F eestelij kheden bereiken hoogtepunt Zeeland helpt Noord-lerland Soos van start Hervatting spreekuren politie Bejaarden gaan naar Deal Bakker Loeff in het Oud-Hollands CCP bereidt zich voor op raadsverkiezingen Kerkdiensten Doktersdiensten CultureleAgenda Gevonden voorwerpen Hoogwater Rechtswinkel Informatie centrale Herden kingsbijeen komst Centrale antenne in de binnenstad Familie - expositie in Vleeshal Dauivendaele begint met koopavonden MARKT FhlTESWAGEN MIDDELBURG TEL. 6522 Vlootschouw VLISSINGEN Deze week zullen de festiviteiten haar hoogtepunt bereiken op de feestelijke herdenkingsbijeen komst in de St.-Jacobskerk. Op 9 september kwam koning Willem UI destijds naar Vlls- singen voor de ofilclele ope ning van het Kanaal door Walcheren. Nu herdenken we die dag op 7 september met de hulp van de Minister van Verkeer en Waterstaat. De volgende dag, 8 september ls er een vlootschouw op de rede van Vlissingen en 4s avonds een geïllumineerde en gepa- voiseerde tocht door het ka naal. Diezelfde avond is er ook een optreden van het cabaret „Zeg het met vrouwen" In het Vestzaktheater. Maandag 10 september ontvangt Vlissingen de Marinierskapel, die in tap- toevorm op het Stadhuisplein zal optreden. Aanvang 20.15 uur. DeVoIksdansgroep Vlis singen" geeft dinsdagavond 11 september om 20.15 uur een demonstratie op de Oude Markt» Deïe-^herde'nking, op vrijdag 7 september begint om 19.00 uur in de St.-Jacobskerk en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Het welkomst- en slotwoord wordt door 'burgemeester Wes terhout gesproken. De Minis ter van Verkeer en Waterstaat drs. Tj. Westerterp zal een korte toespraak houden, waar na oud-burgemeester Mr. B. Kolff de herdenkingsrede zal uitspreken. Het programma wordt muzikaal opgeluisterd door bet Antwerps Thebaans Kwartet en het Vlissings Loodsenkoor. Toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar bij het VVV-kan- toor aan de Paul Kruger- straat. Aan boord van het M.S. „Koningin Juliana" van de P.S.D. zal Commissaris van Aartsen in gezelschap van verschillende genodigden aan staande zaterdag een „groot scheepse" vlootschouw afne men. Om 15.00 uur zal de onderzeebootjager „Gronin gen" van de Kon. Marine de stoet in beweging zetten bij het Nollehoofd en langs de boulevard richting Michiel va ran. Achter haar volgen dan verder een mijnenveger, twee Belgische en twee Nederland se schepen van het loodswezen, enige reddingsboten, vissers vaartuigen, sleepboten en gro te plezierjachten. Aan boord van de „Groningen" bevindt zich een loods, de rest volgt in haar kielzog of vertrouwt op eigen kennis, zoals de vissers vaartuigen. De marine gaat „front over bakboord" maken, want zoals de heer J. Verkiel Adj. Rijks havenmeester zegt: „De Jan nen moeten je aankijken". Voor de avond vaart door het Kanaal heeft de heer Verkiel nu zo ongeveer: 40 45 jacht jes bij elkaar. ..Het moeten er ook niet al te veel worden, want dan ontaardt het in een janboel. We hebben nu klein en groot erbij waarvan het leeuwendeel door Vlissingers wordt gevormd". De tocht, die om 18.00 uur bij de Keersluis brug van start gaat, wordtop gevrolijkt door de muziek van „Vlijt en Volharding". De muzikanten zullen op een duwbak van de Schelde mee varen. De bak is volgeplant met vijftig stoeltjes. De heer Verkiel: „Het gaat een beetje lijken op die film „Fanfare", alleen Albert Mol ontbreekt nog". Aan de Loskade in Mid delburg wordt de stoet feeste lijk ontvangen en zal