Meubelpaleis H. de Klerk ging open Westkapelle is 750 jaar stad Gemeente-sekretaris J. Peters vierde 40-jarig jubileum et weten waard Zeeuwse collecte -1 Middelburg in BBC-quiz Kerkdiensten Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Rechtswinkel Informatie centrale Gevonden voorwerpen Foto Kringetje Bejaarden- iniddag weer begonnen MARKT FRITESWAGEN MIDDELBURG TEL. 6522 vervolg van voorpagina Afgesloten VLISSINGEN - „Reeds lange tijd bestond het plan by firma De Klerk, om een geheel nieuw pand te realiseren, maar de directie was het er niet over eens, in welk stads deel dit zou komen, n.l. Paau- wenburg of het oude stads deel", aldus de heer mr. J. Brautigam in zyn openings woord, gericht tot het gemeen tebestuur en de vele genodig den. „Dit jaar is de firma 25 jaar te Vlissingen gevestigd en on ze zaak is een belangrijk aan knopingspunt geworden. Nu onze firma binnenkort 100 jaar bestaat, is het fijn, dat we nu ons nieuwe pand in dit stads deel mogen openen". De heer Brautigam gaf een kleine voorgeschiedenis, aleer het be sluit bij de directie vast stond. „U, geachte toehoorders, kent in Vlissingen mistige da gen. Ook wij zaten met de bouw van dit pand ook wel eens in de mist. De mist is opgetrokken en we prijzen ons gelukkig een goede keuze te hebben gedaan. De volle me dewerking van de plaatselijke autoriteiten danken we voor deze steun. Na 9 maanden staan we hier in een bedrijf, dat een van onze grote zaken is in den lande". Spreker bracht dank aan de bouwers van dit huis en zeker ook veel dank aan het perso neel voor de toewijding en ijver betoond. Te voren had burgemeester drs. Th. J. Westerhout met het doorknippen van het rood-wit- te lint de zaak officieel geo pend. In de bovenzaal richtte hij het woord tot de heren van de directie. De burgemeester be gon met te zeggen, dat op 13 december van het vorig jaar de eerste paal de grond in ging en nu na ongeveer 9 maanden staat hier een be drijf, dat een sieraad voor de Spuistraat mag genoemd wor den. Veel succes wenste hij voor nu en in de toekomst. Architect Tuinhof gaf een technische uiteenzetting van de totstandkoming van dit mooie pand. Als laatste spreker kwam naar voren de heer Van Strien, die als chef zijn dank bracht aan de directie voor het realiseren van zo'n mooi meu belbedrijf. „Aan ons de plicht het. waar weten te maken om het kooplustige publiek die service te geven, die het be drijf ten goede komt. Het per soneel heeft in de afgelopen dagen op volle toeren gewerkt om op tijd deze opening te laten geschieden", zo zei hij. Namens hen bood de heer Van Strien de directie een elektri sche klok aan. Naast het feesteiyk onthaal voor de genodigden, bedacht de directie na veel onderzoek, alle lOO'jarigen en ouderen in Zeeland met een presence. Hiervan kan onze stadgenoot de heer Buys getuigen, hy werd niet vergeten. In de TOTO BACK morgenuren van de openings dag, overhandigde de heer De Wolf, secretaris van de direc tie, een 30-tal grote taarten aan de directie van het bejaar dentehuis „Ter Reede", een bewys, dat de heren directeu ren van de firma H. H. de Klerk en Zonen sociaal voe lende mensen zyn, welke de bejaarden een goed hart toe dragen. men meer aan historische op tochten dan wij. De keuze is daar veel groter en het huren voordeliger. Want we hebben zo'n 650 pakken nodig, waar van er ongeveer 400 door par ticulieren zyn besteld. De rest is allemaal bestemd voor de optocht. „De historische optocht, die 's middags een route van ne gen en een halve kilometer door de stad zal maken, vormt het hoogtepunt van de feest dag. De heer Dieleman: „We verwachten, vooral met mooi weer, érg veel bezoekers. De stad zal zaterdag vry van al dat rydend blik worden ge houden en het publiek kan zyn auto by de Zeedyk kwyt. Speciale parkeerwachters zul len zorgen, dat het daar