JAAP DOMISSE BAKT POTTEN IN DE SINT JACOBSSTRAAT Deze week op Walcheren collecte voor nierstichting Rectificatie Snelstomerij in Paauwenburg et weten waard Middenstanderambachtsman en kunstenaar DAGEN IN T KOT] ËDËLSLAGËR WIJFFELS VERNIEUWDE ZIJN ZAAK CultureleAgenda Kerkdiensten Doktersdiensten Hoogwater Geld nodig? Binnen'n paar dagen geregeld-met een persoonlijke lening van de NMB BRIDGE - LESSEN VOOR BEGINNERS UW Bruiloft in HET STRANDHOTEL HET Bruidsdiner in „DE PUT", ver onder de grond De romantische Bruidskamer gratis, op het dak van ons hotel FOTO BACK Dit werk boeide hem zo, dat hij het edelsmeden eraan gaf en zich geheel ging wijden aan de klei. Na lange tijd ii^het Oosten van bet land ge werkt te hebben, waar hij o.a. ook demonstraties gaf in het Openluchtmuseum te Arnhem, besloot hij zijn ambacht in Zeeland wat meer bekendheid te geven en opende daartoe een winkeltje in Vlissingen. Zoals hijzelf zegt: „Ik voel me nu middenstander in m'n win kel, ambachtsman bij de draaischijf en kunstenaar bij het versieren van mijn produkten". In de rol van ambachtsman vertoonde hij zich vorige week dinsdag aan de leerlin gen van de Vlissingse School Vereniging. Op uitnodiging van de Oudercommissie van deze school gaf hij in het han- denarbeidlokaal een demon stratie. waarbij alle klassen om de beurt een kijkje moch ten nemen. Behalve een be dreven pottenbakker bleek hij hierbij ook een goed verteller te zijn. waardoor hij veel vra gen uitlokte. Zonder uitzonde ring waren de kindern erg geönteresseerd in de manier waarop een klomp klei tot een sierlijke vaas uitgroeit. Veel handen jeukten waarschijnlijk om het ook eens te proberen. Maar al wordt er in handenar beidsuren veel met klei ge werkt. de aanschaf van een draaischijf zal voorlopig wel een wens blijven. Bovendien vertelde de heer Domisse met nadruk, dat hij nu wel met erg veel plezier in deze school demonstreerde, maar dat hij er geen gewoonte van wilde maken voor scholen of clubs op te treden, of onderricht te geven. Om te laten zien wat het uiteindelijke resultaat van zijn werk is, had hij verschillende voorwerpen, zoals vazen, scha len, kommen en nog veel mer uitgestald. Zijn grootste lief hebberij is echter het boetse ren. Van zijn hand zijn er al vele plastieken gekomen, die een plaatsje in openbare ge bouwen hebben gevonden. Ook het versieren van zijn produkten doet hij met ple zier. Vazen en schalen zijn vaak al zo feestelijk van zich- Nog vrij kort geleden was de zogenaamde nlerverglfti- ging een ziekte waaraan de patiënt snel en onherroepelijk dood ging. Dank zij de be schikbaarheid van de kunst nier --in Nederland sinds 1964- kunnen zulke patiënten thans in leven blijven en in vrtf goede conditie worden ge bracht. Velen van hen komen na korte of langere tijd in aan merking voor niertransplanta tie, een operatie waarbij een gezonde niet wordt overge plant ter vervanging van de eigen niet meer werkende nie ren. Op dit ogenblik worden in Nederland ca. 540 patiënten )in een ziekenhuis of thuis( geregeld aan de kunstnier be handeld en er zijn sinds 1966 meer dan 200 niertransplanta ties verricht,waarvan bijna 70% met gunstig gevolg. Bij dit laatste cijfer is het van belang te weten, dat de betrokkene na een niet ge slaagde transplantatie weer te rug kan vallen op de kunst nier. eventueel in afwachting van een volgende transplanta tiepoging. Dat