burge- tocht, die in navolging van de meester Wolters waarschijn- tocht van Koning Willem III lijk ergens aan boord stappen wordt gevaren, beëindigd. om mee te varen naar Veere. Bij de Campveerse Toren vindt VrOllWPll de volgende ontvangst plaats in oude stijl en dan is de Het Vrouwencabaret met Het was zaterdag een win- men een kijkje nemen bij het spannend moment bij derige, maar geslaagde dag concours hippique aan de Van groepsspnngen: zullen ze voor mens en paard. Woelderenlaan. Op de foto een hindernis halen Veel belangstellenden kwa- het deze VLISSINGEN - Afgelopen week ontvingen de bewoners van de Vlissingse binnenstad het gebied begrensd door de Binnenhavens, Paul Kruger- straat, Singel, Badhuisstraat en Coosje Buskenstraat het verzoek om deel te nemen aan een enquête, die het gemeen tebestuur een inzicht moet ge ven in de belangstelling voor de deelname aan een Centrale Antenne Inrichting - CAI - in de binnenstad. De laatste jaren werden her haaldelijk klachten ontvangen over de slechte kwaliteit van de t.v.-ontvangst in de binnen stad. Voor de gemeente is dit aanleiding geweest een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid van aanleg van een CAI voor dit gebied. Bij toepassing van dit systeem van kabeltelevisie is een goe de ontvangst verzekerd. De t.v.-signalen worden daarbij namelijk door middel van een centrale mast via kabels sto- ringvrij gedistribueerd naar de op de CAI aangesloten abon nees. Als verdere voordelen wor den door de gemeente ge noemd een goede radio-ont vangst via de FM-kanalen, geen kosten meer voor aan koop en onderhoud van een eigen t.v.-mast, het verdwij nen van het antennewoud op de daken in de binnenstad, en de mogelijkheid van een aan merkelijke programmaverrui ming. Indien de belangstelling groot genoeg is om tot de aan leg van de CAI over te gaan, is de NV Casema een ven nootschap opgericht door de PTT en enkele grote omroe porganisaties bereid de aanleg en de exploitatie van de CAI te verzorgen. De kosten variëren van plm. f 7,- tot f 10,- per maand. Indien men bovendien bereid is met een bedrag ineens in de exploitatiekosten bij te dra gen, dalen de maandelijkse kosten met f 1,25 per f 100,- bijdrage. De totale aansluit kosten worden geraamd op f 400,- per woning. Wettelijk is men niet ver plicht op de CAI aan te slui ten. Wel schrijft de bouwver ordening voor, dat bij aanwe zigheid van een CAI het ver boden is buiten de woning of ander bouwwerk een eigen t.v.-mast te hebben. Bezit men een dergelijke mast op het tijdstip van aan leg van de CAI dan is het gedurende vijf jaar nog toege staan deze te gebruiken. Na deze termijn moeten ook die antennes van de daken ver wijderd worden. Het gaat in de Vlissingse binnenstad om ongeveer 3500 aansluitingen. VLISSINGEN - Drie groe pen van Noord-Ierse kinderen hebben dit jaar een tjjdje in Zeeland doorgebracht om geestelyk en lichamelijk wat op verhaal te komen. Nog steeds blijft de situatie in Noord-lerland zo, dat men de ze hulp van buitenaf graag aanvaardt. Het Zeeuwse Comi té van de Aktie Hulp Noord- lerland had het plan om dit jaar met Kerstmis een nieuwe groep kinderen hier heen te halen. Uit Noord-lerland kwam echter het dringende verzoek ditmaal een groep be jaarden te ontvangen. Voor een dergelijke ont vangst moeten natuurlijk weer de benodigde financiën bijeen gebracht worden. De werk groep Vlissingen heeft daarom contact gezocht met de markt kooplieden van de vrijdag markt. Deze bleken direct