Foto Back nu supermodern et weten waard PTT-aktie brievenbus Muziekavond Open Hof Kerkdiensten Gevonden voorwerpen CultureleAgenda Hoogwater Informatie centrale Rechtswinkel Unieke prestatie loop koninginnedag We maken veel te weinig pretde humor is zoek GROOT WALCHEREN SCHELDEBODE Fashion Show in Brittania het adverteren zeker waard Middelburg Zendtijd Geinlijn Oud-premier de Jong houdt het nieuwe boek van Max Tailleur ten doop AJAX de Europacup Max bij zijn geinlijn WU de Zilveren vork U het beste toeristenmenu van 1973 in het Strandhotel te Vlissingen MARKT 21 MIDDELBURG Tel. 3201 consumpties, goedkope maaltijden Zieken en alleenstaanden spelen grote rol in leven Max Tailleur AMSTERDAM - „In een mop zitten veel waarheden. Neem nu die over de zieke. Ligt manheer Davidson in het ziekenhuis, doodziek, en biedt de dokter duizend gulden aan ais hy hem toch maar beter maakt. De dokter wijst het geld natuuriyk af. Ik maak je beter Davidson zegt de arts. Davidson blijft echter aandrin gen met het geld, waarvoor de dokter volgens hem toch wel en goede bestemming zal heb ben. Als na enkele weken mijnheer Davidson weer hele maal opgeknapt op straat loopt komt hy de dokter tegen. Die informeert naar de gezondheid van Davidson en herinnert hem aan de gift. Heb ik je echt duizend gulden beloofd dokter vraagt Davidson, nou dan ben ik toch wel doodziek geweest". Moppen koning Max Tailleur wijst op de ernst van de grol: als de mensen ziek zyn belo ven ze alles, maar eenmaal weer gezond, zijn ze het in de regel o'zo snel vergeten. Max Tailleur zal het nooit vergeten. Hy heeft heel wat dagen in een ziekenhuis door gebracht, en weet het te waar deren nu weer gezond rond te kunnen lopen. Toen Max Tail leur in 1966 doodziek in het Centraal Israëlisch Zieken huis in Amsterdam lag, be sloot hy, wanneer hij ooit weer beter zou zyn, zich hele maal voor de zieke medemens in te zetten. Dat is ook ge beurd. In dat jaar startte hy zijn actie voor de rheumapa- tienten, later kwam de Stich ting Beter Met Max en wer den niet alleen de rheumapa- tienten, maar alle zieken in de acties van Tailleur betrok ken. Al bijna 'n jaar trekt Max Tailleur nu stad en land af, om vodden in te zamelen. „Geef Max de Zak", is een actie die deze weken ook in Middelburg wordt gevoerd. Voor iedere tienduizend kilo vodden die wordt ingezameld, kunnen vier plaatsgenoten van een onbezorgde vakantie op Mallorca genieten. Max hoopt dat Middelburg heel wat men sen „wegstuurt". Waarom een „voddenactie". „Wel", zegt Max Tailleur, „je kunt ook heel wat doen zon der collectebus. Het belang rijkste bij inzamelingsacties vind ik, dat het geld ook zichtbaar wordt besteed. Ik ben als artiest veertien keer de wereld rond geweest. Zo heb ik ook gezien hoe Neder landse hulpgoederen worden gebruikt. Da's treurig. In Biaf- r& was het water in een rivier wit geworden van de )Neder- landse( melkpoeder die daar was ingestrooid. In andere landen worden hulpgoederen gewoon verkocht. Natuurlijk komt er ook veel op zijn plaats, maar mijn streven is toch de mensen die iets geven, ook te laten zien waar hun gift blijft". „Het geld, dat de vodden uit Midelburg opbrengen, biyft dan ook in deze gemeente. Ik voer de actie „Geef Max de Zak" steeds in samenwerking met het gemeentebestuur en de dienst Sociale Zaken. Deze instanties bepalen uiteindelijk ook welke mensen in aanmer king komen voor een vakan tiereis naar Spanje. Wie vod den geeft, helpt dus direkt een plaatsgenoot". Als op zaterdag 28 april in Middelburg