Expo Axel Van 19-26augustus Tekenwedstrijd „jeugd en gezin" GROOT WALCHEREN zcHuiwsc» Ida Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie de scheldebode huis aan huis-blad 10e jaargang no. 40 bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 - axel woensdag 16 augustus 1972 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM Sportregister Paard Cross- country advertentie- exploitatie: Kampioenen Jubileum Kulturele Raad geïnstalleerd I WaICI BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184)3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Ruitervereniging „Oranje Zon" viert twintig- jarig bestaan VROUWENPOLDER - In Vrouwenpolder is de landelijke ruitervereniging Oranje Zon gevestigd. Deze ruitervereni ging heeft een eigen manege bij het Orai\je Bos, tegen de duinen. Dat heeft veel voorde len omdat men nu zowel 's via iemand anders een rty- een boer of gewoon het paard winters ais zomers hiervan ge- paard mogen gebruiken. Men van een vriend kunnen ge bruik kan maken. De revere- kan alleen rijdend lid worden niging bestaat uit totaal 44 als men zelf over een paard bruiken. Men kan evenwel geen paard huren. De 44 leden leden, waarvan 33 rijdende le- beschikt. Dat hoeft dus hele- komen niet alleen uit Vrou- den. Dit zijn dus mensen die maal niet eens zijn eigen zelf een rijpaard bezitten of paard te ztyn. U zou ook via wenpolder en omgeving maar van geheel Walcheren. -3" ---w safest- S!SbPit: Dp ^nar" al -r't'tty ia«»arit,^r treedt van 7.0.00 tot 7.4.00 uur „De Spar" al zijn toeleverings- treedt van 20.00 tot 24.00 uur AXEL De Axelse Expo, bedrijven ingeschakeld. Ze die dit jaar van zaterdag 19 zullen om beurten demonstra- tot en met zaterdag 26 augus- ties voor hun rekening nemen, tus wordt gehouden groeit Ook meer technisch ingestelde naar volwassenheid. Het aan- Zeeuwsch-Vlamingen komen tal deelnemende standhouders aan hun trekken. Zo kunnen van dit jaar is het dubbele ze uitproberen hoe het is als van 1971 en ze komen uit heel je een t. v. op afstandsbedie- Nederland. Het is voor de njng hebt, met de hele wereld vierde keer, dat dit evenement binnen je bereik, zonder dat wordt georganiseerd en in die je uit je gemakkelijke stoel tijd is de tentoonstelling in hoeft te komen. Daarnaast belang toegenomen. worden er grilleerapparaten Hongerige, dorstige, nieuws- en diepvriesmessen gedemon- gierige en bescheiden mensen; streerd Er komt een voor- ze komen op de vierde Axelse lichtingsstand voor voedingswa- middenstandstentoonstelling ren uit Den Haag Verder allen aan hun trekken. Het zorgt Cok n. v. uit Kapelle- aantal demonstratiestands is zo Biezelinge voor de nodige af- groot dat niemand zich zal wisseling. hoeven te vervelen. programma van de Expo Theoretisch is het bij wijze Axel luidt: van spreken mogelijk, een ge- Zaterdag 19 augustus hele dag over de tentoonstel- De Axelse Expo wordt op ling rond te zwerven zonder deze dag om 14.00 uur offici- een cent uit te geven, terwijl eel geopend door burgemeester je dan nog niet automatisch m. k. van Dijke. Van 15.00 tot hoeft te verhongeren, want zo- 17.00 uur volgt er een feest- als gezegd: het aantal plaatsen concert, gegeven door harmo- waar wordt gedemonstreerd, is nie „De Volharding" uit legio. Zo heeft bijvoorbeeld Zaamslag. In de avonduren het dansorkest „The Williams op. Tijdens deze avond heeft ook de verkiezing plaats van „Miss Omloop Zeeuwsch- Vlaanderen". Dit gebeurt in Woensdag 23 augustus Deze dag staat in het teken van de jeugd. Om 15.00 uur begint er een groot kinder feest, waaraan wordt meege- samenwerking met de wieier- werkt door het Safarikwartet. comité's uit Temeuzen en Oostburg. Zondag 20 augustus Zowel de tentoonstellings uur treedt 's avonds het dans orkest „The Williams" weer Maandag 21 augustus 's Middags komen de mode liefhebbers aan de beurt. PZ Modecentrum uit Axel ver zorgt namelijk een aantal mo- deflitsen. Van 20.00 tot 24.00 uur treedt 's avonds het daq» orkest „The Williams" weer Van 20.00 tot 24.00 uur treedt dit Brabantse