et weten waard Bejaarden zangkoor vraagt leden INFORMATIE CENTRALE VLISSINGEN Zuiderbaken bezint zich over ander gebruik van ruimte KOFFIEHUIS VOOR ECHT LEKKER ETEN Hulp bij rampenevenementen en verkeersongelukken Kerkdiensten 01184 01184 01183 6420 4363 1582 ELKE VRIJDAG 18.30-20.00 UUR Openbare vergadering LAMMERENBURG 12 februari 1973 7.30 uur OPEN HOF (Paauwenburg) Doktersdiensten Hoogwater Culturele Agenda Keisen cursus volgen 100% dekking in de unieke Zeeuwse huis-aan^huisblad combinatie jeugd bejaarden buitenlandse werknemers gezinsverzorging vrouwenorganisaties ^maatschappelijk werk gehandicapten recreatie P°^e kerken emeentelijke overheid ,t vakorganisaties rehabilitatie binnenstad iddenstand Welzijnscentrum Bachten Komme Wijkcentrum Open Hof (Paauwenburg) Informatiecentrum Souburg/Ritthem STEDELIJKE RAAD VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN VLISSINGEN Onderwerp EEN NIEUWE STADSWIJK,, Wester zicht - een eerste toets Programma INFORMATIE - DISCUSSIE - BESLUITVORMING Wijkcentrum ALEXANDER GOGELWEG De agenda met informatie is te verkrijgen op het kantoor, Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 64, Vlissingen. NATIONALE CULINAIRE WEDSTRIJDEN 1973 - RAI - AMSTERDAM STRANDHOTEL en rotisserie „DE PUT" sleept 3 prijzen in de wacht, waaronder le PRIJS TOERISTENMENU 1973. Dit wil gewoon zeggen, dat U bij ons het BESTE TOERISTENMENU van HEEL NEDERLAND kunt eten, vlak bij huis, ook in „DE PUT" 8,50 p.c. all-in. EN't Markt 49, MIDDELBURG (01180) 2160—7543 Reservepolitie in Vlissingen kan nieuwe leden gebruiken H VLISSINGEN MIDDEL BURG - De reservepolitie .van de gemeenten Middel burg en Vjissingen is de laat ste jaren tot een klein groepje uitgedund. Middelburg heeft er nog 24, maar in Vlissingen zijn het er maar twaalf, ter wijl er evenveel reservisten mogen zijn, als het beroeps- korps groot is. De commissa rissen van politie van beide gemeenten hebben dan ook besloten meer aan de werving van nieuwe leden te gaan doen. Advertenties in de pers roepen gegadigden op om eens op de respectievelijke politie bureaus te komen praten. Maar wat doet die reserve politie nu eigenlijk en wie kan zich daarvoor aanmelden Adjudant P. Koekkoek uit Mid delburg en brigadier J. Krom- been uit Vlissingen die zich elk in hun eigen korps met de werving en begeleiding van de reservepolitie bezighouden, legden dit vorige week haar scherp aan de pers uit. Een sollicictant moet aan de volgende voorwaarden vol doen: A. tenminste 21 en nog geen 50 jaar zijn; B. een leng te van 1.70 m. of meer heb ben; C. van onbesproken ge drag zijn. Hij moet zich aan een medische keuring onder werpen, die iets minder streng zal zijn dan voor het beroeps korps. Ook de taak van de reservepolitie is precies om schreven: „om in tijd van oor log, oorlogsgevaar, daaraan verwante of daarmee verband houdende buitengewone om standigheden, dan wel bij rampen hulpdiensten te verle nen bij de uitoefening van de algemene taak van het korps rijkspolitie en van de gemeen tepolitie. De hulp ten tijde van oorlog is tot nu toe nog niet nodig geweest, want de reservepolitie werd in 1948 opgericht. Wel heeft zij haar goede diensten kunnen bewij zen bij de watersnoodramp van 1953. Ook bij vrolijker gebeurtenissen, zoals Konin ginnedag, wieier- of voetbal wedstrijden, kermissen enz. kunnen de leden van het re servekorps zich nuttig maken. Zij worden vaak ingezet bij afzettingen en ordehandha ving. Wordt een sollicitant goed gekeurd, dan krijgt hij een verbandacte voor de reserve- gemeentepolitie. Dat houdt in, dat hij vrijwillig in dienst is en kan deelnemen aan een cursus, die opleidt tot geoe fend man. De cursus duurt een halfjaar en in die tijd leert men veel over de Nederlandse staatsinrichting, organisatie der politie, voornaamste be grippen uit de Wetboeken van Strafrecht en Strafvordering enz. Na het doorstaan van de test aan het eind van de cur sus, heeft de kandidaat dan ook 'n vrij" goede theoretische basis. Van praktische aard daarbij is