Een van de tien grootste buurtverenigingen in Nederland Buurtvereniging 't Zand al 25 jaren zeer actief Deskundigen uit hele land naar Middelburg GROOT WALCHEREN Verkeers voorlichtings avond in Middelburg Kontant Geld Nodig Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie huis aan huis-blad 10e jaargang no. 44 bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 - axel Clubhuis Onderafdelingen WEEKEND-MENU in het nieuw geopende RESTO - VROUWENPOLDER de scheldebode Teleurgesteld A.J. PROVOOST Middelburg woensdag 13 september 1972! J. M. GROEN S. M. OVERTOOM Wftlct MIDDELBURG De buurtvere niging H Zand in Middelburg bestond op 2 juli van dit jaar precies 25 jaar. Het hele jaar door zijn er echter activiteiten die aan deze heugelijke gebeurtenis herinneren. Zo wordt er bijvoorbeeld op zaterdag 23 eptember een spelmiddag georganiseerd voor de jeugd in de speeltuin. De ouderen hadden in februari al een feestavond in de Middelburgse schouwburg, die geheel door eigen mensen, met toneel en cabaret werd verzorgd. Buurtvereniging 't Zand hoort met haar 500 leden tot een van de tien grootste buurtverenigingen van Neder land. En aangezien 't Zand nu ook weer niet zo'n grote wijk is, mag worden aangenomen dat een heel groot percentage van de bevolking van deze wijk, actief is in de buurtver eniging. Toen de vereniging werd opgericht waren er maar elf of twaalf mensen lid. En de meeste leden zaten dan ook nog eens in het bestuur. Maar de enthousiaste oprichters waarvan de huidige voorzitter de heer J. J. Meulmeester er Toen men in 1947 van start ging, had men een gebouwtje een was, lieten het er niet bij zitten. Huis aan huis ging men de mensen in de wijk vragen om lid te worden. De afgelopen jaren is men bang geweest dat de buurtver eniging wat aan het vergrijzen was. Maar sinds kort leeft de belangstelling voor 't Zand bij de jongere mensen toch ook weer op. De vereniging telt veel on derafdelingen. Zo zijn er di verse sportclubs: een badmin tonclub, een tafeltennisclub, een gijmclub, en niet te verge ten de wandelclub, die onlangs ook feestelijk zijn 5de ver jaardag vierde. Er is een to neelclub, er is een operette club voor kinderen, er is een handenarbeid- en handwerk- club voor kinderen, en gedu rende korte tijd kende de ver eniging ook een boerenkapel, maar daar was achtera/ toch niet zoveel animo voor. in de Kerksteeg ter beschik king. Nu gebruikt men het clubhuis in de speeltuin aan de Baarsjesstraat, maar ook dat wordt alweer te klein. De actieve Zandenaren maken al plannen voor een niuew club huis, maar natuurlijk spelen daarbij ook financiële proble men een rol. Men heeft zich al tot de gemeente gewend en hoopt nou maar dat er van die kant een tegemoetkoming zal komen. Zelf bouwen is geen Congres leve(n)de binnenstad op 5 en 6 oktober in stadhuis MIDDELBURG Leve)n( de binnenstad is het motto waaronder op donderdag en vrijdag 5 en 6 oktober een congres gehouden wordt in het Middelburgse stadhuis, dat zoals de naam al doet vermoeden de binnenstad als thema heeft. Overigens gaat het niet speciaal om de Middelburgse binnenstad. Er wordt gesproken over de func tie van het centrum van ste den in het algemeen en na tuurlijk over het probleem van de thanatopolis, een moei lijk woord voor de ontvolkte binnenstad.Met alleen kantoren en bedrijven; een „dode" stad. Voor Middelburg, een toeris tenstad, waar erg veel aan dacht besteed wordt aan het leefbaar maken en houden van het centrum, ligt deze proble matiek natuurlijk anders dan in een stad als Utrecht, waar een groot deel van de oude stad moet wijken voor een modern mammoetcomplex, en zo heeft iedere stad op zijn eigen manier met deze gege venheden