orkest op voor oudere bezoekers. Donderdag 24 augustus 20.00 uur Optreden van Sandra en Andress met hun orkest „The Valentino's". Vrijdag 25 augustus Van 20.00 tot 24.00 uur op treden van het dansorkest „The Williams". Zaterdag 26 augustus Van 20.00 uur tot een nog niet nader te voorzien tijdstip op. Bovendien wordt de sport- wordt een grandioze slotavond man of sportvrouw van het gehouden met de tv-show van jaar bekend gemaakt. Dinsdag 22 augustus Om 20.00 uur optreden van John Woodhouse, waarin naast John Woodhouse zelf ook Imca Marina, Jack Reijnders, Joe Andy te horen en te zien zijn. Mouth en McNeal met hun Bovendien is er nog een varié- eigen orkest The Wispers. Dit duo kan worden gerekend tot een van de grootste attracties op amusementsgebied. teprogramma en of dit alles nog niet genoeg is zorgen „The Williams" na afloop voor wat stemmige dansmuziek. Dicht in de buurt van de manege staat de uitspanning Oranje Zon waar de leden na een inspannende rit iets gaan gebruiken en wat ze in de loop der jaren als hun stamca fé zijn gaan beschouwen. In de loop der 20 jaar is veel veranderd. In 1952 werd het rijpaard zowel gebruikt bij het werk op de boerderij als ook als luxe paard, als rij paard. Tegenwoordig is dat an ders. Door het fokken van be paalde rassen zoals bijvoor beeld het kruisen van het Gel derse type of Gronings type met een Engels volbloed of een Arabisch volbloed krijgt men een sportregisterpaard. Vroeger had men alleen maar het Gelderse type of Gro ningse type. Het sportregis terpaard heeft echter meer temperament en is veel slan ker gebouwd, waardoor het beter geschikt is voor springen en dressuur. De ruitersportvereniging Oranje Zon werd opgericht in 1952 op 9 augustus en is een afsplitsing van de landelijke rijvereniging Walcheren uit Nw.- en St.-Joosland. Om streeks 1957 ontstond weer een rijvereniging: De Veerse Dijkruiters, een afsplitsing van Oranje Zon. Naast de gewone training organiseert de landelijke rui tervereniging Oranje Zon ook nog diverse festiviteiten waar onder een cross-country in de bossen van Staatsbosbeheer, waarvoor men een keer per jaar toestemming krijgt. Deze cross-country wordt meestal in de winter georganiseerd, hoe wel het erg belangrijk is hoe de weersverwachting luidt. Deze cross-country duurt een hele dag en bestaat uit een parkoers, waarop 13 k 14 hin dernissen zijn uitgezet en het is de bedoeling dat iedereen probeert hier zo snel mogelijk en met hei minst aantal straf- punten overheen te komen. Winnaar is uiteraard degene die dit het beste heeft gedaan. Dan is er de St.-Hubertusrit op de eerste zaterdag in no vember -St.-Hubertus is de schutspatroon van de ruiters-» Hiervoor worden alle ruiter- verenigingen op Walcheren uitgenodigd. Deze dag wordt gehouden op de manege van Oranje Zon en naast de spor tieve prestaties worden er op deze dag ook gezellige dingen gedaan, zoals de middagrit langs het strand en door de bossen en de gezellige maal tijd. meestal bestaande uit snert met broodjes. Overigens worden de paar den niet alleen van stal en uit de wei gehaald om sportieve OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platunenstraat 27 lelcfoon 01183-1997 01600-22341 Ctoestel 229.) H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 druk: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 De stichting Jeugd en Ge zin" te Middelburg gaat in september a. s. haar nieuwe gebouw aan de Londensekaai nr 39 feestelijk openen. Als onderdeel van deze openings gebeurtenis organiseert de stichting een tekenwedstrijd voor jongens en meisjes van 12 jaar en wonend in de pro vincie Zeeland, het werkge bied van de stichting. Als onderwerp heeft men gekozen het thema „thuis", waarbij gedacht kan worden aan: alléén thuis...., samen thuis..., feest of vakantie thuis..., of over wat er alle maal nog meer rond „thuis" valt te bedenken. Alle soorten „technieken" zijn toegestaan: zwart-wit, kleur, viltstift, wa- sco. vingerverven enz. Afme tingen van het tekenpapier bij voorkeur ongeveer 24 x 