Twee maandenlang feest in Vlissingen FC Brugge speelt tegen Zeeuws elftal Er lijkt een opleving te komen in het Zeeuwse amateurtoneel Vlissingen heeft nu ook een jeugd-br and weer Ford-show bij de Dreu KOFFIEHUIS V00R ECHT LEKKER ETEN Beelden - expositie Werkgroep Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Informatie centrale Rechtswinkel Nederlands rugbyteam speelt in Middelburg Eerst redden, dan blussen EN't AJAX de Europacup WIJ de Zilveren vork U het beste toeristenmenu van 1973 Ln het Strandhoteï te Vlissingen Markt 49, MIDDELBURG (01180) 2160—7543 VLISSINGEN - Aan boord van het Stooipjacht De Leeuw voer Koning Willem III hon derd jaar geleden de nieuwe sluis bij Vlissingen door. Op maandag 8 september 1873 werd zo de Rijkshaven, het Kanaal door Walcheren, de sluis en het nieuwe eindpunt van de spoorwegverbinding met de rest van Nederland officieel geopend. Het vissers- stadje Vlissingen, dat nog geen industrie kende - de Schelde zou pas twee jaar la ter komen - was voor de bul- In Middelburg is op zater dag 19 mei a.s. om 15.00 u. op het sportpark „De Voorborch" aan de Breeweg van rugby op hoogniveau te genieten. Het Nederlands vijftiental zal dan namelijk een oefenwedstrijd spelen tegen een Zuid-Neder lands selectieteam. Aanvanke lijk zou een zeer sterk Frans clubteam naar Middelburg ko men om als sparring partner van de nationale selectie te fungeren, maar de Franse Rugbybond gaf Bergles geen toestemming om naar Neder land af te reizen. Nochtans stelt het bestuur van de Eerste Zeeuwse Rugby Club „Oemoemenoe" het zeer op prijs, dat deze wedstrijd in Middelburg georganiseerd kan worden. Het is een teken van het vertrouwen, dat de Neder landse Rugbybond stelt in het organisatievermogen van de Zeeuwen. Het is overigens zaterdag a.s. toch een belangrijke dag voor de Zeeuwse rugbyclub. Om 11.00 uur 's morgens begint n.l. een mini-rugby- toernooi op het zelfde sport park waaraan in totaal twaalf teams zullen deelnemen. Naast negentallen van de organise rende vereniging zullen teams uit Amsterdam, Hilversum, Leiden, Den Haag, Castricum en Etten-Leur acte de presèn- ce geven. De toegang voor het mini- rugby dat duurt tot ongeveer half drie 's middags is gratis. Voor de wedstrijd van het Ne derlands team is de toegang voor volwassenen f 1,- en voor kinderen f 0,50. VLISSINGEN Van 15 mei tot en met 4 juni zullen de inwoners van Vlissingen op drie plaatsen in hun stad naar een expositie van beelden kunnen gaan kijken. De beeld houwersvereniging Carolus- kring, die ieder jaar in een andere gemeente een open luchtexpositie organiseert zul len in Vlissingen veertig beeldhouwwerken tentoonstel len^ verspreid over de hal en binnenplaats van het Stadhuis, het Bellamy park en het parkje aan de Koudekerkseweg tegen over Bethesda. De Caroluskring is een groep kunstenaars, die de beeldhouwkunst op allerlei manieren van exposeren onder de aandacht van een zo groot mogelijk publiek proberen te brengen. Zij wil hierdoor ook de verkoopsmogelijkheden vergroten. Kleinere werken worden daarom vooral geëxpo seerd om tevens de particulie re kunstverzamelaars aan te moedigen. De hier geëxposeerde beel den zijn van eenvoudige mate rialen, zoals kunststeen, beton en polyester gemaakt. Het vervoer en langdurige expositie geeft namelijk te veel risico's van beschadiging voor kost baarder materialen. Het is voor de koper wel mogelijk het beeld in brons te laten gieten. De prijzen van de beelden liggen tussen de 500,- en 4000,-, waarvan 20% procent rijksaankoopsubsidie. Aan de tentoonstelling in Vlis singen werken de volgende beeldhouwers en beeldhouw sters meeAgnes Berck, Pie- ter Bisiot, Ineke van Dijk, Marian Gobius, Pim van Moorsel, Henk Oostenbrink en Erna Postuma. tenwereld ontsloten. De burge rij maakte er in