er in ons land toch nog tientallen mensen per jaar aan niervergiftiging sterven. wijst er op nog steeds bestaand te kort aan kunstnieren, zowel in ziekenhuizen als voor thuisdi- ahjse. Bovendien is het aantal transplantaties per jaar te ge ring, vooral door financiële oorzaken. Mede dank zij de activitei ten van onze organisatie zijn de mogelijkheden voor dialyse en transplantatie de laatste ja ren uitgebreid. Maar niet alleen daaraan wordt het geld van de Nier Stichting besteed. Er is bovendien steeds meer geld nodig voor sociale en fi nanciële hulp aan deze patiën ten. Nu het mogelijk is gewor den hen in leven te houden,is het ook noodzakelijk hen een zo gezond en prettig mogelijk bestaan te bieden. Onze laatste verplichting en lang niet de minste geldt het medisch-wetenschap- pelijk speurwerk. dat moet bijdragen aan het voorkomen van nierziekten in de toe komst. Omdat voorkomen beter is dan genezen (en ook goedko per!(, worden aan dit speur werk jaarlijks vele tonnen be steed. De collecte die deze week' in heel Nederland plaats vindt moet de Nier Stichting Neder land in staat stellen, over de hele linie, in 1973 méér en beter te kunnen helepn dan in 1972. Ook in Zeeland zal deze week een huis aan huis collec te worden gehouden. Op Wal cheren hebben de Marine, leerlingen van de Zeevaart school, scholieren en dames van de Ver. van Zeevarenden zich bereid verklaard met de collectebussen rond te gaan. Op zaterdag 4 november wordt een grote straatcollecte gehouden, waarbij ook op uw steun wordt gerekend. In het stuk over het gouden jubileum van TOVIDO vorige week was niet vermeld, dat de jubileumuitvoering wordt ge geven door het Vlissings Ac cordeon Orkest ..Scala" met medewerking van TOVIDO en verschillende zangkoren. zelf,, dat bloemen of fruit erin of erop te overdadig zou wor den. Doordat hij gebruik maakt van een donkere klei, is de ondertoon van zijn werk vrij somber. De versieringen en de zachte tinten van het glazuur halen echter veel op. Zijn pro ducten zijn merendeels voor de sier. alleen zijn asbakken, kommetjes en bonbondozen zijn gebruiksklaar. De belangstelling van de Vlissingers voor dit oude am bacht is hem tot nu toe nog wat tegengevallen. Hij hoopt, dat er wat meer belangstellen den zomaar z'n winkeltje eens binnen lopen om daar wat rond te neuzen. Vooral met het naderen van de feestdagen kan men er aardige ideeën voor cadeautjes opdoen. Bo vendien is zo'n present dan uniek, want elk voorwerp ver schilt weer qua versiering van de andere. VLISSINGEN Grenzend aan de Supermarkt Ernst in Paauwenburg is een dezer da gen door de heer Emest een stomerij geopend. Een derge lijk bedrijf ontbrak nog in de ze wijk en zal zeker in een grote behoefte voorzien. De stomerij is op het gebied van het reinigen van textiel volle dig up to date en bezit snuf jes, die men elders nog niet ziet. Zo maakt men gebruik van een opblaaspop, die stoom af geeft en bij langzaam opzwel len het jasje weer in model brengt. Ook de moeilijkste vlekken vormen in de meeste gevallen geen probleem. Wel adviseert de heer Ernest bij het brengen van het voorwerp te vertellen waardoor de vlek veroorzaakt is en er van te voren niet zelf aan te knoeien. Over enige tijd hoopt men ook in de stomerij zelf te kunnen verven. De enige handeling, die nog niet zelf wordt ge daan. Voor het overige kunt u met alles terecht en kan bij