C ursussen politieke scholen voor vrouwen BEJAARDENBOND VIERDE FEEST GROOT DORPSFEEST IN NIEUW EN ST. JOOSLAND Laatu niet bij de nemen ScheUabode Stemmen bii volmacht et weten waard Duidelijke relatie tussen slecht zien en verkeersonveiligheid Mandoline-vereniging vierde gouden jubileum Bazar met zangkoor Uw advertentie-campagne in deze krant Kerkdiensten Doktersdiensten CultureleAgenda Hoogwater Wij vragen uw mening over ons Toeristenmenu 1973 Strandhotel en in De Put qróot Zeeuwse slaat geen goed figuur in het politieke leven Aan alle secretariaten van Vrouwenverenigingen in Zee land is afgelopen week een aankondiging verstuurd door de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zeeland, voor een cursus politieke scho ling voor de vrouw. Deze cur sus zal niet alleen in Zeeland worden gehouden, maar op on geveer dezelfde data in het hele land. Het initiatief tot deze cursus gaat uit van de Ned. Vereniging van Vrou- wenbelangen en de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft zich daarbij aangesloten. Vooral in Zeeland kan een dergelijke cursus van veel be lang zijn. Want als men eens nagaat, hoeveel vrouwen hier in de gemeenteraden of Pro vinciale Staten zitting hebben, dan is dat aantal bedroevend klein. In de Zeeuwse Staten: twee: in de gemeenteraad van Middelburg ook twee en in die van Vlissingen zelfs maar één. De raad van Terneuzen vormt daarbij een uitschieter met drie vrouwen. Een stad als Goes heeft alleen maar man nen in de gemeenteraad. Ver gelijkt men deze getallen met de rest van het land, dan slaat de Zeeuwse vrouw in dit op zicht een slecht figuur. De drempelvrees voor de politiek is hier groter dan elders. Voor de Tweede Kamer of Provin ciale Staten is dit misschien begrijpelijk, daar politieke be langen hier een grotere rol spelen, maar in een gemeente raad is een diepgaande politie ke scholing niet noodzakelijk. Het gezonde verstand is veel belangrijker en waarom zou den de vrouwen hier dat min der bezitten dan elders Op sociaal terrein is gebleken, dat zij hun zegje heus wel weten te doen. In verschillende ge meenteraden komen op het ogenblik plaatsen vrij van mannen, die het raadslidmaatschap naast hun werkkring niet meer vol kunnen houden. Waarom zouden dan vrouwen, die uit de kleine kinderen zijn en wel over tijd en energie beschikken, die taak niet kunnen overnemen? De cursus politieke scholing zal proberen om vrouwen, flie een sluimerende politieke be langstelling hebben over de „spreekdrempel" te krijgep en hun aanmoedigingen ook in ei gen partij eens wat te zeggen. Dat het begin van deze cursus samenvalt met de voorberei ding van de kamerverkiezing is een toeval. Toen men het initatief nam, dacht men eer der aan de gemeenteraads- en provinciale statenverkiezin gen in 1974. Voor vrouwen op Walcheren en Zuid-Beveland worden er van oktober tot april vijf avonden iop een donderdag gehouden in „De Prins van Oranje" te Goes. Discussieleidster zal hier zijn mevrouw J. H. vu Jongejan- v. d. Meulen te Rilland Bath.