et weten waard Avondscholen in Vlissingen en Goes Uitslag tekenwedstrijd „Wat is geluk?" Het bier schuimde goed in Vlissingen GROOT WALCHEREN SCHELDEB0DE KOFFIEHUIS VOOR ECHT LEKKER ETEN De slecht horende jongeren organisatie Kerkdiensten Doktersdiensten Hoogwater CultureleAgenda Informatie centrale Rechtswinkel Gevonden voorwerpen Honkbal- competitie van start Onroerend goed Personeelsadvertenties Familieberichten Kleine advertenties EN't Nieuwe leden I, Verkoop Tentoonstelling AJAX de Europacup WU de Zilveren vork U het beste toeristenmenu van 1973 in het Strandhotel te Vlissingen Markt 49, MIDDELBURG (01180) 2160—7543 Welfare vrijwilligsters zijn in Vlissingen erg aktief Bij de foto: Uitreiking legitimatiebewijzen aan de 10 nieuwe vrijwilligsters in het Dr. Woltershuis. H VLISSINGEN - Iedereen, die wel eens een tijd in een ziekenhuis heeft moeten lig gen, maakte daar zeker kennis met een speciale tak van de activiteiten van het Rode Kruis: t Welfare werk. Kort na de Tweede Wereldoorlog waren de ziekenhuizen over vol en moesten veel patiënten, die nu opgenomen zouden worden, noodgedwongen thuis genezen. In die tijd besloot het Rode Kruis deze groep mensen hulp te bieden door middel van zinvolle tijdsbeste ding en hun gedachten wat af te leiden van het ziek zjjn. Zo ontstond het Welfare werk. In de ziekenhuizen werken nu de professionele welfare- werksters, die enen ongeveer twee jaar durende opleiding hebben gehad. Daarnaast be- MIDDELBURG - De Mid delburgse Baseball Softball Club „The Green Sox** zal dit seizoen voor het eerst in haar bestaan aan de honkbalcompe titie van het raijon West-Bra bant - Zeeland der tweede klasse deelnemen. Sinds kort beschikken „The Green Sox" over een honkbal- veld, dat gelegen is achter het ontmoetingscentrum in Dau- wendaele. Bovendien maken The Sox gebruik van de aan wezige kleedruimte in het centrum. Ter voorbereiding van de competitie hebben de Middelburgers een serie oe fenwedstrijden met redelijk resultaat afgesloten. The Green Sox spelen hun eerste competitiewedstrijd thuis te gen TSC 3 uit Oosterhout op zondag 29 april a.s. De aan vang van de wedstrijd is 14.00 u. Tegenstanders in het raijon zijn: JEKA 3 uit Breda; The Rabbits uit Zevenbergen )2 teams(; TSC 2 en 3 uit Oos terhout; Marathon uit Vlissin- ?;n; The Frogs uit Made en he Stags 2 uit Etten-Leur. staat er nog een groep van welfare vHjwilligsters. Zij ko men niet in de ziekenhuizen, maar houden zich bezig met thuiswonende zieken of gehan dicapten en bejaarden in te huizen. Haar opleiding bestaat uit een cursus van veertien lessen, gegeven door een wel fare - werkster waarbij zij het een en ander leren van hand vaard igheid stechnieken en verder enig inzicht krijgen in ziektebeelden, geestelijke verzorging enz. Sinds 1961 heeft Vlissingen en omstreken een actieve groep van welfare-vrijwillig sters. Deze achttien dames doen haar werk onder onge veer vijftig patiënten, waar onder verschillende bejaarden o.a. in het bejaardentehuis Ter Reede. Leidster van de groep i is mevrouw D. Spuiman-Bar- tels, die als taak heeft de con- j tacten met de patiënten te leg- gen. Na een eerste contactbe- zoek probeert zij dan voor ie dere nieuwe patient de juiste vrijwilligster te vinden. Deze gaat iedere week de patient opzoeken en vindt uit welk werk zij het beste samen kunnen doen. Erg belangrijk is daarbij het sociale contact en de afleiding, die de patient op deze manier krijgt. Me vrouw Spuiman: „Soms kun nen de patient en de vrijwil ligster niet direct met elkaar opschieten en dan probeer ik iemand anders te vinden. Gaat het wel goed, dan ontstaan er vaak heel prettige contacten en zien de patiënten iedere week weer naar Je oezoex uit. Door verhuizingen en andere