Scheldestraat uw winkelstraat Kerstboom verbrandingen Nog bescheiden van opzet Middelburg binnenkort twee winkelcentra rijker Contact middag 65+ in het Open Hof Vernieuwingen bij de Miro Vlissingen scheldebode groot- walcheren Kerkdiensten Pedicuredienst in diensten centra voor bejaarden Doktersdiensten Hoogwater Parkeer haven Irislaan Vlissingen Gevonden voorwerpen Reddingsbrigade het adverteren zeker waard Uw Bruiloft in het STRANDHOTEL Het Bruidsdiner in „DE PUT" MARKT 21 MIDDELBURG Tel. 3201 consumpties, goedkope maaltijden VLISSINGEN De winke- biedt. Men wil niet meer te llers van de Scheldestraat zijn rugkeren tot een officiële win- wcer actief geworden. Na een keliersvereniging, want de er- langdurige winterslaap van varing heeft geleerd, dat dan hun vereniging hebben veertig steeds dezelfden het vervelen- winkeleigenaren vlak voor de werk moeten opknappen. Kerstmis in hotel Maldegem Het zal meer de vorm van een de koppen weer eens bij el- discussiegroep krijgen, waar kaar gestoken. Er moet iets bij per keer de taken verdeeld gebeuren om de Scheldestraat zullen worden. Suggesties van onder de aandacht van koop- kopers en lezers zullen ook lustige Vlissingers te brengen. graag aanvaard worden. Men Zoals één van de initiatiefne- wil per maand als straat in mers de heer Altena zegt: „Na zijn geheel door acties naar het vertrek van de supermarkt voren komen, maar iedere van AH is er een rust in de winkelier zal onafhankelijk straat gekomen, die niet alle blijven. De heer Altena: „En /.aken goed heeft gedaan". bloc willen wij weer een vuist Maar 17 januari a.s. gaat maken", deze zelfde supermarkt op de- He, weten waard Zevende-dags-Adventisten. 13 januari. Middelburg in Doopsgezinde Kerk: 11.00 Vic. A. F. Steens; Vlissingen in Doopsgezinde Kerk: 9.15 Vic A. F. Steens. Evang. Lutherse Gemeente. 14 januari. Middelburg in kerk Zuidsingel: 9.30 ds. Nierop; Vlissingen in kerk Walstraat: 11.00 ds. Nierop. zelfde plaats weer open, een blijde gebeurtenis, waar de winkeliers van de straat een feestelijk tintje aan willen ge ven. Helaas was het te kort dag om iets groots te organise ren, maar misschien zal wat vlagvertoon de stemming er al in brengen. Eind januari ko men de winkeliers weer bij een om verdere activiteiten te bespreken, die de Schelde straat aantrekkelijker voor het publiek kunnen maken. In eerste instantie wil men be ginnen met gezamenlijk ad verteren, zodat de lezers kun nen zien, dat de straat een groot assortiment aan winkels VLISSINGEN Aan de heden voorbehouden een westzijde van het gedeelte van begin worden gemaakt met de de Irislaan, dat gelegen is tus- aanleg van genoemde parkeer- sen de President Rooseveltlaan plaatsen. Het wachtverbod. dat en de Van der Helstlaan, zul- nu voor de oostzijde van de len parkeerplaatsen worden Irislaan geldt, wordt voor de duur van de werkzaamheden verplaatst naar de westzijde, zijn Zodra het werk gereed is aangebracht. De Nutsbedrijven maandag met het verleggen komt dit wachtverbod geheel van kabels en leidingen be- te vervallen. Naar schatting gonnen. Volgende week zal zullen de werkzaamheden een onvoorziene weersomstandig- maand in beslag nemen. Vlissingen - Op initia tief van de Stichting Sociaal Cultureel werk Vlissingen of korter gezegd het SKW van de jeugdclubhuizen, werd vo rige week in Vlissingen en Souburg een groots opgezette kerstboomverbranding gehou den. Met hulp van de gemeen telijke reinigingsdienst en de jeugd van de clubhuizen werden de bomen verzameld en op het Badstrand tegenover Britannia opgestapeld terwijl in Souburg bij de Raiffeisen- bank een stapelplaats was ge maakt. Onder het wakend oog van de brandweer werden de bei de vuren .aangestoken. iDe weersomstandigheden waren ideaal, geen regen en wind, zodat geweldige kampvuren ontstonden. In Vlissingen was een grote menigte op de bou