Speelstad heet nu Zigeunerstad Voetbal tournooi van F.C. Laurens et weten waard io Ierse kinderen in Zeeland KOFFIEHUIS VOOR ECHT LEKKER ETEN Goede start van poppentheater Kartoen Kontant Geld Nodig CultureleAgenda Hoogwater Rechtswinkel Informatie centrale FotoKrin 'tls21DIN, maakt ook bij weinig licht nog briljante foto's en zit in'n groen doosje... ons gratis n puj| kleurenfilm! Bezig Kleuterboek mmm A.J. PROVOOST bij inlevering van uw kleurenfilm wP voor ontwikkelen afdrukkenkrijgt u bij EN't Markt 49, MIDDELBURG (01180) 2160—7543 VLISSINGEN Speelstad, het jeugdvakantiefeest in Vlls- singen, is langzamerhand een echte stad geworden. Op het weiland bij de oude boerderij van Rottier aan de Bosweg is een woonwijk ontstaan. De kinderen hebben zelf hun hui zen gebouwd. Geen betonnen flats, maar knusse houten huisjes. En in die stad speelt zich het grootste gedeelte van Speelstad af. Allerlei mooie namen prij ken met grote letters op de hutten. Gezamenlijk is beslist dat een groot gebouw het stadhuis zal moeten zijn. Een ietwat vervaarlijk uitziende constellatie moet volgens de kinderen de Totalfabriek ver beelden. Het is nog afwachten of de bewoners tegen de vesti ging zullen gaan protesteren. Voorlopig gaat het er nog allemaal vredelievend toe. Op de hooizolder van de boerde rij, bereikbaar via een trap langs de buitenkant is het over het algemeen overvol. Daar is de bar, daar vandaan zijn de films die regelmatig worden vertoond goed te zien en daarvandaan is er een prachtig zicht op de grote zaal met podium, waar de bands spelen, waar de songfestivals worden gehouden en waar an deren bezig zijn. En het is best lekker om af en toe al leen maar een beetje te kijken naar de anderen. Maar de meeste kinderen in Speelstad of liever gezegd „Zigeunerstad", zoals het com plex van houten „woningen" inmiddels gedoopt is, zijn druk in de weer. Het stok- broodbakken, met gewoon ko ken in de keuken, met kleien, met spelletjes en natuurlijk met de Speelstad krant die bij na elke dag verschijnt. Coördinator les Bijleveld is erg enthousiast. Niet alleen over de kinderen, maar ook over de leiding. Er zijn slechts vier stafkrachten aan het werk in Zigeunerstad. Het merendeel van het werk wordt gedaan door vrijwilli gers. Iedere dag is er een groepsbespreking. Alle knel punten worden daarin doorge sproken. De vrijwilligers Idie niet betaald wordenl mogen zelf kiezen bij welke groep of activiteit ze willen helpen. Daardoor ontstaat een optima le inzet. Onder de vrtywilligers zyn ook ouders. Voor die ouders die wel willen helpen, maar geen oppas hebben voor hun kleine kinderen is er een spe ciale kleuterhoek. Die is -» hoe jammer ook niet voor alle kleuters, gewoon omdat daarvoor geen plaats is. Alleen voor kinderen van helpende vaders en moeders. Er zyn nog enkele wensen in Speel stad. De voornaamste: meer hout om hutten te bouwen. Het kan zo afgegeven worden aan de boerdery. En daarnaast ander waardeloos materiaal. WC-rollen, doosjes, papier, en zovoorts. De kinderen zyn er drie weken zoet mee! MIDDELBURG Zaterdag 11 augustus organiseert de FC Laurens uit Middelburg een voetbaltoernooi voor clubs die spelen in de zomeravondcom petitie. Omdat er in St.