te maken. Het con gres dient als voorbereiding tot een groot Europees con gres, dat in 1975 waarschijn lijk in Nederland zal worden gehouden, op initiatief van de organisatie „Europa nostra". Een dergelijk congres vond twee jaar geleden plaats in Split, in Joego-Slavië en ver schillende afgevaardigden uit Middelburg hebben dit con gres bijgewoond. Middelburg is een van de steden die zich candidaat hebben gesteld als plaats van samenkomst voor 1975. De besturen van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genoot schap, de bond Heemschut )provincia!e commissie Zee land! en het Middelburgse ge meentebestuur hebben het zin vol geoordeeld om voor die tijd het onderwerp „binnen stad" nog eens grondig te dis cussie te stellen. Middelburgs burgemeester, drs. P. A. Wol- ters zal op 5 oktober het con gres voorzitten, terwijl mr. J. Klaasesz, oud commissaris der koningin in Zuid Holland op de tweede dag congresvoorzit ter is. De heer Klaasesz zal aan het slot van het congres de conclusies nog eens samen vatten. Ook de president van Europa Nostra, the Right Ho nourable Duncan M. P. Sandijs zal zijn medewerking verlenen en komt naar Nederland om op de tweede dag het congres toe te spreken. Uit het hele land komen deskundigen om tijdens het congres te spreken, iedereen belicht het onder werp vanuit zijn eigen vak. Uittreksels van de verschillen de redes zijn toegestuurd aan de persmedia en het ligt in de bedoeling om in het kort de discussies en de conclusies aan de pers aan te bieden. De volgende deskundigen zullen tijdens het congres spreken: Op donderdag 5 ok tober: Prof. dr. E. H. ter Kuile oud-hoogleraar aan de Techni sche Hogeschool te Delft: De Heldere Tomatensoep Paté la Maison Gebakken Lever of Visfilet Picasso 12.50 IJs Koffie Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 01600-22341 toestel 229.) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends. Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 Evenementen van de V.V.V. VLISSINGEN De VVV denkt niet alleen aan de toe risten maar ook aan de vaste bewoners. Wie zich zaterdag 16 september verveelt treft al leen zelf schuld. In Arnemui den wordt dan namelijk op het circuit van het recreatie centrum De Piet aan het Veer- se Meer een grote motorrace gehouden. Deze race is beslissend voor het kampioenschap in alle klassen. Vrijwel alle Neder landse rijders die deelnemen aan internationale wedstrijden zullen hier acte de presence geven. Er wordt gereden in de klassen 50cc, 125cc, 250cc, 350cc en 500cc. De wedstrij den beginnen omstreeks 13.00 uur en duren tot ca. 18.00 uur. Entree f 5,-. Op deze zelfde zaterdag, dus ook 16 septem ber, wordt in Goes een groot muziekfeest georganiseerd in de binnenstad. Het programma vermeld o. a. het optreden van een volksdansgroep in kleder dracht uit Koblenz )Duits- land( van 10.00-12.00 uur. In de middaguren vanaf 15.30 uur worden er muzikale rond wandelingen door de binnen stad gemaakt door o. m. het Tamboer- en Trompetterkorps Jubal uit Dordrecht, het fanfa rekorps Euphonie, het Tam boer- en Trompetterkorps Ex celsior met haar jeugdafdeling en majorettenpeloton uit Goes, de muziekvereniging Rust- Roest uit Zierikzee en het Ma jorettenpeloton WIK uit We- meldinge Vanaf 20.00 uur is er een grote taptoe op de Gro te Markt, waarbij alle ge noemde muziekkorpsen be trokken zijn. De finale van deze taptoe vindt plaats van 22.00-23.30 uur. Aan deze fina le zullen ruim 325 muzikanten deelnemen, toegang tot de tap toe is gratis. Misschien zijn bovenstaande twee evenemen ten te combineren. Mijnheer brengt 's middags mevrouw naar Goes waar ze gezellig cultuurhistorische betekenis van de