Middelburgs echtpaar werkt internationaal aan het milieu P raatavond kerncentrale Borssele et weten waard Zang en toneel in „De Zwaan „Inclusief denken" in gespreksgroepen voor alle gezindten AAN ONZE ADVERTEERDERS Kerkdiensten breien met een brei machine Collecte Molukse kerk Gevonden Voorwerpen Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Begrotings- advertentie Vlissingen Menton verklaring Informatie één snoekje bereikt 32.000 GEZINNEN gezinnen op Walcheren Solidariteit Collectanten Strandhotel en in De Put Nu binnen ieders bereik OPBOUW COMMISSIE O-SOUBURG In verband met de a.s. feestdagen zal de afsluittijd voor het nummer van WOENSDAG 27 DECEMBER a.s. WORDEN VERVROEGD TOT DONDERDAG 21 DECEMBER a.s. Wij verzoeken U hiermede bij het verstrekken van Uw opdrachten rekening te houden. Advertentie-exploitatie SCHELDEBODE/GROOT, WALCHEREN Wij vragen uw mening over ons Toeristenmenu 1973 DAI DONG: DE HELE WERELD JOUW FAMILIE MIDDELBURG Het Mid delburgse echtpaar Jan en Sophia Goedman, is in de Zeeuwse hoofdstad geen onbe kende door de oprichting van 'de kerngroep Péchiney (on derdeel van de projectgroep Rijn-Schelde Delta(, het opi nie onderzoek naar de indus trialisatie van Midden-Zeeland een onderzoek dat dat overigens ongeveer dezelf de resultaten opleverde als het recente onderzoek in Borssele van drs. Jansen van de stich ting Zeeland (en door het rap port van de Total-vestiging. Nu maken Jan en Sophia Goedman deel uit van de in ternationale organisatie DAI DONG. De woorden Dai Dong zijn Chinese woorden en omvatten een begrip dat het beste te omschrijven is als een „wereld waarin niet alleen iemands fa milie zijn familie is en niet alleen zijn kinderen zijn kin deren zijn, maar waarin alle mensen zijn familie zijn en alle kinderen de zijne". Dai Dong is van mening dat ieder een verantwoordelijk is voor een wereld die verder gaat dan alleen z'n eigen huis, z'n eigen tuintje, zijn gezin. Het millieuprobleem is overigens maar een onderdeel van de activiteiten van Dai Dong, want het bederf van het mil- jeu wordt terecht gezien als een gevolg van andere dingen die veranderd moeten worden. Dai Dong houdt zich bezig met de wereldeconomie die ervoor zorgt dat een deel van de aarde rijk en een groter ge deelte arm is, dat er nog steeds gevaar voor atoomoor logen is, en daar om wil Dai Dong proberen de economische en sociale structuren in de wereld te veranderen. De eerste activiteit van Dai Dong was het opstellen van de z.g. Menton - verklaring, die in 1971 aan Oe Thant, secretaris generaal van de Verenigde Naties werd aangeboden. Deze vërklaring, die door 3000 miljeudes- kundigen uit de hele wereld ondertekend was, beschreef het verband tussen problemen als overbevolking, miljeubederf, armoede en oorlog, en liet blijken dat het zinloos was een probleem tegelijk te bestrijden. Binnen Dai Dong houden Jan en Sphia Goedman zich op het ogenblik bezig met een energieproject, een weten schappelijk project waarin on der andere de energiebronnen en het energieverbruik over de gehele wereld onder de loep genomen wordt. Het To- talproject was ook een onder deel daarvan. Een ander kon- kreet punt waaraan gewerkt wordt is de kerncentrale in Borssele. Met de wetenschap pelijke gegevens die Dai Dong verzamelt wordt op die manier in de praktijk actie gevoerd en Sophia maakt dan ook deel uit van de ad hoe groep, Borsele.die wijst op het stra lingsgevaar van de kerncen trale en actie voert tegen deze centrale. Op die manier heeft Dal Dong banden met allerlei ac tiegroepen en organisaties, en de medewerkers daarvan kun nen by Dai Dong in dit geval het echtpaar Goedman terecht, om gegevens over onderzoeken en dergeiyke die ze nodig hebben, te verkrijgen. Meer informatie is in te winnen by Sophia Goedman, Kuiperspoort 6, in Middelburg, tel. 7749. Ook in Zeeland: beurzen open, dijken