Mr. van Aartsen opende overzichts tentoonstelling „Regio Legio" Evenementen komende week Film- en forumavond in het Open Hof et weten waard Weer UNICEF kaarten te koop jo Kerkdiensten Gevonden voorwerpen Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Rechtswinkel Informatie centrale Foto Kringetje t Is 21 DIN, maakt ook bij weinig licht nog briljante foto's en zit in'n groen doosje- Geen bezem in de mast Vervolg van pagina 1 bij inlevering von uw kleurenfilm v voor ontwikkelen afdrukkenkrijgt u bi j ons sratis n pujj kleurenfilm! Publikatie Maandelijkse Evenementenlijst MARKT FRITESWAGEN MIDDELBURG TEL. 6522 procedure gepaard moet gaan, door de gemeente Vlissingen wordt verzorgd." B. en W. krijgen het geld - onder- houds- en personeelskosten plus nieuwe investeringen aan de Souburgse brug worden op drie miljoen geraamd - dus niet cadeau, want eerst zullen zij die „duidelijke uitspraak" over moeten leggen. Ook com missaris van Aartsen deed bij de opening van „Regio Legio" een uitspraak, die niet overal even enthousiast ontvangen zal worden. Hij vond, weliswaar strikt persoonlijk, dat de in dustriële ontwikkeling die nu op gang is gekomen op be heerste wijze" voortgezet moet worden. Hij zou het betreuren als er nu al een punt achter gezet zou worden. De tentoon stelling zelf geeft een goed beeld van wat er zich in en rond Vlissingen aan industrie ontwikkeld heeft en zich nog ontwikkelt. Vooral het Sloege- bied is goed vertegenwoor digd. In verschillende stands is te zien wat er daar allemaal in de verte in die grote fa briekshallen gebeurt en wat het eindresultaat is. Ook voor bezoekers, die weinig techni sche kennis bezitten, is de uit stalling min of meer begrijpe lijk. De stands van de nieuwe Total Raffinaderij zal hen misschien het meeste aanspre ken. Hier staat een grote ma quette opgesteld van hoe het bedrijf er uit zal zien, als het begin 1974 van start gaat. Er blijkt veel aandacht te zijn besteed aan het uiterlijk van deze industrie. Zo zullen bv. de grote olietanks in een vro lijk kleurtje worden geschil derd. De bedrijfsveiligheid en de milieuhygiëne heeft geen enkel bedrijf uit zijn stand durven weglaten. De „Schel de" toont de fraaie pakken, die haar eigen brandweerlieden kunnen beschermen tegen de meest heftige vuurzeeën. Pe- chiney heeft een grote kaart van Midden-Zeeland hangen, waar met lichtpuntjes de meetpunten van luchtveront reiniging aangegeven zijn. Een controle-auto rijdt regelmatig langs deze posten, die op duiventillen lijken Op het eerste gezicht een beetje vreemde eend in de byt is de stand van de Technische Bibliotheek aan de Edisonweg. Maar uit het uitgestalde foto materiaal biykt, dat de meeste industrieën veel gebruik ma ken van deze service, die Vlis singen hun kan bieden. Sinds mei van dit jaar bv. geeft deze bibliotheek een zgn. Li teratuur Bulletin uit. Iedere twee weken wordt hierin een overzicht gegeven van de ont vangen tydschriften en hun inhoudsopgave. Op de exposi tie zyn verder nog steeds te HoUand N.V. De tentoonstel zien van de gemeente Vlissin- ling is nog tot en met zondag gen het Havenschap en de 16 september geopend in een N.V. Haven van Vlissingen, de tent aan het Bellamypark. PZEM, de WMZ en Hoechst Openingstijden dagelijks van - - TOTO BACK Commissaris van Aartsen ty- dens de opening van „Regio Legio". 