be reid mee te werken met een zgn enveloppen-aktie. Op alle vrijdagen in september zullen de klanten óp de markt een enveloppe ontvangen met een briefje erin, waarop staat of men al of niet een prijs ge wonnen heeft. Ook staat er op dit briefje een woord vermeld. Kan men met meerdere brief jes de zin Het kind van uw rekening vormen, dan is men een gegadigde voor de verlo ting geworden, die op de Ierse markt van 28 september wordt gehouden. Op diezelfde dag kunnen tevens de op de brief jes vermelde prijzen worden afgehaald. De prijzen zijn door de Vlissingse middenstand ter beschikking gesteld. Suggesties voor andere ak- ties of daadwerkelijke steun zijn altijd welkom bij de werkgroep, waarvan de con tactpersoon is: mevrouw A.J. Meijer-Brouwer, Goeman, Borgesiusstraat 39, Vlissingen, tel. 01184 7822. VLISSINGEN „Ons brood is de zon op uw tafel", zo meldt een houten bord aan de wand van de brood- en ban ketzaak van de heer S. W. Loeff aan de Singel. Sinds kort heeft de winkel een vro lijker aanzien gekregen. Uit breiden was door ruimtege brek niet mogelijk, zodat de heer Loeff en zijn personeel zich in hun vrije uurtjes al leen tot verandering van het interieur beperkt hebben. De wat saaie, onpersoonlijke win kel heeft nu door de nieuwe oud-Hollandse aankleding een eigen sfeer gekregen. Aan de wanden hangen, behalve het bovenvermelde bord, oude bakkers voorwerpen, die bak ker Loeff in de loop der tijd verzameld heeft en weer op gepoetst. Een nieuwe vloer, houten betimmering en boerenbont gordijntjes completeren het,; geheel. Sinds de heer Loeff drie jaar geleden dit bedrijf heeft overgenomen, is de vraag naar zijn brood en ban ket steeds groeiende gebleven. Ongeveer 500 klanten passeren dagelijks de toonbank om een keus te maken uit de 17 broodsoorten en de specialitei ten in korst- en slagroomge bak. Bakker Loeff: „Ik ben nu op het punt aangekomen, waar verdere uitbreiding ten koste van mijn kwaliteit zou gaan. De vraag naar producten van de warme bakker is op 't ogenblik erg groot en we leve ren ook al aan een filiaal in de supermarkt van Ernest in Paauwenburg". Samen met molenaar Kasse uit Souburg heeft de heer Loeff een graanmengsel sa mengesteld voor zijn brood, dat hem tot nu toe het beste bevalt. „Er zijn natuurlijk wel meer bakkers, die hun meel van de Souburgse molen be trekken, maar onze samenstel ling is weer even iets an ders". MIDDELBURG Dinsdag is in de Ontmoedngskerk in de Middelburgse wtyk 't Zand de bejaardensociëteit voor de bejaarden uit de buurt weer opengegaan. De sociëteit wordt om de veertien dagen gehou den. Iedere bejaarde is wel kom. VLISSINGEN ..Regeren is vooruitzien" zou men kun nen denken by het lezen van de plannen van de ccp de Combinatie Christeiyk Party en te Vlissingen, die is samen gesteld uit de ARP. De CHU en de KVP attendeert haar leden en alle kiezers in de gemeente erop, dat 29 mei VLISSINGEN -' Met ingang van 3 september heeft de ge meentepolitie van Vlissingen de spreekuren hervat van de Contact Commissies Burgerij. Zoals bekend beoogt de politie hiermede het contact met de burgerij te bevorderen. Een contact, dat door de motorise ring de laatste jaren sterk is verminderd. In september worden de volgende spreeku ren gehouden: Maandag 3 september in het hoofdbureau van politie, Mo lenstraat 1. Dinsdag 11 sep tember in gebouw het Anker, Bonedijkestraat 163. Donder dag 13 september in de poli tiepost aan de Kanaalstraat 64, Oost-Souburg. Woensdag 