-Lau- rens geen voetbalterrein is, wordt de strijd gestreden op het terrein aan de Nassaulaan. De wedstryden beginnen om halftien 's morgens en duren tot vier uur 's middags. Aan het toernooi doen mee Blauw Wit ikampioen 1973?, FC Laurens, Middelburg-Zuid. Stock City '71 en VPV. De winnaar ontvangt een wedstrijdbal en een beker. Het is overigens geen wissel beker want de FC Laurens hoopt dat ook andere vereni gingen het initiatief eens wil len nemen om volgend jaar een dergelijk toernooi te orga niseren. En die mogelijkheid is aan wezig volgens de FC Laurens omdat er voldoende belang stelling bestaat van de kant van het zomeravondvoetbal om ook na de afsluiting van de competitie nog door te spe len. FC Laurens is zo'n vereni ging. Ook 's winters blijven de 45 leden doortrainen, omdat „ze voetbal gewoon als ont spanning zien". FC Laurens heeft vier elftallen: 2 in de zomeravondcompetitie, 2 in de zaalvoetbalcompetitie. De wedstryden zaterdag du ren 2 maal 15 minuten en worden geleid door KNVB- scheids rechters. H Zevende-dags-adventisten, 5 aug. Goes 10.00 uur, Vic. A. F. Steens. Middelburg, 10.00 uur, Vic. M. v. Kerkvoort. Vlissin- gen 9.15 uur Vic. M. v. Kerk voort. Evang. Lutherse Gemeente, 5 aug. Middelburg en Vlissin- gen 10.30 uur, eerw. heer G. de Lugt, Koudekerke. Geref. Kerk Vlissingen. Pe- truskerk, 9.30 uur ds. H. Groe- neveld, 7.00 uur, ds. J. Helder man te Badhoevedorp. Open Hof, 9.00 uur, ds. J. Helder man )gemeensch. dienst!, 17.00 uur ds. H. Groeneveld. Chr. Geref. kerk Vlissingen, 5 augustus, 9.30 u. Leesdienst en 15 u. Ds. G. Leendertse. Herv. Gemeente Souburg, 8.45 uur, ds. Dorgelo, 10.00 uur ds. Dorgelo, 7.00 uur ds. Klop penburg. R.K. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen. O.-W. Souburg Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. Martinuskerk, zaterdagavond 19 uur en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof: zon dag 11 en 19 uur. Vlissingen: zaterdagavond 19 en zondag 8.30 en 10 uur, dameskoor om 12 uur. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen 5 aug. 9.30 uur ds. A. H. A. Bakker. rvu.uoiieke kerkdiensten op Walcheren, zomer 1973: Dis hoek-Koudekerke, toeristen kerk, 3 juni t.m. 2 sept. 10 uur. Domburg, Rekreatieter- rein of Bijkerk, zondag 3 juni 10.00 uur recreatieterrein, 10 juni t.m. 12 aug. zaterdag 19.00 uur. Bijkerk, zondag 10.00 uur recreatieterrein, 19 aug. t.m. 2 sept. Zondag 10.00 uur, Bijkerk. Oostkapelie, Ned. Herv. Kerk 30 juni t.m. 4 aug. zaterdag 19.00 uur Veere. Ned. Herv. kerk, 1 juli t.m. 5 aug. 8.00 u. Vrouwenpolder Toeristenkerk. Fort den Haak- weg. 10 juni t.m. 12 aug. zaterdag 19.00 uur zondag 10.00 uur, 19 aug. t.m. 2 sept. 10.00 uur. Westkapelle, Toeristenkerk, Bazienstraat. 10 juni t.m. 12 aug. zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur, 19 aug. t.m. 2 sept. 10.00 uur, Zoutelande, toeristenkerk Bos weg 48, 30 juni t.m. 12 aug. zaterdag 19.00 uur zondag 10.00 en 19.00 uur, 19 aug. t.m. 30 sept. zondag 10.00 uur. Pinksterkapel Emmastraat 10, Vlissingen iedere zondag 14.30 uur. Leger des Heils, Vlissingen, 10.00 uur Heilsbijeenkomst. 