een superbehandeling het kle dingstuk zelfs dezelfde dag noe worden opgehaald. Ook dekens, slaapzakken, vloer- en tafelkleden zijn van harte welkom. De oude binnenstad van VLISSINGEN blijft zich in veel opzichten toch steeds ver jongen. Zo heeft bakker La- port in de Badhuisstraat zijn brood- en banket zaak een verjongingskuur laten onder gaan. Het portiek aan de straatkant is bij de winkel ge trokken en ook van binnen is het onherkenbaar veranderd. Om zijn specialiteit in zoute koekjes van eigen fabrikaat nog uit te breiden,heeft hij een kleine notenbar in de winkel laten aanbrengen. Met het oog op de komende feest dagen. wordt er in de bakkerij alweer druk met marsepein gewerkt. In de winkel zelf ligt al een groot marsepeinen varken, met een mes erbij. Degene, die het precieze gewicht van een ons kan afsnijden krijgt zijn marsepein gratis. Ook is de heer Laport van plan dit jaar gekleurde staafjes marse pein te gaan verkopen. Kinde ren en waarschijnlijk ook vol wassenen kunnen dan hun ei gen marsepeinen figuren boet seren. Als het kabinet nog voordat het demissionair wordt, het seir. daartoe op groen wil zet ten. kan volgend jaar zomer begonnen worden met de bouw van de vaste oeverver binding )brug-tunnel( tussen ZEEUWSCH VLAANDE REN en ZUID-BEVELAND ri rt\ I I De plannen van de Stichting Vaste Oeververbinding Wes- terschelde zijn nu helemaal klaar. De Stichting heeft goe de hoop op een gunstige kabi netsbeslissing, omdat minister Udink van Verkeer en Water staat positief tegenover het plan zou staan en bereid is het spoedig in het kabinet aan de orde te stellen. Op de openbare begraaf plaats aan de Nieuwlandseweg te MIDDELBURG is de bouw van een nieuwe aula voltooid. Het witte gebouw heeft ronde vormen. De aula zelf heeft de afmeting van negen bij tien meter. De bij de aula behoren de katafalk-ruimte is afsluit baar met automatisch te be dienen vouwwand. Links van de entree is een ruimte ge maakt. waar bij de begrafenis sen gecondoleerd kan worden. Behalve toiletten en een dienst ruimte is in het nieuwe ge bouw ook een administratie ruimte ondergebracht. Aan de zijde van Dauwendaele is een tuinmuur gebouwd. Bij deze muur is een overdekte wacht- truimte gesitueerd. Er is even eens een klokkestoel ge plaatst. waarin een klok. Voorts is er een vijverpartij aangelegd. Het dagelijks bestuur van het Havenschap VLISSINGEN heeft goede hoop,dat het mi nisterie van defensie wat in schikkelijker zal worden bij het bepalen van een veilig heidszone rond het voormalige fort Rammekens. Defensie heeft onlangs bezwaar ge maakt tegen het feit. dat de wegen en een deel van de industrieterreinen van het Sloegebied dichter dan 1200 meter bij de munitieopslag plaats nabij fort Rammekens waren gesitueerd. Volgens de voorzitter van het havenschap- bestuur. de heer A.J. Kaland. venvacht men. dat na de be sprekingen. die onlangs met defensie zijn gevoerd. het standpunt van de tegenpartij zich zal wijzigen. Wilt u met uw club of vere niging eens een apart avondje beleggen, dan moet u zich wenden tot kapper Schoenma ker in de Paul Krugerstraat te VLISSINGEN Gespeciali seerd in de behandeling en verkoop van damespruiken geeft hij zo nu en dan voor kleine gezelschappen een prui kenshow. Na een korte inlei ding over de geschiedenis van de pruik worden er verschil lende modellen getoond. Was het dragen van een pruik tot voor