Uitzending RadioWalcheren in Bethesda St. Joseph gestart Kunstschilder Piet Bulthuis „Ik zou over vij ftig j aar zo graag nog's even terugkomen" Foto-kringetje Groot Walcheren zopuwsi» hm Studies over Lange en Korte Delft Vier stukken Niet parkeren Alles van voetgangers GROOT WALCHEREN de zuidwester combinatie de scheldebode Parijs klappen huis aan huis-blad 10e i jaargang no. 29 Bureau: Boekhandel Hildernisse-lange noordstraat 2—telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 - axel woensdag 31 mei 1972 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM harry verschuren Vö&t WaIcIj Gemeente Middelburg komt met suggesties voor autovrij centrum De gemeente Middelburg heeft onlangs een paar sugge sties over het rijverkeer-vrlj- maken van de binnenstad het licht doen zien. De suggesties betreffen de Lange en de Kor te Delft. Men onderscheidt drie straattypen. Ten eerste een stroomstraat, zoals de I ange Delft momenteel is ^dus een straat voor door gaand en plaatselijk verkeer dan een erfstraat, ofwel een straat die alleen gebruikt wordt door bewoners en be zoekers, en tenslotte een loop- straat, waar zoals het woord al zegt, alleen maar wordt gelo pen, en natuurlijk op bepaalde uren wordt gereden door le veranciers. De eerste suggestie maakt van de Lange Delft een erf straat. Alleen rijverkeer met bestemming Lange Delft -be woners en bezoekers - is mo gelijk. Het doorgaande ver keer wordt geweerd door het niet toe te staan via de ooste lijke zijde van de Markt te rijden en door het gedeelte van de Lange-Korte Delft ge legen tussen de Nieuwstraat en het Damplein tot voetgan gersgebied te bestemmen. Het rijgedeelte van de straat wordt teruggebracht tot een breedt van 4Vi meter,terwijl een strook van 5 meter wordt ingericht als parkeergelegen heid voor 80 auto's. De auto's moeten in dit geval schuin op de stoep worden geparkeerd. De breedte van de stoepen is respectievelijk 4Vi meter en 3 meter. Een ander plan is dit: de straat wordt wat de functie betreft in vier stukken ver deeld. Het eerste loopt van de Markt tot aan de Sint-Jans straat erfstraat vrijverkeer met bestemming dat gedeelte van de Lange Delft is moge lijk;. met bescheiden parkeer gelegenheid voor dertien au to's. Het rijverkeer kan via de Sint-Jansstraat de Lange Delft verlaten. Breedte rijgedeelte 4'/i meter.Breedte rijgedeelte strook -auto's parkeren achter elkaar;- 2 meter. Breedte stoe pen respectievelijk 7Vi meter en 3 meter. Het stuk van de Sint-Jansstraat tot de Segeer- straat is uitsluitend voetgan gersgebied met mogelijkheid tot bevoorrading winkels ge durende bepaald gedeelte van de dag. Van de Segeerstraat tot aan de Nieuwstraat is het erfstraat •rijverkeer met bestemming dat gedeelte van de Lange Delft is mogelijk- met be scheiden parkeermogelijkheid voor 17 auto's. Het rijverkeer komt via de Segeerstraat dat gedeelte van de Lange Delft binnen en verlaat deze straat via de Nieuwstraat. Het ge deelte van de Nieuwstraat tot het Damplein is uitsluitend voetgangersgebied met bevoor radingsmogelijkheid voor win kels gedurende bepaald ge deelte van de dag. Een andere suggestie is om in het bovenstaande de par- keermogelijkheden te doen vervallen. De daardoor vrijko mende ruimte wordt benut voor het plaatsen van vitrines e.d. Ook in de voetgangersge deelten tussen de Sint-Jans- straat en de Segeerstraat en tussen de Nieuwstraat en het Damplein kunnen vitrines worden geplaatst. In de ge deelten waar nog rijverkeer mogelijk is blijven in dit ge val de bestaande trottoirs ge handhaafd en wordt het „rij gedeelte teruggebracht tot een breedte van 5 meter. age Delft e Delft van Markt tot aan Dam plein kan ook in zijn geheel voetgangersgebied met uiter aard bevoorradingsmogelijkhe den voor de winkels geduren de een bepaald gedeelte van de dag worden. In de gehele straat worden' stroken gereser veerd voor het plaatsen van vitrines en of kleine winkel- galerijtjes. De zogenaamde Suggestie Sanderse houdt in dat het ge deelte van de Lange Delft tus- 1 Markt en Segeerstraat V1N«i«.