N utskleuterschool won collectief een tekenprijs Restaurant „Alaaf" 'n rustig plekje in de Vlissingse Walstraat Behangzaak in Souburg Borst opnieuw open Nieuwe schoonheidssalon in Vlissingen geopend He, weten waard Geslaagd tuinfeest speeltuinvereniging „De oude stad" Bazar „Tesselschade Arbeid adelt" in Vlissingen hele klas aanwezig op 't trouwfeest van „de juf" KOFFIEHUIS VOOR ECHT LEKKER ETEN Kerkdiensten bijeenkomst in kader van kom over de brug-aktie Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Strandhotel en in De Put EN't uiUfe. VLISSINGEN Toen Juf- frouw Guusje" eind augustus met een stapel kleurplaten op haar Nutskleuterschool kwam, wist zij ook niet, wat daar allemaal uit voort zou komen. Iedere gg-dealer ((winkeliersorga nisatie Groeiend Geld) in Nederland reikte in die tijd aan zijn klanQ'es kleurplaten uit, die betrekking hadden op de Olympische Spelen. Als je deze plaat mooi had gekleurd, kon je meedon aan de kleurwedstrijd en de inzendingen werden door een jury in Amsterdam beoordeeld. Dit sloeg bij veel kinderen aan en men ontving in Amsterdam 50.000 kleurprenten. Via de gg-dealers werden toen vijfduizend individuele prijzen uitgereikt. niet gerekend op een collectie ve inzending. Want toen me vrouw Meier, hoofd van de Nutskleuterschool. deze pren- truni in Kapelle door de knie ën gaan.Zij besloten aan deze school een extra prijs toe te kennen en deze persoonlijk te ten bij haar gg-dealer Meijer komen uitreiken. Zo kon men in Biggekerke had gezien, afgelopen donderdag een zaal vond zij onmiddelijk.dat dit vol blije gezichtjes zien. Alle nu echt iets voor haar kleuters was. Zij liet de oudere kinde kleuters van de school kregen een eigen cadeautje en een zak- ren op haar school de platen je met wat lekkers erin. Juf- naar hun eigen smaak inkleu ren en leverde de hele stapel, aan elkaar vastgeplakt, weer in bij haar winkelier. In een frouw Guusje en juffrouw Ca- rine hadden hun kleuters mooie puntmutsen laten plak ken. helemaal in stijl van de begeleidend briefje vroeg ze wedstrijd versierd, zodat er al snel een feeststemming heer ste. Juffrouw Guusje kreeg van alle aanwezigen een extra applausje voor haar goeie idee. Twee reclametekenaars van het bedrijf voltooiden nog in allerijl een ..kleutergrote" Ca- limero. die nu een plaatsje in of. als de school in de prijzen zou vallen, alle kinderen daar dan in mee mochten delen, ook al zouden de prijzen dan gehalveerd moeten worden. En dit schrijven en het idee van de collectieve inzending deed Tot zover verliep alles vol- de heer Cok en 2ijn medewer- gens boekje. Maar men had kers van het Groothandelcen- de school zal krijgen. Op de foto: WSKmÊ/ÊKÊÊKIIÊÊÊÊtÊÊÊmSmlBSmtHÊÊÊÊÊKKÊÊÊÊKÊÊKÊÊBmBM^^^^^^^^^^ De kleuterklas waarop: rechts: Dhr. JX. Cok directeur Cok N.V., midden: Mejuffr. Meyer, links: M. Verbeek v.d. afd. reklame Cok B.V. VLISSINGEN - Wandelend door de Vlissingse Walstraat, die misschien in de nabije toe komst in een promenade zal worden veranderd, treft u vlak voor de Nieuwedijk, op de hoek van het Groenewoud, een restaurant aan. Sinds Pinksteren is dit bedrijf onder de naam „Alaaf opengesteld voor iedere hongerige voorbij ganger. Afgelopen zomer wis ten dan ook veel toeristen, waaronder menige buitenlan der de weg naar dit restaurant te vinden. Nu het seizoen voorbij is, hoopt de eigenaar, de heer Steinhart. dat