Al 30 vrijwilligers voor het jeugdwerk Vlissingen heeft soos voor gehandicapten Gespreksweekend de Zilveren Schor zoenvv.se 1; Dankzij animator van Herpen GROOT WALCHEREN Kontant Geld Nodig Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie aanspreekbare man de scheldebode RESTO - VROUWENPOLDER Redaktie huis aan huis-blad 10e jaargang no.47 bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 WAARSCHUWING AAN ALLE WINKELIERS A. GROENEVELD WEEKEND-MENU in het nieuw geopende Belangrijk Nieuws zie achterpagina A.J. PROVOOST J. M. GROEN S. M. OVERTOOM woensdag 4 oktober 1972 1£v WaIcIj Middelburg-Zuid heeft nu eigen man voor buurtwerk MIDDELBURG - In Middelburg zuid hebben zich tot nog toe dertig mensen aangemeld om in de Hoeksteen en in het Zuiderbaken groepen kinderen te begeleiden bij allerlei activiteiten. In vergelijking met soort geleijke wijken in sommige andere steden, is dit aantal groot en bij de wijk- vereniging Middelburg zuid is men dan ook bijzonder blij dat zoveel mensen zich enthousiast getoond hebben voor het jeugd werd. Eind november hoopt men te kunnen starten met een aantrekkelijk winterprogramma voor diverse clubs van kinderen van 6 tot 12 jaar. Wat het buurtopbouw werk betreft, en dus ook wat het jeugdwerk betreft, was Middelburg-Zuid tot nog toe grotendeels afhan kelijk van beroepskrachten uit de binnenstad, en deze mensen konden maar een gedeelte van hun tijd vrty maken. Sinds 1 augustus heeft ook Middelburg-Zuid nu een „eigen man" in de persoon van Berend Die- kerhof )24(, vroeger als jeugdleider werkzaam in Amsterdam )o.a. in De Pyp en in de Bijlmermeer!. 3 Naast zijn werk volgt Be rend Diekerhof nog de ur gentie-opleiding aan de so ciale academie in Rotter dam. Voorlopig houdt hij kantoor in het Zuiderba ken. Een van de eerste projec ten waar Berend Diekerhof nu aan meewerkt, vormen die kinderclubs die straks van start moeten gaan. Hij is een aanspreekbare man, iemand die meewerkt aan initiatieven die uit de wijk zelf komen. Iemand die weet welke officiële wegen er bewandeld moeten wor den wanneer het bijvoor beeld gaat om het aanvra gen van subsidies en die nu de vrijwilligers in het jeugdwerk gaat begeleiden. Het is de bedoeling dat de molen „Ons genoegen" die voor het jeugdwerk inge richt gaat worden, en een derde nog te bouwen buur thuis ook tot zijn werkter rein gaan behoren. De uiteindelijke verant woordelijkheid voor het jeugdwerk zoals dat nou straks gaat beginnen, ligt niet bij Berend Diekerhof alleen. Er is, vanuit de wijkvereniging en vanuit de stichting sociaal cultu reel opbouwwerk Middel burg, een begeleidingscom missie gevormd, waarin ook de heer Diekerhof zitting heeft. Door ontvreemding van mijn girobetaalcheques en giro,pasje onder de naam A. Groeneveld Alteveerselaan 3 Velp mag hierop niet verkocht worden. Bij eventuele aanbieding verzoeke te bellen Boul. de Ruijter 266 Vlissingen 01184 - 7153 VLISSINGEN Ongeveer tweeëneenhalf jaar geleden dacht de heer van Herpen uit de Glacisstraat te Vlissingen dat er toch eigenlijk een vorm van discriminatie bestond van de gehandicapte ten opzichte van gezonde mensen. Immers voor bejaarden en jongeren zijn op diverse plaatsen ver schillende sozen maar de ge handicapte, toch dikwijls een mens, die zich gauw eenzaam voelt, moet het doen met de visite,de radio,tv en wat hij/ zij zichzelf als hobby heeft aangemeten. Waarom, zo dacht de heer Van Herpen, was er geen soos voor gehandicapten. Deze mensen hadden ook pro blemen die ze graag met soortgenoten willen bespreken en denken ook na over de wereld van vandaag waar ze ook hun mening over heb ben. Maar als men vastgekluis- terd zit aan bed of stoel is het niet zo eenvoudig te onderne men om zo'n soos op te rich ten. Maar de heer van Herpen heeft een geweldige vrouw die er niet voor terug schrikt haar man overal te volgen, maar meer nog om achter hem te staan bij hetgeen hij doet en om te proberen hem daarby te helpen. Hoe dikwijls lezen we niet dat gehandicapten niet met vakantie kunnen. De heer van Herpen gaat regelmatig met zijn vrouw op bezoek, en is zelfs met vakantie naar Ita lië geweest,dit laatste met de auto, maar als de heer en me vrouw van Herpen naar fami lie of kennissen gaan, ook bui ten de stad, dan moeten ze gebruik maken van het open baar vervoer en zijn ze aange wezen op de hulp van ande ren. Maar ook hij zag de proble men voor zijn medemens. Hij begon daarom te bellen en te schrijven naar diverse instel lingen om te zien of men ner gens een zaal of ruimte voor hem had tegen een kleine ver goeding, of liever nog geheel pro deo. Dit lukte eerst hele maal niet tot hij, zo vertelt hij, op het geniale idee kwam eens het Leger des