's middags twee tot 's avonds negen uur. De toegang is gra tis. VLISSINGEN - Ook deze week staat er nog het een en ander op het programma in het kader van de „honderdja rige" feesteiykheden. Vrydag 14 september treedt in het Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat het Cabaret Rients Gratama op met het nieuwe programma „Groeten uit Pingjum". Aanvang 20.00 uur. Kaarten f 3,50 zyn ver krijgbaar by de VW Paul Krugerstraat en aan de zaal. Zaterdag 15 september om 20.00 uur geeft in het Vlis- singse Ontspanningscentrum in de Hellebardierstraat de Gro ningse popgroep Solution een concert in samenwerking met Kazimierz Lux. Deze ex- Brainbox-zanger zal eerst veertig minuten optreden en vervolgens de groep Solution. De avond wordt besloten met een gezameniyk optreden van Solution en Kazimierz Lux. kaarten 3,50 zyn ver krijgbaar by de WV en aan de zaal. Van 15 september af zal het voormalige pand Bisschoff in de Walstraat onderdak geven aan de Fototentoonstelling „Vlissingen Nu". In contrast met de tentoonstelling „Vlis- sin|en Vroeger" zijn hier al leen maar foto's in groot for maat van het hedendaagse Vlissingen te zien. Het is een selectie uit inzendingen van jongeren tussen de 12 en 20. De tentoonstelling is tot en met 23 september iedere dag, behalve zondag, van 15.00 21.00 uur geopend. Nog tot en met aanstaande vrijdag kan men in het Dien stencentrum „Bachten Kom- me", Badhuisstraat 64, een kijkje nemen in het Vlissingen van rond de eeuwwisseling. Daarna verhuist deze tentoon stelling naar het Dienstencen trum „Bachten Reede" aan de Vredehoflaan, waar zij nog twee weken blijft. Het is een goed idee ge weest deze verzameling van meer dan honderd oude foto's juist in de twee nieuwe dien stencentra ten toon te stellen, waar iedere middag veel 65- het huidige park. Het vormde toen ook een veel betere ac commodatie voor de kermis, die in die tijd een hoogtepunt van het jaar geweest moet zijn. Al dit soort informatie is zeer welkom bij de samenstel ler van de tentoonstelling. De heer Gittenberger vindt het namelijk wel eens moeilijk bepaalde punten uit het oude Zo zag de voorloper van het Bellamy .park eruit voor de demping. Op de E—"-tergrond de doorgang naar de Idige Spuistraat. ui rum Wh i m gratis st.jacobsstr. 27.vlissingentel2336 plussers binnen stromen. Al bij het inrichten kreeg foto graaf Franz Gittenberger uit Breskens veel commentaar van bejaarde sociëteitsgangers te horen. Velen herkenden al lang verdwenen plekjes uit hun jeugd, waar je toen nog zo fijn kon spelen. Er werden herinneringen aan de „grote zandbak" opgehaald, die ont stond bij demping van het wa ter, dat het huidige Bellamy park in tweeën sneed. Op een foto is nog te zien, dat er daarna een plein ontstond, dat er veel gezelliger uitziet dan stadsbeeld goed te lokaliseren. Via een verhaal in de Schelde- bode kwam hij destijds in contact met de heer H' Hen- drikse uit Koudekerke, een verwoed verzamelaar van ou de ansichtkaarten. Hij begon afdrukken van deze kaarten te maken en zo langzamerhand ook van andere kaarten, die hij in bruikleen kreeg. Zijn verzamelgebied strekt zich nu zo ongeveer over heel Walche ren en West Zeeuws Vlaande ren uit. Hij hield al tentoon stellingen over o.a. oud-Aar denburg en Biervliet, maar Vlissingen was nog niet aan de beurt geweest. De foto's zijn in groot formaat afge drukt, wat het kijken, zeker voor bejaarden, veel makkelij ker maakt. De heer Gitten- berg: „De kwaliteit van de kaarten is vaak zo slecht, dat ik met urenlang retoucheren de vergroting toonbaar moet maken. Het kost me wel erg veel tijd, maar het is een hob by, die ik graag doe. Het gaat me ook niet om het zelf verza melen van die ansichten, maar meer om wat ik als fotograaf er van kan maken." En wat dat laatste betreft heeft de heer Gittenberger er erg veel van gemaakt. In veel gevallen zou men zeggen, dat hij zestig of zeventig jaar geleden zelf met zijn fototoestel in Vlissin gen heeft rondgelopen. Van het retoucheren is nauwelijks iets te merken. Veel oude plekjes