die tijd een groot feest van en nu honderd jaar later vindt men, dat deze belangrijke gebeurtenis in de ontwikkeling van Vlissingen herdacht moet worden. Een comité met vertegen woordigers uit de gemeente Vlissingen, de stichting Cultu rele Gemeenschap en de stich ting Recreatie, Ontmoeting en Ontspanning is, onder voorzit terschap van jhr. D C. Valcke- nier von Geusau, al aan het werk getogen om er deze keer ook iets feestelijks van te ma ken. Vorige week werd op een persconferentie het al be staande programma nader toe gelicht. Van half juni tot en met half september zal er heel wat te beleven zijn. Het ge meentemuseum begint in juni al met een historische tentoon stelling. Daarnaast zal er, waarschijnlijk op het terrein van de Schelde, een grote in dustriële tentoonstelling wor den gehouden, met een eigen inbreng van de gemeente Vlis singen. Deze expositie belooft iets groots te worden met een niet alleen regionaal karakter. Andere evenementen zullen o.a. nog zijn een feestmarkt, majorettenfestival, concours hippique, fototentoonstelling door de jeugd, optreden van de Marinierskapel enz. Een hoogtepunt wordt de grote vlootschouw op 8 september. Ongeveer zestig schepen van het loodswezen, douane, mari ne, rijkswaterstaat, bergings bedrijven en grote jachten zullen hier, feestelijk versierd, aan meedoen, 's Avonds zal dan een vloot van kleinere verlichte scheepjes door het Kanaal van Vlissingen over Middelburg naar Veere varen. Koning Willem III maakte destijds met zijn gezelschap dezelfde tocht. De officiële herdenking wordt een dag te voren op 7 september gehou den. Oud-burgemeester Kolft zal, als kenner van de havengeschiede nis, hierbij de herdenkingsrede uitspreken. Een attractie voor de jeugd zal het stoomtreintje van Goes-Borssele vormen, dat voor deze gelegenheid van de hoofdingang van de Schelde in de richting van het station gaat rijden. Op het station houden dé spoorwegen een ei gen tentoonstelling en de res taurateur zal de reizigers van deze lijn op speciale feestme nu's onthalen. Ingebouwd in dit program ma worden de feestelijkheden ter gelegenheid van het rege ringsjubileum van koningin Juliana. Een gezamenlijke subsidie van 53.750, waarvan f 10.000 voor het feest ter ere van de Koningin, is aange vraagd by de gemeente. Of het hele programma volgens plan uitgevoerd kan worden hangt nu nog af van de goed keuring van de gemeenteraad wat betreft de grootte van de subsidie. VLISSINGEN- Op donder dag 24 mei om 19 uur zal het Zeeuwse elftal, getraind door Piet Lindenberg, een wedstryd spelen tegen het eerste elftal van de FC Brug ge, welke vereniging, zoals be kend, onlangs kampioen van België werd. De wedstryd zal worden gespeeld op het ter rein van de VC Vlissingen. Het initiatief voor de wed strijd is genomen door Hoechst Holland N.V. in Vlis singen. De opbrengst zal worden be stemd voor een goed doel, dat een dezer dagen bekend zal worden gemaakt. De aftrap zal worden ver richt door oud-Ajacied en FC Bruggespeler Nico Reijnders, die hiermee voor het eerst na zijn ziekte in het openbaar zal treden. De FC Brugge zal komen in de sterkste opstel ling, waarover trainer Leo Canjels op dit moment kan beschikken. Het is niet on waarschijnlijk, dat in het team pas aangekochte spelers zullen worden opgesteld. MIDDELBURG - Er ïykt een kleine opleving te komen in het amateurtoneel in Zee land. Nadat jarenlang vereni ging na vereniging ophield te bestaan biyft het aantal nu vrij constant. Een van de aan wijzingen voor een hernieuw de belangstelling is volgens provinciaal toneeladviseur Ad van Noort de vry grote deel name aan het eenakterfestival „Speelspiegel '72" dat eind vo rig jaar is georganiseerd door het Zeeuwse Centrum voor Amateurtoneel )ZCA(. Reden om te juichen is er voor de amateurtoneelvereni