evenemen ten op W alcheren Clubhuis 't Trefpunt in Middelburg organiseert ook dit jaar Jeugdland Foto-kringetje Groot Walcheren Gastvrouwe bij hartenavonden de zuidwester combinatie GROOT WALCHEREN Grote opbrengst Rode Kruis in Arnemuiden de scheldebode huis aan huis-blad 10e jaargang No. 33 bureau: boekhandel hildernisse-lange noordstraat 2- telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk postbus 36 - axel woensdag^^unn972 foto slagboom en peeters middelburg J. M. GROEN S. M. OVERTOOM WaIcIJ Middelburg vond hartenvrouw in 25-jarige Jetty de Jong MIDDELBURG-In 't kader van de Hartenavonden, die in het hartje van de stad Middelburg in het hartje van Walcheren en gezien de gekozen avonden ook in het hartje van de week worden gehouden, is nu ook een hartenvrouw gekozen. In het kaartspel is de hartenvrouw altijd de minnares, lief maar vlin derachtig. De kaart ligt voor een rijk liefdeleven. De Middelburgse hartenvrouw speelt een heel wat degelijker rol, maar is er niet minder charmant om. Het is Jetty VVV DOMBURG: 30 juni kermis en gaaischieten. Gedurende de geheledag. De gehele maand rondleiding door het bos West-1 hove bij kasteel behorend landgoed met belangwekkende plantengroei, duingebied. Iede re dinsdag aanvang 14.30 uur. Samenkomst op het recreatie terrein voor kasteel Westhove tussen Domburg en Oost-Ka- pelle. Nadere inlichtingen de heer C. H. J. van Erp, tel. 01640-5506. KOUDEKERKE: 29 juni: Strandfeest o.a. fortenbouw en zaklopen. Strand bij Kontiki, aanvang 14.30 u. MIDDELBURG: Iedere don derdag weekmarkt. gehele maand tentoonstelling van ou de gravures en aquarellen bij Benthem en Jutting, Lange Delft 64. Geopend maandag t.m. zaterdag 8.30-17.30 uur. Entree gratis. Gehele maand rondvaart over het Veerse Meer vanuit Middelburg met M.S. Noordzee van rederij De Schelde. Vertrek Loskade da gelijks om 14.00 uur. Prijs volwassenen f 5, kinderen 4 t.m. 11 jaar f 2,50. Kaartver koop o.a. VVV Middelburg. Hele maand miniatuur Wal cheren, Molenwater. Reuzen- maquette van het eiland Wal cheren op 1-20 van de ware Grootte. Geopend dag. 9-17 uur. Entree volw. f 1,75, kin deren f 0,70. )gezelschappen reductie! t.m. 30 juni Klank en Lichtspel in de Abdijge bouwen. led. wo., do. en vr.- avnnd. Aanvang 21 uur entree volw. f 2, kind. f 1,50. Gezel schappen reductie. Kaartver koop o.a. VVV Middelburg. Ie dere donderdag Kunst en An tiekmarkt gedurende gehele dag op de Vischmarkt. 30 Juni voorstelling door de Open luchtspelers, Shakespeare's Driekoningenavond. Open lucht-theater Toorenvliedt, aanv. 20.30 uur. Gedurende gehele maand zomertentoon- stelling 1001 jaar Walcheren, Rijksarchief. St. Pieterstraat 38. Geopend ma. t.m. vr. 9.30- 12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Za. 9.30-12.30 uur. Zon.- en feestdagen gesloten RITTHEM: Rondleiding door natuurreservaat Rammekens- hoek. Iedere do. aanvang 14.30 uur. Start Noodboerderij Staatsbosbeheer Rammekens- weg. Bewegwijzerd. Inl. VVV Vlissingen. OOSTKAPELLE: Folkloris tische optocht m.m.v. de mu ziekvereniging Crescendo. Start 19.30 uiir achter de Ned. Herv. kerk. VEERE: Gehele maand ex positie van olieverfschilderijen van Piet Bulthuis in restau rant 'dOude Werf, Bastion 2. Geopend dagelijks van 10-22 uur. Iedere ma.- en vrijdag middag Boets-inn voor boet- seerders, ied. ma.