zijn weer zo goed als nieuw. Wel is duidelijk zicht baar, dat bij het uitbreiden van de K.M. „De Schelde" veel aardige plekjes in de oude stad opgeofferd zijn. Het voor malige Stadhuis b.v., dat nu nog op net terrein van de Schelde eenzaam staat te ver vallen, is hier in oude glorie te zien temidden van andere huizen. De uitbreiding van de Boulevard is ook goed te vol gen. Eerst staat daar op een lege plek het statige hotel Bri tannia en geleidelijk aan ziet men de boulevard voller wor den. Liefhebbers kunnen bij de heer Gittenberg van veel fo to's, die op de tentoonstelling hangen, een afdruk in hetzelf de formaat bestellen. „Niet al le foto's kunnen besteld wor den, want bij bepaalde foto's kost het retoucheren me veel te veel tijd". VLISSINGEN - De werk groep Leerhuis gaat morgena vond, donderdag 13 september, van start met het jeugdwerk. Op deze avond, die om 20.00 uur in het Open Hof begint, zal een film worden gedraaid voor jong en oud met na af loop een „koffiediscussie". Vragen, die hierby naar voren komen, kunnen dan voorge legd worden, aan een forum, dat zal bestaan uit: Ir. L.A. van Gelder, de psychologe më- vrouw Kraai, de heer J. Krombeen brigadier van poli tie, ds. v.d. Schoot, Ned. Her vormd predikant en de heer Smit, directeur van de Stich ting Gereformeerd Jeugd werk. De film „De laatste bus" van de Engelse regisseur Keit Deshurst is een korte speelfilm met interviews. In een Engelse stadsbus wordt de conducteur door een paar agressieve jon gens gemolesteerd. De andere passagiers steken geen hand uit om hem te helpen. Hun motieven worden later in in terviews gespeeld. Het is een gegeven, waar iedereen via te levisie, literatuur of in de praktijk wel eens mee gecon fronteerd kan worden. VEERE - „De provincie is zo schoon, dat er geen reden voor een actie is." Voorzitter van de jachtclub Veere, Mr. W. M. Otten, heeft besloten geen gehoor te geven aan de oproep van alle watersport verenigingen in het land om de Nederlandse wateren te reinigen. Aanstaande zaterdag zal deze schoonmaakactie worden gehouden onder het motto „Bezem in de mast", maar Zeeland doet dus niet mee. „We hebben 't nog eens met enkele leden van het Veersemeerschap besproken, maar het is hier heus niet nodig. De Westerschelde is misschien niet zo schoon als de rest, maar dat valt ook nog al mee." Met ingang van vrijdag 28 september a.s. zullen wij iedere laatste vrydagvan de maand een zo volledig mogelijke lijst publiceren van alle evenementen zoals theatervoorstellingen, concerten, lezingen, toneel, etc. met daarbij zo mogelijk enige informatie over deze evenementen. Om tot een zo volledig mogelijke lijst te komen verzoeken wij alle instellingen, verenigingen, organisatoren etc. ons een week van tevoren opgaaf te doen van hun activiteiten, aan Postbus 36, Axel. H Zevende-dags-Adventisten. 15 sept. Middelburg: 11.00 ds H. J. Smit; Vlissingen: 9.15 idem. Evang. Lutherse Gemeente. 16 sept. Middelburg: 9.00 ds Nierop; Vlissingen: 10.30 idem. Geref. Kerk Vlissingen. 16 sept. Petruskerk: 9.00 ds F. J. Dillingh en 17.00 ds Genuit; Open Hof: 9.00 ds v. d. Schoot (gemeensch. dienst) en 17.00 ds Dillingh. Chr. Geref. Kerk Vlissingen: 16 sept. 9.30 en 17.00 ds Maris. Geref. Gemeente. 16 sept. Vlissingen: 9.30 en 16.30 ds Snoep; Meliskerke: 9.30 en 14.30 leesdienst; Aagtekerke: 9.30 en 19.00 leesdienst; Oostkapelle: 10.00 en 14.30 ds Driessen; Middelburg C.: 9.30 ds Zijderveld; Middelburg Z.: 10.30 leesdienst en 19.00 ds Zijderveld. Geref. Kerk (Vrygemaakt): 16 sept. Souburg: 9.30 ds T. de Haan; Vlissingen: 16.30 idem. Geref. Kerk Souburg. 16 sept. 9.30 en 19.00 ds Kloppenburg. Herv. Gemeente Souburg. 