de Vlissinger ook zijn schroom eens zal overwinnen en een kijkje komt nemen. Hij is bang, dat de inrichting de mensen doet denken, dat het eten er wel duur zal zijn. Maar een blik in de prijskaart geeft een heel ander idee. Veel kleine hapjes en „plate-service", waarbij het duurste gerecht niet boven de twaalf gulden uitkomt. Een grote bar geeft de gelegenheid gezellig een drankje te drin ken.Men kan hier met 'n zaken relatie rustig gaan zitten,maar ook op zondag of op een ver jaardag is het erg geschikt voor de hele familie om hier een hapje te eten. Voor de kinderen staat er een speciale schotel op het menu, die slechts f 2.25 kost. De inrich ting is prettig ruim gehouden, zodat men niet boven op el kaar zit. De heer Steinhart vertelt.dat zijn keuken één van de modernste van Zeeland is. Vijftig karbonaadjes tege lijk kan hij in zijn nieuwe hete lucht oven gaar laten worden. Ook de bovenverdie ping is helemaal verbouwd, hier zijn negen appartementen gekomen. waarvan zes voor families en drie voor alleen staanden. Wij vragen uw mening over ons Toeristenmenu 1973 U kunt het vanaf nu dagelijks proeven in (De prijs is maar acht gulden) SOUBURG Onder feeste lijke klanken van de muziek vereniging „Vlijt en Volhar ding" opende vrijdag j.l. de behangspeciaalzaak van Borst ..loop-in show" in de ver- Die keuze wordt de koper alleen niet gemakkelijk ge maakt door het grote assorti ment van de heer Borst. Zijn in de Paspoortstraat te Sou burg zijn deuren voor belang stellenden. Er heeft een gron dige uitbreiding plaatsgevon den. Achter de al bestaande winkel is een groot stuk aan gebouwd, zodat de klant nu in een ruimte van vijfhonderd vierkante meter zijn keus in een behangetje kan bepalen. nieuwde winkel biedt een keu ze uit duizend nieuwe soorten, waaronder veel import, terwijl er bovendien oom nog vijfhon derd al bestaande behangpa pieren te bezichtigen zijn. En als deze niet al aan de wanden in de kleine „kamertjes" te zien zijn. dan kan men rustig in een daarvoor bestemd zitje plaatsnemen met de desbetref fende stalenboeken. Door een nauwe samenwerking met de firma's Markies voor verlich ting en Faam voor woningin richting is het mogelijk tege lijkertijd de rest van uw huis in te richten. De bekende behangfabrikan- ten Rath en Dodeheefver Staalmeesters zullen in het voorjaar hun nieuwe collecties bij Borst ten doop houden, zo dat Zeeland dan de primeur zal hebben in nieuwe ontwer pen. Wie besluiten mocht zijn kamer opnieuw te behangen zal van de heer Borst in negen van de tien gevallen de rollen direct mee kunnen krijgen. Bij de opening van de zaak was ook sportclub Animo -een volleybalclub- aanwezig, die door Borst Behang gesponserd wordt. VLISSINGEN - De drogis terij-parfumerie Rijk-Bleijen - bergh in de Paul Krugerstraat is sinds kort uitgebreid met een schoonheidssalon. Dit is al een nieuwtje op zichzelf, maar daarbij is het echtpaar Rijk- Bleijenbergh nok nog deposi- tair van de schoonheidsmidde len van Harriet Hubbard Aijer geworden. Vooral over dit klimaat worden gebruikt en de prijzen verschillen niet met die van andere bekende pre paraten. Ook voor de tiener huid zijn er speciale setjes in de handel met preparaten op plantaardige basis. De schoon heidsspecialiste van de nieuw- geopende salon, die voorlopig op dinsdag, donderdag en za terdagmorgen open is. past laatste zijn zij