Bridge-sport onder de aandacht van scholieren gebracht aft" J by GROOT WALCHEREN Edelweis Tapijtreiniging Wasserij Edelweis B. V. Foto Kringetje Groot Walcheren Kontant - Geld Nodig /.ppuwsp klapban! de zuidwester combinatie Vele koopjes in onze Boeken- opruiming De Pree RESTO - VROUWENPOLDER huis aan huis-blad 11e jaargang no. 10 bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: b.v. rotadruk - postbus 36 - axel in H3 RUITER TAXI A.J. PROVOOST foto harry verschuren SNEL GELD NODIG? WEEKEND-MENU 12.50 DE SCHELDEBODE Vraagt U bij ons eens om inlichtingen omtrent het reinigen van uw vaste vloerbedekking Tel. 01184 - 6283 of 2589 Paul Krügerstraat 312 VLISSINGEN woensdag 17 januari 1973 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM WaIcIi IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening. Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed.' kom kijken en vragen bij oosterhout middelburg MIDDELBURG Bridgen heeft altyd het Image gehad een sport te zijn voor ouders, enigszins deftige mensen en dat image heeft die sport ook niet helemaal ten onrechte. Maar zoals dat de laatste tijd meer gebeurt met als elitair bekend staande sporten: de beoefenaars trachten meer be kendheid te geven aan hun favoriete bezigheid. Zo heeft de Nederlandse Bridgebond zich er de laatste tyd op toe gelegd om het bridgen by jeugdige personen wat popu lairder te maken. De bond trachtte scholieren - en niet zonder succes - voor dit kaartspel te interesseren. Scholen werden aangeschreven en mensen van de bond kwa men een bridgeles geven. In Zeeland waren de scholen ech ter niet bijster enthousiast, geen enkele reactie kwam van die kant. Voor de heer M. P. van den Heuvel, uit Middelburg, brid- geleraar van de bond, is dat geen reden om de Zeeuwse jeugd nu maar-, af te schaven voor de bridgesport. Het ge brek aan belangstelling biykt trouwens ook niet voor de leerlingen zelf te geiden, want na een artikel in de PZC over jeugdbridge, belden leerlingen van het gymnasium in Middel burg op met de vraag of zU een aantal paren mee konden laten doen aan de voorrondes van het Nederlandse jeugd kampioenschap en ze kwamen met 9 paren. Daaruit bieek dat deze jongeren toch op eigen gelegenheid de sport al beoe fenden. De heer Van den Heuvel: de voorrondes worden op 26 ja nuari gehouden in de Middel burgse schouwburg. Daar doen paren uit verschillende plaat sen aan mee. Zo zijn er uit Hulst twee jeugdviertallen, en twee uit Breda. De finale van het kampioenschap - de offi ciële naam is eigenlijk Natio naal Open Jeugdparen Kampi oenschappen - valt op 24 fe bruari in Tilburg., Binnen de bond is een comi té gevormd dat bridgelessen wil gaan geven op scholen, in de vorm van een cursus. Op 18 januari starten we al met zo'n cursus op de scholenge meenschap in Hulst. Het zou nou zo leuk zijn als we hier op Walcheren een echte jeugdclub van de grond kregen. Maar ja, zoiets is moeilijk in Zeeland, hè. Al is het alleen maar omdat de mid delbare schooljeugd zo gauw ze van school af zijn meestal wegtrekken om elders te gaan studeren. De bridgesport is in Zeeland zo populair en de Zeeuwen die er aan doen zijn gezelligheidsbridgers. De echte wedstrijdsport dat hoeft niet zo voor hen. Toch wordt hier in Zeeland ieder jaar het Scheldetoernooi gehouden, en dat is een klein maar heel bekend toernooi. Dit jaar komt het voor de achtste keer. Op middelbare scholen wordt wel vaak gedamd en geschaakt, maar bridgen ligt moeilijker. Daar heb je er al vast twee paren voor nodig. Maar toch is het in Breda al zo dat het op de scholen ver boden is om voor de middag pauze te bridgen want die kinderen zaten 's morgens om 08.00 uur al met hun kaarten op de stoep. Bridgen is niet alleen een leuk spelletje, maar ook de scherpzinnigheid wordt er door bevorderd. De vinding rijkheid, en egoïsme leer je te bedwingen. Je moet samenspe len met je partner, en dat dat heel moeilijk is zie ik zo vaak om me heen op toernooien. Het gebeurt meer dan eens dat een bridgend echtpaar el kaar in de haren vliegt wan