™l«TO,i,wra,u«wiMW voetgangersgebied wordt met Korte Delft tussen de Segeer- komt door de Segeerstraat de De suggesties zijn een dezer bevoorradingsmogelijkheden straat en het Damplein blijft Lange Delft binnen en verlaat dagen aan de ondernemers in voor winkels. Het gedeelte dan de functie van stroom- deze straat via de Koorkerk- de Lange Delft en de Korte van de Lange Delft en de straat houden. Het rijverkeer straat en het Damplein. Delft toegezonden. VLISSINGEN - MIDDEL BURG Dinsdag 30 mei j.l. om 19.45 uur startte de RA- WA, Radio Walcheren Omroep voor zieken en bejaarden, met de eerste uitzending in Vlis- singen in het Bethesda zieken huis aan de Koudekerkseweg. Woensdag 31 mei draaide de zelfde uitzending in zieken huis St.Joseph. Tot nog toe verzorgde de RA WA alleen radioprogram ma's in het Gasthuis te Mid delburg en in de verschillende bejaardentehuizen in Middel burg. Misschien komen de be jaardentehuizen in Vlissingen in de toekomst ook wel aan bod. De uitzendingen zijn be stemd voor de verpleegden en alle bezoekers kunnen voor hun bekenden of familieleden in het ziekenhuis een verzoek- plaatje aanvragen. De eerste uitzending had eén feestelijk tintje want er was een quiz aan verbonden. Ook zullen er reportages gemaakt worden die uitgezonden worden. Het ligt ir. de bedoeling deze uit zendingen te Vlissingen een keer per week de ether in te sturen. Men heeft al een paar uitzendingen proef gedraaid. De eerste weken zal het Vlis- singse uitzendingsteam gecoa- ched worden door medewer kers die reeds ervaring heb ben opgedaan in Middelburg. De verzoekplaten kunnen overigens gratis aangevraagd worden. OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 01600-22341 ftoestel 229.) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends. Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 MIDDELBURG „Ik ben een van de ouwen hoor, ik ben van de vorige eeuw", lacht kunstschilder Plet Bult huis als we voor een gesprek je bij hem komen in zijn huis aan de Seissingel in Middel burg. Dat huis overigens staat daar mooi, met het uitzicht op de glooiiende beboste opho gingen aan de overkant van het water. Maar het echtpaar Bulthuis, dat er al 17 jaar Piet Bulthuis is een bekende Nederlandse schilder, die eens zijn opleiding aan de Konin klijke academie in Den Haag kreeeg, waar hij zowel twee MO opleidingen volgde die hem naar het leraarschap voerden, als de vrije richting voor beeldende kunstenaars. Aan reizen naar Rome en trouwden en woonden in Kijk- vasthoudt of zoiets-dat irriteert me duin, in een huisje in de dui- enorm.Nee, rust, rust, moet ervan nen. waar hun eerste en enige uitgaan. kind geboren werd. een zoon pieter Breughel dat is wat anders, die schildert al- die nu een reclame-bureau woont heeft de laatste tijd Florance, zoals in die tijd en steeds minder plezier In de daarvoor vaak gemaakt wer- woning. den door jonge kunstenaars, „Het is hier zo'n ontzettend deed hij nooit mee, maar wel lawaai, zegt mevrouw Bul- heeft hij langdurige bezoeken thuis, ,,'s Morgens schieten we gebracht aan Parijs, toenertijd allebei al om zes uur wakker het' swingende centrum en een want dan komt het eerste ver- Mekka van een soort hippies keer langs. Alleen als jij die toen bohémiens heetten, werkt heb je er geen last van, En daar hebben ze dan we- hé.want jouw atelier is aan leens gezeten, met