beiden erg te- ook de preparaten van Aijer vreden, daar zij nu de enige hiervan in Vlissingen zijn. toe. Bovendien zal de schoon heidsspecialiste van het huis Aijer op vrijdag 17 en zater dag 18 november in de saloft vertegenwoordigers aanwezig zijn voor gratis ad viezen in huidverzorging en make-up.Een afspraak maken is dan wel nodig. Voor heren die hun vrouw eens willen Goes en Middelburg hebben elk twee van de bekende Franse schoonheidspreparaten. Het schoonheidsinstituut van Har riet Hubbard Aijer werkt in Parijs nauw samen met de be- verrassen is het trouwens ook roemde kapper ..Alexandre mogelijk een cadeaubon te ko en deze preparaten zijn volle- voor een 5e/oek aan de dig uitgetest.Zij kunnen in elk schoonheidssalon. Verwarmingsruiten en balkenv.a 14,50 Auto-antennes op slot v.a. 8.50 IJskrabbers voor ruiten 0,25 Alarm tegen diefstal auto 15.- Hulpstartkabelsv.a. 12.50 Accu laders 6-12 V v.a. 19,50 Motor en bromfiets brillen en gelaatsscher- men v.a./ 4,50 Tevens alle autolakken AUTO- EN BROMFIETSSHOP BOOGAARD Walstraat 37-39 VLISSINGEN Tel. 01184-4841 VLISSINGEN - Zaterdag 21 oktober j.l. verzamelden vele tientallen kinderen uit het oude stadsdeel zich in de speeltuin aan de Paarden straat. Onder leiding van een vijfentwintigtal medewerkers werd daar het laatste tuinfeest vier groepen naar leeftijd, ge noten enorm en deden wat zij Bewondering was er vooral voor de juist gereed gekomen tijd geworden voor de prijsuit- reiking.De allerkleinsten kre- konden om éti der vele leuke reusachtige duiventil en voor gen allemaal een prijsje, bij prijzen te bemachtigen. Vrolij ke muziek en de aanmoedigin gen van vele aanwezige ou ders verlevendigden het feest. Tussen de spelletjes door. van het seizoen gevierd. Aller- werden de kinderen onthaald lei activiteiten, spelletjes, op- op limonade en pannekoeken. drachten, raadsels en een mi ni-speurtocht stonden op het programma. Voor de aller kleinsten was een kleurwed strijd georganiseerd. De kinderen, verdeeld in terwijl de ouders koffie kre gen aangeboden. Veel van de ze ouderen konden zien, dat er in het afgelopen jaar grote vorderingen waren gemaakt bij de inrichting van de tuin. het vergevorderde kleuter bad. De komende wintermaanden hoopt men de verdere plannen te realiseren, zodat het vol gend jaar de speeltuin, uitge breid met het recreatieve ge deelte. feestelijk kan worden heropend. Terwijl de ouders aandachtig de plannen aan hoorden. was het onderwijl de ouderen kwamen na een spannende strijd ook een flink aantal gelukkigen te voor schijn. Als extra verrassing konden door een leuk gebaar van een warme bakker, nog een aantal tulbanden worden verloot. Zevende-dags Adventisten. Middelburg 11 nov. in de Doops gezinde Kerk 11.00 u. Ds. Dingjan. Vlissingen 11 nov. in de Doopsgezinde Kerk 9.15 u. Ds. Dingjan. Evang. Lutherse Gemeenten. Middelburg 12 nov. in de Kerk Zuidsingel 11.00 Ds. Nierop. Vlis singen 12 nov. in de Kerk Wal straat 9.30 u. Ds. Nierop. „Ophir", 12 nov. 10.45 u. Ds. van den Berg. Geref. Kerk Vlissingen. 12 nov. Petruskerk 9.30 u. Ds. Schaafsma en 17.00 u. Ds. van Stam; Open Hof 9.30 u. Ds. van der Schoot en 17.00 u. Ds. Schaafsma. Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 12 nov. 9.30 u. leesdienst en 17.00 u. Ds. Verhage uit Den Haag. Geref. Gemeente. Vlissingen 12 nov. 9.30 en 16.30 u. Ds. Snoep; Meliskerke 9.30 en 14.30 u. Ds. Weststrate; Aagtekerke 9.30 en 19.00 u. Ds. van Vliet; Middelburg C. 9.30. 