neer ze als partners spelen. Je hebt ook mensen die hun part ner bijna niet aan bod willen laten komen en zelf de hele tijd willen spelen. Leerlingen van het Middel burgse gymnasium oefenen zich in het bridgen. Daarom ook vind ik bridge een vormende sport. En mis schien dat het er nog eens van komt, zo'n jeugdclub, hier in Middelburg. De bond wil er moeite genoeg voor doen. Bedr. 24m. 36m. Op 48m. 8.000-227m. 10.000 283m. 12.000-339m. 15.000-424m. Ook tussenl. bedr. tot f 25.000 1000 51 2000 103 3000 148 102 4000 192 136 5000 240 171 6000 288 204 j ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. DE GRAAF M'burg i Sportlaan 6, tel. 01180-7449^035 Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of intorm.werkgever. Ylissingse politie zoekt kontakt met de burgerij „De politie is uw beste ka- maraad", maar pas als er blau we ogen zyn gevallen wordt tie, die zy kregen door het luchten. Om de organisatie te hulpverlenende dagelijks contact met de wijk- vereenvoudigen werd de bewoners. hij erbij geroepen. Zo is het altijd al geweest, maar nu „Oom Agent", bovendien ge motoriseerd is geraakt en de surveillances per motor of au to verricht, wordt zyn hulp nog minder snel ingeroepen. Alleen in de binnenstad van de surveillerende agenten ble- nier er eerder toe komen hun ties. De commissieleden zelf verschillende mensen later te ven verstoken van de informa- hart eens bij de politie te hebben ook gegevens over rug kwamen om hun dank te instanties op betuigen. Een inwoner had allerlei gebied bij de hand. b.v. geklaagd over de slechte meente Vlissingen in zes sek- Verder een uitvoerige gebieds- verlichting van het loopbrug- Ruim drie maanden geleden toren ingedeeld, de inwoners beschrijving, zodat verkeers- getje op het punt, waar de besloot dan ook de leiding van van deze sektoren krijgen ie- vragen meteen kunnen worden Boulevard verbreed wordt. Na de Vlissingse Gemeentepolitie dere maand op een vaste door genomen. Ook kan men inspectie vond de politie, dat om als tweede gemeente in avond de gelegenheid hun de commissie alles vragen hij gelijk had en zorgde er- Nederland )na contactcommissies voor de Vlissingen kan men hem nog burgerij in te stellen. Deze op een degelijk „rywiel" commissies, bestaande uit drie leden van deze commissie zul- waamemen. De nende taak van Rotterdam! klachten opmerkingen, verzoe- over bijvoorbeeld verbetering voor dat er verbetering in ken om hulp etc. te spuien bij in bestrating of andere werk- kwam. Deze burger kwam na- een vaste commissie. De drie zaamheden, die de gemeente derhand vertellen, dat hij zeer op haar programma heeft te spreken was over de nieu- kwam niet meer tot zyn recht: dienstverle- man van afdelingen recher- ien proberen direct een ant- staan. Hoe is het nu gegaan we verlichting, de politie che, surveillance en verkeer, woord te geven, maar kunnen met dit spreekuur in de eerste Zo kwam er een klacht bin- Tel. 01189 - 1900 - 1965 HUZARENSCHELP HELDERE TOMATENSOEP GEBAKKEN LEVER of VIS-FILET BOMBAY PUDDING KOFFIE Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 zij dat niet dan wordt de zaak maanden van het bestaan? Ad- nen over het gooien van etens- in handen gegeven van de judant De Vries: „We zijn niet resten op straat, waardoor rat- coördinator van de zes com- ontevreden, er zijn nu in to- ten werden aangetrokken. In missies: Stafadjudant De taal 37 bezoekers geweest met dit geval werd de hele buurt de politie een beter inzicht Vries, Deze zal, als het een 71 vragen, klachten of sugge- door de politie aangeschreven krijgen in het soort proble- zaak is, die buiten- het ar- sties. 