11.30 uur zondagsschool, 19.30 uur getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 uur filmvoor stelling voor kinderen. Anglican Church, Service every sundaij morning, praijer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in The Missions to Sea men Chapel Scheldepoort Vlis- singen-Oost, Reader A. Dri ver. The Bethel Pentecostal Temple Inc. in het wijkge- bouw Zuiderbaken, Middel burg Z., Rentmeesterlaan. Voorganger J. M. Davidsz. Diensten elke woensdag vanaf 19.30 en elke zondag vanaf 14.30 uur. Vlissingen: elke zondag 9.45 uur in de Filadel- fiakapel, Vrouwestraat 5. J. Hoftijzer Middelburg, tel. 01180-3118. Consult alleen na telefonische afspraak. Wit-Gele en Oranje-Groene Kruis voor 4 en 5 aug. zr. Geldof, Groen van Prinsterer- laan 116, tel. 3120. Groene. Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem, voor 4 en 5 aug. W. Verhagen-Westerbeke, Stemer- dinglaan 119, tel. 01183-1541. Doktersdienst Middelburg: Zaterdag 4 aug. van 0.00 tot 24.00 uur P. H. Schram, Oos- terscheldestraat 2, -* tel. 4664. Zondag 5 aug. van 0.00 tot 24.00 uur J. de la Haijze, Seis- dam 22, tel. 4305. Apotheek: van vrijdag 3 aug. tot vrijdag 10 aug. 8.30 uur. L. v. d. Boogert, winkel centrum Dauwendaele. PSVG )Prot. Stichting Ver antwoorde Gezinsvorming! Spreekuur 20.00 tot 21.00 uur tel. 01100-8194 )5039< Nieuwe aanmelding liefst 20.30 uur. Iedere dinsdag van de maand in het Gasthuis, Middelburg Noord poortplein 2. Middelburg; dinsdag 7 augustus, 20 uur Nieuwe Kerk, orgelconcert door Charles de Wolff. Vlissingen; 2 augustus, 912 uur Zomer-theater op de Oude Markt; vrijdag 3 augustus van 921 uur idem; zaterdag 4 augustus, voor stelling poppentheater „Kartoen" in het vestzaktheater „Edin burgh", Bellamypark, Vlissingen, aanvang 18.30 uur; woensdag 8 augustus, 19 uur Carillon-concert op de St. Jacobstoren. Middelburg 8 aug. 19.00 tot 20.00 uur door P. H. Broerse, stadsbeiaardier van Vlissingen, Veere. Stichting Kapel van St.-Maarten te Hoogelande. Vrijdag 3 aug. De landbouw politiek in de EEG mr. J. F. G. Schlingemann, 20.00 uur. en Vestzaktheater in Vlissingen elke zaterdag stampvol kinderen MIDDELBURG-VLISSIN - GEN - Nu al drie zaterdagen achter elkaar is het Vestzak theater in Vlissingen volledig „uitverkocht". Voornamelijk kinderen bevolken het toneel zaaltje aan het Bellamijpark. Zij leven daar helemaal mee met de avonturen van „Pim- de andere poppen gaan schuil: ontstaan. Saartje en Carolien af van de belangstelling, maken de poppen en kleden die volgens Kartoen wat ta- ze aan. Daan is de technische nende is, voor het poppenthea- man, hij zorgt voor geluid en ter 'n bet algemeen, licht en Willem Joppe richt Willem Joppe: „Zonder de zich vooral op de uitvoering. Zeeuwse Comedie hadden we Er zit geen boodschap in °°k nooit kunnen starten. De hun spel. „Het gaat er ons in is speciaal door de ZC eerste instantie om fijn te spe- voor ons gemaakt. We hebben len. Fijn theater te maken". a"e faciliteiten van het thea- En het is fijn theater volgens ter- waar we kunnen repete- Enkele weken geleden was leraar dramatische vorming is Er is een Mouth en McNeal de grQepi a,s de kinderen e_ ren zoveel als we willen. De de premiere. En het is goed de initiatiefnemer voor het parodie. Dat is een plaij-back njeten van hetgeen door Kar- poppen, de geluids- en lichtin- aangeslagen, geen plaatsje is poppentheater. Zijn vrouw is die we ook buiten de kast toen gebracht wordt en de stallatie is wel van ons. Maar er door hem enthousiast voor doen". spelers daai Kartoen heeft tot nu toe erg aan bdeven sprak