zijn tweet- de achterkant". „Zeker beaamt jes op Montmartre hij schil de heer Bulthuis „gewoon derend en zij met een hand even een rustkuur. Maar hier, werkje. Toen kon je daar nog het raast maar langs en het rustig zitten schilderen. „Te- hele huis gaat verzakken door genwoordig al die lui die daar dat getril. Ik heb al diverse op dat marktje staan, dat brieven aan de gemeente ge- hoeft voor mij niet meer hoor." schreven, en gisteren ben ik zelfs door de burgemeester f*»'» ontvangen, en die was reuze UUlIICIl vriendelijk voor me: als hij Maar ondanks al die op drie handen had gehad had hij zwarte koffie levende bohe- ze me alle drie gegeven, maar miens op die krappe zolderka- ja, hij kan er natuurlijk ook niertjes, bleven de heer en niet een twee drie iets aan mevrouw doen. hé". degelijke Bulthuis zichzelf: Hollanders. Ze runt. Ongeveer 18 jaar woonde leen maar mensen daaf het gezin daar en toen de het om de mensen Bjj Duitsers kwamen vluchtte het Steen Maar bijvoo^beeldi naar Jenkzee waar het in de Nachtwacht, hoe mooi ook. l p b,,na letterlijk wegspoel- f mij toch maar zo-n h. de.Een grote collectie fiout- tig sti, rtret van Sas|da snijwerk van dhr. Bulthuis en een heleboel boeken, gin- l 1 gen hierbij verloren. Daarna ClTfïFlcIXcIll woonde het gezin nog enige tijd in Laag Soeren. toen In &all: -Wonderlijk knappe een gedeelte van de muziek- d,n8e" beeft .,e 8emaakt school in Zierikzee. tot het maa[ toch voor m,J e<;n zich voorgoed in Middelburg charlatan. Hij doet maar raak, vestiprie die man sPnng* van de hak op de tak. Neem nou die Venus met al die laatjes ik zou 1 llSl over 50 jaar weieens willen Piet Bulthuis geeft de din- weten wat er allemaal van gen Wandschappen, portretten, over is. stillevens, zeegezichten, stads- ..Weet je wat trouwens toch gezichten! concreet weer op niijn liefste wens is. om over zijn doeken, maar brengt er 25 of 50 jaar nog eens terug te wel een speciale eigen sfeer komen hier op aarde en te in. Alles is rustig. „Ik hou van kijken.Ze zeggen er gaat zo- rust op een schilderij, welda- veel veranderen, de kunst gaat dige rust om dat rare woord verdwijnen en daar ben ik maar eens te gebruiken. Als zo nieuwsgierig naar. er bijvoorbeeld een vent met een banier staat te zwaaien, word ik daar dood moe van, dan denk ik ga toch 's verder met dir hand. Of als hij doet 'teven KiJk deze ma& vind ik 8e' voor- iemand zo omhoog zit met weldlg" p hfer BulJthuii? haaIt ::i v.- een boek met reproducties van zij» hand ^terwijl hij een roos schi]derijen va„ PChardin uit de kast - stillevens, „er zijn ge lukkig een heleboel schilders waar ik van hou. ik zou een dag bezig zijn om ze allemaal op te noemen, maar dit is gewoon een voorbeeldje. Ik zie liever het vrolijke, het fijne van het leven. Als je tegenwoordig een tentoon stelling binnenkomt krijg je klap op klap. Allemaal narig heid en ellende. Er zijn na tuurlijk onder de moderne kunstwerken enorm veel goe de dingen, maar ik voor mij schilder liever de vrolijke kant van het leven. Tot 31 juli a.s. exposeert Piet Bulthuis in de Oude Werf te Veere. Een gedeelte van de in woners uit Kapelle, Bieze- linge en Kloetinge schijnen in de weekends niet ziek te mogen worden. Tenminste, beste mensen, zo lijkt het als we afgaan op de ru briek „Het weten waard", die de bevolking van Noord- en Zuid-Beveland wekelijks in het Nieuws blad voor de Bevelanden krijgen voorgeschoteld. De ze rubriek die alleen wordt geplaatst om de lezers in geval van nood van dienst te kunnen zijn en niet be doeld is als bladvulling, mist namelijk iedere keer de naam van de arts die in genoemde kernen dienst heeft en voor spoedgevallen beschikbaar moet ziin. Een redactionele nalatig heid, zult