Aanvullende huursubsidies Expositie Met U- naar Afrika in Vlissingen Opening 3e vestiging Ford dealer M. de Dreu en co's Moederdag niet alleen voor de winkeliers Staatssecretaris H. J. Vonhoff bezocht Middelburg Sport- programma Kerkdiensten leclancha WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA TAXI De Pree De woning Del inkomen De huurprijs De bijdrage DOE HET ZELF een nieuw gerecht in „De Put" traditie IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183 -1248 VLISSJNGEN Het ge meentebestuur van VHssingen vestigt er de aandacht op dat de huurders van woningen waarop onderstaande punten van toepassing zijn in beginsel In aanmerking komen voor een uitkering krachtens de „Besch'kk>ng aanvullende huursubsidie" van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De bijdrage kan alleen wor den verstrekt aan huurders van woningen waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend of' waarvan de huur prijs in het kader van de huurharmonisatie met meer dan 60% is verhoogd,of waar van de huurprijs belangrijk is verhoogd als gevolg van een ingrijpende verbetering van de woning, waarvan de kosten minstens f 10.000,- hebben be dragen. Of u de woning huurt van een woningbouwvereni ging of van een particulier is niet van belang. De bijdrage wordt alleen verstrekt als uw inkomen minder dan f 18.000,- per jaar bedraagt. Onder inkomen wordt verstaan: dat deel van het inkomen, waarover loonbe lasting of inkomstenbelasting wordt betaald, het z.g. belast bare inkomen. De kinderbijs lag wordt bij de bepaling van het inkomen niet in aanmer king genomen. Een en ander betekent, dat het bruto inko men hoger dan f 18.000,- kan zijn. Voor de toepassing van de regeling wordt het inkomen over 1971 aangehouden, ver hoogd met 5%.Als man en vrouw beiden werken, wordt het inkomen van de vrouw meegerekend. Indien u ver wacht, dat uw inkomen over 1972 25% meer of minder zal zijn dan in 1971, wordt uitge gaan van het inkomen over het lopende jaar. Als huurprijs geldt het be drag, dat per 1 april voor het MIDDELBURG Dinsdag 2 mei j.i. bracht staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, de heer HJ. Vonhoff een werkbezoek aan Middelburg waarbij hij de gast was van de Middelburgse gemeente. Om 11 uur werd de heer Vonhoff op het stadhuis ver welkomd, waarna een rondlei ding volgde door het stadhuis. Na deze rondleiding werd de heer Vnnbnff geïnformeerd over de stand van zaken met betrekking tot de restauratie en rehabilatie in de Zeeuwse hoofdstad. Om 14 uur werd begonnen met een rondwande ling door de stad waarbij men o.a. kwam langs de Abdij, de Spanjaardstraat, Het Damplein voor het Rijksarchief ,,1001 jaar Walcheren" en het Zeeuwse Museum. gebruik van de woning aan de eigenaar werd betaald. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs vermin derd met f 240,- per jaar als in de huurprijs een bedrag zit voor een centrale verwar mingsinstallatie en bovendien met f 300,- per jaar als in de huurprijs ook een bedrag voor de stookkosten is begrepen. Bij een huurprijs beneden 1.050,-per jaar wordt geen bijdrage verstrekt. In de ge vallen van de huurharmonisa tie of woningverbetering geldt de verhoogde huurprijs op de datum van de huurverho ging- U komt voor een bijdrage in aanmerking indien u ongeveer 15 tot 17% van uw belastbaar inkomen als huur betaald. Van de regeling zijn uitgesloten de huurders, die krachtens de Al gemene