goed geregeld wordt. Veertien wa gens, die elk een voorval of episode uit de historie van Westkapelle uitbeelden, ryden mee in de optocht. Om de stemming erin te houden lo pen daartussen nog enkele muziekverenigingen en nujo - rettecorpsen. Praktisch het he le West kap pelse verenigingsle ven zal meedoen aan de op tocht tot het Westkappelse Da meskoor toe. Het is wel zaak om by het kyken naar de stoet de feestwyzer in de hand te hebben, want anders zuilen de meeste voorstellin gen onbegrypeiyk zyn. ,Niet iedereen weet dat in 1540 de grote Karei V in zyn func tie van graaf van ^Zeeland een bezoek heeft gebracht aan Westkapelle. Hy kwam zich op de hoogte stellen van de vorderingen, van de dykwer- ken en deelde daarby gouden dukaten aan de dulkwerkers uit als drinkgeld. Deze scène VLISSINGEN Sinds kort is de wekelijkse bejaarden middag in het Open Hof weer begonnen. Iedere dinsdagmid dag van twee tot vijf uur zijn alle 65-plussers uit Paauwen- burg welkom op deze, speciaal voor hen, georganiseerde mid dag. Behalve praten, kan er van alles gedaan worden, zoals kaarten, sjoelen en gezel schapsspelen. Tot nu toe was de opkomst in het nieuwe seizoen zeer matig, waar het mooie weer misschien wat schuld aah heeft gehad. Voor de zomerva kantie was deze vaste middag namelijk zeer in trek gekomen bij veel ouderen in deze wijk. wordt op wagen acht uitge beeld. *8 Ochtends om 10.00 uur begint de Feestdag al met de aankomst van Graaf Florls IV en zyn gemalin. Per schip uit de richting van Vlis singen gekomen, zullen zy aan land gaan op de plaats, waar vroeger „oud Westcappel" ge legen was. Saluutschoten, af gevuurd van de twee tydeiyk opgerichte stadspoorten, zullen over de stad weerklinken. De vrouw van de schout biedt de sleutel van de stadspoort aan en de graaf met zyn gevolg rydt te paard naar het stad huis. Op de pui van het stad huis vindt dan het belangryke historische moment van de aanbieding der stadsrechten plaats. Iets meer van deze tyd is daarna de reünie van oud- West kap pelaars in het vereni gingsgebouw „Westkappel her rijst". Zeer velen gaven ge hoor aan de oproep in de lan- deiykeen provinciale bladen om deze dag nog eens naar Westkapelle te komen en ou de bekenden te ontmoeten. Voorzitter Dieleman: „De tele foon hier op het stadhuis heeft niet stilgestaan van het gebel van oud-Westkap pelaars. Een oud-torenwachter, onderwy- zers, eigeniyk uit het hele land hebben we reacties ge kregen. Het gebouw wordt goed vol en ft zal een hele toer zyn om ze er weer uit te krygen". Met een groots knet terend vuurwerk zal tenslotte ks avonds de feestdag worden besloten. Het wordt gehouden boven de Kreek en de toe schouwen kunnen bet van de dyk af het beste bekyken- Tussen alle programmapunten door kunnen hongerige en dor stige bezoeken zich laven by enkele kramen op de markt en in een grote consumptietent. Wat het verkeer betreft zal. zoals hierboven al is gezegd, Westkapelle de hele zaterdag voor alle verkeer gesloten zyn. Feestgangers moeten de richtingsborden volgen naar de parkeerplaatsen op en onder aan de zeedyk. Er is voldoen de ruimte en men komt vlak in de buurt van de feesteiyk- heden te staan. Voor het door gaande verkeer, komende van de richting Biggekerke, staat by de Kaasboerhoeve al aan gegeven, dat men via Mells- kerke en Aagtekerke moet ry den om niet in de stroom van Westkapellegangers terecht te komen. Ook in Domburg wordt men er dan.v. borden op attent gemaakt, dat het doorgaande verkeer het beste via Aagtekerke-Meliskerke kan ryden. H Zevende-dags-Adventisten. 29 sept. Middelburg: 11.00 Ds. N. Kooren; Vlissingen: 9.15 idem. Evang. Lutherse Gemeente. 30 september Middelburg: 9.00 Ds. Nierop; Vlissingen 10.30 idem. Geref. Kerk Vlissingen. 