u op hei eerste gezicht misschien denken. Mis. Toen de redactie na melijk het betreffende con tactadres opbelde om een juiste dienstregeling te ver krijgen, werd op vriendelij ke wijze meegedeeld, dat men hierop geen prijs stel de. Het zou te verwarrend werken als men in ver schillende bladen de naam van dezelfde arts zag afge drukt. Vreemd, want ik zou denken hoe meer een be paalde naam gelezen wordt, hoe beter men het in zich opneemt om zodoende in dien nodig snel en doeltref fend de juiste arts te kun nen waarschuwen. Nu kan ik over dat waarschuwen eigenlijk slecht oordelen. omdat ik tot die groep oes ters behoor. die vcfnwege het reine Oosterschelde wa ter tot op heden in de wee kends gelukkig nog geen arts hebben nodig gehad. Of zou dat laatste juist de bedoeling zijn Wat in elk geval wel de bedoeling was, maar ook niet is gebeurd, was een bezoek van de invalide en bejaarde bewoners van het Goese verpleegtehuis Maria Terweel aan de onlangs ge houden koopavond voor de ze mensen in de ganzestad. Veel van hun lotgenoten hadden door goed organisa torisch werk van de federa tie van gezamenlijke vrou wenorganisaties in Goes een onvergetelijke avond. Dat was voor de verpleeg den van Maria Terweel niet weggelegd. Wel voor het verplegend personeel, want zij hadden ook een onver getelijke .feestavond", zo dat zij dit keer minder tijd hadden voor de patiënten. Gelijk hebben ze. Ze moe ten er tenslotte een heel jaar voor zorgen en dan wil je ook wel eens wat anders. Bovendien hadden ze per slot van rekening de koopa vond ook op een andere avond kunnen plannen. Daar is minder tijd mee gemoeid dan de datum van een feestavond te verzetten. Of nietNou ja, ik oester er maar het mijne van en het is tenslotte maar net hoe je het bekijkt. d'oester Door een abuis werd vorige week niet vermeld wie de winnaar was van het kringetje van de week 17 mei. Dit was mevrouw Roosse, Baarsjes straat 21 te Middelburg. Ook voor de foto van 25 mei had den we een gegadigde die alle prijzen intussen weer in de wacht heeft gesleept. Wist u overigens dat alle prijzen bij elkaar ongeveer een waarde van f 75,- vertegenwoordigen Lang niet gek he als je foto in ons kringetje staat en je even langs het kantoor op het Spui- plein langs kan gaan om het bewijsje in ontvangst te ne men. Deze week hebben we weer een nieuwe gever aan ons kringetje toe te voegen. Het is cafetaria Annikes die twee broodjes Annikes met koffie ter beschikking stelt. Verder nog te halen ;Ban- ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart, Slagerij de Vries Walstraat 46. een pond bief stuk; Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit ^e za terdagreclame: Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim; Smith kaas, Marktkraam.een pond kaas naar keuze: Slagerij Oosterom. Walstraat 10, 300 gram vleeswaren: 't Goudop- pertje, Walstraat waardebon van f 5,-; Potterie Jaap, St. Jacobstraat 3,waardebon 5.-; Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermome ter: Bloemsierkunst Dekker, Kanaalstraat 50. Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze ter waarde van f 5.-. Eethuis de Snuijver, Walstraat 20. Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met ge bak. Nilfisk, Coosje Busken- straat. spaarpotje in de vorm van een stofzuiger ;dranken import Jan Duimel, Hermes- weg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95; Annikes cafetari- a, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met kof fie. PI wsm BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 lel. 01184)3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 kom kijken en vragen bij föto oosterhout middelburg

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1