19 september in wijkcentrum „O- pen Hof' aan de Alexander Gogelweg. Vrijdag 22 septem ber in jeugdclubhuis Het Buut, Beatrixlaan. Dinsdag 25 september in het Dorpshuis te Titthem. De spreekuren wor den gehouden van 19.30 uur tot 21.30 uur. 1974 de gemeenteraadsverkie zingen zullen plaatsvinden. In verband daarmee zou het dagelijks bestuur, de zgn Stuurgroep, graag nu al schrif telijk namen willen ontvangen van toekomstige raadsleden voor de kandidatenlijst. De al bestaande samenwerking van de drie partijen in de CCP zal op dezelfde basis en onder de zelfde voorwaarden voortgang vinden. Verschillende werk groepen en commissies zijn al aan het werk gegaan voor de komende verkiezingen. De in breng van leden en belangstel lenden blijft echter van harte welkom. Iedereen, die op wel ke manier dan ook een zekere bijdrage wil leveren, kan te recht bij de heer B. Koole, Voorzitter van de Stuurgroep, Steenwijkstraat 5, Oost Sou burg of bij de secretaresse mevrouw C.J. Visser-Maan- ders, Wittezeestraat 9, Oost Souburg. VLISSINGEN - L>e Socië teit voor gehandicapten en hun vrienden gaat dinsdag 11 september om 19.30 uur weer van start in „Bachten Komme" aan de Badhuisstraat. Beide ingangen, zowel voor als ach ter, zyn goed toegangkeiyk voor rolstoelgebruikers. Op het programma voor de eerstkomende weken staat o.a. het draaien van vakantiefilms, bloemschikken, een diaserie over Engeland en creativiteit. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij de heer C. G. J. van Herpen, Glacisstraat 46, tel. 7573 of mevrouw W. de Ruiter, Groen van Prinsterer- laan 120, tel. 2466. o.a. Rosita Bloom, Mies de Haer en Wendela de Vos doet zaterdagavond Vlissingen aan en zal twee voorstellingen achter elkaar geven in het Vestzaktheater „Edenburg". Sinds oktober vorig jaar zyn vier Amsterdamse meis jes bezig in een cabare tachtig showprogramma de vrouw in allerlei gedaanten naar voren te brengen. Dit ca baret mikt niet uitsluitend op vrouwen, want de meisjes ho pen, dat veel mannen er iets van op zullen steken. „Vrou wen kyken graag naar andere vrouwen, al Is het maar om gemene dingen te roepen". Een veelbelovende avond dus, waarvan de eerste voor stelling om 19.30 uur begint en de tweede om 21.30 uur. Kaarten 2.50 verkrygbaar bij de VW in de Paul Kru- gerstraat en aan de zaal. VLISSINGEN - Onder lei ding van de dames Saas-Kok, Minderhout-de Reyder en Pe- ters-Winkler, allen leden van het Comité Bejaardenwelzijn, vertrekken zaterdag 8 septem ber a.s. een vyftigtal Vlis singse bejaarden naar Deal. Reeds voor de vyfde achte reenvolgende keer wordt deze trip gemaakt. Om acht uur 's morgens wordt de reis per touringcar aangevangen; dit om tijdig in Zeebrugge te kunnen zijn voor de boot. De leden van het gezelschap zijn geen onbeken den meer voor elkaar in de voorbereiding van de trip wa ren namelijk enkele ontmoe tingsbijeenkomsten opgenomen en zelfs een aantal mondelinge lessen in het Engels, verzorgd door de oud-lerares mej. Rek kers. De meeste deelnemers hebben zich in de afgelopen maanden beziggehouden met het vervaardigen van diverse geschenken, zoals spreien, poppen en handwerken. Deze zaken maken slechts een en kele reis naar Engeland, aan gezien zij zullen worden ach tergelaten als herinnering aan het bezoek van de Vlissingers. De deelneemsters en deelne mers zul len in Deal een week in enkele pensions worden on dergebracht. Er staat hen in de zustergemeente een uitge breid programma van tochten en