Derde expositie nu in Galerie Papaver GROOT WALCHEREN Co-op Zeeland nu bij DECÓ b.v. y.c»t»ii\\\si» Ida Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie „ZE WAREN MISSCHIEN BANG DAT HIER OOK WEER EEN PAKHUIS ZOU KOMEN Kontant Geld Nodig onderonsje klachten bureau WEG VAN DE STAD DE SCHELDEB0DE BUURT SNEL GELD NODIG? RESTO - VROUWENPOLDER I huis aan huis-blad 10e jaargang no.51. bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 - axel woensdag 1 november 1972 Ned. fed. voor vrouw vry w. hulpverlening Uitnodiging aan alle belangstellenden J. M. GROEN S. M. OVERTOOM WEEKEND-MENU in het nieuw geopende 12.50 A.J. PROVOOST WaIcII Dauwendaele maakt weinig gebruik van unieke inspraakmogelijkheid MIDDELBURG Iedere tweede dinsdag van de maand vergadert in de Hoeksteen in Middelburg de belangengroep Dauwendaele. En daar komt af en toe dan ook weieens een buurtbewoner naar luisteren. Verder is er voor deze avon den in de buurt weinig be langstelling. Toch heeft de Middelburgse wijk Dauwendaele een vrij unieke regeling getroffen met de gemeente om de klachten en ideën uit de wijk ter be stemder ure en ter bestemder plaatse te deponeren. Iedere maand gaat de vaste kern van de belangengroep praten met wethouder Baars en met de heer Mondeel, voor lichtingsambtenaar van de ge meente. Alles wat uit de wijk naar voren komt, wordt op die manier vis a vis met de verte genwoordigers van de gemeen te besproken. Door dit contact, dat ook bij de gemeente positief wordt gewaardeerd, is in de wijk al het een en ander tot stand gekomen. Toen de belangengroep voor het eerst bij elkaar kwam op 21 april van dit jaar, tijdens een „open avond", kwamen er uit de wijk ongeveer 60 men sen en er bleken heel wat dingen te zijn in Dauwendaele die voor verbetering vatbaar waren. Zo werd gepraat over de vijver die afgeschermd moest worden )wat inmiddels gebeurd is(, over speelterrei nen )die nog moeten komen, maar beslist zullen komen(, over speelplaatsen voor kleu ters en peuters )de ouders mochten zelf later de speel toestellen uitzoeken! en over de gebrekkige busverbinding met de stadjwaar tot op he den nog niets aan veranderd is, maar waar men nog over in bespreking is.( Ook een rolschaatsbaan be hoort tot de binnenkort te rea liseren voorzieningen, verder wordt er gedacht over een speeltuin en een trimbaan. Voor de speeltuin is in princi pe terrein beschikbaar. Na de eerste bijeenkomst van de belangengroep is er al heel wat veranderd- maar dat hoeft niet de reden te zijn dat men niet meer komt. Tenslotte leeft er in een wijk van alles en het hoeven niet primair grieven te zijn waarover men in contact wil komen met de gemeente. Toch laten veel be woners het nu afweten en de belangengroep Dauwendaele, bestaande Uit een vaste kern van ongeveer 12 man, zou in de loop van de tijd ongewild in een geisoleerde positie kun nen geraken.Zodat het ten slotte alleen een gezellige on deronsje zou worden met de gemeente.lets wat gemakke lijk kan groeien wanneer men met meer „gevoed wordt van uit de wijk. En dan zou deze gunstige regelingl waarbij re gelmatig gepraat wordt met de wethouder,zijn essentie gaan verliezen.De heer Timmers, voorzitter van de belangen groep, ziet dit gevaar ook. „Wij willen voor alles de vertegenwoordigers blijven van de buurt",. „Ook al komt er nou iemand met een of andere klacht die wij zelf overdreven zouden vinden, dan nog moeten we hem ge woon op tafel brengen want tenslotte zitten we er voor de wijk. En het zou ook best kunnen dat iemand met ons meeging naar de wethouder. Tenslotte hoeven wij nu niet het alleen-recht van het con tact met de gemeente voor ons zelf te houden.Maar we moe ten in de wijk blijven staan. En wat ons nou opvalt is dat de mensen bij je komen, met een klacht en dan verwachten dat wij daar maar wat aan doen. Dan gaan zy weer weg. Maar dat is nou juist net niet de bedoeling. Wij zijn er niet om alles voor mekaar te brengen, we zijn geen klachtenbureau of zoiets, de mensen moeten het zelf doen; Wij kunnen meehel pen. Ook met die busverbin ding. daar zullen we allemaal over moeten meedenken.Be jaarden die hier wonen.ik maak me sterk dat die in de winter heus niet naar de stad kunnen komen. Als ze op de fiets zouden gaan of lopend; ze worden fi naal van de weg geblazen. Om maar niet te spreken van moe ders met kinderwagens, die naar de stad willen of naar het consultatiebureau, of inva liden. Als het slecht weer is moeten die allen met de bus. En da* zijn van die dingen waar we allemaal actief voor moeten zijn. afd. VLISSINGEN Op 8 november 1972 te 19.30 uur in „Het Anker", Benedijkestr. 