levard en het strand samenge stroomd om naar dit schouw spel te kijken. Onderwijl wer den de lootjes getrokken, die per ingeleverde kerstboom De heer Jac. van Voorenberghe uit IJzendijke heeft van Koningin Juliana drie brillen ontvangen voor zijn nu al tien jaar durende actie Brillen voor melaatsen". Hij kreeg ze in antwoord op een brief aan de koningin, die hij een week tevoren verstuurde en waarin hij het doel van de brillenactie uiteen zette. Bij het pakje hoorde een brief van de particuliere secretaresse van de koningin. Daarin werd de heer Van Voorberghe de beste wensen voor 1973 en het verdere verloop van de brillenactie toegewenst. De IJzendijkenaar zal twee brillen van de koningin afstaan voor de actie. De derde bril houdt hij als aandenken. Prinses Margriet stuurde enkele jaren geleden ook een paar brillen naar de heer Van Voorenberghe. Die waren waarschijnlijk van mr. Pieter van Vollenhove, zo meent de succesvolle IJzendijkenaar, die de afgelopen tien jaar meer dan 20.000 brillen voor de actie heeft bijeengebracht. De vakcentrales in MIDDELBURG hebben zich ter gelegenheid van het nieuwe jaar voorgenomen de lonen en prijzen te matigen en zijn vastbesloten zich aan die matiging te houden. Zy willen dan echter wel dat iedereen zich matigt, dus ook de diverse sportinstellingen. Daarom hebben de vakcentrales gemeend te moeten protesteren tegen de voorgenomen verhoging van tarieven van het Middelburgse zwemcompex Poelendaele. Die verhogingen vallen dan ook waren uitgereikt. De ihoofd- veel gevaarlijk geknoei met prijs op beide plaatsen be- „fikkies" voorkomen en tegelij- stond uit een radiootje. Hope- kertijd een grote attractie voor lijk wordt deze verbranding jong en oud vormen.. een jaarlijkse traditie. Het zal VLISSINGEN Op dinsdag 16 januari a.s. organiseert de Activiteitencommissie van het Open Hof weer een open mid dag voor alle 65-plussers in het Wijkcentrum Open Hof. Overwin uw drempelvrees en ga er eens gezellig uit. U kunt er bingo spelen, sjoelen, kaar ten, dammen en doodgewoon eens een praatje maken met uw leeftijdgenoten. De dames kunnen ook haar handwerkjes meenemen. Kortom een echte kontaktmiddag. Voor twintig cent kunt u al een kopje koffie kopen, dus de kosten hoeven .geen be zwaar te zijn. Een unieke ge legenheid voor alle bejaarden van Paauwenburg om vlak bij huis er eens gezellig uit te zijn. En als blijkt dat er ge noeg belangstelling voor is, maakt u het de commissie mo gelijk meerdere van deze mid dagen voor u te organiseren. In dat geval kan het een vast terugkerende middag eens in de veertien dagen worden of misschien zelfs wel iedere week. Er wordt op u gere kend!! Komt allen naar uw Wijkcentrum Open Hof op dinsdag 16 januari om twee uur 's middags. MIDDELBURG De ge meente Middelburg gaat zich de komende jaren intensief bezig houden met de proble men van de winkelgebieden in de binnenstad. De ontwikke ling van de winkelsituatie, kortom alle stormen die rond de bedrijven van de midden standers woeden. Om de ontwikkeling van de functie van de binnenstad of winkelcentrum te kunnen be geleiden en in goede banen te leiden, is het nodig de globale informatie, die de gemeente op het moment voorhanden heeft, uit te breiden met ande re gegevens. Die globale gegevens be staan uit het in 1971 versche nen rapport Winkelen in Middelburg, dat het onder werp van veel discussie is ge weest het basisplan binnen stad en dergelijke gegevens. Bij de behandeling van de gemeenteraad van het basis plan, werd besloten over te gaan tot het samenstellen van een structuurplan voor de bin nenstad, welk plan de algeme ne uitgangspunten met meer gedetailleerde gegevens moet aanvullen. Het gemeentebe stuur hoopt die gegevens te verkrijgen uit enquêteformu lieren die aan de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zijn toegestuurd en die door