36 centimeter. Naam, adres en ge boortedatum moeten achterop de tekening vermeld worden. Er worden drie prijzen be schikbaar gesteld. le prijs: waardebon van f 50,-, 2e prijs: waardebon van f 40,-, 3e prijs: waardebon van f 30,-. Deze bedragen zullen in overleg met de prijswinnaars worden besteed. De prijsuit reiking vindt plaats op woensdag 13 september. Een deskundige jury zal worden gevraagd de tekeningen te be oordelen. Zoveel mogelijk te keningen zullen tijdens de openingsdagen worden ten toongesteld. De inzendingen moeten op 31 augustus binnen zijn bij: Stichting voor Jeugd en Gezin, Postbus 62, Middelburg. prestaties te tonen maar als iemand van de vereniging trouwt, doet hij of zij dit in een koetsje en krijgt het bruidspaar een escorte van paarden met ruiters. Overi gens leert men niet zomaar paardrijden. Hiervoor is echt wel training nodig. De lande lijke vereniging Oranje Zon heeft als instructeur iemand die zijn hele leven met paar den te maken heeft gehad, de heer F. P. de Munck ^66 jaar» uit Roosendaal, die officier is geweest bij de cavalerie waar hij ook instructeur was. Zater dagsmorgens neemt hij de ge vorderden onder handen en 's middags komen de beginnelin gen aan de beurt. In de loop der jaren heeft de rijvereniging Oraqje Zon ook heel wat kampioenen voortgebracht. Zo won men in 1958 het Zeeuws kampioen schap achttal, ook in 1958 luk te het Henk Maljaars jeugd kampioen springen te worden. In 1967 was het Suus de Kroo die kampioene werd in de dressuur M. In 1966 werd Bram Wattel Zeeuws kampi oen springen klasse Z en zeer onlangs, nog maar een paar weken geleden, lukte het Kees de Visser met Elza Zeeuws kampioen in de Z-klasse te worden. Natuurlijk gaat het 20-jarig bestaan niet zo maar bij de landelijke rijvereniging Oran je Zon voorbij. Om het goed te vieren wordt zaterdag 19 augustus een groot concours- hippique georganiseerd waar voor alle Zeeuwse en Noord- wetbrabantse landelijke rui- terverenigingen zijn uitgeno digd. Het begint 's morgens om 9 uur met dressuur en de voorselectie voor het springen. Om half twee volgt dan de officiële opening door burge meester F. G. Sprenger. Het geheel vindt plaats aan de Duinweg te Oostkapelle, het terrein van de heer Maljaars, waar ook steeds de ag^rische dagen worden gehouden. Op hét programma staat o.a. springen klasse L.M-Z, aange spannen landbouwwagens, aangespannen koetsen, wed strijd met windhonden, vrij heidsdressuur en een parade. Om de kosten zo laag moge lijk te houden wordt er een grote verloting georganiseerd waarvan de hoofdprijs een New Forest pony is. Naast de ze pony zijn er nog vele ande re mooie prijzen beschikbaar gesteld door verschillende fir ma's. Om dit alles bij te wo nen moet u een entreeprijs betalen van f 3,- voor volwas senen en f 2,- voor kinderen tot 14 jaar. Natuurlijk heeft de ruiter vereniging Oranje Zon de be schikking over jeugdig materi aal, maar het is ook een club waarvan de leden zeer honk vast zijn, want twee leden die bij de oprichting aanwezig waren zijn nog steeds lid van de ploeg en behoren zelfs nog tot de beste ruiters. Dit zijn de heren Maljaars en Wattel, beiden uit Vrouwenpolder. In het kader van de feestelijkhe den is niet alleen het con- cours-hippique georganiseerd, maar is men met begunstigers en leden -«voorzover men wil de - naar de dag van het paard geweest wat plaatsvond op Duindigt bij Hilversum. In de zomermaanden worden naast alle festiviteiten ook demon straties gegeven voor de toe risten en hierbij zuilen zeker geen paarden ontbreken als Peter, Tarzan en Radona, die gerekend kunnen worden on der de bekende paarden. Ook in onze Zeeuwse ste den. waarde toe-lezers, kennen wc nieuwe wijken die voor een belangrijk deel bewoond worden door jongere gezinnen. Bovendien komt een belang rijk percentage van hen van buiten Zeeland, zodat de Zeeuwse her\'orming gestadig voort gaat. U leest het goed. ik zei voort gaat. En met dit voort gaan bedoel ik. dat we er alleen maar op vooruit gaan als wc ook eens kennis nemen van