14.00 en 18.30 u. lees dienst; Middelburg Z. 9.00 u. lees dienst en 19.00 Ds. Snoep. Geref. Kerk te Souburg. 12 nov. 10.00 en 17.00 u. Ds. Kloppen burg, viering Heilig Avondmaal. Anglican Church. Service every Sunday: morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m., in the Missions to Seamen Chapel. Scheldepoort, Vlissingen Oost. Reader A. Driver. Pinksterkapel, Emmastraat 10, Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. Leger des Heils Vlissingen. 10.00 Heilsbijeenkomst; 11.30 Zondag school; 19.30 Getuigenis-samen komst; Elke woensdag 13.30 u. filmvoorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel Middelburg Z. Elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 in het Zuiderbaken. Volle Evangelie Gemeente te Vlis singen. Elke zondag 9.45 u. in de Filadelfiakapel, Vrouwenstraat 5. Herv. Gemeente O. en W. Souburg. 12 nov. W.S. 9.00 u. Ds. van der Heide; O.S. 9.30 Ds. Dorgelo en 19.00 u. Ds. van der Heide. Doopsgezinde Gemeente te Vlis singen. 12 nov. 10.00 u. Ds. Vooi stra Kristen Zuid Molukse Kerk. 12 nov. O.Souburg en Koudekerke Het was 12 uur eer de kinderen moe, maar zeer vol daan huiswaarts keerden. Al met al een buitengewoon ge slaagd feest, waar de speel tuinvereniging met voldoening op kan terugzien. VLISSINGEN De oudste twee Nederlandse Vrouwen verenigingen „Arbeid Adelt" en „Tesselschade" werden on geveer honderd jaar geleden opgericht. Sinds 1953 samen werkend is hun doel de onver mogende vrouw in de gelegen- den er cursussen gegeven en jonge vrouwen worden gelde lijk gesteund tijdens haar op leiding tot een vak of beroep. de jaarlijkse bazar gehouden, ditmaal in hotel „Brittannia" te Vlissingen. van 10.30 - 16.00 uur. Alles wat u hier ziet is Dit laatste zonder verplichting- gemaakt dor handwerksters, tot terugbetaling. In ge- die om de een of andere reden vallen, waarin geen andere fi nanciële hulp te verwachten heid te stellen in 't eigen on- is. kan men zich wenden tot derhoud te gaan voorzien. De handenarbeid werd op beter peil gebracht, voor vrou welijk beroepsonderwijs wer- aan huis gebonden zijn en op deze wijze grote voldoening en eigen verdienste oogsten. één der opleidingsfondsen van ledereen is die dag van harte welkom en men zal zeker iets van zijn gading vinden voor de komende feestdagen. „Tesselschade - Arbeid Adelt". Vrijdag 10 november wordt De gemeente MIDDELBURG wil de bevolking meer bij het doen en laten van de stad betrekken. Daarom verspreidt zij in de gemeente zelf en de omringende kernen )Sint Lau ren en Nieuw en Sint Joos- land( een folder, waarin ver schillende posten, die op de begroting voorkomen, worden toegelicht. Uit de folder blijkt, dat er dit jaar ongeveer n-genhonderd woningen gereed zullen komen, terwijl een begin zal worden gemaakt met de bouw van zeven tienhonderd woningen, waarvan ongeveer de helft in Douwendaele zal verrijzen. Aan verschillende belasting verhogingen viel. volgens de folder, Maandag 13 november a.s. zal een niet te ontkomen. Zowel de bhjde dag zijn voor het echtpaar personele belasting, als reinigingsrechten, de de Cijvat te VLISSINGEN. Die dag zullen zij her- het overkoepelend orgaan van ..