Sportprogramma Bond voor kanarieteelt en vogelbescherming is in Middelburg erg aktief Evenementen V.V.V. Middelburg Foto-kringetje Groot Walcheren Na tijd van rust weer actief GROOT WALCHEREN de zuidwester combinatie soorten artiesten. doel voorlichting dia.s kooitje de scheldebode huis aan huis-blad 10e jaargang no.28 Bureau: Boekhandel Hildernisse-lange noordstraat 2—telefoon 2356 uitgave: n.v. rotadruk postbus 36 - axel w oe n sd a^^jen972. J. M. GROEN S. M. OVERTOOM Expositie kunstschilder Bulthuis foto harry verschuren WaICIJ Dienstencentrum "Schuttershof" viert feestelijk 4-jarig bestaan MIDDELBURG - 'Het dien stencentrum voor bejaarden „Schuttershof' in de Schut tershofstraat in Middelburg bestaat vier jaar. Dit feit wordt gevierd tijdens een paar feestavonden die door bejaar den die van het centrum ge bruik maken, zelf worden ver zorgd.t Centrum valt onder de stichting Hulp aan Bejaar den. Het dienstencentrum, dat onder leiding staat van maat- schappelijk werker de heer Riet en verder gerund wordt door een groot aantal -onge veer 100-vrijwilligers is in principe niet alleen voor be jaarden open; iedereen die een goede reden heeft om van het centrum gebruik te maken, is welkom. Dat zijn onder meer gehandicapten, maar ook aan andere mensen die gebruik willen maken van bijvoor beeld de badkamer of die graag een kaartje zouden ko men leggen verleent het cen trum zjjn diensten. Vorig jaar met Kerstmis, tij dens de toen georganiseerde Kerst-inn liep het zelfs zo storm met jeugdige bezoekers meer dan 1400:" dat er voor de 50 bejaarde bezoekers ei genlijk nauwelijks meer plaats was. En dat is natuurlijk ook weer niet de bedoeling. Er zijn verschillende soorten dienstencentra. Er zijn er die gebouwd zijn bij een complex bejaardenwoningen, of inge bouwd in een bejaardentehuis.'is. Er zijn er ook, zoals dit in Middelburg, die los in de wijk staan,in 'n combinatie van de twee is eveneens mogelijk: 'n „ingebouwd"dienstencen- trum waar tevens de wijkbe woners terecht kunnen. Schut tershof is 'n centrum midden-, in de wijk, dat nog twee dependances kent, een op 't Bastion en een in Nieuw en St.Joosland lende zaken kunnen krjjgen. l i De heer Riet houdt iedere dag ClX*lli£.t0 spreekuur. „Veel mensen zien de abw nog als een schande", zegt hij. Ze vinden het moeilijk te ac cepteren,ze willen niet hun „hand ophouden" als de aow niet voldoende blijkt te zijn. Ze ervaren de abw niet als een recht, en verwarren het met de armenzorg van voor de oorlog. Daar hebben we dan vaak gesprekken over". Een ander probleem is na tuurlijk hier en daar de ver eenzaming en ook komt het voor dat er huwelijksmoeilijk heden zijn. Dat klinkt meni geen gek in de oren, want iedereen schijnt altijd te den ken dat oudere mensen geen huwelijksmoeilijkheden heb ben omdat ze al zolang ge trouwd zijn. Maar dat zegt niks. En dan kunnen er proble men zijn met kinderen en dat zijn niet altijd negatieve problemen,maar bijvoorbeeld,het feit dat de kinderen geëm igreerd zijm Ook weer een stukje vereenzaming,natuur lijk. Het afgelopen jaar kon het centrum 28.000 bezoeken regi streren. Er zijn dan ook altijd mensen te vinden in het cen trum. Beneden in de biljart zaal annex bibliotheek annex toneelruimte heerst een levendige drukte, alle biljart tafels zijn bezet.Boven in 't gebouw is, behalve een knut- selzolder en een kleine kamer ook een zaal met prachtige lambrizeringen en een parket vloer. Deze sfeervolle zaal da teert waarschijnlijk noguit de tijd dat het gebouw als schut terij dienst