die mensen geheel, maar dat is niet per se noodzakelijk, moeten worden ingevuld. De vragen op het enquêteformu lier hebben o.m. betrekking op de werkgelegenheid per bran che, de bed rijfsopper vlakte en het aantal werkenemrs dat al dan niet part-time in dienst is. VLISSINGEN In de nog maar zeer jonge praktijk van de dienstencentra voor bejaar den Bachten - Reede en Bach- ten - Komme is er grote vraag geweest naar het opnemen van een Pedicuredienst in het dienstverleningspakket. Uiteraard is hier aandacht aan besteed en vanaf 15 janu ari a.s. is het mogelijk voor de oudere inwoners )vanaf 65 jaar( van onze stad gebruik te maken van v de pedicuredienst in de beide dienstencentra. Inlichtingen worden graag verstrekt door de heer C. Vierhout, Bachten - Reede, Vredehoflaan 42, telefoon: 2706 en de heer Joh. Ruijsink, Bachten - Komme, Badhuis straat 64, telefoon: 6420 Hoes- tel 6(. tamelijk fors uit, zij komen neer op ongeveer 25%. ïn de brief, die de vakcentrales naar het bestuur van de stichting Sportbelangen hebben gestuurd, staat te lezen: „In een tijd, waarin de vakbeweging, in overleg met overheid en particulier bedrijfsleven zichzelf alle matiging in lonen en prijzen heeft opgelegd, kan het o.i. niet waargemaakt worden, dat Uw stichting tot een dergelijk hoge tariefsverhoging komt". De bedoeling van de brief is niet alleen het protesteren vanwege de verhoging. Er wordt ook verzocht de tarieven nogmaals te bezien en als het eventueel mogelijk is zelfs te herzien. Ook zou de vakbeweging het op prijs stellen, wanneer zij op de hoogte zou worden gehouden van de inzichten van het bestuur van de stichting Sportbelangen. De cijfers, die betrekking hebben op het verloop van de bevolking van VLISSINGEN over 1972 zijn bekend gemaakt. Uit die cijfers bleek, dat het geboorteoverschot, het verschil tussen het aantal geboorten en sterfgevallen, 343 bedroeg. Het vestigingsoverschot was iets groter, namelijk 477. Dat houdt in dat zich 477 mensen meer vestigden dan er vertrokken. Die twee overschotten zorgden gezamenlijk voor een stijging met 820 inwoners. De totale grootte van de bevolking is nu op 42.634 gekomen. In de afgelopen jaar togen 329 bruidsparen naar het stadhuis om aldaar door de ambtenaar van de burgerlijke stand in de echt te worden verbonden. In datzelfde jaar bleek, dat een aantal mensen bij hun huwelijk een verkeerde keus hadden gedaan; 114 mensen konden het niet langer met elkaar vinden, wat resulteerde in 57 echtscheidingen. Niet alleen Zeeuwen kijken naar de Vlaamse televisie, maar omgekeerd zijn de Vlamingen ook geïnteresseerd in de Nederlandse televisie. Vrijwel alle vijf miljoen Vlaamse kijkers van de BRT ontvangen ook Nederland 1 en Nederland 2. Hoewel men in Hilversum andere percentages hanteert (hogere), weet men bij de BRT dat gemiddeld zeventien procent van de Vlaams sprekende Belgen naar de Nederlandse t.v. uitzendingen kijkt. Uit regelmatige kijkers - enquetes is dat gebleken. De concurrentie doet zich vooral voelen op het terrein van series. Slechts in enkele gevallen komt het voor, dat de BRT eerder met een Amerikaanse of Britse serie start dan de NOS. Om iets tegen die concurrentie te doen zoekt men in Brussel steeds naar zoveel mogelijk exclusieve films en series. Aan het politiebureau te Vlissingen werd in de week van ,20-12-72 t.m. ,4-1-1973 kennisgegeven van de navol gende verloren voorwerpen: Gouden vriendschapsring, maillot, herenhorloge, tas met lunchpakket, herenbontmuts, 2 wolleij kindermutsen, dames- want, das gekleurd, gouden dameshorloge, glacé dames handschoenen, ..dhr. sleutels, gehaakte 'herenhandschoenen, gehaakte pet, goudkleurig da meshorloge, 1 bankbiljet, gou den ketting met hanger, da meshorloge goudkl. met band, zw. etui met bril geslepen gla zen, aantal loten. Afdeling gevonden voorwer pen is geopend van maandag