Drukte in Middelburg op toppunt bij het sjeesrijden Geslaagde actie Youth for Christ Hartenavond in teken van het dier Eerste festival d'Elegance in Hotel Brittannia Kritiek op gemeentelij k verkeersbeleid JHHh^aÉNlS GROOT WALCHEREN Tentoonstelling Middelburg woensdagavond ook geopend Foto Kringetje Groot Walcheren de zuidwester combinatie Grap de scheldebode Blauwe zone De Pree huis aan huis-blad 22e i jaargang No. 28 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 13 juli 1972 Foto Phocas Dekkers J. M. GROEN S. M. OVERTOOM TAXI Wftfctj <L+nn Damplein winkeliers niet blij met parkeermeters voor hun deur MIDDELBURG De In middels op het Damplein geïn stalleerde parkeerautomaat is op maandag 10 juli j.l. om 9.00 uur S morgens in ge bruik gesteld. Vanaf dat tijdstip mag op dat gedeelte van het Damplein, dat als par keerterrein is ingericht, uit - sluitend tegen betaling worden geparkeerd. Het parkeertarief bedraagt voor de eerste ander half uur f 0,25, en voor elk volgend half uur ook f 0,25. Op het Damplein Kan men dus iets voordeliger parkeren dan op de Markt. Daar geldt nameiyk een tarief van 25 cent voor het eerste uur. By de bepaling van het tarief voor het Damplein is overwo gen dat deze parkeergelegen heid ten opzichte van het stadscentrum iets ongunstiger ligt dan de Markt. De dagen en uren waarop voor het par keren op het Damplein betaald moet worden zyn maandag tot en met zaterdag van 9.00-18.00 uur. Op het Damplein kunnen ruim 125 auto's een plaats vin den. De middenstanders die za ken hebben rond het Dam plein zijn niet onverdeeld en thousiast over de nieuwe par- keerregeling. De heer Rein- ders jr. van slagerij Reinders en Zn. ziet het als een ver plaatsing van het parkeerpro bleem. „Ze gaan nou de wa gens neerzetten waar ze wel vrij mogen parkeren. St.-Pie- terstraat bijvoorbeeld en op de CStfTl Dam. Het Damplein is veran derd - ik denk dat die grap ongeveer een miljoen heeft gekost en dan die parkeerme ters nog, dus zeg maar ander half miljoen - en ik denk niet dat ze de centen eruit krijgen. Wat betreft mijn zaak, ik verwacht wel een te rugslag. maar ik kan er nou nog niets over zeggen, eerst afwachten hoe het loopt". MIDDELBURG Vorige week donderdag had de druk te in de binnenstad van Mid delburg een climax bereikt. Behalve dat er veel mensen naar de markt waren gekomen en er toch al veel vakantie gangers op Walcheren verblij ven, was het ook Folkloristi sche Dag. Dit jaar waren er meer sjeesjes dan ooit. Iedere keer blijkt weer bij dergelijke evenementen, hoe weinig ori ginele Zeeuwse klederdracht er in de provincie nog aanwe zig is. Veel deelnemers moes ten zich een nieuw costuum aanmeten. Zo verging het ook hartenvrouw Jenny de Jonge die in een van de sjezen mee reed in een gloednieuwe Zeeuwse outfit. De stoet trok veel belang stelling en vooral de stoere boerenpaarden, die door de ruiters werden bereden met een air alsof het hier een deli cate dressuurwedstrijd met Arabische volbloeds betrof, werden van alle kanten be wonderd. MIDDELBURG De hele vorige week heeft de Middel burgse afdeling van Youth For Christ een zogenaamde „kof fiebar actie gehouden. Men profiteerde van het feit dat het zo druk was in de stad en er kwamen dan ook erg veel jongeren naar de grote tent die Youth For Christ had op gezet in het Hof van Tange. De tent was bedoeld als een soort koffiebar, waar gepraat en gezongen werd. Ook wer den er „kleine hagepreekjes" gehouden. Leden van Youth for Christ uit het hele land waren naar Middelburg geko men voor dit evenement en ook een Engelse YFC-groep was aanwezig. De actie was opgezet om de Middelburgse afdeling, die de laatste tijd over te weinig be langstelling te klagen had, wat meer bekendheid te ge ven, en natuurlijk om de va kantie houdende jongeren een stichtelijk woord toe te voe gen. OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 01600-22341 f toestel 229.) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingei. A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 MIDDELBURG - De harten avond, die vandaag, woens dag 12 juli wordt georgani seerd op de Markt te Middel burg staat volledig in het te ken van het dier. vanaf zeven uur 's avonds kan men voor het stadhuis vele rasdieren gaan bewonderen. Leden van de PKSCV „Walcheren" zullen dan hun mooiste pluimvee, ko nijnen, sierduiven en cavia's tonen. HUISDIERENKEUK1NG In samenwerking met de Vereniging Dieren in Nood wordt op dezelfde avond, eveneens vanaf zeven uur, op een gedeelte van het Markt plein een huisdierenkeuring gehouden. Kinderen kunnen hun huisdier door een zeer deskundige jury, waarin