Bijstandswet een peri odieke uitkering genieten ter voorziening in de algemene noodzakelijke bestaanskosten: niet uitgesloten zijn degenen, die een uitkering krachtens een z.g. rijksgroepsregeling ontvangen. De bijdrage kan uiteen lopen van f 120,- tot f 1200,- per jaar en wordt van jaar tot jaar vastgesteld aan de hand van het inkomen en de huur. De huurder, die voor aanvullende huursubsidie in aanmerking wenst te komen moet jaarlijks een aanvraag bij het gemeentebestuur indie nen. Op de aanvraag wordt beslist door de minister, na advies van het gemeentebe stuur. In 1972 moeten de aan vragen worden ingedien voor 1 juli en bij tussentijds betrekken van de woning binnen drie maanden daarna. Ter meentesecretarie, afdeling algemene zaken, bureau ruimtelijke ordening, kamer 130 (tel. 01184 - 5100,tst 319) kunnen aanvraagformulieren worden verkregen. d© enige matras met de juiste celbalans ...Met u naar Afrika" is de titel, waarmede in het stad huis te Vlissingen van 5 t.m. 23 mei. een tentoonstelling wordt gehouden. Het is een reizende tentoonstelling, uit gaande van het Bureau van de Rijksinspecteur van Roerende Monumenten. Dc meeste van de in meer dan 80 voorwerpen, verduidelijkt in een goed verzorgde catalogus, zijn, de meeste van de in meer dan 80 voorwerpen, verduidelijkt in een gode verzorgde catalogus, zijn, om hun visuele kwaliteit hiervoor uit gezocht. Sommige bekoren, andere doen vreemd aan, maar men kan respect hebben voor de eigenaardige vormen en gedach ten. Het is moeilijk een prognose te stellen voor Afrika's toe komst. De bloedige rassencon flicten van de laatste jaren, drukken ongetwijfeld een stempel op de uitingen van deze kunstenaars. In vele stre ken van dit grote werelddeel, worden de begrippen van vele jaren terug gehandhaafd. Deze tentoonstelling biedt de gelegenheid een en ander van nabij te bekijken. Dit al les is te zien op de tentoon stelling ,,Met u naar Afrika", welke is geopend van maandag t.m. vrijdag van 8.30-12.30 en 13.30-17, en 19-21 uur, zater dags van 13.30-16.30 uur. He melvaartsdag en op de zonda gen van 14-17 uur. Zaterdag 6 mei a.s. wordt er weer gevoetbald. Middelburg A 2 - Walcheren A 1, Walche ren A 2 - Veere A 1;. Meeu wen B 2 - Walcheren B 3, Vlissingen C 1 - Walcheren C 1. Arnemuiden C 2 - Walche ren C 3. Walcheren C 2 - GPC C 2, GPC D 1 - Walcheren D 3. Voor handbal moeten we op zondag 7 mei zijn want dan spelen de meis. pup. om 10 uur Marathon 2 - Walcheren '1, om 12 uur Walcheren 4 - GSC. Meisj. adsp. 10 uur Walcheren 2 - Olijmpus 2. 11 uur Zeeland Sport 2 - Walcheren 4, dames junioren: 10 uur Zeeland Sport 1 - Walcheren 1. 13 uur Wal cheren .3 - Scheldesport 1, da mes 12 uur Walcheren 3 - Olijmpus 2. Jongens adsp. Walcheren 1 - Olijmpus 1. De VC Vlissingen voetbalt ook en als volgt: donderdag 4 mei om 19.00 uur dameswedstrijd tus sen Vlissingen 1 en RCS 1, 5 mei weer een dameswedstrijd die ook om 19.00 uur begint en wel Oostkapelle - Vlissin gen 2. Voor zaterdag 6 mei herenvoetbal Vlissingen A 2 - Nieuwland A 1, Serooskerke B 1 - Vlissingen B 2, Vlissingen B 5 - Veere B 2, Vlissingen C 1 -. Walcheren C 1. Zeeland Sport D 1 - Vlissingen D 1. VLISSINGEN Donderdag 27 april opende Ford dealer M. de Dreu en zo n zijn derde vestiging op Walcheren, er is er nu een in Middelburg en twee zijn er in Vlissingen. De Vlissingers kenden het bedrijf van De Dreu reeds uit de Paul K rugerstraat-hoek