de oefening in het leren omgaan met een pistool. Heeft de reservist dat onder de knie, dan kan hij ook deel nemen aan onderlinge schiet wedstrijden. Adjudant Koek koek: „Kort geleden kregen we weer een uitnodiging om mee te doen aan wedstrijden in Haarlem. Daardoor leer je ook eens mensen uit andere korpsen kennen en kun je er varingen uitwisselen". Om nu ook de praktijk van het politievak te ervaren, gaat de reservist in zijn vrije tijd geregeld mee met 'n beroeps agent. Op die manier ziet hij, wat er zich kan voordoen en hoe men moet optreden. De reservist wordt als onbezol digd ambtenaar aangenomen, maar krijgt wanneer hij b.v. voor een ramp opgeroepen wordt een normale loonder ving. De kleding is hetzelfde als die van de beroepsagent, alleen een kenner zal het ver schil kunnen zien. De ontslag leeftijd is zestig jaar, net als bij de gewone politie. Zevende Dags Adventisten, 10 febr. Middelburg in Doopsge zinde kerk 11.00 uur: vie. A.F. Steens. Vlissingen in Doopsge zinde kerk: 9.15 vie. A.F. Steens. Evang. Lutherse Gemeente 11 febr. Middelburg in kerk Zuidsingel 11.00 ds. Nierop. Vlissingen in kerk Walstraat 9.30 ds. Nierop. Geref. kerk Vlissingen: 11 febr. Petruskerk 9.30 ds. Groeneveld en 17.00 ds. IJkel, Vrouwepolder, Open Hof 9.30 ds. IJkel en 17.00 ds. Groene veld. Chr. Geref. kerk Vlissingen: 11 febr. 9.30 leesdienst en 17.00 ds. Maris. Geref. Gemeente: 11 febr. Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. SOUBURG - Het diensten centrum Bachten Poorte te Souburg is op het ogenblik bezig met het oprichten van een nieuw zangkoor, bestemd voor de oudere inwoners van Souburg. Een dergeftjk koor bestaat reeds in Vlissingen en beantwoordt, ook als gezellig heidsvereniging, geheel aan het gestelde doel. Voor het leidinggeven aan het nog op te richten Souburg- se bejaardenzangkoor, zowel dames als heren, heeft men reeds de toezegging gekregen dat mevrouw Francke bereid is als dirigente op te treden en dat mevrouw L. Kuiper- Visser de muzikale begelei ding zal verzorgen. Een ieder die graag zingt, kan zich aan melden bij mevrouw H.W. Je- remiasse-v.d. Heijden, Bach- tenpoorte 47 te Oost-Souburg, telefoon 01183-1582. Scheldebode-Groot Walche ren (Walcheren) Nieuwsblad voor de Beve- landen (Noord- en Zuid-Be veland) Ons Eiland (Schouwen-Dui veland) Zeeuwsch-Vlaams Adver tentieblad (Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen). MIDDELBURG Het Zuider baken in Middelburg zuid heeft onlangs zijn vierde ver jaardag beleefd, een feit waar bij overigens de gebruikers van het wijkcentrum nauwe lijks stilgestaan hebben. Het gebouw is al die vier jaren druk gebrukt als kerk, als chreche, als vergaderruimte en als hobbycentrum. Toch ztyn er ten aanzien van het gebruik nog wel veranderingen moge lijk, want niet alle ruimtes in het gebouw worden even eco nomisch benut en niet ieder een komt op een ideale manier aan bod. Zo zou byvoobeeld de jeugd nog wel vaker in het Zuiderbaken terecht kunnen en door 'n andere verdeling van de ruimte zouden de kleine vergaderkamers, die de helft van de tijd leeg staan, ook intensief kunnen worden ge bruikt. Met het oog op deze dingen heeft de beheerscommissie van het Zuiderbaken onlangs een brief gestuurd naar alle ge bruikers van het gebouw met de vraag of ze hun ideeën - als ze die hebben zo con creet mogelijk op papier wil len zetten. Als uitgangspunt wil de beheerscommissie sa men met de gebruikers zich bezinnenop de functie van het gebouw. Van daaruit wordt dan een gebruikerspro gramma /opgesteld en een eventuele interne verbouwing besproken. Degenen die in het Zuider baken tot nu toe gebruikten waren de stichting sociaal cul tureel opbouwwerk 't Tref punt )met jeugdwerk onder andere( het Licht des Levens, de personeelsverenigingen van Hercules, Hoechst en Boddart, de bejaardensociëteit Zuider baken, de kerkeraad van de Geref. Gemeente, de stichting Eurosport, de wijkvereniging zuid, de Ned. Ver. van Huis vrouwen, de openbare biblio theek, de Stichting Opvang van