binnenstad. Dr. J. Buit, lector planologie aan het Geo grafisch en Planologisch Insti tuut der Vrije Universiteit te Amsterdam: De economische betekenis van een levende binnenstad. Ir. R. Meischke, medewerker afdeling Beschrij ving van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg te 's Gra- venhage: Vorm en struktuur van de binnenstad. Prof. ir. J. F. Berghoef, oud-hoogleraar in de architectuur aan de Techni sche Hogeschool te Delft: Op vrijdag 6 oktober: Beleidensaspekten van het wonen in de levende binnen stad. Prof. ir. H. M. Goudap pel, buitengewoon hoogleraar in de urbanistiek en planologi sche organisatie aan de Tech nische Hogeschool te Eindho ven: Stedelijke verkeerspoli- tiek. Prof. G. J. van den Berg, hoogleraar in de planologie en demografie aande Rijksuni versiteit te Groningen: De. in tegratie van de binnenstad in het sociale leven. Prof. dr. L. H. Klassen, buitengewoon hoogleraar in het regionaal en sociaal economisch onderzoe kingswerk aan de Nederland- sche Economische Hoogeschool te Rotterdam: De plaats van de binnenstadsplolitiek in de nationale politiek. kan winkelen terwijl hij fijn inaar de motorraces gaat,daar na een gezellig etentje met zijn tweetjes Inatuurlijk kun nen de kinderen mee( waarna men met zijn allen naar de taptoe gaat. Na afloop een borreltje in een gezellige bar )dan moeten de kinderen wel iets groter zijn! en dan weer op huis aan. Hierbij dient te vermelden dat degene die dat borreltje gedronken heeft niet meer achter het stuur van de auto mag zitten. Men kan dan twee dingen doen, of met de trein gaan of iemand mee ne men die kan rijden en die net zo lief een glas limonade heeft als dat borreltje. probleem, er zijn in 't Zand genoeg mensen die letterlijk hun steentje willen bijdragen. Er is aan gedacht om een eventueel nieuw clubhuis over het oude heen te bouwen, wat de verhuizing aanzienlijk zou vergemakkelijken, en wat ook een besparing van materiaal met name bij de betonnen vloer zou betekenen. Eind juni hield de buurtver eniging een jubileumreceptie waar erg veel mensen hun ge lukwensen kwamen anbieden. ,,Maar een ding heeft ons wel erg teleurgesteld" zegt de heer Meulmeèster. ,,Van de officiële instanties was er niemand. De autoriteiten hadden het met 'n briefje afgedaan. En dat von den wij toch wel erg jammer. Je hoort nou dat de burge meester en heel hel gemeentebe stuur door de wijk fietst nou wij zien nooit iemand..." MIDDELBURG De eige naren van 25 autorijscholen op Walcheren organiseren op don derdag 21 september een ver- keersvoorlichtingsavond in de Schouwburg van Middelburg. Op deze avond die om acht uur begint is iedereen )gratis( welkom. De gezamenlijke Walcherse autorijscholen vertonen met medewerking van het Verbond voor Veilig Verkeer enkele verkeersfilms. Verder wordt er verkeersvoorlichting gege ven. Op die avond is er verder volop gelegenheid tot het stel len van verkeerstechnische vragen. voor leica en leicaf lex F foto kom kijken en vragen bij harry verschuren bv! oosterhou t - m iddel bu rg voor aanschaf woning, auto bromfiets, caravans, plezierboten, tv, meubelen e.d. Ass.kantoor Voorborch 2, bij de Breeweg, Tel. 011804287 VERZEKERINGEN, FINANCIERINGEN. HYPOTHEKEN, PERS.LENINGEN. BEMIDDELING BIJ IN— EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED. ,,Hoe zachtkens glijdt ons bootje", lieve vrienden, was tot voor enkele jaren ook in oesterkringen een veel gevraagd verzoeknummer. Het bekende oester-pop station ,,de muzikale schelp" draaide het dag-in- dag-uit, tot de plaat vanwe ge de ongunstige invloed die er volgens bepaalde lie den vanuit ging, van de draaitafel verdween. Dat men hier toch nog iets te laat mee is geweest, bleek