Samenwerking weekbladen "Groot Walcheren en "De Scheldebode Wijkvereniging van Middelburg Zuid nog steeds in volle bloei Raad van Folkestone bezocht Middelburg OLGA Foto-kringetje Groot Walcheren zopuwse khtoban GROOT WALCHEREN de zuidwester combinatie MATRAS de scheldebode De Pree huis aan huis-blad 10e jaargang no. 25 uitgave: uitgave: n.v. rotadruk - postbus 36 - axel woensdag 3 mei 1972 9 TAXI Wftfck n Met ingang van 1 rriei 1^72 is door de N.V. Rotadruk als uitgeefster van Groot Walcheren en N.V. Uitgeversmaat schappij De Stem als uitgeefster van De Scheldebode, tot samenwerking van genoemde uitgaven besloten. De gecombineerde oplage van beide bladen is met ingang van dit nummer 32.500 exemplaren.In de praktijk betekent dit een huis-aan-huis bezorging op geheel Wal cheren, waarbij Groot Walcheren verschijnt in alle plaat sen, behorende tot de gemeenten Middelburg, Marlekerke, Arnemuiden, Veere, Domburg en De Scheldebode in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Vlissingen, Valkenls- se en Westkapelle. Voor de adverteerders houdt dit in dat zij tegen een zeer aantrekkelijk combinatie-tarief in beide bladen kun nen adverteren en daardoor met hun reclame-boodschap alle huisgezinnen in een gebied met circa 150.000 inwo ners bereiken. Mede tengevolge van de samenwerking zijn er nieuwe en veelbelovende mogelijkheden voor een redactionele inhoud van Groot Walcheren ontstaan. Ons streven om g° een aantrekkelijk leesblad te lijk het niet alleen een goed blad voor de adverteerders, maar ook leesblad te zijn is bereikt, in de overtuiging dat het een in het belang is van het ander. Dit streven zaT met kracht worden voortgezet. Door de samenwerking is een ontwikkeling tot stand gekomen, die nog verder zal worden uitgebouwd. De reeds bestaande combinatiemogelijkheden met het Zeeuwsch- Vlaams Advertentieblad en het Nieuwsblad voor de Beve- landen vormen hiertoe een gezonde basis. Wij zijn vastbe sloten er een succes van te maken. Zowel voor u, adverteerders, als voor u, lezers. Directie N.V. Rotadruk. MIDDELBURG Vrijdag 28 april j.l. arriveerde in de Zeeuwse hoofs tad de gemeen teraad van Folkestone uit En geland. Het gezelschap van 55 personen arriveerde om 18.00 uur by het gemeentehuis waar hun in de burgerzaal een re ceptie werd aangeboden. Zaterdagmorgen hadden de gasten vrij om te winkelen en op hun gemak de mooie stad te bekijken. Om 13.45 uur ving een rondrit per bus aan door de stad waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan het overdekte zwembad en waar tevens een koffiepauze was ingelast. Om 15.30 uur vertrok men uit Veere voor een boot tocht' over het Veerse meer. 's Avonds genoot men van een diner in de schouwburg, waar na men er verder een gezelli ge avond van maakte. Zondag was een rustdag met om 11.15 uur alleen een kerkdienst in de Engelse kerk. Maandag stond een dag naar Amster dam op het programma, waar natuurlijk door de grachten gevaren werd en waar men het Rijksmuseum met een be zoek vereerde. Na dit bezoek vertrok men naar Rotterdam voor een bezoek aan de Euro mast en op de terugweg naar Middelburg werd in de Cais son te Kapelle het diner ge nuttigd. Dinsdag 2 mei ver trokken de gasten naar Vlis singen om daar in te schepen naar Zeebrugge. waar men overstak naar Engeland. MIDDELBURG 16 De cember 1965 werd In de aula van de Christelijke school In Middelburg Zuid een vergade ring belegd waarop ledereen zijn klachten kon spuien over de ontwikkelingen in de nog zeer jonge wijk. Daaruit voort sproot de wijkvereniging Mid delburg-Zuid die zich zelf tot doel stelt het bevorderen der leefbaarheid in alle vormen. Het is een algemene vereni ging die niets te maken heeft met kerkelijke instanties of politieke groeperingen. Ieder een die dat wenst kan lid worden,tenminste de bewo ners van de wijk Zuid. Wie verder deel wenst te nemen kan zich wel opgeven als do nateur. Per 1 januari 1972 tel de de vereniging 727 gezinnen die een maal per jaar een ledenvergadering houden. Ook is er regelmatig een bestuurs vergadering van het 9 be