Jeugd Tennis Tournooi Vlissingen 18 Organisaties met 20.000 leden GROOT WALCHEREN Verkeersmaatregelen voor de binnenstad V Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie Kontant Geld Nodig SNEL GELD NODIG? DE SCHELDEBODE Expositie Zeeuwse Kunstkring De Pree RESTO - VROUWENPOLDER huis aan huis-blad 11e jaargang no. 8 bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 - axel woensdag 3 januari 1973 A.J. PROVOOST Bestuur foto harry verschuren Praktisch werk Voorlichting J. M. GROEN S. M. OVERTOOM TAXI 12.50 WaICI Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening. Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. VLISSINGEN Van 2 t.m. 5 januari wordt er in Vlissin gen een Jeugd Indoor Tennis Tournooi gehouden. De deel nemers aan dit tournooi ko men uit het hele tand. De distriks tennistrainer de heer W. Bos uit Vlissingen heeft dit tournooi twee jaar geleden op poten gezet. In het hele land kreeg dit evenement, mede dank zij de bijzonder goede sfeer, grote bekendheid. De heer Bos moest de organisatie dit jaar uit handen geven, van wege zijn drukke bezigheden. De Vlissingse tennisvereniging DOS heeft aangeboden het tournooi voor zijn rekening te nemen. De belangstelling van de zij de van de tennissers was zo groot, dat men heeft moeten besluiten het open tennis tour nooi om te zetten in een invi tatie tournooi. Alle distrikts trainers en jeugd-»-commissies in Nederland hebben een uit nodiging ontvangen, hun beste pupillen naar dit tournooi aj te vaardigen. Dit heeft het grote voordeel, dat het tour nooi tennis op hoog niveau te zien geeft. Voor de organisatie brengt deze manier van opzet echter wel grote problemen mee. Het aantal jeugdige tennissers, dat van ver moet komen is daar door nogal toegenomen. Er moeten dit jaar in totaal drie en vijftig jongelui bij pleegou ders ondergebracht worden en dat juist in een nogal drukke tijd voor de gezinnen. Het tournooi wordt alle vier dagen in de sporthal van de Zeevaartschool en dinsdagmid dag en woensdag ook in de Gemeentelijke Sporthal ge speeld. De jongelui worden twee avonden door de recrea tiekommissie bezig gehouden in de kantine van het inter naat. De deelnemers zijn in drie leeftijdspoules verdeeld nl. t/m 14 jaar, t/m 16 en t/m 18 jaar. Naast vele prominente jeugd spelers zoals Frank de Koning, Ren en Theo Gorter uit Am sterdam, Louk Klippel uit Den Haag. Yvonne van Eekhout uit Amsterdam. zullen ook ver schillende veelbelovende Zeeuwen aan het tournooi deelnemen. We hoeven alleen maar te noemen de Zeeuwse kampioen Bart van der Feen uit Goes, Pauline van Bergen uit Middelburg, Marian Kre diet en Joke Tiele uit Vlissin gen. De sporthallen staan voor iedere belangstellende op 2, 3, 4 en 5 januari gratis open. Netty van Zalinge. Zeeuwse Vrouwenraad aktief op Walcheren MIDDELBURG Al jaren bestaat er in Nederland op het gebied van vrouwenorganisa ties en hun onderlinge samen werkingsvormen een grote verwarring. Wil men een be roep doen op de georganiseer de Nederlandse vrouw en haar via haar vereniging bereiken, dan is dat geen eenvoudige zaak. Een buitenstaander zou zeggen: irJe schrijft de over koepelende organisatie aan en die zorgt wel, dat het wordt doorgegeven". Maar dat is nu juist te simpel. Want dan blijkt pas, dat drie „koepels" de Nederlandse vrouw in ver enigingsverband beheersen. De Nationale Vrouwenraad, stammend uit het eind van de vorige eeuw en als emancipa tievereniging begonnen, over koepelt alles wat de vrouw en gezin aangaat, waaronder ook gemengde organisaties. Zij is veel op internationaal gebied werkzaam, maar slaat in de provincies niet erg aan. In de provincies is de Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening )Fed. VVH( populairder, die overal ook plaatselijke afde lingen heeft. Naast deze twee werd tijdens en na de tweede wereldoorlog het Nederlandse Vrouwen comité actief, dat