deed. Deze zaal is het tegenover gestelde van een kaal clublo kaal en past daarom zo goed in de opzet van het centrum. De grote gezellige keuken waar enkele dames hun wasje ophangen, of iets lekkers klaarmaken, heeft ook een functie om samen koffie te drinken en te praten. Over de voorstellingen die de bezoekers van het centrum af en toe op de speciaal voor hen georganiseerde ontspan ningsavonden worden voorge schoteld is de heer Riet niet zo enthousiast. „Je moet bij de keuze van de artiesten altijd maar afgaan op kritiek die je ervan hoort. De laatste drie keer was het een fiasco. Je zok toch mogen verwachten dat artiesten hun programma min of meer aan het publiek aanpassen. En deze mensen zijn heus wel geïnteresseerd in vele dingen. Neem nou bij voorbeeld een protestsong. Wanneer die gaat over een probleem als bijvoorbeeld a- bortus.dan zal dat weinig men sen hier meer raken. Maar neem dan een ander probleem waar de mensen hier mee wel te maken hebben. En breng dat op een fijne manier. Maar de laatse keren is er helemaal geen rekening ge houden met het publiek. Er was notabene een cabaret groep die met een doodskist ging werken. En dat voor mensen van wie de meesten de 70 al gepasseerd ztyn, nou dan heb je toch een gaasje in je hoofd, zou ik zeggen! BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184)3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 VLISSINGEN Het sport programma van deze week vermeld weer een toernooi. Het betreft hier het lager A- juniorentoernooi van de V.C. Viissingen welke gespeeld worden op de velden aan de Irislaan. Aan dit toernooi doen mee de organiserende vereni ging met Viissingen A2, A3 en A4. Daarnaast zien we Wal cheren, Middelburg, R.C.S., Goes Tern. Boys, MEVO, Kloe- tinge, Zeeland Sport, Zlerik- zee, Wemeldinge, Steen en VCK. Het toernooi begint om 10 uur en is omstreeks 17 uur afgelopen waarna in het sport- paviijoen van de V.C. Viissin gen de prijsuitreiking plaats vindt. Dit toernooi wordt ge speeld op zaterdag 27 mei MIDDELBURG Tot en met 31 juli a.s. exposeert de Middelburgse kunstschilder Piet Bulthuis een kleine collectie olieverfschilderijen waarbij zeegezichten, stadsbeelden en stillevens in de zalen van „d'oude werf' te Veere. Deze expositie is dagelijks geopend. De bedoeling van een cen trum als dit is het oudere mensen mogelijk te maken zo lang mogelijk zelfstandig te blijven.Daarom biedt t cen trum zoveel mogelijk comfort -•er is een wasserette, een keer per week komt er een pedicu re, er is een badkamer en voor het baden kan men eventueel hulp krijgen van een ver pleegster; er is een biblio theek,een „puzeltheek"en af en toe komt een dame om te kappen*, en het biedt gezellig heid, die geschapen wordt door de vele clubs van het centrum --biljarten, kaarten,to neel, handenarbeid, handwer ken, bewegingslessen, zang koor, zwem^ en fietsclub etc-. Daarnaast worden excursies, lezingen en tentoonstellingen georganiseerd, modeshows kle- dingbeurzen, eet- en speelda gen -de hele dag spellen doen en daar na een gezamenlijke maaltijd gebruiken en ook gaat men een week met wie er maar mee wil op vakan tie. Een andere functie van/ het centrum is die van voorlich ting en informatie. Informatie bijvoorbeeld over zaken als aow en abw -algemene bij standswet -r en kortingen die oudere mensen op verschil- MIDDELBURG Neder land telt zeven onderafdelin gen van de Algemene Neder landse Bond voor Kanarieteelt en Vogelbescherming. Een van deze onderafdelingen is in Zeeland en bestaat uit vijf verenigingen. Van