gingen echter nog steeds niet. De meeste kampen met een gebrek aan jonge leden. Niet zo verwonderlijk volgens Ad van Noort omdat de verenigin gen over het algemeen ver zuimd hebben de nieuwe ont wikkelingen bij te houden. Vooral bij de jongeren is er steeds meer de behoefte af te stappen van het toneelspelen dat alleen als hoofddoel heeft het produceren van een stuk. Het ZCA heeft een aantal werkgroepen opgericht, waarin jonge mensen zitten die het toneel meer willen gebruiken als middel, om zichzelf te ont plooien. Deze groepen houden zich met „dramatische expres sie" bezig. Ze zijn niet in eerste instantie gericht op op tredens. De leden werken met elkaar. Ze doen allerlei oefe ningen die tot doel hebben de eigen expressiemogelijkheden te ontdekken. Soms komen ze tot een spel. Dat wordt dan als het zo uitkomt opgevoerd, of niet. „Maar alleen als ze zelf willen", aldus Ad van Noort. In 1957 waren er in Zeeland VLISSINGEN Droomden vroeger alle kleine jongetjes nog dat ze later brandweer man zouden worden, tegen woordig zyn die mooie helmen en loeiende sirenes wat uit de jongensdromen verdwenen. Het uiteriyk van de brand weer is wel hetzelfde geble ven, maar haar hulpverlenen de taak is uitgebreid, met werk dat de jeugd minder aansDreekt. Naast het voorkomen en blussen van branden heeft de brandweer zich meer en meer toegelegd op hulp aan de in nood verkerende mens. Dit be tekent, dat zy bij b.v. ernstige verkeersongevallen beknelde slachtoffers uitzaagt en afvoert naar het ziekenhuis. Een spe ciale materiaalwagen voor on gevallen, voorzien van allerlei apparatuur - zo nodig kan er zelfs een kleine spoedoperatie verricht worden staat hier voor dag en nacht in de Vlis- singse kazerne klaar. Ook het ambulance-vervoer is sinds twee jaar voor heel Walche ren, behalve Middelburg, in handen van de Vlissingse brandweer. Onderbrandmeester D.G. Murre, administrateur van de brandweer hier, kan met en kele cijfers een goede indruk geven van wat er jaarlijks in Vlissingen en Walcheren om gaat. De ambulance reed vorig jaar 2250 maal uit, waarvan 280 keer voor ongevallen. Heer Murre: „In een kwartier kun nen we van hier naar het noordelijkste puntje van Wal cheren rijden. Vooral als ze direct ons nummer 01184-2323 bellen kynnen we snel komen. Draaien ze het centrale Zeeuwse nummer 01100-4444 in Goes, dat overal in het telefoonboek staat, dan kan het wel eens even langer du ren. En dan krijgen we over een paar jaar het landelijke nummer 0011 daarvoor in de plaats, zodat de melding dan nog later doorkomt". Voor het zuivere bluswerk rukt de Vlissingse brandweer gemid deld ongeveer 150 maal per jaar uit. Het personeel bestaat uit veertien man plus een brandmeester en een comman dant. Vijf en vijftig vrijwilli gers heeft men nog achter de hand om op te roepen bij gro te branden. Een nieuwe loot aan de brandweerstam, die in de toekomst mogelijk vruchten af gaat werpen, is de Vlis singse jeugdbrandweer. Vorige week kon burgemeester Wes terhout twaalf jongens tussen de twaalf en dertien jaar in de kazerne aan de van Dishoeck- straat installeren. In plaats van een baret mochten ze nu voor het eerst een echte brandweerhelm op hun hoofd voelen. Commandant Chr. Jan- se schilderde de aanwezigen, w.o. ook de ouders van de jeugdige brandweerlieden, in zijn welkomsttoespraak brand weerlieden af als een soort mensen, die narigheden niet uit de weg gaan, maar ze juist tegemoetlopen. Burgemeester Westerhout vond het een vei lig gevoel, dat er nu al jeugd van Vlissingen klaarstaat om straks als volwaardig brand weerman een functie te kun nen innemen in het brand weerkorps. Na de installatie gaven de jongens een grappige demonstratie, waarbij zij met een oude Ford brandweerwa gen uit 1937 een gefingeerd huisje dat in brand