ge vormd wordt door twintig pre- sidenties van vrouwenorgani saties met meer dan duizend leden. Waar in heel Nederland op het ogenblik fusies plaatsvin den van allerlei organisaties, omdat blijkt dat samenwer king veel voordelen biedt, is nu eindelijk besloten ook deze drie koepelorganisaties bij el kaar te brengen. Begin 1973 wordt een interimstichting ge vormd, waarin de drie dage lijkse besturen zitting hebben en over drie jaar moeten de drie „koepels" één geheel vor men. Pas dan zal de Neder- kom kijken en vragen bij oosterhout middelburg Bedr. 24m. 36m. Op 48m. 8.000-227m. 1000 51 - 2000 103 - 3000 148 102 4000 192 136 5000 240 171 6000 288 204 10.000-283m. 12.000-339m. 15.000-424m. Ook tussenl. bedr. tot f 25.000 ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. DE GRAAF M'burg Sportlaan 6, tel. 01180-7449^035 Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. OPLAGE 15.9UÜ EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX huls aan huls-verspreldlng op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon Ö1184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 landse vrouw in verenigings verband op één adres te berei ken zijn. In Zeeland waar men zien op bepaalde gebieden wel eens achteraan vindt lopen, is men ditmaal het land een stuk. «oor geweest. Want hier wgrd'^door de commissaris der koningin van Zeeland afgelopen oktober de Zeeuwse Vrouwenraad geinstalleerd, een stichting, waarin de Nederlandse Feder atie voor Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening in Zeeland en de plaatselijke Raad Zee land van de Nationale Vrou wenraad gezusterlijk samen gaan. Het land is nog moei zaam bezig bij elkaar te ko men, maar Zeeland is al klaar en heeft nu achttien organisa ties met ongeveer twintigdui zend leden bij elkaar gebun deld op één adres. Een presta tie om trots op te zijn. Het eigen karakter en zelfstandig heid van de aangesloten vere nigingen zal blijven bestaan, maar de raad zal de onderlin ge samenwerking en contacten verbeteren. De commissaris maakte van het ene Zeeuwse Vrouwenadres al direct ge bruik door een aanvraag in te dienen voor een vertegenwoor digster uit de provincie in het huldegingscomité voor het re geringsjubileum van koningin Juliana. Zonder enig geharre war van verenigingen onder ling kon snel iemand worden aangewezen: mevrouw E.A. Hack-de Feijter uit de Ned. Bond Plattelandsvrouwen gaat Zeeland, West - Brabant en de Zuid - Hollandse eilanden nu vertegenwoordigen in het co mité in Den Haag. Het algemeen bestuur van de raad wordt gevormd door de achttien afgevaardigden van de aangesloten organisa ties plus die van enkele plaat selijke Vrouwenraden en des kundigen. Maar omdat dit een veel te log geheel wordt en snelle besluitvorming zo niet mogelijk is, hebben de presi denten en secretaressen, de dames Hesselink en Van Loon, voorgesteld om de aangesloten organisaties op te splitsen in drie groepen: de algemene, rooms - katholieke en prot. christelijke groeperingen. In de verhouding van twee, één twee zullen deze in het dage lijks bestuur vertegenwoor digd zijn en zo tesamen met presidente en secretaresse die geen stemrecht hebben een handzaam bestuur van ze ven vrouwen vormen. Behalve het aanwijzen van vertegenwoordigsters voor verschillende commissies en instellingen, doet de Zeeuwse Vrouwenraad ook veel prak tisch werk. Zo heeft zij afge lopen jaar de grote Zeeuwse collecte op zich genomen, een erfenis van de plaatselijke fe deratie. Een gedeelte van de opbrengst hiervan gaat altijd naar het Anjerfonds, daar in Zeeland geen Anjercollecte wordt gehouden. Maar. het grootste gedeelte wordt uitge geven aan de vormingswerken voor gehandicapten, die ook deze zomer weer in het Van Eeghenhuis in Aardenburg worden gehouden. Een pri meur hierbij zijn de twee we ken voor blinden gehandicap ten. iets wat verder in Neder land nog niet