Project voor gezondheidszorg Middelburg-stad PORTRETTEN EN MUZIEK-IN- BEELD BIJ GALERIE PAPAVER Tentoon stelling rijksarchief Middelburg GROOT WALCHEREN Voor de a.s. feestdagen Chem. Wasserij Edelweis n.v Het adres voor BETER werk Pendant van gezondheidscentrum in Middelburg-Zuid Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie Kontant Geld Nodig Geen kerstbomen voor stadhuis Middelburg Bezwaren Stuurgroep Paul Citroen portretteert Amsterdamse Dam-jeugd SNEL GELD NODIG? RESTO - VROUWENPOLDER DE SCHELDEBODE Voor LAGOSTINA moet U bij R. BUYS zijn huis aan huis-blad 11e jaargang no.5. |bureaujDoekhandeni^^ woensdag 13 december 1972 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM A.J. PROVOOST WEEKEND-MENG 12,50 brengen wij gaarne uw garderobe nog keurig in orde Paul Krugerstraat 310 - 312 - Tel. 6283 - 2589 Winkel Bellamypark 34 - Tel. 4837 tSV FOTO BACK Wafel Dit voorjaar waarschijnlijk artsen en wijkzusters samen aan het werk MIDDELBURG - Eind no vember trad een groep medi sche en sociale deskundigen in Middelburg voor het eerst ais team in het openbaar op; dit gebeurde in het Zuiderbaken, tijdens een avond waar ge sproken werd over prenatale zorg en waarvoor van de zijde van het publiek veel belang stelling was. Deze avond was het gevolg van een initiatief dat ai in 1970 door een groep Middelburgse huisartsen geno men was, om nauwer samen te werken met de kruisvereni gingen en met het maatschap pelijk werk. De voorlichtingsbijeenkomst in het Zuiderbaken was een eerste aanzet tot het stichten van een gezondheidscentrum waarin vier artsen, twee wijk verpleegsters en een maat schappelijk werkster aan mee moeten doen. Omdat Middel burg-zuid een nieuwe wijk is, bleek het mogelgk om een dergelijk centrum daar voor te bereiden; waar het de oude stad betreft is het moeilijker. De zeven artsen die daar wer ken hebben praktijken die to pografisch nog al door eikaar lopen. „Je kunt geneeskundige hulp niet verdelen als een melkboerwijk" zegt dokter Frumau, uit Middelburg, met wie we een gesprek hadden over het projekt. „De vrije artsenkeuze moet blijven. Daarom zijn we hier begonnen aan een ander plan. We probe ren het zo te doen dat steeds een arts met een wijkzuster samen gaat werken. Het moet natuurlijk nog blijken of het mogelijk is om een zuster zo uit haar eigen „wijk" te lich- hele stad heeft zitten. Niet dat die zuster een soort assistente wordt, nee, iedere dag, of ie dere paar dagen praten beiden de gevallen door die ze behan delen. ten en er een „stadszuster „Als een van mijn patiënten van te maken, een zuster die in verwachting is, en voor de door de hele stad komt; een bevalling wordt de vroed- praktijkzuster omdat zij mee- vrouw ingeschakeld, dan komt werkt in de praktijk van de het voor dat ik die patiënte dokter die zijn patiënten in de pas weer zie wanneer het kind BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (011847 '2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 allang geboren is. Wanneer ik samenwerk met een wijkzus ter, dan houdt die kontakt met het gezin en maakt controlebe zoeken, ook al staat de patiën te onder behandeling van een vroedvrouw. Het contact blijft dan in stand. Een wijkver pleegster kent een gezin vaak beter en kan informatie geven over de achtergronden. In het voorjaar, maart of april, willen we gaan starten, maar er zijn natuurlijk nog een heleboel dingen te regelen en de prak tijk moet tenslotte uitwijzen of we op deze manier door willen gaan. De kruisraden moeten hun toestemming nog geven en je moet bijvoor beeld op gaan passen dat zo'n wijkzuster niet 't slavinnetje gaat worden van de dokter. Begonnen wordt dan straks, als alles volgens plan gaat, met twee dokters en twee zus ters. Die getalverhouding kan nog wisselen; je moet ook denken aan de vakanties bij voorbeeld. Zo'n groot centrum als zuid waarschijnlijk omstreeks eind 74 zal hebben, is, als het goed functioneert, erg mooi. Maar er zijn wel bezwaren aan voor de deelnemers; je kunt niet meer terug. Tenslotte moet je altijd maar afwachten of de samenwerking inderdaad zo goed loopt - dat kun je nooit zeker weten vantevoren en als die niet goed gaat, heb je geen praktijk om op terug te vallen". Tot nog toe zijn alle wijk verpleegsters en alle dokters in het dokter-zusterprojekt geïnteresseerd en zullen eraan meewerken. Samen met het maatschappelijk werk is er een stuurgroep gevormd die de plannen- ontwikkelt en waarin de leden van tijd tot tijd wisselen (dokter Frumau was tot voor kort ook lid van deze stuurgroep!. De stuur groep broedt ook de onder werpen uit waar men zich ge zamenlijk over buigt en heeft dit „dokter-zuster" projekt ontworpen. VNa de prenatale zorg, wordt straks in een voorlichtingsa vond de nazorg van zieken huispatiënten onder de loep genomen en wanneer daar een wat bevredigender vorm van samenwerking in is bereikt, komt de situatie van bejaar den aan bod. Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheicen. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. Ook deze zeefdrukken zijn tentoongesteld, terwijl de bij behorende muziek op de ach tergrond wordt gespeeld. MIDDELBURG In het rijksarchief in Zeeland is van 18 december 1972 t.m. 24 fe bruari 1973, een tentoonstel ling samengesteld door 10 his- Bedr. 24m. 36m, Op 48m. 8.000-227 m. 1000 51 10.000-283m. 2000 103 12.000-339m 3000 148 102 15.000-424m. 4000 192 136 Ook tussenl. 5000 240 171 bedr. tot 6000 288 204 f 25.000 ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. DE GRAAF M'burg Sportlaan 6, tel. 01160-7449^035 Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. grote kerstboom )met jes( te doen plaatsen. lamp- Ondersteuning van het stre ven naar natuurbehoud en ook het kostenaspect hebben tot dit besluit geleid. Een böom van meer dan 15 meter kan namelijk niet betrokken wor den uit speciale kerstboom kwekerijen. Een boom van die afmeting wordt in het alge meen uit een bos gehaald. Dit vindt het college niet in over eenstemming met de ook in Middelburg veel gepropageer de gedachte overal zoveel mo gelijk groen te sparen. HUZARENSCHELP HELDERE TOMATENSOEP GEBAKKEN LEVER of VISFILETS BOMBAY PUDDING KOFFIE Tel. 01189 - 1900 - 1965 Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en- Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 MIDDELBURG Tot en met 3 januari heeft galerie Papaver aan de Kinderdijk in Middelburg werk hangen van de kunstenaars Paul Citroen en Sam Middleton. Paul Ci troen heeft deel ui- gemaakt van de Berlijnse Dada-groep rond Richard Hülsenbeck. Hij werkte mee aan de Dada-almanak en maakte foto-collages die grote bekendheid hebben gekregen. Na de 2e wereldoorlog, hij had zich in 1927 in ons land geves tigd, richtte hij samen met Charles Roelofs „De nieuwe kunstschool" in Amsterdam op. In 1935 werd hij leraar aan de Koninklijke Academie te Den Haag. Hij is bekend geworden door zijn portretten en tekeningen van bekende tijdgenoten, o.a. Chagall, Ko- koschka, Max Ernst en Henri Moore. Tegenwoordig is hij als portrettekenaar te zien in het t.v.-programma „Duijs op zon dag". Ter gelegenheid van zijn 75- ste verjaardag heeft Paul Ci troen een album uitgegeven dat twaalf gesigneerde zwart-wit litho's bevat met portretten van mensen die 's zomers op de Dam in Amsterdam te vinden zijn. „Adam's en Eva's" noemt Paul Citroen deze portretten. Galerie Papaver exposeert ze. Sam Middleton is een 45 jaar geleden in New York. ge boren kunstenaai, die al elf jaar in ons land woont en in Amsterdam een bekende en gewaardeerde figuur is. Hij laat zich graag door de muziek inspireren. Zijn meest recente werk heet „Everybody's Music Book". Het bestaat uit een map met 12 zeefdrukken waarin partituurfragmenten van evenveel klassieke compo sities zijn verwerkt van o.a. Scarlatti, Ravel, Liszt, Bartok, Strawinski en Chopin. torische verenigingen in Zee land. Deze verenigingen laten iets zien van hun activiteiten en van de mogelijkheden van ge organiseerd historisch onder zoek in Zeeland. Verschillende aspecten krij gen de aandacht, zoals de ar cheologie, de numismatiek, de genealogie en de heemkunde. Ook het regionale aspect krijgt de nodige ruimte. De historische verenigingen in Zeeland presenteren zich aan het. publiek. Badhuisstraat 133 Bij de Leeuwentrap VLISSINGEN ook 's avonds Telefoon 01184 - 7287 Het hele assortiment in voorraad. Speciale prijzen. Als enigste in Nederland ook de Lagostina koffiepot voorradig. MIDDELBURG Het colle- ge van burgemeester en wet houders van Middelburg heeft besloten te breken met de tra ditie in de laatste weken van het jaar voor het stadhuis een Ook op de bodem van de Oosterschelde waar ik de laatste weken - vertoef, m n trouwe landrotten, konden we verleden zaterdagavond het afscheid van zanger Johnmj Jordaan op de voet volgen. Het betekende een bijzonder ontroerend slot van een veelbewogen carrière, en ik twijfel er