- en donder dagavond Draai-in voor Pot tenbakkers in Potterij De Spreeuwenpot, Oomstraat 1. Deelname gratis. Inl. tel. 01181-485. Gehele maand de monstratie Spinnen en Weven in atelier De Schapekop, Markt 23, inl. tel. 01181-416. Gedurende gehele maand vaartocht tussen Veere en Zie- rikzee over Oosterschelde en Veerse Meer. Afvaart steiger achter de Campveerse Toren met M.S. Stad Zierikzee van rederij N.V. RTM. Ma. t.m. za. 15.15 uur terugtocht per bus. Inl. VVV en RTM. tel. 01110- 3751. Gedurende gehele maand rondvaart over Veerse Meer met M.S. Stad Zierikzee van rederij N.V. RTM. Afvaart OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 01600-22341 f toestel 229.) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends. Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 de Jonge uit Hilligersberg-Rotter- dam, sinds drie maanden woon achtig in Middelburg. Haar taak is die van gastvrouw en representatief vertegenwoordigster van het Har- tenavondcomité. Ook zal zij de prijzen uitreiken die tijdens de Hartenavonden met diverse activi teiten te winnen.zijn. Jetty de Jonge, getrouwd 25 jaar oud, heeft twee jaar toneel en ex- pressielessen gegeven op basis scholen en werkt ook in Middel burg met de jeugd. Zo helpt zij Jeugdland voorbereiden en is ook op andere terreinen nog actief bij Jeugdcentrum ,,'t Trefpunt" Ove rigens geeft ze nu gèen les meer op school maar is zelf weer in de schoolbank gekropen bij wijze van spreken, want ze studeert rechten. Wel blijft een groot gedeelte van haar vrije tijd aan toneel en caba ret gewijd. Donderdag j.l. werd ze officieel in het restaurant van de abdij geïn stalleerd door de voorzitter van het Hartenavondcomité, de heer A. Imanse. Aan de hartenavonden hebben veel mensen uit de Middelburgse horeca hun medewerking toege zegd. De hartenavonden zijn erop gericht het zomerseizoen in Middelburg zowel voor de toeristen als voor de inwoners zelf aantrek kelijk te maken. Er is een ge varieerd programma waarop veel evenementen voorkomen die ver zorgd worden door Middelburgse verenigingen. Ook alweer een teken dat de bevolkinng zelf achter deze avonden staat. Een ge- detailleeerd programma overzicht is verkrijgbaar bij de Middelburgse VVV. steiger achter Campveerse To ren, ma. t.m. za. 13.30 uur. Duur lVi uur. Prijs volw. 5, kind. 4 t.m. 9 jaar f 2. Inl. N.V. RTM. tel. 01110-3751. VLISSINGEN: Iedere vrij dag weekmarkt. Gehele maand tentoonstelling De Zeehaven van Vlissingen sinds 1572, in het Stedelijk Museum Bella- mijpark. Geopend ma. t.m. za. 10-12 uur en 14-17 uur, zo. 14- 17 uur, gedurende gehele maand iedere vrijdag toeris- tenmarkt, Lange Zelke Zee manserve. 14-21 uur. 30 Juni: Jubileum Showboatvaart in de monding van de Westerschel- de. Rederij Flandria. Afvaart bij Piet Heinkade om 13.30 uur met 2 voorstellingen van poppentheater de Kriekenput- te aan boord. De 2e vaart om 19.30 uur m.m.v. een disc-joc- keij, Prijs volw. f 7, kind. t.m. 12 jaar f 3,50. Kaartverkoop VVV. ZOUTELANDE: Iedere <di. toeristenmarkt, Langstraat 14- 21 uur. 20 juni: Concert en rondwandeling Muziekvereni ging Luctor et Emergo. Aan vang 19.30 uur. De opbrengst jaarlijkse in zamelingscampagne 1972 van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Arnemuiden bedraagt 280% van het streefbedrag. Het totaalbedrag is dit jaar f 2.1 (X) Ivorig jaar f 1.556L En dit betekent een meerop brengst van f 5.44 in procen ten uitgedrukt 34,7% meer dan vorig jaar. Afgeleid hier van mag worden welk een warm hart ook de bevolking van Arnemuiden het Rode Kruis-werk toedraagt. MIDDELBURG Ook dit jaar organiseert clubhuis 't Trefpunt uit Middelburg het evenement Jeugdland. Vanaf 3 juli kunnen de kinderen weer van 9 uur tot 4 uur in de Middelburgse sporthal aan de Nassaulaan terecht om zich te vermaken. Jeugdland duurt tot en met 27 juli en is behalve in de weekends elke dag open. De kinderen die op eigen ge legenheid komen hoeven slechts de pijlen te volgen in Middelburg. De andere kinde ren kunnen gebruik maken van de speciale bussen die door Middelburg rijden om de kinderen naar Jeugdland te brengen. De routes van de bussen zijn: bus 1: Nieuw- en St.