gedaan wordt. Uit de hele provincie helpen hier dan vrijwilligers mee, o.a. veel verpleegsters, die zonder ervoor betaald te worden, een deel van hun vakantie opoffe ren. Aan kleinere projecten, b.v. speeltuinen of peuterklasjes, worden eenmalige giften ge daan. Zo kreeg het ontmoe tingscentrum voor buitenland se werknemers bij de opening een „enveloppe met inhoud" van de Zeeuwse Vrouwen raad. van de raad zal in de toe komst op het gebied van de voorlichting liggen. Het be- jaardenwerk, dat vooral op de dorpen wel met goede wil, maar niet deskundig gedaan wordt, moet beter geschoolde vrijwilligsters krijgen. En de ze vrijwilligsters moeten er ook van doordrongen worden, dat hun werk wel vrijwillig is, maar niet vrijblijvend. In het algemeen wil de Raad tot een hogere waardering van het vrijwilligerswerk zien te komen. Dit zijn maar enkele grepen uit het werk van de Zeeuwse Vrouwenraad, zij heeft in haar doelstellingen nog heel wat meer op papier staan. Maar als zij met dezelfde energie blijft doorwerken, als waarmee de fusie tot stand is gekomen, dan zullen de Zeeuwse vrou wen ditmaal niet achteraan lo- Een belangrijk werkterrein pen. MIDDELBURG In de Vleeshal van het Middelburgse Stadhuis zal ook dit jaar weer de Kerstexpositie van de Zeeuwse Kunstkring worden gehouden. Er zullen werken te zien zijn van de volgende kunste naars: Peter van Beveren, Ad en Tessa Braat, Piet Bulthuis, Miems van Citters, Joop Dam, Ad Duvekot, Louis Heijmans, Toos den Herder, Wim Hof man, Ernest Joachim, Peter de Jong, Han ter Keurs, Els van Kraaij, Jacqueline van Lange- velde, Gerard Menken, Antoi- ne Mes, Liesbeth Messer, An- dries Minderhout, Mattij Mur- re, Hennij Schwartz - van Keulen en Els Vreeke - Holle- brandse. Als gast exposeert mee Hans Heeren. De exposi tie zal dagelijks van 14 tot 17 uur geopend zijn en duren tot en met 13 januari aanstaan de. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 VLISSINGEN Direct na Nieuwjaar wordt een aanvang gemaakt met de vernieuwing van een gedeelte van de riole ring in de Vlissingse binnen stad. Hel gaat daarbij om de volgende straten: Dam. Slijk straat. Grote Markt, Bree- straat. Boterplein, Bekkersgang, en Kaaskactestraat. Het kruispunt Dam - Spui straat wordt in verband met de werkzaamheden tijdelijk )uaar verwachting 14 dagen( voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer in de richting binnenstad zal via de Noord straat naar de Spuistraat wor den geleid. In de Noordstraat wordt daartoe éénrichtingsver keer en een stopverbod inge steld. Een stopverbod zal eveneens gelden voor een ge deelte van de Coosje Busken- straat tussen Betje Wolffplein en Spuistraat. Het verkeer kan de binnenstad via Lange Zelke en de Walstraat weer verlaten. Alleen donderdagsavonds en vrijdags kan men in verband met de vrijdagmarkt de Lange Zelke niet als uitvalsweg ge bruiken. Naar schatting zal met de totale duur van de werkzaam heden. die in fasen worden uitgevoerd, een half jaar zijn gemoeid. IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 HUZAREN SCHELPJE HELDERE GROENTESOEP COTELET LA MAISON (Cotelet met schijf geb. appel) of VISFILETS CARÊME visfilets bedekt met een champignon - crème - saus Tel. 01189 - 1900 - 1965 Pudding Koffie Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. 