Kinderen in Middelburg (met een crèche) de Stichting Kruis- raden Jkruis-spreekuurt, de Pinkstergemeente en de Her vormde Kerk. Verder werden er feesten, zoals carnaval, ge vierd. Bij de besprekingen kan de vraag rijzen of een personeelsvereniging wel thuishoort in een wijkcen trum. Dingen waarover verder ge praat gaat worden zijn onder andere de crèche (die deels in de hal wordt gehouden, wat weieens lastig is( en de vraag van de judoclub of ze niet een beter plaatsje kunnen krijgen. Iedere les van deze club wordt - FOTO BACK voor de helft besteed aan het in- en uitpakken van spullen. Het gebouw heeft momenteel vier kleine vergaderruimtes, een hobbyruimte (als crèche in gebruikt een keuken plus bar, een grote zaal met toneel en een foyer die bij de zaal getrokken kan worden. Apart wordt deze foyer ook als bi bliotheek gebruikt. De nieuwe informatiecentra le van de Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn te Vlissingen heeft nu twee vrijdagavonden ge draaid. Over het resultaat zijn de initiatiefnemers niet onte vreden: de eerste avond elf vragenstellers en de tweede avond dertien. Veel van de vragen kwamen uit de wijk Souburg en veel ook lagen op gemeentelijk terrein. Intussen hebben zich nog verschillende instellingen, ook op provinci aal niveau, aangemeld om mee te doen. Uit het land heeft de Raad verschillende reacties ontvangen van gemeenten, die belangstelling tonen voor het experiment. Onder de rubriek „Het weten waard" op deze pagina kan men de tijd en de plaats van de informatiecen trale vinden. Evenals in voorgaande* jaren heeft de Provinciale Zeeuwse VVV voor 1973 adreslijsten uitgegeven van de hotels-res taurants-pensions en de kam peerterreinen in Zeeland. Een belangrijke verbetering van de campinglijst is de aanwezig heid van kaartjes, waardoor nagegaan kan worden, waar de kampeerterreinen liggen. Een nieuwigheid dit jaar is ook de lijst van ongeveer hon derd te huren vakantieverblij ven. Via een nieuw bemidde- lingssijsteem voor huur en verhuur, kan de aanstaande gast met een reserveringsfor mulier verzoeken bemiddeling te verlenen bij de huur van een bepaalde woning of appar tement. De lijst biedt dit jaar nog maar een beperkte keuze, maar de VVV hoopt in 1974 tijdig met een uitgebreidere gids voor de dag te komen. Op maandag 29 januari was er weer iets feestelijks te be leven in NIEUW en SINT JOOSLAND. De bouw van het nieuwe dorpshuis annex gym nastieklokaal was al zo ver gevorderd, twee weken voor op het werkschema, dat het hoogste punt werd bereikt. Vrolijk wapperde de vlag van het dakgeraamte en 's middags reikte wethouder drs. M. Bei- nema, tevens voorzitter van de Stichting Maatschappelijke Opbouw Middelburg, de kap- fooien aan de werknemers uit. Vóór het begin van de bouwvakantie. dus eind juni, hoopt men dat het gebouw op geleverd kan worden. Een deel van de afwerking zal ge beuren door inwoners van Nieuw en Sint Joosland. Zo zal men door zelfwerkzaam heid een deel van de 27.000 gulden, die de inwoners bijeen moesten brengen voor de stichting van dit dorpshuis, kunnen verdienen. De rest werd al bijeengebracht door middel van allerlei acties. Binnenkort zal een stuur groep in het leven worden ge roepen, die zal moeten bekij ken op welke manier een be stuur voor het nieuwe Zeeuw se Meer - zo zal de Ooster- schelde na de afsluiting gaan heten gevormd moet wor den. Dit bestuur moet zich in de toekomst gaan bezighouden met de recreatieve ontwikke lingen rond het Zeeuwse Meer en zal 'n coördinerende func tie op dit gebied gaan vervul len. Het is de bedoeling, dat in het toekomstige bestuur een aantal vertegenwoordigers van verschillende gemeenten, de provincie, het rijk en wellicht ook de provincie Noord-Bra bant, zitting zullen nemen. Hoe de uiteindelijke beheers vorm voor het Zeeuwse Meer zal worden, is nog niet be kend. Het is aan de stuurgroep om op dat gebied een advies uit te brengen. De Nederlandse Spoorwegen hebben in de afgelopen jaren .twaalf vierwagenstellen uit 1954 gerestaureerd en van aangepast modern comfort voorzien. Deze treinstellen worden met het begin van de nieuwe dienst op drie juni aanstaande systematisch inge zet op de Intercity-verbinding Amsterdam - Vlissingen. Tot nu toe rijden ze nog ongere geld over het gehele net. Snoep, Meliskerke 9.JU en 14.30 ds. Weststrate. Aagtekerke 9.30, 14.00 en 19.00 leesdienst. Oost-Kapelle 10.00 en 14.30 ds. v. Vliet. Middelburg C. 9.30 en 18.30 ds. Zijderveld. 