- Zij zal worden bijgestaan door vijf vertegenwoordig)st(ers van politieke partijen. Hier voor is aan PvdA, ARP, CHU, KVP en VVD verzocht om voor elke bijeenkomst een in- leid)st(er aan te wijzen. De kosten van de corsus worden voorlopig op f 10,- geschat, op de eerste avond te voldoen. Men kan zich voor de cursus aanmelden bij de vrouwenor ganisatie, waar men lid van is of anders op de eerste bijeen komst. De cursisten krijgen enige tijd voor de datum van een cursusavond een lijst met en kele vragen toegezonden, die op de betreffende avond be handeld zullen worden. Deze vragen worden landelijk opge steld door een redactie, waarin enige vrouwelijke Kamerleden zitting hebben. Verder krijgen zij een papier, waarop in het kort enkele begrippen uit de grondwet zijn samengevat, b. v. het begrip .ministeriële verantwoordelijkheid". En dan krijgen zij nog het belangrijke advies om toch vooral veel dag- en weekbladen van ver schillende richtingen te le- De vragen voor de eerste avond op donderdag 26 okto ber, 20.00 uur in Goes zullen o. a. gaan over de Staatsuitga ven en uit verhoging van wel ke belasting bij tekorten de ze gedekt moeten worden; be vriezing van de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind en of het juist is, dat het kabinet Biesheuvel nog een volledige begroting en beleid heeft uitgestippeld. Het zal niet de bedoeling zijn om hierbij enige politieke partij op de voorgrond te stellen. Het gaat om algemene politie ke oriëntatie, het uitlokken van een debat met de zaal en bovendien informatie. De aangesloten leden van de afdeling Vlissingen van de Algemene Bejaarden- bond hebben twee avonden in opgewektheid het 25-ja- rig bestaan gevierd, in de glaszaal van Het Schelde- kwartier. De heer P.J. den Brabander, de promotor van de feestcommissie, had het genoegen. te kunnen zeggen, dat enkele muziek- en zangverenigingen spon taan hun belangeloze mede werking aan deze avond verleenden. De Kon. Harmonie Ons Genoegen opende de rij en speelde enige nummers van goede kwaliteit. Het Grote Majoretten-Peloton. nu ge kleed in een kleurig, nieuw gewaad, gaf in sierlijke bewegingen het njthme van deze tijd weer. De Delta- Band, in groot tenue en met slaande trom en luid trompet-geschal, verleende hierbij medewerking. Het A-orkest van de Vlissingse accordeon vereni ging Accordeola was ook present. Dirigent Herman Gijsel streeft ernaar, steeds nieuwe nummers te bren gen van hoge kwaliteit. Het bejaardenkoor Zang- lust" kwam voor het eerst voor het voetlicht. Onder leiding vim dirigent A. Joosse is er behoorlijk, ge- zon gen. Juist omdat men a cape/la zong was de intona tie zeer goed met een dui delijke uitspraak. Echter aan de nuancering zal nog aandacht besteed moeten worden. Met de pauze speelden de heren Houtzager en Filius bekende melodieën. Een tevreden publiek re ageerde spontaan op het gebodene. CELA. NIEUW- EN ST. JOOS LAND Wie zaterdag 28 ok tober zijn familieleden en zichzelf eens een apart uitje wil bezorgen, moet koers zet ten naar Nieuw- en St. Joos- land. Want daar wordt in een grote hal aan de Oude Dijk -overal zullen wegwijzers staan - een groots dorpsfeest georganiseerd. De baten van dit feest zullen ten goede ko men aan een nieuw dorpshuis met gymnastiekzaal waarvan de bouw reeds begonnen is. Daar zes procent van de ge raamde bouwkosten ten laste van de inwoners van Nieuw- Iand moet komen, is men hier al enige tijd druk in de weer deze f 27.500,- bijeen te schra pen. Door verschillende activi teiten heeft men nu al ƒ16.000,- bijeengebracht, een knappe prestatie als