Singel. Om dat dit evenwel te klein werd en men opeens kans kreeg het pand van de heer Weststraat aan de Industrieweg over te nemen kan men in Vlissingen nog meer service verwachten dan men nu al kreeg. Omdat men geen officiële opening wenste en de mensen toch op de hoogte wilde bren gen van de nieuwe vestiging is men gestart met een show van drie dagen waarop men 28 verschillende Ford tijpes kan zien waaronder luxe auto's en bestelwagens. Op deze show waren_ ook vertegenwoordigd de nieuwste modellen Granada en Consul en de Cortina GXL. en de Taunus G. T. Ralley was ook niet vergeten. Men heeft getracht zoveel mogelijk ver schillende uitvoeringen en kleuren te laten zien. Aan de opening van deze nieuwe ves tiging was ook een quiz ver bonden waaraan verschillende leuke prijzen aan verbonden waren. O. a. autoradio en mistlampen en nog verschil lende andere asweccoires. Als men de show bezocht, waar natuurlijk een kopje koffie werd geschonken, kreeg men een formulier waarop zes een voudige vragen beantwoord moesten worden. De goede in zendingen gingen in een bak en een Zeeuwse natoris zal de trekking verrichten. Als be drijfsleider voor dit tweede Fordhuis in Vlissineen is aan gesteld de heer J. M. van der Jagt en er is ook een nieuwe verkoper voor het raijon Vlis singen aangesteld. VLISSINGEN Dokters- dienst. Zaterdag 6 mei van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Van Dijk, Koudekerkseweg 52. tel. 01184-3459. Zondag 7 mei van 0.00 tot en met 24 uur Dokter De Greef.Badhuis- straat ll4.tel. 01184 - 2121. Apotheek. Van vrijdag 5 mei n.m. 18 uur tot en met vrijdag 12 mei v.m. 8.30 uur geopend apotheek J.H.Tan Meijer. Scheldestraat 26, tel. 01184-2025. Verloskundige. 6 en 7 mei mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838. Tandarts. Zaterdag 6 mei van 9.10 uur en zondag 7 mei van 11-12 uur dokter J. D. W. Rombouts, Lange Viele Mid delburg. tel. 01180-2882. Huisartsen Souburg, Arne muiden en Nieuwland, 6 en 7 mei dokter N. Kapteijn, Din- telstraat 1, Souburg. tel. 01183-1630. Dierenarts, 6 en 7 mei, dok ter R. M. Barkema, Middel ■burg tel. 01180-3118.consult na tel. afspraak. Wijkcerpleegster „Het Groe ne Kruis" te Vlissingen, 6 en 7 mei zuster Van Sabben, Sot- tegemstraat 22, tel. 01184- 2914. MIDDELBURG. Dokters- dienst. Zaterdag 6 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Delfos. Rouaanse Kaai 47, tel. 01180-2637, zondag 7 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Dominicus, Dam 55, Tel. 2830. Apotheek. Van vrijdag 5 mei n.m. 18 uur tot en met Vrijdag 12 mei v.m. 8.30 uur geopend apotheek L.v.d. Boogert, Korte Delft 12. Van 5 tot en met 23 mei, tentoonstelling „Met u naar Afrika" in het Stadhuis te Vlissingen. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Zaterdag 6 mei, 20 uur Othello, zondag 7 mei Fi garo's bruiloft. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 4 mei 5.16 en 17.16 uur, vrijdag 5 mei 6.06 en 18.30, zaterdag 6 mei L K 7.07 en 19.33, zondag 7 mei 8.16 en 20.45, maandag 8 mei 9.29 en 21.59, dinsdag 9 mei 10.38 en 23.08, woensdag 10 mei 11.51 V Op school wor- en in grote geta- den de kinderen in grote geta le voorbereid op het feest van Dat commerciële daar is naar een gigantische cadeau- geef-dag net zoiets als Sinter klaas en in mindere mate ook brengen.In de twintiger ja ren waren het een aantai oan- Juist als we aan die laatste moederdag, ze nemen zich met