de slot- inzameling wordt gehouden, weten we enkele dagen later al hoeveel tickets burgemees ter Wolters mag uitreiken. Wie met Max Teilleur over acties praat, komt niet gemak kelijk meer uit zijn stoel. Wij bezochten Tailleur eerst op zijn kantoor, sinds kort geves tigd in de Spaarbank van de Stad Amsterdam, waar drie secretaresses werken voor de Stichting Beter Met Max, en later in zijn woning aan de Stadionweg, waar Max samen met zijn vrouw druk bezig is acties in allerlei plaatsen af te ronden. Tailleur vecht nog steeds voor zendtijd voor de Stich ting „Goedenmiddag". Hij wil 's middags het testbeeld van het scherm afhebben en in de plaats daarvan programma's brengen die zijn afgestemd op de zieken en bejaarden die ook op die uren veelal aan huis gekluisterd zijn. „Wij willen beslist geen zuil worden. Het gaat om program matjes van zeg 'n half uur en dan bijvoorbeeld twee keer in de week. We kunnen dan aan dacht besteden aan ademha lingsoefeningen, gijmnastiek, borduren, het samenstellen van diéten, make up en na tuurlijk ook wat ontspanning in de vorm van een kwis of zo". In zijn plannen wordt Max Teilleur gesteund door de Nederlandse Kruisverenigin gen, het Beatrix Fonds, de Hartstichting, het Rode Kruis, de Alg. Ned. Invaliden Bond, het Astma Fonds, en de Ver. tot bestrijding TBC. Deze organisaties hebben zich in hun streven naar tele visiezendtijd, verenigd in de Stichting „Goedenmiddag". Gesteund door ruim 15.000 sijmpathisanten wil deze stich ting uiterlijk volgend voorjaar de anderhalf miljoen Neder landse zieken, bejaarden en eenzamen, een middagpro gramma aanbieden. Max Tail leur is over dit plan erg opti mistisch. Onlangs heeft het gesprek plaatsgevonden met de omroepraad en hij ver wacht nu op korte terrpijn een beslissing, zodat de plannen dan definitief uitgewerkt kun nen worden. Naar een omroep- ster hoeft overigens niet ge zocht te worden, want daar voor heeft Max Marga van Arnhem )u weet wel, van Stu dio Sport( al gestrikt. Terug naar Max Tailleur. We zouden haast vergeten dat de geestelijke vader van Sam en Moos dagelijks nog duizen den landgenoten eens heerlijk laat lachen. „We maken veel te weinig pret, de humor is zoek. Dat bewijst immers mijn geinlijn. Waarom bellen iedere dag meer dan twintigduizend mensen dit nummer? Om even 'n paar minuten te kunnen "la chen". Met het sluiten van de „Doofpot", het etablissement waar Tailleur van 1952 tot 1966 dagelijks zijn moppen tapte, is Max ook zo goed als van het toneel verdwenen. „Dat kan ik niet meer opbren gen. Ik treed nog hooguit een keer in de week op. Mijn moppen slijt ik nu via de geinlijn en in de boeken". Zakelijk gaat het Tailleur goed. Er zijn nu zo'n 800.000 moppenboeken van hem ver kocht en voor de geinlijn sloot hij een zakelijke overeen komst met de PTT. Het is duidelijk dat Max Tailleur on bezorgd kan leven. Zijn wo ning en zijn Jaguar - met particulier chauffeur - zijn een aantoonbaar bewijs van zijn welstand. Maar juist daar door, heeft hij de handen vrij op zich volledig in te zetten voor de zieke medemens. „Ik heb rijkdom, maar ook hele grote armoede meege maakt. Voordat ik met de suc cesvolle Doofpot begon, heb ik als diamantzager gewerkt, op getreden in revues en operet tes, gesmoesd als conferencier in bioscopen en ga zo maar door. Vyf dagen voordat de Doofpot open zou gaan, kwam de deurwaarder met het be richt dat de boel verkocht moest worden. Ik kon het nog redden, maar het biyet dat de man bij zich had heb ik inge lijst". Hij wijst naar