men be denkt, dat Nieuwland veer tienhonderd inwoners telt. Met zelfwerkzaamheid aan het dorpshuis, b.v. het leggen van tegels, plaatsen van bloembakken, tracht men dit bedrag met f 4000,- te verho gen, maar dan nog ontbreekt er ruim 7000,-. Alle verenigin gen van Nieuwland, van sport tot zang, hebben zich nu inge zet om dit feest, vooral ook financieel, te doen slagen. De feesthal zal zaterdag a. s. ge vuld worden met allerlei at tracties. Kinderen kunnen aan kraampjes prijzen winnen, zoeken in de grabbelton en bovendien zelf pannekoeken bakken. Er komt een kegel baan, een rad van avontuur en sterke mannen kunnen hun vaardigheid beproeven in het spijkers slaan. Een extra at tractie zal de rommel- en boe kenmarkt vormen. De plaatse lijke voetbalvereniging heeft door een huis-aan-huis actie hiervoor veel aantrekkelijke zaken opgehaald. De hongere bezoeker kan zich te goed doen aan koffie met „smou- ters" en mosselen. Het feest zal duren van 's middags twee tot 's avonds twaalf uur en muzikaal worden opgeluisterd door het Nieuwlandse muziek korps en een optreden van het kinder- en meisjes koor. overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze U kunt het vanaf nu dagelijks proeven in (De prijs is maar acht gulden) VMgfetarNafertn! 2* HANDS AUTO KOPEN? EERST LATEN KEURENI Zaterdag a.s. 28 oktober zal het Gemengd Koor „Con Agitazione" een bazar organiseren in het „Maarten Luther Huis", Walstraat 23 te Vlissingen. Er zullen verschillende attracties zijn en door Uw komst steunt U het Open Bejaardenwerk in Vlissingen. li - l'r Het Bureau Voorlichting van de Provincie Zeeland heeft onder de titel Zeeland in cij fers en feiten" een boekwerk je samengesteld. Het bevat in kort bestek, een hoeveelheid basisgegevens, gesplitst naar verschillende onderwerpen: oppervlakten en bevolking, ar beidsmarkt en industrie, het Deltaplan de verbindingen, de landbouw, recreatie en toeris me. sociaal-culturele voorzie- ..ningen en milieuhygiëne. Ge zien het toenemend aantal vragen om algemene informa tie over Zeeland, ook van bui ten de provincie, is het boekje samengesteld. Het is toegezon den aan alle scholen in de provincie. Het boekje ver schaft. letterlijk in een note- do p. een massa cijfermateriaal, waarbij het onderwerp Ar beidsmarkt en Industrie" het uitvoerigst is behandeld. De afdeling MIDDELBURG- VLISSINGEN van de kring Walcheren voorhet grootwinkelbedrijf heeft de colleges van B. en W. van de twee steden gevraagd om in de serie koopavonden ter gelegenheid van St-Nicolaas, zaterdag twee december te mogen laten vervallen. In plaats daarvan willen de grootwinkelbedrijven hun zaken op 28 november tot 's avonds negen uur openhouden. Formeel mag de serie koopa vonden pas op 29 november beginnen. De grootwinkelbe drijven vinden, dat het zowel in het belang van het publiek als van het winkelpersoneel is, dat de zaterdagavond buiten de serie koopavonden wordt gehouden. In verband met wettelijke regelingen is het de plaatselijke overheid niet mo gelijk de zaterdagse koopa vond te „verbieden". De win keliers, die voorzover zij het maximum aantal toegestane koopavonden in 1972 niet heb ben opgebruikt, mogen toch op zaterdag 2 december hun klanten bedienen. Op zaterdagmiddag 2d okto ber organiseert Zeeland Sport een prestatieloop over