30 sept. Petruskerk: 9.30 Ds. v. d. Schoot (gemeenschappelijke dienst) en 17.00 Ds. Groeneveld; Open Hof: 9.00 Ds. Groeneveld en 17.00 Ds. Genuït; Johanneskerk: 9.30 Ds. Gen uit (gem. dienst). Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 30 sept. 9.30 en 17.00 Ds. Maris. Geref. Gemeente. 30 sept. Vlissingen: 9.30 en 16.30 Ds. Snoep; Meliskerke: 9.30 en 14.30 Ds. Weststrate; Aagtekerke: 9.30 en 19.00 Ds. v. Vliet; Oostkapelle: 10.00 en 14.30 Ds. Driessen; Middelburg C.: 9.30 en 18.30 Ds. Zijderveld; Middelburg Z.: 10.30 en 19.00 leesdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 30 sept. Souburg: 9.00 Ds. J. Slotman; Vlissingen: 16.30 idem. Geref. Kerk Souburg. 30 sept. 9.30 en 19.00 Ds. Kloppenburg. Herv. Gemeente Souburg. 30 sept. W.S.: 9.00 Ds. v. d. Heide; O.S.: 9.30 Ds. Dorgelo en 19.00 Ds. Kloppenburg (interkerkelijk). Doopsgezinde Gemeente Vlissingen: 30 sept. 9.30 Drs. v. Duin. Kristen Zuid Molukse Kerk. 30 sept. O. Souburg: 11.30 Oud. S. Waisapy; Koudekerke: 14.00 Ds. Fader. R.K. Kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, za.h avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30 uur. Zoutelande, toeristenkerk Bosweg 48, 19 aug. t.m. 30 sept. zondag 10.00 uur. Voile Evangelie Gemeente Misslagen elke zondag 9.45 uur en elke woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Pinksterkapel, Emmastraat 10, Missingen, iedere zondag 14.30 uur. Leger des Heils, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool 19.30 uur, getuigennissamenkomst, woensdag 13.30 uur, filmvoorstelling voor kinderen. Anglican Church. Service every sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in The Missions to Seamen Chapel Scheldepoort Missingen Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc. in het wijkgebouw Zuiderbaken, Middelburg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J. M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanaf 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. R.K. Kerk O.W. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen. 29-30 sept. O.W. Souburg: Martin uskerk: zaterdagavond 19 u en zondag 10.30 u. Paauwenburg, Open Hof: zondag Hoeveel handen mevrouw en de heer Peters J.l. vrijdag hebben moeten drukken, is by benadering niet te schatten, maar wei stond er na de offi ciële huldiging, van 17.00 tot ongeveer -18.00 uur eeh grote file te wachten, om hun wel gemeende gelukwensen persoon- ïyk aan te bieden. Te ongeveer 15.45 uur was de raadszaal gevuld met een MIDDELBURG - „Door Zeeuwen voor Zeeuwen" is het motto van de Zeeuwse col lecte, die tussen 1 en 7 okto ber weer in de hele provincie wordt gehouden. De organisa toren van deze collecte, de Zeeuwse Vrouwenraad en de Stichting Zeeland, sturen de collectanten langs alle huizen om geld op te halen voor vele „goede doelen" in Zeeland. Collecteren is de laatste ja ren steeds minder aantrekke lijk geworden. De leden van de Zeeuwse Vrouwenraad, die elk jaar dit werk op zich ne men, worden wel eens minder vriendelijk aan de deuren ont vangen. Zij doen dan ook een dringend beroep op iedereen te te bedenken, dat zij niet voor zichzelf collecteren. „Een stuiver of dubbeltje met een vriendelijk gezicht gegeven doet al wonderen". groot aantal genodigden, w.o. oud-burgemeester mr. B. Kolft. Deze bijeenkomst was belegd ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van gemeentesecretaris J. W. Pe ters. Na een welkom tot de aan wezigen, begon burgemeester Westerhout te zeggen, dat het voor hem een bijzonder pretti ge daad was, de secretaris ge luk te wensen met deze mijl paal. „Vroeg begonnen aan de studie, is hij van volontair opgeklommen tot een hoger ambt, In de l'/i jaar", aldus de burgemeester, „dat ik het ge noegen heb met hem samen te werken, is het mij gebleken, te doen te hebben met een ambtenaar met grote kennis van zaken, die hem een eigen persoonlijkheid geeft. Nu, ge achte heer