t.m. vrijdag van 11.00 uur t.m. 12.30 uur en van 16.00 uur t.m. 17.00 uur. Zaterdags van 11.00 uur t.m. 12.00 uur. Ook is de gemeente geïnte resseerd in de ligging van de diverse panden ten aanzien van het winkelgebeuren en de bereikbaarheid voor het ver keer en in hiermee samenhan gende vragen zoals de me ning die de ondernemer met betrekking tot verder doorge voerd eenrichtingverkeer heeft en wat er van verwacht wordt. Men is tevens be nieuwd naar de verwachtingen die gekoesterd worden over het Geereplan, waar Middel burg een nieuw winkelcen trum uit de grond wil stam pen. Het is de bedoeling dat men aan de weet komt of de ondernemer verwacht dat de invloeden van het Geereplan gunstig, minder gunstig of niet merkbaar zullen zijn. De vragen zijn door de ge meente Middelburg opgesteld in samenwerking met de cen trale van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Geref. Kerk Vlissingen. 14 januari. Petruskerk: 9.30 ds. Groeneveld en 17.00 ds. Groe- neveld; Open Hof: 9.30 ds. v. d. Schoot en 17.00 ds. Wulf- fraat. Chr. Geref. Kerk Vlissingen 14 januari. 9.30 en 17.00 lees- dienst. Geref. Gemeente. 14 jan. Vlissingen: 9.30 en 16.30 ds. Snoep; Meliskerke: 9.30 en 14.30 ds. Weststrate; Aagte- kerke: 9.30, 14.30 en 19.00 leesdienst; Middelburg C.: 9.30 en 18.30 ds. Zijderveld en 14.00 leesdienst; Middelburg Z.: 9.00 leesdienst en 19.00 ds. v. Vliet. Geref. Kerk Souburg, geen opgave. Herv. Gemeente Koudeker- ke. 14 jan. 10.00 ds. v. d. Bosch )Goes( en 19.00 ds. de Jong. Herv. Gemeente O. en W.Souburg. 14 jan. W.S. 9.00 ds. v. d." Heide; O.S. 9.30 ds. Dorgelo en 19.00 ds. v. d. Hei de. Kristen Zuid Molukse Kerk. 14 jan. O.Souburg: 15.00 ds. Fader; Koudekerke: 12.00 ds. Fader. R.K. Kerk Vlissingen. 13 jan. Parochiekerk Singel: 19.00 herenkoor, gregoriaans; 14 jan. 8.30, 10.00 dameskoor en 12.00; Martinuskerk Souburg: 13 jan. 19.00 en 14 jan. 10.30; Open Hof: 14 jan. 11.00 en 19.00. R.-K. Kerk Middelburg. Ie dere week parochiekerk H. Petrus en Paulus: zat.avond 19.00 en zondags 10.30 en 19.00; de Hoeksteen zondags 11.30. Pinksterkapel, Emmastraat 10, Vlissingen; iedere zondag 14.30. Leger des Heils: Vlis singen 10.00 Heilsbijeenkomst; 11.30 zondagsschool; 19.30 Ge tuigenissamenkomst; elke woensdag 13.30 filmvoorstel ling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel, Middelburg-Zuid elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 in het Zuider baken. Volle Evangelie Gemeente te Vlissingen: Elke zondag 9.45 in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Anglican Church. Service every sundaij; morning praijer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissin- gen-Oost. Reader A. Driver. Op 12 januari a.s. start de van Dixhoorn reddingsbrigade een kursus „zwemmend redden" voor volwassenen (vanaf 18 jaar) De kursus wordt gegeven in het zwembad „Poelendaele" te Middelburg, iedere vrijdagavond van 21.00 - 22.00 u o.l.v.-de heer C.L. Schoof te Middelburg. Er wordt opgeleid voor het di ploma „zwemmend redden A"; dit omvat een theoretisch, technisch en medisch gedeelte zowel op het droge als in het water. Op deze vrijdagavond van 12 januari a.s. wordt van 21.00 - 22.00 u aan de deelnemers een gratis les gegeven; men wordt verzocht badkleding mee te nemen. Het lidmaatschap bedraagt 4,- per maand, toegang tot het zwembad inbegrepen. Drie personen uit één gezin 3,50 p.p. De Miro aan de Gildeweg te Vlis singen zal worden voorzien van een geheel nieuwe inventaris, terwijl ook de indeling zal worden ge wijzigd. Op 2 januari is met de werkzaamheden begonnen. De levensmiddelenafdeling krijgt een eigen Miro assortiment, het geen met zich meebrengt dat de A.H. Supermarkt wordt gesloten. Er vindt geen zegelverkoop plaats. Overige wijzigingen: er komt één centrale kassagroep met 19 kassa's, waar zowel levens middelen als non-food afgerekend worden; er wordt een stereoruimte inge richt; de Miro Corner wordt uitge breid met 20 zitplaatsen; de slijterij krijgt een andere plaats; in de doe-het-zelf afdeling komt een zaaginstallatie, waar hout op maat wordt gezaagd. Tijdens de verbouwing blijft de Miro normaal geopend; alleen de laatste dagen van de „remodeling" zal de hypermarkt gesloten zijn. llciv. Gemeente Vlissingen Zondag 14 januari 1973 Dienst der offeranden: 1. Eredienst. 