stond met vier waterstralen blusten. Jeugdbrandweercorpsen zijn in Nederland nog niet zo dik gezaaid, maar toch worden er wel onderlinge wedstrijden gehouden. Zo hoopt het Vlis singse jeugdcorps op 2 juni in Vlaardingen mee te doen aan een landelijke wedstrijd. Een voorproefje van hoe zo'n wedstrijd in zijn werk gaat konden de jonge brand weerlieden afgelopen zaterdag al in Vlissingen zien. Elf Zeeuwse corpsen, allen win naars uit tweede klas wed strijden, bestreden elkaar in deze eerste klas wedstrijd. Tot nu toe was er nog nooit een eerste klas wedstrijd op Zeeuwse bodem gehouden. Het wedstrijdterrein was tot op het laatst een geheim voor de deelnemers. Vanaf de Keers luisbrug was er echter elf keer achter elkaar een dikke zwarte rookkolom te zien, die zich over het water verspreid de. Het oude gebouw van de PZEM-centrale, dat wel vaker voor oefeningen wordt ge bruikt, werd met tussenpozen van 20 min. steeds maar weer in brand gestoken. Iedere deelnemende ploeg kreeg de zelfde dosis poeder van afval stoffen, die, in brand gestoken, een flink „fikkie" veroorzaak ten. Bij aankomst op het ter rein van de brand kreeg de bevelvoerder van de uit acht man bestaande „bluseenheid" instructies van de jury over de brand. Vervolgens moest er model geblust worden. Alles volgens het principe van eerst kijken of er slachtoffers gered moeten worden, en dan min of meer tegelijkertijd uitbreiding voorkomen en blussen. Elk schoonheidsfoutje werd door de juryleden in cijfers geregi streerd. Aan het einde van de dag kwam tenslotte 's Heer Arendskerke als eerste uit de bus. Vlissingen hield zich als een goede gastvrouw )of in dit geval heer( bescheiden op de achtergrond en stelde zich te vreden met de zevende plaats. ongeveer 115 amateurtoneel verenigingen. Er zijn er naar schatting nog een dertig over, waarvan er 16 lid zyn van het ZCA. Het ZCA wordt wel eens verweten meer belangstelling te hebben voor de werkgroe pen, dan voor de echte toneel verenigingen. Ad van Noort: „Het is geen kwestie van geen belangstelling hebben. We hebben er weinig contacten mee. Het is erg moeilijk om er binnen te komen. Zouden de toneelverenigingen meer aan dacht vragen, dan zouden ze die ook krijgen". Vooral de regisseurs van de verenigingen zien er tegenop de toneeladviseur bij het werk te betrekken. „Ze zijn bang voor kritiek. Het is normaal dat als een stuk gespeeld is, er een nabespreking komt. Neem bijvoorbeeld Het Mid delburgs Dilettanten Toneel. Na het laatste stuk dat ze gespeeld hebben „Alles voor de tuin" van Albee, beslist geen gemakkelijk stuk, wilden alle spelers een nabespreking, behalve de regisseuse. Dus is het er nog niet van geko men". „Er is een angst om vak mensen erbij te betrekken, vooral bij toneel. Als je kijkt naar andere activiteiten, neem muziek- en zangverenigingen, die worden toch ook allemaal door vakmensen geleid Daar vindt men het gewoon". De secretaresse van Het Middelburgs Dilettanten To neel, mevrouw Bogaert is het in grote trekken wel eens met Van Noort dat het ZCA mis schien te weinig wordt inge schakeld: „We hebben nog twee oudere regisseuses die er wat moeite mee hebben. Kijk dan kun je als vereniging wel zeggen, er moet iemand bij komen. Uiteindelijk maakt de regisseur het stuk. En elke regisseur heeft zijn eigen op vattingen. Zij zien het stuk op een bepaalde manier. Haal je er iemand bij dan krijg je een mengelmoes van opvattingen op het toneel". Volgens haar is er bij HMDT niet zozeer behoefte aan jonge spelers. „We krijgen aanmeldingen genoeg, vaak echter zijn er geen rollen voor MIDDELBURG Aanstaan de zaterdag 19 mei zal de Ford-dealer de Dreu en Co., Zusterstraat 34 een grote show houden van alle Ford-model len. Behalve de verschillende Ford-types, die op het ogen blik op de markt zyn, zullen er ook wagens met automati sche versnelling te zien zyn. Voor belangstellenden, die hier eens mee willen oefenen, zijn er enkele demonstratie wagens beschikbaar. De show, waar ook gekocht kan worden, is zaterdag geo pend van 918.00 uur. Hervormde Gemeente te Vlissingen. 