NIEUWE WETHOUDER MIDDELBURG GROOT WALCHEREN Zie adv. Grijp uw kans op pag. 3 KLEINE SUBSIDIE Fluiten vandaag de dag niet makkelijk Dan k baarheids- convert voor gemeentebestuur Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie Jeugdloon Kontant Geld Nodig Subsidie Kijken Spelregel wedstrijden Conditietraining Doorgaan SNEL GELD NODIG? DE SCHELDEBODE RESTO - VROUWENPOLDER huis aan huis-blad 11e jaargang no.l hireauMjoekhancJe^^ woensdag 15 november 1972 A.J. PROVOOST Moker-Elly J. M. GROEN S. M. OVERTOOM Verkoop- tentoon stelling welfare /.(hhiwsp hlanhan WEEKEND-MENU in het nieuw geopende Wftfch Meer mogelijkheden voor actiecentrum ..De Moker" MIDDELBURG 't Is de vraag of 't 'n actiecentrum is; na twee acties weet ik niet of je jezelf de eer aan kunt doen om je zo te noemen" zegt Ellij Prinsen van actiecentrum „De Moker" in Middelburg. De Moker is een afdeling van de Katholieke Werkende Jonge ren, die, voordat het Middel burgse centrum startte, een ruimte hadden in het Katho liek Militair Tehuis in Vlissin- gen. In november 1971 kon de KWJ een leeg pand in de Korte Noordstraat in Middel burg betrekken, waar plaats was voor een vergaderlokaal tje en een ontmoetingsruimte. Op het kleine kantoortje bo ven zetten Ellij Prinsen en Fons Everaard zich nu in voor de belangen van de werkende jeugd. Ellij: „In januari begonnen we met een hele groep men sen jongeren van verschil lende bedrijven die elkaar niet kenden. We kwamen een avond in de week bij elkaar en eerst waren we eigenlijk alleen maar bezig om elkaar te leren kennen. Daarna be gonnen we wat meer gericht te praten over het werk dat iedereen deed op het bedrijf. Iedereen vertelde z'n ervaring en, en vertelde over de re gels en zo die er op zijn bedrijf waren. Ook werd gepraat over de verhouding tussen de chefs, de directeur etc.. en de werkne mers. We ontdekten een alge mene lijn in die gesprekken en we kwamen op een punt uit: het jeugdloon - we kwa men erachter dat er wel erg gekke dingen aan de hand wa ren met dat jeugdloon. Van daar toen de actie..Jeugdloon is diefstal". Loonzakjes uitde- Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering. Financieringen en Persoonlijke lening. Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. len op de Dam. Een boks match spelen tussen een „baas" en een „arbeider". Er kwamen verschillende reac ties, sommigen waren het er helemaal mee eens wat we deden, anderen zeiden: nou zijn die studenten bezig met relletjes - moeten die werkende jongeren nou ook al beginnen!" Of ze zeiden: jullie hebben zeker niet genoeg werk. Al met al had die actie niet zo'n groot resultaat. We hadden verwacht dat er men sen hier naartoe zouden ko men. vóór of tégen maar in ieder geval om te praten. Maar toen dat nauwelijks ge beurde, zijn we een krant gaan drukken en hebben die voor een kwartje overal ver kocht. Daarvoor hadden we ook al een krant uitgegeven trouwens, een gestencilde. onmiddellijk opvallen. Er ko men er momenteel ook een aantal verder dan de drem pel. Op maandag- en donderdaga vond is De Molen open, en er zijn twee groepen die er dan regelmatig komen. Het is de bedoeling dat de donderdaga vond een ontmoetingsavond wordt, waar men zich eens vrijblijvend kan verstaan met andere werkende en school gaande jongeren. Er is onlangs een klein subsidietje losgeko men van de gemeente, dat de voorkomende onkosten kan helpen bestrijden. Op het ogenblik kijken we eigenlijk wat we verder kun nen doen. We praten wat na over de actie, iedereen praat ook op zijn werk over wat hier leeft. Moeilijkheden heeft niemand"" "daardoor gehad op zijn werk geloof ik. Een jon- j gen werkt op een bedrijf waar erg weinig jongeren werken, en daar waren verschillende oudere mensen die er wel sijmpathiek tegenover ston den". Het pand waarin De Moker gevestigd is. is kwistig volge plakt met affiches en pamflet ten, die de werkende passant Bedr. 24m. 36m. Op 48m. 8.000-227m. 1000 51 10.000-283m. 2000 103 - 12.000-339m. 3000 148 102 15.000-424m. 4000 192 136 Ook tussenl. 5000 240 171 bedr. tot 6000 288 204 25.000 ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. DE GRAAF M'burg Sport la an 6, tel. 01180 - 7449. j Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. Scheidsrechtersvereniging Walcheren vierde haar veertig jarig bestaan MIDDELBURG Donder dag j.l. trad wethouder mr. JJ. van der Weel )PvdA( uit de Middelburgse gemeente raad. Hij was wethouder van cultuur en gemeentebelangen. Opvolger is de heer H. Gillis sen )PvdA(. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184)3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: 1ovr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 MIDDELBURG Afgelo pen zaterdag heeft de Scheids rechtersvereniging Walcheren haar 40-jarig bestaan gevierd in hotel de Brasserie te Mid delburg. De vereniging werd opgericht op 9 november 1932 in Melksalon De Landbouw aan de markt in Middelburg. De reden dat de vereniging zo weinig precieze gegevens heeft over haar verleden is o.a. omdat deze melksalon, die jaren lang als verenigingslo kaal gebruikt werd, aan het eind van de oorlog afbrandde. De eigenaar van de melksalon, Jo Montaan, maakte deel uit van het eerste bestuur. Verder zijn de namen Adri Imanse, Jan Geers, Bram Le Due, Ge rard Vellekoop, David Klaas- sen en Arie Meulemeester, ook onverbrekelijk verbonden met de scheidsrechtersvereni ging. „Het is de laatste jaren vaak niet zo prettig meer om een wedstrijd te moeten fluiten", zegt de huidige secretaris, Piet van Baaien. „De agressiviteit onder de mensen is erg toege nomen. Eerzame huisvaders, die geen vlieg kwaad doen gaan te keer op het veld. Ze laten zich niets meer zeg gen". Hij illustreert deze sombere woorden door het landelijk or gaan van de bond, „De scheidsrechter" te laten zien, waarvan de voorpaginafoto een danig toegetakelde scheids rechter toont. Hij leest ook enige passages voor uit versla gen van diverse wedstrijden die in het blad zijn opgeno men. en ook die liegen er niet om. „Vroeger moesten de ver enigingen de boetes betalen die de spelers kregen voor overtredingen. Nu moeten die spelers dat zelf doen. en dat schrikt wel af. Stel dat zo'n man vijfentwintig gulden moet betalen, en hij komt thuis, dan zal z'n vrouw ook wel zeggen, hee. wat is er met jou. Die zal toch ook zo gelukkig niet zijn met die boete. Het aantal strafzaken is de laatste twee jaar gestegen van 43 tot 55 procent bij het voet bal. Dat zegt toch wel wat. En toch gaan we weer iedere week terug naar dat veld, het is onze hobbij. Ach, en er zijn toch altijd ook weer dingen die het plezierig maken". De scheidsrechtersvereni ging Walcheren is een belan genvereniging. zoals er op dit gebied bij zijn in Nederland. Alleen Zeeland al kent er vier: een op Walcheren, een op de Bevelanden. een in Zeeuwsch-Vlaanderen en een op Schouwen-Duiveland. Men organiseert vaak gezamenlijk spelregelkampioenschappen onder junioren waarvan de winnaars van de vier Zeeuwse verenigingen, tegen elkaar uit komen. Secretaris Van Baaien: „Met junioren is het erg leuk werken. Die jongens zijn leer gierig, die willen nog wel eens wat aannemen. De senioren denken vaak dat ze alles al weten". rechtersvereniging een frisse wind blazen. Een nieuw, jong bestuur werd gekozen: Jan Mondeel, Piet Koster, Piet van Baaien, Simon Verdaasdonk. Ton Bostelaar, Bert Leijnse en Cees Eisma. In de afgelopen twee jaar steeg het ledenaan tal van 67 naar 90. De vereniging is erg actief. Er worden spelregelavonden georganiseerd ten behoeve van de spelers en er is een condi tietrainer aangetrokken om de conditie van de scheidsrech ters op peil te helpen houden. De scheidsrechters zelf buigen zich ook nog regelmatig over de theoretische kant van de zaak, en repeteren hun kennis van het spel regelmatig. En dat nu al veertig jaar... Wie scheidsrechter wil wor den, krijgt vanuit de KNVB een cursus van 6 weken. Maar. zoals Piet van Baaien ook zegt, het echte wedstrijdflui- ten kan je alleen in de prak tijk leren. „Er zijn er die in hun eerste wedstrijd zoveel moeilijkheden krijgen, dat ze er mee ophouden. Maar je moet je teleurstelling verber gen en door gaan. Dan alleen kom je er". In 1970 liet men door de Walcherse scheids- Met de financiële medewer king van het gemeentebestuur van Middelburg, is het moge lijk gemaakt, dat het Middel burgse Kamerkoor op 4 augus tus 1972 kon deelnemen aan het Europa-concert te Helsin ki. De pers daar ter plaatse was enthousiast over de grote muzikaliteit van het koor. Uit dankbaarheid tegenover het college van b. en w. van Middelburg, voor deze sponta ne medewerking. heeft het koor de gemeente vrijdag !0 november een concert aange boden, met een programma van liederen uit vele eeuwen terug. Hun geschoolde zang was een belevenis: capella-zingen vergt veel van de zangers, maar dirigent Bart Leijnse werpt zich met hart en ziel op deze materie en weet een machtig en fijn geheel te ver krijgen. Solistische medewcr- king was er van de Sopraan Francine Fregeres en de tenor Rudolf Grasman, terwijl Mari an Leijnse keurig begeleidde op het klavecimbel CeLa. De Vrijwillige Welfare van het Rode Kruis nodigt ieder een gaarne uit de verkoop tentoonstelling te bezoeken van voorwerpen, gemaakt door zieken, invaliden en bejaar den in Middelburg. Zij stelt zich voor op dins dag 21 november a.s. in het pensiontchuis voor bejaarden „Ter Veste" aan de Seissingel, van 14.