kort nog een vrij warme en zware bezigheid, de nieuwe synthetische pruik van kane- kalon betekent een omwente ling op pruikengebied. Vastge maakt aan een net met elasti sche bandjes blijft er een goe de ventilatie voor de hoofd huid. Het haar heeft meestal een lichte permanent onder gaan en kan door de draagster zelf in model worden ge bracht. Ook het wassen vormt geen probleem meer. alleen moet u hem niet bij de kachel drogen. Ook toont de heer Schoenmaker pruiken van echt haar, meestal Aziatisch, daar het Europese door schaarste zeer prijzig is. Onder zijn cliëntèle telt hij veel oudere dames, die het wat dungewor- den haar onder zeer charman te grijze pruikjes willen ver bergen. De jeugd is niet meer zo enthousiast voor het dragen van pruiken, de rage is weer voorbij. Toch zijn er op 't ogenblik ook voor jonge vrou wen heel aantrekkelijke prui ken met lang haar in de han del. Mist voorlampen v.a 13.50 Mist achterlampen v.a. 9.95 Res. set lampen7,50 Merk Antivries2, Autoradio's v.a. 98, Goedgekeurde Jet Helmen v.a. 34,50 Gevoerde Motorhandschoenen met kap v.a19,50 Alle Autolakken. AUTO- EN BROMFIETSSHOP BOOGAARD Walstraat 37-39 VLISSINGEN Tel. 01184 - 4841 VLISSINGEN Binnenkort hoopt, bij voldoende deelname de heer J. Blatter te Vlissin gen weer een nieuwe cursus te geven in de grondbeginse len van het bridgespel. Zijn eerste cursus, gehouden in het Open Hof, was een groot suc ces. Daar de bestaande bridge clubs geen onwetenden in het bridgen als lid aannemen, tracht de heer Blatter met zijn lessen geïnteresseerden in het bridgespel klaar te stomen voor het lidmaatschap van een bridgeclub. De cursus bestaat uit tien lessen, elk van twee uur en het inschrijfgeld be draagt f 20. Gegadigden kun nen zich telefonisch bij de heer Blatter melden 01184- 4157. VLISSINGEN In een fraai verbouwde winkel in de Vlissingse Kasteelstraat trof fen wij één dezer dagen een zeer gelukkige slager Wijffels aan. Na sluiting van een week, was zijn winkel in een com plete nieuwe jas gestoken. De architect van het bureau Edelslagers in Tilburg had hierbij waardevolle adviezen gegeven. Het eerste wat opvalt als men de winkel binnen komt, is de grote verscheiden heid aan vlees en vleeswaren, die overzichteiyk zijn uitge stald. De heer Wijffels verklapt hiervan dan het geheim. Het blijkt, dat hij een vier-traps toonbank heeft, die op 't ogen blik nog uniek is in Zeeland. De meeste toonbanken bestaan uit drie schalen boven elkaar. Van de in totaal dertig schalen is de toonbank nu uitgebreid tot twee en zeventig. Voor sla ger Wijffels is het geen pro bleem deze allen vol te leg gen. Behalve het dagelijks verse vlees heeft hij een groot assortiment in panklaar vlees, vleeswaren en allerlei worst soorten. Vooral in dit laatste ligt zijn grote specialiteit. Hij geniet onder de buitenlandse werknemers in Vlissingen gro te bekendheid om zijn „Kra- kau" worst. Toen hij in 1952 zich als slager vestigde in de Kasteelstraat, woonden er ver schillende Polen in Vlissingen. Van één van hen kreeg hij het recept voor de ..Krakauer", een pittige worst met paprika en knoflook. Aanvankelijk verkocht hij er niet veel van. maar de laatste jaren is hij steeds meer van deze worsten gaan maken, daar de vraag ernaar onder de buitenlanders geweldig steeg. Het blijkt, dat deze worst ook erg geliefd is bij Joegoslaven. Marokkanen en Spanjaarden, dus niet al leen onder Polen. Hieruit blijkt wel. dat het slagersam bacht in deze winkel met veel liefde bedreven wordt. Het j merendeel van de worsten en vleeswaren zijn dan ook van eigen hand. H Vlissingen. Zaterdag 4 nov. 20.00 u. Peter Blanker in de „Walk In" in de Min. Lelystraat; Organisatie Walk-In soos. Dinsdag 7 nov. 20.00 u. Belgisch klarinetkwartet o.l.v. M. Hanssens in de Burgerzaal van het Stadhuis; organisatie Z.V.U. Antwerpen. Koninklijke Vlaamse Opera: 3 nov. 20.00 u. „Simon Boccanegra". 