163, causerie door: Mevr. M. van der Wal- Duijvendak, burgemeester van Geldermalsen. Onderwerp: „De vrouw en de politiek" Toegang gratis MIDDELBURG Henk Dost en Tosca Tetteroo hebben sinds 12 augustus een eigen galerietje op de benedenver dieping van hun huisje aan de Kinderdijk: Galerie Papaver. Op vrijdag 27 oktober ging de derde expositie open, schilder ijen en tekeningen van ma gisch realist Frans Erkelens uit Den Haag. Henk en Tosca vinden het leuk om vooral kunstenaars- van-elders naar Middelburg te halen.Met 't werk van Frans Erkelens is de Galerie, blij kens de folder, in goed gezel schap. De schilder heeft geex- poseerd in verschillende west- Europese steden en zelfs in Canada. Gewoonlijk hangen Tosca en Henk het liefst werk op wat ze aanspreekt en hopen dat men het in Middelburg ook mooi vindt. Zelf zitten ze ook niet stil. Ze maken tekenin gen. colleges, affiches de laat ste meestal bij de zeefdrukke- rij van jongerencentrum De Beuk. Maar als alles volgens plan verloopt wil Henk op de zol der van zijn huis ook een zeefdrukkerij beginnen. Sa men met een andere Middel burgse tekenaar. Erik Kett- man. van wie het ontwerp is, heeft Henk Dost gewerkt aan een zeefdrukaffiche „Groeten uit Zeeland een kleurrijk geheel dat vakantiegangers het volgend seizoen als aandenken mee naar huis kunnen nemen. Een variant op de ansicht kaart. Henk Dost komt uit Den BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE; N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2370 Haag. waar hij aan de Vrije Academie gestudeerd heeft. Hij woont nu ongeveer een jaar of vier in Middelburg. Tosca Tetteroo komt uit Delft, woont ongeveer twee jaar in Middelburg en is van plan en kele dagen per week naar de Vrije Academie in Den Haag te gaan. Weg van de grote stad -de randstad- wilden ze allebei. Vandaar dat het Middelburg geworden is. Maar het ideaal is eigenlijk hele maal buitenwonen, op 't land. Wanneer het met opdrachten een beetje goed gaat -en de beide galerie eigenaars moeten het daar wel van hebben -is zoiets in de toekomst natuur lijk niet uitgesloten. Een wat realistischer toe komstmuziek is het inrichten van een klein „winkeltje" in de hal, naast de galarieruimte. Een winkel met originele geschenken.ideine maakseltjes om iemand cadeau te geven, gemaakt door Tosca en Henk zelf,of door iemand anders die zijn produkten aan het win keltje aan komt bieden. Som mige exemplaren uit een reeds geexposeerde collectie komen ook in het winkeltje te staan. Voor december willen ze dit ingericht hebben. De buurt heeft erg aardig gereageerd op de komst van de galerie. Henk: „Toen we hier in februari kwamen wo nen waren de mensen mis schien een beetje wantrou wend. Maar toen ze zagen dat we heel hard begonnen te werken om alles op te knap pen en in te richten ging dat wantrouwen helemaal weg. Tosca: Ze kwamen vaak iets lekkers brengen, iemand hing een keer een zalye met aard beien aan de deurknop. Dat was geweldig leuk. Dan merk je dat je helemaal geaccep teerd wordt en ik geloof ook wel dat men het juist leuk vindt, een galerie. De mensen dachten misschien dat het hier ook weer een pakhuis werd. voor leica en leicaf lex F kom kijken en vragen bij foto harry verschuren bv oosterhout-middelburg AMND«TAAAT SS lUIDCRMOUT 71 LAN0I DllPT 47 Bedr. 24m. 36m. Op 48m, 8.000-227m. 1000 51 - 10.000-283m. 2000 103 - 12.000-339m. 3000 148 102 15.000-424m. 4000 192 136 Ook tussenl. 5000 240 171 bedr. tot 6000 288 204 f 25.000 ook op 60m. Voor een lening naar Financ.karü. W. DE GRAAF M'burg Sport la an 6, tel. 01180 - 7449. Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. Tel. 01189 - 1900 - 1965 Huzarenschelp Heldere Kippesoep Visfilets Caprice Escalope Hongroise (8eb" visfilets Gember, Banaan) (Paprikaschnitzel) Us of Koffie levens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. - Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheken. Bemiddeling bij aan - en ver koop van onroerend goed. GOES Met ingang van vrijdag 6 november worden zes levensmiddelenbedrijven van de Co-op Zeeland inge bracht in een aparte recht spersoon die DECO b.v gaat heten. De bedrijven van Co-op Zeeland worden dan bevoor raad door het Groothandels centrum Cok b.v. Deze samenwerkingsvorm is aangegaan met instemming van de vakbonden en de be treffende organen van Co-op Zeeland. De werkgelegenheid voor de medewerkers van Co- op Zeeland zal in de nieuwe b.v. volledig worden gegaran deerd. Het huidige spaarsysteem van Co-op wordt vervangen door een bijzonder interessan te spaarvorm namelijk G.G. Dit spaarsysteem geniet in Zeeland reeds geruime tyd grote belangstelling. Het G.G.