dicht Het ANJV afd. Vlissingen organiseert in het kader van de landeiyke actie „Beurzen open, dyken dicht" (comité jongeren voor Vietnam) een collecte in samenwerking met het VOC )de Piek! en het Zeeuws Vredes Comité. Vietnam, een land waar de bevolking al jaren lang gebukt gaat onder de terreur van een zinloze oorlog. Een oorlog die gevoerd wordt onder het pa rool van vrede en vryheid, maar die daar in wezen niets mee te maken hebben. Zoals dat meestal het geval is, gaat dat ten koste van de weerloze bevolking, die steeds weer verder in het Vietnamese siyk getrapt wordt. De terreurbombardementen van de Amerikanen worden steeds onzinniger en hebben met militaire doelen niets te maken. Hier wordt het Vietna mese volk als doel gebruikt. De bombardementen van dij ken in Vietnam doen ons, Zeeuwen, denken aan de ge volgen die we zelf maar al te goed kennen. Wij Zeeuwen weten ook dat de slachtoffers van zulke terreurdaden erg veel, en directe hulp nodig hebben .De Nederlandse rege ring doet volgens ons, de Ne derlandse jongeren, veel te weinig voor een volk dat meer dan wie ook hulp nodig heeft, en de hulp die gegeven wordt verdwijnt in het corrupte Sai- gonbewind. Op landelijk niveau is er al veel gedaan. In Zeeland willen we niet achter blijven, omdat we ons hier het meest bewust zouden moeten zijn van het gevaar van kapot geschoten dijken. Hebben wij Zeeuwen in het verleden niet dankbaar alle hulp aanvaard die ons in staat moest stellen het hoofd boven water te houden Wij doen daarom een beroep op uw solidariteitsgevoel dat vol gens ons aanwezig moet zijn. De genoemde organisaties doen een beroep op de hele Vlissingse bevolking om hen U kunt het vanaf nu dagelijks proeven in (De prijs is maar acht gulden) te steunen bij deze actie, die u de kans geeft te tonen dat wij een goed volk zijn, en dat we ook een volk dat in nood is willen helpen. Laat de collec tant die bij u aan de deur komt )namens het Vietnamese volk( niet in de kou staan, maar zorg, dat de bus vol komtlHet collectantenkorps is echter onderbezet. Men doet daarom vooral een beroep op jonge mensen om daadwerke lijk steun te verlenen. Zij kunnen zich opgeven bij Hilde Pel, Boterbloemlaan 29, Vlis singen.De actie wordt afgeslo ten met een slotavond in de grote zaal van de Piek in de Hellebaardierstraat. Op zater dag 16 december om 19.30 uur. Toegang is vijftig cent ten ba te van de actie. Collectanten gratis. Er worden enkele films vertoond over Vietnam en een inleider van het ANJV zal u inlichten over de toestanden in Vietnam en het nut van deze actie. Verder zal er een komi sche film te zien zijn, terwijl ook de bar in de zaal geopend is. Dit zal allemaal in samen werking met het VOC gebeu ren. die zeer bereidwillig de zaal beschikbaar heeft gesteld. Een dergelijke samenwerking wordt ook gezocht met andere organisaties, die zich positief op willen stellen tegenover deze actie. ZEELAND, een provincie om nooit te vergeten. Dat conclu deerden alle dertig Amster damse kinderen, die een weekje de „Pijp" uit zijn ge weest, in hun opstellen, die zij na afloop van die week moes ten maken. Uit de reacties blijkt, dat iedereen een hele week lang met volle teugen heeft genoten.Van het paard- irijden,het varen en de be zoeken, die de dertig Amster dammertjes hebben afgelegd. Voor velen was het trouwens de eerste keer, dat zij Neer- lands hoofdstad verlieten. Dat was ook één van de oorzaken -waarom de Junior- Kamer Walcheren deze kinde ren uit de Amsterdamse wijk „De Pijp" had uitgenodigd om eens een weekje naar Zeeland te komen, het land waar het leven goed. is. Van 18 december tot en met 24 februari zal er in het Kijks- archief voor Zeeland te MID DELBURG een tentoonstelling worden gehouden, die de titel „Geschiedenis als hobby" draagt. Tien verenigingen die zich met de geschiedenis be zighouden, laten in de