Vertellingen uit het Grote Boek Een originele STATENBIJBEL zoals deze in vroeger eeuwen werd gedrukt I Pastorale adviezen Nieuw voor u.... Nieuw voor uw kinderen.... Ds. C. H. Kersten facetten van zijn leven en werk Christus in de communistische gevangenissen DASTORAIE 'adviezen BESTELBILJET W. J. PIETERS VERTELLINGEN door M. Golverdingen Omdat de vraag naar goede, vertrouwde vertellingen uit de Bijbel blijft bestaan, en onze vorige uitgave reeds lang is uitverkocht, besloten wij een geheel opnieuw geschreven Bijbelse Geschiedenis uit te geven. Wij hebben een aantai kundige schrijvers hieraan hun medewerking laten verlenen onder redaktie van de uitgeverij Cc Banier. Dit werk is inmiddels verschenen onder de titel: Inhoud en uitvoering hebben deze Bijbelse Geschiedenis tot een bijzonder waardevol boek gemaakt, dat een belangrijke plaats verdient in ieder gezin, waar de ouders hun kinderen bij de Bijbel willen groot Drengen. Het zijn 366 vertellingen, voor iedere dag één, elk een pagina groot, bij iedere vertelling een illustratie, terwijl bovendien nog 24 grote kleuren platen zijn opgenomen.. Op prima papier gedrukt, gebonden in een luxe linnen stempelband, met een in kleuren gedrukte, geplastificeerde, stofomslag, prijs slechts ƒ29,75. Uw kinderen zullen er heel blij mee zijn, zó mooi en zó boeiend geschreven. uit hei GROTE BOEK Het is: O Een Bijbels Dagboek voor kinderen Een vertelboek voor de kleinen Een leesboek voor de groteren Leerzaam voor klein en groot O Degelijk van inhoud O Voor iedere dag Een boek om te bezitten en cadeau te geven Desgewenst is een proe]vel op aanvraag gratis ver krijgbaar. Een nieuw boek van Ds. Richard Wurmbrand De eerste helft van mijn leven eindigde op 29 fe bruari 1948. Ik was op weg van mijn huis naar de nabijgelegen kerk, toen plotselng een zwarte Ford krachtig remmend naast mij stopte. Er sprongen twee mannen uit, ze pakten mijn armen beet en duwden mij op de achterbank. Een derde, die naast de chauffeur zat, hield mij in bedwang met een automatisch pistool. De wagen reed met grote snel heid door de kille, grauwe straten van Boekarest en draaide in de Calea Rahova straat een ijzeren poort in. Mijn ontvoerders behoorden tot de communistische geheime politie. Dit was hun hoofdbureau. In het gebouw werden mij mijn papieren, mijn bezittingen, mijn das, mijn schoenveters en voorts ook mijn naam afgenomen: „Van nu af aan", zei de dienstdoende officier, „bent u Vasile Georgescu". Dat was een heel gewone naam, die je gemakkelijk kon vergeten. Voor het geval dat het geheim eens mocht uitlekken en in het buitenland, waar men mij goed kende, vragen zouden worden gesteld, wilden de autoriteiten zelfs niet dat de bewakers de iden titeit van hun gevangene zouden kennen. Evenals zovele anderen moest ik spoorloos verdwijnen. Calea Rahova was een nieuwe gevangenis en ik was de eerste gevangene. Maar een gevangenis was voor mij geen nieuwe belevenis. Tijdens de oorlog was ik al garresteerd door de fascisten, die in Hit- Iers dagen aan de macht waren, en opnieuw na de machtsovername door de communisten. Boven in de betonnen wand van de cel bevond zich een klein venster, verder waren er twee houten kribben en in de hoek stond de gebruikelijke em mer. Ik zat te wachten op de ondervragers, wel wetende wat voor vragen zij zouden stellen en wel ke antwoorden ik had te geven. Ik weet maar al te goed wat angst is, maar op dit moment voelde ik die niet. Deze arrestatie, met alles wat er op zou volgen, was het antwoord op een gebed dat ik ge beden had, en ik hoopte dat hierdoor mijn leven een nieuwe zin zou krijgen. Maar ik wist niet wel- Ds. en Mevrouw Wurmbrand ke vreemde en heerlijke ontdekkingen mij wacht ten. Mijn vader had thuis een boek, waarin aan jonge mensen adviezen werden gegeven inzake het kiezen van een loopbaan als advokaat, dokter, officier, en zovoort. Eens, toen ik een jaar of vijf was, nam hij het uit de boekenkast en vroeg aan mijn broers wat zij wilden worden. Toen zij gekozen hadden richtte mijn vader zich tot mij als jongste: „En wat wil jij worden, Richard'" Ik keek naar de titel van het boek: „Algemene gids voor beroepen" en dacht er een poosje over na. Toen gaf ik ten antwoord: „Ik wil een algemene gids worden." Zo begint 't nieuwe boek van Richard Wurmbrand. Ds RICHARD WURMBRAND In het laatste boek van ds. Richard Wurmbrand „Christus in de Communistische gevange nissen' vinden we een buitengewoon relaas van WurmLrands geloofsoverwinning op 14 jaar van gevangenschap en ondervraging, alsmede, van het streven van het communisme om het christendom achter het ijzeren gordijn uit te roeien. Het boek geeft ons ook een beschrijving van de drijfjacht van de communisten op het christendom. Het blijkt dat veeJ te weinig christenen in de vrije wereld bekommerd zijn over het tot van hun mede gelovigen achter het ijzeren gordijn. Ds. Wurmorand spreekt namens hen. die zich in de communistische slavernij bevinden. Kerkleiders hebben vele christenen doen geloven dat de communisten niet meer schuldig staan aan geloofsvervolgingen Gebonden in mooie geplastificeerde band, 231 blz. 7,90 Reeds verschenen van Ds. Wurmbrand: De Ondergrondse kerk, gemarteld om Christus wil 6,75 Wurmbrand Brieven 7,35 Bloed en Tranen 6,50 Ruim 350 jaar geleden werd op de Synode te Dordrecht besloten om over te gaan tot de uitgave van een Bijbel Dit werd de tot op heden zo gewaardeerde Statenverta ling waarvan in 1637 door: PAULUS AERTSZ VAN RAVESTEYN de eerste Bijbel aan de Staten Generaal werd aangebo den. Deze zelfde Statenbijbel van Paulus Aertsz van Ra- vesteyn willen wij thans, na ruim 350 jaar, in ongewijzig de vorm herdrukken in de uitvoering zoals deze in 1664 is gedrukt. Er is een tijd geweest, dat er in eenvoudige gezinnen, het was niet zulk een weeldetijd als heden, soms jaren werd gespaari om een grote STATENBIJBEL met kantteke ningen te kunnen aanschaffen. In deze tijd van welvaart is dit voor velen geen bezwaar meer. De band wordt eveneens uitgevoerd in geheel leer, kleur donker bruin, met koperen hoeken en sloten en met een formaat van 27 x 45 cm. Daar de verzorging van zo'n band geheel handwerk is, heeft dit vanzelfsprekend invloed op de prijs. Toch willen wij de prijs zo laag mogelijk houden. Eén en ander hangt af van het aantal intekeningen. Naar schatting zal deze worden circa 750, Wanneer men rekent dat voor een gaaf gebruikt exem plaar, voor zover men deze nog kan kopen omdat ze schaars zijn, zelfs prijzen betaald worden van 1000,— tot 1500, en meer, dan is onze prijs zeker niet hoog. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze prach tige Oud-Hollandse STATENBIJBEL aan te schaffen, willen wij de betaling zo gemakkelijk mogelijk stellen, n.l. in gelijke termijnen, b.v. 15 maandelijkse termijnen van 50 gulden of 20 maandelijkse termijnen van 37,50 gulden of 30 maandelijkse termijnen van 25 gulden Zoekt u EEN HEEL MOOI GESCHENK voor uw kinderen bij het afleggen van openbare be lijdenis, een huwelijksca deau e.d., welnu, dan hebt u hier iets dat moeilijk te vervangen is, en dat zeker op zeer hoge prijs gesteld zal worden. Tevens is deze Bijbel zeer ge schikt voor kanselgebruik. C. H. SPURGEON in mooie band gebonden, 260 pag. 14,90 Inhoud: Waakzaamheid De roeping tot het predikambt Het persoonlijk gebed van de prediker Ons openbaar gebed De stof voor de preek De tekstkeuze Geestelijke uitlegging De stem Aandacht! De gave van het improviseren De zwakke ogenblikken van de domi nee De dominee in de dagelijkse omgang Voor arbeiders met gebrekkig gereed schap Een foto uit het boek: Ds. G. H. Kersten als predikant, maart 1920 Inhoud: 1. Van onderwijzer tot predikant 2. De vereniging van 1907 3. Een kerk met orde 4. Om het heil van de jeugd 5. Dienaar des Woords 6. De strijd om de Theologische School 7. In de politiek 8. De roede in Gods hand 9. In het gereformeerde spoor Bijlagen: 1. Akte van Vereniging 2. Hemelvaartspreek (1907) 3. Beknopte bibliografie Formaat: 14 x 22 cm. Gebonden in geheel linnen band met stofomslag, ongeveer 176 blz., circa 20 illustraties w.o. twee heelbladige reprodukties van handschrift. Intekenprijs tot 1 september 12,50. Daarna 14,50. Prijs wijziging voorbehouden. Naam: Adres: Plaats: Datum: Handtekening: U kunt deze bon, in open enveloppe, ongefrankeerd verzenden aan: BOEKHANDEL Machtiging No. 5 JBJK5J OOSTBURG Wij betalen de postzegel voor u. i

Groot Walcheren | 1971 | | pagina 3