niet aan of ve len pinkten een traan weg bij een afscheid zoals nim mer op het scherm viel te volgen. Allesbehalve Zeeuws wel te verstaan, maar onge twijfeld het opmerken waard. Wel Zeeuws maar in 't vervolg ook niet meer op te merken is de kerstboom die gedurende vele jaren de laat ste weken voor de kerst op het pleintje voor het Middel burgse stadhuis viel te ont waren. Jammer of niet, het is niet gemakkelijk om daar een oordeel over te vellen, vooral niet omdat de Middel burgse bestuurders bij hun weg-laat-besluit motieven aandragen waar geen speld lussen te krijgen is. Te ho pen is dan ook, dat vele plaatsen niet alleen in onze provincie maar ook in ons land dit goede Middelburgse voorbeeld zullen volgen om zodoende met z'n allen 's zo mers in de gelegenheid wor den gesteld om weer als van ouds grote dennenbossen met onze aanwezigheid te vemnt- reinigen. Toch zullen er tif dens deze bezoeken minder mensen zijn dan gewoonlijk, want de leden van de Vlis- singse gemeenteraad zullen er niet meer bij zijn. Deze mensen hebben na melijk uitgerekend dat hun lidmaatschap van het stads bestuur zoveel tijd kost dat naar het schijnt er weinig vrije tijd over blijft. De he ren hebben gemiddeld zeven vergaderingen per maand te bezoeken en er was er zelfs één die uitgerekend had dat het raadswerk over 1972 vierhonderdentwee - mzeventig uur in beslag ge nomen had. Hij rekende dit tut op z'n enigste vrije avond, die hij zodoende ook nog in dienst van de ge meenteraad door bracht. Ap plaus, één vetleren medaille plus een kus van de mos sel. Voor de onderwereld van Borsele is er een gouden tijd aangebroken. Het blijkt na melijk dat het korps van de rijkspolitie in deze gemeente voor vijfentwintig procent onderbezet is. Er moeten in de zak van Zuid-Beveland in totaal éénentwintig man zijn en we tellen er maar zestien. Toch is het voor de „mens- op-het-verkeerde-pad" nog uitkijken want uit de popu laire uitgave van de begro ting drieënzeventig blijkt te vens, dat de wethandhavers met z'n zestienen toch nog kans zagen om veertig pro cent van de gepleegde mis drijven op te lossen. Ondanks dal toch applaus voor de wet en bedankt.' Verkeerde voorlichting tij dens de stemming voor de ruilverkavelingsplannen Ka- pelle-Wemeldinge was er de oorzaakvan dat één van de stemgerechtigden tijdens het uitbrengen van zijn stern ook het tafeltje in het stemhokje rood kleurde. Men had na melijk gezegd dat er één hokje rood gemaakt moest worden. Betrokkene nu, dacht waarschijnlijk dat hij juist in dat bed oelde hokje was gezeten en het derhalve rood diende te kleuren. De uitslag van de stemming was vóór verkavelen, in een tijd dat veel mensen zich inspan nen voor behoud van land schap en natuur zeker een kwalijke zaak! d OESTER Wanneer u deze week de gelukkige bent, dan kunt u zich melden bij ons kantoor Spuistraat 94, Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46,l/j pond biefstuk. Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler. Lange Zelke 50, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas. marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100. 300 gram vlees waren. *t Gouddoppertje,Wal straat. waardebon van f 5,-. Brillenspecialist Tilroe. Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat 80. Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f 5,-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20. Vlissingen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dui- rnel. Hermesweg 23, Vlissin gen, ties Sherry t.w.v. 3,95. Annikes Cafetaria. Betje Wolfplein, twee broodjes An nikes met koffie. Schoonmaak bedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v.. Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorrad io. Mid get golfbaan Delta. Burg. van Woelderen- laan. Vlissingen. gratis speel ronde en 2 consumpties. Bloe- menhuis Mies. Scheldestraat 42, Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. f 5.-. Moeke's Lunch- room, Nieuwendijk 51. Vlis singen. bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor twee per sonen. Boutique De Spinne. Aagje Dekenstraat 7, Vlissin gen. waardebon van f 10.-. Chemische Wasserij Populair. Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam. tvrijdagmarkt,) 1 pond pinda's. De dropspecia list. (vrijdagmarkt) Vi pond drop naar keuze. Beenskaas, vrijdagmarkt.^ 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nel- Ie.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1