be grenzen. I.v.m. een palenplan voor de flat was het nodig weer eens te weten, waar die kademuur nu precies ligt en waar die Spuihaven eindigde. Toen het stuk muur aan de kant van de Noordstraat bloot kwam, was het een verrassing, dat ongeveer 3Vj meter daar achter nog de resten van een houten beschoeiing waren te zien. Uitvoerder J. M. Naerebout (geen afstammeling van Frans, maar van diens broer Jacob). Waarschijnlijk hebben ze, toen dat hOuTen beschoeing ging vervallen, er een muur als vervanging voor geplaatst. De kademuur aan de overkant hoeven we niet bloot te leg gen, maar ik denk, dat die onder die Jugendstil-huizen loopt, de zogenaamde Fagge- woningen". Met dat laatste is de heer N. Veldhuis, gemeente-archivaris, het niet eens: ,,Die Spuihaven is niet zo breed geweest, die kademuur ligt nog voor die Belgische huizen. Van de juis te ligging moeten er trouwens in het archief nog kaarten zijn. „Men ging destijds tot dempen over, omdat de haven door dichtslibbing vrijwel on bruikbaar was geworden. Er lagen nog wel eens vissers schuiten, maar de stank van het water was onverdragelijk en het rattengevaar breidde zich uit. VLISSINGEN - Voor dege nen, die niet in de gelegenheid geweest zyn om op de ten toonstelling „REGIO-LEGIO" de stand van de technische bibliotheek te bezoeken, be staat thans nog de kans kennis te nemen van deze presenta tie. In een lokaal naast de biblio theek in het gebouw van de H.T.S., Edisonweg 4 te Vlissin- gen, is de stand - uitgebreid met enkele vitrines - nog eens te bezichtigen van 8.00 tot 17.00 uur en vrijdags avonds van 19.00 tot 21.00 uur. uur. Zoals reeds eerder gemeld, wordt een beknopt overzicht gegeven van de activiteiten van de bibliotheek en van de verkrijgbaarheid van de tijd schrift-literatuur. De tentoonstelling is, even als de bibliotheek, gratis toe gankelijk. Zevende-dags-Adventlsten. geen opgave Evang. Lutherse Gemeente, geen opgave Geref. Kerk Vlissingen. 7 okt. Petruskerk: 9.30 Ds. Brinkman en 17.00 Ds. Genuït; Open Hof: 9.30 Ds. v. d. Schoot en 17.00 Ds. Brinkman Chr. Geref. Kerk Vlisslngen. 7 okt. 9.30 en 17.00 Ds. Maris Geref. Gemeente. 7 okt. Vlissin gen: 9.30 en 16.30 Ds. Snoep Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 7 okt. Souburg: 10.00 leesdienst; Vlissin gen: 14.30 Ds. Schelling Geref. Kerk Souburg. 7 okt. 10.00 Ds. Vanhaelen en 17.00 Ds. v. Stam Herv. Gemeente Souburg, geen opgave Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen. 7 okt. geen dienst Kristen Zuid Molukse Kerk. 7 okt. Souburg: 15.00 Ds. Fader; Koude- kerke: 12.00 Ds. Fader R.K. Kerk. 6-7 okt. O.W. Souburg, Martinuskerk: zaterdag avond 19 u. en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singel: zaterdagavond 19 u. zondag 8.30 u.; 10 u. dameskoor; 11 u. voor de Fransen; 12 u. herenkoor Gregoriaans. R.K. Kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, za.h avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen elke zondag 9.45 uur en elke woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Pinksterkapel, Emmastraat 10, Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur. Leger des Heils, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool 19.30 uur, getuigennissamenkomst, woensdag 13.30 uur, filmvoorstelling voor kinderen. Anglican Church. Service every Sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer'7.30 p.m. in The. Missions to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc. in het wijkgebouw Zuiderbaken, Middelburg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J. M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanaf 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. Verloskundige. Voor 6 en 7 okt. Mej. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775 Dierenarts. Voor 6 en 7 okt. I. C. Klok, tel. 01188-1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen. Voor 6 en 7 okt. Zr. v. Sabben, Sottegem- straat 22, tel. 2914. Oranje-Groene en Wlt-Gele Kruis. Voor 6 en 7 okt. geen opgave Groene, Oranje-Groene en Wlt- Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 6 en 7 okt. W. Verhagen- Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 01183-1541 Doktersdienst Middelburg, zater dag 6 okt. van 0.0024.00 dokter v. d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 5343; zondag 7 okt. van 0.00 24.00 dokter Pel, Rouaansekaai 11, tel. 6659 Middelburg JZ: Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schram azie onder Souburg, Amemuiden en Nieuw land Apotheek. Van vrijdag 5 okt. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 12 okt. v.m. 8.30 Apotheek L. v. d. Boogert, Winkelcentrum Dauwen daele. PSVG (Prot. Stichting Verant woorde Gezinsvorming). Spreekuur 20.00-21.00 uur: tel. 01100-8194 5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Middel burg, Noordpoortplein 2. Middelburg. 7 okt. 11.30 Foyer Schouwburg: Koffieconcert. Rijks archief: tentoonstelling Spiegel van Behoudenis. 10 okt. 20.00 City Theater: Film „Dood in Venetië". Antwerpen. Kon. Vlaamse Opera. 5 okt. 20.00 Lente parade; 6 okt. 20.00 „De Vliegende Hollander"; 7 okt. 14.30 en 20.00 Lente «parade Gent. Kon. Opera. 5 okt. 20.00 „Sissy"; 7 okt. 14.30 Elektra en 20.00 „Sissy" donderdag 4 okt. 6.38 en 19.16 vrijdag 5 okt. zaterdag 6 okt. zondag 7 okt. maandag 8 okt. dinsdag 9 okt. woensdag 10 okt. 7.41 en 20.24 8.55 en 21.38 10.08 en 22.47 11.15 en 23.46 12.06 en 0.32 en 12.45 Vlissingen. zaterdag 6 okt. van 0.00-24.00 dokter Sluijter, Juliana- laan 7, tel. 2225; zondag 7 okt. van 0.0024.00 dokter Wartena, Vredehoflaan 8, tel. 3933 Tandarts, zaterdag 6 okt. van 9-10 en zondag 7 okt. van 11-12 G. H. van Bergen, Damplein 37, Middel burg, tel. 01180-2936 Apotheek. Van vrijdag 5 okt. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 12 okt. v.m. 8.30 Apotheek C. P. Last drager, C. v. Perestraat 1, tel. 01183-1593 Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Voor zaterdag 6 en zondag 7 okt. dokter Bloos, Kanaalstraat 70, tel. 01183-1212 Gratis rechtshulp elke don derdag van 19.00 21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180 8001. Iedere vrijdag van 18.30 20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184 6420. Souburg en Ritthem, Wijk centrum Middenhof, Kanaal straat 64, tel. 01183 2019. Foto kringetje van vorige week is gewonnen door mevrouw van der Schaft, Vredehoflaan 40 flat 14, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, Vi pond biefstuk.' Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Bet je Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v.. Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, Vi p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. EN CONNY-GRILL-SERVICE VOOR UW HAMBURGERS, PonvilmntlHC ,w.,ull,nnn mnnU.Mnn

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 11