Heils te bellen om te zien of dat iets uit zou halen en hoewel hij de moed al haast had opgegeven hoorde hij tot zijn verrassing dat de zaal van het Leger des Heils donderdagsmiddags nog vrij was. En nog gratis ook. Zo is het gekomen dat donder dagmiddag j.l. om 2.30 uur in het Leger des Heilsgebouw aan de dr. Stavermanstraat de eerste soosmiddag voor gehan dicapten is geopend. Voor de officiële ontvangst had men verschillende mensen uitgenodigd waaronder de heer Ch. J. Gillissen-Verscha- ge, mensen van de Stichting voor Zeeuwse Revalidatie, de voorzitter van de vereniging voor Geestelijk Gehandicap ten. De heer van Herpen heeft zelf de soos geopend met een korte speech tot de aanwezi gen. OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere. Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek- v.d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends. Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 Heldere Tomatensoep Pasteitje la maison Cotelette Bonne Femme of Visfilets Neptune Chipolatapudding Koffie 12,50 Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. SNEL GELD NODIG? Bedr. 24 m. 36m. Op 48m 8000 - 227 1000 51 10.000 - 283m. 2000 103 - 12.000 - 339m. 3000 148 102 15.000 - 424 m 4000 192 136 Ook tussenl. 5000 240 171 bedr. tot 25000,— 6000 288 204 ook op 60m. Voor een lening naar fmanc. kant. W. DE GRAAF Sportlaan 6 Middelburg tel. 01180 - 7449. Binnen 24 uur geregeld Geen borg of inform, werkgever. Vlissingen - Met ingang van 1 oktober is mevrouw L. H. Wolterbeek- van der Vlerk, St. Kruislaan 8 te Vlissingen (tel. 6869) benoemd tot correspondente voor de Scheldebode en Groot Walcheren, zy volgt mevrouw Mulder op, die om persooiUyke Redenen voor dit werk heeft bedankt. Mevrouw Mulder heeft bijna 2 jaar op uitstekende wijze de belangen van onze bladen behartigt. de Redaktie voor aanschaf woning, auto bromfiets, caravans, plezierboten, tv, meubelen e.d. Ass.kantoor Voorborch 2, bij de Breeweg, Middelburg Tel. 011804287 VERZEKERINGEN, FINANCIERINGEN, HYPOTHEKEN, PERS.LENINGEN. BEMIDDELING BIJ IN^ EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. (01184)3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 VLISSINGEN In het weekend van 23 en 24 september jJ. is in het Zilveren Schor te Arnemuiden een gespreksweekend gehouden die als thema had „Aanpassing openbare gebouwen en huisvesting voor lichamelijk gehandicapten". Met betrekking tot het onderwerp „aanpassing openbare gebouwen" kwam naar voren dat deze aan passingen niet alleen nodig zyn voor lichamelijk gehandicapten, maar ook voor moeders met kinderwagens, alswel voor bejaarden die vaak moeilijk ter been zijn. Door de medische en technische vooruitgang van de laatste jaren, wordt de bewegingsvrijheid van de gehandicapten actueler (denk aan rolstoelen, aangepaste auto's enz.) Hierdoor ontstaan problemen t.a.v. toegankelijkheid van openbare gebouwen, openbaar vervoer, de recreatie, het wonen en het verkeer. Dit weekend was bedoeld om tussen gehandicapten en niet gehandicapten tot een uitwisseling van gedachten te komen, m.b.t. deze problematiek. Aan de hand van een diaserie, gemaakt door de Stichting Technische Voorlichting Lichamelijk Gehandicapten (V.G.L.) werd duidelijk gemaakt om welke voorzieningen het. Na de diskussie over de di a's werden vier groepen ge vormd die ieder een gegeven onderwerp behandelden. De eerste groep hield zich bezig met het „keuren" van de aan gepaste gebouwen van het Zilveren Schor, en werkelijk, ook hier mankeren nog klein igheden.Groep twee ont wierp een aktie-programma voor het tot stand komen van verbeteringen aan een zelf verzonnen „bestaand gebouw", in dit geval een cultureel cen trum. De derde groep wierp zich op de nieuwbouwplannen van een openbare bibliotheek: Men beraadde zich erover, hoe je als belanghebbende minder heidsgroep inspraak kunt krij gen wat betreft de speciale voorzieningen voor lichamelijk gehandicapten. De toekomstige bewoners van een te bouwen pension-tehuis voor lichame lijk gehandicapten en visueel gehandicapten, hebben ook hun speciale wensen. Deze werden konkreet naar voren gebracht door groep vier. Zo werd duidelijk dat zij zo wei nig mogelijk geisoleerd willen raken, maar toch zo veel mo gelijk hun zelfstandigheid en privacy willen behouden. Bij alle vier de groepen kwam 'naar voren.dat van alle moge lijkheden tot inspraak opti maal gebruik dient te worden gemaakt. In dit weekend bleek, evenals de vorige ke ren. dat door samenwerking en samenzijn, de gehandicap ten en niet-gehandicapten el kaar beter leren begrijpen. Hel bezoek wat verleden week door onze kroonprin ses met haar echtgenoot aan onze provincie werd afgelegd. trouwe luitjes, heeft weer eens bewezen hoe populair onze konin klijke familie nog steeds in Zeeland is. Bepaald jammer vond ik het dan ook dat het bezoek van prinses Be atrix vergezeld ging van een vaak op een demon stratie lijkende politie-op- tocht. Motoren, auto's en nog eens motoren omring den de prinses en m'n durfde bijna niet te wuiven uit angst om gearresteerd te worden. De uniformen blonken vrolijk in het zon licht en alles zat als gego ten. 