o.a. een dierenarts zitting zal heb ben, onder de loep laten ne men. De huisdieren worden in vier groepen verdeeld: hon den, poezen, konijnen-cavia's en andere huisdieren. Men kan zich opgeven bij mevr. Ga- briëlse-Baljeu, Seisbolwerk 14 te Middelburg, tel. 6318 -na 18.00 uut> Door het comité Hartenavond zijn mooie prij zen beschikbaar gesteld. En deze worden, hoe kan het an ders. uitgereikt door de har tenvrouw. PONY-SHOW De dierenhartenavond wordt besloten met een ponijshow, die om acht uur wordt gege ven door de Ponyclub „Mid delburg" onder leiding van mevróuw Kalkman. De heer Van Oosten van doe-het-zelf zaak Efano is ook niet zo optimistisch ten aan zien van de verandering. „Ze maken het de middenstand on mogelijk, de gemeente slaat overal geld uit. Ze pesten de kopers naar Vlissingen toe. Daar kun je wel op de meeste plaatsen vrij parkeren. Ik snap de wethouder ook niet, zelf is hij nota bene voorzitter van de middenstandsvereni ging hier. Het is nou intussen trouwens zo dat er op het Damplein meer borden en par keermeters staan dan boomp jes. Ook geen leuk gezicht. Voor onszelf is de verandering erg lastig. We hebben een be stel en een luxe-wagen. Als beide wagens hier een hele dag staan, is dat tien gulden per dag, en zestig gulden in de week. De exploitanten van de bars Carambole en Don Quichotte hebben nog geen uitgesproken mening. Ze moeten het eerst nog even aanzien. In het hoog seizoen, als de zaak overdag open is. levert de parkeersitu atie natuurlijk meer problemen op dan 's winters, als er alleen 's avonds mensen komen. Al leen vreest men met de eigen wagen moeilijk te komen zit ten. Voor de heer Jacobse, van wasserij Miele. ligt het weer anders. „Parkeermeters op het plein, nou ja, tot daar aan toe. Maar aan de kant zijn nog vrije parkeerstroken en die zijn 's morgens al direct vol met mensen van de kantoren. Er zou een blauwe zone moe ten zijn, daar. Dan moeten de mensen die hier werken hun auto maar ergens anders zetten. Want de auto van de wasserij bijvoor beeld moet, als die hier komt, altijd dubbel parkeren. Ik ge loof niet dat er nu minder klanten komen naar de wasse rette. Desnoods stoppen ze al leen om de was af te geven, en als ze hem dan ophalen, betalen ze een kwartje, dan kunnen ze nog een uur blijven staan. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 MIDDELBURG Bij wijze 19.00-21.30 uur open te stellen, van proef is de tentoonstelling Overigens is de expositie van over de Middelburgse binnen- maandag tot en met zaterdag stad, die In de Vleeshal van geopend van 10.00-17.00 uur het Stadhuis wordt gehouden, en op zondag van 14.00-17.00 afgelopen woensdag ook 's avonds voor bezichtiging geo pend geweest. De belangstelling was zoda nig, dat besloten is ook de eerstvolgende woensdagen, waarop door het comit Harte navond Middelburg allerlei evenementen worden georga niseerd, de tentoonstelling van IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183 -1248 VLISSINGEN Dat het 's middags op de eerste avond van het Festival d'Elegance in Grand Hotel Britannia erg druk was zal waarschijnlijk niet in het minst hebben gele gen aan de gure wind die vanaf zee de Boulevard nou niet bepaald tot een paradijs maakte. Het Festival d'Elegance werd verzorgd door boutique Flair en Mira Mod, Hardy Op tiek, Roovers Lederwaren en Bont, Dameskapsalon La Per- ruque en Hollaers Verberkt. onder het genot van een drankje en de fijne beschaafde achtergrondmuziek van het Trio Angelo Tonoli zag men daar de eerste mannequins ko men. Zoals de namen reeds zeggen werden door boutique Flair (St. Jacobsstraat 18) en Mira Mod (Walstraat 76) bei den te Vlissingen erg leuke dingen geshowd voor jeugdige meisjes en vrouwen die de lijn van 'n tiener hebben. Verder leuke broekpakken in velerlei exotische kleuren die, zo verzekerde de spaeker ons, absölüüt niet verschoten. Dit laatste sloeg dan op de moder ne slankafkledende suède pak jes en broekpakken. De fa. Hollaers-Verberkt zorgde voor de mannelijke leden van het gezelschap en dat men heus niet naar een grote stad hoeft om voor de man van vandaag aparte moderne kleding te ko pen bewees men op deze avond. De prachtige bontman tels van kort tot lang van bruin tot beige in allerlei uit eenlopende bontsoorten wer den geshowd door Roovers Le derwaren en Bont. L. Delft 17 te Middelburg en L. Vorst- straat 77 te Goes. Deze zaak verzorgde ook de bijpassende tassen zowel voor de dames als de heren, tassen veel van het fabrikaat Blok van Heijst. Om het geheel wat sprekender te maken showde men bij d diverse kleding verschillende brilmonturen van Hardy Op tiek, Bellamypark 