acht en een halve kilometer. Om 14.30 uur start men bij Westduin aan de strandzijde. Het par cours is slechts voor een kilo meter over het strand uitgezet. De rest voert over het prachti ge waterwingebied van Valke- nisse. De finish is aan landzij de bij café Huvers.Iedereen, die de loop binnen anderhalf uur volbrengt. ontvangt een vaantje en een kaart, waarop tijd en nummer van binnen komst staat. Deze kaart is te gelijkertijd een lot voor de loterij, die aan de loop ver bonden is. Er zijn aantrekke lijke prijzen voor de loterij beschikbaar, 's Zaterdags van twaalf uur af, kan men in schrijven bij café Huvers. De kosten bedragen f 2.-. Een uur eerder wordt er voor KNAU- ulleten over dezelfde afstand een wedstrijdloop gehouden. Verscheidene prominente lo pers uit Nederland nemen hier aan deel. Afgelopen maandag konden de West-Souburgers voor het eerst genieten van het gemak van een Bank in de eigen wijk. De Cop. Raiffeisenbank „Vlissingen" heeft het goede idee gehdd een bijkantoor te openen aan de Kerklaan in W. Souburg. Vele inwoners van W. Souburg zal dit een hele reis naar Vlissingen of O. Sou burg besparen. Mocht immers de Vlissingse Raad alsnog be sluiten de brug naar O. Sou burg éénrichtingsverkeer te maken, dan wordt de gang naar O. Souburg wel erg be moeilijkt. In de toekomst wil men zich tevens ook meer richten op L.ammerenburg en de uitbreiding daarvan. Het kantoortje zal iedere maandag en woensdagmiddag van 13.30-16 uur geopend zijn. Als extra service bovendien nog iedere vrijdagavond van 19-20 uur. De Vlissingse Middenstands centrale laat het er niet bij zitten. Donderdag j.l. was men in grote getale naar Hotel Maldegem gekomen om het plan Bestevaerte bespre ken. Burgemeester Westerhout zei, dat de binnenstad een dubbele functie heeft: De op vang van de eigen bewoners en toeristencentrum. Op de lege plaatsen moet men woonhui zen bouwen of flats om de stad levendig te houden. Het grootste gedeelte van de mid denstanders vond ook. dat de Walstraat moet worden afge sloten voor het autoverkeer. Wel zal men dan in eerste instantie meer parkeergelegen heid moeten schappen in de directe nabijheid van het cen trum. Uit de bijeenkomst bleek, dat de Vlissingse mid denstand niet van plan is zich in een hoek te laten drukken door het verrijzen van een reuzekoopcentrum aan de rand van de stad. H Ook bij de komende kamerverkiezingen bestaat weer de mogelijkheid om by volmacht te stemmen (in geval van ziekte of verblijf in het buitenland), of de stem in een andere gemeente dan de woonplaats uit te brengen. In beide gevallen kan een verzoek worden ingediend bij de gemeente waar men woonachtig is. In Vlissingen kan men formulieren daarvoor tot en met 14 november verkrijgen bij de afdeling bevolking in het stadhuis (ook telefonisch: 011845100, tst. 131), bij het hoofdpostkantoor (Stenenbeer), de postagentschappen in de Vredehoflaan (A&O) en aan de Paauwenburgweg (Ernest), en het hulppostkantoor in Oost-Souburg. De ingevulde formulieren moeten vóór 15 november a.s. bij de gemeentesecretarie (afdeling bevolking) worden ingeleverd. Herv. Gemeente Middelburg. Zondag 29 oktober 1972 10.00 uur Ds Jonker, van Cuijck. 19.00 uur Ds. IJtsma." 10.00 uur Ds. Bierman, van Breda 10.15 uur Ds Rinkema 10.00 uur Ds Kronenburg, H. Doop, m.m.v. Kerkkoor Middelburg. 