20 mei. Dienst der Offeranden 1. Eredienst 2. Diakonie St. Jacobskerk. 10 uur ds F. S. Kloosterman H. Doop. 17 uur geen dienst Johanneskerk. 9.30 uur ds H. Groeneveld. Gezamenlijke dienst. 19 uur ds Y van der Schoot. Petruskerk. 9.30 uur ds Y. van der Schoot. Gezamenlijke dienst. Open Hof (Paauwenburg) 9 uur ds A. G. van der Stoel, van Bergen op Zoom. (Geref. gastdienst) Walk-Inn. 19 uur Jeugddienst (15+) Ophir. 10.45 uur ds Y. van der Schoot (Commissie voor de Vrijz. Hervormden en Rem. Kring) Bethesda. 10 uur uur ds. P. Fagel. Ziekenhuisdienst. Ter Reede. 19 uur ds Heer G. de Lugt. Dienst voor de bewoners (interkerkelijk) Evang. Lutherse Gemeente. 20 mei. Middelburg: 9.00 ds. Nierop; Vlissingen: 10.30 ds Nierop. Geref. Kerk Vlissingen. 20 mei. Petruskerk: 9.30 ds v.d. Schoot en 19.00 ds v. Benthem, Middelburg; Open Hof: 9.00 ds Streefkerk, Veere en 17.00 ds Groeneveld. Geref. Kerk Souburg. 20 mei. 10.30 en 19.00 ds J. C. Seegers, Goes. Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 20 mei. 9.30 en 16.30 ds J. de Vuyst. Geref. Gemeente. 20 mei. Vlissingen: 9.30 en 16.30 ds Snoep; Meliskerke: 9.30 en 14.30 ds Weststrate; Aagtekerke: 9.30, 14.00 en 19.00 leesdienst; Middelburg C.: 9.30 en 18.30 ds Zijderveld, 14.00 leesdienst; Middelburg Z.: 10.30 leesdienst en 19.00 ds Weststrate. Hcrv. Gemeente Souburg. 20 mei. W.S.: 9.00 ds Dorgelo; O.S.: 9.30 ds. v. d. Heide en 19.00 ds v. d. Heide. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen: 20 mei geen dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk. 20 mei. O.Souburg: 15.00 ds Fader; Koudekerke: 12.00 ds Fader. R.K. Kerk Vlissingen. 19 en 20 mei. Souburg Martinuskerk: zat. avond 19.00 en zondag 10.30; Open Hof: zondag 11.00 en 19.00; hen" alswel aan jonge re gisseurs. Mevrouw Bogaert: „Een bezielende figuur die le ven in een stuk blaast". „Ook is er", zegt mevrouw Bogaert, „bij de spelers wel de behoefte om betere stukken te spelen. We zitten echter met een vast donateurspubliek dat we ook niet willen missen. En voor dat publiek kunnen we niet met al te moderne stukken komen. „AJles voor de tuin" is wel gewaardeerd, maar er zijn toch ook reacties gekomen waaruit bleek dat dat misschien toch wel wat gewaagd was". Overigens is HMDT niet on tevreden over de belangstel ling voor de opvoeringen. „Ook bij ons is er een ople ving. We spelen weer twee stukken per jaar". Nu het HMDT ook in het Kuiperspoortcomplex kan spe len. ziet het bestuur ook de mogelijkheid om wat moder nere en mogelijk betere stuk ken op het repertoire te ne men. Mevrouw Bogaert: „We kunnen éen keer per seizoen in de Kuiperspoort spelen. En één keer per seizoen een ge zellig stuk in de Schouwburg, voor het oude publiek dat zich daar beter thuis voelt". Die mogelijkheid om in kleinere zalen te spelen is erg belangrijk. Ad van Noort: „Het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel )NCA( waarvan het ZCA een onder deel is heeft al jaren geroepen dat de amateurverenigingen naar kleinere zalen moeten. Nu beginnen ze dat ook in te zien, eigenlijk te laat". Ook de overheid heeft schuld aan de teruggang in het amateurto neel. Jarenlang heeft het ama teurtoneel geen subsidie ge had. De gemeentebesturen stonden over het algemeen wat afwachtend tegenover de ze vrijetijdsbesteding. „Met wat subsidie en meer ruimte kan het amateurtoneel best gestimuleerd worden", al dus Ad van Noort. Hier en daar begint dat ook te komen. De Zeeuwse Comedie in Vlis singen heeft een mooie zaal. In Sas van Gent is er een, Middelburg heeft de Kuipers poort, in Hulst komt volgend jaar een nieuw gebouw ge reed. En ook voor Goes be staan plannen voor een klein theatertje. Singel: zat. avond 19.00 herenkoor gregoriaans, zondag 8.30, 10.00 dameskoor, 12.00. R.k. kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, zat. avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30. Pinksterkapel Emmas traat 10, Vlissingen, iedere zondag 14.30 Leger Des Heils, Vlissingen. 