omstandigheden zit er natuur lijk wel enig verloop in de groep welfarevrijwilligsters. Voorlopig hoeft men zich in Vlissingen daar echter geen zorgen meer over te maken. Afgelopen donderdag werd het aantal vrijwilligsters namelijk met tien dames uitgebreid. In het dokter Woltershuis kon de voorzitter de heer G. Kemper van het Rode Kruis, afdeling Vlissingen tien legitimatiebe wijzen voor vrijwilligsters uü freiken, waarbij mevrouw Spuiman haar nieuwe vrijwil ligsters het Rode Kruisinsigne opspeldde. Op deze avond werd tevens afscheid genomen van welfare werkster mejuf frouw B. Con»inck Westen berg, die deze nieuwe groep opleidde. Afgelopen jaren heeft zij aan vele vrijwillig sters in heel Zeeland cursus sen gegeven en voorlopig is het welfare bestand hier op ■peil. De vaardigheden van de groep worden bijgehouden op een bijscholingsdag, die twee maal in het jaar plaatsvindt. Hier mogen van elke groep drie vrijwilligsters komen om nieuwe technieken bij te leren en deze weer door te geven aan de andere leden thuis. Financieel is het Welfare werk in Vlissingen voor het Rode Kruis beslist geen strop. Enkele malen per jaar doen de vrijwilligsters de bestellingen by het Rode Kruismagazyn in Den Haag. Hoog opgetast lig gen daar de materialen klaar voor pitrietwerk, touw voor macramé-knopen, vilt voor speelgoedbeesten en nog veel meer. In een supermarkt-wa gentje wordt het uitgekozen materiaal verzameld en naar de plaats van bestemming ge zonden. De produkten die de patiënten hiervan vervaardigen, worden weer verkocht op jaarlijkse verkopingen t.b.v het Rode Kruis, waar altijd veel belang stelling voor is. Mevrouw welfarewerk gevierd. Hier en werk voor de patient. Spuiman: „Vooral de vitrine daar werden tentoonstellingen Om ook de patiënten dit 25- met produkten in Ter Reede erover gehouden. De landelij- jarig bestaan een beetje mee doet het erg goed. Veel men- k? tentoonstelling ter ere van te laten vieren is men in Vlis- sen zien daar iets hangen wat dit zilveren jubileum kan men singen van plan in het najaar ze leuk vinden en vragen dan n°g tot en met 5 mei in de voor hen een feestmiddag of of ze ook zoiets kunnen be- Flevohof bezoeken. Behalve avond te organiseren. De vrij stellen". Dat het werk in Ter van de verschillende hand- willigsters hebben zelf een Reede zo goed loopt is voor vaardigheidstechnieken, die feestdag in Den Haag aange- een groot deel het werk van m^n toepast bij het werk, boden gekregen en we vinden, mevrouw J. Sanderse-Barends. krijgt men daar ook een over- dat de patiënten nu ook iets Zij leidt daar al elf jaar een z'cht van het hele welfare- moeten hebben". groepje bejaarden die tot nu toe altijd de meeste produkten voor de verkopingen lever den. Dit jaar is overal in het land het 25-jarig bestaan van het VLISSINGEN Nog dit jaar wordt er in Vlissingen en Goes een gemeenteiyke scho lengemeenschap voor voortge zet avondonderwys gevormd. Aan de avond-mavo's in Vlis singen en Goes zullen m.i.v. 1 augustus 1973 afdelingen voor avond-meao (middelbaar eco nomisch en administratief on derwijst worden toegevoegd. De mogelijkheid voor het rea liseren van een avond-havo is nog in studie. Het avond-on derwijs heeft echter nu reeds in Zeeland vaste voet aan de grond gekregen. Het gemeen- VLISSINGEN Heeft de ruim dertig jaar oude vereni ging voor slecht horende jon geren nog steeds bestaans recht Met de vooruitgang der techniek is ook de kwaliteit van gehoorapparaten e.d. ver beterd. En toch blijkt steeds dat een slechthorende op scho len en in jeugdgroepen aan passingsmoeilijkheden heeft. De goedhorenden hebben vaak het geduld niet om dui delijker te praten en het ge zegde nog eens te herhalen. De S.H.J.O. probeert deze slechthorende jongeren in