stuursleden tellende bestuur waar ook leden van 8 tot 9 uur eventuele klachten te ber de kunnen brengen. Als trefpunt en vergader ruimte wordt gebruik gemaakt van het Zuiderbaken. maar veel van de activiteiten van de vereniging spelen zich af buiten een bepaalde ruimte. De vereniging heeft al veel goeds verricht voor Middel burg beneden het kanaal. Zo zijn er bijvoorbeeld op ver zoek van de vereniging tun neltjes onder de Sloeweg ge maakt zodat voetgangers en fietsers veilig naar het cen trum kunnen. Ook de wandel paden tussen de verschillende huizenblokken zijn op verzoek van de wijkvereniging voor zien van een soort hekjes zo dat men er met de fiets niet in kan. Dit vooral voor de bewoners zelf. Maar de vere niging doet nog meer. Op ko ninginnedag organiseert men kinderspelen waarvoor 150 medewerkers nodig zijn om 1000 kinderen 7 spelletjes te laten doen. Dan zijn er regel matig dansavonden waaraan veelal bingospelen aan verbon den zijn en organiseert men filmmiddagen voor de kinde- k-.o BACKl ren. Over het hele jaar ver spreid liggen dan nog activi teiten als dropping,kinderker - mis, rolschaats wedstrijden, autorallij. adventsavonden. eie ren zoeken met Pasen, dauw- trappen, kerstboomverbran ding en natuurlijk carnaval. Dit jaar werd ook voor Vij vervreugd en de bejaarden car naval georganiseerd wat een volledig succes geworden is. Vooral de bejaarden waren reuze enthousiast. Dan ver spreidt men een wijkkrant die huis aan huis bezorgd wordt. Hiervoor geldt geen speciale dag of week; als er weer van alles op het programma staat dan komt de krant uit. Deze krant heeft een oplage van 3000, en komt dus ook in de bus van mensn die eventueel geen lid zijn. Dan heeft men een grote oppascentrale waar aan vele behoefte blijkt te be staan. Leidster van deze cen trale is mevrouw M.P. Kuij- pers die bemiddelt voor zo'n 30 jongens en meisjes die voor f 1,25 per uur op de kinderen komen passen. Voor f7,50 en een bed blijven ze een hele nacht en kunt u eventueel door feesten tot in de vroege uurtjes. Hoe groot de bezetting van de oppascentrale is. is eigenlijk niet precies te zeggen want veel mensen hebben in de loop der jar.en al een vaste oppas gekregen die ze recht streeks bellen. Wie eens ge bruik van deze centrale wil maken kan zich melden bij mevr. Kuijpers. Statenhove 11 en hoeft hiervoor geen lid te zijn van de wijkvereniging. Om zichzelf een beetje in con ditie tehouden zijn al verschil lende verenigingen opgericht; ontstaan uit de wijkvereni ging. Zo heeft men een voet balclub die meespeelt in het zomeravondvoetbal. £n iedere maandagavond wordt er ge sport door de volleybalvereni ging in de gymzaal. Verder js er natuurlijk een trimclub die iedere zaterdagmorgen gaat trimmen. Deze club heet heel origineel A.B.C. -Anti Buiken Club-, en bestaat al 6 jaar. De Tafeltennisvereniging Middel burg Zuid is ontstaan uit de wijkvereniging. De wijkvere niging Middelburg-Zuid heeft sinds kort een nieuwe voorzit ter in de vorm van de heer Johan Spek die zelf pas sinds januari 1972 in deze wijk woont. Voor alle mensen die pas in deze nieuwe buurt wonen, waarbij we uitdrukkelijk ver melden dat hierbij ook de be woners van Dauwendaeie be horen, is het prettig om ook lid te worden van de wijkver eniging want men maakt me teen kennis met alle buren en vooral vrienden. De dropping die ieder jaar wordt gehouden is in augustus met de eerste nieuwe maan. Hieraan nemen zeker zo'n 50 personen deel Om het bestuur wat -te ontlas ten heeft men sinds kort werkgroepen in het leven ge roepen. Kwekerij Dekker voortaan bloemen- en tuincentrum MIDDELBURG Reeds vanaf 1927 is er een kwekerij Dekker in Middelburg. De va der van de huidige heer Dek ker begon op de Breeweg, waar nu de huishoudschool is. een kwekerij. In 1941 ging de heer Dekker sr. zich vestigen op de plaats waar nu het be- dijf nog staat; aan de Lange Vielesingel. Op die plaats heeft men ook heel de oorlog en de watersnood meegemaakt waarbij er geen ruit heel bleef. In 194647 werd even wel weer met de opbouw be gonnen en in 1961 begon men de klant meer in het werk te betrekken door etalageruimte aan te schaffen. Men wist dat de klant zich meer bij het werk betrokken wilde voelen. In 1966 opende men een verkoopruimte waar de klanten bloemen aan kon den schaffen. Dit gaf zoveel uitbreiding dat het direct ei genlijk al weer te klein was. Door de „1001" soorten plan- OPLAGE 15.900 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Middelburg, Arnemuiden, Veere, Mariekerke en Domburg. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 REDACTIE: Me\r. B. Mulder-Kenter Oost-Souburg Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 b-g-g 01600-22341 f toestel 229.) ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: H. Barends, Vlissingen A. Brouwerlaan 34 Telefoon 01184-3527 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Postbus 36 Telefoon 01155-2320 ten die het tuincentrum ver koopt moest nu weer iets ge beuren en men heeft nu een kas bij de verkoopruimte ge trokken zodat deze nog groter en overzichtelijker geworden is. Men hoopt de klanten op allerlei gebied van dienst te kunnen zijn. Verkoopdwang is dan ook iets dat men bij het bloemen en tuincentrum niet kent. Het is Vrij Entree en men kan overal een kijkje ne men. Vooral de kinderen vinden het erg fijn om bij het bloem en tuincentrum rond te lopen want overal staan leuke die- ren.Zo is er in de hal n mooie vijver met goudvissen en staan er verderop een paar flamingo's. En natuurlijk de papegaai. Als men zo de zaak doorloopt en begint bij de ver koopruimte dan ziet men me teen de open bloemverwer- king, waar men dus met het oog er bovenop kan zien hoe de diverse stukjes verwerkt" worden. Dan de vijver met de diverse potplanten en daarach ter een heel gedeelte met ver se snijbloemen. Hier kunnen de boeketten samengesteld worden zoals men dat zelf graag wil. Ook de afdeling potterie is in de verkoophal gevestigd. Van teer glas tot ruw aardewerk. Als men ver der loopt langs de flamingo's de trap af komt men in een soort serre waar verschillende planten staan uigestald maar waar ook een mooie serie tuinmeubelen al van ver de aandacht trekt, en niet en be halve dat ook bijv. barbeques en verder eigenlijk alles wat een tuin maar aantrekkelijk skan maken. Hier vindt men ook de bemestingsprodukten en de tuingereedschappen en verder kleine planten om in de tuin te zetten. Alles ligt zo klaar dat het meeste meegeno men kan worden en aan e kassa betaald. Natuurlijk kunt men als men dat wenst ook deskundige voorlichting krij gen van een van de 31 perso neelsleden die bij het bloem en tuincentrum in dienst zijn. U hoeft overigens, als u dat niet wilt, niet naar Middel burg te komen, want Dekker komt meestal wel erg dicht naar u toe, want de meest markten in Zeeland komen Men bezoekt op zaterdag de markt in Vlissingen en Middelburg, de laatste natuur lijk ook donderdags. Donder dags ook Zierikzee, Oostburg en Terneuzen op woensdag en dinsdags en s'maandags respec tievelijk Goes en Breskens. Verder heeft men filialen in Oost-Souburg en Goes en zijn in veel VéGf, A. en O. en IFA winkels de produkten van Dekker aanwezig. Dit is overi gens een zeer klein deel van het bestand. Vroeger stond de kwekerij op de eerste plaats maar nu is het eerst de klant en dan de plant. Waarom nu plotseling die naamsverandering bij de ope ning op 10 mei a.s. dig ver richt zal worden door burge meester dr. Wolters. Men kwam bij het centrum tot de ontdekking dat veel mensen in de waan verkeerden dat kwe- [otoQACK] kerij Dekker alleen maar goedkope spullen leverde. Voor erg exclusieve bloem stukken kan men er echter ook terecht Men verkoopt er vaste kamerplanten van f 1,25 tot ongeveer f 35,- per stuk. En veel mensen denken bij kwekerij aan planten die al leen in de zaak zelf gekweekt worden, en men denkt bij kwekerij alleen aan tulpen en narcissen, maar mensen die reeds bij Dekker waren weten wel beter. Ook hier zijn orchi- 'dccn in de bloemstukjes ver werkt. En de omzetting van Kwekerij M.H. Dekker in bloemen en tuincentrum Dek- 'kcr is ook wel 'n naam aange past