10.00 uur: Heilsbijeenkomst, 11.30 uur zondagsschool, 19.30 uur getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 uur filmvoor stelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tem pel, Vlissingen elke zondag 9.45 uur in de Filadelfiakepel, Vrouwestraat 5. Anglican Church, Service every sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 pm. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissin- gen-Oost, Reader A. Driver. Vlissingen. zaterdag 19 mei van 0.0024.00 dokter Sluijter, Juiianalaan 7, tel. 2225; zondag 20 mei van 0.0024.00 dokter v.d. Griek, Badhuisstraat 30, tel, 2950. Tandarts, zaterdag 19 mei van 9 10 en zondag 20 mei van 1112 W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23, tel. 01180—3320. Apotheek. Van vrijdag 18 mei n.m. 18.00 tot en met vrijdag 25 mei v.m. 8.30 Apotheek C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, O.Souburg, tel. 011831593. Verloskundige. Voor 19 en 20 mei mej. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Voor 19 en 20 mei dokter Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183—1212. Dierenarts. Voor 19 en 20 mei L. Jobse, tel. 01188—1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen. Voor 19 en 20 mei Zr. Boersma, Wielingenlaan 2a, tel. 2735. Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis. Voor 19 en 20 mei Zr. Geldof, Groen van Prinstererlaan 116, tel. 3120. Groene-Orapje-Groen en Wit-Gele Kruis te Souburg en Rltthem. Voor 19 en 20 mei C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183 1843. Doktersdienst Middelburg. zaterdag 19 mei van 0.0024.00 dokter Dominicus, Dam 30, tel. 2830; zondag 20 mei van 0.00 24.00 dokter Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 2637. Middelburg Z. Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 18 mei n.m. 18.00 tot en met vrijdag 25 mei v.m. 8.30 Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. P.S.V.G. (Prot. Stichting Verantwoorde Gezinsvorming) Spreekuur: 20.0021.00, tel. 01100—8194/5039. Nieuwe aanmelding: liefst 20.30 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand in het Gasthuis Middelburg, Noordpoortplein 2. Middelburg. 17 mei 20.00 Schouwburg: Zeeuws Orkest met trio Louis van Dijk; 18 mei 22.30 idem; 22 mei 20.00 Schouwburg: Jasperina's grote Egotrip. Vlissingen. 15 mei tot en met 3 juni tentoonstelling beeldhouwwerken Caroluskring in Bellamypark, park tegenover Bethesda en binnenplaats Stadhuis. 18 mei 20.00 Vestzaktheater „Hoe groen is Julia"; 19 mei 20.00 Vestzaktheater: „De Spaanse Hoer". Antwerpen. Kon. Vlaamse Opera. 18 mei 20.00 Balletten; 19 mei 20.00 „Tosca"; 20 mei 14.30 Balletten en 20.00 „Oklahoma". Gent. Kon. Opera. 18 mei 20.00 „Das Land des Lachelns"; 20 mei 14.30 „Der Zigeunerbaron" en 20.00 „Das Land des Lachelns". donderdag 17 mei vrijdag 18 mei zaterdag 19 mei zondag 20 mei maandag 21 mei dinsdag 22 mei woensdag 23 mei 1.47 en 14.07 2.23 en 14.41 2.58 en 15.17 3.36 en 15.54 4.14 en 16.34 4.54 en 17.13 5.38 en 17.54 van Iedere vrijdagavond 18.30-20.00 uur Vlissingen) Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184-6420. Souburg en Ritthem: Bach ten Poorte, Oost-Souburg, tel. 01183-1582. Gratis rechtshulp elke donder dag van 19.00-21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180-8001.

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 13