exposi tie iets van hun activiteiten zien en tonen tevens een beeld van de mogelijkheden van ge organiseerd, historisch onder zoek.Archeologie de numis- MIDDELBURG De com missie Ad Hoe Borssele, een groep mensen die het stra- lingsgevaar van de kerncen trale in Borssele onderzoekt, houdt aanstaande vrydagavond 8 december, 's avonds om acht uur, een informatie- en vragen avond in de Gouden Poorte, Wagenaarstraat 12 in Middei- burg. Iedereen die iets meer wil weten over de kerncentrales en de gevaren die eraan ver bonden zijn, is welkom op de ze avond. Opstellers van de nota kernenergie van de Raad van millieudefensie praten over „het gevaar van de kern centrale Borssele voor bevol king en milieu" en beantwoor den vragen over dit onder- werp.Een van de voornaamste discussie punten zal ook zijn het veiligheidssysteem van de centrale, dat volgens de op stellers van de nota tot nog toe bij alle genomen proeven in Amerika gefaald zou heb ben. H Zevende-dags-Adventisten. 9 dec. Middelburg: in Doopsgezinde Kerk, 11.00 Ds. Dingjan; Vlissingen: in Doopsgezinde Kerk, 9.15 Ds. Dingjan. Evang. Lutherse Gemeente Vlissingen. 10 dec. Middelburg: Kerk Zuidsingel, 11.00 Ds. Nierop; Vlissingen: Kerk Walstraat, 9.30 Ds. Nierop. Geref. Kerk Vlissingen. 10 dec. Petruskerk, 9.30 Ds. Boesak en 17.00 Ds. Gen uit; Johanneskerk, 9.30 Ds. Genuït (Gezamenlijke dienst Hervormd-Gereformeerd); Open Hof, 9.30 Ds. van der Schoot (gezamenlijke dienst Hervormd- Gereformeerd). Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 10 dec. Ds. Witzier om 9.30 en 17.00. Geref. Gemeente. 10 dec. Vlissingen: 9.30 en 16.30 In deze tijd, waarin velen hoorlijk op peil te houden. Al- zich met meer wensen te ver- thans de onderlinge partijen enigen in een zang-, toneel- of zijn momenteel tamelijk goed muziekvereniging. weet het verdeeld. Dit hebben we op oitbitrgs Mannenkoor zich be- hun onlangs gehouden uitvoe- ring met genoegen kunnen AMSTERDAM Breien met een breimachine is nu niet moeilijk meer. Verras uzelf binnen een week thuis te zijn op de breimachine van Pfaff Benelux N.V. Sinds kort geeft deze N.V., onder leiding van een breimachinedes- kundige, een schriftelijke breimachinecursus uit, die voor eens en voor altijd atrekent met alle problemen van breien met de breimachine. Het is een fraai geïllustreerde handleiding in een stevige cassette, waarin u alles over het werken met deze beroemde breimachine kunt opzoeken. De cursus is onderverdeeld in 12 lessen. Hebt U de eerst 3 lessen onder de knie, dan kunt u normaal met uw breimachine overweg. De rest is in feite alleen maar uitbreiding van de stof. Deze schriftelijke cursus (winkel waarde van 100,ontvangt U GRATIS BIJ AANKOOP VAN EEN BREIMACHINE IN EEN Pfaff-zaak. Wol voor 5 lessen zit daarvanzelfsprekend gratis bij. Als u de eerste 3 lessen hebt door genomen, maakt U een proefstukje (net als in die goede oude gilden- tijd) en dat stuurt u op. Aan de hand van dit proefstukje ziet de cursusleider ot er toch nog kleine problemen voorkomen. In dat geval krijgt u een telefoontje van een Pfaff-instructrice, die dan een afspraak met u maakt. Zij komt u thuis kosteloos opzoeken en gaat samen met u de puntjes op de i, of liever gezegd op de steekjes op de breimachine zetten. Samen lost u uw moeilijkheden op. Wij garanderen u, dat de rest vanzelf gaat. Als u bij les 12 bent, kunt u alles breien. Maar ook weven en ajourerert. Of het nu gaat om een simpele sjaal in 17 kleuren of om een broek'pak met ingeweven patronen. Wilt u er meer over weten Stap dan morgen een Pfaff-winkel binnen of vraag inlichtingen bij het hoofdkantoor van Pfaff Benelux N.V., Kloveniersburgwal 77, Amsterdam. matiek, de genealogie en de heemkunde komen op hun ei gen wijze aan de orde. Ook het regionale aspect krijgt de nodige ruimte. Bij de Kamerverkiezingen van woensdag jongstleden is er