38. Hierbij waren erg exotische maar ook mooi dagelijks draagbare. De kapsels van de mannequins werden zoals ieder jaar weer verzorgd door Dameskapsalon La Perruque, Vlasmarkt 35 Ondanks de pogingen die vele middenstanders onder nemen om het de toerist in Zeeland zo goed mogelijk naar de zin te maken, gooit de overheid vaak roet in het eten. Zien we bijvoor beeld in Walcheren, dat ve len bordjes ophangen met teksten als Zimmer frei" of „Freie Tankstelle", de PTT met name beperkt zich uitsluitend tot het voe ren van de Nederlandse taal. U zult zeggen, brave btiigers. dat is toch niet meer dan normaal, want deze instantie is toch voor de NEDERLANDERS. Mis. oftewel fout, beste mensen, hl een toeristenstreek of stad liever gezegd zoals Middelburg, maken de toe risten praktisch evenveel gebruik van de brievenbus als de plaatselijke bevol king. Misschien zelfs nog wel meer, zodat een derge lijk dienstverlenend appa raat evenzeer toeristisch aangepast dient te zijn en geen verwarring mag wek ken bij zijn buitenlandse gebruikers. Dat is nu nog wel het geval want verle den week stonden er er gens in Middelburg twee eerbiedwaardige Waalse da mes voor een twee-gleuvig monster om te trachten sa men wijs te worden uit de woorden „Walcheren" en overige bestem mingen Aangezien ze niet handel den zoals vele Zeeuwen van: ,.goi d'r maar in" zagen ze zich werkelijk voor een geweldig prbleem geplaatst. Een vriendelijke heer die beide landstalen machtig was loste dit vraagstuk ele gant op. maar hielp daar mee niet alle andere toeris ten die even nauwkeurig wensen te handelen als de beide dames. Daarom zou het misschien geen kwaad kunnen als het voor de toe rist niets-zeggende woord Walcherenwerd vervan gen en de staatsbrievenbus zoals eertijds slechts van één gleuf werd voorzien met daarboven in drie talen ..alle bestemmingen". Wie weett Een andere vorm van naar mijn smaak raadsel achtigecommunicatie vond een dezer dagen plaats tussen een dame uit Waarde en een „ambtena res" van de afdeling pas poorten van de Provincie Zeeland te Middelburg. De Waardse dame had name lijk op een eerder tijdstip bij de gemeente Reimers- waal een aanvraag inge diend voor twee bewijzen van Nederlanderschap voor haar beide dochtertjes. Ook de bijbehorende pasfoto's werden overlegd, zodat de ambtelijke molen op de haar zo bekende wijze kon gaan draaien. Dit beteken de, dat mevrouw „Waarde' na drie weken geduld, be sloot om eens te informeren hoe het ermee stond. Maai owee! Het bleek namelijk dat er op de bijgevoegde pasfoto's twee oren ston den. Foei.' Hoe is het moge lijk! Twee oren! Bijna niet te -eWen. Toch was het zo, want bij de controle die bedoelde huismoeder bij haar dochters hield, bleek inderdaad dat beide kinde ren twee oren hadden. En dat is nu net de clou: je mag géén twee oren heb ben! „Eén oor", zeggen de voorschriften van de afde ling paspoorten, ,en niet meer". Vandaar dat ook hei telefoongesprek waarin de mevrouw vroeg naar hel hoe en waarom van die oren, door de ambtenares plotseling werd afgebroken. Ze wisselde waarschijnlijk met de hoorn van oor. En aangezien er maar één oor is toegestaan, hoorde ze niets meer en trok de con clusie dat mevrouw „Waar de" zelf had neergelegd. Zo zie je maar weer: beter één oor aan het hoofd, dan twee op de foto! DOESTER ^<4, gfEZlACK] Er heeft zich nog geen winnaar ge- meid van het vorige kringetje. Deze week beter, hopen we. Als u uzelf herkent op de foto, komt u dan even langs op ons redaktiekantoor, aan het Spuiplein te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11. een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler. Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 10, 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje, Walstraat. waardebon van f 5.- Potterie Jaap, St. Jacobstraat 3. waardebon f 5,-. Briilenspe- ciaiist Türóe, Walstraat 81, ka merthermometer. Bloemsier- kunst Dekker, Kanaalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze ter waarde van f 5.-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilflsk, Coosje Buskenstraat, spaarpot in de vorm van een stofzuiger. Drankimport Jan Duimei, Her- mesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolfsplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaak beurt ramen. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissin gen, gratis speelronde en 2 con sumpties. Slijterij Wynkelder, Walstraat. Vlissingen, fles room zachte Wenneker advo- kaat. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 52, Vlissingen, 1 bos bloemen t.w.v. f 5t-.

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1