- Joosland Ivoormalig gemeen tehuis!. 8.50 uur, Dauwendaele Ihoek Rozenburglaan-Toren- weg! 9.00 uur. Dauwendaele )hoek Rozenburglaan-Dolfijn straat! 9.02 uur, Vlissingse Singel 9.05 uur, Seissingel 9.10 uur en Noordsingel 9.12 uur. Bus 2: Magistraatwijk )hoek Statenlaan-Huijgensstraat! 9.00 uur. Tatenhove, 9.02 uur, Plein 1940 9.07 uur en Heren gracht 9.10 uur. Dezelfde route wordt in omgekeerde volgorde gereden om 4.00 uur om de kinderen terug te brengen. Voor jonge kinderen is het verstandig een kaartje met naam en adres op trui of bloes te spelden om vermissing te voorkomen. Dit jaar zijn de aciviteiten vnl. buiten gepland met uitwijkmogelijkheden naar binnen als het slecht weer is. De activiteiten be staan uit o.a. handenarbeid en handwerken, racebaan, biljar ten, tafeltennis, film (veel te kenfilms en slapsticks), bibli otheek en tijpen. Verder is er een aparte tekenhoek met veel speelgoed, een kinderbad en poppenkast etc. Ook voor de iets ouderen komt er een kin derbad. Verder wordt er weer gewerkt aan een velo-drome. Nieuw is de disco-hoek waar plaatjes gedraaid kunnen wor den en waar eventueel muziek gemaakt kan worden met in strumenten. Ook het onderdeel musische vorming is nieuw: toneelstukjes worden gemaakt en opgevoerd, maskerspelen en ritmische dansen kunnen worden uitgevoerd. De activi teiten buiten zullen voorname lijk zijn voetbal, trefbal, hand bal en soortgelijke spelen. Verder zijn er zeskampen, het levende ganzebord, een vijf kamp op rolschaatsen, vaar- digheidsspelen, een hindernis- baan etc. Woensdag 5 en 12 juli komt jeugdvolksdansleider Gerard van Dam me uit Goes om met de kinderen een aan tal volksdansen uit te voeren. Ook is er dit jaar weer een dierenshow. De heer Jonge- pier, inspecteur van de dieren bescherming komt met een deskundige juni de meege brachte dieren keuren op ui terlijk en verzorging. Ook worden adviezen gege ven voor betere verzorging. Voor de best verzorgde dieren zijn er leuke prijzen beschik baar. Verder is er een raonu- mententocht en een aantal ex cursies waaraan nog gewerkt wordt. Dinsdag 4 juli organi seert de Avro in het kader van de Mikado spelen een ra dio-uitzending waarin kinde ren optreden uit Middelburg. Jeugdland '72 wordt maandag 3 juli om 10.00 uur 's morgens geopend door de burgemeester van Middelburg. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. (01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Een schoolvoorbeeld van ..hoe goede supporters zich gedragen" kwam verleden week naar voren brave mensen, toen één van onze Zeeuwse talentvolle ama teurwielrenners. Toine van de Bunder, z'n sleutelbeen brak. De één z'n ongeluk is de ander z'n geluk, want in plaats van thuis te blijven omdat hun vedette toch niet mee kon doen. gingen de supporters van Toine za terdag wél naar de Cauberg om tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor amateurs, dan maar een an dere Zeeuw aan te moedi gen. Prijzenswaardig en zeer sportief. Het is dan ook jammer dat dit zo wei nig voorkomt, want meestal is het juist omgekeerd. Is de favoriet van velen on verwachts uitgeschakeld, dan verliezen zij hun be langstelling en wordt de zaak waarvoor ze eerder door het vuur zouden gaan. met een schouderophaaltje afgedaan. Zo voel ik me ook altijd „oesterig" als er mensen zijn. die bijvoor beeld over Ajax praten als je van hét als ze nota bene de Amsterdamse