14.00 leesdienst. Middelburg Z. 9.00 leesdienst en 19.00 ds. v. Vliet. Doopsgezinde kerk Vlissingen, geen dienst. Geref. kerk Souburg 11 febr. 10.00 ds. v. Stam en 17.00 ds. Kloppenburg. Herv. Gem. en W. Sou burg, 11 febr. W.S. 9.00 ds. v.d. Heide, O.S. 9.30 ds. Dor- gelo en 19.00 ds. v.d. Heide. Kristen Zuid-Molukse Kerk, 11 febr. O. Souburg, 15.00 ds. Fader, Koudekerke 12.00 ds. Fader. R.-k. kerk Vlissingen, paro chiekerk Singel, zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30-10 en 12 uur, Open Hof Paauwenburg zondag 11 en 19.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zater dag 19 uur zondag 10.30 uur. R.-k. kerk Middelburg, iedere week parochiekerk H. Petrus en Paulus, zat.avond 19.00 en zondags 10.30 en 19.00 de Hoeksteen zondags 11.30. Pinksterkapel Emmastraat 10, Vlissingen iedere zondag 14.30. Leger des Heils, Vlissingen 10.00 Heilsbijeenkomst, 11.30 zondagsschool, 19.30 getuige nissamenkomst, woensdag 13.30 filmvoorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tem pel, Middelburg-Zuid elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 in het Zuider baken. Volle Evangelie Gemeente te Vlissingen, elke zondag 9.45 in de Filadefiakpel, Vrouwestraat 5. Angelican Church, Service everij Sunday; morning prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in the Mission te Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen- Oost. Reader A. Driver. Vlissingen, zaterdag 10 febr. van 0.00-24.00 dr. Sluijter.- Badhuisstr. 121, tel. 2190... Zondag 11 febr. van 0.00-24.00 dokter Mijnlieff, Koudekerk- seweg 78a, tel. 2525. Apotheek, van vrijdag 9 febr. N.M. 18.00 t/m vrijdag !6 febr. v.m. 8.30 apotheek Last drager, C. v. Perestraat 1 Souburg, tel. 01183-1593.. Tandarts, zaterdag 10 febr van 9-10 en zondag 11 febr. van 11-12 G.J. v. Wiggen, p.a Julianalaan 4, tel. 01184- 2778. Verloskundige, 10 en 11 febr. mej. v. Ginkel, Pres. Roose- veltlaan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland, voor 10 en 11 febr. dokter Kapteijn, Die- zestraat 47, Soburg, tel. 01183- 2206. Dierenarts, voor 10 en 11 febr. E.P. Oldekamp, tel. 01186-287. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen, 10 en 11 febr. Zr. Boersma, Wie lingenlaan 2a, tel. 01184- 2735. Oranje Groene en Wit-Gele Kruis Vlissingen, voor 10 en 11 febr. zr. v.d. Ende, Schaep- manstr. 51, tel. 4221. Groene Oranje-Groene en Wit- Gele Kruis te Souburg en Rit them, voor 10 en 11 febr. C. Sinke-v. Loon, Molenweg 51, tel. 01183-1843. Doktersdienst Middelburg, za terdag 10 febr. van 0.00-24.00 mevr. Pel, Rouaansekaai 11, tel. 6659. Zzondag 11 febr. van 0.00-24.00 dokter Pel, Rouaan sekaai 11, tel. 6659. Middelburg Z., alleen patien- ten van dokter Jansen en dok ter Jansen-Schrama, zie onder Souburg. Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek, van vrijdag 9 febr. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 16 febr. v.m. 8.30 apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. Donderdag 8 febr. 4.50 en 17.13. Vrijdag 9 febr. 5.26 en 17.56. Zaterdag 10 febr. 6.12 en 18.49. Zondag 11 febr. 7.13 en 19.56. Maandag 12 febr. 8.31 en 21.19. Dinsdag 13 febr. 10.03 en 22.46. Woensdag 14 febr. 11.31 en - Vrijdag 9 febr. 21.00 Mid delburg in schouwburg concert Rondom Bochcerini. INFO RMATIECENT RALE VLISSINGEN: iedere vrijda gavond van 18.30-20.00 uur in: Welzijnscentrum Bachten Komme. Badhuisstraat 64, tel. 01184-6420. Wijkcentrum Open Hof. Alexander Gogelweg 59, tel. 01184-4363. Bachten Poorte Souburg, tel. 01183-1582. V

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 3