- alle Zeeuwse vrouwenorgani- straatbelasting, de rioolbelasting denken, dat zij vijf en zes- satjes jn (]e prqVINCIE ZEE- tig jaar geleden zijn getrouwd. Weliswaar wonen zij in het „Ter Ree- geschrapt worden. Daarom komt de", maar hun hoge ouderdom gèmeentclH- er voorlopig nog geen cultureel )88 cn 87< zal hun er toch met kc overheden is de situatie nu ambtenaar en ook een chef van weerhouden deze dag personeelszaken kan nog niet op feestelijk korte termijn worden receptie worden verhoogd. Om de begroting sluitend te maken, moesten voorts enige posten Bejaardencentrum tc vieren met een in Hotel Brittannia. aangetrokken. Bovendien moest Hier zullen ook de heer en een stelpost voor het openbare mevrouw Westerhout het pla- vervoer, bedragende 55.000 tina-bruidspaar komen geluk- gulden, ook worden afgevoerd. wensen. Vorige week dinsdag heeft overal in het land als model de Commissaris van de Koning- gebruikt voor de op te 'richten in de Zeeuwse Vrouwenraad, provinciale vrouwenraden. Zaterdag jongstleden is de nieuwe ballonsporthal aan de B reeweg te MIDDELBURG (sportpark Voorborcht in ge bruik genomen. Burgemeester! Wolters verrichtte de aftrap voor een zaalvoetbalwedstrijd tussen een team van de ge meenteraad en een team van het stadhuis. De burgemeester kon zich na de aftrap niet naar dc zijlijn begeven, want hij bleef zelf meespelen in het team van de gemeenteraad. land, geïnstalleerd. Bij de Zeeuwse Vrouwenraad zijn 20.000 leden aangesloten. Voor heel wat duidelijker gewor den. Voortaan zullen alle Zeeuwse vrouwen op één adres, dat van de Zeeuwse Vrouwenraad, bereikt kunnen worden. De opzet van de Zeeuwse Vrouwenraad wordt VLISSINGEN In de Ge- rej'ormeenle Kerk Open Hof trad vrijdag 27 oktober de hoojdleidster van de Prins Jo- han Friso Kleuterschool te Vlissingen mejuffrouw L. C. de Looff' in het huwelijk met de heer P. Poppe. Bij de uitgang van de kerk stonden de kleuters het paar op te wachten niet hoepels en versierde stokken. Met het bruidspaar voorop ging het in optocht naaf de school, waar de kleuters een cadeau aanho llen en een drukbezochte kleu- lerreceptie werd gehouden. VLISSINGEN In het ka- omlijsten evenals een Belgisch der van de aktic „Kom over combo „Los messagers". de brug" zal de raad van ker ken en het Leger des Heils op zondagavond 12 nov. a.s. een groot appél houden in de St.- Jacobskerk aanvang 19.00 uur. Een Brassband van het Le ger des Heils uit Schevenin- gen zal het geheel muzikaal Een zendingsofficier van het Leger des Heils uit Amster dam. kapiteine I. Reijnders. zal een meditatie verzorgen onder de titel „de helpende hand van Jezus". Deze open samenkomst is voor een ieder toegankelijk. Iedereen wordt opgeroepen aan deze manifes tatie deel te nemen. 19.00 u. Ds. Fader (Heilig Avond maal). R.K. Kerk te Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel 11 nov. 19.00 u. 12 nov. 8.30, 10.00 dameskoor, 12.00 herenkoor, gre goriaans. 19.00 u. Emmanuelkerk Paauwenburg 11 nov. 19.00 en 12 nov. 11.00 u. Martinuskerk Sou burg II nov. 19.00 en 12 nov. 10.30 u. R.K. Kerk te Middelburg. 11 nov. 19.00 u. Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Lombardstraat; 12 nov. 10.30 en 19.00 u. De Hoeksteen iedere zondag 11.30 u. Kollekte tijdens de dienst: Diakonie Deurkollekte:/ Kerkvoogdij Nieuwe Kerk, Groenmarkt: 10.00 uur Ds Brummelkamp 19.00 uur Ds. Delbeek (dienst wordt uitgezonden naar Gasthuis en Ter Veste) Koorkerk, Koorkerkhof: 10.00 uur Ds. Van Santen Oostkerk, Oostkerkplein: 10.15 uur Ds. Ytsma (dienst wordt uitge zonden naar Gasthuis en Ter Veste), m.m.v. kerkkoor Middel burg Ontmoetingskerk, Oosterschelde- straat: 10.00 uur Ds. Kronenburg; 19.00 uur Ds. Korevaar, van Rotterdam, Ger. Bondsdienst Zuiderbaken, M. DE LA Palma- straat: 10.30 uur in de Hoeksteen: Ds. v. d. Zanden en Ds. Delbeek, gemeensch. Ger.