op de ZEEUWSE lijsten kwistig met voorkeursstem men gewerkt. De heer H. Eversdijk )CHU( was daarbij „kampioen" met niet minder dan 876 voorkeursstemmen. Bij de verkiezingen van vorig jaar had hij er overigens be langrijk meer, evenals de heer W. Dusarduyn van de KVP, die in 1971 meer dan 3000 voorkeurstemmen op zich ver enigde. Deze keer bracht hij het tot 790, wat verklaard kan worden uit de omstandigheid, dat er in de afgelopen verkie- zinscampagne geen voorkeurs- actie voor hem op touw is gezet. Deze zou ook zinloos geweest zijn, omdat door de wijze van kandidaatstelling al bij voorbaat vaststond, dat de heer Dusarduyn nauwelijks een reëele kans maakte om wederom als Zeeuws kamerlid gekozen te worden. Het be stuur van de KVP-Zeeland heeft krachtig geprotesteerd te gen de wijze waarop de KVP- kandidatenlijst dit keer was samengesteld. Het Zeeuwse PvdA-Kamerlid P. A. Roels kreeg 569 voorkeurstemmen, ongeveer de helft van het aan tal, dat hij in 1971 behaalde. De heer K. A. Keuning uit Zierikzee, die voor DS'7Ö in de Kamer is gekomen, kreeg 56 voorkeurstemmen. Hieruit kan iets-zij het niet veel - worden afgeleid over de kan sen, die mr. Keuning maakt om bij de volgende Statenver kiezingen opnieuw in de Pro vinciale Staten van Zeeland gekozen te worden. Deze kan sen zijn waarschijnlijk niet hoog.De heer C. van Water schoot uit Oostburg (PPR)kreeg 65 voorkeurstemmen.Merk waardigerwijs kreeg de pro vinciale aanvoerder van de PPR, de heer J. van de Voor de uit Sluiskil geen voorkeur stemmen. In het NOS-ïpgramma van Gewest tot Gewest zal op 13 december aandacht worden geschonken aan de eerste groepsexpositie )van 1 tot 14 december in de Vleeshal te Middelburg! van de groep WEB. De televisieopnamen zullen worden gemaakt door de Middelburgse cineast Rob van Hoek. Hij heeft verschil lende leden van de groep WEB in hun ateliers bezocht en gefilmd.Ook op de officiële opening van de tentoonstel ling, op vrijdag 1 december, werden t. v. opnamen ge maakt. De heer Van Hoek heeft onder andere gesprekken gefilmd met de heer Koch, directeur van de Zeeuwse cul turele Raad, die in het t. v. programma iets zal vertellen over het cultuurleven in de provincie Zeeland. SOUBURG Deze week Gezamenlijk hebben zy besio- zal bij elk Souburgs huis een ten in de maand januari te groene folder in de bus vallen, beginnen met gespreksgroepen waarop u allereerst de woor- voor belangstellenden van alle den „Denken en doen" in het denkrichtingen. Dus niet allen oog springen. Het gaat hier om voor kerkelijken, maar werke- een initiatief van de Rooms lijk voor iedereen. Zy vinden, katholiek,Gereformeerde en dat door de snelle verandering- Hervormde Kerk te Souburg. en in onze tyd (niet eens meer een stroomversnelling, maar eerder een waterval) de mens niet meer in zyn eigen kerk of kringetje kan biyven ronddraaien, maar ook samen met de medemensen daarbui ten moet gaan praten om tot een nieuwe manier van „den ken en doen" te komen, die beter aan deze tijd is aange past. Uitgangspunt van de ge sprekken zal dan ook zijn het idee van het „inclusief den ken" uit het boekje van dr. Boerwinkel. Tot nu toe leefde men steeds „exclusief' in het eigen kringetje en dacht slechts aan het eigen wel zijn. Maar het welzijn van de ander daarbuiten zal men bij. de nieuwe manier van denken „inclusief' moeten maken. Een groep van twaalf mensen is intussen met medewerking van de Centrale voor Vor mingswerk in Driebergen tot gespreksleider opgeleid. Bij voldoende belangstelling wil men groepjes vormen van twaalt a vijftien deelnemers, die drie avonden bij elkaar zullen komen.Op 22 maart 1973 zal er dan een gezamen lijke slotavond plaatsvinden, waar dr. F. Boerwinkel zelf nader zal ingaan op vragen, die in de gespreksgroepen naar voren zijn gekomen. Op de groene folder staat precies beschreven hoe en waar u zich voor een