19.00 uur Ds. Rinkema 10.30 uur Ds Luuring, emeritus predikant 9.30 uur Hofpleinkerk Ds van de Zanden, Geref. pred. 10.30 uur Pasteur Le Gras, Eglise Wallonne 11.00 uur Dhr. Cornet, van Goes 9.00 uur Ds. Wallet, van Aagtekerke 10.30 uur Ds Wallet, van Aagtekerke 10.00 uur Ds Ruys 10.30 uur Dhr. Kamermans 10.00 uur Dhr. Bimmel 10.00 uur Dhr Schot 10.30 uur Dhr de Bree Herv. Gemeente Vlissingen Zondag 29 oktober 1972 Dienst der offeranden: 1. Eredienst. 2. Diakonie. 3. Bij de uitgang: kollekte voor bijzondere doeleinden. St. Jacobskerk: 10.00 uur Ds F. S. Kloosterman, H. Doop. 17.00 uur geen dienst Johanneskerk: 9.30 uur Ds Altena, Zoutelande. 19.00 uur Ds F. S. Kloosterman. Open Hof (Paauwenburg): 9.30 uur Ds J. W. Genuit. Kollekte voor de Geref. evangelisatie (bijzondere terreinen) Walk-Inn: 19.00 uur Jeugddienst (15+) Ophir: 10.45 uur Ds J. C. van den Berg. (Commissie voor de Vrijz. Herv. en Rem\ Kring) Bethesda: 10.00 uur Prot. kerkdienst voor verpleegden en personeel. Zevende-dags-Advcntisten. 28 okt. 9.15 u. in de Doopsgezinde Kerk: Ds A. E. Dingjan Middelburg, 28 okt. 11.00 u. in de Doopsgezinde Kerk: Ds A. E. Dingjan (Heilig Avondmaal). Evang. Lutherse Gemeente Vlissingen. 29 okt. 9.30 u. Eerw. Heer Cornet; Middelburg 29 okt. 11.00 u. Eerw. Heer Cornet in de kerk Zuidsingel. Geref. Kerk Vlissingen 29 okt. om 9.30 u Ds. Groeneveld en om 17.00 u. Ds. Genuit in de Petruskerk. Om 9.30 u. Ds. Genuit en om 17.00 u. Ds. van Stam in het „Open Hof'. Chr. Geref. Kerk te Vlissingen. 29 okt. om 9.30 en 17.00 u. Ds. W. J. Buys te Nijmegen. Geref. Gemeente Vlissingen. 29 okt. 9.30 en 16.30 u. leesdienst. Aagtekerke: 9.30 en 19.00 u. Ds. van Vliet; Meliskerke: 9.30 en De laatste jaren heeft de verkeers politie te München betrokkenen bij verkeersongevallen een ogentest afgenomen. Degenen, waarvan het gezichtsvermogen onvoldoende was, werden naar de oogarts ver wezen. 231 8%) van de 2691 onder zochte personen bleken onvol doende te zien. Deze 8% stemt vrij wel overeen met het landelijke ge middelde. Haalt men uit deze grooep evenwel de autobestuurders, die „Iets niet gezien hadden", dan blijkt dat van und Kraftverkehr" wordt gesteld dat de kwaliteit van de ogen met het ouder worden, vooral boven de 40. zeer snel minder wordt. Door het Duitse Groene Kruis wordt uit dien hoofde ook al vele jaren met klem gevraagd om een regelmatig verplicht oogonderzoek bij de rij- bewijshouders vanaf het bereiken der 45-jarige leeftijd. De samenstellers van het rapport zouden overigens zoveel mogelijk mensen- de gelegenheid willen blij ven bieden aan het verkeer deel te nemen. Ten aanzien van het ge- deze 146 veroorzakers van een ongeval er 98 zijn 67%) bij wie de oogarts een aanzienlijk vermin derd gezichtsvermogen konsta- teerde. Een uitkomst die onmis kenbaar wijst op een duidelijke relatie tussen slecht zien en ver keersonveiligheid. Mede in verband met de uitkomst van het onderzoek in de Beierse hoofdstad wordt in de Bondsrepu bliek steed nadrukkelijker gepleit voor een betere en vooral regel matige kontrole van de ogen van rijbewijshouders. Zo wordt in een onlangs aan het Ministerie voor Verkeer aange boden rapport van 't Bundesge- sundheitsamt, opgesteld door 'n groep verkeersdeskundigen, artsen, psychologen en