-Herv. dienst Raad van Kerken, aangewezen als gastendienst: 9.30 uur Getuigenis kerk, Ds. Wulffraat. Ger. pred. Doopsgezinde Kerk: 10.30 uur Pasteur Le Gras. Eglise Wallonne Ev. Lutherse Kerk: 11.00 uur Ds. Nierop Nw St. Joosiand: 9.00 uur Ds. Kraai (H. Avondmaal) 10.30 uur Ds. Kraai (H. Avond maal) St. Laurens: 10.00 uur Dhr. Alle- wijn Engelse Kerk: 10.30 uur Dhr. Nijsse Jongerenkapel, stad: Nassaulaan: 10.00 uur Dhr. Van der Werf; Stromenwijk: Ontmoetingskerk: 10.00 uur Dhr. Wijtman; Zuid: Rentmeesterschool: 10.30 uur Dhr. Riepma, VLISSINGEN. zaterdag 11 nov. - van 0.00-24.00 u dokter Kant Bad huisstraat 121, tel. 2190; zondag 12 nov. van 0.00-24.00 u. dokter Mijnlieff, Koudekerkseweg 78a, tel. 2525. Apotheek. Van vrijdag 10 nov. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 17 nov. v.m. 8.30 u. Apotheek J. H. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Verloskundige. 11 en 12 nov. Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838 Tandarts, zaterdag 11 nov. van 9- 10 u. en zondag 12 nov. van 11-12 u. A. H. Oort, Tobagolaan 6, Vlis singen, tel. 01184-4390. Huisartsen Souburg. Arnemuiden en Nieuwland. zaterdag 11 en zondag 12 nov. dokter Kapteijn. Diezestraat 47, Souburg, tel. 01183-2206. Dierenarts. Voor 11 en 12 nov. I. C. Klok. tel. 01188-1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Wijkverpleegster Oranje-Groene - en Wit-Gele Kruis. Voor 11 en 12 nov. Zr. van der Ende, Schaep- manstraat 51, tel. 01184-4221. Wijkverpleegster Groene Kruis te Vlissingen. Voor 11 en 12 nov. Zr. Boersma, Wielingenlaan 2a, tel. 01184-2735. Wijkverpleegster Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 11 en 12 nov. W. Verhagen- Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 01183-1541. Doktersdienst Middelburg: Zaterdag 11 nov. van 0.00-24.00 u. dokter de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Zondag 12 nov. van 0.0024.00 u. dokter Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664. Middelburg Zuid: Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuw land. Apotheek. Van vrijdag 10 nov. n.m. 18.00 u. tot vrijdag 17 nov. 8.30 u. Apoiheek L. van den Boogert. Korte Delft. Korte Delft 12. Middelburg, vrijdag 10 nov. Schouwburg 20.00 u. „Drie Zus ters" Globe, zondag 12 nov. Schouwburg 11.30 u. Ensemble Ton Hartsuiker. Antwerpen. Koninklijke Vlaamse Opera: 10 nov. 20.00 u. „Ballet ten"; 11 nov. 20.00 u. „Balletten"; 12 nov. 14.30 u. „Balletten" en 20.00 u. „De Vledermuis"; 14 nov. 20.00 u. „Falstaff" (Gastoptreden Stadttheater Aachen). Gent. Koninklijke Opera. 10 nov. 20.00 u. „Der Vogelhandler"; 12 nov. 14.30 u. „Der Freischutz" en 20.00 u. „Der Vogelhandler"; 14 nov. 20.15 u. Winterconcert. donderdag 9 nov. vrijdag 10 nov. zaterdag 11 nov. zondag 12 nov. maandag 13 nov. dinsdag 14 nov. woensdag 15 nov. 3.26 en 15.43 4.03 en 16.20 4.41 en 17.02 5.20 en 17.48 6.06 en 18.41 7.02 en 19.43 8.07 en 20.51 Markt 49, MIDDELBURG (01180) 2160—7543

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 5