gespreksgroep moet opgeven. waarnemen. Er was een homo geen samengaan, waarmee hun a capella-zang zeer was te lo ven. Dirigent A. Goedegebure had een programma te bieden met volksliederen uit diverse hinden. Hierin werd een prima geheel bereikt, waarbij de aard van het lied bijzonder goed werd vertolkt. In de uitgevoerde negrospi rituals kwamen de syncopi sche figuren er goed uit. Het koorlid, de heer D. van Bode- gent, zong als solist ,,Die bei den Grenadiere" van R. Schu mann met een mooie voor dracht en zuiver van toon, welke zeer attent werd bege leid door de Souburgse Bram Beekman. Ook begeleidde de ze het koor in drie uiterst mooie liederen, waarbij Sou burgs Mannenkoor zeer goed op dreef was in het slotkoor van de opera „De Tooverfluit" van Mozart. Beekman gaf hierbij een parelende noten reeks. dat de zang nog meer steun gaf. Na de zang was er toneel door STEC, die een vrolijke weergave gaf van het blijspel Welkom binnen". Genoemde vereniging heeft op toneelge bied reeds vele lauweren ge oogst. Ook nu was er een vlot en prettig spel van deze to neelgroep. Het mag nog wel eens gezegd, STEC heeft er veel tijd en geduld voor over, om te streven voor het bren gen van goed toneelspel. Een opgetogen publiek zorg de voor een spontaan applaus, welke gold voor beide vereni gingen. CELA In de begrotingsadvertentie van de gemeente Vlissingen „kan de begroting in 1973 van de gemeente Vlissigen u een cent schelen", is een foutje geslopen. Onder het hoofdstuk Econo mische aangelegenheden staat onder „subsidies" vermeld: v.v.v. Vlissingen f 86.700,-. Dit moet gelezen worden als: be vordering vreemdelingenver- keer..f 86.700.-. OOST-SOUBURG Don derdag 7 december houdt de opbouwcommissie Oost-Sou burg een bijeenkomst in zaal Rehoborth. Men gaat met de vrijwilli gers die zich tijdens de enque- te opgaven.verder praten over het opbouwwerk. Ook andere belangstellenden zijn wel kom. In de Scheldebode van 12 juli dit jaar werd onder de titel „Bankroet bedreigt Mo lukse Evangelische kerk4' de lezers een overzicht gegeven van het werk van deze kerk onder de Zuid Molukkers op Walcheren. Daarbij kwam ook uitvoering ter sprake,dat de subsidie van de Nederlandse overheid voor het opbouwen van dit kerkelijk leven einde van dit jaar wordt ingetrok ken. Om nu dit belangrijke werk toch in stand te houden, werd besloten overal waar deze kerk werkzaam is actie-comi tés op te richten,die zoveel mogelijk geld zouden inzame len. Zo werd door het actie comité van de gemeenten Mid- delburt en Oost-Souburg deze zomer een collecte gehouden in verschillende plaatsen op Walcheren. Deze inzameling is nu afgesloten en het actie-co mité wil hierbij graag dankzeg gen aan alle goede gevers en een vermelding geven van de opbrengsten. Deze waren: 1. te Vlissingen in de maand juli f 3684,77. 2. te Middelburg in de maand augustus f 3087,41. 3. te Arne- muiden in de maand augustus 230,46.4.te Mariekerke in de maand september f 123.68. Aan het pol. bur. te Vliss. werd in de week van 21 nov. t. m. 28 nov. kennisgegeven van de volg. verloren voor werpen: bril met zware gla zen,kindermuts met kwast, zwarte ceintuur <jas,> kinder schoentje damesblouse, arm bandje met sterrenbeeld, da meshandschoen )stofl, grote plasticmand Bakker? Afdeling gevonden voor werpen is geopend van maan dag t. m. vrijdag van 11.00 uur t. m. 12.30 uur en van 15.30 uur t. m. 16.30 uur. Za terdags van 11.00 uur t. m. 12.00 Uur. leesdienst; Zoutelande: 9.30 en 14.30 Ds. Snoep; Meliskerke: 9.30 en 14.30 Ds. Weststrate; Aagtekerke: 9.30 en 19.00 Ds. van Vliet; Middelburg C.: 9.30, 14.00 en 18.30 leesdienst. Middelburg Z.: 9.00 leesdienst en 19.00 Ds. Snoep.. Geref. Kerk te Souburg. 10 dec., 10.00 en 17.00 Ds. Kloppenburg. Herv. Gemeente O. en W. Souburg. J0 dec.W.S.;9.00 Ds. Dorgelo;O.S. 9.30Ds.v.d.Heide en 19.00 Ds. Dorgelo. Herv. Gemeente Koudekerke. 