juristen, aangedrongen op een verplichte ogentest (om de 5 jaar) voor alle automobilisten die 55 jaar worden. Bij dit oogonderzoek zou ook moeten woren gelet op het ge zichtsvermogen bij schemering en bij verblinding. In het Gutachten „Sehvermögen zichtsvermogen stelt men als voor waarde dat het ene oog tenminste 50% van de normale gezichts- scherpte haalt en het andere ten minste 20%. Daarbij zou het dragen van korrektiemiddelen (bril. kontaktlenzen) tijdens het rijden verplicht moeten worden ge steld. Voor het beroepsvervoer acht men veel zwaardere eisen nood zakelijk. Na een representatief, landelijk onderzoek waarvan de onrust barende resultaten vorig jaar werden gepubliceerd, heeft de Stichting Oog en Bril een ernstig pleidooi gehouden voor soortgelijke maatregelen als thans in West-Duitsland worden overwogen. N.B. Het bovengenoemde rapport „Sehvermögen und Kraftverkehr" is, in een bewerking van Prof. Dr. P. V. Lunt, als Gutachten des Bundesgesundheitsamtes, versche nen in de Schriftenreihe des Bundesministers fiir Verkehr, Heft 38, bij het Kirschbaum Verlag in Bonn-Bad Godesberg. VLISSINGEN Op initiatief van wijlen de heer M. P. Ventevogel werd vijftig jaar geleden de mandolinevereniging „T.O.V.I.D.O." opgericht. Al snel ontstond er een ensemble van mandolinen, mandola's en guitaren. Men ging deelnemen aan concours en behaalde verschillende malen prijzen. Het ledental was echter soms moeiiyk op peil te houden en de vereniging kende ook rampjaren, zoals in de oorlogsjaren, toen haar bezittingen door de bezetters vernietigd werden. Ook de watersnoodramp van 1953 vernielde veel instrumenten van het weer opgebloeide ensemble. In dat zelfde jaar overleed ook de heer Ventevogel, de oprichter en directeur van het gezelschap. Het kostte het bestuur toen veel moeite om het ensemble bijeen te houden. De benoeming van een nieuwe dirigent, de heer Vlekke, verzekerde echter het voortbestaan. Sinds 1957 zwaait de heer W. Meulmeester de dirigeerstok en viert nu zijn vijftien-jarig jubileum. Maar voorzitter G. Jasperse spant wel de kroon met zijn vijf en veertigjarig voorzitterschap. Om dit alles te vieren zal T.O.V.I.D.O. op zaterdag 3 november van 17.3019.00 uur een receptie houden in het Anker. Bovendien zal er op zaterdag 11 november in het Scheldekwartier een jubileumuitvoering worden gegeven met medewerking van een accordeon orkest en verschillende zangkoren. 14.30 u. Ds. Weststrate Middelburg: 9.30 en 18.30 u. Ds. Zuiderveld; Middelburg Zuid: 10.30 en 19.00 u. leesdienst. Geref. Kerk te Souburg: 29 okt. 10.00 u. Ds. Kloppenburg en 19.00 u. Da Dondorp te Gapinge. Gezamenlijke dienst in de Ned. Herv. Kerk. Anglican Church: Service every Sunday: morning prayer at 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort, Vlissingen O. Reader A. Driver. Pinksterkapel Emmastraat 10 Vlissingen: iedere zondag 14.30 u. Leger des Heils Vlissingen: 10.00 u. Heilsbijeenkomst; 11.30 u. zondagsschool; 19.30 u. Getuigenis-samenkomst. Elke woensdag 13.30 u. filmvoorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel Middelburg Zuid. Elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 u. in het Zuiderbaken. Volle Evangelie Gemeente te Vlissingen: Elke zondag 9.45 u. in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Herv. Gemeente O. en W. Souburg: 29 okt. W.S. om 9.00 u. Ds. Dorgelo, O.S. om 9.30 Ds. v.d. Heide en om 10.00 u. Gezamenlijke dienst met Gereformeerden. Doopsgezinde Gemeente Vlissingen: 10.45 u. in Ophir dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk. O. Souburg om 15.00 u. Ds. Fader; Koudekerkeom 12.00 u Ds. Fader. R.K. Kerk te Vlissingen. 