't Bovenste knoop ge sloten herinner ik me nog uit m'n oester diensttijd en ook hier waren de gezags dragers piinliik netjes ge kleed.Behalve één..Zoals altijd bevestigt ook hier een uitzondering ae regel en wel in de persoon van de allereerste motoragent die zich aan de wachtende menigte openbaarde. Zich waarschijnlijk veilig wa nend voor het spiedend ook van zijn superieuren die vlak vóór de hof-auto re den. meende deze begelei der dat de geldende unifor miteit op hem niet was. Hij reed daar op z'n dooie ak kertje met flapperende helm bandjes z'n snorlretjef fier in de wind. Jammer, m'n militaire hart deed bij deze aanblik pijn, want zo hoort het niet brave bur gers. Het helmbandje is aan de helm bevestigd om het vast te maken. Dat hoort zo, ook bij de rijkspolitie. En zeker als deze heer ten teken van de genomen vei ligheidsmaatregelen een ko ninklijke stoet vooraf gaat. Nee mensen, geef mij dan maar de echte ouderwetse maar oer-punktuele dorps veldwachters. Veel meer genoegen deed mij het be richt dat de chef de cuisine van het Grand Hotel Brit- tania op het wereldkampi oenschap oesteropenen de derde prijs behaalde. Dat is internationaal gezien een enorme prestatie. waarmee ik de heer Wegman graag complimenteer. Ik weet maar al te goed welk een vakmanschap en handig heid er voor nodig is om op snelle wijze een oester te openen. Minder snel verlopen in veel gemeenten ook in onze provincie de ge meenteraadsvergaderin gen. Dikwijls duurt zo'n bijeenkomst uren en zeurt men in 't oneindige door over allerlei niet ter zake doende punten. In Reimers- waal doet men dit anders. Daar worden maandelijks pogingen in het werk ge steld om het record van korte raadsvergaderingen te breken. Ook ditmaal is het weer gelukt en is de kortste vergadering van het seizoen gebracht op drie kwartier. Achttien punten werden er in die vergadering afge werkt en het pleit alleen maar voor de deelnemers aan deze bijeenkomst dat ze allen hun medewerking aan de recordpoging ver leenden.Behalve één die ook nu weer als verstoor der trachtte op te treden. Deze man vond namelijk dat een openbare W.C. voorzien van het bordje ..toiletgebouw" en op de ene deur een afbeelding van een mannetje terwijl het vrouwtje zich op een daarnaast gelegen deur be vond., niet duidelijk genoeg voor de gebruikers. Moge lijk is ook dat hij de re cord-poging in de war wil de schoppen. De derde en laatste mogelijkheid, en la ten we het daar maar op houden, zou tenslotte kun nen zijn, dat het bedoelde raadslid doodgewoon om een praatje verlegen zat. d'Oester Vorige week stond het Scheldebodekringetje rond het hoofd van mevrouw Geiiman, Irislaan 140, Vlissingen. Blij verrast kon zij aan haar rond gang langs de winkeliers be ginnen. Wie zal deze week die ver rassing te beurt vallen.Even langs ons kantoor op het Spui- plein te Vlissingen en de spel regels worden u uitgelegd. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Mun- de. Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag- reclame. Dorgisterij Luit wie- Ier, Lange Zelke 50. een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vlees waren. t Goudoppertje, Wal straat. waardebon vn f 5,-. Brillen specialist Tilroe, Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 50. Oost-Souburg. FOTO BACK bloemen of planten naar keuze ter waarde van 5,-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met ge bak. Nilflsk, Coosje Busken- straat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Dranken import Jan Duimel, Hermes- weg 23. Vlissingen. fles sher- rij.t.w.v. /3,95A!nnike9 Cafe taria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissin gen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. van de Vyver, Ra dio en tv Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzui- gerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk 1 maal gra tis batterijen voor transistorra dio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen. gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 52. Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. /5,-.Moeke*s Lun chroom, Nieuwendijk 51,Vlis singen. bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor 2 perso nen.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1