erover met haar broer goede reacties gekregen. Zo- onbezet als „Pimmetje Poets' met zijn vrienden „in de kast" gemaakt. Zij, op haar beurt, verschijnt. Achter Pimmetie Poets en en vriendin en met ziJ" vieren wel van de kinderen als van j„„l..:,. vormen ze nu poppentheater ouders, die vaak met de kin- metje Poets". Pimmetje Poets is een schepping van het pas opgerichte „Kartoen". .Kartoen". spelers daar zelf ook plezier in het Vestzaktheater spelen we als onderdeel van ZC'. Nu het spelen in het theater Willem Joppe: „Misschien ë<*d gaat wil de groep ook dat we in de toekomst nog wel naar buiten gaan. Niet Willem Joppe, zijn vrouw; Saartje Joppe, Carolien Goed- poppentheater hart en Daan den Hollander |eil£(l liefde uit Middelburg. Willem Joppe gratis deren blijven meekijken. W,l- naar die iboodschap.. toe. voor niets: Willem Joppe: 'em Joppe: „Dat vinden we Wg nu hafd ,>Wij zelf verdienen er geen natuurlijk fijn, maar we lopen met ,eren |en ,n cent aan. Dat willen we niet. nu met in de wolken. We zijn de toekomsl we de We hebben wel een theater- Willem Joppe: „Ik ben er al een wer S1"0®?' *aann le ^5 naam wat meer gaan gebrui- londsje. Het geld wat we krij- twee jaar mee bezig. Met het evenveel 1?bre"g. ,heeft' ken. Een cartoon is een gete- 8en gaa< daarin voor nieuwe maken van poppen, met het .,e evei"cn ar e le °P kend mopje, met wat satijre. investeringen. We moeten bij spelen. met het oefenen. Als e,kaar" Na elke voorstelling is Daar we Qns we, Qp voorbeeld een betere geluids kind speelde ik al met een er een nabespreking. Het pro- gaan richten mi,de satjre niet sinstallatie hebben. Materiaal sigarendoosje en kurken op wordt steeds gewlJ" hard. We doen het eigenlijk al voor nieuwe poppen enzo- luciferhoutjes voor vriendjes. zigd" met Mouth en McNeal. Dat voorts. Al die dingen willen Vlissingen, zaterdag 4 aug. van 0.0024.00 uur: dokter v.d. Griek, Badhuisstraat 30, Vlissin gen, tel. 2950. Zondag 5 aug. van 0.00 tot 24.00 uur dr. Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 3459. Tandarts, zaterdag 4 aug. dr. M. D. Smallegange, J. M. Kemperstr. 32, Vlissingen, tel. 01184-7094. Apotheek van vrijdag 3 aug. tot vrijdag 10 aug. J. H. Tan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Huisartsen Souburg. Arnemuiden en Nieuwland; voor 4 en 5 augustus dokter J. J. Jansen,, Rijksweg 6, Nieuw en St. Joosland,. tel. 01182-1340. Dierenarts voor 4 en 5 aug. Donderdag 2 aug. 4.11 en 9.53 vrijdag 3 aug. 4.49 en 11.07 zaterdag 4 aug. 5.25 en 11.43 zondag 5 aug. 6.07 en 0.20 maandag 6 aug. 6.59 en 1.03 dinsdag 7 aug. 8.00 en 1.57 woensdag 8 aug. 9.10 3.06. Gratis rechtshulp elke don derdag van 19.00 tot 21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180-8001. Iedere vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur. Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184-6240. Sou burg en Ritthem, Wijkcentrum „Middenhof', Kanaalstr. 64, tel. 01183-2019. st.jacobsstr. 