2. Diakonie. St. Jacobskerk 10 uur ds. L. de Liefde; 17 uur ds. J. Cadzander van Middelharnis Gevraagd onderleg met de Geref. Gezindte. Johanneskerk 9.30 uur ds. F.S. Kloosterman; 19 uur ds. L. de Liefde. Open Hof 9.30 uur ds. IJ. van der Schoot. Ophlr (Comm. v.d. Vrijz. Hervormden en Rem. kring: 10.45 uur ds. A. van Santen, van Middelburg. Walk - Inn 19 uur Jeugddienst (15+) Ter Reede 19 uur ds. J.C. van den Berg. Dienst voor de bewoners (interkerkelijk) Bethesda 10 uur Prot. Kerkdienst voor verpleegden en personeel. Zondag 21 januari 1973 Dienst der Offeranden: 1 Eredienst; 2. Diakonie. 3. Bij de uitgang: Kollekte voor de Raad van kerken in Nederland. St. Jacobskerk 10 uur 17 uur geen dienst. Johanneskerk: 9.30 uur ds. IJ van der Schoot; 19 uur Oecumenische Gebedsdienst uitgaande van de Raad van kerken. Voorgangers: Mej. H.R.M. Beijnes en ds. F.S. Kloosterman. Prediking: ds. J.C. van den Berg. Medewerking: Oecumenische Jeugdcommissie en het Kerkkoor o.l.v. Bart Leijnse Kollekte voor de Raad van kerken. Na afloop: Samenkomst in 't Anker. Open Hof; 9.30 uur ds. J.W. Genuït H. Avondmaal. Ophlr; geen dienst (zie Joh. kerk 19 uur.) Walk - Inn; geen dienst (zie Joh. kerk 19 uur. Bethesda: 10 uur Prot Kerkdienst voor verpleegden en personeel. Doktersdiensten. Vlissingen. 13 jan. van 0.00- 24.00 dokter Wartena, Vrede hoflaan 8, tel. 3933; 14 jan. van 0.00-24.00 dokter Bom, Badhuisstraat 45, tel. 2233. Apotheek. Van vrijdag 12 jan. n.m. 18.00 tot en met vrij dag 19 jan. v.m. 8.30 Apotheek Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. Tandarts. Zaterdag 13 jan. van 9.00-10.00 en zondag 14 jan. van 11.00-12.00 W. Krom menhoek, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180-3320. Verloskundige. Voor 13 en 14 jan. Mej. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Arne- miden en Nieuwtand. Voor 13 en 14 jan. dokter Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Dierenarts. Voor 13 en 14 jan. L. Jobse, tel. 01188-1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen, geen opgave. Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis Vlissingen. Voor 13 en 14 jan. Zr. Floor Hogeweg 59, tel. 01184-2040. Groene, Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 13 en 14 jan. W. Minet-Hubers, Zuiderzee*1 traat 8, tel. 01183-1736. Doktersdienst Middelburg, geen opgave. Middelburg-Zuid. Alleen pa tiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie on der Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 12 jan. n.m. 18.00 tot en met vrij dag 19 jan. v.m. 8.30 Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Middelburg. Zaterdag 13 jan. Schouwburg, 20.00 „Op hoop van zegen". Vlissingen. Zaterdag 13 jan. Vestzaktheater „Edenburg" 20.00 optreden Volksdansgroep Vlissingen. Dansen uit Roeme- •nië, Israël, Joegoslavië en Ne derland. Open Hof donderdag 11 jan. 19.00 damavond voor begin ners. Open Hof 16 jan. 14.00-16.00 middag voor 65-plussers. Antwerpen. Kon. Vlaamse Opera. 12 jan. 20.00 „Tief- land"; 13 jan. 19.30 „Die Wal- küre"; 14 jan. 1430 „Tiefland" en 20.00 „De Czardasvor- stin". Donderdag 11 jan. 5.54 en 18.27. Vrijdag 12 jan. 6.43 en 19.20. Zaterdag 13 jan. 7.40 en 20.24. Zondag 14 jan. 8.54 en 21.40. Maandag 15 jan. 10.16 en 22.57. Dinsdag 16 jan. 11.36 en -. Woensdag 17 jan. 0.07 en 12.39. EN C0NNY—GRILL-SERVICE VOOR UW HAMBURGERS,

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 3