deze vijf verenigingen zit er een man per vereniging in het geweste lijk bestuur dat een enigszins overkoepelend orgaan is voor de verenigingen onderling. Het gewest Zeeland bestaat uit de „Kleurvogei" te „Axel", ,,De Edeizanger" te Bergen op Zoom, „Onze Gevederde Vrienden" in Kortgene -voor kort nog Goes-; „Onze Zan gers" te Middelburg en de Zang,Noten en Kleur" te Viissingen. Het bestuur van het gewest is de laatste jaren vreselijk actief geworden. De nieuwe bestuursleden zagen opeens dat er de laatste jaren niet veel gedaan was.Natuurii)k wel de gewone maandelijkse verga deringen en de onderlinge kampioenschappen maar ver der eigenlijk niets. Daarom besloot men in december -11 tot 16 dec. a.s. - een geweste lijke tentoonstelling te organi seren waaraan ieder lid kan meedoen. Aan deze tentoonstelling gaan nog verenigingskampi oenschappen vooraf zodat men zelf kan nagaan welke vogels het meeste kans hebben op een prijs. De tentoonstelling staat open voor kanaries, bas taarden, parkieten en exoten. Er zijn veel prijzen te winnen. De tentoonstelling wordt dit jaar georganiseerd door de vereniging uit Kortgene in de of om hun problemen met an- slist niet veel is in verhouding dere vogelliefhebbers te be spreken?^ afdeling Zeeland bestaat uit 212 leden, wat be- met de rest van het land. Vooral de provincie Limburg telt er heel wat. Op de verga deringen in het Trepunt pro beert men iedere keer iemand te vinden die wil spreken ovei speciale aspecten van de vo- gelkweek. Dus iemand van Witte Molenvoeders bijvoor beeld. Ook over de kleur valt heel wat te vertellen door een expert. Stadswijnkelder. Inschrijvin gen kunnen plaats vinden tot 30 november 1972 bij de heer H. Ariese, Wilhelminastraat 47, Kortgene. Veel mensen weten van de verenigingen het bestaan niet eens. Het is helemaal niet nodig dat men een grote volière heeft met honderden vogels. Ook iemand die gewoon 'n kanarie in een kooitje heeft, is bij de vereniging van harte welkom. De prijs per maand OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden. Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 3b Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 OlbOO-22341 ftoestel 229.) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Viissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon Oil55-2320 is f 1,75. Men behoeft geen lid te worden; maar kan zich ook abonneren op het blad Vogel vreugd dat uitgegeven wordt door het landelijk bestuur. De afdeling Middelburg geeft ie dere maand 'n eigen clubblad uit waarin veel ervaringen worden uitgewisseld en waar in ook bijzondere waarnemin gen in verteld worden. De af deling Middelburg heeft on langs nog een grote tentoon stelling gegeven waaraan ook medewerking was verleend door de aquariumvereniging en de cactussenvereniging. De kte QACKl ze tentoonstelling vond plaats in het Trefpunt waar door de vereniging Middelburg ook de maandelijkse vergaderingen worden gehouden. Nu is men onlangs begonnen met de op richting van 'n vereniging in Serooskerke. Hiervoor zullen bij de aanvang ongeveer 10 tot 15 leden zich moeten melden om tot een oprichting te ko men. Men weet dat er in de omgeving van Serooskerke veel vogelliefhebbers zitten. Hebben deze mensen er geen behoefte aan om hun ervarin gen door te geven aan anderen Toch is het met altijd even makkelijk om iemand te vin den.Vorige maand had men van de bond een groot aantal dia's gekregen die gedraaid werden. De leden in Middel burg zijn over het alpemppn erg jong.Men kan niet rekenen