Peters, vervult u 40 jaar dit prachtige ambt, moge het u gegeven zijn nog vele jaren te mogen werken voor het welzijn van onze stad". Namens de raad sprak de heer J. J. Kempe: „15 jaar als secretaris is geen groot getal. Maar aangezien in dit vak men meermalen moet roule ren, is het wel van belang, dat uw 40-jarig jubileum heden met alle luister wordt her dacht. We danken u voor de goede samenwerking, u heeft altijd een gewillig oor voor de heersende problemen. Blijft een goede loods met een be houden vaart voor het ge meentewerk". De heer Geluk, loco-secreta ris weet van naby hoe de heer Peters zyn arbeid verricht: „Alle kleine of grote proble men worden door hem met zorg behandeld. Moge het u gegeven zyn nog lange jaren uw werk voor de gemeente te verrichten, is de wens van het gemeentepersoneel". Verder voerden het 'woord de directeur van gemeente werken, de heer Stam, en bur gemeester Huber uit Goes. Al le sprekers boden nuttige ge schenken aan. Na al de goede wensen, geschenken en bloe men, dankte de heer Peters voor deze grootse huldiging, ook namens zyn vrouw. MIDDELBURG - Op donderdag 4 oktober a.s. zal de van „Dixhoom brigade" te Middelburg een nieuwe cursus „zwemmend redden" starten voor volwassenen. Aangezien een training van één uur voor vele volwassenen een te zware opgave blijkt te zijn, zal voorlopig gestart worden met een half uur training en wel iedere donderdagavond van 21.45 u. tot 22.15 u. n.m. in het zwembad Poelend aele te Middelburg. MIDDELBURG - Het Dr. W. Gehrels instituut te Amsterdam, zal op 2 oktober a.s. van 19 u. tot 21 u. n.m. een cursus starten in de muziekzaal van de Rijks Pedagogische Academie, Lange Noordstraat 29 te Middelburg. Deze muziekcursus in algemeen vormend muziek onderwijs voor de basisschool, zal gedurende 40 weken gegeven worden door de heer H. W. Maul, muziekdocent van bovengenoemde academie. MIDDELBURG - De Bri tish Broadcasting Corporation zal volgend jaar een radiopro gramma uitzenden onder de ti tel „Twin Town Quiz". In die quiz zullen teams van drie personen tegen elkaar uitko men van steden in Engeland en op het vasteland van Euro pa, die vriendschappelijke be trekkingen met elkaar onder houden. Ook Middelburg en Folke stone zijn uitgenodigd aan deze quiz deel te nemen. Het is de bedoeling dat de steden die met elkaar jumeleren ook in het quiz-strijdperk tegen el kaar zullen uitkomen. Uitein delijk zullen een Engels en een Europees team, die de hoogste scores hebben bereikt, in de finale tegen elkaar uit komen. De vragen zullen o.a. betrekking hebben op de ken nis van eikaars land. Er zijn voorts geluidsvragen, muzikale vragen, terwijl ook de algeme ne kennis van de deelnemers zal worden getest. De opna men zullen in maart 1974 wor den gemaakt. De eerste uit zending zal te beluisteren zijn op woensdag 3 april 1974 om 19.00 uur. De producer van deze Twin Town Quiz is Mi chael Tuke-Hastings, die Mid delburg t.z.t. zal bezoeken voor het treffen van nadere regelingen. 11 u. (niet om 19 u. maar in Singelkerk). Missingen Singel: zaterdagavond 19 u. zondag 10 u. dameskoor en 12 u.; 19 u. Oecumenische V re des dienst m.m.v. het jeugdkoor o.l.v. dhr. v. d. Dries. Missingen, zaterdag 29 sept. van 0.0024.00 dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 2190; zondag 30 sept. van 0.0024.00 dokter Bom, Badhuisstraat 45, tel. 2233. Tandarts, zaterdag 29 sept. van 910 en zondag 30 sept. van 11 12 A. H. Oort, Tobagolaan 6, Missingen, tel. 01184-4390. Apotheek, van vrijdag 28 sept. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 5 okt. v.m. 8.30 Apotheek J. H. Tan- Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Huisartsen Souburg, Amemulden en Nleuwland. Voor zaterdag 29 en zondag 30 sept. dokter Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182- 1340. Dierenarts. Voor 29 en 30 sept. L. Jobse, tel. 01188-1443. Verloskundige. Voor 29 en 30 sept. mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838. Groene Kruis Missingen. Voor 29 en 30 sept. Zr. Radstake, Sottegemstraat 22. tel. 2914. Wit-Gele en Oranje-Groene Kruis. Voor 29 en 30 sept. Zr. Geldof, Groen v. Prinstererlaan 116, tel. 3120. Groene, Oranje-Groene en Wit- Gele Kruis te Souburg en Rltthem. Voor 29 en 30 sept. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183- 1843. Doktersdiens tMiddelburg. zaterdag 29 sept. van 0.0024.00 dokter Schram, tel. 4664; zondag 30 sept. van 0.0024.00 dokter de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Middelburg Z.: Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 28 sept. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 5 okt. v.m. 8.30 Apotheek W. K. Hummel en, Markt 69. PSVG (Prot. Stichting Verant woorde Gezinsvorming). Spreekuur 20.00-21.00 uur: tel. 01100-8194 5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Middel burg, Noord poortplein 2. Middelburg. 2 okt. 20.00 Schouwburg: Ned. Operastichting met II barbiere di Siviglia. Tentoonstellingen, t/m 30 sept. Vleeshal Stadhuis Middelburg: Werk van de familie Middelhoek uit Brielle; t/m 20 okt. Rijksarchief: Spiegel van Behoudenis; t/m 28 sept. Vlissingen Dienstencentrum Bachten Reede: Fototentoonstelling „Missingen vroeger". Hoogelande. 3 okt. 20.00 Diapresentatie Oud-Walcheren. Antwerpen. Kon. M aam te Opera. 28 sept. 20.00 „Het Liefdeselixer"; 29 sept. 20.00 „Lenteparade"; 30 sept. 14.30 „Liefdeselixer" en 20.00 „Lenteparade". Gent. Kon. Opera. 28 sept. 20.00 Andra Chenier; 30 sept. 14.30 Sissy en 20.00 Andra Chenier; 3 okt. 20.30 Brentano Liederen (Richard Strauss). Vlissingen. Reünie van de oud- leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Vrijdag 19 oktober: film, ledenvergadering, dansavond. Zaterdag 20 oktober: Autorally, kinderfeest, volleybal-, vis- en schaakwedstrijden, excursie, diner, grote feestavond. Donderdag 27 sept. 2.05 en 14.23 Vrijdag 28 sept. 2.39 en 14.56 Zaterdag 29 sept. 3.13 en 15.29 Zondag 30 sept. 3.47 en 16.03 Maandag 1 okt. 4.23 en 16.40 Dinsdag 2 okt. 5.01 en 17.22 Woensdag 3 okt. 5.44 en 18.14 Gratis rechtshulp elke don derdag van 19.00 21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180 8001. Iedere vrijdag van 18.30 20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184 6420. Souburg en Ritthem, Wijk centrum Middenhof, Kanaal straat 64, tel. 01183 2019. VLISSINGEN - Aan het politiebureau in Missingen werd in de week van 12 sept. t.m. 19 sept. aangifte gedaan van de volgende voorwer pen: wit jack, bankbiljet, dames- ring met steen, dameshorloge met goudkl. band, div. sleu tels, gele kinderportemonnee met inh„ twee gouden trouw ringen, knipportemonnee met inh„ spijkerjack, herenbril met zwart montuur en nikke len rand, donkerbl. kinderjas je, damesportemonnee met inh„ zilveren armband, blauw kinderschoentje, plastic tas met gijmspullen, tas van ver rekijker, zwart katertje, zwar te -I- donkerbl. donker bruine dames knipportem., ge ruit damesjasje, oranje kinder zwembroekje, bruin kinder schoentje, m. 20, plastic kin derscooter, bruine damespor- tem. met inh., zwarte poes )kater(. Afdeling gevonden voorwer pen is geopend van maandag t.m. vrijdag van 11.00 uur t.m. 12.00 uur en van 16.00 uur t.m. 17.00 uur. 's Zaterdags van 11.00 tot en met 12.00 uur. Winnares van het fotokrin getje van verleden week Is mevrouw Westerveen, Lage Zelke 83, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, l/i pond biefstuk.' Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Missingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, Vi p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. EN COBUS-SN ACK VOOR UW„GOUDENFRIETJES"

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5