(X) - 14.30 uur de arti kelen tentoon te stellen, die van 14.30 - 16.00 uur verkocht worden. Er zijn vele aardige St.- ^colaa^i^Ke«tgescher^es. Er zijn in dit land op ve lerlei gebied voorzieningen getroffen beste liedens. die men op de keeper be schouwd rond de eeuwwisse ling nauwelijks voor moge- Hik luid gehouden. Je kunt vandaag de dag geen stap meer zetten af er is wel de één of andere regeling om die stap te beveiligen. ..Soci ale voorzieningen" is een ge geven waar we niet meer buiten kunnen en wat moet er van ons terecht komen als er geen verzekeringen meer zijn. Er zijn zelfs verenigin gen en bonden opgericht die het presteren om de grootste pessimist wat vrolijker tegen liet leven aan te doen kijken. Eén daar\<an is de Algemene Nederlandse Wielrijders Bond. ook in onze provincie zeker geen onbekende. De gele „deu-sje-vootjes", rijden af en aan. alleen maar om er voor te zorgen dat ..jan-de-pechvogel" weer zo snel mogelijk zijn reis kan ven'olgen. En nu komt het, want n begrijpt, zeer ge waardeerde lezer, dat dit he le betoog niet voor niets is geweest. Het komt namelijk nog al eens voor dat er op bepaalde vaste punten langs onze zeeuwse rijkswegen twee of drie van deze ..deu- sje-vootjes" van de wegen wacht samenscholen. Mis schien om één of ander moeilijk technisch probleem te bespreken of om. zoals een kennis van me placht le zeggen: monsters uit te wis selen. Maar aangezien een wegenwacht geen vertegen woordiger is en derhalve ook geen ..monsters" pleegt uit le wisselen. blijft alleen het eerste over. Niet lang overi gens. want het is algemeen bekend dat men alleen we genwachter" kan worden, als men over voldoende techni sche kwaliteiten beschikt. Hieruit kan men dus tenslot te maar één conclusie trek ken. ze zitten uit te knij pen. Op hetzelfde moment na melijk. is het mogelijk dat de één of andere pechvogel met z'n hele familie achterin vol ellende langs één van onze rijkswegen staat. Wat er bij deze „pechert" aan schort is niet belangrijk, wél dat er geen wegenwacht voor handen is om het euvel le verhelpen. Als deze ge luksvogel dan bovendien nog lid is van de A.N.W.B. èn van de Wegenwacht, zal er meer dan n lelijk woord z'n mond verlaten. Het is dan ook maar goed dat zo'n persoon niet ..allesziende" is. want stel je voor dat hij dan drie rustende wegenwachters zou ontwaren, die hun bele venissen van de vorige dag de ether lieten passeren. De conclusie, beste mensen is dan ook. wegenwacht, wacht niet tot er op u ge wacht wordt, maar wacht pas als men op u gewacht heeft. Het is. laten we eerlijk zijn. maar een wachtertje! DOESTER HELDERE GROENTESOEP Te, on89 1900 j%5 CHAMPIGNONS OP TOAST COTELET A LA MAISON cotelet met geb. appelen of VISFILETS BAMBAY geb. visfilets met banaan f 12.50 Ananas, Kerriesaus PUDDING Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. |i^i|^^^^OFFI^i|ii^n^estauranMsJiet^ehel^aar^0iger^ MIDDELBURG Winnaar van het Scheldebodekringetje is deze week de heer J. Bak ker. Schroeweg 6, Middel burg. We kunnen U deze week weer 3 nieuwe deelnemers melden. Prijzen kunnen worden afgehaald aan ons kantoor. Spuistraat 94. Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46. pond biefstuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vlees waren. 't Goudoppertje, Wal straat, waardebon van f 5.-. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 80. Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f 5.-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nllflsk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drank-import Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen. fles sherry t.w.v. f ,3.95. Anni- kes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen. gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. van de Vij ver, radio en t.v., Kanaalstraat 12. Oost-Souburg. 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transis torradio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan. Vlissingen. gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 42. Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. 5.Moeke's Lun- hroom, Nieuwendijk 51, Vlis singen. bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor twee per sonen. Boutique De Spinne, Aagje Dekenstraat 7, Vlissin gen. waardebon van f 10.-. Chemische Wasserij Populair, Grocnewoud 55. Vlissingen, gratis reinigen van een ja pon. De Notenkraam (vrijdagmarkt) 1 pond pinda's De Dropspecialist (vrijdagmarkt) Vi pond drop naar keuze. Bcenskaas (vrijdagmarkt) 1 pond kaas naar keuze.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1