naar de heer Hoogesteger, se cretaris van de vereniging die al meer dan 40 jaar lid is. De gemiddelde leeftijd ligt om streeks de 40 jaar. De een houdt vogels voor zijn plezier en de ander kweekt ze, maar allebei zjjn als lid erg welkom. De afde ling Middelburg is de grootste van het gewest 120 leden. Axel heeft er maar 10, Viis singen 29, Bergen op Zoom 23 en Kortgene 31. MIDDELBURG Met het doel voor ogen om de stad Middelburg enerzijds voor de toeristen, en anderz^ds voor de eigen Inwoners en die van Walcheren aantrekkelijk te maken tijdens de zomermaan- den,is een coördinatiecommis sie ontstaan uit Middelburgers, die met instemming van het college van b. en w. van Mid delburg en met steun van het dagelijks bestuur van de VVV tot een vastomlijnd plan is gekomen dat aan het gestelde doei zou moeten beantwoor den. Natuurlijk moeten deze evenementen zo veel mogelijk plaats vinden in het hart van de stad, de streek en Walche ren vandaar dat men ais aan duiding voor de evenementen de naam Hartenavond heeft gekozen mede omdat de mees te evenementen plaats zuilen vinden gecdurende de avondu- april j.l. is tijdens een pers conferentie de volgende even- ementenlijst vrijgegeven: 17 juni za-av) Opening van de Puzzletocht historische punten Centrum optreden Onda Nieuwland met Mannenkoor. 22 juli: Drive-in-show Avro Hoe kwam men nou tot het samenstellen van een pro gramma waarbij vooral ge dacht was aan de wensen van de Middelburgers zelf maar ook aan de ondernemers van midden- en kleinbedrijf en natuurlijk de horeca.Men is en optreden van de volksdans- evenementen met het Show Top-Pop, 26 juli: Talenten- Korps Gorkum op de Markt, jacht en stalletjes met babbe- 24 juni: za-av: Verkiezing laars, bollussen worsteboord- Hartenvrouw op, de Dam of jes, e.d. en miss-verkiezing een lokaliteit, 28 juni: Ade- met medewerking van de sig- laarsronde Amstel Beker )wielercoürsH "Parcours Mo- naalafdeling N.T.V. '69 Drum band. 2 augustus: Barbecue in Ienwater, 5 juli: Mosselavond de openlucht enHartenbingoa- en stalletjes met bolussen e.d. vond. Met de drumband van gaan praten met de Middel- groep Medio Burgem en t burgse centrale van onderne mers in het midden- en klein bedrijf, heeft adviezen ge- N.T.V. 5 tot en met 10 augsu tus, Kermis met op de 9e au gustus groots vuurwerk, 10 augstus ringrijden te paard en Middelburgs Muziekkorps, 6 juli: Folkloristische dag „Sjeesjesrijden" Molenwater kermis. 12 augustus Rommel- hoord van de horecasector, en en Centrum. 12 juli: Huisdie- markt voor iedereen. Ruilen werd overleg gepleegd met gemeente-ambtenaren. renkeuring-pomj show demon- etc. Optreden juniötenkorps straties, op de Markt. 19 juli: Johan Friso. 16 augustus. Tap- U hebt het verleden week allemaal kunnen le zen, beste mensen, er zijn figuren in politiek Zeeland die de industrialisatie niet willen handhaven op het huidige peil, maar de aan was hier\'an willen voort zetten. Naar het schijnt on der andere ook om meer werkgelegenheid te schep pen voor „onze Zeeuwen" zoals gedeputeerde Kaland het zo treffend weet te zeg gen. Maar ik ben daar niet van onder de indruk, want niet alleen voor de Zeeu wen, maar ook voor de mi granten moeten wij volgens de heer Kaland opdraaien. We staan vierde in de rij van de provincies met de hoogste werkloosheid, iets wat me eigenlijk niets ver baast. Dezelfde heren die nu namelijk voor meer in dustrie pleiten, deden dat ook in het verleden. De toen aangetrokken industrie trok de Zeeuwen echter dermate aan, dat er bergen gastarbeiders ten