haar jeugdwerk op te vangen en hen te helpen met hun proble men in het dagelijks leven. Deze organisatie kan men als een doorgangshaven beschou wen. Veel jongeren vinden met haar hulp de weg naar gewone verenigingen, waar zij zich weer thuis gaan voelen tussen de goedhorenden. De S.H.J.O. heeft veel acti viteiten, w.o. winterweeken den, de jaarlijkse pinkster kampen en een zomerkamp van veertien dagen in het bui tenland. In de steden Amster dam, Den Haag, Rotterdam en Arnhem heeft zij clubs, die regelmatig om de veertien da gen bijeenkomen. Hier in Zee land heeft deze organisatie tot nu toe niet veel bekendheid. Mochten er belangstellenden voor het werk van de S.H.J.O. zijn, dan kunnen zij informa tie krijgen bij de secretaris van het S.H.J.O., de heer F. Heutink, Surinamestraat 7 III, Amsterdam-W. tebestuur van Vlissingen is van mening dat met deze nieuwe studiemogelijkheid uitvoering is gegeven aan het fundamentele beginsel, dat het volgen van voortgezet onder wijs voor iedereen tot de mo gelijkheden moet behoren. Bo vendien wordt tegemoetgeko men aan de wens van velen hun capaciteiten door avond studie vollediger te ontplooi en. De scholengemeenschap voor het voortgezet avondonderwijs wordt in Vlissingen gevestigd in de school van de Gemeente lijke Middelbare Technische School aan de Marconiweg te Vlissingen lachter de H.T.S.C Door het vormen van filialen zal getracht worden het onder wijs dichterbij de leerlingen te brengen. Zoals bekend is in Goes reeds een filiaal van de avond-mavo. Aan deze school, die gevestigd is in het Goese Lijceum aan de Van Dussel- dorpstraat 78, wordt m.i.v. 1 augustus 1973 eveneens een opleiding voor avond-meao verbonden. De lessen aan de avond-me ao zullen waarschijnlijk gedu rende drie lesavonden per week worden gegeven. De mo gelijkheid, dat dit in de toe komst ook op een middag of zaterdagmorgen zal gebeuren, is niet uitgesloten. Het lesgeld is laag gesteld. Ook aan het aanschaffen van het boeken pakket zijn niet veel kosten verbonden. Aan de avond-mavo kan men het diploma mavo-4 be halen. Als de lessen van alle zes de gekozen examenvakken worden gevolgd, duurt de cur sus drie jaar. Het onderwijs wordt echter zodanig gegeven, dat na drie jaar ook alleen examen kan worden gedaan in de Nederlandse taal en ten minste twee andere keuzevak ken. Voor de overige drie vak ken kan men in de daaropvol gende drie jaar het examen afleggen in z.g.n. deelcertifica ten. Voor elk van de vakken waarvoor de kandidaat een eindcijfer behaalt van zes of meer, wordt hem een deelcer tificaat uitgereikt. Vooral voor diegenen voor wie het tempo op de dagschool te hoog ligt, worden deze mogelijkheden van het behalen van deelcerti ficaten perspectieven geopend. Men kan langere tijd over de studie doen en de studie tot de examenvakken beperken. Voor degenen die op de dag school een verkeerd vakken pakket hebben gekozen is het mogelijk op de avondschool het certificaat te behalen voor het vak dat op hun mavo diploma ontbreekt. Om in 1973 te kunnen worden toegelaten moeten de kandidaatleerlingen in dat jaar de leeftijd van 16 jaar bereiken. Is dat niet het geval, maar is men in het bezit van een diploma van het lager beroepsonderwijs of zijn er andere dringende redenen voor het volgen van avondon derwijs dan kan door tussen komst van de school dispensa tie worden aangevraagd. De kandidaten kunnen een keuze maken uit verschillende rich tingen. Bij de algemene rich ting omvat het studiepakket talen, aardrijkskunde en ge schiedenis; bij de handelsrich ting is daarbij ook handels kennis opgenomen, terwijl bij de exacte- richting wiskunde, natuurkunde en scheikunde deel uitmaken van het lespro gramma. Aandfere vakken dan die van de „pakketten" zijn