10 dec., 10.00 en 19.00 Ds. de Jong. Kristen Zuid Molukse Kerk. 10 dec.O.Souburg;15.00 Ds.Fader Koudekerke 12.00 Ds. Fader. R.K. Kerk te Middelburg. 9 dec., 19.00 en 10 dec. 10.30 en 19.00 Parochiekerk H. Petrus en Paulus in de Lombardstraat; de Hoeksteen 10 dec. 11.30. R.K. Kerk te Vlissingen. Parochiekerk Singel 9 dec. 19.00 herenkoor, gregoriaans; 10 dec. 8.30, 10.00 dameskoor, 12.00 en 19.00 Oecumenische Startdienst kom over de brug in de Petruskerk, Paul Krugerstr.. Emanuelkerk Paauwenburg: zaterdag 19.00 en zondag 11.00. Martinuskerk Souburg: zaterdag 19.00 en zondag 10.30. Anglican Church. Service every Sunday: morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissingen Oost. Reader A. Driver. Pinksterkapel, Emmas traat 10, Vlissingen; iedere zondag 14.30. Leger des Heils Vlissingen 10.00 Heilsbijeenkomst; 11.30 zondagschool; 19.30 Getuigenissamenkomst; elke woensdag 13.30 filmvoorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel. Middelburg Zuid; elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 in het Zuiderbaken. Volle Evangelie Gemeente te Vlissingen: Elke zondag 9.45 en de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Vlissingen. zaterdag 9 dec. van 0.0024.00: dokter de Greef, Badhuisstraat 114, tel. 2121. zondag 10 dec. van 0.0024.00: dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 2190. Apotheek. Van vrijdag 8 dec. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 15 dec. v.m. 8.30: Apotheek J. H. Tan- Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Verloskundige. Voor 9 en 10 dec. Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838. Tandarts, zaterdag 9 dec. van 9 10 en zondag 10 dec. van 1112 T. J. Smit, Londense Kade 29, Middelburg, tel. 01180—2738. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. zaterdag 9 en zondag 10 dec. J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182—1340. Dierenarts voor 9 en 10 dec.: R. M. Barkema, tel. 011803118. Consult alleen na telefonische afspraak. Wijkverpleegster Groene Kruis te Vlissingen. Voor 9 en 10 dec. Zr. Radstake, Sottegemstraat 28, tel. 01184—2286. j Wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis te Vlissingen. Voor 9 en 10 dec. Zr. Geldof, 1 Groen van Prinstererlaan 116, tel. 01184—3120. Wijkverpleegster Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele j Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 9 en 10 dec. W. Minet-Hubers, Zuiderzeestr. 8, tel. 011831736. Doktersdienst Middelburg. Zaterdag 9 dec. van 0.0024.00 dokter Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664. Zondag 10 dec. van 0.0024.00 dokter de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Middelburg Zuid. Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama, zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 8 dec. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 15 dec. v.m. 8.30 Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. Middelburg, zaterdag 9 dec. 20.00 in de Schouwburg: „De Italiaanse Stroohoed", Zuideliik Toneel Globe. Vlissingen. zaterdag 9 dec. 20.00 in het Vestzaktheater: Kleinkunst, folkavond m.m.v. Fon Klement en Tamalone. Antwerpen. Koninklijke Vlaamse Opera. 8 dec. 20.00 „Balletten"; 9 dec. 20.00 „Das Rheingold" (voorstelling in de Duitse taal); 10 dec. 14.30 „Balletten" en 20.00 „De Vledermuis"; 12 dec. 20.00 „Het Liefdeselixer"; Gent. Koninklijke Opera: 7 dec. 20.15 „Winterconcert"; 8 dec. 20.00 „Les Saltimbanques"; 10 dec. 14.30 „Manon" en 20.00 „Les Saltimbanques"; 12 en 13 dec. 20.00 Ontdek de Wereld „Liban, porte de l'Orient". donderdag 7 dec. vrijdag 8 dec. zaterdag 9 dec. zondag 10 dec. maandag 11 dec. dinsdag 12 dec. woensdag 13 dec. 2.30 en 14.50 3.10 en 15.29 3.47 en 16.07 4.26 en 16.46 5.04 en 17.27 5.42 en 18.14 6.29 en 19.07

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 3