de mening van een ..bui tenlander". Tenslotte, wees eerlijk: inteelt is op den duur ook niet alles. Jonge gezinnen dus van buiten de provincie met frisse ideeën en zoals het een modem mens betaamt, erg milieu-bewust! Bepaald ver baasd keek ik enige tijd gele den dan ook op. toen ik te midden van deze milieu-be- wustelingen een kersverse vuilnisbelt ontwaarde. Ik zal u nog zeggen waar ook. In de Cort van der Lindenstraat in Goes! De hoop troep lag aan het eind van een parkeer- pleintje en rondom het vuil stonden mooie nieuwe wonin gen deels wel en deels niet opgeleverd. Als enig excuus konden de bewoners aanvoe ren dat er eerst een container had gestaan waar ze hun afval in deponeerden. Toen deze op een gegeven ogenblik werd weggehaald *het bleek name lijk een bak te zijn om bouw afval van de aannemer mee te verwijderen-gooide de hui- dige generatie haar troep maar gewoon op het pleintje. Veel oudere mensen zouden er waarschijnlijk hoofdschuddend naar kijken, maar n troost voor hen is: zoals de ouden piepten, piepen de jongen. We zijn nog geen graad verbeterd! Misschien zijn we er zelfs eer der op achteruit gegaan. Want tegelijkertijd werd in de dui nen bij Vrouwenpolder een mijn haren ten berge rijzende vondst gedaan, die mij toeval ligerwijs ter ore kwam. Tif dens een wandeltocht in dit mooie gebied vonden twee eerbiedwaardige en al wat ou dere heren namelijk maar liefst vijfendertig mapjes met elk als inhoud zeven in kleu rendruk uitgevoerde prent briefkaarten. Nu zult u misschien zeggen: o, die heeft de PTT daar waarschijnlijk even neergelegd om ergens anders iets vlug af te kunnen geven. Als dat zo zou zijn, brave lieden, dan diende er in elk geval een naam en adres op te staan. Ze waren echter nog spiksplinternieuw en klaarblijkelijk nooit verkocht! Wel stond er nog op ten be hoeve van wie het was, als u een mapje zou kopen. De op brengst was voor de stichting ..De Opbouw". Dit is een alge mene instelling voor kinderbe scherming en zorg voor moe der en kind en ruim duizend andere kinderen. De verkoper van deze kaarten heeft zich om al deze toestanden klaar blijkelijk minder druk ge maakt. Zo ziet u. brave mensjes, mentaal zijn we nu ook niet bepaald om over naar huis te schrijven! d'Oester. Mevrouw Hazewold, Bad huisstraat 93 in Vlissingen stond vorige week in ons foto kringetje. Bij verschillende winkeliers mocht zij een ge schenk gaan halen. We zijn benieuwd wie dit keer de ge lukkige is. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de MIDDELBURG Op maan dag 14 augustus werd in het stadhuis de kulturele raad van Middelburg officieel geïnstalleerd. leerd. Hieronder de namen van de personen, die in de kulturele raad zitting hebben. De heer m.r J. J. van der Weel. wethouder, mevrouw mr. M. Adriaanse-Quint, me juffrouw E. A. Binkhorst, me vrouw A. Bogaert-Roeleveld, de heer G. W. Bergman, de heer C. B. Bisschop, de heer P. de Jong. de heer W. Melse. de heer B. Oostrom, de heer D. Boogerd. mevrouw M. A. v. d. Boogert-Selhorst, de heer P. 1 Vergouwe, de heer W. de Voogd. FOTO BACK Munck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Lult- wieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 10, 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje, Walstraat, waardebon van f 5,- Potterie Jaap, St.-Jacobs- straat 3. waardebon f 5,-. Bril- lenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Bloem- sierkunst Dekker Kanaalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze ter waarde van 5,-. Eethuis De Snuiver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dui- mel, Hermesweg 23, Vlissin gen. fles sherry t.w.v. f 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbe drijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, I pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. Van Woelderen- laan. Vlissingen, gratis speel ronde en 2 consumpties. Bloe- menhuis Mies, Scheldestraat .-'2. Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. f 5.-.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1