afhankelijk van het lesrooster mogelijk. HANDELSAVOND SCHOOL TE VLISSINGEN Met ingang van 1 augustus 1973 zal aan de gemeentelijke middelbare handelsavond school in Vlissingen alleen nog een derde jaar zijn verbonden. Voor dit derde jaar kunnen nog leerlingen worden inge schreven. Zij kunnen waar schijnlijk per 1 augustus 1974 met dispensatie tot de avond- MEAO worden toegelaten. AVOND-MEAO Het handelsavondonderwijs in Goes, Middelburg en Vlis singen wordt m.i.v. 1 augustus 1973 mede verzorgd door de avondschool voor middelbaar economisch en administratief onderwijs in Vlissingen )met een filiaal in Goes(. De opleiding aan de avond- meao is bestemd voor hen, die administratieve- en economi sche werkzaamheden )gaan( verrichten in handel en be drijf of bij de overheid. Het leerprogramma kan aangepast worden aan de behoeften in de praktijk. De verschillende studierichtingen wijzen reeds min of meer naar een bepaal de arbeidsomgeving of beroeps oriëntatie. Naast de admini stratieve en commerdiële richting is er nog een secretariële richting. Benalve het vak Ne derlands kan men de volgende examenvakken kiezen: de vier moderne talen, bedrijfsecono mie en calculatie, bedrijfsad ministratie, commerciële eco nomie, algemene economie, maatschappijleer, privaatrecht en staatsrecht. Om tot het eerste leerjaar te kunnen worden toegelaten dient men in het bezit te zijn van: het diploma mavo-4 het diploma mavo-3, mits examen is afgelegd in de Ne derlandse taal, twee moderne talen en handelskennis of wis kunde. het diploma van een leao- school, mits examen is afge legd in de Nederlandse taal en twee moderne talen en er ver der aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. het bewijs dat de eerste- drie leerjaren van een school voor VWO of een HAVO- school met gunstig gevolg zijn doorlopen. het diploma 4 jaar detail handelsschool het diploma 3-jarige Mid delbare handelsavondschool )met dispensatie! een gelijkwaardig ander diploma. In het jaar van toelating moet de achttienjarige leeftijd worden bereikt. Voor jongeren met een afgeronde vooroplei ding is het mogelijk door tus senkomst van de school dis pensatie aan te vragen. De duur van de studie is drie jaar. Wil men het diploma in twee fasen behalen, dan duurt de studie tweemaal twee jaar. INLICHTINGEN Elke avond, behalve op woensdag, kunnen inlichtingen worden verkregen bij de Ge meentelijke Middelbare Han dels Avond School in de Coos- je Buskenstraat 135 te Vlissin gen )tel. 01184-2978!. Ook kan men inlichtingen verkrijgen bij de afdeling onderwijs van de gemeente Vlissingen hel. 01184-5100! en van Goes hel. 01100-8610!. Aanmelding van leerlingen voor het nieuwe cursusjaar kan nu reeds plaatsvinden. MIDDELBURG De win naars van de tekenwedstryd met als thema „Wat is geluk*4, die Groot Walcheren heeft uit geschreven ter gelegenheid En ook met de tekening van Ludo Kors heeft de jurij even eens moeten denken. Welis waar een prachtig gekleurde draak, waarboven de zon staat. staande uit de tekenleraar H. C. v. d. Vossen, de heer M.A. Mondeel van de gemeen te en de redactie van Groot Walcheren heeft de tekening van de actie „Geef Max de De draak ziet er wel niet ge- Zak** zyn bekend. De jury be- vaarlijk uit, maar of een draak geluk betekent vragen we ons af. En tenslotte de tekening van Ramon. Een afbeelding van van Ella v. d. Horst, 11 Jaar Oostkerk, met zwanen en jui- Noordweg 498, aangewezen als chende kinderen, knap gedaan Je beste. VOor een 8-jarige. Alle kinderen krijgen thuis Zij mag een naam bedenken n(\bericht overJ de voor de papegaai die op 11 reik.ng op vrijdagavond 11 mei in bijzijn van Max Tail- me' in he* gemeentehuis Vol- leur mag geven aan de voor- fnde week worden enkele te- zitter van de werkgroep Kin- fen1,n«cn afgedrukt ,n Groot derboerderij R. Streefkerk. Wa»cheren Tevens krijgt ze een boek. De junj vond haar tekening, die vier spelende kinderen in een bos voorstelt, technisch en wat onderwerp betreft het best ge slaagd. Het is een vrolijke te kening ïn heldere kleuren. De kinderen zijn echt blij dat ze in het bos zijn. De junj kon zich indenken, dat, dat voor veel mensen „geluk" kan zijn". Zondag 6 mei 1973 Hervormde Gemeente Vlissingen. Dienst der Offeranden: 1. Ere dienst. 