aan de moderne tijd. Naast het J'eit dat wij Zeeuwen hekend staan als slechte zwemmers. brave lieden, hebben we kunnen vernemen van het Centraal Bureau voor de Statistiek dat er een behoorlijk aantal mensen onder ons zijn die niet in het bezit zijn van een bad of douche gelegen heid. Ik voor mij til daar niet zo zwaar aan. want ik lig al sinds m'n totstandko ming - een oester wordt niet geboren, maar komt tot stand - in een levensgroot bad en dat zal voorlopig wel zo blijven. Twintig procent van onze Zeeuwse naasten echter, dat zijn er zo'n slordige negentien dui zend. kunnen zich niet overgieten met het reini gende nat. ook wel water genoemd. We zouden hier samen best wat aan kunnen doen. want als alle Zeeu wen de beschikking hadden over een douche - gemaks halve beperk ik me even tot het eenvoudigste reini gingsapparaat - dan heb je kans dat we een vervelen de naam die we buiten de provincie - nog - hebben, wellicht kwijt raken. Daar. over onze Zeeuwse gren zen. gaat namelijk het praatje, dat het bij ons op het platteland en buiten een straal van tien kilome ter van het Sloegebied, zo lekker ruikt. Die mogelijk heid bestaat, zo zeggen de ze opjuters. omdat de men sen in Zeeland 's nachts als ze liggen te ronken, het raam potdicht houden. Eventuele luchtjes die door het gebrek aan een goed funktionerende douche. zouden kunnen worden voorkomen. Olijven uun binnenshuis, zodat het bui ten fris blijft. Hoe het bin nen is interesseert de toe- risten niet. dus zal ook nie mand erlast van hebben. Zij. de toeristen. hebben namelijk zelf in hun va kantiehuisje. die veelal door Zeeuwen zijn ge bouwd wel een douche, dus wat zouden ze zich druk maken En naar het toilet kunnen deze mensen ook op een normale manier en gewoon in hun woning. Een groot deel van de Zeeuwen echter moet om een bezoek aan hun privé privaat te brengen, zich nog buitenshuis begeven. iets wat vooral in de wintermaan den niet meevalt. Maar wat geeft het, dan zijn de toe risten er toch niet meer en gedurende het seizoen hou den we het gewoon in. Vandaar de blozende -in houd -uitdrukking op onze gezichten. Maar ja. we va ren er wel bij dus wat let het. Een positief punt daarente gen. om nog maar even bij dezelfde uitslag van het Centraal Bureau voor de Statistiek te blijven, is de honkvastigheid van de Zeeuwen. Dat verheugt me zeer. want zoals het klokje thuis tikt. tikt het nergens. Als we nu samen eens pro beren om de eerder aange haalde misstanden uit de wereld te helpen, dan tikt het klokje straks niet meer, maar zal het luiden, ner gens zo best als thuis..in Zeeland. d'OESTER de enige matras met de juiste celbalans Mevrouw Tissink uit de Badhuisstraat 17 te Vlissingen was vorige week de gelukkige winnares van het foto-kringe tje. We zijn benieuwd- wie dit keer de prijzen in de wacht sleept Komt u even langs op ons kantoor Spuistraat Vlissin gen. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber. Badhuisstraat 28. de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries. Walstraat 46. een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnk. Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame „drogisterij Luit- wieler. Lange Zclke ^U, een luxe flacon badschuim. De Wijnkelder. Walstraat 104, een fles rode Mistella. Smith Kaas. marktkraam een pond kaas naar keuze. Fabro nv Dom- burgs Schuitvlot 2. Middel burg. pintenbon t. w. v. f 5.-. Sal gerij D. van Oosterom, Walstraat 10. 3<X) gram vlees waren. 't Goudoppcrtje Wal straat. waardebon van f 5,-. Potterij Jaap. St. Jacobstraat 3. Vlissingen waardebon f 5,-. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 50. Souburg, bloe men en planten naar keuze f c\-. Eethuis D E Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen 2 broodjes naar keuze of 2 kof fie met gebak. Nilfisk. Coosje Boukenstraat. spaarpotje in de vorm van stofzuiger. Dranke nimport Jan Duimel Koopcen trum Groenendijk, Hermesweg 23, Vlissingen: fles sherrij t. w v. f 3.9.--. IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 i

Groot Walcheren | 1972 | | pagina 1