4 nov. 20.00 u. „Het Liefdeselixer"; 5 nov. 14.30 u. „Simon Boccanegra" 20.00 u. „De Vledermuis". Herv. Gemeenten Middelburg en Vlissingen deze week geen opgave ontvangen. Zcvende-dags-Adventisten. Geen opgave. Evang. Lutherse Gemeente te Vlissingen. in de kerk Walstraat 5 nov. om 11.00 u. Da. M.P. Stol, Groede. Middelburg, in de kerk Zuidsingel om 9.30 u. Da. M.P Stol, Groede. „Ophir", 5 nov. 10.45 u. Ds. N. van de Wall. Den Haag (Commissie voor de Vrijz. Herv. en Rem. Kring). Geref. kerk Vlissingen. 5 nov. Petruskerk 9.30 u. Ds. Genuït en 19.00 u. Ds. de Liefde (gez. Jeugddienst); Open Hof 9.30 Ds. Groeneveld en 17.00 u. Ds. Kloppenburg. Chr. Geref. Kerk te Vlissingen. 5 nov. 9.30 en 17.00 u. Ds. C. Verhage te Den Haag. Geref. Gemeente Vlissingen. 5 nov. 9.30 en 16.30 u. Ds. Snoep; Meliskerke 9.30 en 14.30 u. leesdienst; Aagtekerke 9.30 en 19.00 u. leesdienst; Middelburg C. 9.30 en 18.30 u. Ds. Zijderveld; Middelburg Z. 9.00 u. leesdienst en 19.00 u. Ds. van Vliet. Geref. Kerk te Souburg. 5 riov. 10.00 u. Ds. Kloppenburgen 17.00 u. Ds. Genuït. Anglican Church. Service every Sunday: morning prayer at 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in te Mission te Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissingen O. Reader A. Driver. Pinksterkapel, Emmastraat 10, Vlissingen: iedere zondag 14.30 u. Leger des Hells Vlissingen. 10.00 u. Heilsbijeenkomst; 11.30 u. zondagsschool; 19.30 u. Getuigenis-samenkomst. Elke woensdag 13.30 u. filmvoorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel Middelburg Z. Elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 u. in het Zuiderbaken. Volle Evangelie Gemeente te Vlissingen. Elke zondag 9.45 u. in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Herv. Gemeente O. en W. Souburg, geen opgave. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen. 5 nov. 9.30 u. Ds. Vooistra in „Ophir". Kristen Zuid Molukse Kerk. 5 nov. O. Souburg om 11.30 u. Ds. Fader; om 14.00 u. Koudekerke Ds. Fader. R.K. Kerk te Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel: 4 nov. 19.00 u. 5 nov. 8.30 u.: 10.00 u. dameskoor: 12.00 u. herenkoor (gregoriaans); 19.00 u. Emmanuelkerk Paauwenburg: 4 nov. 19.00 u. en 5 nov. 11.00 u. Martinuskerk Souburg: 4 nov. 19.00 u. en 5 nov. 10.30 u. R.K.Kerk te Middelburg: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Lombardstraat iedere zaterdag 19.00 u. en iedere zondag 10.30 en 19.00 u. De Hoeksteen iedere zondag 11.30 u. Herv. Gemeente Vlissingen: Zondag 5 nov. 1972. Zendingszondag. Dienst der Offeranden: 1. Eredienst. 