inderdaad niks tegen in te feesten als Kerstmis en Pa- zijn allen voor om die dag eens extra lief, aardig en be hulpzaam te zijn en als moe der en vader kun je na al die moeite je er niet van afmaken door te zeggen: aan moederdag doe ik niet mee, het is toch allemaal commer- van fijne banketbakkers. Niks tievelijk kerstversiersels en ketbakkers die het initiatief dingen denken dringt de ver namen om moeder 'n dag in 8el'jking zich op. Moeten we het jaar te verwennen met een dan ook maar geen Kerstmis heerlijk baksel, speciaal voor en Pasen vieren omdat de haar ontworpen door een gilde winkels vol liggen met respec- cieel opgezet. Want zo redene ren veel mensen en omdat ze op tegen natuurlijk best een aardig idee, ook al verdienden hun kinderen liefst zo vroeg de bakkers er op die manier mogelijk willen voorbereiden aan. Creativiteit, endan nog op het keiharde leven van de wel met zo'n onschuldig en volwassenenwereld, waar alles eigenlijk charmant doel kan om geld draait,vergallen ze best beloond worden. Andere met hun wereldwijze opmer- winkeliers zagen ook wel iets kingen het hele plezier dat in deze moederdag en stemden kinderen aan vader of moe- hun reclame erop af. Lang- derdag kunnen beleven. zaam groeide de moederdag Maak dit gerecht naar Uw eigen smaak. Poulet a la Reserveren 01184-2297 elke avond vanaf 18 uur. paaseieren En afgezien van het feit dat lief zijn voor je moeder het hele jaar door een prijzenswaardige aktiviteit is, schuilt er toch heel wat waar devols in zo'n traditie om moeder nou net die ene dag eens in het zonnetje te zetten. Vooral voor de kinderen is moederdag een evenement waar je U tegen zegt als de ouders tenminste een beetje leuk mee willen doen. Kinderen houden van tradi ties, hoe jong ze ook zijn, ze houden van ceremonieel, van feestdagen waar je je lang en intensief op kunt voorberei den. waar je op school werk stukjes voor kunt maken die hele entourage: daar is een kind verzot op. Er zijn trouwens heel wat moeders die deze dag graag in ere gehouden zien. Het is niet zo dat je je door die ene dag weer schuldloos kunt stellen voor die 364 andere dat je je moeder nauwelijks aandacht schenkt het is een ekstraat- je voor moeder en ze vin den het best fijn. Ook die grootmoeders en die over grootmoeders. Vergeet die vooral niet. Ook zij, juist zij misschien, zijn zo blij als hun volwassen kinderen die dag te baat nemen om alle maal sa men aan haar te denken of haar opte zoeken. Het is maar wat je ervan maakt. En bovendien, dat commerciële, wie moederdag gebruikt om dat grote cadeau dat hij allang had willen ge ven, dan juist te geven of wie niks geeft en samen met de kinderen iets knutselt, of wie grootmoeder een dagje ophaalt en mee uitneemt die be paalt zijn keuze toch helemaal zelf! Amro bank trekt zich lot aan van de vrouw 17 Mei a.s. zal het Kerkelijk Centrum aan de Alexander Gogelweg te Vlissingen om 18.45 uur officieel in gebruik worden genomen. Vanmorgen donderdag 4 mei, zijn op het stadhuis te Vlissingen om 11 uur officieel 15 Folkenstonese U.V.V.sters ontvangen. Zij brachten een bezoek aan Nederland met on der meer 'n busreis naar Am sterdam. Vanmiddag zijn de U.V.V.sters op bezoek geweest in het dienstencentrum voor bejaarden Bachtenpoorte te Oost-Souburg. In Oost-Souburg in de aula van de Van Dalenschool in de Jan de Priesterstraat vond een dezer dagen de uitreiking plaats van de prijzen voor de