16 sept. W.S.: 9.00 ds v.d. Heide; O.S.: 9.30 ds Bergkotte en 19.00 ds v.d. Heide. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen. 16 sept. 9.30 ds Vooistra. Kristen Zuid Molukse Kerk. 16 sept. O.-Souburg: 11.30 ds Fader; Koudekerke: 14.00 Oud M. Siwabessy. Hervormde Gemeente Vlissingen. 16 sept. St.-Jacobskerk 10 uur ds Y van der Schoot, 17 uur geen dienst. Johanneskerk 9.30 uur ds F. S. Kloosterman, 19 uur ds Y van der Schoot; Open Hof (Paauwenburg) 9 uur ds Y van der Schoot Gemeenschappelijke dienst; Walk- Inn 19 uur Jeugddienst (15+); Ophir (Commissie voor de Vryz. MIDDELBURG - Inwoners: van Walcheren kunnen voor de nieuwe UNICEF-kaarten, zeer in trek rond de feestda gen, weer terecht by de vaste adressen. Mevrouw C. van Aartsen-Stap, echtgenote van de commissaris der Koning in Zeeland, startte vorige week dinsdag de jaariykse verkoop actie voor Walcheren door de eerste nieuwe kaarten te ko pen. Ook dit jaar zyn de ver schillende kaarten weer ont worpen door kunstenaars uit allerlei landen. De actie duurt tot januari en wordt vooral ook via scholen en vrouwenorganisaties gevoerd. Vorig jaar bracht het Walcherse comité ongeveer negenduizend gulden bij elkaar. Dit geld wordt door het landelijk comité in Den Haag naar de UNICEF in New York overgemaakt. Dit kinderfonds van de Verenigde Naties besteedt haar inkomsten aan onderwijs, gezondheidszorg enz. voor kinderen over de hele wereld. VLISSINGEN - Aan het politiebureau te Vlissingen werd in het tijdvak van24 augustus t/m 6 september aangifte gedaan van de volgende voorwerpen: gouden herenring met zwarte steen, goudkleurig dameshorloge met nylon bandje, bankbiljet, tafelkleed, plastic teen-slippertjes, klein zwart hondje, ring met beeltenis Kennedy, herenhorloge, goudkleurige medaille, jonge herdershond, setterachtige zwarte hond, boodschappenkarretje, gouden oorbel, hondenriem, klein poesje, drie kleuren-potlood, rode leren band met S.O.S. doosje, heren zonnebril, geel kinderjasje met bruin bont, zwarte poes met wit befje, div. sleutels, rood kinderjasje met gele voering, geruit zakmes, groen trainingsjack,, gouden trouwring met steen, gouden kinderarmbandje met naamplaatje, zonnebril, gouden dasspeld, wit/oranje sportbroekje shirt. Afdeling gevonden voorwerpen is geopend van maandag t/m vrijdag van 11.00 u. t/m 12.00 u. en van 16.00 u. t/m 17.00 u. Zaterdags van 11.00 u. t/m 12.00 u. Hervormden en Rem. Kring) 10.45 uur ds J. van Beek, van Enschede; Ter Reede 19 uur ds H. Groeneveld Dienst voor de bewoners (interkerkelijk); Bethesda 10 uur ds P. Joosse. Ziekenhuisdienst. R.K. Kerk O.W. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen. 15-16 sept. O.W. Souburg Martinuskerk: zaterdagavond 19 u en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u en 19 u. Vlissingen Singel: zaterdagavond 19 u herenkoor, gregoriaans, zondag 8.30 u. 10 u. dameskoor, 12 u. R.K. Kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, za.h avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30 uur. Zoutelande, toeristenkerk Bosweg 48, 19 aug. t.m. 30 sept. zondag 10.00 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissiagen elke zondag 9.45 uur en elke woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Pinksterkapel, Emmastraat 10, Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur. Leger des Heiis, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool 19.30 uur, getuigennissamenkomst, woensdag 13.30 uur, filmvoorstelling voor kinderen. Anglican Church. Service every Sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in The Missions to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentocostal Temple Inc. in het wijkgebouw Zuiderbaken, Middelburg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J. M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanaf 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. Vlissingen. zaterdag 15 sept. van 0.00-24.00 dokter Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 3619; zondag 16 sept. van 0.00-24.00 dokter Bom, Badhuisstraat 45, tel. 2233. Tandarts, zaterdag 15 sept. van 9- 10 en zondag 16 sept. van 11-12 W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180—3320. Apotheek. Van vrijdag 14 sept. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 21 sept. v.m. 8.30 Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 22/24, tel. 2066. Verloskundige. Voor 15 en 16 sept. Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. zaterdag 15 en zondag 16 sept. dokter van Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183—1500. Dierenarts. Voor 15 en 16 sept. I. C. Klok, tel. 01188—1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Wit-Gele en Oranje-Groene Kruis. Voor 15 en 16 sept. Zr. v.d. Ende, Schaepmanstraat 51, tel. 4221. Groene, Oranje-Groene en Wit- Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 15 en 16 sept. W. Minet- Hubers, Zuiderzeestraat 8, tel. 01183—1736. DoktersdienstMiddelburg. zaterdag 15 sept. van 0.00-24.00 dokter Dominicus, Dam 30, tel. 2830; zondag 16 sept. van 0.00- 24.00 dokter Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 2637. Middelburg Z.: Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 14 sept. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 21 sept. v.m. 8.30 Apotheek L. v.d. Boogert, Winkelcentrum Daauwendaele. PSVG (Prot. Stichting Verant woorde Gezinsvorming). Spreekuur 20.00-21.00 uur: tel. 01100-8194 5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Middel burg, Noord poortplein 2. Vlissingen. 14 sept. Scheldekwar tier 20.00 Rients Gratama met „Groeten uit Pingjum"; 14 sept. 20.00 hotel Britannia Openings avond Nutsdepartement Vlis singen; 15 sept. V.O.C. Helle bardierstraat 20.00 optreden popgroep „Solution" m.m.v. Kazimier Lux. T/m 15 sept. tentoonstelling „Rail en Water" in het Sted. Museum; t/m 15 sept. spoorwegtentoonstel ling in de stationshal; t/m 16 sept. „Regio Legio" in tent aan Bellamypark; t/m 14 sept. „Vlissingen Vroeger" in Bachten Komme, daarna t/m 28 sept. in dienstencentrum Bachten Reede t/m 23 sept. Collectie Kröller- Müller in het Stadhuis; van 15 t/m 23 sept. „Vlissingen Nu" in het v.m. pand Bisschoff aan de Walstraat Hoogelande. 14 sept. 20.00 drs M. Hengeveld: De Amsterdamse Mij. voor Stadsherstel. donderdag 13 sept. 2.17 en 14.22 vrijdag 14 sept. zaterdag 15 sept. zondag 16 sept. maandag 17 sept. dinsdag 18 sept. woensdag 19 sept. 2.49 en 14.54 3.21 en 15.28 3.53 en 16.03 4.28 en 16.41 5.09 en 17.23 5.59 en 18.22 Gratis rechtshulp elke donderdag van 19.00-21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende openingstijd onder 01180—8001. Iedere vrijdag van 18.30-20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 64, tel. 01184-6420. Souburg en Ritthem, Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183-2019. De winnares van het Scheldebodekringetje van woensdag 5 september is mevrouw Van Os, Scholstraat 18, Koudekerke. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, Vi pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre- 'clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. 't Gouddoppertje, Walstraat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, FOTO BACK Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, '/j p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. ..ENCOBUS-SNACK VOOR UW,.GOUDENFRIETJES"

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5