48 van de 71 betroffen en gewezen op de schadelijke moeten door middel van spreekuren proberen het con tact met de burgerij te her stellen. Op deze manier kan men, waar de burgerij mee te beidsveld van de politie ligt, het verkeer". maken heeft en omgekeerd zullen de burgers op deze ma- contacten leggen met de be- De commissieleden gevolgen van een dergelijke hebben onachtzaamheid. treffende diensten of instan- het erg op prijs gesteld, dat Zie VerVOlg tekstpagina,kolOfTl 6 Ook in onze provincie lopen vreemde heerschappen rond. In Walcheren met name schijnt de een of andere en gerd zich uit te geven voor vrouwenarts. Met recht een vreemde vogel, hetgeen ook ons aanleiding geeft om vooral de oudere dames voor dit fi guur te waarschuwen. Het is een manspersoon van rond de zestig met donkerblond of grijs haar. Hij heeft een fors postuur en hij zoekt zijn pa tiëntenonder oudere vrou wen. Wel een vogel, maar ze ker geen vreemde is de alom bekende spreeuw. Een pittig beestje dat in het vogelleven echt wel zijn vo geltje staqt. Om nu dit beestje te eren stelden b. en w. van de gemeente Borsele aan haar raadsleden voor om in een zangvogelbuurt te Heinkens- zand ook een straat te vernoe men naar onze trouwe kersen eter. Een loflijk aanbod wat door velen wel werd gewaar deerd. Tot op het moment dat één der aanwezigen het nodig vond om als verklikker op te treden en hierdoor bewust roet in het eten gooide van de hele zangvogelbuurt. Deze man vertelde namelijk dat de spreeuw in 't geheel geen zangvogel was.' En dat is toch heel belangrijk nietwaar Dat vonden b. en w. en de test van het gezelschap ook. maar om de spreeuw niet te discri mineren besloten de heren toen maar om in plaats van zangvogelstraat, gewoon vogel straat te gaan hanteren. Waar halen ze de wijsheid van daan Er zijn ook in Zeeland van daag de dag veel werklozen. Jammer maar waar. Bevreem dend is echter dat hier nu ook buitenlandse arbeiders bij zijn. Deze mensen werden ruiar ons land gehaald omdat we diingend werk voor hen hadden en nu ze hier eenmaal zijn is de werkgelegenheid verdwenen en dienen ze niets- doend door het buitenlandse leven te gaan. Volgens mij een eerste leken dat het hoog tijd wordt om het gastarbeidersbe- leid eens terdege te herzien. Voorkomen wordt hiermee dan, dat we niet twee keer behoeven bij te springen in de ontwikkelingshulp! Laten we dan liever die academici, der tien in getal die hier geen werk kunnen vinden helpen. Er is voor hen in Zeeland vooralsnog geen werk. Laten we hopen dat dit spoedig ver andert. want we kunnen hun kennis goed gebruiken. Als ze tenminste duidelijk zijn. Heel duidelijk is op het ogenblik A mem uiden-speler Jan Poortvliet. Deze zeven tien-jarige eerst e-elftalspeler verkeert in zulk een vorm dat hij gekozen is voor het Neder lands elftal voor zestien en z event ien-jarigenGefelici teerd en ga zo door.' DOESTER BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. (01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 VLISSINGEN Als u zich op de toto herkent, meldt u dan bij ons kantoor Spuiplein 11 Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, Vi pond biefstuk- Vishandel F. de Muijnck jr., Oude Markt II, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vlees waren. 't Gouddoppertje, Wal straat, waardebon van 5, Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 80, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f 5,-. Eethuis De Snuijver. Walstraat 20, Vlissingen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dui- mel, Hermesweg 23. Vlissin gen. fles sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafétaria, Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijkiaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. Van de Vij ver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gra tis batterijen voor transistorra dio. Midgetgolfbaan Delta. Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 42, Vlissingen, 1 bos bloemen t.w.v. 5,Moeke's Lunch room, Nieuwendijk 51, Vlis singen, bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor twee per sonen. Boutique De Spinne, Aagje Dekenstraat 7, Vlissin gen, waardebon van f 10,-. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam. tVrijdag markt 1 pond pinda's. De Dropspecialist. (vrijdagmarkt) '/j pond drop naar keuze. Beenskaas. tvrijdagmarkt,) 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle.

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 1