deelnemers aan de opstel ente- kenwedstrijd ter gelegenheid van boomplantdag. De prijzen werden uitgereikt door loco burgemeester Ch. J. Gillissen- Verschage. Zal men binnenkort in Zee land ook Duitsland op de T.V. kunnen krijgen Het radio en t.v. bedrijf Electrore te Bres- kens heeft een dezer dagen een mast van 26 meter hoogte laten plaatsen waarop een t.v. antenne wordt gebouwd waar mee men naast Nederlandse en Belgische stations ook Frankrijk Duitsland en Enge land kan ontvangen. Op deze manier kan de re paratieafdeling en showroom een groot aantal t.v. toestellen tegelijk demonstreren. Voor deze constructiemasten heeft Electore het alleenverkoop voor Zeeland verworven en men zal bovendien een nieuw sijsteem toe passen met het plaatsen van t.v. antennes op privé woningen. Het is vrijwel zeker dat de slapste dag van de week voor een marktdag de vrijdag, bin nenkort in Vlissingen markt dag gaat worden. Deze weke lijkse vrijdagmarkt blijft niet op de Oude Markt maar wordt verschoven naar de Lange Zelke waar men nog uitbrei dingsmogelijkheden heeft in de vorm van de Marktstraat en de Oude Markt. Het ligt in de bedoeling dat deze markt heel wat omvangrijker zal zijn dan de nu te houden zaterdag- markt welke overigens voor een klein gedeelte blijft in de vorm van een bloemen en groentenmarkt. De raad zal zich in een gauw te houden vergadering over uit moeten spreken. De voetbalclub Middelburg heeft een harde dobber te ver werken gekregen doordat men degradeerde naar de tweede klasse. Er was een complete verbijstering te constateren mede als men bedenkt dat het team reeds 3 maal landskam pioen is geweest en in de amatcurkringen net zo vaak werd genoemd als Ajax. Middelburg gaat zijn stad nog meer verfraaien met beeldhouwwerken. Donderdag j.l. .werd op de Bur- promenade een kunstwerk van beeldhouwer Wessel Couzijn geplaatst. De WDR (Nationale Woningraad), heeft een deze dagen in hotel Scaldi te Breskens een vergadering belegt om uitvoering van gedachten te wisselen over een nieuwe structuur van de raad. Men was tot deze gedachtewis seling gekomen omdat de heer L. de Jongh, bestuurslid van het dagelijks bestuur te Amsterdam meedeelde dat de ledenraad hierover een beslissing wilde nemen. De voorzitter, de heer J. Kempe uit Vlissingen herdacht in zijn openingswoord de onlangs overleden secretaris, de heer P. de Putter uit Terneuzen die zoveel en belangrijk werk voor de vereniging heeft gedaan. Als zijn opvolger werd gekozen de heer B. Rooze van de algemene woningbureau Reimerswaal. In het bestuur werden herkozen de heren I. de Waal uit Vlissingen en J. Jansen te Breskens. Verder werden nog benomed de heren ir. J. Mol uit Middelburg als tweede voorzitter en als penningmeester de heer A. H. Ie Feber uit Souburg. 29 April j.l. vond in de aula van de Bouwen Ewoutschool te Vlissingeneen kinderfeest middag plaats voor de kinae ren van de Bouwen Ewout school van de beide nieuwe scholen. Het kinderfeest dat begon om 13.30 werd verzorgd dor Hans Borghardt en op het programma stond o.a. muzika le reis, ballonade. goochelen, conferences, kinderliedjes en een quiz. Na de pauze werden de spannende avonturen van Jan Klaassen en Katrijn opge voerd in het poppentheater. De pauze werd bekort door de kinderen een verfrissing aan te bieden. Na afloop kreeg ie der kind een herinnering- steel. Overal in de westerse wereld vochten zo'n hon derd jaar geleden groepjes