28 okt. 19.00 u. Gemengd Koor van 's Heerenhoek en eigen koor (meerstemmige Deutsche Messe); 29 okt. 8.30 u.; 10.00 u. dameskoor (meerstemmige Deutsche Messe); 12.00 u. jeugdkoor o.l.v. de heer v.d. Dries; 19.00 u. Emmanuelkerk Pauwenburg: 28 okt. 19.00 u. en 29 okt. 11.00 u.; Martinuskerk Souburg: 28 okt. 19.00 u. en 29 okt. 10.30 u. VLISSINGEN. zaterdag 28 oktober van 0.0024.00 u.: dokter Wartena, Vredehoflaan 8, tel. 3933. zondag 29 okt. van 0.00 24.00 u.: dokter Dekker, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Apotheek, van vrijdag 27 okt. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 3 november v.m. is geopend Apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Verloskundige. Voor 28 en 29 okt. mej. Stolk, Bloemenlaan 45. Tel. 01184—3838. Tandarts, zaterdag 28 okt. van 9 10 u. en zondag 29 okt van 1112 u.: H. H. de Vries, Badhuisstraat 107, Vlissingen, tel. 011842644. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Zaterdag 28 en zondag 29 okt. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183—1212. Dierenarts voor 28 en 29 okt. E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186287. Consult alleen na telefonische afspraak. Wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis. Voor 28 en 29 okt. Zr. Geldof, Groen van Prinsterlaan 116, tel. 01184 3120. Wijkverpleegster Groene Kruis te Vlissingen. Voor 28 en 29 okt. Zr. van Sabben, Sottegemstraat 23, tel. 01184—2914. Wijkverpleegster Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis te Souburg en Ritthem. Voor 28 en 29 okt. Zr. W. Minet- Hubers, Zuiderzeestraat 8, tel. 01183—1736. Doktersdienst Middelburg: Zaterdag 28 okt. van 0.0024.00 u.: dokter Pel, Rouaansekaai 11, Tel. 2585. Zondag 29 okt. van 0.0024.00 u.: Mevrouw J. Pel- Mellink, Rouaansekaai 11, tel. 2585. Middelburg Zuid: Alleen patiënten dokter Jansen en dokter Jansen- Schrama, zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Apotheek. Van vrijdag 27 okt. n.m. 18.00 tot en met vrijdag 3 nov. v.m. 8.30 u.: Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Middelburg. Donderdag 26 okt. in de Schouwburg om 20.00 u.: het Rotterdams Toneel met „Een oogje op Amélie". Zaterdag 28 okt. om 20.00 u. in de Schouwburg „lm Weissên Rössl". Dinsdag 31 okt. om 20.00 u in de Schouwburg Herman van Veen. Antwerpen. Koninklijke Vlaamse Opera, vrijdag 27 okt. om 19.30 u. „Prins Igor"; zaterdag 28 okt. om 20.00 u „Simon Boccanegra"; zondag 29 okt. om 14.00 u. „Prins Igor": en om 20.00 u. „De Vledermuis". Gent. Koninklijke Opera. 27 okt. om 20.00 u. „De laatste wals"; 29 okt. om 14.30 u. „Carmen en om 20.00 u. „De laatste wals"; 30 okt. om 20.15 Theater en Cultuur: „Ne m'oubliez pas". Donderdag 26 okt. 3.59 en 16.17 Vrijdag 27 okt. 4.47 en 17.09 Zaterdag 28 okt 5.44 en 18.10 Zondag 29 okt. 6.52 en 19.23 Maandag 30 okt. 8.09 en 20.45 Dinsdag 31 okt. 9.27 en 22.03 Woensdag 1 nov. 10.37 en 23.13

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 13