een wand in zijn kantoor, waar het biljet hangt, tussen, om maar wat te noemen, zyn onderscheidingen (één koninklijke en vele car navalsmedailles) en de ge boortekaartjes die prinses Be atrix hem toezond. „Dat biljet herinnert me er altijd aan, dat het met je wel stand ook weer zo gebeurd kan zijn. Maar, om terug te komen op de moppen, ik breng iets wat steeds meer 'n unicum wordt, de lach. Als ik met shows op het toneel stond, heb ik nooit getracht de men sen op te voeden. Veel toneel mensen van nu, willen hun idealen en hun overtuiging overdragen op het publiek. Maar dat publiek betaalt in de meeste gevallen laten amuseren, uit met lachen nagestreefd". PETER GONS. om zich te Dat avondje- heb ik altijd VLISSINGEN - Onlangs zijn wetteiyke bepalingen van kracht geworden met betrek king tot de plaats en afmetin gen van woningbrievenbussen. Als gevolg hiervan worden door de PTT voorbereidingen getroffen om op alle adressen waar de brievenbus zich op meer dan 10 meter van de openbare weg bevindt, een bus zo dicht mogelijk langs die openbare weg te doen plaat- Een voorlopige oriëntatie in Oost; en West-Souburg en Rit- theffl heeft aan het licht ge bracht, dat in ruim 180 geval len de inwoners een brieven bus van de PPT in eigendom zullen krijgen. De )eenmalige( verstrekking en plaatsing van de brievenbussen vindt ver moedelijk in april plaats. De bussen worden gemonteerd aan een hardhouten paal, die 50 cm in en 110 cm boven de grond steekt. VLISSINGEN Voor lief hebbers van klassieke muziek heeft de Activiteitencommissie van het Open Hof in Paau- wenburg deze maand een spe ciale avond georganiseerd. Op donderdag 12 april om 20.30 uur zullen zy kunnen gaan luisteren naar de zang van Clara Zletse en het hobo- en pianospel van Philip Fey en Leen Zietse. Er staan o.a. werken van Mozart, Handel, Brahms en Purcell op het programma. Een beperkt aantal kaarten zijn nog verkrijgbaar bij: Het Open Hof, de VVV en me vrouw Koppenjan van Reen- enstraat 3. VLISSINGEN Donderdag 12 april om 20.00 uur zal in de grote zaal van Britannia een „modehappening" plaatsvin den. De zaken „Fair", „Mlra- Mod" en Hollaers Verberkt zullen deze avond op zeer aparte wijze een modeshow organiseren van dames- en herenkleding. Medewerking hierbij verle nen Han v.d. Sande voor de kapsels en een balletgroepje o.l.v. Helen Riemens-Soesman. Het zal een sfeervol gebeuren zijn, vol muziek, dans en mo de. Kaarten f 2,50 zijn hier voor verkrijgbaar bij boven staande zaken. VLISSINGEN De door het winkelend publiek zeer gewaardeerde Sint-Jacobs- straat heeft er een extra at tractie bijgekregen. Na drie maanden verbouwen is Foto Back er in geslaagd zyn foto zaak te veranderen In één van de modernste van Zeeland. De oppervlakte van de winkel is verdrievoudigd, waardoor de klant nu in de gelegenheid is om het geweldige assortiment rustig te bekijken. Een viertal „praattafels" breken de grote ruimte, wat de privacy bevor dert. Direct bij de ingang is een „printbar" gekomen voor het halen en brengen van films en het kritisch bekyken van de resultaten. De wanden en vitrine's hebben een indi recte verlichting, terwijl een groot aantal spotlights de aan dacht vestigen op bepaalde ar tikelen. Beeld- en geluidsliefhebbers kunnen hun hart ophalen in de nieuw opgezette afdeling videoapparatuur. Door de snel toenemende belangstelling voor stuurapparaten voor dia- en filmprojectors is er op dit gebied ook het een en ander te zien. In het midden van de zaak is een afdeling voor spie gelreflexcamera's en kan men verder alle soorten en maten fotolijstjes en albums vinden. Achterin is een aparte ruimte geschapen voor projectie. De amateur kan hier zijn ontwik kelde films even vlug bekij ken. Een apart studiootje daarnaast is speciaal voor het maken van snelle pasfoto's. H Zevende-dags-Adventisten. 