tonele moesten verschijnen om de zaak draaiende te houden. De plaatselijke bewoners bleven daarentegen werk loos. Velen zochten en zoe ken naar „schonere" werk gelegenheid omdat het praatje gaat, dat bepaalde industriën met name in het Sloegebied ongezond voor lijf en leden zouden zijn. Dat laatste bracht een Goese onderwijzer in het lager onderwijs er zelfs toe om een leerlingetje aan te zeggen dat zijn vader die bij „een" grote fabriek in het Sloegebied werkt, over twee jaar hieraan wel zou komen te overlijden. De moeder besloot toen haar zoontje maar van de school te verwijderen. Een zeer verstandige daad, omdat het hier duidelijk om echt „lager" onderwijs gaat en daar is niemand mee ge baat. Het zou natuurlijk be ter geweest zijn om de on derwijzer te verwijderen, maar dan heb je er weer een werkloze bij en komen we van de regen in de drup. Nu koeven we er en kel maar voor te zorgen dat er alleen leerlingetjes op die bewuste school terecht komen, wier pa schoon t OF WERKLOOS IS! Moge lijk is ook dat de ondewij- zer helderziende is en wij dus een vergissing ma ken. Net zoals veertien dagen geleden, toen er in deze rubriek werd vermeld, dat de Vlissingse raadsleden door onze Koninklijke Ma rine gelijk gesteld werden met korporaals en derhalve in het korporaalsverblijf werden ontvangen. Hieraan vooraf dineerden de stads bestuurders echter met de staf in het officiersverblijf, iets wat zorgvuldig buiten de berichten werd gehou den. Dat heb je nu met politici, de éne keer vertel len ze honderd uit over 'n afgelegd bezoek en de an dere keer krijg je er gen woord uit. Het beste van de week vond ik wel het bericht dat de twee Goese ziekenhui zen Bergzicht en St. 'Joanna samen zullen gaan. Het was al eerder aangekodigd, maar door nog meer nieuws uit de streek-ziekenhuis- richting" kwam dit samen gaan weer even in de pu bliciteit. Voor veel mensen zal het een positieve zaak zijn, alhoewel men ook hier wel weer zwartkijkers te gen zal komen. Maar la ten we hopen dat door de fusie St. 'Joanna vlug zal bewijzen een berg zicht op betere medische hulpverle ning zal kunnen verwezen lijken. 'dOester. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnk, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler. Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistella. Smith Kaas. marktkraam een pond kaas naar keuze. Fabro nv, Dom- burgs Schuitvlot 2, Middel- Walstraat 10, 300 gram vlees waren. 't Goudoppertje, Wal- toe Juliana en andere korpsen met medewerking van majo rettes en rondgang tot afslui ting van het zomerfestijn. Ve der zullen waarschijnlijk nog in deze aktiviteitenprogramma opgenomen worden: d - «bei aardconcerten. uitvoeringen Holland Festival. Uitvoering Openluchtspelers, verdere openluchtuitvoeringen in hel openluchttheater. Jeugdland. Tentoonstellingen. Klank- en Lichtspel. Orgelconcerten en de wekelijkse zomerse kunst markt. straat, waardebon van 5,-. Potterie Jaap, St. Jacobs- straat 3, Viissingen, waarde bon 5,-. Brillenspecialist Til- roe, Walstraat 81, kamerther mometer. Bloemsierkunst Dek ker, Kanaalstraat 50, Souburg, bloemen en planten naar keu ze 5.-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Viissingen, 2 broodjes naar keuze of 2 kof fie met gebak. Nilfisk, Coosje Boukenstraat. spaarpotje in de vorm van stofzuiger. Dranken- import Jan Driemei Koopcen trum Groenendijk, Hermesweg 23, Viissingen, fles sherry t.w.v. 3,95. kom kijken er vragen bij oosterFiout middelburg

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1