militante vrouwen voor recht op onderwijs, recht op arbeid en kiesrecht. Al komen deze eisen ons nu zeer bescheiden voor, toch bleek het niet eenvoudig deze simpele wensen in die dagen ingewilligd te krij gen. Niet alleen mannen vonden hun eisen onge hoord; ook de meeste vrou wen van die tijd vonden het eveneens een ongehoord schandaal. De „natuur" had de vrouw nu eenmaal be stemd voor huishouden en gezin en dus moest ze haar huishoudelijke plichten doen en dc rest aan de mannen overlaten. Spot, hoon en haat viel de vrou- ,wen ten deel, die daarin verandering wilden bren gen. Ondanks dat zetten de „feministes" van het eerste uur door. Ze verspreidden pamfletten met „opruiende" taal. vormden pressiegroe pen, gingen in hongersta king en lieten zich in het gevang opsluiten. Dankzij hun activiteiten heeft de vrouw een groot aantal rechten verworven. Maar toch... nu, honderd jaar la ter, formeren zich opnieuw progressieve groepen vrou wen, omdat nog altijd de vrouw niet daadwerkelijk is geëmancipeerd in onze maatschap pij. De Nederlandse wetgever beschouwt de getrouwde vrouw van vandaag "niet meer als verlengstuk van haar man. In 1957 dus nog niet zo heel erg lang geleden werd zij door de wet erkend als handelings- bekwaam. Vóór die tijd' mocht zij zonder toestem ming van haar echtgenoot zelfs geen bank- of girore kening openen. Sinds 1970 is bovendien de man „Hoofd van het gezin" af. Beide partners moeten nu in gezamenlijk overleg de gezinszaken regelen, maar... bij onenigheid blijft het laatste woord toch nog aan de man. Als man en vrouw het niet eens kunnen wor den, bepaalt nog altijd de man de woonplaats van het gezin. Nóg een overblijfsel van vroeger: kinderen krijgen automatisch de naam van de vader. Moeders lijken nog altijd minder belang rijk, hoewel zij het zijn die de kinderen ter wereld brengen. Alleen een onge huwde moeder kan haar ei gen kind haar eigen naam geven, wanneer de vader het althans niet als het zij ne „erkent". Doet hij dat wel. dan moet het kind zijn naam dragen. In dit ver band is het wel opmerke lijk, dat de wet soms de mocratischer is dan de mensen zelf zijn. Want de wet verplicht de getrouwde vrouw er niet toe de naam van haar man te dragen, maar sinds 1970 heeft ze daartoe wel officieel het recht. Het boek „Vrouw" dat de AMRO bank tot 15 april in een prachtig pakket met naast het boek een huis houdboekje en een „bood- schappenautomaatje" aan biedt aan nieuwe spaarders, bevat nog meer interessan te wetenswaardigheden. Zoals een uitvoerige be schrijving van de nieuwe echtscheidingswet, die pas in oktober 1971 van kracht is geworden. De „grote leu gen" behoort tot het verle den. Wanneer beide part ners het er over eens zijn dat voortzetting van hun huwelijk zinloos is, dan gaat de rechter er van uit. dat het huwelijk duurzaam ontwricht is. Een nadere toelichting wordt niet ver eist. Alimentatie passeert in deze uitgave de revue, fi- nancieële onafhankelijkheid, VLISSINGEN Zaterdag 6 mei. Zevende Dags-Adventisten, Doopsgezinde kerk, 9.15 uur dienst, 10.15 uur bijbelstudie, Middelburg, Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat 10 bijbelstudie. 11 dienst. Zondag 7 mei. Hervormd Vlissingen. St. Jacobskerk 10 ds. Y. v. d. Schoot, 17 geen dienst, Johan- ncskerk 9.30 ds. Altena, Zou- telande, 19 ds. H. Groeneveld, Herv. -Geref. dienst Emmanu- elkerk 9 ds. Y. v. d. Schoot, Pctruskerk Paul Krugerstraat 19 ds. Y. v. d. Schoot, Herv. Geref. dienst, Bethesda 10 prot. kerkdienst. Hervormd Koudekerke. 