2. Kollekte voor Algemene Diakonale Doeleinden. St. Jacobskerk; 10 uur: bijzondere jeugddienst. Onderwerp: Mede werking; 17 uur: geen dienst. Johanneskerk: 9.30 uur: ds. L. de Liefde; 19 uur: ds. F. S. Klooster man. Open Hof (Paauwenburg): 9 uur: ds. J. W. Genuif. Gemeenschappe lijke dienst. Ophir: 10.45 uur: ds. P. N. Velle- koop, van Breda (Commissie voor de Vrijz. Hervormden en Rem. Kring) Walk-Inn; geen dienst (zie St. Jacobskerk, 10 uur Ter Reede; 19 uur: ds. M. de Boer, vlootpredikant. Dienst voor de be woners (interkerkelijk) Bethesda: 10 uur: ds. Fagel, ziekenhuisdienst Zevende-dags-adventisten, geen opgave. Evang. Lutherse Gemeenten, geen opgave. Geref. kerk, Vlissingen, geen Vlissingen, zaterdag 5 mei van 0.00-24.00 dokter de Greef, Badhuisstraat 114, tel. 2121, zondag 6 mei van 0.00-24.00 dokter Cramer, Singel 210, tel. 3619. Tandarts, zaterdag 5 mei van 9.00-10.00 en zondag 6 mei van 11.00-12.00 A.H. Oort, Tobago- laan 6, Vlissingen, tel. 01184- 4390. Apotheek. Van vrijdag 4 mei n.m. 18.00 tot en met vrijdag 11 mei v.m. 8.30 apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuis straat 22-24, tel. 2066. Verloskundige, voor 5 en 6 mei mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838. Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland, voor 5 en 6 mei dokter v.d. Moer, Stations plein 1, Arnemuiden. tel. 01182-1308. Dierenarts, voor 5 en 6 mei Hostijzer, Middelburg. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen, geen opgave. op Or opgave. Chr. i Geref. kerk Vlissingen, n opgave. 1. Kerk Souburg, 6 mei 9.30 ds. Kloppenburg en 19.00 ds. v. Stam, Koudekerke. Doopsgezinde kerk Vlissingen, 6 mei geen dienst. Kristen Zuid Molukse kerk, geen opgave. R.K. Kerk Vlissingen 5 en 6 mei Souburg, Martinuskerk, zat. avond 19.00 en zondag 10.30. Open Hof zondag 11.00 en 19.00 Vlissingen, Singel zat. avond 19.00, zondag 8.30, 10.00 dameskoor en 12.00 herenkoor ranje-Groene en Wit-Gele Kruis, voor 5 een 6 mei zr. Geldof, Groen v. Prinsterer- laan 116, tel. 3120. Groene, Oraiye-Groene en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem, voor 5 en 6 mei W. Verhagen-Westerbeke Sterner- dinglaan 119, tel. 01183-1541. Middelburg, zaterdag 5 mei van 0.00-24.00 dokter de la Haijze, Seisdam 22, tel. 4305. Zondag 6 mei van 0.00-24.00 dokter Schram, Oosterschelde- straat 2, tel. 4664. Middelburg Z. Alleen patiën ten van dokter Jansen en dok ter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek: van vrijdag 4 mei n.m. 18.00 tot en met vrijdag 11 mei v.m. 8.30 apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. .k. kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, zat. avond 19.00 en zondag 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30. Pinksterkapel Emmas traat 10, Vlissingen, iedere zondag 14.30 Leger Des Heils, Vlissingen. 10.00 uur: Heilsbijeenkomst, 11.30 uur zondagsschool, 19.30 uur getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 uur filmvoor stelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tem pel, Vlissingen elke zondag 9.45 uur in de Filadelfiakepel, Vrouwestraat 5. Anglican Church, Service every sunday morning, prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 pm. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissin- gen-Oost, Reader A. Driver. Donderdag 3 mei 1.46 en 14.13 Vrijdag 4 mei 2.24 en 14.52 Zaterdag 5 mei 3.09 en 15.36 Zondag 6 mei 3.56 en 16.23 Maandag 7 mei 4.48 en 17.16 Dinsdag 8 mei 5.42 en 18.17 Woensdag 9 mei 6.48 en 19.27 Antwerpen, Kon. Vlaamse Opera, 4 mei 20.00 uur De Wervelstorm, 5 mei 20.00 Adriana Lecauvreur, 6 mei 14.30 De Wervelstorm en 20.00 Oklahoma. Iedere vrijdagavond van 18.30-20.00 uur Vlissingen) Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 64, tel. 01184-6420. Souburg en Rltthem: Bach ten Poorte, Oost-Souburg, tel. 01183-1582. De andere prijzen, eveneens boeken zijn gegaan naar: Ronald Korting 9 jaar, Kruisweg 22; Ferry Roquas, zijn leettija is onbekend, Mathiasstraat 11; Ludo Kors, 9 jaar, Spanjaard straat 58, allen uit Middelburg en Ramon Kirchgaessen 8 jaar, een Duits jongetje, die in de Paasvakantie in Middelburg was en in juni weer terug komt. De tekening van Ronald Korting stelt een veijaardags- feest voor, is erg vrolijk en fijn van kleur. Bij de tekening van Ferrij, die piraten laat zien die een schat opgraven tekent de junj aan, dat dat niet het geluk was wat we bedoelden. Wij dachten meer aan blij zijn met een bos mooie bloemen. Blij zijn als je beter wordt na lang ziek zijn, enz. Gratis rechtshulp elke donder dag van 19.00-21.00 uur. Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende ope ningstijd onder 01180-8001. Aan het pol. but te Vlissin gen werd in de week van 18-4 tot en met 25-4 aangifte ge daan van de navolgende voor werpen: parelsnoer met zilve ren slotje, bruine handschoe nen, bruine leren herentas met inh; linker dameshandschoen beige, bruine portem met inh; gouden kinderarmbandje met naamplaat; grijze fietstas met inh, bruin etui met sleutels, zwarte damesport. met inh; Duitse herder bruin zwart; gouden ring met steen; groen geblokte sjaal; bontje; gouden trouwring: siervelg van auto; kinderbril, dwergkonijntje, oud zilveren schakelarmband; div. sleutels; zwarte tamelijk grote hond. geen ras met licht bruin aan de poten; zonnebril voor over een gewone bril; rode make-up tas met inh; speelgoed pistool; vier sleutels aan sleutelring; 1 bankbiljet van 100 gulden; gouden ket ting met kruisje; zw. heren paraplu; bruine handtas met belangrijke papieren, w.o. 2 rijbewijzen en 2 paspoorten, De vinder gaarne politie Vlis singen in kennis stellen. Afdeling gevonden voorwer pen is geopend van maandag tot en met vrijdag van 11.00- 12.30 u. en van 16.00 u. tot en met 17.00 u.. Zaterdags van 11.00 u. tot en met 12.00 u. VLISSINGEN Hotel Mal- degem was afgelopen vrijdag middag het toneel van een feestelijk schuimende bijeen komst. Ongeveer 2.S deelne mers uit heel Walcheren en een enkeling daarbuiten dongen mee naar de pryzen, die de afdeling Walcheren van Horeca Nederland in samenwerking met het Centraal Brouwery Kantoor beschikbaar had ge steld voor de beste biertap pers. Sinds 1953 was er niet meer uitgemaakt waar men het bes te getapte en goed sxhuimende glaasje pils zou moeten halen, len. Deze wedstrijd liet zien, dat het echte biertappen een kunst is, die niet iedereen be heerst. Bij de afdeling horeca bedrijven, waar men een goed getapt glas op zijn tafeltje kan verwachten, ging de eerste prins naar caté-restaurant „Alaaf' in de Walstraat en de tweede prijs naar „Astoria" eveneens in de Walstraat in Vlissingen. Individuele prijzen fingen allereerst naar Long ohn aan het Bellamy park, ca fé „Het Wapen van Driewegen" in Driewegen en naar me vrouw Lust van Huize Truida aan de Boulevard Bankert. E)e winnaars kunnen bij de lande lijke biertapwedstrijd als ver tegenwoordigers van Walche ren meedingen naar de landstitel.

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 5