't Zit er weer op 11 DM r» w toehoorders, 't zit er weer op.' Kogelrond van de over vloedige maaltijden begin nen we vol goede moed aan 1973 en we zullen er hard voor moeten knokken om ile kilo's teveel Zeeuws vlees of liever gezegd: vet, weer kwijt te raken. Want gegeten is er.' Onbeschrijfe lijk! Juist in een tijd dat doktoren en andere „volks gezond lieidswakers" voor hei ..te-veel-eten" waar schuwen, deinzen ook wij in ons knusse Zuid-West- Nederlandje er niet voor terug om in een restaurant naar grote hoeveelheden vel te vragen. Dat zoiets op den duur jout moest gaan is vanzelfsprekend en daar om kon het in Vlissingen gebeuren dat er in de keu ken van een restaurant een kachel Ivoor de beteren on der ons fornuisin de brand vloog, omdat de kal koen die een onverzadigba re Walchereitaar voor zich had opgeeist, wegens een teveel aan vet, vlam vatte. Alleen door het snelle op treden van de Vlissingse brandweer werd een grote brand voorkomen, al kon het te vette dier niet meer door de teleurgestelde klant worden opge...geten. Jam mer. de man moet het nu met enkele kilo's minder doen. Dat niet alleen eten maar ook drinken vandaag de dag „in" is kwam de afgelopen dagen eveneens duidelijk tot uitdnikking. Borrels, biet en nu eindelijk ook de doorgebroken wijnsoorten overspoelden ons land en deden vete Zeeuwen in de zevende hemel verkeren. Dal op zon ogenblik de kerstgedachte door ieders hoofd zweeft is vlot te be grijpen. alhoewel het nog met altijd wil zeggen dat men er dan ook naar han delt. Alweer in Vlissingen echter wel. Daar werd een schijnbaar niet volleerde chauffeur onder andere door een rechercheur in z'n naar de alcohol riekende oortjes gefluisterd, dal hij er verstandiger aan deed pas de volgende morgen z'n autopapieren weer op het bureau uf te komen halen. Ook zou hier dan z'n rijbe wijs weer bij zijn om hem in de gelegenheid te stellen onder andere geestelijke omstandigheden weer naar huis terug te keren. Ook naar huis terugkeren deden de klanten van een Goes benzine en -service station. nadat zij door de eigenaar waren voorzien van een sfeervolle Jles wijn. een tractatie overi gens die ook door enkele andere middenstanders in onze provincie werd uitge deeld. Een gebaar dat door vrijwel alle relaties erg op prijs werd gesteld. Waarschijnlijk om de jaarwisseling in en om het Veerse Meer te kunnen vieren, zijn de uit het hoge noorden afkomstige kol- ganzen" weer al in grote getale gesignaleerd. Druk kwebbelend vliegen deze interessante dieren af en aan en menigeen was blij zijn eigen vriesganzen weer te mogen aanschouwen. Om die reden is het dan ook te hofx'n dat zij allen in goede gezondheid ons land weer kunnen verlaten. en niet zoals zo dikwijls dode en of' verminkte kameraden moe ten achterlaten. Laat uw wapens dus rustig rusten, opdat zij niet verplicht gaan ..rusten". U, ja, nog een voorspoedig 1973. DOESTER Wanneer u deze week de gelukkige bent, dan kunt u zich melden bij ons kantoor Spuistraat 94, Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries. Walstraat 46,'/a pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr., Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vlees waren. t Gouddoppertje, Wal straat. waardebon van f 5,-. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat 80, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f i.-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dui- mel. Hermesweg 23, Vlissin gen,fles Sherry t.w.v. POTO BACK 3,9o. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes An nikes met koffie. Schoonmaak bedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12. Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12. Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorrad io.Midgetgolfbaan Delta. Burg. van Woelderen- laan. Vlissingen. gratis speel ronde en 2 consumpties. Bloe- menhuis Mies. Scheldestraat 42. Vlissingen, 1 bos bloemen t.w.v. f 5.-. Moeke's Lunch- .room, Nieuwendijk 51, Vlis- singen, bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor twee per sonen. Boutique De Spinne. Aagje Dekenstraat 7. Vlissin gen. waardebon van f 10.-. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55. Vlissingen. gratis reinigen van een japon. De Notenkraam, .'vrijdagmarkt,) 1 pond pinda's. De dropspecia list. (vrijdagmarkt) '/a pond drop naar keuze. Beenskaas, vrijdagmarktj 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nel- le.

Groot Walcheren | 1973 | | pagina 1