10 en 19 ds. M. J. de Jong. Geref. Petruskerk Paul Kru gerstraat. 9.30 ds. P. Joose, Rotterdam, 19 ds. Y. v. d. Schoot. Herv. Geref. dienst, Paauwenburg 10 ds. H. Groe neveld. 17 ds. Joosse. Chr. Geref. kerk Kasteelstraat. 9.30 leesdienst, 17 ds. J. W. Maris. Geref. Gemeente Vlissingen. 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Gemeente Meliskerke. 9.30 en 14.30 ds. Weststraat. Geref. Gemeente Aagtekerke. 9.30 en 14 ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Middelburg :entrum 9.30, 14 en 16.30 lees- iienst, zuid 19 ds. Van Vliet. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten. 10.45 ds. v. d. Berg. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat. 9 ds. A. van Nierop. Volle Evangelie Gemeente Vrouwestraat .5, dienst te 9.45. Pinksterkapei Emmastraat 10. Dienst te 14.30. Anglican Church. Services everij sundaij: morning prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissin gen. oost. reader A. Driver. Leger des Heils. 10 Heilsbij- eenkomst. 11.30 zondagsschool. 19.30 getuigenissamenkomst, woensdag 13.30 filmmiddag. Geref. Kerk te Souburg. 9 ds. M. V. J. de Craene, 17 ds. Th. de Kok. R.-k. kerkberichten Vlissingen en Souburg. Voor 6 en 7 mei. Parochiekerk Singel za terdagavond 19. herenkoor. zondag 10 - eerste communiie - 12 en 19. St.-Josefkapel zon- ddg 9, Emmanuelkerk zaterdag avond 19, zondag 11, St.-Mar- tinuskerk zaterdagavond 19, zondag 10.30. Kristen Zuid Molukse Kerk, zondag 7 mei Oost-Souburg, 11.30 ouderling S. Waisapij, Koudekerke 14, ds. P. Fa- der. MIDDELBURG Parochie kerk H. Petrus en Paulus. Za terdagavond 19, zondag 10.30 en 19. Ontmoetingskerk 8.30, Zuiderbaken 10.30. Parochie kerk Domburg. Zondag 10. Zondag, 7 mei 1972. Koliek- te tijdens de dienst: Diakonie. Deurkollekte: Orgelfonds. Nieuwe kerk. Groenmarkt: 10.00 uur ds. Brummelkamp, H. Doop. 19.00 uur: ds. Brum melkamp. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.00 uun ds. Van Santen. Oostkerk Oostkerkplein, 10.15 uun ds. Ytsma Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat. 10.00 uur: ds. Kronenburg, H. Doop m.m.v. meisjeskoor Souburg. 19.00 uur: ds. Ytsma. Zuiderbaken. M. de la Pal- mastraat, 9.00 uur: Ds. Del beek, H. Doop. Raad van Kerken, aangewe zen als gastdienst 10.00 uun Nieuwe Kerk, Ds. Brummel kamp. Doopsgezinde kerk. L. Noordstraat, 10.30 uur: ds. Van Duin. Ev. Lutherse kerk, Zuidsin gel. 10.30 uun ds. Nierop. Nw. en St.-Joosland. 9.00 uur: ds. Kraai, 10.30 uur: ds. Kraai. St.-Laurens, 10.00 uur: ds. Vermeulen van Grijpskerke. Engelse kerk. Bodenplaats, 10.30 uur: dhr. Spek. Jongerenkapel. Stad: Nas- saulaan 10.00 uur: Dienst. Stromenwijk: Ontmoetings kerk 10.00 uun Dienst. Zuid. Zuiderbaken 9.00 uur: geen dienst. BATTERIJEN een grotere zelfbewustheid en talloze andere zaken die de vrouw van nu interesse- ren. Het is een boek, waarin, zoals zij in hun voorwoord schrijven, „de vrouw telkens weer zich zelf tegenkomt, in haar ge zinsleven, in haar vrije tijd, haar creativiteit, haar kle ding en haar functie als „kleine ondernemer" die zij in feite bekleedt als zij een huishouding moet leiden". Het bock is voorzien van een lijst van instellingen op maatschappelijk, sociaal en cultureel gebied, waar geïntereseerden nadere in- formatie kunnen inwin-

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 3