formatie eens in de vier jaar aan het werk zien en dan nog in de periode dat Feijenoord landskampioen werd, en ook nog even de Neder landse voetbalbeker, de Eu ropacup en de wereldcup pakte. Ondeskundige lieden die men niet meer op een sportveld zou moeten toela ten en die alleen bepaalde zaken verkondigen. om zichzelf te horen praten. Van dat laatste kreeg men ook in de Vlissingse gemeenteraad de indruk, want ondanks het feit dat de inspecteur voor milieu hygiëne in Zeeland middels een schrijven aan de ge meente Vlissingen bekend had gemaakt dat zwemmen bij afgaand water moest worden ontraden. verkon digde één der wethouders het omgekeerde. ,.De stran den zijn niet vuil", zei hij. „en het water is niet min der dan jaren geleden". De wethouder baseerde zijn verkondiging op de resulta ten van de metingen die wekelijks door de Waterlei ding Maatschappij Zeeland worden gedaan en die weer worden vergeleken met metingen van andere in stanties van vorig jaar. Mijns inziens een veront rustende zaak. want deze waterleidingmaatschappij zegt dat het water bij Vlis singen niet vuiler wordt, ondanks het toenemende ongezuiverde lozen van af valwater van deze gemeen te. waarbij ook het afval water van de ziekenhuis complexen ongezuiverd wordt geloosd. Als dit wa ter door de maatschappijj wordt goedgekeurd. wat krijgen wij dan in de toe komst te drinken Neem onze Schouwse Zeeuwen. Die krijgen over enkele ja ren drinkwater in hun dui nen uit het Haringvliet om de waten'oorziening op dit voormalig eiland veilig te stellen, waan'an de leiding van de watermaatschappij „verwacht" dat het wel re delijk van kwaliteit blijft! Het betreffende water, bes te drinkers, komt. het is maar dat u het weet, uit de Rijn en de Maas. d' Oester. 'toto BACKl Deze week woonde de win nares van het kringetje wel erg ver weg. Mevrouw J. Kerk. Manderbrink 33, uit En schede kwam speciaal over om alle geschenken in ontvangst te nemen. Toen de foto geno men werd logeerde ze net bij haar zusje in Vlissingen. Zou ze er nu maar meteen een gezellig weekeinde aan vast geknoopt hebben? U weet het, staat u als winnaar-winnares in ons kringetje, dan kunt u even naar het Spuiplein in Vlissingen lopen en op ons kantoor daar krijgt u het be wijsmateriaal mee om alle ge-' schenken op te halen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11. een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Lult- wieier, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith kaas, Marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 10, 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje, Walstraat, waardebon van f 5,- Potterie Jaap, St. Jacobstraat 3, waardebon f 5,-. Brillenspe- cialist Tilroe, Walstraat 81, ka merthermometer. Bloemsier- kunst Dekker, Kanaalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze ter waarde van f 5,-. Eethuis De Snuiver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpot je in de vorm van een stofzui- gr. Drankenimport Jan Dui- mel, Hermesweg 23. Vlissin gen fles sherrii t.w.v. f 3.95. Annikes Cafetarie, Betje Wolf- splein. twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. Van de Vij ver, Radio en T.V., Kanaalstr. 12, Oost-Souburg, 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 grammo foonplaat. Filiaal Pottenmarkt 22 Middelburgl I maal gratis batterijen voor transistorradio. Filiaal Arnemuiden, gratis 1 cassette C 60. Midgetgolfbaan Delta, Burg. v. Woelderenlaan Vlissingen. gratis speelronde en 2 consumpties. kom kijken er vragen bij foto harry verschuren oosterhout middelbi-

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1