bijeenkomsten te wachten. Op grond van de tot nu toe bij de uitwisseling opgedane erva ringen rekent men ook nu weer op goede en zonnige dagen MIDDELBURG - Vanaf 1 september tot en met 30 sep tember exposeren in de vlees hal van het Middelburgse stadhuis vyf kunstenaars. Het is een familieaangele genheid want Maaike Middel- hoek is er Wt wandkleden, Martien Middelhoek met schil derijen en aquarellen eji Piet Middelhoek met schilderijen en etsen. Verder laat Barbara Hooijmeijer wandkleden zien en Marei de Haan gewezen objecten. De tentoonstelling is elke dag open van 10 tot 17 uur, zon dags van twee tot vijf 's mid dags. KERKDIENSTEN. Zevende-dags-advendsten. 8 sept. Middelburg: 11.00 ds. Dingjan, Vlissingen 9.15 ds. Dingjan. Evang. Lutherse Gemeente. 9 sept. Middelburg: 10.30 ds. Nierop, Vlissingen 9.00 ds. Nierop. Geref. Kerk Vlissingen 9 sept. Petruskerk: 9.30 ds. Ge- nuït en 19.00 ds. v.d. Schoot, Open Hof 9.00 ds. Groeneveld gemeerisch. dienst, en 17.00 ds. Genuït. Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 9 sept. 9.30 en 17.00 ds. Ma- ris. Geref. Gemeente 9 sept. Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. Snoep, Aagtekerke 9.30 en 19.00 uur ds. v. Vliet, Melis- kerke 9.30 en 14.30 ds. West- strate, Middelburg C 9.30, 14.00 en 18.30 leesdienst, Mid delburg Z 10.30- leesdiensten 19.00 ds. Snoep. Geref. Kerk Vry gemaakt 9. sept Souburg 10.00 ds. E. Hoogendoom, Vlissingen 16.30 leesdienst. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen 9 sept geen dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk 9 sept. Oost Souburg 15.00 ds. Fader, Koudekerke 12.00 ds. Fader. Bethesdag St. Joseph Zie kenhuis. 9 sept. 10.00 bijzon dere kerkdienst, waarin ds. Joosse de taak als ziekenhuis predikant overneemt van ds. P. Fagel. R.K. KERK O.W. Souburg Paauwenburg Vlissingen 8 en 9 sept. O.W. Souburg Martinuskerk zaterdagavond 19 en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof zon dag 11 en 19 uur. Vlissingen Singel zaterdaga vond 19 herenkoor, gregori aans zondag 8.30, 10 dames koor en 12uur.. R.K. Kerk Middelburg, iede re week parochiekerk H. Pe trus en Paulus, za.h avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30 uur. Zoutelande, toeristenkerk Bosweg 48, 19 aug. t.m. 30 sept. zondag 10.00 uur. Volle Evangelie gemeente Vlissingen elke zondag 9.45 uur en elke woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Pinksterkapel Emmastraat 10, Vlissingen iedere zondag 14.30 uur. Leger des Heils, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool 19.30 uur, getuigennissamenkomst, woensdag 13.30 uur, filmvoor- MIDDELBURG Met In gang van vrijdag 7 september gaat het winkelcentrum Dau- wendaele met een wekeiykse koopavond beginnen, die tot 21.00 uur zal duren. Het is een primeur voor Middelburg en de winkeliers in het winkelcentrum hopen dat veel Middelburgers van deze service voortaan gebruik zullen gaan maken. stelling voor kinderen. Anglican Chruch, Service everij sundaij morning, praijer 10.30 a.m. evening praijer 7.30 p.m. in The Missions to Sea men Chapel Scheldepoort Vlis singen Oost, Reader A. Dri ver. The Bethel Pentocostal Temple Inc. in het wijkge- bouw Zuiderbaken, Middel burg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J.M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanat 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. Vlissingen, zaterdag 8 sept van 0.00 24.00 dokter Warte- na, Vredehoflaan 8, tel. 3933, zondag 9 sept. van 0.00 24.00 uur dokter v.d. Griek. Badhuisstraat 20, Tel.2950. Tandarts, zaterdag 8 sept. van 9 10 uur en zondag 9 sept van 11 12 uur A. de Koning, Kanaalstraat 91, O. Souburg, tel. 01183 1347. Apotheek. Van vrijdag 7 sept. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 14 sept. v.m. 8.30 Apo theek C.P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, O. Souburg, tel. 01183 1593. Verloskundige. Voor 8 en 9 sept. mej. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, 2775. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland. Zater dag 8 en zondag 9 sept. dokter Bloos, Kanaalstraat 70, Sou burg, tel. 01183 1212. Dierenarts. Voor 8 en 9 sept. J. Hoftijzer, tel. 01180 3118. Wit-Gele en Oranje-Groene Króis Voor 8 en 9 sept. Zr. Geldof, Groen van .rinsterer- laan 116, teo. 3120. Groene, Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 8 en 9 sept C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183 1843. Doktersdienst Middelburg. Zaterdag 8 sept. van 0.00 24.00 dokter Pel, Rouaansekaai 11,tel. 6659, zondag 9 sept. van 0.00 24.00 dokter v. d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel?S5343. Middelburg Z. Alleen pa- patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie on der Souburg, Amemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 7 sept. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 14 sept. v.m. 8.30 Apo theek W.K. Hummelen, Markt 69. PSVG )Prot. Stichting Ver antwoorde Gezinsvorming: Spreekuur 20.00 21.00 uur tel. 01100 8194 5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Mid delburg, Noordpoortplein 2. Vlissingen. 8 sept. 19.30 en 21.30 uur Cabaret Zeg het met vrouwen in het Vestzaktheater Edenburg. 10 sept. 20.15 optre den Marinierskapel Stadhui splein 11 sept. 20.15 optreden volksdansgroep Vlissingen op de Oude Markt. Tentoonstellingen: tot en met 15 sept. Rail en Water in het Sted. Museum. Tot en met 17 sept. Vlissingen yroeger in Bachten Komme. Van 7 tot en met 16 september Regio Legio op het Bellamijpark. Tot en met 23 sept. collectie Krller- M lier in het Stadhuis. Tot en met 15 sep. Vlissingen 100 jaar Spoorwegstad, in station shal- en restauratie. Hooglan- de. 8 sept. 14.00 kindermiddag met het Poppenspel Clown Woudi. 6 VLISSINGEN -- Aan het politieburo te Vlissingen werd in de week van 22 au gustus t/m 30 augustus aangif te gedaan van de volgende voorwerpen: Zwarte hond spaniel, div. sleutels, brmf.verz. plaatje SLL 079. blauw trainingsjack, damesportem. met inh. don- ker-bruin, koper wandsche- merlampje, 3 sleutels fiat, bril met zwart montuur met zonneklep, autosleutels VW. blauw jack met bloemen, gou den damesring met steentje, zwarte knipportem. met inh. kinderjasje -geruit Afdeling gevonden voorwer pen is geopend van maandag t/m vrijdag van 11.00 uur t/m 12.00 uur en van 16.00 uur t/m 17.00 uur. Zaterdags van 11.00 uur t/m 12.00 uur. donderdag 6 sept 8.25 en 21.04. VRIJDAG 7 sept. 9.42 en 22.21 zaterdag 8 sept. 10.58 en 23.28. zondag 9 sept 11.57 maandag 10 sept. 0.22 en 12.43. dinsdag II sept 1.06 en 13.19. woensdag 12 sept. 1.44 en 13.51. Gratis rechtshulp elke don derdag van 19.00 21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180 8001. Iedere vrijdag van 18.30 20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184 6420. Souburg en Ritthem, Wijk centrum Middenhof, Kanaal straat 64, tel. 01183 2019. ..ENC0BUS-SNACK VOOR UW „GOUDENFRIETJES"

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5