eerst verleden week, toen het vakblad ,,De Neder landse Loods" enkele zacht kens glijdende bootjes on der de aandacht bracht. Zij dreven op de Westerschelde bij Temeuzen in de zoge heten „Put". Om waar schijnlijk het eerder ge noemde lied alle eer aan te doen, gleden ze zachtkens af naar het midden van de vaarroute op de Hont. Alle maal leuk en aardig zo op het eerste gezicht totdat we verder lezen in het bewuste artikel en zien, dat het hier een tanker betrof die met twee kustvaarders en een binnenvaarttanker een ge vaarlijk onderonsje had. De „kleine" scheepjes namen namelijk bijzonder gevaar lijke stoffen over van het moederschip, dat slechts aan één anker alle deelne mende vaartuigen in 't ga reel moest houden. Dat dit niet lukte bewees het af drijven naar de vaarroute, waardoor er een zeer ge vaarlijke situatie ontstond. „De Nederlandse Loods" protesteert hiertegen ons inziens terecht, maar of het veel zal helpen... Heel wat meer succes boekte de Juniorkamer Walcheren bij haar poging om het vijfentwintig Am sterdammertjes eens goed naar de zin te maken. Het betrof hier leerlingetjes van de zesde klas van de Albert Cuijpschool uit Mid delburg die middels diverse excursies en aktiviteiten, hun dagelijks hoofdstedelij ke programma hadden om gewisseld voor een exclu sieve Zeeuwse gebeurtenis. Een barbecue-avond met een heus kampvuur sloot hun bezoek aan onze con treien af en we konden ge loof ik best eens een dikke pluim op de hoed steken van de Walcherse Juniorka mer, die dit alles perfect en vooral „echt" heeft georga niseerd. Het betekende voor de „dam-rakkertjes" tenslotte een heel avontuur, terwijl wij Zeeuwen nu ook gelijk weten waar commissaris mr. J. van Aartsen precies geboren is. En, laten we eerlijk zijn, dat is nu net iets waar we weer eens lekker over kun nen roddelen. Tot slot nog een bemoe digend woord tot de oud- locoburgemeester van 's- Heerenhoek die deze week in de publiciteit kwam, om dat hij een tegenstander blijkt te zijn van de ge meentelijke herindeling. „Wat", zult u zeggen, gaan we dan weer herin delen" "Rustig, lieve le zers, rustig. Het gaat hier namelijk nog steeds over de herindeling van 1970! Sterkte mijnheer, sterkte! d'Oester. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Deze week komen we in het Drentse land als we de prij- zenwinnares van ons kringetje bekend willen maken. Alles is namelijk opgehaald door de dochter van mevrouw Pape- Holland uit Meppel. U ziet het de winnaars-winnaressen ko men steeds verder weg. Bent u degene die zich nu in het kringetje herkent. Wel even langs het kantoor op het Spui- plein en het komt allemaal voor de bakker. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck,Oude Markt 11, een ki lo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 100.300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje. Walstraat, waardebon van f 5,- Brillenspecialist Tilroe, Walstraal 81. kamerthermometer. Bloem- FCJTO BACK sierkunst Dekker, Kanaal straat 50, Oost-Souburg, bloe men of planten naar keuze tei waarde van f 5,-. Eethuis D« Snuijver, Walstraat 20, Vlis singen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nil- fisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlis singen, fles sherry t.w.v f 3,95; Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes An nikes met koffie. Schoonmaak bedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12. Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v„ Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis speel ronde en 2 consumpties. Bloe- menhuis Mies, Scheldestraat 52, Vlissingen, 1 bos bloemen t.w.v. f 5,-.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1