2. Diakonie, 3. Bij de uitgang: kollekte voor de jeugddiensten.Offerkisten: najaarszendingskollekte. StJacobskerk; 10 uur ds.Y.van Liefde, 17 uur geen dienst. Johanneskerk: 9.30 uur ds. Y. van der Schoot; 19 uur ds. L. de Liefde. Open hof (Paauwenburg) 9.30 uur ds. H. Groeneveld Kollekte voor de Geref. Kerk. Walk-lnn: geen dienst voor jongeren (zie Petruskerk 19 uur) Petruskerk: 19 uur Hervormd- Geref. Jeugddienst. Onderwerp: Ophir: 10.45 uur ds. N. van de Wall, van Den Haag. (Commissie voor de Vrijz. Hervormden en Rem. Kring) Ter Rcede: 19 uur ds. J.W. Maris Dienst voor de bewoners (interkerkelijk) Bethcsda: 10 uur Prot. kerkdienst voor verpleegden en personeel. Zondag 12 november 1972. Dienst der offeranden: 1. Eredienst. 2. Diakonie. St. Jacobskerk: 10 uur Ds. J.W. Genuït. 19 uur geen dienst. Johanneskerk: 9.30 uur ds. L. de Liefde. H. Doop. 19 uur ds. Y van der Schoot en mej. J. Vulperhorst, opwekkingsdienst Open Hof (Paauwenburg): 9.30 uur ds. Y v.d. Schoot, Kollekte voor de Geref. Diakonie Walk-lnn: 19 uur Jeugddienst (15+). Ophir: 10.45 uur ds. J.C. van den Berg (Commissie voor de Vrijz. Hervormden en Rem. Kring Bethesda: 10 uur Prot. kerkdienst voor verpleegden en personeel. VLISSINGEN, zaterdag 4 nov. van 0.00-24.00 u.: dokter van Dijk, Koudekerkseweg 52. tel. 3459; zondag 5 nov. van 0.00-24.00 u.: dokter de Greef. Badhuisstraat 114. tel. 2121. Apotheek, van vrijdag 3 nov. n.m. 18.00 u tot en met vrijdag 3 nov. v.m. 8.30 u. is geopend Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 22/24. tel. 2066. Verloskundige. 4 en 5 nov. mej. van Gin kei, Pres. Rooseveltlaan 232. tel. 2775. Tandarts, zaterdag 4 nov. van 9- 10u u. en zondag 5 nov. van 11- 12 u. G.J. van Wiggen, p/a Julianalaan 4, Vlissingen, tel. 01184-2778. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland: zaterdag 4 en zondag 5 nov. dokter Jansen, Rijksweg 6. Nieuwland, tel. 01182- 1340. Dierenarts. Voor 4 en 5 nov. R.M. Barkema, tel. 01180-3118. Consult alleen na telefonische afspraak. Wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis. Voor 4 en 5 nov. Zr. Floor. Hogeweg 59. tel. 01184-2040. Wijkverpleegster Groene Kruis te Vlissingen. Voor 4 en 5 nov. Zr. Boersma, Wielingenlaan 2A, tel. 01184-2735. Wijkverpleegster Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 4 en 5 nov. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183- 1843. Doktersdienst Middelburg: Zaterdag 4 nov. van 0.00-24.00 u. dokter Reyers, Seisweg 29, tel. 3456.Zondag 5 nov. van 0.00- 24.00 u. dokter Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460. Middelburg Zuid: Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Apotheek. Van Vrijdag 3 nov. n.m. 18.00 u tot vrijdag 10 nov. v.m. 8.30 u. apotheek W.K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. donderdag 2 nov. vrijdag 3 nov. zaterdag 4 nov. zondag 5 nov. maandag 6 nov. dinsdag 7 nov. woensdag 8 nov. 11.35 en 0.03 en 12.20 0.43 en 12.56 1.15en 13.29 1.45 en 14.00 2.16 en 14.32 2.49 en 15.07 Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het is een moderne manier om wensen of noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 't niet moeilijker dan 't is. Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgesteld evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van ƒ2000,- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van 129,50, Een bedrag van 3500,- in 24 keer 171,50. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsche Middenstandsbank Er is een NMB kantoor te: Markt 43, Middelburg Badhuisstraat 25, Vlissingen Kanaalstraat 41, Souburg tel.01180- 45 55 tel.01184- 67 30 tel.01183- 20 20

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 11