-sijsteem biedt drie spaarmogelijkheden. Men kan sparen voor contant geld Ispaarwinst 25sparen voor rentespaarbrieven (ren dement ruim 16'# per jaar( en bovendien kan men met G.G.koopzegels ook leuke arti kelen )248( kopen, waarbij de spaarwinst kan oplopen tot wel 50 ./i Tot nader bericht kunnen leden en verbruikers de Co-op zegels in de nieuwe Deco-le- vensmiddelenzaken inleve ren. Hommen, dat weel vandaag de dag een ieder, dus ook u, Zeeuwse Zeeuwen, zijn gevaarlijke dingen. Ze heb ben in hel verleden al veel leed veroorzaakt en om mei deze apparaten grapjes te verkopen is bijzonder sma keloos. Toch zijn er mensen die dat doen. De Goese He- ma mei name. werd vorige week bericht dal er in hel gebouw een bom was ge plaatst. Bewondering voor hel leidinggevend personeel is hier zeker op zijn plaats, want beheerst en met be leid werd er in zeer korte tijd liet gebouw, naar later bleek voor niets ontruimd. Ieder nuchter denkend mens zal deze smakeloze grap niet kunnen waarde ren en het is te hopen, dan we er in het ven-olg van verschoond blijven. Een tiental meters van de be dreigde Hem a verwijderd, werd door mij omstreeks dezelfde tijd overigens nog een vreemde ontdekking gedaan. Ik ontwaarde daar aan een muur geplakt, het eerste nummer van de Oos- terschelde Koerier. een muurkrant van de Ooster- schelde Geuzen. Een vreemde ontdekking zoals ik al zei. omdat wij toch wel mogen aannemen dat ook deze actiegroep strijdt voor een open Oosterse/tel de. De manier waarop één en ander echter op deze muurkrant naar voren werd gebracht, is ronduit teleur stellend. Bepaald als een geruststelling werkte dan ook het bericht dat leden van de actiegroep Ooster- schelde Open zich volledig van dit geschrift, wat zelfs in het minst verkochte moppen koeriertje nog zou misstaan.distantieerde.Even- eens geruststellend was bovendoen het vervolg op dit berichtje dat uit weer een andere bron kwam en verhaalde van twee Goes- Noordse dames, die geheel op eigen Initiatief be sloten tot tegenactie over te gaan en diverse muur mopjes met rappe hand van hun ondergrond te verwij deren. We zullen hopen dat het volgende nummer van de Geuzen meer positiefs weet te vermelden. zodat velen weer niet voor niets de moeite nemen dit ge schrift te lezen. Het voor-niet s-ergens- luteu-lezen" is trouwens op het ogenblik toch erg „in". Hei Huvenschap Vlissingen bijvoorbeeld heeft zich naar nu eerst blijkt hieraan eveneens bezondigd. Dit schap plaatste namelijk op verschillende wegen in het Sloegebied borden die de den voorkomen als zou daar een maximum snel heid gelden. Niets van dit alles, want alle maximum snelheidsgeboden buiten de bebouwde kommen dienen gedekt te zijn door een mi nisteriële beschikking. En die is er nu net niet. Je zou zeggen, waar halen ze het lef vandaan Eigenlijk zou dit havenschap nu zelf aan geklaagd moeten worden wegens openbare mislei ding van ons. Zeeuwse Zeeuwen. We worden toch al zo dikwijls beduveld en als je de heren hun gang laat gaan. dan gebruiken ze ons. Zeeuwse Zeeuwen, straks overal voor.' En daar. Zeeuwse Zeeuwen. moeten we voor waken. d'Dester. VLISSINGEN Als win naar van het foto-kringetje kwam deze week de heer AJ. van der Broek,Churchillaan 28 "it Middelburg uit de bus. Als u dit keer de gelukkige bent, meldt u dan bij ons kantoor Spuistraat 74 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali- teiteitstaart. Slagerij De Vries. Walstraat 46. een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11. een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler. Lange Zelke .">0, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 100. 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje. Walstraat. waardebon van f 5,- Brillenspecialist Tilroe,Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f o.-. Eethuis De Snuyver, Walstraat 20, Vlissingen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Dranken-import Jan Dui- mel, Hermesweg 23. Vlissin gen. ties sherry t.w.v. f 3,95. Annikes Cafétaria, Betje Wolf- splein. twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12. Vlissingen. gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. van de Vij ver, radio en t.v., Kanaalstraat 12. Oost-Souburg. 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gra tis batterijen voor transistorra dio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan. Vlissingen. gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies Scheldestraat 42. Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. f 5. Moeke's Lunchroom, Nieuwendijk 51. Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Boutique Dc Spinne, Aagje Dekenstraat 7. Vlissingen. waardebon van f 10.-. Chemi sche Wasserij Populair, Groe- newoud o5, Vlissingen. gratis reinigen van een japon.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1