27. vlissingentel2336 Later was'een grote kartonen =jn twee sokkenpoppen die u» dat fonds gaan bekosti- j? ingehaakt zt^n 3 ie ^p 1 een soort jeugdliefde zou je erg belangrijk. repetities kunnen zeggen n ved m,nder g0ed", aldus Langzamerhand ontstond het CaroHen Goedhart >>Je mist idee voor een eigen theater. de kinderen.. De Amateurtoneelvereniging „De Zeeuwse Comedie" uit Vlissingen, waarvan de pop- 1 aak Verdeling penspelers lid zijn zag wel Volgende week is Kartoen ook voor het eerst buiten het Tanend Vestzaktheater te zien. Dan geven ze een voorstelling op 8 Tot eind augustus zit Kar- augustus in Speelstad het toen elke zaterdagavond om jeugdvakantiefeest in Vlissin- halfzeven in het Vestzakthea- gen. En voorlopig is er nog wat in het idee En nu werken Iedereen heeft evenveel te ter. Het is de bedoeling ko- iedere zaterdag om halfzeven de vier als onderdeel van de zeggen, toch is er langzamer- mende winter iedere maand een voorstelling aan het Bella- Zeeuwse Comedie in het Vest- hand een soort taakverdeling een voorstelling te geven. Dat mijpark. zaktheater. Pimmetje Poets is de hoofd figuur. Saartje Joppe: „We be schouwen hem als een soort stripfiguur, die steeds weer terugkomt. Het is een brutaal ondeugend, maar toch aardig jongentje dat van alles mee maakt. Een figuurtje tussen Pietje Bel en Dik Trom in. Hij beleeft steeds andere avonturen". Daarnaast is het schimmen spel een vast. onderdeel van het Kartoenprogramma. Het is geen poppenkast wat „Kar toen" doet. Volgens Willem Joppe wordt bij het woord poppekast teveel gedacht aan Jan Klaassen en Katrijn. „Wij willen meer totaal-theater ma ken. We blijven niet alleen in de kast. Maar komen ook naar buiten. Met of zonder poppen. Zo heb ik bijvoorbeeld een stukje voor de kast met twee poppen in mijn handen. Daar praat ik dan mee. We spelen zelf buiten de kast, wat mime. KAPELLE/VLISSINGEN-Voor de tweede keer is er een groep Ierse kinderen in Zeeland. 47 Kinderen uit Londonderry zijn twee weken geleden in Kapel- Ie aangekomen en blijven nog een weekje. Bij de gastgezin nen. Ook rond Pasen verbleef een groep Noordierse kinderen in Zeeland. Verschillende Zeeuwse plaatsen zijn uitge breid bezocht. Vorige week was Vlissingen aan de beurt. En hoewel jammer genoeg een rondvaart niet doorging heb ben de kinderen zich uitste kend vermaakt in „Speelstad". Op de foto: de Noordierse kin deren in de stationsrestauratie in Vlissingen, waar ze 's avonds gezamenlijk aten. Wellicht bent u deze week de gelukkige, loop dan even binnen aan ons kantoor. Spui straat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali- teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr., Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vlees waren. 't Gouddoppertje, Wal straat, waardebon van f 5. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat 80, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f 5. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dui- mel, Hermesweg 20 Vlissin gen, fles shemj t.w.v. f 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. Van de Vij ver, radio en t.v., Kanaalstraat 12. Oost-Souburg, 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gra tis batterijen voor transistorra dio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen 1 bos bloemen t.w.v. f 5. Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen. gratis reinigen van een japon. De Notenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecia list vrijdagmarkt, l/a p. drop naar keuze. Beens-kaas, vrij dagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nel- Ie. v

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5