14 april. Middelburg: 11.00 Vic. Steens; Vlissingen: 9.15 ds. Dingjan (Heilig Avondmaal) Evang. Lutherse Gemeente. 15 april. Middelburg: 9.00 ds. Bakker; Vlissingen: 10.30 ds. Bakker. Geref. Kerk Vlissingen. 15 april. Petruskerk: 9.30 ds. Slingenberg, Goes en 17.00 ds. Slingenberg; Open Hof: 9.30 ds. Genuit (Heilig Avondmaal) en 17.00 ds. Wulffraat, Middelburg. Chr. Geref. Kerk Vlissingen: 15 april. 9.30 leesdienst en 17.00 ds. Leendertse. Geref. Gemeente, geen opgave Geref. Kerk Souburg, geen opgave. Herv. Gemeente Souburg, geen opgave. Doopsgezinde Kerk Vlissingen. 15 april. 9.30 ds. Vooistra (gemeensch. dienst met Vr. Herv. en Rem.) Kristen Zuid Molukse Kerk. 15 april. Oost-Souburg: 11.30 Oud. P. Patty; Koudekerke: 14.00 ds. Fader. R.K. Kerk. 14 en 15 april. Souburg Martinuskerk: zat. avond 19.00 en zondag 10.30; Open Hof: zondag 11.00 en 19.00; Vlissingen Singel: zat. avond 19.00 en zondag 8.30, 10.00 dameskoor, 11.00 voor de Polen, 12.00 herenkoor gregoriaans. R.K. Kerk Middelburg; Iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, zat.avond 19.00 en zondags 10.30 en 19.00 uur, de Hoeksteen zondags 11.30 uur. Pinksterkapel Emmastraat 10 Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur. Leger des Heils, Vlissingen 10.00 uur: Heilsbijeenkomst, 11.30 uur zondagsschool, 19.30 uur getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 uur filmvoorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel, Vlissingen elke zondag 9.45 uur in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Anglican Church, Service every Sunday morning, prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen-Oost. Reader A. Driver. Aan het pol. bur. te Vliss. werd in de week van 28 3 t.m. 44 aangifte gedaan van de navolgende voorwerpen: beige schooletui met inh. zeer grote poppenwagen, goudkl. herenhorloge zonder band, goudkl. broche met zwarte steentjes, div. sleutels, gouden kroonring met inscrip tie, linker heren motorhand schoen, kinderbril met donker montuur, krat met 6 flessen, oranje regenbroek, zwarte handschoen wol met leer, gou den halsketting, autosleutels, 1 bontsjaal, okergele dameshoed met ribbeltjes, parelcollier, draag fietstas met inh., 4 bankbiljetten, 28 verschillende boodschappentassen, gevonden in de MIRO, lichtblauw groot zeil )scherm(, bruine plastic portem. met inh. Afdeling gevonden voorwer pen is geopend van maandag t.m. vrijdag van 11.00 uur t.m. 12.30 uur en van 16.00 uur t.m. 17.00 uur. Zaterdags van 11.00 uur t.m. 12.00 uur. Voor zwart-wit en kleurenre- portages is er een zeer moder ne studio bijgekomen. Alles is ook aanwezig voor de foto- en filmamateurs. In een afdeling langs één der zijwanden kunnen de doka liefhebbers al het materiaal vinden wat zij nodig hebben. De hele zaak maakt een ruime en lichte indruk, waar de front-brede etalage ook aan meewerkt. Tijdens de ope ningsreceptie en de dag erna kwamen honderden belang stellenden een kijkje nemen. Vlissingen. zaterdag 14 april van 0.0024.00 dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 2190; zondag 15 april van 0.0024.00 dokter Wartena, Vredehoflaan 8, tel. 3933. Apotheek. Van vrijdag 13 april n.m. 18.00 tot en met vrijdag 20 april v.m. 8.30 Apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Tandarts. Zaterdag 14 april van 910 en zondag 15 april van 11 12 W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180—3320. Verloskundige. Voor 14 en 15 april Mej. van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nicuwland. Voor 14 en 15 april dokter v. d. Moer, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 011821308. Dierenarts. Voor 14 en 15 april I. C. Klok, tel. 01188-1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen. Voor 14 en 15 april Zr. v. Sabben, Sottegemstr. 22, tel. 2914. Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis. Voor 14 en 15 april Zr. Floor, Hogeweg 59, tel. 2040. Groene, Oranje-Groene en Wlt- Gelc Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 14 en 15 april W. Verhagen- Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 01183—1541. DoktersdienstMiddelburg. Zaterdag 14 april van 0.0024.00 dokter Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 2637; zondag 15 april van 0.0024.00 dokter Dominicus, Dam 55, tel. 2830. Middelburg Z. Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 13 april n.m. 18.00 tot en met vrijdag 20 april v.m. 8.30 Apotheek W. K. Hummelen, Markt 69. Middelburg. 14 april 20.30 Schouwburg: The Family deel II; 18 april 20.00 City Theater film „A Passion"; 18 april 20.00 Schouwburg Rotterdams Toneel met „George Dandin". Vlissingen. 12 april 20.30 Open Hof Concert met Clara en Leen Zietse en Philip Fey; 14 april 20.00 Vestzaktheater „De Spaanse Hoer"; 14 april 20.00 Walk-Inn Rini Schilders en Dutch Spring. Antwerpen. Kon. Vlaamse Opera. 13 april 20.00 „La Traviata"; 14 april 20.00 „Oklahoma"; 15 april 14.30 „La Traviata" en 20.00 „Oklahoma" Kon. Opera Gent. 13 april 20.00 „I'Arlesiana", 15 april 14.30 „Samson en Dalila" en 20.00 „I'Arlesiana". donderdag 12 april 9.51 en 22.30 vrijdag 13 april 11.13 en 23.41 zaterdag 14 april 12.12 en zond ag 15 april 0.30 en 12.55 maandag 16 april 1.08en 13.29 dinsdag 17 april 1.42 en 14.00 woensdag 18 april 2.14 en 14.33 Iedere vrijdagavond van 18.30 20.00. Vlissingen: Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 64, tel. 01184—6420. Souburg en Ritthem: Bachten Poorte, Oost-Souburg, tel. 01183 1582. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19.0021.00 uur, Kromme Weele 18, telefonisch bereikbaar gedurende openingstijd onder (01180) 8001. VLISSINGEN Op konin ginnedag dus maandag 30 april organiseert Zeeland Sport in samenwerking met het Oranjecomité, een Oranje- prestatieloop. In voorgaande jaren organiseerde Zeeland Sport op 30 april altyd atletiek wedstrijden voor lagere scholen op de sintelbaan. Maar de belangstelling hiervoor loopt terug, zodat men het nu eens met een prestatieloop wil proberen. Het bijzondere aan deze loop zal zijn, dat de jeugd tot en met F3 jaar die twee km. loopt, gratis hieraan kan deel nemen. Voor de ouderen, die 6 km moeten lopen, zal het in schrijfgeld f 1,- bedragen. De kleine prestatieloop gaat om 10.30 uur van start en de grote een half uur later. Het par cours is zeer de moeite waard. Het eerste stuk voert langs de strandzijde naar Huvers, waar men de duinen moet overste ken. Vandaar eaat het terug naar de grote parkeerplaats van het Nollebos langs allerlei bospaadjes. De inschrijving gebeurt op 30 april. Hiervoor kan men van 9.45 uur op de grote parkeerplaats van het Nollebos in Vlissingen te recht. EN CONNY-GRILL-SERVICE VOOR UW HAMBURGERS, (■nnvnmnliAï

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 9